llicuwf JTdJwrlje (Courant Wim Huisman reeds eerste Kustvaarder Leuvehaven in de mist door Japanner geramd: twee doden Negen mannen tussen ijsschotsen op de Nieuwe Waterweg Grieks schip bij Terschelling op een mijn gelopen Journalist E. Evenhuis in Nederland aangekomen In Kleine Commissie volledige overeenstemming verkregen Wist U jhf 11 *SIB fill Mï MAANDAG 22 FEBRUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .iiaatoastfch gbelltvea mgn bert In Itgfjenspotf Vier en dertigste jaargang No 9972 Zie pagina 4 Ook jonge redder (16 jaar) omgekomen? (Van een onzer verslaggeis) EEN SCHEEPSDRAMA op de Nieuwe Waterweg nabij Hoek van Holland heeh gisteren twee doden geëist. Het gebeurde even na half tien. Pal tegen een ducdalf had het kleine kustvaartuig Leuvehaven (347 ton) van de N.V. Gebr. Van Udens Scheepvaart en Agentuur, Mij te Rotterdam beschutting gezocht tegen de gevaren die schuilen konden in de plotseling opgekomen dikke mist. ,/t Is onverantwoordelijk met zo'n mist en vliegende eb de rivier af te komen", zei kapitein M. Keus tegen loods Meier, toen hij de de zware misthoorn van een groot schip waarschuwend hoorde loeien. Een paar tellen later doemde de steven van het 7202 ton metende Japanse motorschip Kamogawa Maru op en ramde de Leuvehaven aan bakboord midscheeps. Een enorme klap, waarin het hulpgeroep van de bemanning verloren ging. Luttele minu ten later dreven negen mannen in het water. In doodsnood klampten zij zich aan wrakhout en een omgeslagen reddingboot vast. Voor twee van hen kwam de hulp te laat: kok A. Smit (67 jaar) uit Rotterdam en matroos Nol Nien (25 jaar) uit Roermond stierven van ontbering in het ijskoude water. Het wrak van de coaster zonk naar de bodem van de vaargeul en de Poort van Europa scheen voorlopig gesloten Naar gevreesd wordt heeft de ramp nog een derde slachtoffer geëist. Een 16-jarige jongen die, toen het ongeluk gebeurde ter hoogte van de strekdam schapen hoedde, was nl. gisteravond om acht uur nog niet naar huis teruggekeerd. Men acht 't niet onmogelijk, dat de jongeman het hulpgeroep van de drenkelingen heeft gehoord en ondanks de dichte mist pogingen heeft aangewend om redding te brengen, waarbij hij zelf dan het slachtoffer zou zijn gewor den. De ramp kwam op deze rustige Zon dagmorgen wel heel onverwachts, laden met stukgoed was de Nederlandse kustvaarder om kwart voor acht uit de Motie in Venetië; „Zet ex-koning Faroek uit Italië!" In de gemeenteraad van Venetië is door de plaatsvervangende burgemeester, Christen-Democraat Luciano Morino, motie ingediend, waarin verlangd wordt, dat de minister van Binnenlandse Zaken, ,.de heer Faroek uit Italië zal uitwijzen" De motie wordt door drie andere Chris ten-Democraten ondersteund. Zij zegt. dat het gedrag van de ex-koning „ir strijd is met de goede gewoonten en d< nationale waardigheid" en „dat de dage lijkse belangstelling die de Italiaanse er de buitenlandse pers aan hem schenkt, dient te worden betreurd." Over de motie wordt begin deze week gestemd. Ex-koning Faroek bevindt zich op het ogenblik aan de Franse Rivièra, maar vertoeft meestal in Italië. Achtergrond van de motie 'k Heb gehoord, dat ze Faroek niet zo zeer vanwege de politiek uit Italië weg willen hebben, maar hij belemmert het KAPITEIN M. KEUS. Als een triest getuigenis van ramp die zich heeft voltrokken, steken boven het wateropper vlak van de Nieuw» "Waterweg de masten uit van de Rotter damse kustvaarder Leuveha ven. Links het Japanse schip, waardoor het Nederlandse scheepje gisteren bij een aan varing tot zinken is gebracht. Twee Nederlandse zeelieden hebben op deze plaats het leven gelaten. Merwehaven vertrokken. Toen het zicht tot enkele meters terugliep, wilde de ge zagvoerder geen onnodige risico's ne Had men aan boord van het Japanse schip dit ook maar in willen zien. Dit trotse zeeschip van de Japanse lijn Toyo Kaiui K.K., met strJcgoed onderweg naar Bre men, voer 'echter door, pal onder Noordwal. Vertrouwden kapitein en loóds wellicht op de scheepsradar, ondanks de herhaalde waarschuwingen tegen het ge bruik hiervan In binnenwateren? Onmiddellijk na de botsing seinde het Japanse schip dringend om hulp. loodsboot Makreel van de afhaaldienst. ijlde onder bevel van schipper P. C. van der Gaag naar de plaats van de ramp Vijf uitgeputte mannen, in dekens ge wikkeld, werden spoedig het loodsgebouw te Hoek van Holland binnengedragen. Twee van hen, lichtmatroos Andries Oostenbrugge en matroos Wim Korteland, werden snel naar het Havenziekenhuis in hun woonstad Rotterdam vervoerd. Ze hadden beiden een shock. De drie ande ren: kapitein M. Keus uit Schevenin- gen, eerste stuurman Dick Peetoom uit Rotterdam en eerste machinist J. Kasberg uit Capelle a. d. IJssel, kregen in het gastvrije hotel America gelegenheid om bij te komen. Daar deed de gezagvoerder ons het verhaal van dit verschrikkelijke avontuur. (Zie verder pagina 2.) Na Berlijn: gesprek van Adenauer - Ollenhauer De Westduitse Sociaal-Deonocratische oppositieleider Erich Ollenhauer heeft in gestemd met een verzoek van Bondskan selier Adenauer om besprekingen te voe ren over de toestand, die na de Berljjnse conferentie is ontstaan. Met zware schade in IJmuiden aangekomen Het Griekse stoomschip Dimitrios A. Kydoniefs (4862) ton) is Zondagochtend vroeg vijf mijl ten Noorden van Ter schelling op een mijn gelopen. Het schip kreeg zware schade, maar had geen red dingboot nodig. In de vooravond is het IJmuiden binnengelopen. De Griek seinde reeds 's morgens bij het eerste waarschuwingsbericht, dat het wel machineschade had, maar geen red dingboot wenste. Niettemin voer de red dingboot Prins Hendrik van Den Helder uit om hulp te verlenen. Ook de red dingboot van Terschelling, de Neder landse sleepboot Holland en de Duitse sleepboot Seefalke kozen zee Het beschadigde schip heeft deze as sistentie echter niet nodig gehad. Op eigen kracht voer het verder Wel is het in IJmuiden voor alle zekerheid opge vangen door twee havenslepers, dio het de sluis brachten. Het Griekse schip maakte lichte slagzij. De bakboordreling het achterschip is over een lengte vijf meter vernield, het handstuur- gerel heeft zware schade opgelopen en ook in de verblijven in het achterschip n ravage aangericht. Bovendien zijn de blokken van de schroefas beschadigd zijn ook in de machinekamer vernie lingen teweeggebracht. Het schip maakte water, maar men heelt het op de pompen drijvend kun- houden. De havenmeester van IJmuiden gaf toestemming naar Amster dam op te stomen. Daar zal het bij de Amsterdamse Droogdok Maatschappij worden gerepareerd. De Dimitrios was onderweg van Nordenham naar Grieken- Boeijen land. Op de Westerschclde te r hoogte het Sloe is gistermiddag het 372 ton n tende Nederlandse motorschip Hasew aan de grond gelopen. Het schip was weg van Terneuzcn naar Vlissingen. Het schip bevond zich, toen het onge luk zich voordeed, bulten de geveegde route. jeltje Folkeits barstte in tranen uit Koningin Elizabeth heeft Zater dag de tranen gedroogd van een 9-jarig Nederlands meisje, Jeltje Folkerts. Jeltje zou namens een groep van 8000 immigranten in Hobart, Tas mania, van wie het grootste deel pas kortgeleden uit Europa is ge komen, een boeket rozen aanbie den. Parmantig stond zij voorop, de bloemen stevig in haar hand jes geklemd. Toen de koninklijke auto kwam aanrijden, maar absoluut geen aanstalten maakte tot stoppen, barstte het meisje in tranen uit. Dikke waterlanders rolden over haar wangetjes. Zij had zich er zoveel van voorgesteld De immigranten, die om haar heen stonden, probeerden de aan dacht van de koningin te trekken. Deze zag daardoor plotseling het huilende meisje en boog zich voorover om de chauffeur te be duiden dat hij moest stoppen. Toen vergat kleine Jeltje haar tranen, stormde naar voren en bood de bloemen aan. De koningin glimlachte en ze zei: „Dank je wel, lieveling". Engelse koningskinderen naar Noord-Afrika Prins Charles en prinses Anne, de en de dochter van het Engelse koninklijke paar, zullen in April hun eerste buiten landse reis maken. Half April vertrekken zij met het koninklijk jacht Britannia Tobroek in Noord-Afrika om daar hun ouders te ontmoeten en hen op het laatste deel van hun reis om de wereld te vergezellen. Ook het jacht Britannia maakt zijn eerste buitenlandse reis. t Bezoek van het Deense koningspaar aan Nederland De Deense minister van Buitenlandse Zaken, de heer H. C. Hansen, zal koning Frederik en koningin Ingrld op hun staatsiebezoek aan Nederland in April vergezellen. Prins Bemhard bij reünie Gele Rijders Prins Bernhard is Zaterdagavond tegen achten aangekomen In de Gelderse hoofd stad, waar hij de besloten reünie bijwoon- an oud-officieren van het vroegere regiment der Gele Rijders en aanzat aan het diner dat gegeven werd in het restau- Royal aan hel Willemsplein. De dis versierd met enkele bouquetten gele bloemen met blauwe linten, de kleuren dit eertijds zo bekende corps ruiter- artillerie. Dames waren aan het diner niet uitgenodigd. De band van de Prins met de voor malige Gele Rijders dateert reeds van jaren vóór de oorlog, toen hij werd ge- installeerd als kapitein van dit corps. De heren dr C. G. Egeler cn T. de Booy hebben in het paleis Soestdijk voor de Koningin en de Prins de film van hun bergbestijgingen in de Peruviaanse Andes vertoond. EINDELIJK RUST De helft der bevolking van Soerabaja is reeds communistisch DE HEER EVENHUIS, de 33-jarige Nederlandse journalist, die door de Indonesische regering het land is uitgewezen, is, na een verblijf van bijna zes jaar in Indonesië, met zijn vrouw en zijn zeven maanden oude zoontje Abje, op Schiphol in het Vaderland teruggekeerd. De eerste, die hem op Nederlandse bodem begroette, was de voorzitter van de Federatie van Nederlandse Journalisten, de heer J. J. van Mechelen. De heer Evenhuis. hoofdredacteur dat in Soerabaja, volgens een veilige van De Vrije Pers te Soerabaja en cor- Ischatting 50 prcent van de bevolking respondent van het Algemeen Handels- communistisch is of communistische blad. is zoals men weet. op grond van een besluit van de Indonesische minis ter van Justitie van 18 Februari het land uitgezet. Bij zijn aankomst op Schiphol vertelde de heer Evenhuis dat de officiële reden tot zijn arrestatie U geweest, het telegram, dat hij aan hei Algemeen Handelsblad had willen zen den over de kwestie van het Simpang- hotel (het voormalige Oranje-hotel) ir Soerabaja. In het uitwijzingsbeslutt staan enkele zinsneden uit dit door censuur niet doorgelaten telegram, dat ..de pas benoemde resident van S rabaja fel anti-Nederlands is". Verder stond in het telegram, „dat de Neder landse gemeenschap in Soerabaja ontrust is over het feit. dat de pagne tegen het Simpanghotel kon gaan van een zo hoge functionnaris als de resident". Wat er gebeurde Aan het relaas, dat de heer Evenhuls daarna deed. ontlenen wij: In het bewuste telegram naar Neder land stond, dat de achtergrond van de bestorming van het Simpanghotel door de pemoeda's in tegenspraak was met de verklaring, die de resident er later /er op een persconferentie had gedaan. Deze resident wilde een kamer reser- »ren voor de Indonesische minister an Economische Zaken. Hem werd echter medegedeeld, dat het hotel vol was. Daarop ontstond een incident. De resident nam het gastenboek meen naar huis on verklaarde, dat er rassendiscri minatie was toegepast. Dit was niet hel geval. Wel waren er tien kamers onbe- sproken, maar die waren na het bom bardement nog niet hersteld. Verder n er nog kamers, die contractueel de Indonesische luchtvaartmaat schappij waren gereserveerd, en des avonds werden die ook bezet na aan komst van het laatste vliegtuig. Het hotel was voL De manager heeft zelfs drie van zijn eigen kamers gan gasten afgestaan. Daarna hebben de pemoeda'i (z.g. jcugdibeweging) het hotel be stormd. Over zijn arrestatie zei de heer Even huis. dat hem te verstaan was gegeven, dat het voor hem veiliger in de cel was dan daarbuiten. Hij werd correct en goed behandeld. In het immigratie kamp te Soerabaja was het evenwel verre van hygiënisch. Hij mocht onder bewaking twee dagen orde op zaken stellen (maar dat ging niet door in ver band met de dreigende houding der pemoeda's) en de kosten voor eer. tweede klas bootreis voor zijn gezin werden vergoed. De heer Evenhuis vertelde nog. De heer Evenhuis en echtgenote. sympathieën heeft. Ook in Semarang is het heel erg. Djakarta is gunstiger. Met zün gezin vertrok de heer Even huis. die no gniet hersteld is van een in het immigratiekamp opgelopen amoe ben dysenterie, naar zijn familie in Gro- Plechtigheid in Luxemburg Prinsesje Marie-Astrid is gedoopt In geheel Luxemburg beierden Zater dag de kerkklokken, toen de eerstellnge van prins Jan van Luxemburg en prinses Joséphine-Charlotte. Marie-Astrid, op het kasteel Betzdorf werd gedoopt. De kleine prinses, die Woensdag is geboren, kreeg de volgende namen: Marie-Astrid, Ca rolina. Leopoldina. Wilhelmina, Inge borg, Antoinette, Elizabeth, Anna. De dopelinge, gehuld in een gewaad vervaardigd uit zeven meter kostbaar point de rose kant. gedroeg zich. zoals het een prinses van zo hoge geboorte betaamt. Zonder één snik liet zij toe, dat mgr. Lommei haar met het doopwater be sprenkelde. Slechts toen het doopzout op haar mondje werd gestrooid, liet zij even een benepen protestgeschrel horen. Gedurende de gehele plechtigheid hield het prinsesje haar oogjes stijf gesloten. Na d<? doop ging een lange rij van genodigden langs het wiegje van Marie- Astrid. een rij van in zwart'(de heren) en grijs geklede Belgen en Luxembur gers. En buiten de kasteelpoort stonden hon derden schoolkinderen juichend en zin gend met Luxemburgse vlaggetjes te De inwoners van de hoofdstad, die eigenlijk maar weinig van de plechtig heid te zien hebben gekregen, waren Za terdagmiddag bij het station samenge stroomd om de Belgische familie toe te juichen, toen zij naar België terug keerde. De moordzaak-Chesney Detectives van Scotland Yard in Amsterdam Na een diepgaand onderzoek in Duits land. waar de moordenaar Chesney zelf moord pleegde, zijn twee detectives van Scotland Yard in Amsterdam aangeko men Eén hunner is detective Frederick Chadburn. die de leiding heeft in de zaak-Chesnev. Om uw geheugen nog even op te frissen: Chesney is de ver moedelijke moordenaar van twee vrou wen in Londen, n.l. zijn echtgenote (van wie hij eerst probeerde te scheiden) cn zijn schoonmoeder (die van de moord ge tuige was en „dus" niet mocht blijven leven). Chesnev pleegde, zoals gezegd, in Duitsland zelfmoord en kon dus niet meer worden ondervraagt. In Amsterdam heeft detective Chad burn een langdurig onderhoud gehad met inspecteur P. H. Verhoeff van de vreemdelingendienst, die hem alles ver telde wat de Nederlandse recherche van de zaak-Chesney weet. Zoals gemeld, heeft na zijn misdaad Chesney enige dagen in Amsterdam gelogeerd. Van Am sterdam begaf hij zich later naar Duits land Minister Kernkamp op Schiphol Wellicht is een Rondetafel-conierentie overbodig geworden De Ned. minister van Overzeese Rijks- Kepwis.Terurggéfeerd: wYa"kT'=i? Dooi krijgt de overhand voorzitter van de Ned. delegatie in de. Kleine Commissie belangrijke resultaten Bij de Ned. Dok- en Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam is Za terdag het motorvracht- en passagiersschip Ouwerkerk (6290 b.r.t.) te water gelaten. Het schip is bestemd voor de Ver. Ned. Scheepvaart maatschappij N.V. in Den Haag. Oorspronkelijk zou het schip Ouder kerk hebben geheten, maar na de watersnoodramp heeft men het ver noemd naar het Zeeuwse plaatsje Ouwerkerk. Op de foto: mevr. P. J. Crommelin-Waller, echtgenote van de oud-voorzitter van de V.N.S., doopte het schip. Naast haar de heer Feike de Boer, directeur van de N.D.S.M. DAT J. B. Haverkorn van Rijaewijk, hoofd van de consulaire afdeling der Ned. ambassade te Parijs, in Maart naar few Delhi vertrekt, waar hij plaats- ervanger van de ambassadeur wordt. DAT in Roermond de eerste paal is geslagen voor een nieuw gebouw vloeroppervlak van 2100 m2 voo rayon Limburg en Oost-Brabant va Ned. verbruikscoöperaties. DAT tot hoofd van het district Zuid- Holland der Rijksverkeers-inspectie 15 Februari is benoemd J. J. Oster, rijks- hoofdinspecteur van het verkeer te Rot terdam. DAT de Stichting Propaganda Woning inrichting onder de slagzin: Lente, woning vraagt ook wat nieuws, vi t/m 13 Maart een landelijke Tiendaagse >or de Woninginrichting, organiseert. DAT tegen de konijnenplaag in de geladen met cokes i buurtschappen Gerven, Groot en Klein DAT de Ned. Ver. van Ex-politieke Ge vangenen uit de bezettingstijd (Expoge) van 16 t.m. 19 Juni zal congresseren Arnhem. DAT het keilcemgebied benoorden Urk In de N O.-Polder, waar grote keien uit de IJstijd worden gevonden, ongerept zal blijven en de naam P. van der Lijnreser- vaat krijgt (genoemd naar een amateur geoloog). DAT het Houtvoorlichtingsinstituut op 2 April in Utrecht een voorlichtingsdag houdt i.v.m. de voorjaarsbeurs. DAT tegen de 38-j. magnetiseur P. W uit Dordrecht, die twee dagen per week zitting hield in Rotterdam-Charlois, pro- i-verbaal is opgemaakt wegens onbe voegde uitoefening van de geneeskunst. DAT inbrekers in het kantoor van de bouwmaterialenhandel L. v. S. te R'dam de brandkast hebben opengebroken, die echter leeg bleek te zijn. DAT de N.V. Philips te Doetlnchem of ficieel een tweede montagehal in gebruik •ft genomen, waar mica-condensato- worden gemaakt en waar tot voor kort de Deccafabrieken waren onderge bracht DAT twee 75-jarige Bussumse ingeze tenen, J Lakeman en N. Schimmel, de bronzen Oranje-Nassau-medaille omvin gen voor hun 60-j. werkend lidmaatschap van de harmonie Crescendo aldaar Metselaar en Th. Rlenderhof 50 ja dit korps waren. DAT van 22 Maart tot 3 April onder de titel: Waat gaat dat heen? op de Volks hogeschool Olaertsduyn te Rockanje algemene volkshogeschoolcursus wordt gehouden voor fabrieks- en kantoorwer kers. rijks- en gemeente-ambtenaren, studenten. MT.S.-ers en andere belang stellenden. DAT de directeur van een chemische fabriek te Soest. J. C. Bongenaar. be noemd is tot administrateur van de AVRO. DAT Zaterdagavond voor zijn huis aan de Weesperzijde te A'dam de auto van de impresario Lou van Rees is gestolen. DAT de 24-J. A Vos in een apparaten- fabriek te R'dam tegen een hoogspan ningskabel (15000 volt) kwam en door de fabriek werd geslingerd, maar ongedeerd bleef. heeft kunnen boeken. In de Kleine Commissie Is men het eens geworden over de zelfstandige positii van de overzeese rijksdelen binnen het Koninkrijk. Een Ronde-Tafel-Conferentie zou thans ïlfs overbodig worden, wanneer de vol tallige delegaties instemmen met de be sluiten van de Kleine Commissie. Aruba heeft in de besprekingen sterk jn wensen tot afscheiding naa gebracht. In verband hiermede ingesteld, die zal nagaan wat de kreet „afscheiding!" voor de Arubanen eigenlijk inhoudt". Die eilandenregeling behoeft niet per se voor altijd te zijn" i deelde de minister op Schiphol mede. De minister is ook nog twee dagen Washington geweest. Hier heeft hij met de Amerikanen echter nie t gesproken over de onderhandelingen met de West. Hy heeft slechts een bezoek gebracht aan de Nederlandse ambassade, waar dr J. H. van Roijen, de Nederlandse ambassadeur, en de heer von Balluseck, voorzitter van de Ned. delegatie bij de Verenigde Naties van de achtergronden der conferentie op dc hoogte werden gesteld In Washington zat minister Kernkamp aan een c waar ook generaal Ridgway te gast Voor zakelijke besprekingen bezocht de miinister de directie van de Aluminium Corporation America. De Surinaamse Bauxietmij is een dochteronderneming van dit concern. Grote bewondering had spr. voor het grote inpolderingsproject Wageningen In Suriname. Leden van de commissie voor technische bijstand van de V.N. haddenongemerkt: „Wij behoe ven u niet te leren, maar kunnen hier zelf leren" Op do aPn-Amerikaanse conferentie, die 1 Maart begint, zal geen officiëële •ertegenwoordiging uit Nederland of de West komen. Wel is het mogelijk, dat er evenals de vorige maal Iemand als tijde lijke attaché op de gereserveerde tribune plaats neemt. Mevrouw V. d. Velden uit Naaldwijk (103) overleden In Honselersdijk is Zaterdagnacht in de ouderdom van 103 jaar overleden mevr. Agatha v. d. Velden-Monquil. de oudste inwoonster van de gemeente Naaldwijk i een van de oudste van ons land. Tot op zeer hoge leeftijd was mevr. d. Velden zeer vitaal De 20ste Januari jl. werd mevr. v. d. Velden 103 jaar. feestelijkheden moesten achterwege blijven met het oog op haar gezondheid. een overwinning van de. dooi uitgelo pen. Wel blijft het in grote delen van het Europese vasteland nog matig tot streng vriezen, maar in ons land de vorst verdwenen. Ten gevolge van de drukstijgingen in Frankrijk en dalingen uan de baro meters in Scandinavië is de wind iets naar Zuid (ot Zuid-West geruimd. Daardoor slaagde de zachte Oceaan- lucht er tenslotte in verder op te dringen. Vanmorgen dooide het m Zeeland al vier graden. In Groningen, waar de t emperatuur gisteravond aanvankelijk nog tot 6 graden onder het virespunt was gedaald, begon de temperatuur in de tweede helft van de nacht weer op te lopen, aldus het K.N.M.I. In de thans aangevoerde lucht kan de temperatuur in het Zuiden van het land tot bijna 10 graden boven het vriespunt stijgen, wanneer het zon. netje enige medewerking verteent. Maar in het Noorden ligt nog een 3 tot 6 cm dikke laag snzeuw op de velden ,die de temperatuurstijging tegenwerkt en gemakkelijk tot vor ming van mist cn laaghangende be wolking aanleiding kan geven. Ook de grote ijsmassa's in het IJsselmeer zullen de komende dagen een ongun- stigc factor blijken voor het weer in de Noordelijke jrovlncies. HET WEER IN EUROPA Weer rapporten van hedenmorgen 7 uur: De arrestaties in Indonesië Op 25 Februari a-s. zal een der Neder landers, die onlangs zijn gearresteerd, voor de Landrechter te Djakarta terecht staan Dit is V. Bakkey. aan wie ten laste is gelegd het zonder vergunning in zi>n bezK hebben van patronen voor vuur wapens- Helsinki Oslo Stockholm Kopen h. A'dam" Brussel sneeuw onbew. regen ZW 4 Z 3 windstil ZO 5 windstil ZZO 4 -10 11 -4 0.2 -20 0 -6 0 4 0.1 2 0.2 Bordeaux Grenoble Nice Warschau Berlijn Frankfort regen onbew.' nevel licht bew. nevel ZZO 2 windstil windstil NW 5 windstil OZO 2 windstil 3 0.3 6 0 -1 0 S 0 .18 0 -13 0 -9 0 Zürleh ïenève -Xjeamo Innsbruck Rome mist windstil windstil O 2 windstil NO 2 -5 0 -5 0 1 0 -4 0 0 0 Nevelig Het K NM I. te De Bilt ver- wacht tot morgenavond: Ne- velig weer met veel bewol- king en later kans op enige regen van uit het Westen. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen en dezelfde tempe raturen als vandaag of Iets hogere. (Op gemaakt hedenmorgen te 10 uur).

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1