Ilicuiue £eütsri)C (fimrattS Bijeenkomst Grote Vier vanmiddag begonnen is Artsenwoning in Dreumel deels uitgebrand Franco: „Spaans Marokko krijgt zelfbestuur" Wist U Scherpe aanval van Romme op Partij v. d. Arbeid MAANDAG 25 JANUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- e Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. .ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwar'.aa ƒ2.15 per maand; ƒ0,50 per week. Vier en dertigste jaargang No 9948 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Slaatoasticti Is ghebfeoea «in bert la tegljeospotf en Sport wedstrijden ZIE PAG. 4 EN 6 Bidault bracht 3 dozijn overhemden mee Westelijke garantie: optreden als Duitsland vrede verstoort BERLIJN is bedekt met een laag sneeuw. Dat is het eerste wat opvalt,} als men in de vroegere Duitse hoofdstad arriveert. Het is echter nietj alleen de smetteloos witte sneeuw, waar het oog cjoor geboeid wordt.! Neen, er zit nog iets ander in de lucht! De bezoeker van Berlijn heeft hetj gevoel, alsof een groot aantal felle schijnwerpers op hem gericht is en! hij betrokken wordt bij een gebeurtenis, waarin hij zelf geen actieve rol j speelt. In zekere zin is dat ook zo, want de aandacht van de gehele j wereld is thans op Berlijn gericht. Als bij de lezer tegen de avond dej krant in de brievenbus glijdt, is in het gebouw van de vroegere Geal-j lieerde Contróleraad in de Amerikaanse sector de conferentie van dej ministers van Buitenlandse Zaken der Grote Vier al begonnen: zij ving; hedenmiddag om 3 uur aan. Wat zal deze conferentie de wereld [de agenda, welke zij in de komende we- brengen? Op deze vraag kan in de ko-iken moeten afwerken en voorts over mende weken pas een antwoord worden moeilijke procedurekwesties, als de toe gegeven. Ons geduld kan daarbij wel eens j lating van andere partijen tot de confe- op de proef gesteld worden. Ook minister irentie. De eerste procedurekwestie is al. Bidault (Frankrijk), houdt er n.l. rekening j wie de eerste zitting zal presideren. Kort mede. dat de besprekingen ten minste voor het begin van de conferentie be- vier weken zullen duren. Hij heeft uit:spraken Dulles (Amerika) en Molotof Parijs drie dozijn overhemden meege-j (Rusland) deze zaak met elkaar. Men bracht en de leden van z'n delegatie ge-.meent te weten, dat Dulles de Fransman adviseerd. hun voorraad linnengoed aan I Bidault voor de eerste week en Molotof Om tot vastomlijnd, eensgezind standpunt te komen hebben de Westelijke Grote Drie dit week- einde in Berlijn vergaderd. Resultaat: het aanbieden van garanties aan Rusland tegen 'n eventuele aggressie van een verenigd Duitsland. Op de foto ziet men Dulles (Amerika) rechts op de voorgrond (met bril). Vijfde van rechts is Eden de Britse minister van Buiten landse Zaken en tweede van links is Bidault, zijn Franse collega. Dubbele narrow escape". Hemingway overleefde twee vliegrampen De Amerikaanse schrijver Ernest He mingway en zijn echtgenote hebben dit weekeinde twee vliegrampen overleefd. De bekende schrijver van „The snows of Kilomanjaro." was Zaterdag met zijn echt genote in een klein Cessna-vliegtuig on derweg van Nairobi (Kenya) naar Oegan da. toen de motoren weigerden en een noodlanding moest worden gemaakt. Een overvliegend toestel van de B.O.A.C. nam het wrak waar en hedenmorgen was men algemeen van oordeel, dat de Heming ways het leven hadden verloren Som mige bladen kwamen zelfs reeds met een uitvoerige levensbeschrijving van de auteur. De Hemingways waren na de noodlan ding echter ongedeerd naar de dichtbij- stromende Nijl gegaan en waren daar op gepikt door een barkas met toeristen. Zij werden te Butiaba aan het Albertmeer af- geze». In Butiaba gingen zij vervolgens aan boord van een vliegtuig, dat hen ver der naar Oeganda zou brengen. Nauwe lijks was de machine echter opgestegen, of zij stortte brandend neer. Als door een wonder werd het echtpaar Hemingway ten tweede male. gespaardVolgens de laatste berichten is het echtpaar later met een politie-auto naar Entebbe ge bracht. Rijksweg no 2 18 Febr. gereed Onvoorziene omstandigheden voorbe houden, zal Rijksweg no. 2 van Amster dam naar Utrecht, Donderdag 18 Februari door mmister mr J. Algera officieel ui gebruik worden gesteld. Wie zich op glad ijs begeeft staat dit te wachten. Maar al doende leert men. En als de voorspelling van de weerprofeten uitkomt, dan krijgt ook deze „krabbelaar" nog genoeg gelegenheid zijn schaatsvaa.rd.ig- heid te vervolmaken. te vullen. Hoe dan ook, het zal de ministers tijdens hun verblijf in Berlijn aan niets, ontbreken, want in het gebouw van de vroegere Geallieerde Contróleraad be vindt zich een keuken, waar warme maaltijden bereid worden. Er was van morgen al een flinke voorraad aardap pelen geschild. We vroegen een vriende lijke vrouw, of ze ons iets te eten kon verschaffen. Ze maakte toen enige sneden roggebrood met leverworst voor ons klaar en schonk er een kop koffie bij. Het bleek de beste te zijn, die in dat deel van Berlijn te krijgen is. i| Bidault i de tweede week als voorzitter heeft voorgesteld. Dulles bracht.gisteravond een „beleefdheidsbezoek" aan Motolof. Tijdens voorbesprekingen zijn de Wes telijke Grote Drie overeengekomen, Rus land mede ,te delen, dat zij gezamenlijk Duitsland verplichten zullen af te zien elk gebruik van aggressief geweld, nadat het land is herenigd. Deze veilig heidsgarantie zou de Russen gegeven wor den op voorwaarde, dat Moskou op zijn beurt helpt bij het tot stand brengen van aanvaardbaar vredesverdrag met Duitsland. (Zie vervolg pagina 5) Inleiding De conferentie werd in het afgelopen weekeinde al ingeleid met een demon stratie van Westelijke eendracht enerzijds en van Russische trouw aan het commu nistische regiem van Oost-Duitsland an derzijds. Alom in beide delen van de stad werden de laat3te voorbereidingen ge troffen en luidden de kerkklokken boven de besneeuwde stad de conferentieweken in. De ministers moesten vanmiddag be ginnen aan een lang en taai debat over Ex-sultan van Marokko verliet Corsica Fransen waren bevreesd voor ontvoering De voormalige sultan van Marokko, Sidi Mohammed ben Yoessef, die door de Fran sen is afgezet en op het eiland Corsica in ballingschap vertoefde, is vanmorgen onder Frans geleide per vliegtuig var eiland vertrokken. De ex-sultan was gezcld van zijn vrouwen. Naar A.F.P. meldt wordt de sultan naar Madagascar overgebracht. Kortgeleden was de bewaking van de ex-sultan versterkt, toen het gerucht ging, dat commandotroepen de sultan zouden bevrijden. Diepen en Fokker fuseren Onderhandelingen tussen de N.V. Ko ninklijke Ned. Vliegtuigenfabriek Fokker en Frits Diepen Vliegtuigen N.V. (F.D.V.) hebben er toe geleld, dat door Fokker bod is uitgebracht op de aandelen F.D.V., aldus vernemen wij van de zijde van de Fokkerfabrieken. Commissarissen en directie van F.D.V. adviseren hun aa deel'nouders dit aanbod te aanvaarden. Het ligt in de bedoeling, dat daarna de heer F. J. L. Diepen op korte termijn naast de heren H. During en prof. ir E. van Emden in de directie van Fokker zal worden opgenomen. Artsen geven uitstel tot 14 Februari De landelijke huisartsenvereniging heeft besloten het door de ziekenfondsraad ge vraagde uitstal van actié toe te staan. Zoals men weet hadden de huisartsen een onderhandelingstermijn gesteld, die 1 Fe bruari afliep. Indien dan geen accoord was bereikt, zouden de huisartsen tegen particuliere tarieven gaan werken. Thans is overeengekomen, dat het accoord 14 Februari a.s. bereikt moet zijn. Indien echter tijdens de onderhandelingen, welke in de eerstkomende dagen worden ge voerd mocht blijken, dat een overeen stemming met de ziekenfondsraad niet mogelijk is, zal eerder tot actie worden overgegaan Samuel Goudsmt (69) te Amster dam overleden Even voordat hij zijn 70ste verjaardag zou hebben bereikt, is te zynen huize te A'dam overleden de schrijver Samuël GoudsmiL- DRIEMAAL ALARM Jongetje in Nijmegen ternauwernood van zolder gered Zaterdag woedde het vuur te Dreumel ln de woning van de arts A. Rademaker, waardoor de spreekkamer met de daar naast gelegen apotheek geheel uitbrandde. De rest van de woning, die evenals de praktijkruimte geheel gerestaureerd was, liep ernstige brand- en waterschade op. De arts trachtte nog te redden wat te red den viel. maar moest zich door een raam van de badkamer in veiligheid stellen. De brand treft de jonge arts te meer, daar hij nog slechts kort te Dreumel is. Op een bovenétage in de Brouwerstraat te Nijmegen is gisteren brand uitgebro ken, doordat de bewoner een brandende sigaret in brandbaar materiaal zou heb ben gegooid. Een jongetje, dat op de aan grenzende zolder sliep en alleen thuis was, kon ternauwernood worden gered. Een korte doch hevige brand heeft Zon dagavond een groot deel van de bakkerij van de coöperatie Alkmaar en Omstreken Over beide zenders Prins Bernhard herdenkt watersnoodramp Maandag 1 Februari, des avonds te half acht, zal een programma, gewijd aan de watersnoodramp 1953, over beide Hilversumse zenders wor den uitgezonden. Prins Bernhard zal dit pro gramma met een herdenkings woord inleiden. Haide woorden over en weer Arabische Liga steunt Madrid in het geschil met Frankrijk FRANCO, het Spaanse staatshoofd, heeft de Arabische landen verzekerd, dat hij spoedig zelfbestuur zal aanbieden aan Spaans Marokko. Dit is bekendgemaakt door het hoofdkwartier van de Arabische Liga te Cairo. De politieke corprfiissie van de Liga deed tegelijk met deze bekendmaking een beroep op de regeringen der Arabische staten, Spanje te steunen in het meningsverschil met Frankrijk over de juistheid der benoeming van een nieuwe sultan van Marokko. Deze nieuwe sultan, Mohammed ben Arafa, vaardigde dit weekeinde een pro clamatie uit, gericht tot de inwoners van alle Mohammedaanse provincies. In deze proclamatie verklaart hij „met algemene stemmen en geheel volgens de voorge schreven wettelijke procedure" tot sultan te zijn uitgeroepen. ..Een ieder, die hier geen rekening mee houdt", zo vervolgt de heerser, „stelt zichzelf buiten de wet De Franse resident-generaal te Rabat, i Guillaume, onthulde gisteren: „Op bevel j van de Spaanse Hoge Commissaris heb- ben delegaties van stammen en steden zich naar Tetoean begeven, waar zij hun trouw aan Spanje en de instemming met j de politiek van Franco in Marokko heb-j ben betuigd. Deze demonstratie is echter weken van tevoren door Spaanse off.cie- ren voorbereid en geheel volgens pro gramma verlopen." De generaal vertelde verder, dat de meeste Marokkanen zelfs de reden van de reis naar Tetoean niet" kenden en merkte op, dat ,de harde toon van generaal Garcia Valino (de Spaanse Hoge Commissaris) op zijn minst onge bruikelijk was in het diplomatieke ver- „De Spaanse autorite ten hebben ver leden jaar adhaesiebetuigingen aan de nieuwe sultan van Marokko onderdrukt en sedert de afzetting van de oude sultan ontwikkelen de Spanjaarden eei grotere mate van vijandigheid", sloot generaal Guilaume. Intussen heeft generaal Valine vraaggesprek met een Spaans journalist reeds teruggeslagen. Hij zei, dat de Fran se autoriteiten heel goed weten, dat Ma rokko „zich beledigd voelt" en dat het Franse optreden in Marokko „ongeluk kig" is geweest. De Simpang-hotel-affaire Nederlander stond te Soerabaja terecht Stap van Nederlandse Hoge Commissaris Zaterdag heeft te Soerabaja terecht gestaan de heer J. F. Faubel. agent van de Nationale Handelsbank, die houder e voor het Simpang-hotel uitge geven vergunning. Hem werd ten laste gelegd, in de eerste plaats het verhuren van drie kamers zonder vergunning, in de tweede plaats het niet zichtbaar op hangen van de hotelvergunning, en in de derde plaats het niet nummeren der ka- volgens de plattegrond, die bij de vergunning is gevoegd. Een controleur der gemeente getuigde, dat de laatste twee overtredingen reeds eerder waren geconstateerd en dat toen I waarschuwingen waren gegeven. Tegen verdaohte werd voor elk feit steeds (twee weken hechtenis geëist, ln het ge- :o be-jheél dus zes weken. De uitspraak is be- Ipaald od Zaterdag Berlijn-zegel te Zuid-Scharwoude in de as gelegd. Men vermoedt, dat het vuur is ontstaan op zolder in de buurt van de oven. Vier brandweren moesten eraan te pas komen. De schade is aanzienlijk, maar wordt door verzekering gedekt. De broodvoorziening wordt voorlopig geregeld door de coöpe raties uit Winkel en Zaandam. DAT aan de deurwaarder van de recht bank te Leeuwarden en het kantongerecht te Sneek, L. Broersma, op zijn verzoek eervol ontslag is verleend. DAT in. Zierikzee m.i.v. 1 Febr. een tijdelijk bureau voor de Wederopbouw en Volkshuisvesting wordt opgericht om de wederopbouw van Schouwen en Duive- land te bevorderen. DAT de 70-j. blinde voetganger J. C. H. gistermorgen op de Stadhouderskade te A'dam tegen een tram opliep en met ver wondingen naar het Wilhelminagasthuis werd overgebracht. DAT 1 Febr. te 10 uur in de Grote Kerk te Zierikzee de watersnood zal worden herdacht en waarschijnlijk een gedeelte van deze interkerkelijke dienst per radio zal worden uitgezonden. DAT carnavalsprins Amedeiro XVI van Oeteldonk, de Adamse makelaar J. W. v. d. Eist, om gezondheidsredenen af scheid zal nemen en Zaterdag t.g.v. 25-jarlg regeringsjubileum va,, de burge meester de zilveren stadspenning Den Bosch ontving. Ter gelegenheid van de viermogend- heden-conferentie in Berlijn is door de West-Duitse posterijen boven staande postzegel uitgegeven. Zo lang de conferentie duurt, zal op deze postzegel het afgebeelde speciale stempel worden gezet. Ook de Oost- Duitse republiek geeft een gelegen heidspostzegel uit waarop de woor den: „Wij eisen een vredesverdrag met Duitsland" domineren. DAT van Vrijdag af Venlo is opgeno- len in het half-automatische telefoon verkeer met de districten Krefehi, Kal- denkirchen, Müachen-Gladbach en Dus- seldorp. DAT de fam. W. Denissen te Afferden (L.) dezer dagen een briefkaart kreeg, die 6 jaar geleden door de schoonzoon, sol daat J. Leyssen, uit Cheribon (Java) was verzonden. DAT de bouwvereniging St Servatius in het nieuwe stadsdeel Heugemcrvold te Maastricht nog 84 klcin-middenstands- woningen zal bouwen 1.126.000), waar voor de gemeente een voorschot verstrekt en ln Limmel gronden bouwrijp worden gemaakt voor de bouw van 240 wonin gen (kosten bouwrijpmaken 600.000). DAT de burgemeester van Eindhoven Zaterdag aldaar aan de Hoogstraat nieuw Labre-hula heeft geopend (tehuis voor daklozen). DAT volgens berekening van het C.?.S. het totaal-indexcijfer van het gezlns- verbruik in one land van 15 Nov. tot 15 Dec. j.l. geen verandering onderging en gehandhaafd bleef op het niveau 120. Lijdt Mao Tse Toeng aan kanker? Britse publicisten, die contacten achter het IJzeren Gordijn hebben, zijn van deel. dat Mao Tse Toeng, de leider Communistisch China, sinds September ziek is. Hij zou geruime tijd hebben door gebracht in een ziekenhuis te Peiping er onder voortdurende observatie staan var een Chinese dokter en een Russische kan kerspecialist. Na bestraling zou'Mao mis schien in een Russisch ziekenhuis eer operatie moeten ondergaan. Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië, mr W. F L. graaf van Bvlandt. heeft Zaterdagochtend een bezoek gebradht aan de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken mr Soenarjo. Desgevraagd verklaarde nij aan Aneta. dat hij bij deze gelegenheid de betreurenswaardige gebeurtenis rin het Simpanghotel te Soerabaja heeft ter sprake gebracht Naar zijn mening heb ben zich de gevolgen in deze zaak buiten alle verhoudingen ontwikkeld. 't Eerste slachtoiler Zaans meisje door ijs gezakt en verdronken Zondagmiddag is het vierjarig doch tertje van de familie B. te Zaandam in het water van het zogenaamde 't Weertjz geraakt en verdronken. Zij had zich op het nog gevaarlijke ijs gewaagd en zakte Op KVP-veigadeiing te Utrecht Mr H. W. van Doorn partijvoorzitter als opvolger van de heer Andriessen Op de Zaterdag in Utrecht gehouden partijraad van de Kattf. Volkspartij heeft prof. mr C. P. M. Romme een felle aan val op de Partij van de Arbeid gelan ceerd en in scherpe bewoordingen de houding van deze partij gehekeld. Prof. Romme noemde de P.v.d.A. een onzuiver element in het politieke leven van Neder land. die een partijtype heeft, dat ons land vreemd ls. Wij zullen ons, aldus prof. Romme, er op moeten bezinnen welke hervormingen er in het democratische partijbestel tot stand moeten komen. De vormen van democratie zijn nu dezelfde als die. waarin voor de oorlog dictatoriale stelsels zich hebben kunnen opwerpen. Toen deed DAT het Ned. "rachtschip Lekkerkerk in Calcutta 2 olifanten voor een West- duitse dierentuin aan boord nam. DAT oud-padvinders, die Zaterdag in Utrecht bijeenkwamen, besloten de vele vroegere padvinders op te wekken zich aan te sluiten bij de Broederschap van Oud-Padvinders. DAT de Limburgse gedeputeerde C. Bux te Slttard, die sedert 1919 lid van de prov. staten was. in de laatste zittings periode gedeputeerde, i.v.m. zijn leeftijd zijn lidmaatschap zal neerleggen. DAT de Zusters van Liefde te Tilburg besloten in Oss een nieuw ziekenhuis te laten bouwen met een capaciteit van 250 bedden (kosten 5 a 6 min). DAT de wrid voorzitter van de fractie van de P.v.d.A. in de prov. staten vj Noord-Holland en lid van de raad v< Alkmaar, A. Sletsma, 64 jaar oud, aldaar ls overleden. DAT het Noorse Rode Kruis boven de reeds toegezegde 200 nog 23 houten mon tagewoningen voor Schouwen zal zenden en de Rode Kruisen van Finland, Zwe den, Noorwegen en Denemarken thans in totaal 515 noodwoningen voor het ramp gebied schonken (ter waarde van 7 min). het N.V.V. zich voor als een algemene vakorganisatie, die ook de belangen zou kunnen behartigen van de room*-katho- lieke arbeiders. Maar het ls geh?el in het vaarwater van de SDAP terechtgekomen. Eenzelfde neutraal voorkomen handhaaft nu weer de Partij van de Arbeid officieel en op papier, maar in deze partij heerst een strijd om de hegemonie tussen de levensbeschouwingen, waarin de katho lieke niet de sterkste is. Tegen deze officiële neutraliteit dient volgens prof. Romme de K.V.P. in te gaan. niet alleen verdedigend wat betreft het partijtype, maar ook aanvallend. Voo* dit offensief is de tijd rijp, nu de een heidsgedachte in de katholieke kring levend is. De Partij van de Arbeid heeft slechts belang bij het uit elkaar breken 3n de K.V.P. „De Partij van de Arbeid moet nu maar ?ns kleur bekennen", aldus Romme. Prof. Romme waarschuwde de katho lieken in de P.v.d.A., dat niet zij, maar de humanisten als Evert Vermeer het in de P.v.d.A. zullen winnen. Hij riep op tot eenheid der katholieken. Aan het slot van de vergadering koos de Partijraad mr H. W. van Doorn uit Rotterdam tot partijvoorzitter. Hij kreeg an de 81 uitgebrachte stemmen. Hij volgt als voorzitter van de Katholieke Volkspartij de heer Andriessen op. die ige maanden geleden om gezondheids redenen het voorzitterschap moest neet- leggen. Mr Van Doorn ls substiiuut-offi- van Justitie te Rotterdam, welke functie hij zal blijven uitoefenen. De nieuwe voorzitter wekte de drie be staande R.K. groeperingen op eendrachtig samen te werken en sprak de hoop uit. dat het overleg tussen de K.V.P. en de twee andere partijen tot fusering mag leiden. Op de vergadering dreigde even een conflict tussen het bestuur van de KVP- Jongerenorganisatie en het partijbestuur, inzake het voorstel om de post van 10.000 tot 4500 terug te orengen. De kwestie werd echter bijgelegd na de toe zegging dat over de grootte van bet sub sidie nader overleg zal worden gepleegd. De alastrim Een nieuw geval te Rijswijk? „Deze week wordt belang rijke week", aldus dokter Kruyt (Van een onzer verslaggevers) Een vermoedelijk geval van alastrim heeft zich voorgedaan in een gezin aan da Kleiweg te Rijswijk, uit welk gezin reed» eerder ïemana voor alas rim werd opge nomen. Op het ogenblik wordt dit nieuwe geval echter nog als observatiegeval be titeld. Het aantal patiënten blijft dus 26, terwijl het aantal observatiegevallen op 14 is gekomen. Drie gezinnen bevinden zich thans in quarantaine, met name in de Laurierstraat, de Binckhorstlaan en de Pastoorwarande in Den Haag. Voor hun woningen zijn agenten geplaatst, terwijl de gemeentelijke ontsmettlngsdienst de bewoners van voedsel voorziet. Wat het in quarantaine gehouden gezin aan de Lijnbaan 10 betreft, hierover deel de de G.G.D. mede, dat dit. indien zich geen ziekteverschijnselen zullen openba ren. Woensdagmorgen uit zijn isolement verlost zal kunnen worden. Vanmorgen deelde dokter C. Kruyt van de Gem. Geneeskundige Dienst ons tele fonisch mee. dat deze week een belang rijke week zal worden voor de medici, die betrokken zijn bij de verpleging der alas- trimpatlënten. Het is van het grootste be lang, dat de bevolking zich. voorzover zij dit nog niet gedaan heeft, zich laat revac- cineren. Er bestaat n.l. een grote kans, dat de ziekte zich zal uitbreiden, nu tien dagen na de constatering van een positief geval, eventuele besmetting bij z.g. con- taclgevallen zich zal openbaren. Bijna 35.000 Hagenaars hebben zich tot nu toe laten revaccineren. Kolonel Abdel-Moneim Amin ij benoemd tot Egyptisch gezant in Den Haag. Vorst houdt nog aan JN ONS LAND heeft het in de afge lopen twee nachten 69 gr. ge vroren. Daarbij zorgde een vr\j kracn- tige Zuidoostelijke wind voor door gaande aanvoer van koude lucht van het Europese continent, dat geheel in de greep van de vorst gevangen ligt, aldus deelt het K.N.M.I. mede. Zelfs uit Zuid-Italië werd vannacht vorst gemeld. In de Povlakte vroor het om streeks 10 graden. In Duitsland kwam op vele plaatsen meer dan 10 graden vorst voor. De vorst wordt in stand gehouden door een hogedrukgebied, waarvan het centrum vanmorgen bo ven Noord-Rusland lag. Het hogedruk- gebied heeft een uitloper naar Mid- dcn-Duitsland. Intussen is van het Westen uit een aanval op het vorstgebied ingezet die echter volgens de laatste gegevens maar langzaam vordert. Het storings front dat de aanval onderneemt lag vanmorgen boven Ierland en veroor zaakte luchtdrukdalingen in geheel West-Europa. Deze hebben tot gevolg, dat de Zuidoostelijke wind in ons land nop iets toeneemt. Gezien de lang zame beweging van het front is niet te verwachten, dat het voor Woensdag ons land zal bereiken. Wel zal het morgen de bewolking doen toenemen. De eerstkomende 36 uur moet in ver band met deze ontwikkeling op aan houden van de vorst worden gerekend. HET WEER IN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen 7 ouri I - 8 Helsinki Oslo Stockholm Nice Warschau Berlijn if® Jj '1! i NNO t windstil w: r.d Ul NNO 1 OZO 4 OZO ozo lil -11 0.1 -1« O -5 O Meer bewolking Het K.N.M.I. te De Bilt ver wacht tot morgenavond:.Van het Zuid-Westen uit toene mende bewolking, maar op t de meeste plaatsen droog I weer. Matige tot krachtige fr wind tussen Oost en Zuid- Oost. Overwegend matige (Opgemaakt hedenmorgfen te 10 Zon en Maan. Maandag: Zon van 8.30 tot 17.16 uur; Maan van 24.53 tot 10.30 uur. Op 27 Jan. L.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1