Jücuiue £dJtsrf)e (üburoitt 1 Molotof veronachtzaamde een Westelijke concessie Strafrecht en Calvinisme Koning Winter trekt zich nu eindelijk uit Europa terug Verzet-met-de-ruist in Oostelijke zone tegen Sow jet-plan Vier waaghalzen te voet van Dokkum naar Ameland Wist IJ. rEN eii MAANDAG 8 FEBRUARI 1954 BUREAUX: Steenstra Directie. Redactie, Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwar:aal; ƒ2,15 per maand; ƒ0,50 per week. Vier en dertigste jaargang No 9960 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELUR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken tontpastlctj Is ghrbleaen «ngn fcerl ia teghfaspoet" Dooi aan beide zijden van het Kanaal Maar hij hield nog hardnekkig stand in West-Duitsland en Oostenrijk T ANGZAMERHAND, aarzelend nog, trekt koning Winter zich uit het -L* door vorst en sneeuw geplaagde Europa terug. In Parijs steeg gisteren voor het eerst sinds veertien dagen het kwik boven 't vriespunt. En in West-Duitsland scheen een verkwikkend zonnetje, al werd daar nog strenge-vorst verwacht. Zo er echter een koning Lente bestond" dan zou men kunnen zeggen, dat deze met rasse schreden nadert, zijn voorganger op de vlucht drijvend. 41 In Frankrijk herneemt het verkeer reeds zijn normale loop, naarmate de massa's opgehoopte sneeuw smelten. Het vertrek van 't Amerikaanse passagiers schip „United States" uit Le Havre werd gisteren zes uur vertraagd door een harde, Zuidoostelijke wind. De Kanaalboten tus sen Engeland en Frankrijk moesten zich Zaterdag een weg banen door een ijsveld van drie kilometer, dat zich voor de Franse kust had gevormd. Aan de andere kant van het Kanaal, in Engeland, trad gisteren de dooi in. In het Zuiden van het land zijn tal van boerderijen overstroomd door smeltwater. In het Noorden zijn nog verscheidene dorpen door de sneeuw ge- isoleerd. Ruim duizend schepen zijn in West- duitse kanalen vastgevroren. Hiervan liggen er 736 in het kanaal tussen Dort mund en de Eems. Jong echtpaar in wak verdronken Een jong echtpaar uit Alblasserdam is Zaterdagavond op de Overwaard te Kin derdijk in een wak gereden en verdron ken. De man, de 23-jarige Adri v. Buren, 2e luitenant bij de luchtmacht, was met zijn 22-jarige vrouw J. v. Buren—Flach vroeg in de avond op de schaats naar KiKnderdijk gereden. Zondagmiddag wa ren zij nog niet teruggekeerd. De rijks politie stelde toen een onderzoek in. Intussen had men op het ijs bij de acht ste watermolen te Kinderdijk een mili taire pet en een handschoen gevonden. Het wak waarin het jonge echtpaar was verdronken, was reeds weer dichtge vroren. De politie hakte een bijt en wist de stoffelijke resten te bergen. De man droeg een horloge dat op 8 uur was blij ven stilstaan. De 9-jarige Lenie Halfsmaa uit Blerick is Zaterdagmiddag door het ijs van de Maas gezakt en verdronken. Haar 6-jarig zusje en een 11-jarig vriendihnetje, die in haar gezelschap wa ren, konden nog op de schotsen kruipen en de wal bereiken. De gehele dag had de Venlose politie met luidspreker-auto's het publiek voor de onbetrouwbaarheid van het ijs gewaarschuwd. Mr H. I. van Nouhuijs op het ijs overleden Gisteren is mr H. J. van Nouhuys, substituut-officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam tijdens de Me rentocht op de Leidsevaart bij Rijnsaters- ■woude, plotseling onwel geworden en overleden. De heer Nouhuys werd op 30 Januari 1900 geboren te Amsterdam. Nadat hij in 1929 zijn reohtenstudie had voltooid, vestigde hij zich als advocaat en procu reur te 's-Gravenhage. waar hij tevens het ambt van plv. griffier van de Raad van beroep (Ongevalenwet) vervulde. Op 14 November 1934 volgde zijn be noeming tot ambtenaar van het Open haar Ministerie te Rotterdam en op 20 Januari 1942 tot substituut-officier bij de Amsterdamse rechtbank. Merentocht afgelast De merentocht, georganiseerd door het Hollands Merendistrict van de K N.S.B.. v-elke vandaag zou worden gehouden, in verband met de sneeuwval afgelast. In België bleef het gisteren vriezen. Langs de kust viel 's avonds sneeuw. De verkeerspolitie in .Doornik is tegen de kou gewapend met draagbare verwar mingsapparaten, In Italië hebben twee vliegtuigen voed sel en levensmiddelen neergeworpen bij zes dorpen in de Abruzzen, die door sneeuw zijn ingesloten. Eén dezer dor pen is reeds meer dan. een maand ge ïsoleerd. In Wenen vroor het gisteren tussen vijf en tien graden. Uit het Oosten nadert een nieuw koudefront de stad. Uit Casablanca (Marokko) wordt ge meld, dat in het Atlasgebergte 5000 Ma rokkanen door de sneeuw zijn ingesloten. In een ander berggebied zijn 25 blanke en 300 Marokkaanse houtskoolbranders in gesloten. In de Spaanse provincie Santander blij ven sneeuwstormen woeden. In dit ge bied is een aantal dorpen reeds zeven j dagen, van de buitenwereld afgesloten. Verscheidene huizen zijn bezweken in de vallei van Liebano onder het gewicht van de sneeuwlaag op de daken. Het spoor wegverkeer tussen Santander en Madrid is gestremd. Op het gladde ijs zijn in Surhuisterveen (Fr.) wedstrijden voor arre- sleden gehouden. Op de foto: twee van de deelnemers in het „heetst" P. van Nes Czn. (69) iH-proef aanstaande in Den Haag overleden op Bikini Oud-hoofdinspecteur L.O. in I v°™achl wordt- 'Jat M"rt op de I atol Bikini in de Stille Oceaan een nieu- tweede hoofdinspectie i we r„ks proc(nemlnge„ met atoom. De heer P. van Nes Czn. oud-hoofdin-1 wapens zal plaats hebben. Eén van die specteur in de tweede hoofdinspectie van - het lager onderwijs, is op de leeftijd vanProefnemingen zal plaats hebben met een 69 jaar in Den Haag overleden. Vele waterstofbom, die voor de oorlogvoering jaren is hij vice-voorzitter geweest van geschikt is. Naar verluidt zijrv manschappen VANDAAG „BERLIJN" IN HET GEHEIM EEN AMERIKAANSE fotograaf was er veleden week in geslaagd door te dringen in een zaal, waar het verboden was foto's te maken. Molotof stapte op hem toe en zeide: „Weet u, dat fotografen, die in het geheim foto's nemen, een lange gevangenisstraf riskeren?" „Men leeft slecht één keer", antwoordde de Amerikaan. Molotof vond dit zo'n goed wederwoord, dat hij de fotograaf de hand drukte en zei: „Gaat u door." In ander verband deed zich een soortgelijk geval voor tijdens de Zater dag gehouden twaalfde bijeenkomst van de Grote Vier te Berlijn. De Westelijke Drie poogden opnieuw Molotof van zijn starre standpunt met betrekking tot de Duitse verkiezingen af te brengen, maar tevergeefs. In arren moede zeide Eden daarop: „Laten wij alstublieft overgaan tot het volgende agendapunt: Oostenrijk." Maar Molotof antwoordde: Neen, wij gaan Dinsdag met het probleem-Duitsland door." het Geref. Jongelingsblad. Pieter van Nes Czn werd 16 Mel 18841, bouwbataljons druk het in Rijsoord geboren, diende het Chr. derwijs als onderwijzer in Rijsoord, Rot terdam, Schiedam, Dordrecht, was ver volgens hoofd van de Chr. school in Hazerswoude. Hij werd schoolopziener in de inspectie Gouda, vervolgens inspec teur in Gorinchem (waar hij met name veel deed voor de verbetering van leer middelen), in de inspectie Ede (stand plaats Nijkerk), en in de inspectie Dor drecht. In 1934 volgde zijn benoeming tot hoofdinspecteur in de tweede hoofdin- A1 die jaren heeft de heer Van Nes dit moeilijke ambt met grote toewijding ver vuld. Bij zijn arbeid spaarde hij zich nimmer. Voor een ieder was hij bereik baar. Van zijn inzicht en ervaring trok ken velen profijt. In 1947 werd hij be noemd tot ridder in de orde van de Ned. Leeuw. Met 1 Sept. 1951 verkreeg hij op zijn verzoek eervol ontslag, zijn opvol ger was de heer E. H. Bos. De heer Van Nes is penningmeester ge weest van Geref. Schoolverband en ver vulde vele spreekbeurten voor het Chr. onderwijs en de Geref. jeugd. Tot zijn dood toe was hij ouderling in Kerk van Den Haag-Oost. De begrafenis zal Donderdag om kwart voor één geschieden op Oud-Eik- Duinen in Den Haag. het opstellen van ingewikkelde i strumenten. Churchill ging zonder jas de kou in Als om te bewijzen, dat hij nog best tegen de kou kan en dat zijn gezondheid niets te wensen over laat, verscheen premier Churchill Zaterdag blootshoofds en zonder jas in de deuropening van Downingstreet no. 10. Tevoren had de grijze premier geluncht met zijn Canadese ambtgenoot, Louis St Laurent. IJS ZAT VOL WAKKEN Voor het eerst sinds de barre winter van '90 stak men ook lopend de Zandkreek over verbinding tussen beide plaatsen weer onderhoudt. De ysbrekers kwamen Zaterdag tot Gorinchem de rivier af. Ook de veerdiensten van Papendrecht en Dordrecht naar 's-Gravendeel en van Dordrecht naar Werkendam zijn weer in gebruik. Ijs in de Waddenzee onbetrouwbaar Vier waaghalzen hebben Zaterdag middag met succes een tocht ondernomen van Dokkum (Fr.) naar Ameland. Met touwen hadden zij zich aan elkaar gebon den: tussen elk was een afstand van onge veer vijf meter. Nadat zij onderweg al vele grote wakken waren gepasseerd, zakten de mannen vlak bij Ameland door het ijs. Hier bleek slechts een dun ijslaagje aanwezig, dat pasgevormd was- Twintig centimeter beneden de opper vlakte bevond zich echter een dikkere ijslaag waarop zij bleven staan, zodat de reis zonder ongelukken afliep. Voor de terugreis vroegen zij echter de burgemeester van Ameland een vlieg tuigtransport. Toen er geen vliegtuig aanwezig bleek te zijn. gingen zij per schaats terug. Omstreeks zes uur bereik ten zij weer de Friese kust. De heenreis had twee uur geduurd, de terugtocht anderhalf uur. Zaterdagmorgen is weer een aantal personen over het ijs van Hornhuizen naar Schiermonnikoog gewandeld. Nu de dooi is ingevallen, zal het vlieg veld op het geïsoleerde Terschelling héél moeilijk nog te gebruiken zijn. De zandplaat Noordsvaarder komt namelijk bij vloed onder water te staan zodat het zand zacht en pappig wordt. Terschel ling zal daardoor enige dagen volkomen geïsoleerd zijn. Een groepje St Annalanders is Zater dag De Zandkreek overgestoken naar St Philipsland. Sinds 1890 was dit -niet meer mogelijk geweest. Bij Wageningen had men Zaterdag een pad over- de Lek gebaand, waarvan ook auto's tot een gewicht van 1000 kg ge bruik mochten maken. Het voetpad tussen Gorinchem en Sleeuwijk is weggebroken door een ijs- I breker zodat thans ook de veerboot de De burgemeester van Schiermonnikoog heeft meegedeeld dat het gaan over het ijs van de Waddenzee thans hoogst ge vaarlijk is. Door een hoog tij zijn er vele wakken en zwakke plekken in het ijs ontstaan. DAT de van 12 t/m 15 Jan. in de RAI te A'dam gehouden 2e Ned. souveniers- vakbeurs door 3228 detailhandelaren en grossiers werd bezocht (bijna 4 X bezoek vorige beurs) en er voor ruim f 2,7 min aan orders werd geplaatst). DAT in het Franse centrum van land bouwkundig onderzoek in West-Afrika (Adiopodoume aan de Ivoorkust) een Ned. paviljoen voor landbouwstudie is gevestigd. DAT het jaarverslag 1952 van de Stich ting voor de Landbouw is verschenen; een boekwerk van 454 bladzijden. DAT de nieuwe automatische telegraaf- centrale, speciaal voor dc telexdienst van de P.T.T. op 15 Febr. In Amsterdam in gebruik wordt genomen. DAT Zaterdag in het RAI-gebouw te A'dam de 8e na-oorlogse huishoudbeurs t/m 14 Febr. geopend is. Overval op luchtmacht in Indonesië Volgens te Djakarta ontvangen be trouwbare berichten heeft Zaterdag een gewapende bende een overval gepleegd I op een post van de luchtmacht te Tji- de Geref. beureum in Oost-Tasikmalaja, aldus meldt Ass. Press. Een vlieger kwam om het leven en drie andere werden gewond De bende maakte zich uit de voeten met medeneming van een hoeveelheid wapens en munitie. Tjibeureum ligt 120 km be oosten Bandoeng. De besprekingen in de West Accoord in Kleine Commissie Van welingelichte zijde wordt verno men, dat de Kleine Commissie in Para maribo op alle punten tot overeenstem ming is gekomen. Zondag werden alsnog vergaderingen gehouden van de voorzit ters der delegaties over de toelichting op het ontwerp-statuut. De Arubaanse afgevaardigde Yrausquin heeft alsnog de afscheidingskwestie van Aruba aan de orde gesteld. De conferentie van de Kleine Commis sie zou hedenochtend plechtig door de gouverneur worden gesloten. Scelba formateur in Italië De voormalige Italiaanse christende mocratische minister van Binnenlandse Zaen, Mario Scelba, is door president Sinaudi ontboden in verband met de vorming van een nieuwe regering. Scelba heeft de opdracht aanvaard. DAT het hoofdbestuur van de Ned. In- validenbond minister Suurhoff heeft ver zocht de invaliditeitsrente in geval van ondersteuning voor één derde vrij te laten. DAT A. Kok uit Nieuwenhoorn Zater dag de 20.000ste betalende bezoeker was van de Rubbertentoonstelling in het Mu seum Boymans te R'dam. DAT de statfonschef bij de NS. te Heerhugowaard, S. N. Blokdijk met 1 Maart benoemd is tot stationschef 3e kl te Rijssen. DAT carnavalsprins Amadeiro XVI Zaterdag in Oeteldonk zijn bewind heeft overgedragen aan zijn opvolger Amadei ro XVII, alias drs Herman Jonker, oud- reporter van de AVRO. DAT de hoofdinspecteur tit. van 's Rijks belastingen, P. J. v. Kerkoerte, Zaterdag middag 20 Feb: op de openbare verga dering van het Alg. Verbond van Ac countants te A'dam zal spreken over de ondernemer en het belastingsplan 1953. Het Westen deed een concessie met be trekking tot het plan-Eden inzake de vrije Duitse verkiezingen. Bidault (Frankrijk) knoopte aan bij het Rus sische bezwaar tegen het vier-mogend- hedentoezicht Laat dit overal in het land uitgeoefend worden door commissies van drie, bestaande uit één West-Duit ser, één Oost-Duitser en een vertegen woordiger van een neutraal fland, aldu: stelde hij voor. met instemming var Eden. Molotof ging hier helemaal niet op in. maar misschien wil hij dat Dins dag doen. Wel kwam hij met het voor stel, ook voor West-Duitsland de her stelbetalingen te doen vervallen en df Duitse bijdrage in de bezettingskosten te verminderen tot 5 pet. Dulles was ge roerd door Molotofs bezorgdheid vooi de Duitse economie, maar merkte spits vondig op. dat de toestand in Oost-Duits- land ongunstig afsteekt tegen die ir West-Duitsland, dat door de Verenigde Staten is geholpen. Molotof ging ook niet in op het bod van Eden. de looptijd van 20 jaar van het in 1942 tot stand gekomen Brits- Russische verdrag van wederzijdse bij stand te verlengen, als dit kunnen bijdragen, de Russische bezorgd heid over een opkomend Duitsland te verminderen. Overigens voegde hij de Sovjet-minister toe: „De heer Molotof weet zeer goed. dat wij ons nooit met e> aggressief Duitsland zullen verbinden' Vandaag zijn de geheime besprekingen I begonnen. De ministers verhuisden weer naar het gebouw van de voormalige ge allieerde contröleraad in de Amerikaan se sector. Veel zal van deze vergadering achter gesloten deuren wel niet bekend worden, maar men neemt aan. dat be halve een bespreking van de Aziatische kwesties ook een gedachtenwisselipg zal plaats hebben over het beter op gang brengen van de debatten over de Duitse eenheid. Z^ÊÈÊÊÊÊ Drie vragen zullen Westelijken hun Russische collega voorleggen: 1. Welke kwesties wil de Sowjet-Unie behandeld zien op een eventuele vijfmogendheden conferentie met Rood China? 2. Wil mi nister Molotof concrete voorstellen ovei Duitse verkiezingen en Duitslands her eniging doen in plaats van algemene redevoeringen te blijven houden? 3. Is minister Molotof bereid een datum vast te stellen voor de behandeling van de kwestie Oostenrijk? Vóór alles zou echter geprobeerd den. de Koreaanse kwestie uit de wereld te helpen. Van een in de wapenstilstands overeenkomst voorziene politieke confe rentie over Korea's toekomst is nog niets terechtgekomen. Waarschijnlijk zullen de Westelijke Drie nu voorstellen, deze conferentie te vervangen door een bij China. Gisteren is opnieuw in alle Ber- lijnse kerken, protestantse zowel als rooms-katholieke. gebeden voor het wel slagen van de pogingen, Duitsland te ver- In Oost-Duitsland is het niet rustig. Er zouden reeds 500 personen zijn ge arresteerd. omdat zij zich op communis tische bijeenkomsten tegen het plan-, Molotof voor de hereniging van Duits land hadden verklaard. De pogingen der communisten in Oost-Duitsland om een campagne te organiseren ter ondersteu ning van Molotofs plan. hebben tot grote ontevredenheid en wrok geleid. Ver hoogde veiligheidsmaatregelen zijn bz- volen, omdat de Oostduitse regering be- Pluim vooi Dulles... John Foster Dulies. de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft Zatierdsg een telegram ontvangen van zijn chef, Eisen hower. waarin de president uiting geeft aan zyn grote voldoening over de wijze waarop Dulles de Ame rikaan-se zateen op de conferentie der Grote Vrer behartigt. Dulies heeft gediurende de con ferentie bijn-a dagelijks contact met de Amerikaanse president vreesd zou zijn voor een herhaling van de gebeurtenissen van 17 Juni van het vorig jaar. In een cgkes-fabriek in Saksen-Anhalt werden door communisten spandoeken met „vrije verkiezingen" neergehaald, waarop een vuistgevecht volgde. In de staalfabrieken bij Gera in Thüringen kwamen verscheidene arbeiders in ver zet tegen communistische propaganda- sprekers. Eén riep: „Wat wij op 17 Juni zijn begonnen zal worden uitgevoerd". Hij werd onmiddellijk gearresteerd. Ook worden relletjes gemeld uit Dresden, Chemnitz. Merseburg (de bekende Leuna- fabrieken) en Oelsnitz. Op Oostberlijnse scholen werden Westberlijnse en West- europese kranten en tijdschriften in be slag genomen. De communisten hebben het parool uit gegeven. dat een arbeider moet worden gearresteerd of als „saboteur, oorlogs ophitser en vijand van de staat" moet worden aangegeven, zodra hij vrije ver kiezingen verlangt. Na 14 maanden uit Korea terug Hr Ms fregat „Johan Maurits van Nassau, die 14 maanden dienst deed in de Koreaanse wateren, voer Zaterdag de Coenhaven in Amsterdam binnen. Twee ijsbrekers waren nodig om het schip veilig te laten meren. Prof. dr F. C. Gerretson, lid van de Eerste Kamer (C.H.U.) hoopt morgen zijn zeventigste verjaar dag te vieren. DAT de plannen voor dc uitbreiding van het Museum Boymans in Rotterdam door de onlangs overleden architect, ir A. v. d. Steur, reeds voldoende waren uitgewerkt om de bouw in zijn geest te voltooien. DAT de automatische netten in het telefoondistrict Den Bosch vandaag automatisch verbonden zijn met de dito netten in het district Alkmaar DAT op 15 Febr. te Lepelstraat (Hal steren) het door de Pauselijke Werken van Bijstand in Italië geschonken meubi lair voor de kleuterschool wordt overge dragen. DAT het zilveren bondskruis van de Ned. Bond van Oud-Strijders en Dragers van het Mobilisatiekruis 1918 Zaterdag in Maastricht is uitgereikt «an: E. F. J. C. Elius, (Eindhoven) en H. Eisten (Am sterdam). het bronzen aan: C. v. d Stel (R'dam) cn E J. Kortgoud (Waalwijk) en voorts H. J. Kraay (Apeldoorn) be noemd werd tot bondssecretaris. De Berkelse moordzaak Haagse advocaat blijft in arrest De Haagse rechtbank heeft vanoch tend in raadkamer beslist, dat de ge vangenhouding van mr M. H. Huygens een der verdedigers van de Berkelse arts met een maand verlengd zal wor- De alastrim in Den Haag Opnieuw een patiënt ontslagen In het afgelopen weekend is weer een patiënt uit de alastrim-barakken aan de Stevinstraat te Scheveningen ontslagen, waardoor het aantal patiënten op 22 is gekomen. Het aantal observatiegevallen blééf gehandhaafd op 5. De twee gezin nen aan de Pastoorswarande cn de Noord- wijksestraat bevinden zich nog in qua- Prins beschermheer van Amstelflora Prins Bernhard heeft zich bereid ver klaard het beschermheerschap te aan vaarden van de internationale bloemen tentoonstelling Amstelflora, die van 25 Maart tot en met 4 April a. s. in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam zal worden gehouden. Van echte dooi eigen lijk nog geen sprake Gedurende het weekeinde zijn be langrijke veranderingen in de lucht drukverdeling boven ons land opge treden. Een depressiegebied, afkom stig van de oceaan, breidde zich over de Britse eilanden en ons land uit. Gisteren bleef het tot het einde van de middag bijna overal in ons land nog droog, maar tegen de avond begon het te sneeuwen. In Zeeland viel de eerste sneeui omstreeks vijf uur. Het neerslaggebied trok daarna langzaam van het Zuid-Westen naar het Noord- Oosten van ons land. Later op de avond viel er lichte dooi in en ver anderde de sneeuw in regen. Dank zij het feit, dat op de meeste plaatsen eerst sneeuw viel en daarna pas regen, was de gladheid van de wegen minder ernstig dan werd ver wacht. Achter het depressiegebied waaien echter weer winden die koude lucht uit de Poolstreken aanvoeren. Van echte dooi is eigenlijk nog geen sprake. Vannacht zal het waarschijn lijk opnieuw vriezen, zodat het weer een kwakkelend karakter draagt. Noorse rijders, die vandaag naar ons land zouden komen om hier hun krachten tc meten met de beste Ne derlandse rijders, treffen het niet bijzonder. Weer twee Nederlanders gearresteerd Arieta meldt uit Indonesië nieuwe ar restaties. n-amelijk van de heer Van den Broek, employé van de Garuda Indone sian Airways te Djakarta, en de jurist Michael, Nederlands staatsburger van Perzische afkomst. Minister installeert Luchtvaartiaad De minister van Oorlog, ir C. Staf, is voornemens de Raad van Advies in zake Luchtvaartongevallen bij de Koninklijke Luchtmacht Woensdag 10 Februari 's och tends te installeren in de zittingszaal van het hoog militair gerechtshof in Den Haag. HET WEER IN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur: 1-8 S 1 Parijs Bordeai Grennh S S 11 I ff S -3 0.5 -1 1 -4 5 WEERBERICHT tJKio-a Vorslgrens over ons land Het KN.M.l. te De Bilt verwacht tot morgen avond: Voor het Noord- Oosten van het land: meest matige wind hoofd zakelijk tussen Oost en Zuid. Veranderlijke bewol king met tijdelijk enige. Overwegend lichte vorst. Voor het Zuid-Westen van het land: meest matige wind hoofdzakelijk tussen West Zuid. Overwegend zwaar bewolkt mot tUielijk sneeuw of regen. Tempe ratuur om het vriespunt tot lichte dooi. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). Zon en Maan Dinsdag: Zon van 8.08 tot 17.42 uur; aan van 9.56 tot 24.49 uur. Op 10 Fe bruari EK

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1