Jlieutue |Teüisd)e ÜTmirant Ons land krijgt Amerikaanse luchtmachtonderdelen Tussen de muren gevangen lente Twee mannen waren 4050 meter onder zeespiegel Josien vergaan met bemanning, onder wie drie Hagenaars Molotof Past de NAVO in Sowjetplan? zei geen ja en geen nee Bidault: koppeling defensiesystemen van Oost- en West-Europa Wist U DINSDAG 18 FEBRUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwartaal; ƒ2.15 per maand; ƒ0.50 per week. Vier en dertigste jaargang No 9867 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoastldi It gilleen mgn hert lo levenspart* MINISTER STAF VERKLAART Gaten in de luchtverdediging worden er mee opgevuld streven ons aandeel in het gefheel zo gioedi mogelijk te lever-en' en van de rati ficatie van het EDG-verdrag. indien de 50%-clausule ook op Nederland zou wor- DE MINISTER VAN OORLOG EN MARINE, ir C. Staf, heeft gisteravond voor zijn vertrek naar de Verenigde Staten de pers nog een en ander verteld over het doel van zijn reis naar Washington en daarbij tevens mee gedeeld, dat vermoedelijk in het n'ajaar Amerikaanse luchtmaohtonderdelen in Nederland zullen worden gestationneérd, o.a. op het nieuwe vliegveld te Venray. Op allervriendelijkste, maar niettemin I - nadirukkelij'kts wijze, heeft de minister I die beschuldiging van een der bladen af- - gewezen ailts zou die regering niet op de (hoogte zijn van wat er zich in Amerika op het gebied vain die defensiepolitiek en de strategie afspeelt Bij zijn besprekingen met de ministens Dulles (Buitenlandse Zaken) en Wilson foorlog) en met admi raal Radford zal hij zich te doen aan zien naderkunnen oriënteren en tevens allerlei kwesties alls de levering van oor logsmateriaal e-di. kunnen bespreken- Heit is zeer interessant juist nu naar Amerika te ga-an zei de minister, nu er t-a-v. de buiitenilandlse en defensiepolitiek «jllerfJei veranderingen in die lucht han gen- De regering is er wel van overtuigd dat die NAVO niet alles is. maar daar l'ag onze eerste taak en die hebben we zo goed' mogelijk te volbrengen. Op giron-d daarvan kunnen we met te meer klem om steun vnaigen bij de strategische luöh'tverdeddiginig- De -kwestie van twee- dimensionale (landmacht-zeemacht) of drie-dimensionale (landmacht, zeemacht en strategische luchtmacht) verdediging is voor de regering geen .probleem. De problemen liggen, zei dc minister lachend in- de vierde en de vijfde dimensie n-L de tijd en het geld. Uit de eerste hand Met belangstelling -heeft de regering de radlevoerirageni van een aanltal promi nente Amerikanen.' t.a-v- de defensie ge volgd evenaüs van de door de pers gele verde cammemteiren. Nieuws heeft dat echter niet gebracht, omdat door dc NATO-conferentie in December en via het comité van chefs van staven de rege ring volkomen' op de hoogte is van.' waf men in Amerika op strategisch gebied wil- De actuele probliemëft' zSjh d'Js be kend en wed uit de eerste hand- Ook de legercommissie is daarvan op de hoogte en weet dat de strategische lucbtmacn-i bij de NAVO niet vergeten wordt. Op een vraag of Nederland.- ook Ameri kaanse luch'tmachibonderdelen zou toege wezen krijgen antwoordde de minister bevestigend- Vermoedelijk, zullen deze in het najaar in ons land arriveren. Po litieke bezwaren zoals in Denemarken en Noorwegen verwacht de regering niet. mee gezien die verklaring van de heer Vermeer namens de PvdA in de Tweede Kamer afgelegd dat zijn partij geen be zwaren (heeft. Overigens is dit eigenlijk niets nieuws-want -bij de aanleg van- nieu we vliegvelden heeft men zich steeds op het standpunt gesteld dlat deze waren- voor intermiaifcianaal gebruik binnen NAVO of EDG-verband. De verwachte onderdelen' behoren- niet tot de strategische luchtmacht maar zul len dienen om gaten in onze luchtverde diging op te vullen en dJa-n ook worden opgenomen in de Nedlenlawdse organisatie. Men rekenlt daarom op interceptors, all- weather-fighters en luchbdoelairtililerie. Raketten zouden' ook welkom zijn, maar die zullen er wel niet bij zijn- Vertrouwen Over d)e grootte der anaerdelzr. kon de minister nog niets zeggen. Hij achtte - o'Ut trouwens m.iider oelaiia-i ij-k. net voor naamste is dat Amerika door het zenden van luchtmachtiondiea-delen toont ver trouwen te -hebben in- de Nederlands» defensieopbouw en oog te hebben voor de strategische betekenis van ons land- De minister verklaarde nadrukkelijk dat hij met naar Amerika gaat om de garantie te krijgen dat hij het vijf-divisie plan kan uitvoeren. Het vijf-divisiestelsel is het uitgangspunt - Dat dient onze bij drage te zijn- in het bondgenootschappe lijke pact en daarop is dian- ook de mili taire hulp gebaseerd-- Het zou een wel zeer wonderlijke waardering zijn van het Het opbouwplan tot 1957 'houdt reke ning met de vorming van vijf divisies verzameld in één legercorps. Vier dieze divisies zijn volkomen gelijk kunnen met hun legercorpstroepen overal in NAVO-landen worden ingezet- De vijf' de divisie (7 Dec- divisie) zou Indien de materiaalvoorziening niet geheel vol doende was een andere taak en dus ook een andere uitrusting, kunnen krijgen Maar de minister zal zeker trachten het materiaal voor een complete vijfde divi sie toegezegd te krijgen- Of later mis schien twee legercorpsen zullen worden gevormd is nu nog niet te zeggen, maar thans is dit in de plannen van de re ge ring niet opgenomen. Twee legercorpsen met daarboven een legerstaf zou gelijke eisen aan de personeelsbezetting sieiten aait daaraan zekar niét tegemoi te komen is. De hulp die thans geboden wordt, is voldoende con het bestaande plan te realiseren. Minister Staf hoopt deze week in- Wash ington door te brengen en zijn bespre kingen te voeren. Maandag gaat hij de vier legeronderdelen (n.l- landmacht, luchtmacht, vloot en mariniers bezoe ken), Vrijdag zal hij de pers in- New York ontvangen en Zaterdag komt hij naai Nederland' terug- Behalve de reeds "ge' noemde bezoeken zal minister Staf ook nog een andieahoud hebben' met admiraal McCormlok. de commandant van' de strijdkrachten in de Atlantische Oceaan. Verschillende Amerikaanse autoritei ten hadden de minister reeds enkele leh uitgenodigd- naar Amerika te komen om daar de stand van zaken te bezden- Töt nog toe achtte de minister dit niet nodig ('ik ben tenslotte geen militair des kundige, zei hij), maar thans acht hij het juiste tijdstip aangebroken- De minister wordt vergezeld door dlrs- E. H. v- d- Beugel, directeur-generaal van de afd. militaire en economische hulpverlening VOOR DE EERSTE MAAL Langzaam maakte hun diepzeeschip de vreemde tocht naar de donkere bodem HET DIEPZEERECORD is opnieuw verbeterd! Twee Franse marine officieren hebben met hun diepzeeschip in het zuidelijk deel van de Atlantische Oceaan, bij Dakar, een diépte bereikt van 4.050 meter, dat is 900 meter dieper dan prof. Piccard, die met zijn diepzeeschip tot 3.150 meter onder de zeespiegel afdaalde. Prof. Piccard vestigde indertijd zijn record in de Middellandse Zee. Enthousiast hebben de Franse officie ren, Houot en Wdllm, enige bijzonder heden van hun tocht naar de diepte ver teld. Toen hun geelgékleurde, stalen diep zeeschip langzaam naar da bodem zakte, zagen zij bij -het licht van de 1000 Watt- schijnwerpers wonderlijke vissen weg vluchten. Er waren kleine bij, die leken op gekookte garnalen. En ook wonderlijke poliepen met doorzichtige grijparmen. „Onze tocht leek een diepzee-droom in technicolor", zei een der recordbrekers. „Bij het dalen zagen wij eerst het zon licht nog doorsijpelen. Aanvankelijk met een scherpe groene tint, later steeds don kerder, van blauw naar paars, tot het vol komen zwart werd om ons heen. Toeij zetten wij de schijn werpers aan". Eenmaal op de bodem der zee rustte het ontzaglijk gewicht van 40 millioen kg aan water op het diepteschip. Angst had den de mannen weinig of niet, want tèvo- ren waren duikproeven genomen, waar bij het toestel onbemand een diepte van 4000 meter bleek te kunnen verdragen. Het diepteschip bestaat uit een grote, sigaarvormige tank en een daaraan ver bonden stalen koepel. De tank was vol benzine. Aan de stalen koepel „kleefde" door electrische magneten een aantal zware gewichten. Dank zij die gewichten zonk het toestel naar de bodem. Toen de bódem bereikt was stelde' men de electrische magneten bulten werking waarna de zware ge- Hoop thans opgegeven Brits vliegtuig nam wrakstukken en lading waar onder Engelse Z.W.-kust De hoop op redding van de vermis ie NiedlaiHamidise 'kustvaarder ..Josien" '499 •bnt) is thans wei opgegeven'. Een Brits vliegtuig nain gisteren onder de Enigeise Z.W.-kust. 12 km van Slant Point (De vonshire) wrakstukken, bomen en baJ- ken waar. die niet ouders dan van ae Josien aiCkomsii-g kunnen zijn- Men neemt aan- da t de gehele beman- naimg van. elf koppen een giraf in de golven gevonden heeft De namen dex vermisten zajin: Kapitein .C- Ree. Schieaamseweg 155d. Rotterdam: Stuurman W. Steneker, Wes terstraat 170. Emkhuizen; le machinist, H- D- L. Venhev. Lijnstiraat 7. Maassluis; 2e machinist M. Spaans. Koppelslokstraai 183. Scheveniiinigen; 3e machinist J- N. Messemeiker, Wieringschestraat 344. Den Haag; kok J- P. Huisveld, Aelbrecbis- kade 160c, Rotterdam; matroos J- Pooi. Groeneweg 26. Vlaaidingen; R- H- Knaack ma.roos o/g. Karl Liebknechfs'.rasse 43. Hamburg; lichtmatroos A. C. Weenheym. Van Speykstraat 95. Den Haag; oe- AaLsmeer. Het Britse schip Pilufo is naar de plek, waar het vliegtuig van de R.A.F. gisteren de wrakstukken en dielen van de lading van de Josien waarnam, op onderzoek uitgezonden. Er moet met de kustvaar der plotseling iets gebeurd zijn, want anders zou een ongeluk op deze d'icht- bevaren route zonder twijfel zijn opge merkt- Men neemt aan, dat de deklast is gaan schuiven en de Josien binnen enkele ogenblikken- naar de diepte is verdwenen. De Josien is in November 1952 gebouwd bij N.V. Scheepsbouw werf, v/h De Groot en Van Vliet be Slikkerveer en eigendom van J- Vermaas' Scheepvaartbedrijf te Rotterdam. ZoaOs men weet. is het schip op 3 Februari met een lading hout uit Bayonne naar Londen vertrokken- Het laatst heeft men radiografisch contact ge had cp de vertrekdatum toen de kust vaarder zich onder Quessant bevond- wichten loslieten en het dieptéschip weer begon te rijzen, doordat de benzine, die de sigaarvormige tank vulde, lichter is dan Stokken en stenen de Pearl Harbour zijn wij niet voorbereid. En Amerika ook niet, antwoordde minister Staf gisteren op een hem gestelde vraag. Dat kgn ook niet, vervolgde hij, want dat zou betekenen dat we vandaag volledig gemobiliseerd zouden moeten zijn, de vloot onder stoom zou moeten liggen, we alles weer zouden moeten verduisteren, enz. Onze bondgenoten rekenen er op. dat we bij een voorgenomen aanval te land zeven dagen van te voren gewaarschuwd zullen wor den. Als we dan geen dag verlo ren laten gaan (ook de eerste nieth dan mogen we er op rekenen tij dig klaar te zijn om door onze paraatheid zo'n aanval te vernin- deren. f Heel de NAVO is er op berekend aggressie van Rusland te voorko men. Zou dat niet lukken, zou er toch oorlog komen, ja dan houdt alles op, zei de minister. Dan weet ik alleen dat er na die oorlog maar twee soorten wapens over zullèn zijn, nl. stokken en stenen. van het departement van Buitenjsndre Zaken en door generaal Noble, hoofd van de Amerikaanse militaire adviesgroep (MAAG). Wanneer hij straks in de Eerste Ka mer de Begroting van ÖoiH'cg ral moeten verdedigen, ral hij c'us volkomen op de hoogte zijn, zowel van de m-.i.ierfaal voor ziening. de Amerikaanse hulp. ais van de Amerikaanse politiek t.a.v. West-Europa en de defensie- Opnieuw onbevredigend slot te Berlijn Massale staking in Rome De prijzen zijn gestegep, maar de lonen zijn gélijk gebleven; dat nemen wij niet! Dit is de leus van de duizenden bakkers, ambachtslieden, handelaars, taxi-chauf feurs, industrie-arbeiders en vele ande die vandaag in Rome het werk heb ben neergelegd. De nieuwe regering- Scelba staat voor grote problemen. Russische soldaten marcheren door de straten van Karlshorst, een voorstadje van Oost-Ber- lijn. Op de achtergrond ziet men het hoofdkwartier van de Russische troepen -in Oost- Duitsland, tevens domein van de Russische Hoge Commis saris. Dit gebouw was aanvan kelijk genoemd als conferentie oord voor de Grote Vier, doch later werd besloten, in de Rus sische ambassade aan Unter den Linden bijeen te komen. WIL DE HEER MOLOTOF met „ja" of „nee" antwoorden op de vraag, of de NAVO verenigbaar is met het verleden week ingediende Sowjet plan inzake de Europese veiligheid Zo luidde de op de man af gestelde vraag van minister Bidault. De Russische minister zeide: Ik stel voör, dat wij de vergadering sluiten. Hetgeen geschiedde. En daarmee was voor de zoveelste maal een onbevredigend slot met vele vraagtekens bereikt van een bijéénkomst van de Grote Vier te Berlijn, Bidault kwam tot zijn vraag in verbaïïfl met de bepaling uit het voors t el - Molotof Het ohdérwecp van de besprekingen \vas gisteren weer de veiligheid Europa en de kwestie-Duitsland. Men zal zich herinneren, dat Molotof verleden week een reeds door het Westen worpen voorstel deed tot het in het leven roepen van een soort Europese Defensie Gemeenschap naar Sowjet-stijl, wi alle Oost- en Westeuropese landen den moeten deelnemen (Molotof spreekt telkens over 32 staten, waarbij hij ken nelijk ook „diwerg-mogendheden" als Andorra, Monaco en Vaticaanstad telt), terwijl Rood-Ohina en Amerika bij de te stichten organen waarnemers den mogen hebben. Algemeen is dit plan uitgelegd als een poging, de Amerikanen uit Europa te verdrijven. DAT tot Ned. consul in Trondheim is benoemd A. Birkeland. DAT mr T. A. van Dijken uit Den Haag is benoemd tot voorzitter van de advies commissie in dienstweigeringszaken, als opvolger van prof. mr A. C. Josephus Jitta. eveneens uit Den Haag. DAT de sectie tijdschriftjournalisten van de Ned. Federatie van Journalisten op 13 Maart in A'dam haar jaarvergade ring en een congres over tijdschriften ral houden. DAT in Nieuwe Pekela een fabriek voor heren- en jongensconfectie van ZagorsklLandau N.V. uit Amsterdam in bedrijf is gesteld (thans 30 man personeel). DAT op 21 Maart in Roosendaal het grafmonument voor mr dr Claudius Prin sen, burgemeester van Roosendaal en laatstelijk van Breda, wordt onthuld. DAT de president-directeur en mede oprichter van ELsevier, J. P. Klautz, ontslag heeft genomen uit al zijn functies bij dit concern, om zich te gaan wijden aan een internationaal weekblad voor Europa. DAT twee dronken jongelieden, die vermoedelijk een (mislukte) roofoverval op de sigarenwinkelier Van K. te Eind hoven hebben gepleegd en daarna met een auto tegen een boom reden, aldaar zijn gearresteerd. DAT Van Nievelt Goudriaan en Co te Rotterdam twee shelterdek motorvracht schepen van 9350 ton heeft besteld bij de werf De Noord N.V. te Alblasserdam. DAT ir W. Sturm, directeur van de keuringsdienst van waren .voor het ge bied Utrecht, op 1 Maart met pensioen gaai. DAT minister ir C. Staf. die vroeger president-directeur van de Ned Heide Maatschappij is geweest, gisteren te Arn hem aanwezig was op de afscheidsrecep tie van de bekende houtvester P. J. Drost. DAT de zesde vakbeurs voor voedings- en genotmiddelen Roka op 1 Maart 11 Ahoy-gebouw te R'dam door oud-minister prof. dr A. H. M. Albregts wordt geopend en alleen voor vakmensen toegankelijk zal zijn. DAT 65 studenten van de afd. werktuig bouwkunde T.H. te Delft Donderdag een excursie maken naar de centrale werk plaats van de Kon Landmacht te Utrecht, DAT de pauselijke internuntius, mgr Paolo Giobbe, in Lepelstraat (gemeente Halsteren) kleuterschoolmeubilair heeft overgedragen als geschenk van de pause lijke werken van bijstand voor het ramp- DAT de centrale kiesverenigingen van enige politieke partijen op Goeree en Overfl-akkee een comité hebben gevormd om een actie te beginnen tegen het wets voorstel, het aantal gemeenten op het eiland te verminderen van 13 tot 4. DAT het echtpaar J Bart-Vethaak te Zaandag op 27 Februari zijn 60-jhuwe lijksfeest hoopt te vieren. dat d-e staten, die aan dit Europese ved- ligheidspact deelnemen, rich ertoe ten verplichten, rich niet aan te sluiten bü een coalitie of alliantie en evenmin accoorden te ondertekenen, waarva doelstellingen strijdig zijn met die dit Europese veiliglieidsverdrag. Bidault rafelde het plan-Molotof uit een en trad als woordvoerder Westen op toen hij het tegen-voorsteJ deed, waarvan wij verleden week Vrijdag reeds de grote trekken weergaven. Dit voorziet ln een verbindings-paet tussen Oost en West. met behoud van de NAVO en de (Westelijke) EDG, hetgeen du: neerkomt on een koopeling van de Oostc en Werieurorese defensie-systemen. De collectieve veiligheid ls een taak van d< Verenigde Naties, aldus de Franse mi nister. Het handvest laat regionale de fensie-pacten toe. maar in de huidige tijd, met sunersonische vliegtuigen, kunnen -tergelnke nacten ntet benerkt hliiv één werelddeel, gelijk Molotof wil, deze weet ook drommels goed, dat zlin eigen land in twee werelddelen is gele gen. De veiligheid van de huurlanden van Duitsland kan niet gegarandeerd worden ponder een vredesverdrag de sluiting van dit verdrag zal Duitsland worden ingekapseld in een permanente Europese verdrags-organisatie, tengevol ge waarvan het geen troenen kan heb ben, waarover het. naar eigen vrije wil zal kunnen beschikken Aangezien het ditmaal om een speciaal Euronese aangelegenheid ging hield de Amerikaan Dulles rich op de achter grond. maar Eden vlei namens Eneeland zijn Franse collega Bidault bij. „Ik hen niet naar Berllin gekomen om de NAVO te verontschuldigen, maar nog veel min der om o-'er haar ontbinding te spreken. De NAVO is Iets. waarvoor de hele we reld dankbaar moet zlin. Ik heb de Sow- •iet-Unie nooit gevraagd, haar eteen vei ligheid in gevaar te brengen Integen deel, Ik heb tweemaal aan-eebrvten hel Brits-Russische vriendischansverdrag uil te breiden", aldus Eden, daarmee sugge rerende. dat naar ziin mening het" plan- Molotof er op gericht is. Amerika van de defensie van Furooa uit te sluiten en daarmee de veiligheid van West-F.uropa In r-evaar te brenaen. Molotof heeft rich ©ver het olan-Bl- da-u t met uitgebroken. We! verzocht hii de Westelitke Drie terug te komen on hun afwijzing van zlin eigen nlan H11 wide dit ..meer aanvaardbaar" maken, maar op welke wiize dit kunststuk zou worden volbracht is nog niet duidelnk geworden. Molotof toon-te zich gisteren alleen nog maar herein hei ..waamemersohan" vn Rood-China en Amerika te laten vallen Overigens d~rd Sowjet-minister noc een roving zün zin omtrent tie ontrui ming van Du itsland door de bc/ett in es- troepen door te drijven. „Als wtf het niet eens kunnen worden over de Duitse kwestie in hel algemeen, dan kunnen wil in leder geval proberen tot een accoord komen over enkele details. Laten wil arom besluiten aen deel der bezettings troepen uit Duitsland terug te trekken Hef Duitse volk zal het op hoge nriis tellen" aldus Molotof De Westeliike Drie zagen deze suggestie als een voor de Duitsers bestemde stroop-smeerderü ~n gifteen et niet op ln. De "gheime ritting van gistermorgen rer Rood-China en de Aziatische pro blemen heeft geen nader resultaat op geleverd. Deze beraadslagingen werden "•anmorgen voortgezet. Zolang de Grote Drie in het gebouw van de Russische a bassade aan Unter den Linden in Oost-Berlijn vergaderen, verdringt zich van 's morgens vroeg tot 's avonds laat een grote menigte voor het gebouw- De Oost-Berlijners staren door de hekken of kijken naar de wagens der ministers en hun staven. De alastrim in Den Haag Observatiegevallen tóch patiënten (Van een onzer verslaggevers) De drie personen, die in het afgelopen weekend in observatie zijn genomen, blijken toch positieve gevallen te zijn. Het betreft hier, zoals wij reeds meldden, drie verpleegsters van het ziekenhuis aan de Zuidwal in Den Haag, onder wie één uit Leiden. Gisteren is er nog een nieuw observatiegeval bij gekomen, maar volgéns de behandelende genees heer Zijn nog geen alastrimvcrschijnse- len geconstateerd. In totaal liggen dus thans 23 alastrimpatiënten in de zieken barakken en zijn 3 personen ln obser- Het hoogleraarsgezin, waaruit het Leid- se meisje afkomstig is, is niet geïsoleerd, omdat alle personen uit dit gezin gevac cineerd zijn. Naar alle waarschijnlijkheid zullèn de gezinnen uit de Pastoorswaran de en de Noordwijksestraat nog deze week uit hun isolement verlost worden. Duizend atoomgeleerden komen in V.S* bijeen Ruim 1000 atoom-deskundigen uit 14 landen, waaronder Nederland, zullen van 20 tot 25 Juni in Ann Arbor (Michi gan) bijeenkomen om van gedachten te wisselen over allerlei technische aspecten op het gebied van de 'atoomenergie. Rode Mata Hari's De' knappe en vriendelijke, Engels en Frans sprekende meisjes in de nachtclubs van Oost-Berlijn zijn niets anders dan communistische Mat Hari's, die hengelen naar inlichtingen. Deze waarschuwing is gisteren officieel aan de Westelijke correspondenten in Ber lijn gegeven door de Westberlijnse póHtie. De Westelijke correspondenten trekken 's avonds by tientallen naar Oost-Berlijn om daar wat ontspanning te zoeken. Zij vormen een gemakke- lijke prooi voor de sluioe dames, die de opdracht hebben, toeschietelijk te tijn tegenover iedereen die uit het Westen komt. Alle inlichtingen die zij kunnen vergaren, ook al lijken ze nóg zo onbelangrijk, moeten zij in een rapport verwerken, dat zij iedere avond inleveren. Ds spionnes krijgen gemiddeld 20 tot 30 Oostmark (pim. 50 guldenper dag. Volgens de Westberlijnse politie zijn zij gerecruteerd uit dc Oostduitse geheime politie, reeds weken voordat de conferentie in Berlijn begon. HET WEER IN EUROPA Weerrapportcn van hedenmorgen 7 unr: Honderdjarige in Warnsveld Opoe Braakhekke. een beminnelijk oudjes in Warnsveld bü Zutphen, heeft op 14 Febr. j.l. haar honderdste verjaardag gevierd. Geleidelijk kouder Het KNMI te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Veel bewolking met hier en daar lichte sneeuwval. Ma tige Noord-Oostelijke wind. Vannacht en morgenochtend lichte, op enkele plaatsen ln het Noord-Oosten van het land matige vorst. Morgenmiddag lichte vorst tot temperautur om het vriespunt. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). ZON EN MAAN Woensdag: Zon op 7.53 tot 17.56 uur; Maan van 17.57 tot 7.29 uur. Morgen avond V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1