Jtieutue (üourcml ^Moskou wil Amerikanen uit Europa verdrijven If Om daarna te kunnen handelen als met de Baltische staten Ijzige regen bezorgde ook de luchtvaart veel last Geen groter tragedie dan Am. deelneming aan de strijd Wilde jacht op autodieven in buitenwijk van Heerlen RI H DONDERDAG 11 FEBRUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; ƒ2.15 per maand; ƒ0.50 per week. Vier en dertigste jaargang No 9963 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .SIulMtuctif«lirtl»ra ■10 hert lo tufimpm!" Rijk worden van de oesters Molotol werd om zijn voorstel uitgelachen fOLOTOFS NIEUWE PLAN voor de Europese veiligheid, dat hij gisteren tijdens de bijeenkomst van de Grote Vier te Berlijn ont-naar fouwde, voorziet in een systeem van garanlieverdragen tussen alle Ipuropese staten met inbegrip van de Sowjet-Unie, maar met uitsluiting J'an Amerika. De Russische bedoeling was duidelijk: verhindering van jle door het Westen ontworpen Europese Defensie Gemeenschap, ophef- r van het Noord Atlantisch Pact en het doen verdwijnen van Ameri- taanse strijdkrachten van het Europese vasteland. Er zou voor geheel "uropa een politiek en militair comité moeten komen, waarin Amerika Rood-China waarnemers zou mogen hebben. Toen Molotof de Ver- inigde Staten met communistisch China gelijk stelde, ontstond er een lliet al te beleefd gelach in de conferentiezaal. Zelfs de Russische minis ter moest tenslotte meelachen. Wel een bewijs, dat Molotof niet de illusie >esterde, dat zijn plan acceptabel zou zijn. De Westelijke Drie wezen [iet dan ook prompt af. het doel van het verdrag in zake Euro- 10. Het verdrag wordt gesloten voor vijftig jaar. De reacties van de Westelijke Drie wa ren onmiddellijk afwijzend. Dulles (Ame rika) zeide er het minst over: de voor stellen waren immers in de eerste plaats voor de Europese staten bedoeld. Maar hij merkte op. dat het voornaamste doel van Moskou bleek te zijn een vervanging de NAVO door het Veiligheidspact |Het voorstel van Molotof bestond uit e delen. Het eerste deel handelde t Maatregelen, te nemen in afwachting van Duits vredesverdraz. Het tweede deel [evatte zijn plan inzake Europese col- veiligheid. ïTen aanzien van Duitsland stelde de ïovjet-minister het volgende voor: 1. Binnen zes maanden zullen gelijk- uit Oost- en West-Duitsland de ezettingstroepen worden teruggetrok- behoudens beperkte contingenten ibeschermingsdoeleinden, welker jterkte door de vier mogendheden zal irorden vastgestld. I 2. De Sowjet-Unie zal Oost-Duitsland mogen bezetten, als de veiligheid dat gebied wordt bedreigd. Amerika, Ingeland en Frankrijk zullen West- Suitsland mogen bezetten, als dat gebied vordt bedreigd. ~~3 3. Ter handhaving van de binnenlandse i ter verdediging van de grenzen jullen Oost-Duitsland en West-Duitsland politie-eenheden hebben, welker en bewapening wordt vastgesteld ie vier mogendheden. I 4. Inspectie-groepen, bestaande uit ver- pgenwoordigers van de vier mogendhe- zullen gevormd worden in Oost- juitsland en West-Duitsland, om hierop ezicht te houden. 5. De vier mogendheden zullen in ienstemming met deze bepalingen die de |eutralisatie van Duitsland waarborgen, i conferentie van Europese staten bij- jenroepen voor het sluiten var rag inzake de Europese collectieve vei- gheid. 1. Het verdrag in zake Europese col- ectieve veiligheid beoogt te voorkomen, iat de ene groep Europese staten zich icht tegen de andere groep, en te be- eiken, dat alle Europese staten sa: perken voor hun veiligheid. !2. Van het verdrag kunnen lid worden le Europese staten, ongeacht huiysociaal steem, inclusief Oost-Duitsland en est-Duitsland. Dus bijvoorbeeld Dene arken en de Sowet-Unie. 3. Deze staten beloven elkaar niet aan vallen of te bedreigen met geweld. Wanneer er ln Europa een gewa mde aanval dreigt, zullen de staten verleg plegen en maatregelen neme: [5. Een gewapende aanval in Europa 'n zal gelden als een aanval tegen De partijen verbinden zich niet deel en aan bondgenootschappen of Ivereenkomsten, welker doel strijdt met pese collectieve veiligheid. 7. De partijen zullen periodiek verga deren op ministerniveau, een permanen te politieke commissie en een militair raadgevend lichaam oprichten. 8. De regeringen der Verenigde Staten der Chinese volksrepubliek zullen worden uitgenodigd, naar deze organen 9. Het verdrag laat onaangetast, die verdragsplichten van Europese staten, welker doelstellingen met die van het verdrag stroken. Dit is Everard George Boag, de „koning der bedelaars" in Enge- ik 2 Itmd' nu 70 Jaar °ud Bn sinds zijn 40ste zwerft hij al hier1 *an£,s ®"tse wegen. Everard lenki werkt nooit en verfoeit geld. r o[ „Wat heb ik aan geld?" vraagt Hes hii' "Ilc ken tcyreden en 9elukkig omdat ik kan zwerven waarheen en wanneer ik wil. Als ik honger heb dan eet ik en betalen doe ik met een lied of een verhaal. s hoj del5 Schouwen wenst een brug b kjgi naar Goeree 1 siW Binnenkort kan de Delta-commissie eer ho,Bdres verwachten van de stichting Nieuw °chouwen-Duiveland. Hierin verzoekt d« kafctichting de aanleg op korte termijn vat •en vaste oeververbinding tussen Schou ten en Duiveland enerzijds en Goeree er Overflakkee anderzijds. Russisch model. Dat doel is niet nieuw. Bovendien constateerde hij, dat de tekst van Molotofs verdrag bijna let terlijk overeenkwam met de bijstandspac ten. die Moskou in 1939 sloot met de Bal tische landen en die zijn ook opgeslokt! Ook Eden zag in het voorstel een be dreiging van de NAVO en een poging om de Amerikanen uit Europa te verdrijven en dat. terwijl de NAVO juist de grond slag vormt van de Britse politiek. Hij vond. dat Molotof Europa een soort Mon- roe-leer wilde opdringen (hetgeen neer komt op: Europa voor de Europeanen). Bidault (Frankrijk) constateerde, dat Molotofs plannen neerkwamen op een blijvende verdeling van Duitsland voor de tijd van vijftig jaar. Bovendien had hij er zeer ernstig bezwaar tegen, dat het pact de partijen zou verhinderen zich aan te sluiten bij andere defensieve bondge nootschappen, te meer daar het commu nistische blok intact gelaten zou worden. Europese veiligheid houdt meer in dan alleen Russische veiligheid, zo merkte hij. zeer terecht, op. Vandaag wordt weer in het geheim vergaderd over een eventueel gesprek met Rood-China. Morgen komt in het openbaar de Oostenrijkse kwestie aan de orde. Dan zal tevens worden beslist of aan Molotofs voorstel inzake de Euro pese veiligheid nog meer woorden zullen worden verspild. 1904 - 10 Februari - 1954 Voor het eerst sedert 1914 is in de Britse Koninklijke Familie een gouden huwelijks feest gevierd. Giste ren, vijftig jaar ge leden, huwden de thans 79-jarige Graaf van Athlone, 'n broer van wijlen Koningin Mary en de nu 70 jaar oude Prinses Alice, een kleindochter van Koningin Victoria. Prinses Alice is voor Nederland geen onbe kende. Op 21 Juni '51 legde zij dc eerste steen voor de nieuwe Engelse/ Amerikaanse kerk aan de Timor- straat in Den Haag. In 1950 bemoederde zij Prinses Irene, toen deze met Prins Bern- hard in Londen was voor de eerste steen legging van de Hol landse kerk op Austin Russische beschuldiging: Am. vlootbezoek Turkije verdragsschending Oorlogsschepen van mogendheden die niet aan de Zwarte Zee grenzen, mogen de Dardanellen en d'e Bosporus bevaren, mirts hum tonnage d'e 30 000 niet tie boven gaat Aldus is bepaald bij de Conventie van Montreux (1936>, die thans nog van De ..Rode Ster", het blad van 't Rus sische ministerie va-n Lairds ver deduging, heeft gisteren geprotesteerd tegen een voorgenomen Turkse schending van de Conventie, door een bezoek van Ameri kaanse oorlogsbodems met een tonmemaat van in totaal 60 000 ton. Het Amariikaanse vriendschaps-vlootbezoek heeft binnen kort plaats. Churchill doorstond Jap. taifoen De regering-Churchill heeft gisteravond in het Lagerhuis een storm van critiek op het nieuwe Brits-Japanse handelsverdrag doorstaan, doordat het Huis met 297 tegen 258 stemmen een door de Arbeiderspartij ingediende motie van afkeuring verwierp. Krachtens het verdrag zal Groot-Brittan- nië voor het eerst na de oorlog een hoe veelheid Japanse goederen invoeren en tevens de belemmeringen voor de Japanse invoer in Britse koloniën verminderen. Engelands reusachtige textielnijverheid heeft tegen het verdrag geprotesteerd, omdat Engelands markten worden be- Herhalingsoefeningen voor de marine Het ls de bedoeling dat een bataljon mariniers van midden Juni tot begin Juh w» werkelijke dienst zal komen voor her- haillngsoefeniiin'gen terwijl een tweede ba taljon later in het jaar zal volgen- De tijdsduur zat individueel variëren van 22 tot 33 dagen. Voorts is het plan dat personeel van die mijnenuitikijkdienst in kleine ploegen over het gehele jaar verspreid' voor ter hoogste nof*n dagen in werkelijke diens: komt, terwijl voor een conumgent van ca 500 man een oefening van eveneens ten hoogste 9 degen wordt overwogen m de zomermaanden. Tenslotte beslaat de mo- •PEijij'kheid ebt in de zomermaanden een deel van het personeel ven de ma-nne- verbi-ndrlngsdienst, de zeeverkeersorgam - saitie en van verschillende commandopos ten. ten hoogste ctertig dagen in werke lijke dienst zal worden geroepen- Dit aantal zal de 100 niet overschrijden» Nagewuifd door kinderen van de opvarenden is de treiler Tzonne gistermiddag uit IJmuiden naar de wateren rond IJsland vertrokken. Te- zelfder tijd voer ook de Abra ham uit. Ze gaan tezamen naar de IJslandse wateren om er de verre visserij eens te beproeven. Bij wijze van proef zullen ze ook naar roodbaars gaan vis sen, een soort die hier nog niet is ingeburgerd, maar al wel in Duitsland en Engeland vrij veel geconsumeerd wordt. Eén alaslrimpaliënt werd ontslagen Vanochtend is weer een patiënt uit de alastrimbarakken ontslagen, waardoor het aantal op 21 is gekomen. De verpleger, die eergisteren in de ziekenbarakken werd opgenomen, bleek een positief alastrimgeval te zijn. Het aantal obser vatie-gevallen blijft op 2. Vertrek van Schiphol was onmogelijk Oesterputten in Oosterschelde vernield door zware ijsschotsen Eisenhower over Indo-China Adempauze aan het front voor residentie van Laos, Loeang Prabang De ijzige regen heeft gistermorgen niet alleen het wegverkeer, maar ook de luchtvaart veel last bezorgd. De toestellen die op het platform van Schiphol gepar keerd stonden, waren na korte tijd be dekt met een ijskorst, die het goed func- tionneren van de roeren belette. Dit had tot gevolg dat er tussen 9 uur en kwart voor twaalf geen enkel vliegtuig Schiphol is opgestegen. De machines werden in de hangars gerold en daar de ijskorst ontdaan. Binnenkomende toestellen hadden in de lucht weinig hinder van het onderkoelde regenwater, dank zij de ijsbestrijdings- middelen die tijdens de vlucht kunnen worden toegepast. Wegens slecht zicht konden ook gisteren geen vliegtuigen landen op Ameland. Het ijs in de Waddenzee schuift lang zaam uit het Oosten op en pakt zich sa men voor de steiger van Nes op Ameland. De veerboot Waddenzee heeft daarom niet Aan levensmiddelen is op Ameland geen gebrek. Fruit is evenwel schaars. Brand stof is in voldoende mate aanwezig. De ijsbreker Walvis, die bezig was he' President Eisenhower heeft gisteren Televisie-zendtijd van V.P.R.O. verdubbeld Naar de Nieuwe Leidsche Crt. erneemt heeft de V.P.R.O. van de mi nister bericht ontvangen, dat zijn tele- '-zendtijd is verdubbeld en dus van op acht uitzendingen per jaar is ge bracht. Dit besluit is genomen in volle overeenstemming met het bestuur van de Nederlandse Televisie Stichting, na dat de V.P.R.O. zulks hgd verzocht. Het totaal aantal televisie-uitzendingen .1 in afwachting van de definitieve regeling op 104 blijven gehandhaafd. Het vorig jaar kreeg de V.P.R O. er vier daar hij er nu acht zal krijgen, zullen de „grote omroepverenigingen" dus ieder één uitzending aan haar kleinere zuster vereniging moeten afstaan» De V.P.R.O. heeft dit jaar reeds één uitzending gehad (die van de „Gijs- breght" in 't begin van Januari) en heeft er nu dus nog zeven tegoed. Elke televisie-uitzending duurt 114 Weer twee mijnenvegers voor Nederland De Amerikaanse marine zal Maandag ls. twee mijnenvegers aan Nederland iverdragen ingevolge het wederkerige defensie-programma. Schout bij nacht G. Koudijs. de rine-attaché in Washington, zal de sche pen. welke de namen Breukelen Brummen zullen dragen, Gezin aan groot gevaar ontsnapt Hond beet gasslang dooi en stikte Hoe gevaarlijk het is een gaskomfoor 's nachts te laten branden, bleek in Born. (Ov.) waar een hond de gasslang door beet. Een gelukkige omstandigheid dat iemand van het huisgezin 's nachts wakker werd en een sterke gasluchi 'nam. Hij vond de hond dood op de grond liggen. Russen bieden Egypte hun diensten aan Rusland heeft aangeboden, te helpen bij de bouw van Egypte's grote projec ten. Indien over alle bijzonderheden over eenstemming is bereikt, zullen de Rus- waarschijnlijk enige projecten geheel uitvoeren- Aldus de Egyptische minister an Voorlichting, majoor Salem. In Utrecht is in het int. embryo logisch instituut, het eerste int. teamwork op het gebied der experimentele embryo logie geopend, waaraan 10 onderzoekers uit 9 landen deelnemen. eenvoudige feestelijk heden gehouden. Zij werden o.a. bijge woond door Koningin moeder Elizabeth, Prinses Margaret, de Hertog en de Hertogin van Gloucester en de Hetoging van Kent. Koningin Eliza beth, een achternicht van het gouden echtpaar, zond uit Australië een geluks telegram. Vanavond zou in St. James Palace een groot feest worden gehouden, doch dit is afgelast aangezien de graaf geheel hersteld griepaanval. op zijn persconferentie verklaard, dat de In Kensington Pa- Ver. Staten de Frans-Vietnamsc strijd- den gisteren krachten helpen, de oorlog in Indo- Vier jonge ontsnapten gearresteerd De politie te Borne heeft de jeugdige l. van der W. gearresteerd- dóe uit eer. inrichting te Boekei (N-Br.) wa6 ont vlucht- Hij was met een ALmeloër naar Bonne gelift, waar hij zijn intrek had ge- >men bij zijn schoonzuster- Zijn vriend as in Almelo ondergedoken- De politie ïst ook hem te vindon- Beiden werden eer naar Boekei gebracht- De Nijiverdailse politie air resteerde twee pupillen ven het geslich t. De Nederlandse Mettray te Eefde bij Zutphcn. die eind vorige week waren gevlucht. Het waren S. uit Nijverdail en M. uit Emmen. China te winnen, doch dat zij vermijden zelf bij de oorlogvoering te worden be trokken. Dc president kon zich geen grotere tragedie voorstellen, dan dat de Ver. Sta ten daadwerkelijk in de Indochinese oor log verwikkeld zouden raken, zo zei hij, naar aanleiding van een verklaring, dat het zenden van 200 Amerikaanse technici naar Indo-China mogelijk tot directe Amerikaanse interventie zou leiden. Eisenhower voegde hieraan toe, dat de technici de Fransen slechts het ge bruik van Amerikaanse vliegtuigen en uitrusting leren. Zij zouden midden-Junl worden teruggetrokken. Intussen heeft de „IJzeren Divisie" van onrustbaronde kracht in de richting van de Vietminh, die de laatste dagen met de Laotiaanse residentie Loeang Pra bang oprukte, gisteren haar veroveringen in Noord-Laos geconsolideerd. Dat bete- J. Brons (89) te Appingedam overleden Te Appingedam is 89 jaar oud, over leden de heer J. Brons, stichter en oudste directeur van de N.V. Brons Motoren- fabriek aldaar. Onder zijn leiding heeft dit bedrijf zich op het gebied van de scheepsmotorenbouw een wereldnaam is Ramu, het „Wolvenkind", dat in de jungle van India door de wolven werd grootgebracht. De nu 9 jaar oude jongen in Januari b\j de Indische stad Luknow aangetroffen en gegrepen. Hij verzette zich fel met zijn tot klauwen geworden handen en zijn bijzonder krachtig ont wikkeld gebit. De knaap wórdt thans voorzichtig aan de beschaving gewend. Hij krijgt af en toe gekookt vlees te eten, maar ook rauw, anders zou de overgang te groot zijn. Ramu heeft jarenlang op handen en voeten gelopen en daardoor zijn verschillende spieren totaal ver groeid. Krampachtig ligt hij in 2ijn ziekenhuis-bed, de handen nog gekromd als klauwen. De foto werd genomen op het ogenblik dat Ramu een stuk rauw vlees naar binnen werkte, zonder zijn handen te gebruiken kende een adempauze voor de Franse- Unlestrijdkrachten die zich in Loeang Prabang voorbereiden op een hevige slag. De kleine guerilla-aanvallen op de residentie zijn slechts kinderspel verge leken met de gevechten die zoals ge meld binnen enkele dagen worden ver wacht In Zuid-Laos bleef de Vietminh ook1 gisteren actief. Het Laotiaanse garnizoen van Hoel Khonc, 50 km ten Oosten Pakse, moest na een verbeten strijd 48 uur voor de vijand wijken. In dit ge bied beschikken de communisten ov een zeer sterke troepenmacht die er uit is, dc verbinding tusen Saigon Cambodja enerzijds en Noord-Laos a derzijds, af te snijden. Ministerssalaris tot i 30.000 omhoog De grondsalarissen van de ministers staatssecretarissen blijken reeds met gang van 1 Januari te zijn verhoogd tot resp. f 30.000 en f 24.600 per jaar. Tot nu toe bedroegen de basisbedra gen (exclusief eventuele kinderbijslagen) f 24.000 en f 20.000 per jaar. Het desbetreffende besluit, dat tot dus ver vrijwel onopgemerkt is gebleven, is vervat in een Koninklijk Besluit van 11 December jl„ waarin mèt de salarisver hoging voor de hoogste burgerlijke ambte naren, de z.g. topfunctionarissen, de sa larisverhoging voor ministers en staats secretarissen is afgekondigd. De desbetreffende aanvullende begro tingen moeten nog bij de Tweede Kamer worden ingediend. Wagen (met brandkast) tegen een paal, daders in het donker ontkomen veld uit de voeten- De politie schoot op hen. maar het tweetail wist im het duister te ontkomen. De bestelwagen was het engendom van een veevoederhandelaar uit Ophemert en door deze uitgeleend aan de genoemde handelaar te Nuth- Daroe-l-Islam spookt bij Bandoeng Volgens officiële berichten, die vandaag te Bandoeng werden ontvangen, heeft eer goed gewapende bende van naar schat ting 1000 terroristen Maandag drie dor pen op West-Java, ongeveer 48 km ten Zuidoosten van Bandoeng geplunderd, al dus verneemt Ass. Press. Er werden 14 personen vermoord en 13 gewond. Het ii de grootste en fanatiekste aanval van d< Daroe-l-Islam sinds maanden geweest. Aneta meldt nog. dat de getroffen desa's Tjldlras, Tjisagaia en Haocr- gocning heten. Twee onbekende mannen hebben gis ternacht ingebroken bij de veevoeder- handelaar D. te Nutih (L.) en onder meer duens brandkast en een bestelauto mee genomen-. De brandkast, waarin zich on geveer f 6000 bevond» hebben zij in de bestelauto gejaden. Bovendien ont vreemdden zij nog enkele pakken vee voeder en twee kostjes sigaren» De mbi-ekens braonten het met hun buit slechts tot in een buitenwijk van Heerlen. Daar werd de bestelauto tegen hailf vijf opgemerkt door een auitopa- troui'lle van de gemeentepolitie- De agen ten wilde controleren of de inzittenden de rijtijdenwet overschreden en besloten hen daarom aan te houden. Zodra de patrouille-auto de bestelauto begon te volgen, gaf de laatste vol gas en sloeg allerlei smalle zywegen in, om te voor komen dat de politieauto zou kunnen passeren. Bij de overweg aan de Wijn- gaardB-weg in de buurt van Ten Esschen reed de bestelauto zich echter va6t voor gesloten spoorwegbomen. Hij sloeg nog een veldiweggetje in» maar botste tenslotte tegen een hoogspanningsmast van de spoorwegen. Onmiddellijk daarna maak ten de twee inzittenden zich over het Atoomschuilkelder in kasteel Windsor Men is bijna gereed met een „atoon schuilkelder" voor koningin Elizabeth e de koninklijke familie onder de eeuwei oude Zuidelijke muur van Windsor Castle,, 40 km ten Westen van Londen, aldus meldt Ass. Press. De kelder zal groot genoeg zijn voor de koningin en zes leden van de konink lijke familie. De kelder wordt zo gebouwd, dat de koningin er van haar kamer naar to- kunnen lopen. Er ls een nooduitgang het park dat het kasteel omringt. ijs op het Noord-Hollands Kanaal te bre ken, is gisteravond op weg van Amster dam naar Den Helder, Alkmaar gepas seerd. Bij het pontveer Eek en Wiel—Ame- rongen konden alleen gisteren nog auto's de overkant van de Rijn bereiken via de uitgezette weg over het ijs in de rivier. Met ingang van heden mochten alleen nog motorrijders, wielrijders en voetgan gers oversteken. heeft gisteren haar roer verloren en kan daardoor enige dagen niet varen. Toen de boot bij het verlaten van de aanlegstei ger te Gorinchem even achteruit moest varen, raakte het roer in de dertig a veertig centimeter -dikke ijsschotsen vast, met het vermelde gevolg. Grote schade heeft het ijs aangericht in de oesterputten in de Oosterschelde bij Yerseke die buiten de dijk liggen en waarin 's winters de met kleine oestertjes (broedval 1953) aangeslagen pannen wor den opgeborgen. Men schat dat van de drie millioen pannen, die vorig jaar zijn uitgezet, er twee millioen door de zware ijsbrokken zijn vernield. Ook de pannen in de putten bij Kattendijke en in de Zandkreek hebben grote schade geleden. „Generaal Hitier" De Mau-Mau geeft graag fraaie namen aan zijn leiders. Britse troepen hebben r.u een „generaal" van de terreur-orga- risatie aangeschoten cn gevangengeno- die zich ..generaal Hitier" liet noe- Een andere leider van de Mau-Mau n paar dagen geleden ter dood ver oordeeld. Die heette ..generaal China". Geveltoerist aan de haal met f 30.000 Een geveltoerist heeft voor de derde maal in 14 dagen zyn slag geslagen bij de Engelse aristo cratie. Nu klom hij langs een regen pijp tot in de slaapkamer van de burggravin van Portman, in het graafschap Buckinghamshire. De echtgenoot van de burggra vin erfde indertijd 100 millioen gulden van zijn vader. De burggravin raakte thans aan de langvingerigc geveltoerist kostbaarheden ter waarde van 30 000 gulden kwijt. Baby in wieg verbrand In Wierden ia het drie maanden oude dochtertje van de familie E. aan de Nijverdalsestraat in de wieg verbrand, toen een atoomapparaat vlam vatte op een moment, dat dc moeder eldera in het huia werkzaam was. Bij het kindje moest op dokters advies worden ge stoomd. HET WEER IN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen 7 unr: Olifant brak los in K.L.M.-vliegtuig gisteren genoodzaakt, drie uur nadat h(j van het vliegveld Dum Dum van Calcutta was opgeste gen, naar deze luchthaven terug te keren. De reden was dat een. tweejarige olifant, die per vlieg tuig naar New York zou worden gebracht, uit zijn houten kooi tn het toestel was gebroken. De in Thailand gevangen olifant werd na de landing op het vlieg- veld vastgehouden, totdat maat regelen zouden zijn genomen voor de voortzettting van de reis. geh. Oostelijke wind Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond Overwegend zwaar bewolkt en mistig. Plaatselijk enige regen of mot regen en in het Noorden van het land mogelijk ook enige sneeuw. Weinig verandering in temperatuur. Matige wind uit Oostelijke richtingen. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). Zon en Maan Vrijdag: zon van ..03 tot 17.47 uur; maan van 11.55 tot 4.44 uur. Op 17 Fe bruari V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1