RESTANTEN COUPONSEN KOOPJES ZIET HH170MAVO Mt? iiiflssa Een gemeentelijke bouwkas in Sassenheim Training van Quick Boys laat te wensen over Alphense boeren en tuinders over het landbouwschap APOTHEKERS ASSISTENTE SJOUWERLIEDEN IJZERWERKERS KLINKERS mm NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 DINSDAG 19 JANUARI 1954 Raad krijgt er Vrijdag over te beslissen Reeds jaren wordt hier en daar het bouwen van eigen woningen gepropa geerd, doch een aantrekkelijke methode voor deze bouw was niet aan wezig, terwijl de bijdrage-regelingen van het rijk dit doel op geen enkele wijze wisten te stimuleren, zo schrijven B. en W. in een prae-advies aan de raad. Geleidelijk zijn diverse instellingen zich gaan bezig houden met dit probleem, terwijl ook het Rijk een tegemoetkomende houding heeft aangenomen. B. en W. hebben de methoden, waarbij de eigenbouw van gemeentewege het best zou kunnen worden gestimuleerd, zorgvuldig onderzocht. Zij zijn tot de conclusie gekomen, dat financiering door een gemeentelijke bouwkas de voorkeur verdient. Dat kan geschieden door mede werking van de N V. Bouwkas Noord- Nederlandse gemeenten, waarbij reeds 400 gemeenten zijn aangesloten. In onze omgeving zijn dat Voorhouit, Warmond en Voorschoten. Bij de gemeentelijke bouwkas, die geen winst beoogt te maken, speelt vooral de hulp bij het voorbereiden en uitwerken van bouwplannen een belangrijke rol. De bouwkas gaat eerst werken, nadat de gemeente is toegetreden door deel neming in het aandelenkapitaal. Per in woner dient 40 cent te worden bijgedra gen, wat voor Sassenheim neerkomt op f 3.250, waarop 20 procent, of f 650, moet worden volgestort. Op dit bedrag wordt Jaarlijks 3^ procent dividend uitgekeerd, zodat deze deelneming niet6 kost. Daar naast moet f 10 per aandeel worden be taald, een bedrag van f 130. Van de netóo-stichtingskosten van de te bouwen woningen moet eerst ten minste 15 procent worden gespaard of gestort, als deze kosten minder dan f 15.000 bedragen. Van het daarboven gelegen bedrag moet 50 procent worden gestort Indien bijvoorbeeld de stichtingskoeten van een huis, na aftrek van de premies, f 10.000 bedragen, betaalt de spaarder minimaal f 1500 eigen geld', voor de rest pioet hypotheek worden verstrekt Wan r.cer de raad dit voorstel goedkeurt, zul len B. en W. het bestuur van de bouw kas opdragen onmiddellijk met de pro paganda te beginnen. Oranjefeest bepaald op 22 en 23 September Daar de voorzitter, de heer Boot, be richt gezonden had dat hij later komen, opende de heer Van Breda gis teren de vergadering van de Sassenheim- se Oranjevereniging. Hij kon onder meer de burgemeester welkom heten. Uit hett financieel verslag bleek, dat 1953 afge sloten werd met een batig saldo van f 17.94. Geen hoog bedrag, maar in ieder geval geen grote schuld, zoals ook wel eens voorgekomen is. In 1953 is voor ieder kind f 1 besteed voor tractaties, waarmee de vergadering zich ten volle kon verenigen. De bestuursverkiezing gaf geen moei lijkheden, daar bij enkele candidaatstel- ling, de heer J. G. van Vliet en de heer N Demimenie herkozen werden. Uit de vergadering werd de vraag gesteld, v, om de heer Floor zich niet herkiesbaar had gesteld en het is jammer, dat het bestuur geen bevredigend antwoord gaf. waardoor nu de schijn- gewekt werd, dat er toch iets niet in orde was. Evenals voorgaande jaren, stond ook nu weer het vaststellen van de feest- datum op de agenda. De aanwezigen waren het er over eens. dat het feest maar het bes: in September gehouden kan worden. Als data werden aangeno men 22 en 23 September. In de rondtvraag vroeg een van de wezigen. of ihct waar is dat de leeftijds grens voor de deelneming aan de tocht voor de ouden van dagen, verhoogd- zal worden met vijf jaar. De voorzitter sprak dit pertinent tegen en noemde hei loze geruchten. Het bestuur hoopt met dit mooie werk op dezelfde voet voort te gaan en waardeert de steur, die zij de zijde van de burgerij ontvangt, zeerste. Tot slot ging men over tot de tradi tionele verloting, waarvoor veel ir prijzen beschikbaar gesteld waren. Reinigingsrechten B. en W. zijn van oordeel, zo delen zij de raad mee. dat met de invoering van een reloigingsbelaating niet langer kan worden gewacht, gezien de financiële toestand van de gemeente. Zij stellen de raad voor een tarief in te voeren, dat uitgaat van het aantal per gezin in ge bruik zijnde vuilnisemmers. Maar dan moet de oude vuilnisemmer-retributie verordening worden ingetrokken. Een aantal belastingplichtigen heeft de voor 10 jaar verschuldigde rechten afgekocht. Zij moeten een evenredige restitutie ont vangen van 70 procent van de afkoop som. De minst draagkrachtige zal, als het voorstel wordt aanvaard, f 6 per jaar reinigingsbelasting moeten betalen. Wie meer emmers wil gebruiken zal, naar verhouding, minder voor de meerdere moeten betalen. De netto-opbrengst van de voorgestelde belasting wordt voor 1954 geraamd od f 10.717. Verkeersmaquette De financiële gevolgen van de Vrijdag door de raad te behandelen comptabili- teitsbesluiten zullen worden verwerkt in een begrotingswijziging, waarop tevens een bedrag van f 168.50 zal worden ge raamd voor aanschaffing van een ver keersmaquette. Deze maquette kan door de politie worden gebruikt om de jeugd van de lagere scholen op aanschouwe lijke wijze de verkeersregels en bijbe horende -kentekens bij te brengen. Geslaagde ouderavond Men heeft er goed mee gedaan, de openbare les te vervangen door een cuderavond. Dit bleek gisteren weer, toen de afdeling ULO van, de De Vis- serschool in het Bruine Paard zo'n avond belegde. Immers, in het eerste deel van de bijeenkomst zag men de leerlingen aan hét werk; na de pauze, toen de jonge lui de vergadering verlaten hadden, werd een zeer actueel onderwerp behandeld. Voorzitter Vogelaar opende de verga dering en sprak er zijn waardering over uit, dat veel ouders door hun opkomst van hun belangstelling blijk gaven. De voorzitter gaf meteen de gelegenheid aan de leerlingen hun aandeel in het pro gramma te geven. Een meisjeskoor o.l.v. de heer Pit zong zeer verdienstelijk enkele liederen, waarna leerlingen van de vierde klas een toneelstukje op voerden. Na de pauze hield de heer Gordijn, het hoofd van de school, een referaat over: Godsdienstige opvoeding. Spreker ging er van uit, dat wij bij de opvoeding bepaalde eis moeten stellen. Uitvoerig ging de heer Gordijn in op de problemen van dc jongens en meisjes, maar het lijkt ons niet juist op deze plaats het ge sprokene weer te geven, daar dit uitslui tend bestemd was voor de besloten kring van de ouders Bezoldiging gemeentepersoneel De raad krijgt Vrijdag een ontwerp-be- sluit te behandelen, dat een verbetering inhoudt van de bezoldiging van het ge meentepersoneel. Wanneer het wordt goedgekeurd, zullen de ambtenaren in 't algemeen een jaarweddeverhoging van 7 procent krijgen, namelijk 5 procent loons verhoging en 2 procent vermindering van de classificatie-aftrek. Deze aftrek bedraagt thans 8 procent en zal 6 procent worden. Wat behandelt de raad? De raad van Sassenheim komt Vrijdag avond 8 uur bijeen. De agenda vermeldt de volgende punten: Nieuwjaarsrede vj de voorzitter, vaststelling nieuw bezoldi gingsbesluit gemeentepersoneel, deel neming bouwkas N. V. Bouwkas Noord- Nederlandse gemeenten; invoering reini gingsbelasting; crediet ophoging indus trieterrein comptabiliteitsbesluiten. Advertentie nieuwste dessins. PRACHT HERENCOSTUUMS ƒ89.— WOLLEN GABARDINE HERENJASSEN, Falcon ƒ89.50 Zie de etalage Vrijblijvend zichtzending. H. J. PLANJE Noordeinde 4-8 Katwijk aan Zee Gisteravond werd in Casa Cara een ledenvergadering gehouden van de voetbalvereniging Quick Boys. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter, de heer J. Pluimgraaff, een tweetal in het afgelopen jaar gestorven leden, namelijk de heren Bonefaas en J. van der Plas. Voorts herinnerde spr. er aan, dat de vereniging 34 jaar bestaat. Aandacht werd daarna nog geschonken aan de prestaties van de diverse elftallen in de vorige competitie, vooral aan het feit. dat het eerste elftal beslag wist te leggen op het landskampioenschap, ter wijl ook lagere elftallen in hun klasse kampioenschap wisten te behalen. Het bestuur deelde mee, dat Quick wel tegen ongevallen verzekeren. Iers. waar vooral de lagere elftallen soms ernstig onder lijden. Ook de kwestie ver zekering van leden, die blessures oplopen tijdens het spelen, kwam ter sprake. Het bestuur deelde mede, dat de vereniging geen verzekeringen sluit en ook niet mag sluiten. Ieder kon zich particulier natuur- ALPHEN AAN DEN RIJN TN HOTEL CENTRAAL kwamen gisteravond de leden van de C.B.T.B, J- onder leiding van de heer Joh. de Jong bijeen. De secretaris van de C.B.T.B., mr B.. W. Biesheuvel, sprak over de instelling van het landbouw schap, dat naar algemeen wordt verwacht, binnenkort een feit gaat worden. De heer Biesheuvel merkte op, dat het landbouwschap niet gezien moet worden als iets dat zo maar uit de luoht komt vallen. Er is door samenwerking met de Stichting van de Landbouw al jarenlang voorbereidend gewerkt. In 1950 is een wet op bedrijfsorganisatie tot stand gekoimen klassificatie en over de ingewikkelde si tuatie in de diverse houtbedrijven. De heer De Bloeme sprak hierna over het onderwerp: „Nieuwe loonregelingen". Uitvoerig handelde spr. over de jongste verwikkelingen op loongebied, in 1 bij zonder in de kistenmakers- en meubi- leringsbedrijven. Na de pauze volgde nog een bespreking van het onderwerp. Hoog en laag water Woensdag 20 Januari: hoog water 4.10 en 16.21, laag water 12.16 uur. (Advertentie) DAMES Voor KOUSEN en KOUSENRAPARATIES naar PLANJE. Keurig werk. Spoedig klaar Katwijk Valkenburg Hillegom Boys waarschijnlijk dit jaar de nieuwe velden in het sportpark achter de Park- laan in gebruik zal nemen. Met het ge meentebestuur worden nog besprekingen gevoerd hierover Een tweetal nieuwe le den werd in de elftalcommissie gekozen namelijk de heren J. Schoneveld en M. Jonker. Het agendapunt „tralningsvraagstuk", bracht uitvoerige discussie teweeg. De opkomst voor de training is buitengewoon slecht. Vooral de spelers uit het eerste elftal schitteren voor het grootste gedeel te door afwezigheid, dit in tegenstelling met het vorige jaar. Men was van oordeel, dat deze afzijdigheid wel één van de oorzaken was, dat deze competitie het eerste elftal, tegenover technisch mindere tegenstanders, niet kon komen tot de prestaties, die mogelijk zijn. De training doet de lichamelijke con ditie van de spelers beter worden. Beslo ten werd de adsplranten ook toe te laten tot de trainingsavonden. Met klem werd de eerste elftalspelers op het hart ge drukt hun houding te wijzigen. In de rondvraag kwamen nog enkele practische dingen naar voren, onder meer het euvel van niet opkomen van de spe- Dr J. Schouten spreekt Dr J. Schouten spreekt Vrijdagavond 29 Januari voor de A. R. kiesvereniging over de politieke toestand. Deze avond wordt in de Geref. kerk gehouden en be gint om acht uur. Spreekbeurt Morgenavond om half acht spreekt ds De Wit uit Leiden in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente (Remisestraat) Chr. Geref. Kerk Donderdagavond om 8 uur spreekt in de Chr. Geref. Kerk ds De Jong. Feestavond Quick Boys Donderdag is er voor de junioren-af deling van Quick Boys in de Unizaal een feestavond. Chr. Houtbewerkers bijeen In de Oranjezaal van het Jeugdhuis werd gisteravond een ledenvergadering gehouden van de afdeling Katwijk van de Chr. boutbewerkersbond. De voorzit ter heette in zijn openingswoord de aan wezigen welkom, in het bijzonder de bondsbestuurder. de heer A. de Bloeme. Voorts sprak de voorzitter over de werk- LEIDERDORP W. F. Verhoeven 25 jaar bij de Touw De N.V. Vereenigde Touwfabrieken had gisteren een jubilaris in haar midden. Het was de heer W. F. Verhoeven, die vijf- en-twintig jaren in de afdeling hekelarij had gewerkt. De jubilaris is een eenvou dige en sympathieke medewerker, die in de afgelopen kwarteeuw rustig zijn gang is gegaan en daardoor de waardering ge niet, zowel van de directie en zijn supe rieuren, als van zijn collega's. Dit bleek bij de huldiging. Door ontstentenis van de directie sprak namens deze de personeelschef, de heer J. H F. v. d. Berg, de jubilaris die vergezeld was van zijn echtgenote toe. Spreker releveerde de werkzaamheden van de jubilaris, prees diens toewijding en bracht de dank van de directie over, waarna hij de heer Verhoeven het V.T.- ere-metaal, alsmede de gebruikelijke gra tificatie overhandigde. Mevrouw Verhoe venSiera ontving een fraai bouquet bloemen. Namens het jubileumfonds in zijn afde ling ontving de jubilaris uit handen van de heer Jac. Stouten na een toepasselijke speech een armbandhorloge. Voorts had de jubilaris de gelukwensen in ontvangst te nemen van zijn chef, de heer J. H. Witkamp, zijn baas, de heer K. Karregat en zijn vertegenwoordiger in de ondernemingsraad, de heer A. Beij, welke collega's de afgelopen 25 jaren met hem hebben gewerkt. Het was een verrassing, dat de heer J. van Deventer, directeur en de bedrijfslei der, de heer P. Kuiper, toch nog gelegen heid hadden gevonden persoonlijk de ju bilaris te komen gelukwensen. Na deze huldiging werden de heer Ver hoeven en diens echtgenote naar huis ge reden om daar de dag verder in de fami liekring te vieren. NOORDWllK Spreekbeurt. Morgen half 8 spreekt voor de Geref Bond alhier ds Verwelius van Bodegra- Notaris Ter Haar overleden Te Noordwijk-Binnen is, bijna 70 jaar oud. overleden notaris A. B. ter Haar. Op 6 Juli 1922 werd hij hier notaris, nadat hij in Eindhoven en Den Haag can- didaat-notaris was geweest. In R.K. kring bekleedde hij verschillende functies. Hij zat ook in het bestuur van de afdeling van het Rode Kruis. Donderdagmorgen 11 uur vindt de teraardebestelling plaats VOORHOUT Vroeg ln de wei. Gisteren bracht de veehouder G. Lan- geveld aan de Rijnsburgerweg een zwart schaap met een lammetje in de wei. en werd een wettelijk raam gemaakt. Op basis van deze raamwet is het ontstaan. Het is opgebouwd door de zes stands organisaties van boeren en landarbeiders, door middel van een algemene maatregel van bestuur. De overheid stelde de voorwaarde dat vooraf algehele overeenstemming bij de zes organisaties moest zijn bereikt. Het landbouwschap heeft deze weg gekozen. Spreker noemde dit een wijs beleid. Het landelijke bestuur wordit gevorma door vier vertegenwoordigers van elke organisatie en bestaat uit vier en twintig leden. Het is ae taak van het landbouw schap belangenbehartigend en adviserend op te treden op allerlei terrein zowel nationaal als internationaal. Het heeft een verordenende bevoegdheid, waaraan de overheid enkele beperkingen heeft opgelegd. Financieel zal het landbouwschap wor den gedragen door een areaalheffing, een z.g. ogen financiering, waarbij een be paald bedrag per ha zal worden ge vraagd. Dit kan. aldus de heer Biesheu vel psychologisch enige weerstand op werpen, maar wij dienen organisatorisch besef te hebben en het te doen. De moge lijkheid is niet uitgesloten dat voor ge organiseerde boeren een aftrek komt. Tenslotte merkte spreker op dat het slagen van het landbouwschap mede af hangt van de nauwe samenwerking tus sen de standsorganisaties. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Ondertrouwd: A. van Leeuwen. 27 j„ Alphen aan den Rijn en M. Oppelaar. Vergadering C.H.U. vroeger. De vergadering van de C.H. Kiesver. Donderdag in het Verenigingsgebouw be gint om kwart over 8 in verband met de vergadering van de gemeenteraad. Inenting en herinenting. De kosteloze inenting en herinenting heeft Donderdagmiddag om half 2 plaats in het Verenigingsgebouw. Jaarvergadering Zanggenot. Het mannenkoor Onderling Zanggenot hèeft de jaarvergadering in de openbare lagere school gehouden. De secretaris, de heer J. de Koster, bracht het jaarve: uit Daaruit bleek, dat het ledental de vereniging stabiel blijft. De penning meester had een batig saldo in kas. Men besloot dit jaar deel te nemen aan een -angconcours op Tweede Pinkster dag. Tevens nam men het besluit om in Februari degenen, die de Koudekerkse film nog niet hebben gezien, alsnog de gelegenheid daartoe te geven. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden J. Bervoets, J. de Koo- men en A. Paling herkozen. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria J, d. van J. I. de Bruin en J. G. Harkes. LEIMUIDEN Filmvertoning Gisteravond gaf het comité culurele zorg een vertoning van de film Nacht- wache. De heer Buter sprak er zijn ge noegen over uit, dat ondanks het ongun stige weer Protestants Lelmuiden de oproep gehoor had gegeven. De op komst is van dien aard, >t het comité op de ingeslagen weg zal voortgaan. Het ls nu te hopen, dat de belangstelling voor dit belangrijke streven niet Rijwiel gestolen Een dezer dagen bracht kapelaan Zon dag een kort bezoek bij de familie Heu- zen aan de Burg. Bakhuizenlaan. Tijdens dat bezoek is zijn fiets, die hij geplaatst had over de brug naast de woning, ge stolen. De politie heeft haar nog niet ge vonden. IJsvereniging Bilderdam Zaterdagavond werd de jaarvergade ring gehouden van de ijsverenlging Ex celsior te Bilderdam. Meegedeeld werd, dat de heer Koot door een ongesteldheid niet in de gelegenheid was de vergade ring te lelden. Er was een voordelig saldo Visserijgolijes Gaan trawlers toch ter verre visserij De IJmuidense trawler-reders heb ben bij de minister van landbouw, vis serij en voedselvoorziening voorstellen voor regeringssteun aan de verre vis serij ingediend. Zou de minister deze voorstellen accepteren, dan zouden voorlopig minimaal vier IJmuidense trawlers ter verre visserij kunnen gaan. Elke week zou er een trawler aan de afslag kunnen komen. De Abraham. Tzonne, Herman en Vios zouden onmid dellijk voor de visserij rond IJsland in de Barendszee en bij Groenland ge schikt zijn. Dit voorstel van rederszijde is het be drijfschap voor visserijproducten al ge passeerd. Er wordt op korte termijn een antwoord verwacht. De voorstellen propageren een toeslag per kist, onder meer om de roodbaarsconsumptie te sti muleren. Als latere berichten, dat de reders toch maar weinig vertrouwen hebben ln deze onderneming en des wege zouden hebben voorgesteld alleen de Tzonne en de Abraham in te scha- van 477. De heren A. Braam en A. va Llenden werden tot kascontroleur gek, zen. De heer J. de Vries werd tot vooi zltter gekozen en de heer Koot tot vice- voorzitter. De heer Roos stelde voor in een waarin geen jjsfeest kan worden ge geven, een financiële bijdrage te lenen aan het Sinterklaasfeest voo Bilderdamse kinderen. Het voorstel door de vergadering gesteund, maar bestuur zal zich er nog nader over raden. Een voorstel om in een ijsloos jaar met de Heden 's zomers een uitstapje te maken, werd verworpen. Olle-afscheider B. en W. hebben aan Maarse en Kroon vergunning verleend tot het bouwen van een olie-afscheider voor dit bedrijf. In de toekomst komt dus de afvalolie van bedrijf niet meer in het dorpswater te- N1EUWVEEN Hervormde mannenvei^niging De Hervormde man-nenvereniglng ver gadert voortaan iedere Vrijdagavond om half acht in het Evangelisatiegebouw Shell-avond De Kon. Shell houdt Woensdag een propaganda-avond in de zaal Leliveld. Onder meer worden enkele films ver toond over !het I.C.A.-product. TER AAR Winkeltijden De voor Ter Aar op grond van de winkelsluitingswet vastgestelde slui- tings-verordening is bij K.B. goedge keurd. zodat alle winkels, ook de kap perszaken. nu tot 7 uur's avonds ge opend mogen zijn. De koopavond blijft op Woensdagavond (tot 10 uur) gehand haafd. WOUBRUGGE Wat de r^d behandelt Donderdag om acht uur komt de ge meenteraad in openbare zitting bijeen. Agenda: reclames schoolgeld; subsidie aanvragen R.K. Lyceum Leiden en R.K landbouwschool Voorhout; aanvragen In gevolge art. 13 l.o.-wet; wijziging ver plaatsingskostenregeling; vaststelling ge meentelijke wachtgeldregeling en arbeids- overeenkomstenbesluit; wijziging verorde ning op heffing straatbelasting; voorlopige vaststelling gemeente- en bedrijfsrekenin- gen 1952; uitvoering wegenverkeersrege len; herziening algemene politieverorde- ZEVENHOVEN Electriclteitspaal brak Tijdens de storm brak een electriclteits paal van Lugdunum, staande naast de weg Noordeinde, door midden. De mon teur Verkerk uit Nieuwveen en de aan nemer Beekman hebben de paal gespalkt, waarna de stroomvoorziening weer nor maal doorgang vond. Gemeente-avond Vanavond om half 8 wordt in de Her vormde kerk een gemeente-bijeenkomst gehouden. Ds Kramer spreek over Nieuw- Guinea en zal zijn lezing verduidelijken met lichtbeelden. kelen, juist zijn. dan zou meteen al de continuïteit in de aanvoer van verse rondvis in gevaar komen. Katwijkers tegen dek geslagen Zaterdagmorgen werden aan b-oord van de KW 26 (Concordia) drie Katwjj. kers, de monteur en twee matrozen door een van achteren inkomende goll tegen het dek van hun schip geslagen. Zij liepen alle drie verwondingen op. De 37-jarige matroos A. van Duyn kreeg een gekneusd dijbeen, de 49-ja- rige J. van Duyn een linkeronder.j beenbreuk en de 53-jarige monteur C.; Haasnoot een lichte rib- en armkneu. zing. Direct na het binnenlopen in| 'IJmuiden Zondagmorgen werd er eer-j ste hulp verleend. Daarna werden de; vissers naar het A. Z. te Leiden ver-j voerd. Verse vis van de Noordzee Er waren Maandag twee trawlers ter afslag met verse vis: de Vikingbank! braoht 70 kisten schelvis, 60 kabeljauwen en gul. 240 koolvis. 130 haring, 140 wij. ting, 55 varia en 25 stuks stijve dikkop pen. en de Klaas Wijker zorgde voor 85 schelvis. 115 gul en kabeljauw, 50 haring,! 30 varia, 100 koolvis. 60 radio, 135 wij ting, plus 50 stuks stijve kabeljauwen. Er waren verder zes Noordloggers en 16 kustloggers en -kotten aanwezig. Terug van de Ierse zee Van zijn reis naar de Engelse West-! kust en de Ierse zee is gisteren de SCH 27 met de kous op de kop teruggekeerd;; 450 kisten haring en 190 varia. De Post boy is ook weer op thuisstoom met niet meer dan 495 kisten, waaronder 350 ha ring. 60 wijting en 45 kisten koolvis. p'.us 50 sardien. Het schip komt voor d« Woensdagmarkt. Besommingen Voor elf dagen maakte de Vikingbank gisteren f 19.600, de Klaas Wijker deed na twaalf dagen f 21.900 en de KW 141 maakte een mooi reisje met f 9570. De KW 176 deed eveneens stevig mee met! f 8030, de KW 41 deed f 8980 en de 1231 besomde f 8900. met f 7090 voor de KW 38 Vandaag de Eli Vandaag was de Eli Chénéviève aan. de markt met 400 kisten, waaronder 1201 kisten schelvis. Voor de Woensdagmark-t; is de Polderman al bekend. Dikkoppen naar het Zuiden België nam de regels kabeljauw weer voor haar rekening: voor de regels va-! rieerde de prijs van f 90 tot f 115, in dej kisten zaten tussen de f 140 en de 160. Ook de grootmiddelschelvis was voor België: f 65 tot f 63. Engeland kocht schol De grove schol werd naar de Britten uitgevoerd: grote schol maakte f 38 tot f 40, de middelsoorten brachten van f 48 tot f 52 op, terwijl de retschol tot f 67 ging. Schol I haalde een paar keer de f 60. Het binnenland kreeg de kleinere platvis voor f 45 (II-sóhol) en f 31f 36 (III). Braadjes en de rest De braadschelvis is voor de binnen landse markt verkocht voor f 47 tot f 48, en de „grote kleine" maakte f 58 tot f 60. Kleinmiddelschelvis baalde f 60 en de, zwarte kool schommelde om de f 57, terwijl de witte koolvis het tot f 100 bracht. Grote gullen maakten gisteren f 41 tot f 44 en de middelgul is voor f 37 ver- kocht. Tong viel tegen De druk van het buitenland op de j - tongprijs zette zich voort: de grote tong I i deed niet meer dan f 3 tot f 2«60, de half- i pondjes zaten cm de f 2.35, terwijl de I een op de f 1.80 bleven en de slips met f 1.55 gingen strijken. België en Engeland De Belgische exporteurs waren Zater dag weer voor de kabeljauw enz. in de markt. Voor Engeland waren de grove scholsoorten gereserveerd. Onze tong te duur Vergeleken met het buitenland zit de Nederlandse tong veel te hoog te paard j de laatste tijd en het was in de markt van Zaterdag duidelijk merkbaar, dat dit niet 1 langer stand kon houden. Mooie reizen De Sumatra maakte dank zjj de hoge prijzen aan de Zaterdagmarkt een goerio 1 reis door in dertien dagen 20.000 te be- sommen. Hoge loggers waren de KW 52 (ƒ6.030), de KW 159 (ƒ9.270), de KW 70 i (ƒ7.840) en de KW 20 (ƒ8.790). ZIET WAT WESTGEEST U THANS BIEDT!!! PARRONAnF 1 HalS Rib Ha*S CARBONADE j 1>50 lf60 170 LAMSVLEES p. 500 gr. KALFVLEES p. 500 gr. Bout 1.80 Fricandeau 1,70 Lappen 1,60 1,70 Lappen 1,50 Carbonade1,30 1,40 Gehakt 1,50 Borst 1,20 Lever 1,40 100 gram Ham Biefstuk tartare 100 gram Proc.spek Per stuk 33 ct Samen 80 ct Boerenmetworst 1,25 per 500 gr. P- 500 gr. p. 500 gr. Reclame runderl1,30 Speklappen, mager 1,30 Hachévlees 1,30 Speklappen, doorr. 1,10 Gesmolten vet 0.60 Speklappen, vet 1, Gesmolten reuzel 0.60 Mager ger. spek 1,50 ALLEEN DEZE WEEK Gekookte rookworst, 90 cent per 500 gram. LEIDSE VLEESHOUWERIj - MARE 90 HAARllMMtRSTRAAT HOEK DONKERSTEEG 1^ 1 V 1 HETER E\ TCK II t)EDKOPFR HAARLEMMERSTRAAT HOEK DONKERSTEEG tS T°(" ('()U>KOrF* RETEK ES rOC// GOEDKOPER De Directeur van de MARKT- EN HAVENDIENST roept sollicitanten op naar de betrekking van j Assistent-Brugwachter op arbeidsovereenkomst. De loonschaal is die van groep 1 der werklieden in vaste dienst der gemeente. Voorkeur hebben inwoners van Leiden. Sollicitatie-brieven, vermeldende de levensloop, alsmede gegevens betreffende de burgerlijke staat worden inge- wacht vóór 25 Januari a.s. op het Bureau, Waaggebouw. Bezoeken uitsluitend na oproeping. Wilt U goedkoop wonen en toch een hoog loon verdienen? Middelgrote drukkerij in de bollenstreek vraagt: Ie OF 2e KLAS DRUKKER Ie OF 2e KLAS HANDZETTER EEN MACHINEZETTER Mogelijkheden tot woningruil aanwezig. Brieven onder no 2037 aan het bur. van dit blad. gevraagd, zo mogelijk met enige jaren praktijk. Tegen 1 April. D. C. Kok, L. Hoekstra - Apothekers Rapenburg 9. Leiden. iEVRAAGD: AANKOMENDE EN VAKBEKWAME lanmelden: N.V. Scheepsbouwwerf „De Dageraad", v.h. Wed. J. Boot, Woubrugge. Te koop gevraagd 0 Wie heeft ter overname: zaalorgel en klein orgel, ook afzonderlijk. Mooi behoeft niet Brieven no 2034 bur. bl. 0 Oude en gebruikte orgels gevraagd, groot of klein, alles is toegestaan. Brieven met prijs no 2030 bur. blad. Gevraagd in goede staat zijnde kolenfornuis en meis- jesfiets. C. Parlevliet, Park- laan 187, Katwijk aan Zee. Te koop aangeb. 0 Een wit zqden trouwjapon m. 40. Te bevragen: Hoofd straat 120, Sassenheim. 0 Woonschip, bouwjaar '52. Stalen onderbouw, 12 m lang. Bevat zit- en slaapk., keu ken, w.c. Br. onder no 2041 bureau van dit blad. 0 Aangeboden studieorgel, mah. kast. 10 reg. Te bez. na 18 uur Woubrugseweg 54, Alphen aan den Rijn. 0 Erres radio in houten kast van 395,- voor 115,-. Stof zuiger op slede 27.50 (weg. vertrek). Oude Varkenm. 28. 0 Bromfiets, Cucciolo Du- cati 1953, geheel compleet, met voor- en achtervering. Brieven no 2035 bur. blad. 0 Schoenmakersstikmachine In goede staat Julianastr. 37 0 Herenfiets, in prima staat 50,-. Te bevr. Noorder straat 11. Te huur gevr. 0 Maatsch. werkster vraagt ongemeub. zonnige kamer m. gebr. v. badkamer en keu ken. Br. met pr.opgave Clio- straat 21, belétage, A'dam. 0 Officier zoekt zonn. ged. gem. zit-slaapkamcr of dito zitk. gem. sl.k., zonder pens., goede stand. Br. onder no 2039 bur. v. d. blad. 0 Gevr. door juffr. gestoff. zil-slaapk. Br. no 2040 bur. van dit blad. Te huur aangeb. 0 Per 1 Febr. 2 kamers keukentje, gestoffeerd, 2e verdieping, 50.- p. mnd. Br. no 2033 bur. blad. Diversen 0 Voor oud goud, zilver, juwelen en antieke voor werpen betalen wij de hoog ste prijs. Grote keus ver lovingsringen, horloges, klok ken, wekkers. Atelier voor reparaties. Spoedig en billijk. Jac. Hoogervorst, Morsstr. 9. Te). 24920 Het Ringenhuis. 0 Bijverdienste door ophan gen van reclamebiljet voor Uw ramen (benedenhuis). Schrijven onder no R 7455 bur. van dit blad. 0 Woensdag op de markt. Overhemden 3,25, merk Sudan. Herenpyama's 7,50, pr. baddoek 1,19, theedoek, goed drogend, gezoomd en gelust, 60 x 60. 59 cent. Wij staan t.o. het Stadhuisplein. 0 Naaimachines. Wij hebben weer enige prima, gebruik te hand- en trapnaaimachi- nes met volle garantie, zeer billijk in prijs. Speciale re paratieinrichting P. J. van Steyn. Hooigracht 100, Tele foon 30815. 0 Grote afslag. Woensdag en Zaterdag. Weer enorme koopjes van wol, kousen en sokken. Doet Uw voordeel!! De Goedkope Wolkraam. H. van den Bosch. 0 Houtopruiming Nu of nooit, restanten met water- tandprijzen. Guldens goed koper. Knutselaars benut Uw kans. Nog enkele dagen. Dat doet alleen „De Hout hal". Leidens bekende knut selaars-eldorado. Ziet onze étalage. Hogewoerd 99-103. nenkort verwachten wij de nieuwe modellen. Komt U al vast even praten daarover. U weet, onze merken zijn: A.J.S. Puch, Sparta, James, Fornax en div. Scooters. Valk a. d. H. Schouw, Voorschoten. Personeel gevraag 0 Gevraagd voor brood- banketbakkerij, nette hal was bakkersbediende. Lu: bakkerij P. L. Ahsman, Hoj Rijndijk 118, Leiden. 9 Hulp in dc Huishoudii gezocht voor de morgenuri bij bejaarde dame. Zich a; te melden: Duivenvoordesl 21 B, Oegstgeest. Gevr. voor direct wegei huwelijk der tegenwoordij een net meisje, bij P. J. 1 Vente, Voorweg 68, Tele K 1728—159. Hazerswoude. Gevraagd een jongen, vl en handig. - 15 jaar. vo< diverse werkzaamheden. Troost, Haven 14, Leiden. d Gcvr. een boerenknecht. Goed kunnende melken en ,n tractor rijden of genegen het "f. te leren. J. v. d. Ende, Val- te kenb.weg 8, Haagse Schouw, 5e Voorschoten. Personeel aangeb. tg en 0 Dame, 52 j. zag zich gaarn en geplaatst als huish. in kl. ge tr. of bij heer of dame alleen tegen kl. vergoeding. Brieve ns onder No 2036 bur. v ,d. blac ;e 0 B.z.a. een nette werkste J. voor Woensdag de gehel if. dag en Donderdagmiddag Hofstraat 12, Rijnsburg. ot 0 Gerout. typiste vraag >r thuiswerk, beheerst ook ad ministratief werk. Br. onde no 2042 bur. van dit blad.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 6