De Coöperatie gaat gewoon door! metwerMyk I age prijzen Verpakking tuinbouwproducten moet snel worden gewijzigd Chr. boerenstandsorganisaties gezamenlijk bijeen De heer W. G. Roozenbeek ter aarde besteld ASSISTENT(E) LEERLING-VERPLEEGSTERS JONGSTE BEDIENDE Koerier NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 WOENSDAG 17 FEBRUARI 1954 Veilingdiiecteuien bijeen Systeem van credietverlening zou nog veel doeltreffender kunnen werken /~\P DE VERGADERING van directeuren van veilingen die vandaag te Valkenburg (Limburg) wordt gehouden, heeft de heer P. H. W. Klamer, directeur van het Uitvoer Controle Bureau, een voordracht ge houden over organisatie, bevoegdheid en taak van dit bureau. Het U.C.B. werd in 1924 opgericht als gevolg van het feit, dat de con currentie, die Nederland bij de export van tuinbouwproducten op de bui tenlandse markt ondervond, sterk was toegenomen en zowel de tuinbouw als de handel tot het inzicht waren gekomen, dat alleen met een goed product de concurrentiestrijd kon worden aangebonden. Op initiatief van de heer F. V. Valstar, de bekende leider van de tuin bouw, werd met enkele exporteursverenigingen contact gezocht, waarna onder auspiciën van de directeur-generaal van de Landbouw, dr Van Hoek, tot oprichting van het U.C.B. werd besloten, echter een geheel ander U.C.B. dan de organisatie, die thans werkt. De tx35Ls toch. waarop <Je uitvoercon- trólc werd verricht, was geheel vrijwillig. Ve.l-ngeo en exporteurs konden zich bij he: bureau aansluiten en kregen dan het Dit is een van de vijftig schil derijen van de Seagram-collec- tie, welke van 18 tot 28 Febr. in het Haagse Gemeente museum tentoongesteld wordt. Het is een gezicht op de stad Saskatoon van de Canadese schilder Goodridge Roberts. De Canadese ambassadeur z. ex. Th. E. Stone zal Donderdagmid dag de expositie openen. Al deze schilderijen maken een wereldreis en zullen zodoende ook in vele andere landen van Europa en van Zuid-Amerika worden tentoongesteld. recht bet U.B.C.-merk op hun verpakking aan te brengen. Het behoeft geen verwondering te wek ken. dot deze controle op vrijwillige basis geen onverdeeld succes is geworden. Echter dnt grote voordeel was daaraan verbonden, dat men zich langzamerhand met de idee van controle vertrouwd kon maken cn dal toen de Lamdbouwuitvoer- wet 1929 werd aangenomen, er een orga nisatie bestond op conitrólegebied. waar aan de uitvoering van de wettelijke eon- tróle kon wonden opgedragen. Hierdoor werd voorkomen, dat de controLe in amb telijke handen kwam met a lie nadelen, die daaraan verbonden kunnen zijn. Verpakkingen Over de werkzaamheid op het gebied van öe verbetering van verpa.kk.ng en vervoer van het U B.C. zet spreker, dat dit een terrein is met voetangels en klemmen, omdat hierbij moet worden opgepast, dart men zich niet bewegen mag op het gebied van de marktordening- De ze behoort uitdrukkelijk bij de bevoegd heden van het Bedrijfschap voor groenten en fruit- Voor nieuwe verpakkingen d w z. mo dellen. constructies of materiaal, die af wijken van de gewoonlijk gebruikte, is •teeds een test van het proefstation voor verpakkingen TNO. te Delft noodzake lijk. zelfs voor proefzendingen. Er b op het gebied van de verpakking van groenten en fwiit nog zeer veel te doen. aldus spreker. Bijvoorbeeld de ver pakking van de dniiven is nog verre van ideaaL Dit producrt stelt door zijn grote kwetsbaarheid bijzondere eisen. Een na volging van andere landen ais België. Italië, Spanje en Griekenland onmoge lijk. omdat de Nederlandse afccante deze verpakking niet verdraagt Met betrakkmg tot de verpakking van appelen en peren merkte spreker nog op. dart het fruit naar de grootste afnemer Duitsland, in de meeste gevallen k* in de vetlirrgkist over onze grens wordt ver zonden». Voor de variëteiten, dje een harde steel bezitten en waarvan het vrucht vlees zacht K- ontstaan er ernstige schadiginrgen- Ook de kneuzingen vai fruit vormen een ernstig probleem. Spreker zag in de naaste toekomst de absolute noodzaak, dat een afdoende op lossing wordt gevonden ter voorkoming van steel-beschadigingen en kneuzingen van het fruit Ciedieien Hierna sprak de heer M. Prins ovei ..Ruim twee jaar ervaring met de crediet- beperking»bepalingen aan de tuinbouw veilingen"- De geschiedenis van de tot- standkormnig van de creddet beperking»- bepalmgen ligt nog te vers in het geheu gen om ze te releveren. Wel is het ge wenst het doel van de getroffen regeling in herinnering te brengen, aldus spr. Het doel was en is nog steeds het be strijden yam abnormale wanbedadings- risico's voor de veilingen en het bevor deren van gelijkwaardige concurrentie- mogelijkheden voor de handelaren. Dat ei reden was maatregelen te treffen, is dui delijk als slechts bedacht wordt, dat ln de zomer van 1951 het uitstaande crediet bij de veilingen een bedrag van 20 mil- boen gulden had overschreden De vei lingen traden op die wijze op als finan ciers van vele exporteurs, hoewel daarmee tn strijd handelden met haar eigen betalingscondities. Bovendien ontstonden op deze wijze ongelijkwaardige concurrentieveihoudin- ger, tussen de exporteur* onderlmg Vele goede exporteurs maakten gebruik van bank c red i eten. waarvoor hoge rente moest woeden betaald. Het minder solva- beel deel der exporteurs nam echter cre diet. zonder rentevergoeding, van de veümgen. Ook om deze reden was het dus drin gend geboden de eredietverieiring door de veilingen te gaan saneren De algemene vergadering van het Cen traal Bureau van de Tuinbouwveilingen, aanvaardde een regeling, welke voorzag de mogelijkheid van het verstrekken i crediet op iamge termijn, echter on der voorwaarde van rente-betaling. De Bond Westland trof voor de bij hem aangesloten veilingen een afzonderlijke regeling, waarin werd bepaald, dat de producten, die in een bepaalde week werden aangekocht uiterlijk Zaterdag de daaropvolgende week betaald moesten zijn. Bij niet tijdige betaling zou uitsluiting van die nalatige kopen aan de Weetlamdse veilingen volgen. Deze straffe houding van de Westüandfce veilingen noodzaakte de omliggende krimgveilln- gen eenzelfde gedragslijn te volgen. Van de zijde van het CentTaal Bureau werd daarop aan alle aangesloten veilingen verzocht de betalingsregeling, zoails due door de Bond Westland was vastgesteld, te gaan toepassen. In April 1952 werd aan dit verzoek voldaan- De veilingen zijn met hoar systeem van credietverlening op de goede weg. de regeling zou nog doeltreffen der kunnen werken- Een nauw overleg tussen veilingen uit eenzelfde gebied ver dient aanbeveling- De bemoeiingen van het Centraal Bureau dienen beperkt te blijven tot hetgeen than6 centraal wordt Alle veilingen behoren haar ver antwoordelijkheid ten aanzien van de meldingsplicht te beseffen- Sancties werden in deze aanloopperiode nog niet toegepast Geconcludeerd kan warden, dot de be perkte doelstelling van de maatregel in grote lijn ts bereikt, dat echter aan de uitvoering hier en daar nog wel wat kan orden verbeterd en dat de regeling voor de veilingen bewezen heeft waardevol te BENTHUIZEN Plattelandsvrouwen Morgenavond houdt de afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een ledenvergadering in de zaal Staalduinen. Er wordt een inleiding gehouden over ,Wat is typisch vrouwelijk?" KOUDEKERK AAN DEN R1]N Ouderavond Herv. school De ouders van de Hervormde school kwamen op een ouderavond bijeen der lokalen van de school. Ds Poort heette allen welkom, inzonderheid burge- De Herder en wethouder Van Vegten. Hij sprak er zijn vreugde uit, dat spoedig een vierde onderwijzer aan de school verbonden zal zijn. Binnen kort wordt de schooi van nieuw meubi lair voorzien. Alle banken werden door de inspecteur afgekeurd. De heer Bloem sprak over karaktei ming. Hij begon te wijzen op de moeilijke tijd, waarin wij leven, een tijd, die aan allen vele eisen stelt. Allerlei waarden lijken veranderd. De jacht nai schijnt alles te excuseren. Midden tussen de tegenstellingen groeit de jeugd op ondervindt zij de invloed van dit proces. De ouders hebben dan ook een zwi taak. We moeten blijven trachten op voeden tot mensen, die leven tot Gods eer. Het doel moet zijn me karakter te vormen, mensen, die beleven wat ze belijden. Telkens zullen moeten afvragen: Wat wil God in deze of die situatie Gehoorzaamheid en karakter zijn aan elkaar verwant. Spr. besprak ook de opvoeding tot beleefdheid Ten slotte wees hij op het verband sen school en gezin. Wederzijds houde men het gezag hoog. De penningmeester, de heer Vonk. herinnerde er aan. dat eind 1950 -ie schul denlast van de sch ol ruim f 38.000 ba- droeg. De commissie van bijstand wist met medewerking van anderen te schuld terug te brengen tot f 28.650 in drie Jaar tijds. Het batige saldo over 1953 zal f 5000 zijn. De heer A. Scheer bracht ver slag uit van de werkzaamheden van de commissie van bijstand. De prikkaart- actie bracht f 77 op. In de ,>auze werd een tombola gehouden, die f 35 opbracht Ook werd een renteloos aandeel i f 100 uitgeloot. Na de pauze werd door de heer Na ter een serie lichtbeelden vertoond over zijn reis door Zuid-Europa. HAZERSWOUDE Plattelandsvrouwen De afdeling van de Chr. plattelands- 'rouwenbond houdt Vrijdagavond half 8 n het lokaal achter de Geref. kerk eer ergadering. Er wordt een causerie ge houden over chocolade, tevens demon- ALPHEN AAN DEN RUN Jonge hoeren namen het initiatief Het was van de Chr. jonge-boerenorgani&atie uitgegaan, het idee om dit jaar ge zamenlijk, dat uil zeggen met alle standsorgani&aties, een jaarvergadering te hou den. En dit initiatief is goed geslaagd. Het Nutsgcbouw was uitstekend bezet, bet programma, waarvoor ook de jongeren verantwoordelijk waren, bood voor De voorzitter van de Chr. boeren- en tuindersbond. afd. Alphen, de heer Joh de Jong. opende en sprak een inleidend woord. Men hoort in deze tijd vaak de klacht, aldus spr., dat ouderen en jon geren elkaar niet meer verstaan, uit elkaar groeien. Daarom was spr. zo dank baar, dat dit initiatief van de jeugd uit ging, en hij hoopte, dat het resultaat zou zijn: dat moeten we nog eens hebben! Een speciaal woord van welkom kre gen de dames van de Chr boerinnen- bond, die sinds November zelfstandig op treedt, voortgekomen uit de afdeling de Chr. jonge boerinnen, hoe dit moge klinken! Mej. Gré v. d. Akker gaf op rijm het verslag van de Chr. jonge boerinnen en plattelandsmeisjesverenlging. Mevr. De Jong, de presidente van de Chr. boerin- nenibond, vroeg aandacht voor haar ver eniging door middel van de secretaresse, mevr. Kramer, die iets vertelde (ook op rijm) over het kortstondige bestaan van dit borelingske en de aanwezige dames opwekte: sluit U bij ons aan! Om nog even met de verslagen door te gaan (ze werden niet achter elkaar uitgebracht), de secretaris van de Chr. jonge-boeren- en tuindersvereniging „Eendracht maakt macht", de heer J. A Kool Jr, gaf een goed overzicht van zijn afdeling. De secretaris van de C.B.T.B. de heer S. C. Rijlaarsdam, deed het zonder rijm en bracht onder meer dank aan de heer J. A. v d. Akker, die meer dan 20 jaar afdelingssecretaTis is. Over het vergade- ringbezoek viel ook in deze afdeling niet te roemen. En dan kwam er nog een secretaris op het podium, nl. de heer R. Bos. bond«- functionaris, die een ore'.tige causerie hield over zijn studiei gemaakt naar Amerika. Acht- deerd: speciaal wel was er bewondering voor het klepperen-de meiske. Na de pauze werd door een elftal da mes en heren een vertolking gebracht van het blijspel in drie bedrijven „Het gouden kalf". De reputatie, die dit groep je reeds verwierf, werd met de opvoe ring van dit stuk vol jolijt bevestigd. Promotie Dinsdag 24 Febr. hoopt de heer Noomen, leraar Frans aan de HBS Leeuwarden, oudste zoon van onze oud plaatsgenoot de heer P Noomen, thans te Delft, aan de gemeentelijke Universiteit te Amsterdam te promoveren tot doctor in de letteren en wijsbegeerte. Boot I veroverde de wisselbeker De bedrijfsdam wedstrijden, voor de vijfde maal door de Alphense damclub georganiseerd, zijn ten einde. De dcor de N.V. D. en Joh. Boot in 1950 beschikbaar gestelde wisselbeker is, weer voor een jaar. in het bezit gekomen van de dam mers van deze onderneming. In het eer ste jaar won Samson 1 de beker, in 1951 verhuisde hij naar Boot 1, in 1952 keerde hij terug naar Samsom 1 en in 1953 slaag de S. I er opnieuw in de beker te ver overen. Nu ging hij dus naar Boot 1. De heer M. van der Neut, die namens de directie van Boot sprak, bood aan de heer C. Blauw, de wedstrijdleider van Boot 1, de beker aan. Hij wenste de ploeg veel succes bij de wedstrijden voot kampioenschap van de Rijnstreek, uitge schreven door de kappers van Bode graven. Namens de directies van de deelne mende bedrijven sprak de heer C. v. d. Griend, directie-secretaris van Samsom. Het team van S. zal volgend jaar probe ren weer als winnaar uit de bus te komen De verliezers berusten sportief in deze uitslag, zei hij. Hij dankte het A.D.C.- bestuur voor het vele werk. De heet Wolswijk, voorzitter van A.D.C., werd enveloppe met inhoud aangeboden De heer C. H. v. d. Wolf dankte narr de directies de wedstrijdleider, de heer J. v.d. Oever, en bood hem een doos Onder zeer grote belangstelling uit onderwijs- en gemeentebestuurskri gen is gistermiddag op de Oosterbegraafplaats te Alphen aan den Rijn ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer W. G. Roozenbeek, sedert 1 Januari 1948 inspecteur van het lager onderwijs in het district Alphen aan den Ryn. De heer Roozenbeek is 56 ja-ar gewor den Voor h\j inspecteur werd was hij werkzaam in het onderwijs, onder meer 11 jaar aan de Chr. Mackayschool in Den Haag. Een langdurige ziekte, waarvoor hü werd verpleegd in ziekenhuizen in Gouda en Leiden, leidde vorige week Vrijdag tot zijn heengaan. In de aula las ds G. Mulder. Geref. pre- vorig jaar dikant te Alphen aan den Rijn, enkele uit Romeinen 10. „Hij. die op Europese jeugdleiders vertoefden Hem vertrouwt, zal niet beschaamd uit- de States. Het was aii komen". Met deze belijdenis, aldus de predikant, is de overledene begonnen als lid van de Geref. Kerk, en daarmee heeft hij ook van de strijdende Kerk afscheid genomen Hij was een man met een een voudig, gelovend hart en een godvruch tige ziel. Ds Mulder herinnerde aan de vele rei zen, die de heer Roozenbeek als leider van reisgezelschappen van de Ned. Chr reisvereniging over grote delen van de wereld heeft gemaakt. Op deze laatste reis was hij zelf geen gids, de Here was zijn gids naar het Vaderhuis. De heer P. Tazelasr, hoofdinspecteur van het lager anderwijs, uit Den Haag. sprak namens de minister dri maal eens geen wetenschappelijk betoog, maar geheel in het kader van de avond passend een huis-, tuin- en keuken praatje, waarin de humor niet ontbrak. Spr. besloot met enikele conclusies: de Amerikaan is sentimenteel van inslag; Amerika is een Land van tegenstellingen; de staatsopvoeding kweekt een onbezon nen jeugd, maar daarnaast staan be dachtzame ouderen: men is door aard en aanleg spoedig tevreden; het sentimentele voert tot helden- en kampioenenverering en diepe eerbied voor de vlag. Vóór de pauze trad voorts tweemaal op de mandolinevereniging „Excelsior" o.'l.v. de heer B. Polak. Ook deze bijdra gen i zang i muziek werden gewaar- W., i dr J. H. Wessel-Lus, raadad viseur in algemene dienst bij het minis terie van OK. en W. en tenslotte na mens alle leden van het rljks-school- toezlcht in de tweede hoofdinspectie. Spr verklaarde, dat de overledene steeds met liefde, toewijding en nauwgezetheid zijn plicht heeft vervuld. Hjj was rechtvaar dig, en daardoor geliefd. In een persoon lijk woord nem hij afscheid van de heer Roozenbeek als vriend, die met zijn nlg humeur altijd een blijmoedig collega Burgemeester Ed. C. Witschey van phen aan den Rijn voerde het woord mens de gemeentebesturen van de in spectiekring. De heer A. Tollenaar, hoofd van de Groen van Prinstererschool, deed dat namens de schoolhoofden in de in spectie kring Rijnstreek. De heer D. Pasman, hoofd van de Chr. Mackayschool in Den Haag, sprak mede namens het bestuur en personeel vai school. De heer P. Schotte sprak nai de Chr. Reisvereniging en een oude vriend van de overledene, de heer C. Zonneveld uit Den Haag, sloot de rij van sprekers. Aan het graf las ds Mulder en-kele verzen uit de Bijbel. Een broer van de overledene dankte voor de be langstelling. sigaretten aan. Een dergelijk geschenk kreeg hij ooktvan A.D.C. De tweede winnaar werd het tweede team van Boot. De heer Verkade nam de kleine beker in ontvangst. Chr. school Hooftstraat Onder veel belangstelling van de zijde der ouders werd in de Chr. school aan de Hooftstraat de jaarlijkse ouderavond gehouden. Namens het schoolbestuur opende de voorzitter, de heer C. Goed hart waarna hij een inleidend woord sprak. Vervolgens werd de film van het bekende instituut „Bartimeus", „In Hol land staat een huis", vertoond. Na de pauze was er gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen Hiervan erd een druk gebruik gemaakt. Botsing tussen auto's Omstreeks 7 uur gisteravond vond op de Steekterweg een botsing plaats tussen auto's. Ter hoogte van de oliehan- /an de. heer V. wilde de bestuurder een vrachtauto zijn wagen keren. Hierbij kwam de auto dwars op de rij baan te staan. Uit de richting Bodegra- kwam een luxe wagen met een snel heid van 80 km. De chauffeur merkte de andere auto te laat op en botste er tegen aan. Geen persoonlijke ongelukken, ma teriële schade aanzienlijk. Volleybal De politie-sportvereniging Alphen heeft met haar tweede team de eerste neder laag geboekt in de volleybalcompetitie, van de LVB. Het tweede verloor Dins dagavond van Vlam III (Leiden) met 3—1. NIEUW-VENNEP Ongeval op rijksweg Gistermiddag vond om ongeveer half 5 op de rüksweg te Nieuw Vennep een merkwaardig ongeval plaats. Op de rij baan Den Haag-Amsterdam, waarover thans dubbel verkeer gaat in verband met werkzaamheden aan de rijksweg, reed een truck met oplegger, beladen met 12 ton suiker. Aan het stuur zat M. v. d B. uit Alphen aan den Rijn. De auto reed met een snelheid van ongeveer 40 kilometer in de richting Den Haag. Plot seling brak de oplegger doormidden. De chauffeur verkeerde eerst in de ver onderstelling. dat er een hand wes ge sprongen. Bij onderzoek bleek, dat de breuk reeds oud was. De lading werd overgeladen en de truck met oplegger werd voor nader onderzoek naar het po- litie-bureau te Hoofddorp gebracht. De combinatie is eigendom van W. v. d. M. te Koudekerk aan den Rijn. TER AAR Kinderkoor in oprichting Het ziet er naar uit, dat de wens van zangvrienden om in deze gemeente een kinderkoor te krijgen, in vervulling gaat. Het bestuur van de Chr. gemengde zang vereniging „Looft den Heer" tracht na melijk tot oprichting van een kinderkoor te komen. Voorlopig zal als dirigent op treden de heer H. J. van Straaten, orga nist van de Geref. kerk. Men kan zich bij de bestuursleden aanmelden. Zachte zeep (lot) 500 gr. 33 ct Huishoudzeep dubbel ituk 24 Terrox zelfwerkend waimlddel per pak Vivo reinigingsmiddel grote strooikoker Appelmoes grool blik Erwtjes met gesneden wortelen heel blik Soepgroentenum. Tomatenpuree per blikje 39 ct 38 ct 65 c. 58 c. 20 ct 33 c. Personeel gevraagd 9 Nette bediende gevraagd voor wijk- en winkelwerk. LevensmiddelenbedrijfA. Coert, Duinzichtstraat 52, Oegstgeest, Telef. 23601. 9 Nette jonge werksler voor Vrijdags cn 1 x per 14 dagen 's Maandags. Haagweg 116. 9 Mevr. Bos, Zeeweg 80, Kat wijk a. Zee, vraagt werkster enkele malen per week. De K.C.B.G., uitg. v. d Ger. Kerk. vraagt voor spoe dige indiensttreding eer flinke gezinshulp. Liefst niet ben. 20 jaar. Voorl. vooi halve dagen. Aanm. Vrijdag avond 19 Febr. tussen 78 u bij de maatsch. werkstei mej. C. Prins, Thorbecke- straat 6, Leiden. 9 Gevraagd een net meisje in klein gezin, voor hele of halve dagen. Hulp voor ruw werk aanwezig. Fruinlaan 7. Personeel aangeb. Werkster b.z.a. voor 3 A 4 ochtenden per week. Br. ond. No 3061 aan het bur. v. d. bl. Te koop gevraagd 9 Siert. verg. B cn A warme kas en warme bak, koude kas en koude bak. Jaarverg. en periodiek. C.V. N. Bak ker Hzn. Roelofarendsveen. Tel. 487 K 1713. Te koop aangeb. 9 3 M. Mantels 15 en 16 j., p. stuk 10. 2 Jurken 15 en 16 J. p. st. 15.Trouw japon, m. 40, 45.—. J. Klein- smit, Rijnmond 23, Katwijk aan Zee. O Aangeboden een z.g.a.n. breimachine Rapidex, nog met garantie. Brieven onder No. 3067 Bureau Blad. 9 Fiat 500, in- en uitwendig en nat.-bew., prijs 725.—. Rijn- en Schiekade 65, Telefoon 30710. 9 Aangeboden w.e. Philips radio-gram., 4 golfb., met visserijband, van 495 voor 145. Sleestofzuiger, als nieuw, 30. Te bezichtigen: St. Aagtenstraat 9 (bij de Steenstraat). 9 Salonamcublement, best. 4 fauteuils (stoffering groen) en ronde salontafel. Huiskamerameubl.: dressoir, schuiftafel. 4 stoelen, 2 arm stoelen (stoff. terra). Troost, Haven 14. Te huur gevraagd 9 Juffr. vraagt eenv. kamei met kookgelegenheid. Br. No 3063 aan bur. v. d. blad. 9 Nette werkman, in bezit van eigen bed. vraagt een n kosthuis, liefst bij weduv zonder kinderen. Br. ond' No. 3062 Bur. van dit Blad. 9 Gevraagd door a.s. echt paar ongemeub. zit-slaapkam. met of gebruik van keuken. Br. onder No 3065 bur. blad. 9 Bejaard echtpaar, gep. ambtenaar, zoekt in omgev. Leiden twee ongem. kamers met kookgelegenh., zonder pension, aan goed viswater. Brieven met prijs onder no 3066 bur. van dit blad- 9 Voor oude dame, flinke ongem. zit-slaapkamcr, aar straatzijde en gelijkvloers met pension, omgev. Rijns- burgersingel. Brieven met prijsopgaaf Bureau van dit Blad. 9 Net kosthuis, omg. Leiden.1 /en onder No. 10 aan de agent N.L.Crt., J. v. Nieuw koop, Hoofdstraat 263, Sas- 9 Med. stud, ioekt Kamer per 1 Maart. Brieven onder No 3060 bur. van dit blad. Te huur aangeb. 9 Autostalling, vrije auto box, te huur. Te bevragen bij: J. W. Goddijn, Hoge Morsweg 108, Leiden, Tele foon 20078. 9 Gedeelte van alleenstaand huis, gest. gem. 3 kamers, keuken, garage, grote tuin, e stand, omgev. Leiden. Br. No. 3058 Bur. Blad. Woningruil 9 Aangeboden: woonhuis, bevattende suite, 3 sl.kamers, zolder, lage huur, in de Prof.wijk. Gevraagd: groter woonhuis. Br. No. 3068 aan het Bureau van dit Blad. 9 Aangeb. modern heel huls, bev. kamers en suite, keuken, 3 slaapk., tuin. Gevr. 3 kamer flat. Br. onder No 3064 aan het bureau van dit blad. Diversen 9 Kousenreparaties. Nog dezelfde dag gereed. Bij aan koop van kousen ontvangt U een bewijs van gratis repa ratie! Novelty, Haarlemmer, straat 16. 9 Brillen. J. A. Verheul, Haarlemmerstraat 86, Erk. opticien. Levert U elk ge- Automatische slijpinrichtlng. Ruime sortering. Zieken fondsleden krijgen gewone korting. 9 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver juwelen. Grote keuze verlovingsringen, gouden zilveren en verzilverde tikelen. Het adres voor alle De STICHTING „WOLFHEZE" te WOLFHEZE vraagt LEERLING-VERPLEGERS van Christelijke beginselen. Volledige op leiding voor het Rijksdiploma ziekenverple ging B. Uitstekende arbeidsvoorwaarden en een prettige werkkring. Mulo niet vereist. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Geneesheer-Directeur. Solide en fraai, met prachtig scherp schrift, moderne ex port-uitvoering, voor 15. p. maand gedur. 17 mnd. en slechts 20,- bij aflev. Vraag prosp. aan „Pols voor Kan toor". R'dam. Heemraads singel 58—60, Telef. 52.1.00-K 1800 (buiten kantoortijd 67120) 9 Pootaardappelen. Goedge keurde Eerstelingen, Eigen heimers, Noordelingen. Be velanders, Meerl anders. IJselster enz. A. v. Egmond Wzn, Sandtlaan 19. Rijns- burg. Tel. 2502 K 1718. 9 Muziekschool Zwaag. Les op alle instrumenten, welke in bruikleen of op condities verstrekt worden, o.a. accor deons 10 p. mnd. Gitaren enz. 5 p. mnd. Uw eigen dom. Vraagt prospectus. Ko- revaarstraat 5, Tel. 24358. 9 Horloges v.a. 1.50 per week. Pendules, wekkers, koekkoekklokken, enz. op gemakkelijke betalingsvoor waarden. De Leidse Uur- werkenhandel. Akkerhof 11, Leiden. Tel. 26550. Op ver zoek komen wij bij U thuis. Fa B. DE KLER zoekt voor de afdeling Antiquariaat BEKWAAM SCHEEPBOUWER gevraagd, die geheel zelf standig kan werken, en 2 jongens van 1618 jaar, voor opleding in de scheepsbouw. Scheepswerf GEBR. TIJSSEN Utr. Jaagpad t.o. 48 Leiden. Plaats een 't is dè manier! Zelfrijz. bakmeel 41 Cakemeel P.» Kindermeel per pak Maizena 22 Griesmeelpudding met Amandelsmaak 250 gr. Vanille-roompudding 37 39 45 c 19c DE AVONTUREN VAN PETZI, PELLE EN PINGO 32. Niet lang nadat ze koning Leo Leeuw uit 't gezicht zijn verloren komen ze wéér een eiland tegen en even later weer één. ,,'k Heb onlangs in 't Zondagsblad gelezen, dat Denemar ken 500 eilanden heeft", zegt Oom Rob, „maar hier zijn ze ook als pepernoten gestrooid. Kijk, daar heb je er wéér een!" 't Is wel een leuk gezicht, maar voor stuurman Petzi is 't uitkijken om geen niet-bedoelde „landing" te maken. Doch hij houdt wel van een beetje afwisseling, want als je niets dan lucht en water ziet, begint zo'n zeetocht gauw te vervelen. Alleen is het moeilyk om tussen al die eilanden door de juiste weg naar het „Schateiland" te vinden. (Deze mooie naam is door Pingo uit gevonden en daar is hij wat trots op!) Gelukkig: op 't vol gende eiland zien ze iemand: nu kunnen ze dus de weg vra gen. Die „iemand" is een wonderlijke meneer. Hij heeft een lange snuit en op z'n hoofd draagt hij een leuk strooien hoedje. Hij heeft zeker een stevige wandeling achter de rug, want hij is nu bezig een voetbad te nemen. Die lange snuit ziet er niet erg vertrouwen-wekkend uit. Pelle is dan ook al half van plan maar stiekem door te varen, als de voeten wassende meneer hun vriendelijk toeroept: „Goedenmiddag! Mag ik zonder onbe scheiden te zijn ook vragen waar de reis naar toe is?" Onze vriendjes treffen 't dus weer uitstekend. Want zo iemand moe ten ze nu juist hebben. „We zijn op weg naar een eiland. zegt Pelle, maar op deze mededeling begint de langsnuit onbe daarlijk te lachen. „Een eiland, zeg je? Nou, dan kun je hier uitzoeken hoor! Want 't is hier al eiland wat je ziet!" Als hij uitgelachen is vertelt Pelle verder. We zoeken een eiland met een boom, drie stenen en een kruis. „O, bedoel je dat?" zegt de langsnuit. „Dan moet je nog een poosje doorvaren, net zo lang tot je een brug tegen komt. Daar ga je door en dan. ja, dan moet je nog maar eens verder vragen. Je zult daar wel iemand ontmoeten."

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 6