Ilicuwe £riJtsrt)c (Courant Vreemdelingenlegioen stormt uit vesting Dien Bien Phoe op Roden in Zo kent men Rusland weer: „Neen!" en sarcasme Morgen legt Scelba zijn program voor Wist U WOENSDAG 17 FEBRUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwartaal; ƒ2.15 per maand; 0.50 per week. Vier en dertigste Jaargang No 99G8 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEUJK-NATIONAAL DAGBLAD .StaaUasticI) is ghebleoen mgn berl ia tcgfieaspoct" Receptie om nooit te vergeten „Ons doelde vijand in de pan hakken Verrassend Frans tegenoffensief, na drie maanden van belegering KRACHTIGE TROEPEN, samengesteld uit soldaten van het vreemde lingenlegioen, Fransen en Indo-Chinezen, zijn gisteravond van uit I de vesting Dien Bien Phoe een groot tegen-offensief begonnen. Dien Bien j Phoe is een strategisch zeer belangrijke vesting op de grens van Noord- Laos en Vietnam. Reeds bijna drie maanden wordt de vesting door élitetroepen van de communistische Vietminh belegerd. Gisteren was de I toestand ondraaglijk geworden en werd besloten tot een „alles-of-niets" uitval. De Fransen zijn in dit gebied in de minderheid. Zij staan tegen over een Rode strijdmacht welke drie divisies omvat. Zij hebben echter I het voordeel, over modem materiaal 's beschikken, zoals tanks, rijdendi artillerie en oorlogsvliegtuigen. Volgens de eerste berichten was de Franse aanval voor de Vietminh een vol komen verrassing. Door het grote strate gische vakmanschap van de Uniestrijd krachten, waren de Rode batterijen reeds bij de eerste aanval tot zwijgen gebracht moesten de rebellen zich 15 km van en Bien Phoe terugtrekken. Er is nóg een omstandigheid, die een overwinning door de Fransen niet onmogelijk maakt, n.l. het uit stekende moreel van de troepen. De commandant van de uitval-actie, ge' neraal René Cogny, gaf de geest van zijn troepen weer, toen hij verklaar' de: „Het is ons doel, de vijand in de pan te hakken!" Volgens nog latere berichten ontwik kelt de actie zich dermate gunstig, dat René Pleven, dè Franse minister van Defensie die in Indo-China vertoeft en onlangs een bezoek bracht aan Loeang Prabang, naar Dien Bien Phoe zal vliegen n de toestand in ogenschouw te nemen. De Vietminh bezette de hoogten rond ien Bien Phoe. dat in een groot dal is gelegen. Dit maakte de Franse verliezen bij de eerste aanval nogal groot. Rond Loeang Prabang blijft de toestand azeker. De Fransen vermoeden, dat de Vietminh eerst Moeong Sai zal aanvallen, voordat in aanval tegen Loeang Prabang zelf zal lanceren. Van Moeong Sai uit bedrei- de Fransen de linkerflank van de communistische hoofdmacht. Ook in Vietnam duurt de strijd voort. De stafchef van het Vietnamese leger, generaal Nguyen Van Hinh, meent, dat de militaire kracht van de Vietminh-opstan- Idelingen haar hoogtepunt heeft bereikt. |De Vietminh kan in Vietnam geen be- [tlissing door een militaire overwinning (afdwingen en daarom hebben de opstan delingen een offensief tegen Laos ont- jketend, zo verklaarde hij. Door Amerikaanse hulp en belangrijke (versterking van het Vietnamese leger zou de krachtsverhouding binnen een aantal maanden ten gunste van de Frans-Viet- namese strijdkrachten worden gewijzigd. De huidige sterkte van het Vietnamese ((anti-communistische) leger zou dit jaar van 220.000 tot 300.000 stijgen, aldus ge neraal Hinh. Pleven naar V.S. Het Franse ministerie van Landsverde- jdiging heeft meegedeeld, dat de minister (van Landsverdediging, René Pleven, die op het ogenblik een inspectiereis in Indo- China maakt, uitgenodigd is naar Wash ington te komen om met de Amerikaanse regering alle aspecten van de toestand in het Verre Oosten onder de ogen te zien. In een deel onzer editie maakten wij hier van reeds melding. Het ministerie verklaarde evenwel, dat Pleven vermoedelijk niet zal kunnen gaan en in zijn plaats de stafchef van het leger, generaal Paul Ely, die hem op de reis in Indo-China vergezelt, zal zenden. Het ministerie wees er op, dat Pleven bij zijn terugkeer uit Indo-China rapport noeten uitbrengen aan de Franse re gering en dat hij ook daarna misschien Parijs nodig zal zijn, omdat de Natio nale Vergadering de militaire begroting nog moet goedkeuren en het desbetref fende debat eind Februari zal plaats hebben. Na vlucht uit Londen Moordenaar sloeg de hand aan zichzelf De vermoedelijke moordenaar van de twee Engelse vrouwen, mevrouw Men- zies en haar dochter Isabel Chesney, wier lijken enige dagen geleden in haar huis te Londen werden gevonden, heeft in Duitsland zelfmoord gepleegd. De politie van de Duitse plaats Due- ren bij Keulen vond gisteren in een bos nabij de stad het ontzielde lichaam van een man, beantwoordend aan de beschrij ving van Ronald Chesney, alias Milner, die door de Engelse politie gezocht werd voor ondervraging in verband met de Londense vrouwenmoord. Op verzoek van Scotland Yard heefi de Amsterdamse recherche alle Amster damse hotels bezocht om te zien of Chesney er logeerde. Volgens de Yard is het zeker, dat Chesney de vorige week in Amsterdam was aangekomen, blijk baar op doorreis naar Duitsland. Het doel: 11.000 m onder zeespiegel Maar prof. Piccard laat het niet op zich zitten „Wij hopen nog eens een diepzeeduik van elf kilometer te maiken met het oog hierop zullen wij het diepste punt der zeven zeeën opzoeiken!" Dit werd vandaag verklaard door commandant Georges Houot en zijn hel per Willm, de twee Franse zee-officieren, die deze week in het Zuidelijke deel van de Atlantische Oceaan met hun diepzee schip het record van professor Piccard hebben gebroken door tot op een diepte van 4050 meter te duiken. Prof. Auguste Piccard heeft medege deeld. dat hij van plan Is met zijn diep- zeeduikapparaAt de „Trieste" dit jaar op nieuw duiktochten te ondernemen De geleerde laat het niet op zich zitten Morgen de laalsfe, hopeloze dag De kwestie-Oostenrijk is thans volkomen in het slop geraakt Een BOOSAARDIGE MACHT". Zo noemde de Amerikaanse minister Dulles gisteren de tactiek, welke zijn Russische collega Molotof toe past ten aanzien van het Oostenrijkse vredesverdrag. Hij noemde de po gingen, in de afgelopen negen jaar ondernomen om Oostenrijk zijn onaf hankelijkheid terug te geven, een verhaal van „tragische nutteloosheid". De vier ministers konden het dus ook gisteren niet eens worden over Oos tenrijk. Molotof eiste opnieuw neutralisatie van Oostenrijk en handhaving van Russische strijdkrachten. En morgen gaat de laatste dag in. De enige concessie, die de Rus aan het Berlijnse conferentie met felle demon- De jongste telg van ons vorstenhuis, Prinses Marijke, wordt morgen al zeven jaar. (Foto Jos Zandvoort eind van de zitting deed, was, dat hij zich bereid verklaarde, in 1955 nog eens te onderhandelen over het tijdstip, waarop de troepen teruggetrokken zullen wor den Plechtig had dr Figl tevoren verklaard, dat de Russische eisen onaanvaardbaar en: Het krachtigst klonk de afwijzing de eis, de bezetting voorlopig te laten voortduren. „Dit zou Oostenrijk beroven de voornaamste voordelen van verdrag", aldus Figl. Vanmorgen confereerden de vier minls- rs in het geheim over Rood-China. Van middag zou tijdens een openbare zitting «ïogmaals over de Europese veiligheid worden gesproken en morgen komen Rood-China en Oostenrijk nog een keer aan de beurt. Het Westen zou voorstellen gereed heb ben voor een zgn. „kleine oplossing" de Duitse kwestie. Naar verluidt, o weegt het, de Russen bepaalde verruimin gen in het verkeer en de handel tu Oost- en West-Duitesland voor de stel len. Er wordt daarbij ook aan Berlijn ge dacht. Verwacht wordt, dat het einde van de NIEUWE COMPLICATIES Gevangenhouding van Haags advocaat op losse schroeven Berkelse zaak volgende maand nog niet voor de rechtbank (Van een onzer verslaggevers) Door verschillende omstandigheden is de gevangenhouding van de Haagse advo caat rar M. H. H. een der raadslieden van de Berkelse arts O. op losser schroeven komen te staan. Men zal zich herinneren, dat hij werd verdacht, de broer van de arts aangezet te hebben tot het schrijven van de arief- jes die de onschuld moesten bewijzen van de arts. Dezer dagen werd bekend, dat deze broer zijn bekentenis weer had ingetrok ken. Tot zijn aanvankelijke verklaring was hij, volgens zijn zeggen, gekomen, omdat hij meende zo vlugger in vrijheid gesteld te zullen worden. Bovendien schijnen de deskundigen thans weer te twijfelen aan het feit, dat volgens hun eerste onderzoek de broer als schrijver van de briefjes werd aan- ZESHONDERD ARRESTATIES IN ITALIË Terwijl de nieuwe, energieke premier van Italië, Scelba, de laatste hand legt jaan een program tot drastische verbete ring van de levensstandaard in zijn land, Waardoor hij tevens het communisme jeen gevaarlijk wapen uit de vuist zou slaan, is het gisteren in geheel Italië tot ernstige ongeregeldheden gekomen. Bij botsingen tussen communistische be togers en de politie, liepen 13 agenten (verwondingen op (één politieman werd Demonstratie door een woedende communiste in de hand gebeten). Vooral in Rome en Mi laan was het zeer onrustig. Er zijn ruim 0 arrestaties verricht. Morgen zal premier Scelba zijn pro- ram voorleggen aan het parlement. Volgens het R.K. vakverbond waren de betogingen en stakingen gericht tegen de nieuwe regering. Volgens het commu nistische vakverbond daarentegen, had den de demonstraties slechts betere sociale toestanden ten doel. Gloednieuw koelhuis in Weert afgebrand Het nieuwe vrieshuis van de export slagerij Limco te Weert, dat Maandag officieel geopend zou worden, is in de nacht van Maandag op Dinsdag ge heel uitgebrand- De schade bedraagt schatting twee a drie ton en wordt door verzekering gedekt- De herbouw m een nieuw vrieöhuis zal ongeveer :n half jaar in beslag nemen. De magazijnen van de groothandel in rijwielonderdelen, radiotoestellen enz. R. L. de Graaf aan het Bovenoosterdiep Veendam zijn vanacht geheel uitge- Ook het kantoor ging verloren. De woning van de familie De Graaff jr kon gedeeltelijk worden behouden. De brand is vermoedelijk ontstaan door een kachel in een der magazijnen. De schade be draagt vele tienduizenden guldens. De firma is verzekerd. Belasting op bioscoop kan omlaag keuring v: tot wijziging der vermakelijkheidsbelas ting voor bioscoopvoorstellingen voortaan te bevorderen. Tot dusver was deze goed keuring aangehouden. worden voor het hem ten laste gelegde, gesteld dat het wordt bewezen. De wet spreekt namelijk van „gebruik maken van vervalste documenten", en of de briefjes, die alleen met de voornaam van de vrouw zijn getekend, documenten zijn in de zin der wet, is zeer de vraag. De aalmoezenier van het Huis van Be waring, waar de arts O. is opgesloten, pater V., is dezer dagen voorlopig de toegang tot alle strafgestichten ontzegd. Aan O. is een andere geestelijk verzorger toegewezen. Deze maatregel is genomen na uren lange verhoren door de Justitie. De zaak houdt verband met het binnensmokkelen van de briefjes. Of de Berkelse moordzaak nog de vol gende maand op de rol zal worden ge bracht, is zeer de vraag en zelfs onwaar schijnlijk. Het is wel de bedoeling ge weest, maar door de vele complicaties, zoals het wegvallen van een gedeelte der verdediging door de aanhouding van mr H., zal hiervan wel niet veel terecht komen. Zeker is wel, dat het hoger beroep van mr Mout tegen de verlengde inbewaring stelling van mr H. Maandag a.s. door het gerechtshof te Den Haag zal worden be handeld. Generaal Ridgway: V.S. hebben twee nieuwe krachtige raketten Generaal Ridgway, stafchef van het Amerikaanse leger, heeft gisteren het be staan en enkele bijzonderheden bekend gemaakt van twee nieuwe raketten, die aan het Amerikaanse arsenaal zijn toege- Eén van die wapens is een geleid pro jectiel met een vliegbereik van 80 km. Het ontwikkelt een supersonische snel heid. De andere raket kan veel sneller worden gelanceerd dan een granaat uit een stuk geschut wordt afgeschoten en heeft bovendien een zekerder en 100 maal krachtiger werking dan een gewone artil lerie-granaat. Uitspraak van Hoge Raad over gevangen houding Verlenging ook voor minder dan 30 dagen mogelijk De Hoge Raad heeft gisteren uitgespro ken. dat een bevel tot verlenging der ge vangenhouding ook voor een kortere ter mijn dan 30 dagen kan worden gelast. Het gerechtshof te Amsterdam had ril. een beschikking van de rechtbank al daar, waarbij de gevangenhouding van W. K. in het huis van bewaring werd ge last voor een termijn van 10 dagen, ver nietigd. Het hof oordeelde indertijd dat de wet niet toelaat dat wordt afgeweken de termijn van 30 dagen verlenging. fenoemd in art. 67 van het Wetboek van trafvordering. De Hoge Raad is echter oordeel, dat liet 2e lid van art. 67 in die zin kan worden verstaan, dat zo'n verlenging ook voor kortere termijn kan worden gelast. Britse koningin-moeder naar de V.S. Koningin-moeder Elizabeth van Enge land zal in October op uitnodiging van president en mevrouw Eisenhower een bezoek brengen aan de Ver. Staten. Nu de vorst terug is: Weer per auto over de Gouw zee naar het eiland Marken Kruiende ijsschotsen tien meter hoog op de kaden van de Waal bij Tiel Zeezieke olifanten op Ned. schip kerk op weg naar Rotterdam moest gisteren in Genua van boord gehaald wordenomdat de beesten verschrikkelijk zeeziek waren. De dieren worden door de Duit ser Karl Hagenbeek ingevoerd voor verschillende Europese die- De kapitein van de Lekkerkerk. zei, dat de beesten zo ziek waren, dat zij dood zouden zijn, indien zij langer aan boord gebleven waren. De olifanten gingen zodra zij voet aan land zettenvan vreugde dan sen en trompetteren. De dieren zullen hun reis pe trein voortzetten. Bacterioloog dr Müller overleden Dr John Müller, hoofd van de bacterio logische dienst aan de medische school te Harvard (V.S.), is 62 jaar oud overleden Zijn bacteriologische studies vormde de basis voor de inenting tegen 'diphterie en tetanus, zoals deze vaccinatie op het ogenblik wordt toegepast. I Bij Tie] bereikte gisterochtend de ijs massa het lage gedeelte van de nieuwe kade. waardoor tijdens het kruien de ijs- schotsen ca. tien meter hoog op de kaden werden geworpen. Persoonlijke ongeluk ken of schade aan schepen kwamen hier bij niet voor. Het ijs heeft zich daarna weer vastgezet. Grote daling op New Yorkse beurs Tengevolge van het intreden van nieuwe vorstperiode is de autodienst Monnikendam naar Marken over de Gouwzee hersteld. Op het ijs, dat zich in goede conditie bevindt, is een baan uit gezet. Driemaal zijn gisteren zes vliegtuigen van de vliegbasis Leeuwarden op het vliegveld te Ballum (Ameland) aangeko men met 800 kg post en 800 kg vrachtgoe deren, hoofdzakelijk meel. Zeven passa giers werden naar het vaste land gebracht één passagier werql naar het eiland ver- voerd. De boot vaart nog niet. De New Yorkse effectenmarkt leed De ijsbrekers. die thans in de Waal tus- I volgens Ass. Press gisteren het zwaarste in Zaitbommel en Tiel de ijsmassa's pro. verlies van dit jaar. doordat winstnemin- beren te doorbreken, zijn er gisteren in een vele fondsen sterk deed dalen. Vele geslaagd, een gedeelte van de ijsdam die favorieten, die de laatste tijd grote win ter hoogte van de gemeente Varik' zit, ?ten hadder> gemaakt, werden getroffen een lengte van 300 meter en een '?n bovendien gingen alle afdelingen ach- breedte van tientallen meters los te wer- ieru,11- Ass Press' ]ijst van 60 gemiddelde ken. Omdat het water voor de ijsdam ca. fondse" daalde met 1.20 dollar tot 113.30 3 meter hoger staat dan daar achter, i e.n..cp de «ehde markt werd een milliard zochten de ijsbrekers Ter hoogte vai brug, ongeveer tien kilometer verder, braken zij de losgebroken ijsdam in stuk ken. stratïes in Berlijn en Wenen gepaard zal gaan. Om het effect hiervan weg te ne men hebben de communisten massa-orga nisaties opgeroepen tot demonstraties in Oost-Berlijn om (nota bene!) „protest aan te tekenen tegen de Amerikaanse weige ring. in te stemmen met Molotof's voor stellen aangaande Duitsland Door de ]oh. van Oldenbarnevell Drenkeling na twee uur uit zee gered Uit Sidney wordt gemeld, dat een be manningslid van de Johan van Olden- barnevelt, die op weg was naar Austra lië, midden op de Atlantische Oceaan over boord is geslagen en eerst na ruim twee uur zoeken weer kon worden opge pikt. Het blijft vriezen Boven Noord-Europa bevindt zich een krachtig gebied van hoge lucht druk, dat in vrijwel geheel Noorwe gen, Zweden en Finland strenge vorst veroorzaakt. In de buurt van Stock holm vroor het vanmorgen 20 graden, in het midden van Finland 25 tot 26 Langs de Zuidkant van het hoge- drukgebied is de laatste dagen veel koude lucht over Polen en Noord- Duitsland naar het Westen gestroomd, zodat in Stettin vanmorgen het kwik eveneens op 20 graden stond. Kou der werd het ook in Noord-West- Duitsland en in het Noorden van ons land, in welke streken de aanwezige bewolking grotendeels oploste. Tien graden vorst werd gemeld uit Ham burg, 11 graden uit Hannover, 7 gra den uit Groningen en Leeuwarden. Elders in Nederland vroor het 2 tot 5 graden, aldus het K.N.M.I. Doordat het weer in ons land nu onder invloed is gekomen van een rug van hoge luchtdruk, die zich uitstrekt van Noorwegen tot over de Golf van Biscage, wordt de wind steeds zwak ker en komt er een einde aan d« aan voer van kou uit het Oosten. Over de Britse eilanden nadert heel langzaam het front van een bij IJs land gelegen depressie. Dit front zal ons morgen niet bereiken, maar tuel is het mogelijk, dat het de bewolking weer doel toenemen. Desondanks zal in het hele land de vorst zith weten te handhaven. Er is enige leans, dat het de komende nacht in het Zuid- Oosten van het land harder vriest dan in het Noorden. Onderzoek bij Amsterdamse'. tTam begonnen Mislukte overval op kassier te Made Beambte wist revolver te bemachtigen De kassier van de boerenleenbank te Made i N.-Br.l is gisteravond omstreeks half negen in zijn kantoor door twee personen overvallen. Eén van de overvallers plaatste een revolver op het hoofd van de kassier. Deze behield evenwel zyn tegenwoordig heid van geest en wist het wapen te bemachtigen. In een hevig gevecht met een van zijn belagers kreeg hij een tweede wapen in handen, benevens een gummistok. Achteraf bleken de vuurwa pens alarmpistolen te zijn. De twee aanvallers, die niet gemas kerd waren, sloegen op de vlucht met ichterlating van een actetas. Zij verdwe- ïen in een verderop geparkeerde perso nenauto, waarvan het nummer niet pre cies door de aangeva Heme kon worden opgegeven. Door het resoluut optreden van de kassier is het de heren niet gelukt iets te nemea Honderdjarige overleden in Emmen i zusterhui? in Amsterdamsen^ Het onderzoek naar de onderhoudstoe- Veld (gemeente Emmen) is in de ouder stand van het wagenpark van het Am- dom van ruim 100 jaar de oudste inw sterdamse Gemeente Vervoerbedrijf is ster van Emmen. mevrouw de weduwe gisteren begonnen. I Mulder-Boensma. overleden. Saluutschoten in Washington Minister Staf vol vertrouwen bij aankomst in V.S. De Nederlandse minister van Oorlog Marine, ir C. Staf, is gisteren te Washing ton aangekomen. Terwijl ir Staf Amerikaanse onderminister van Defensie op het vliegveld stonden voor een wacht van leger, vloot .en luchtmacht, werden 19 saluutschoten gelost. Een ziekkorps speelde de Nederlandse Amerikaanse volksliederen. Enkele uren tevoren, in New York, had de Nederlandse bewindsman verklaard vol vertrouwen te zijn. dat de besprekin- DAT het Tweede-Kamerlid Peschar (PvdA) schriftelijk bij minister Van de Kieft heeft aangedrongen op een spoedige afhandeling van het wetsontwerp om zetbelasting 1952. DAT in Amsterdam tegen de 67-j. Gro ningse sleepbootkapitein J. v. d. V. en zijn 71-j. collega A. J. B. uit Zwollerkerspel 3 mnd voorw. en resp. 2000 en 1000 boete 's geëist wegens valse verklarin gen voor de Raad van Rechtsherstel. DAT tegen de 59-jarige PTT-employé M. v. G. te Amsterdam wegens verduis tering van girostortingen en postzegels (totaal 19.500) 12 mnd, waarvan 4 voor waardelijk is geëist. DAT in Rotterdam tegen 2 Oudewater- sekaashandelaren de 33-j. G. M. N. en de 40-j. P. L.. resp. 2 jaar en 9 mnd (waar van 6 voorw.) is geëist wegens oplich ting van de Coöp Melkcentrale te Spij- kenisse. DAT tegen de 42-jarige vertegenwoor diger J. A. B. A. S. uit Gouda, die zijn werkgever J. A. IJsselstein met valse or derbriefjes bewoog tot afgifte van aarde werk, in Rotterdam 15 mnd is geëist. DAT de Ned. Ver. voor Vrijhandel brochure heeft uitgegeven, getiteld: De internationale samenwerking en de eco nomische wetten. DAT de Parijse correspondent var Maasbode. E. Kuyper. bevorderd is ridder tot officier in het Legioen van Eer. DAT de burgemeester van Broekhui zen (L J. G. A. Rutten, per 1 Maart benoemd is tot burgemeester van Meerlo en Wanssum (L.). DAT voor het eerst sinds 1933 thans weer een Japans schip, de Panama Naru (7500 ton), de haven van Delfzijl zal aan doen. DAT tegen twee Surinamers. de 27-j. zeeman E. E. G. V. en de 30-j. metaal draaier F. J. v. d. B., in Amsterdam 2 jaar is geëist wegens een nachtelijke roofoverval op de 40-j. C. de Graaf op de O. Z. Kolk aldaar, waarbij ze 75 buit maakten. DAT bij de N.V. Terhorst en Co.'s jute- fabrieken te Rijssen 60 arbeiders op wachtgeld zijn gesteld i.v.m. stagnatie lingen. In de grondstoffen voorziening. I d T de oud-directeur van het nationale! DAT bloemententoonstelling West-1 park De Hoge Veluwe. H. J. Wormgoorj Friese Flora vanmiddag door de direc-|te Apeldoorn, benoemd is tot directielid teur van de Tuinbouw, ir F. W. Honig, van dc Ned. Fusee Céramique Maatschap- in Bloemendaal geopend is. pij te Breda (Nefumij). DAT' honderden Ned. kermisexploitan ten Dinsdag in Amsterdam hun door mr d'Ailly te openen congres zullen houden. DAT minister Suurhoff een commissie inzake het alcoholvraagstuk heeft inee- steld (voorz. A. G. W. Severijnen). als mede een commissie van overleg met hel bedrijfsleven inzake dit vraagstuk (voorz. mr J. C. v. Heuven). DAT in A'dam tegen de 29-j. winkel juffrouw. mevr. L. M. E. S.—De L.. 1 jr waarvan 6 mnd voorw. is geëist, wegens geknoei met zichtzendingen en andere oplichterijen. DAT de winkelier J. A. R. uit Gcleen (L.) in Maastricht is vrijgesproken van brandstichting in zijn noodwinkel van woningtextiel (eis: 9 mnd.). DAT in ht St Joriscollege in de Elzenl te Eindhoven is ingebroken waarbij ƒ2000 werd buitgemaakt. DAT een jeugdige Hilversummer van i middelbare school gezonden is wegens diefstal ten nadele van zijn medeleer- Een aanwijzing voor fabrikanten van telefoontoestellen Dit ap paraat werd getoond op een le der warenexpositie te Parijs. Het is een sigarettendoos van var kensleer in de vorm van een telefoon. In de hoorn zit een si garettenaansteker en als die hoorn wordt opgelicht begint een speeldoos muziek te maken. Het zou natuurlijk aardig zijn als deze snufjes ook aan de echte telefoons konden worden aange bracht. Alleen zouden we nog graag een asbak er bij willen, want we staan steeds zo met as te knoeien wanneer we al ro kende telefoneren. gen die hij te Washington met president Eisenhower, de Amerikaanse minister van Oorlog. Wilson, en militaire leiders zou hebben, vruchten zullen afwerpen. Na- zyn aankomst in Washington begaf de heer Staf zich eerst naar de Neder landse ambassade. Ook ontmoette de mi nister vandaag president Eisenhower. Aan het daaropvolgende noenmaal overhan digde hij de versierselen van het Groot kruis in de Orde van Oranje-Nassau aan generaal James van Fleet, uit erkentelijk heid voor zijn leiding van de Amerikaan se en Nederlandse troepen in Korea. Vanochtend begonnen de besprekingen in het Pentagon, het Amerikaanse mi nisterie van Defensie. Donderdag zullen de besprekingen in het Pentagon worden voortgezet, gevolgd door een noenmaal met minister Wilson. Het bezoek aan admiraal McCormick is vastgesteld op Vrijdag. Minister Staf zal Maandag vertrekken voor een reis langs militaire bases en inrichtingen. HET WEER IN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur: li Is II hl: 211 f S Weinig wind Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot •■M#/ morgenavond: Plaatselijk op- klaringen. In het Noorden en Westen van het land kans op lichte sneeuwval. Weinig wind. In de nacht en ochtend lichte, op enkele plaatsen matige vorst Morgenmiddag lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur. ZON EN MAAN Donderdag: zon van 7.51 tot 17.58 uur I maan van 19.09 tot 7.44 u. Op 26 Febr. L.K. fi 1 i v

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1