Jlicuiuc geite ctye Guwnmt Juwelen- proletariaat Enorme overschotten brengen Amerik. landbouw in groot gevaar BOAC neemt voorlopig alle „Cornets" uit de dienst :;r Gaat een Amerik. dominee aldus te werk Nog altijd niet eens over de plaats van samenkomst Wist U DINSDAG 12 JANUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdehr.g: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIEN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vier en dertigste jaargang No 9937 Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELHK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatvasticli Is ghrblrorn tnuo fitrt (a tegfjcnspoef EISENHOWER GRIJPT KRACHTIG IN Daarom voor 2500 min dollar producten van de markt gehouden Opnieuw een arrestatie op Java Aneta meldt, dat er in Bandoeng op nieuw een aanhouding is geweest van een Nederlander, waardoor het totaal aantal gearresteerde Nederlanders te Bandoeng gestegen is tot 9. Bovendien is IN EEN SPECIALE BOODSCHAP aan het Congres heeft president Eisenhower gisteren verklaard, dat het agrarische probleem in de Ver. Staten ernstig en ingewikkeld is. Er moeten onmiddellijk maatregelen worden genomen om de toeneming van de bedreiging voor het Ameri kaanse landbouwprogramma tot staan te brengen, teneinde economische. Indonesië van Nederlandse afkomst ge nood in de landbouwstreken der Ver. Staten te voorkomen. De president j /angen Benomen. stelde in zijn boodschap voor, reeds bestaande overschotten aan land- bouwvoortbrengselen ter waarde van 2,5 milliard dollar van de markt Iwa te houden, met het doel, prijsdaling tegen te gaan. Hij beval voorts aan, het in de oorlog ingestelde systeem van verplichte steun voor de prijzen der agrarische producten aan het einde van het lopende oogstjaar af te schaffen. Hij stelde het Congres voor, toe te staan, dat de regering voortgaat* met het gebruiken van de overschotten voor hulpverlening aan bevriende landen en voor het lenigen van nood, waar deze zich voordoet. Eisenhower deelde mede, dat de rege ring in een poging om de afzet in het buitenland uit te breiden binnenkort een aantal handelsmissies zal zenden naar Europa, Azië cn Zuid-Amerlka. Deze mis sies zullen onderzoeken, welke mogelijk heden er bestaan voor uitbreiding van de internationale handel in voedsel en ka toen in de onmiddellijke toekomst. Naar hij hieraan toevoegde, bereidt de minister van Landbouw, in overleg met de minister van Buitenlandse Zaken, be sprekingen voor met de ministers van Financiën en andere landen. De bedoeling is van gedachten te wisselen over onder werpen. verband houdend met het ge bruik van overschotten en voorraden van agrarische producten. Eisenhower heeft het Congres ook ver zocht, 14 amendementen aan te brengen in de anti-stakingswet van Taft en Hart- ley. Zo wil hij de bepaling opgenomen zien. dat een staking door de arbeiders bij een geheime van regeringswege t( houden stemming moet worden goedge keurd. Sommige amendementen zijn door de directies voorgesteld, andere door de vakverenigingen. De president spreekt als zijn overtui ging uit, dat de wet Taft-Hartley een stuk gezonde wetgeving is. Zeven jaar erva ring hadden echter geleerd, dat enkele wijzigingen nodig waren om de wet nog beter aan haar doel te doen beant woorden. Leden Ned. luchtmacht naar Amerika Met het motorschip Noordam van de H.A.L. vertrekken Zaterdag uit Rotter dam naar New York voor het volgen van een opleiding tot vlieger op bases van de Amerikaanse luchtmacht 21 Nederlandse militairen, onder wié vier Hagenaars: le luit. D. Klink, 2e luit. B. M. Manschot, korp. J. R. Dochez Kok en soldaat H. Naar Canada vertrekt op dezelfde dag met de Noordam een vijftal militairen, onder wie soldaat W. G. van Leeuwen uit Voorburg. Negen slachtoffers van amok Een werkloze uti Koetoardjo, die Semarang was gekomen om werk te ken. maakte Zondagnacht op de on kende pasar Peterongang in Semarang amok. Negen personen werden hiervan i het slachtoffer, waarvan er écn reeds overleden is. De amokmaker zelf werd 1° Rusland wordt op 14 Maart a.s. de door de politie dood geschoten. I nieuwe Opperste Sowjet gekozen, aldus meldt Radio-Moskou. Ruslands bestaat 0p 14 Maart verkiezing Opperste Sowjet Hij had onderdag gevonden in pasarloodsen. Was om drie uur wakker geworden, trok zijn vlijmscherpe dolk, begon in het wilde weg te steken. In e ommezien had hij zeven personen in zijn buurt zwaar gewond. Opgeschrikt door het gegil rende hij weg en stak nog twee %vandelaars. Vervolgens stootte hij op politiepatrouille, die tevergeefs trachtte hem te ontwapenen. Toen de amokmaker het erf van een woning opliep, kon de politie niets anders doen hem dood schieten. Na de ramp met de „Yoke Pete:" Thans staat vrijwel vast, dat ontploffing directe oorzaak van ongeluk was DE BRITSE luchtvaartmaatschappij B.O.A.C. heeft voorlopig alle toe stellen van het type „Cornet" uit de dienst genomen. Dit besluit is genomen naar aanleiding van de ramp met de „Yoke Peter", die Zondag morgen bij Elba in zee stortte met 35 mensen aan boord. Allen kwamen, zoals gemeld, om het leven. De „Cornets" zullen, volgens een officiële mededeling van de B.O.A.C., stuk voor stuk aan een nauwkeurig, tech- t 'die'Tn^'het stakingsrecht bemerkt" n'sc^ onderzoek worden onderworpen. Daarbij zal in geen geval worden de Taft—-Hartley-wet. 'j gehaast, hoewel de B.O.A.C. door deze maatregel een flink verlies lijdt; Zo wil de president de bepaling ziende diensten op Johannesburg, Tokio, Singapore en Colombo liggen stil. opgenomen, dat een staking moet wor den goedgekeurd door de arbeiders bij i geheime, van regeringswege te hou- Wijziging TaJt-Haitley wet stuk gezonde wetgeving", doch acht de wijzigingen nodig, om de wet nog beter aan haar doel te doen beantwoorden. Volgens de correspondent van Ass. Press houden de wijzigingen het midden tussen de wensen van de werkgevers die der werknemers. President Eisenhower zal deze maand nog zes boodschappen tot het Congres Op 14 Januari een sociaal program; op 18 Januari een program voor de volks gezondheid; op 21 Januari de begroting voor het jaar 19541955; op 25 Januari een woningbouwprogram en op 28 Jan. een economische boodschap. Geen accoord Adenauer- Ollenhauer Over de vragen rond de E.D.G. Dr Adenauer, de Westduitse bonds kanselier. heeft gisteren een onderhoud gehad met Erich Ollenhauer, de leider der socialisten in West-Duitsland. On derwerp van gesprek was 't wetsontwerp omtrent het Westduitse aandeel aan de E.D.G., zodra deze tot stand is gekomen. Adenauer wil dit wetsontwerp drie dagen vóór de aanvang van de conferen tie der Grote Vier doen behandelen. De socialisten zijn hiertegen fel gekant, „omdat deze behandeling nadelig kan werken op de bijeenkomst der Grote Vier." Reuter verneemt dat tussen Adenauer en Ollenhauer hierover geen overeen stemming is bereikt. Eisenhower en zijn overschotten „Toe, Jan, nog een prakjeje doet er „Ike" zo'n plezier mee". is nog versterkt door mededelingen van bewoners van Punta Calamita op Elba, 20 kilometer van de plaats van het onge luk. Deze mensen hoorden duidelijk de| tuigt met de ramp die de B.O.A.C. Zon dag heeft getroffen. Het Britse ministerie van Transport en Civiele Luchtvaart heeft meegedeeld, datl het de Canadese en Franse regeringen' de vermoedelijke toedracht op de knal van een ontploffing. Ook bij het i hoogte gesteld heeft, zodat deze de maat- identificeren van de slachtoffers, die aan regelen kunnen nemne, die nodig geacht land werden gebracht, kon men uit dei worden met betrekking tot Comets die toestand van hun kleding afleiden, dat j in Canada en Frankrijk in dienst zijn. binnen in de cabine een ontploffing hebben plaats gehad. Een Italiaanse dokter, B. Delfino, die de'stoffelijke overschotten van de gebor gen slachtoffers heeft onderzocht, ver klaarde bovendien, dat de inzittenden het leven hebben gelaten bij een ontploffing en niet door verdrinking of andi Dit zou hem o.m. gebleken zijn uit het feit, dat de kleren van de slachtoffers aarv flarden waren gerukt Wonderlijk bewaard Deelneming Ook Franse „Cornets" vliegen niet De Franse luchtvaartmaatschappijen „Air France" en „Union Aeromaritime des Transports", die beide straalverkeers- vliegtuigen van het type „Cornet" ir dienst hebben, hebben besloten deze toe stellen „enkele dagen aan de grond te houden uit solidariteit met de B.O.A.C." De vliegtuigen zullen worden gecontro leerd. Reuter meldt nader: De 15 gevonden slachtoffers van de ramp met de Britse Cornet" zijn nog niet geïdentificeerd. Daartee zijn foto's van de slachtoffers Londen gestuurd. Ook heeft de B.O.A.C. een aantal familieleden van de gevondenen naar Rome overgebracht. Nieuwe vliegrampen 27 doden Gisteren, de dag na de ramp met de Britse „Cornet", zijn over de gehele we reld opnieuw 27 mensen aan de luchtvaart :n offer gevallen. Een Canberra-straalbommenwerper van de R.A.F. stortte gisteravond op een cricketveld bij Bishops Stortford neer. De bemanning, twee militaire vliegers, kwam tl het leven. In de provincie Caldas (Columbia) ver ongelukte een passagiersvliegtuig. Twee- i-twintig mensen vonden de dood. In Spanje, bij de plaats Albacete. stortte :n oude (Duitse) Heinkel van de Spaanse luchtmacht neer. De drie inzittenden kwamen om. De piloten van drie Amerikaanse Sabre- straaljagers brachten het leven er af. toen hun toestellen wegens gebrek aan brandstof ten Zuiden van Frankfort neer stortten. De vliegers verlieten de Sabre's door middel van hun schietstoelen. Gele pruimen in het Westland De 's-Gravenzandse kweker Adrs. v. Geest Wzn heeft gisteren op de veiling Westland te 's-Gravenzande de eerste gele pruimen aangevoerd. De vruchten brachten 5 en 9 cent per stuk op. Dit is stewardess Elaine Baker, die als door een wonder aan de dood ontkwam. Elaine was ste wardess aan boord van de Cornet „Yoke Peter", toen de machine in Karatsji landde. Daar moest zij het toestel verlaten wegens een ernstige middenoor-ontste king. Haar plaats werd ingeno men door een andere stewardess. Zondagmorgen stortte de Cornet bij Elba in de Tyrrheense Zee. Zonder Elaine. meldt Radio-Moskou. De Opperste Sowjet vormt hoogste wetgevende orgaan ei uit twee kamers: De Sowjet Unie en de Sowjet der nationaliteiten. Eigenlijk zouden de verkiezingen op 12 Maart moeten worden gehouden, maar dat is een werkdag cn daarom zijn zij versohoven naar Zondag 14 Maart Pella weigerde Fanfani formateur in Italië President Einaudi van Italië heeft Giuseppe Pella. die de vorige I premier optrad, verzocht, een nieuwe regering te vormen. Pella heeft dit verzoek geweigerd, meldt Ass. Press. Hierna heeft de presi dent prof. Amintore Fanfani. een vurig R.K. sociaal hervormer, ontboden. Prof. Fanfain heeft de opdracht aan vaard. Britse guerilla-staking is begonnen De communistisch georiënteerde. Brit se vakbond van electriciens is gisteren de aangekondigde actie van „guerilla- staktngen" begonnen. Reuter verneemt, dat gisteren in to taal 80 eicctriciër.s in drie zeer belangrijke bedrijven het werk hebben neergelegd. Vakbondsleiders Jcondigden aan. dat Don derdag al ongeveer 2000 „guerilla's" ir twintig belangrijke bedrijven zullen sta ken. Vandaag zouden 40.000 electriciens in staking gaan. Zoals gemeld, heeft de actie een loons verhoging ten doel. Ambtelijke moeilijkheden Voorzitter Oud-B.S.-ers afgetreden De voorzitter van de Ned. Bond vai Oud-B.S.-ers. de heer W. C. van Blit- terswijk, heeft gemeend deze functie te moeten neerleggen wegens ernstige amb telijke moeilïijkheden. De heer Van Blitterswijk is hoofdinspecteur litie te Amsterdam. Hij blijft wel deel uitmaken van het hoofdbestuur bond. Een nieuwe voorzitter is nog niet benoemd. In Zuid-Holland Ruim 100.000 weken werk in voorraad Landaanwinning op Goeree overwogen De provinciale commissie voor de werk gelegenheid in Zuid-Holland heeft een voorraad geheel voorbereide openbare •erken gevórmd, die voor ongeveer 113.000 man een week werk omvat. Deze voorraad is voornamelijk bedoeld als .buffervoorraad" om een eventuele werk loosheid op te vangen, zo hebben Gedep. Staten van Zuid-Holland meegedeeld. Het ligt in de bedoeling, met mede werking van de Provinciale Waterstaat tijdelijk bureau in te richten, dat de gemeenten de helpende hand kan bieden bij de versnelde voorbereiding van open bare werken. de commissie zou eer aantal werken van het rijk en van d( gemeenten tot uitvoering worden gebracht de winter van 1952—1953. De waters noodramp is - oorzaak geworden, dat de toezegging van een bijdrage v eeste werken werd ingetrokken. Wat de werkverruiming in het alge- een aangaat, zeggen Gedeputeerde Sta ten. dat de Provinciale Waterstaat in overleg met de Rijkswaterstaat een plan onderzoekt om tot een belangrijke land aanwinning op het ieland Goeree en Ovarflakkee te komen. Ged. Staten hopen te zijn, voor de in Maart te houden buitengewone zitting met voor stellen hierover te komen. Als de mensen de kerk voorbijrijden "F EN GROOT DEEL vart Amerika brengt zijn leven tussen de wielen door. Vooral 's Zondags trekken heli volksstammen in gezinsverband per ca de natuur in. Dat hierbij de kerk meest al voorbij gereden wordt, behoeft geen betoog. Ds B. L. Bowman van de New Whitfield Estates Presbyterian Church in Sarasota was het al jarenlang een doorn in het oog, dat hij Zondagsmorgens de auto's langs de kerkdeur hoorde zoe ven. Thans heeft hij er iets op gevonden:: een kerk, waarin de auto's met al hun Ned. Gravin ontkent hebben en houden binnen kunnen rijden. En zo heeft hij in de open lucht zijn „drive in"-kerk gevestigd. „Maak het hun gemakkelijk", is het devies van ds Bowman. Rustig in hun auto's gezeten kunnen de kerkgangers de dienst beluisteren. Iedere wagen krijgt ec-n luidspreker, zodat elik woord van de nominee tot zijn recht kan komen. De Amerikanen, die altfjd voor zulke nieuwigheden te vinden zijn, rijden graag bij ds Bowman de kerk binnen. Overi gens: het idee is niet zo origineel, want in de States kende men reeds eerder de „drive in"-bioscopen. Maar de New Whit field kerk van ds Bowman is de eerste auto-kerk in Amerika. Lord Simon 80 jaar oud overleden Was driemaal minister en voorzitter Hogerhuis Lord Simon, voormalig Brits minister van Buitenlandse Zaken en tot voor 14 dagen itocn begon zijn ziekte) lid van het Hogerhuis, is gisteren op 80-jarige leeftijd in.een Londens ziekenhuis over- leden. Hij was achtereenvolgens minister van Buitenlandse Zaken (van 19311935), minister van Binnenlandse Zaken (in 1935) en minister van Financiën (in 1937, als opvolger van Neville Chamberlain). Van 1940 tot 1945 was hij voorzitter van het Hogerhuis, een ambt, dgt hij twintig jaar eerder had geweigerd. Lord Simon. Sir John Simon, vóór hij lid van het Hogerhuis werd, was een overtuigd liberaal. Hij begon zijn car rière als advocaat cn was een der beste juristen van zijn tijd. Hij publiceerde verscheidene juridische werken en vol tooide in 1952 zijn autobiografie. Zijn activiteit was het grootst in de tijd van de troonsafstand van koning Edward VIII (de huidige hertog van Windsor) en tijdens de crisis van Mün- chen. Lord Simon was het volkomen eens met Chamberlain. Hij was van oordeel, dat Chamberlains politiek van verzoe ning jegens Hitler juist was. omdat de Westelijke mogendheden hierdoor tijd Eén der vreemdste gebeurtenissen in zijn leven was zijn onderhoud met Hit ler's plaatsvervanger, Rudolf Hess, die in de oorlog in zijn eentje per vliegtuig naar Engeland kwam. Lord Simon onder vroeg Hess, maar deze weigerde met hem te lunchen, omdat de nazi-leider vreesde, dat het voedsel vergiftigd was. Doodstraf voor verrader van generaal Dean Iet distrietsgerechtshof van Seoel heeft de doodstraf uitgesproken over Tsjoi Tsjoeng Bong, omda: deze tezamen met zijn medebeklaagde Han Too Gyoo, het begin van de Koreaanse oorlog de Amerikaanse generaal-majoor William Dean aan de Noordelijken zou hebben verraden. Han Too Gyoo kreeg levens lange gevangenisstraf. J In Brussel en Londen doen hard nekkige geruchten de ronde, dat er een romance bestaat tussen Peter Townsend, de Britse lucht vaartattaché in de Belgische hoofdstad, en de Nederlandse gravin Alwina van Limburg Sti- rum. De gravin (zie foto) ont kende, dat de verhouding tussen haar en Townsend anders dan uitsluitend vriendschappelijk is. Surinaamse delegatie te Willemstad De Surinaamse delegatie van de Kleine Commissie ter voorbereiding van de Ronde-Tafel-Conferentie met de West. is Willemstad aangekomen. Zij bestaat uit de heren Pengel, Pos, Bergen. Lachmon en Emanuels. Maandagavond werd de eerste bespreking gehouden tussen minis ter prof. mr dr W. J. A. Kernkamp, mr dr M. F. da Costa Gomez en mr dr R. H. Pos. De Antilliaanse delegatie heeft besloten zich te baseren op hen statuut van 13 Mei 1952. Vanavond wordt er een receptie ten paleize van de gouverneur gehouden, waarop men 200 gasten verwacht, onder wie dr J. H. van Roijen, H.M.'s ambassa deur te Washington. Verongelukte vlieger in Zutphen begraven Op de R.K. Begraafplaats te Zutphen gistermiddag ter aarde besteld he' stoffelijk overschot van de luitenant vlieger Eddy Luitink. die vorige week boven Brammen in Gelderland bij de botsing tussen twee Thunderjels om het leven is gekomen. In de stoet, die langs dikke rijen belangstellenden trok. liepen mee de leden van de drumband L.S.K. uit Nijmegen, een vuurpeloton en ere-escorte. De komende conference (e Berlijn Nog steeds zijn in de voorbesprekin gen over de Berlijnse conferentie van df Grote Vier geen resultaten geboekt. Men kon ook gisteren geen overeenstemming bereiken over de plaats van sa komst. Naar verluidt hebben de Russen voor een conferentie in West-Berlijn uiterst strenge veiligheidsmaatregelen geëist. Er gaan zelfs geruchten, dat de gtote conferentie, die op 25 Januari zou ten beginnen, uitgesteld moet worden. ieer het geschil over de plaats van samenkomst nog langer zou duren. Inmiddels is van Britse zijde beves tigd, dat de ministers van Buitenlandse Zaken van de Westejijke Grote Drie (Dulles van Amerika. Eden van Enge land en Bidault van Frankrijk) voor het begin van de conferentie te Berlijn on derling van gedachten zullen wisselen. Eden heeft in een radiorede verklaard. Oud dir-gen. Waterstaat Dr ir W. J. H. Harmsen te Den Haag overleden Geheel onverwacht is gisteren, 68 jaar oud, te Den Haag overleden dr ir W. J. H. Harmsen, oud-directeur-generaal van Rijkswaterstaat. De heer Harmsen werd 4 Januari 1886 te Zutphen geboren. Na zijn voorbereidende studiën ging hij in 1903 naar de toenmalige Polytechnische School te Delft, waar hij vijf jaar later het diploma civiel-mgenier behaalde. Vervolgens trad de heer Harmsen in dienst van de Rijkswaterstaat, aanvan kelijk als adjunct-ingenieur. Nadat hij verschillende rangen had doorlopen en In 1924 tot hoofdingenieur was benoemd, werden hem belangrijke werken opge dragen. ojm. de ,bouw en het ontwerp van vele verkeersbruggen. Van 1936 tot 1945 was ir Harmsen hoofdingenieur-directeur van de Rijks dat het Westen nimmer het Nogrd-At- lantisch Pact zal opgeven om overeen stemming met Rusland te verwerven en zal blijven staan op vrije verkiezingen in geheel Duitsland als voorwaarde voor de hereniging. Het nieuwe Provinciehuis voor Zuid-Holland Blijkens een mededeling van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland aan de Provinciale Staten in de memorie van antwoord is het gewijzigde plan van ar chitect Peutz voor een nieuw provincie huis voor Zuid-Holland door Gedeputeer de Staten ontvangen. Dit plan zal zo spoe dig mogelijk aan de adviescommissie uit de Staten worden voorgelegd. Gedepu teerde Staten zeggen hun uiterste best te zullen doen om behandeling van het plan in een buitengewone vergadering Staten, die in Maart aanstaande zal worden gehouden, mogelijk te maken. Lening Wereldbank De Wereldbank geeft een lening uit jn 100 millioen dollar, lopende tot 1 Ja- rari 1969, rentende 3V4 pel, waarvan pet geplaatst wordt in de Verenigde Staten en 2 pet in Zwitserland door de Credit Suisse. Amerikaans middel hielp Knaap bloedt niet, maar is nog zwak Na een injectie met het uit de V.S. aangevoerde geneesmiddel is het bloeden de achtjarige Gottfried Eder te Inns bruck na betrekkelijk korte tijd opge houden. De behandelende geneesheer zeide ech ter: „De jongen is erg zwak en het bloe den kan opnieuw beginnen." De jongen, die aan de gevreesde bloe derziekte lijdt, dreigde na het trekken van een tand op 2 Januari, langzaam dood te bloeden. Door snelle Amerikaanse hulp HET WEER IN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen J uur: DAT er 1 Jan. in ons land 1.841.249 radioluisteraars waren geregistreerd tegen 1.830.753 op 1 Dec. j.l. en op deze laatste datum 488.437 mensen radio distributie hadden tegen 486 050 op 1 Nov. '53. DAT de bouw van een nieuw tcle- foongebouw te Kampen is gegund aan het bouwbureau H. Moes aldaar voor f 204.800. DAT de landelijke Ver. van Handela ren in Pluimvee in Driebergen een fok- centrum voor kippen wil stichten. DAT in Nijmegens binnenstad een zwaar verguld engelenbeeld is opgegra ven vermoedelijk atkomst:g uit een dei- in de oorlog verwoeste kerken. DAT de beeldhouwer Zadkine niet ac coord gaat met het zonder zijn toestem ming maken van afgietsels van zijn beeld De Verwoeste Stad, zoals die thans wor den verkocht. DAT het door de R'damse Droogdok Mij. gebouwde stoomtankschip Esso Mar garita (7435 reg. ton) bestemd voor de Compania de Petroleo Lago te Caracas (Venezuela), dezer dagen een goed ge slaagde technische proeftocht hield. DAT B. en W. van Driebergen de raad voorstelden het 200-jarig oude buiten Sparrendaal, voorheen paleis van de aartsbisschop, aan te kopen als gemeente huis. DAT het gemaal Battcnoord te Nieuwe Tonge. na tijdens de watersnood te zijn beschadigd. Vrijdag weer kan gaan werken. DAT het Prot. en het R.K. weeshuis Nijmegen zijn opgeheven en de weeskin deren in gezinnen zijn ondergebracht. DAT de Ned. Bond van Consumptie- ijsbereiders en Pataies-frites-bakkers t.g.v. het 25-j. bestaan van 2 t.m. 4 Febr. in A'dam een expositie houdt DAT in Vught gisteren, 74 jaar oud, is overleden mr G. van Zinnicg Berg- mann, oud-rijksadvocaat en raadsheer plaatsvervanger bij het gerechtshof in Den Bosch. DAT minister Staf zitting heelt geno men in het ere-comité van de Nat. ten toonstelling De Trek, die van 14 t.m. 22 Mei te Ede gehouden wordt. .DAT van de 13 892 nieuwe woningen voor Noord-Holland in '54 t.m. '56 A'dam er 7249 toegewezen kreeg. Haarlem 1617 en Hilversum 615. waterstaat, daarna directeur-generaal, tot hij in 1951 werd gepenslonneerd. Nadien was hij adviseur van de directie van Rijkswaterstaat, Tegelijk met wijlen dr A. Plesman werd lr Harmsen in 1946 in een plechtige zlt- van de Technische Hogeschool te Delft voor zijn vele verdiensten onder scheiden met het ere-doctoraat in de technische wetenschappen. Dr ir Harmsen was ere-voorzit ter van de vereniging van Rijkswaterstaatspcr- sonecl ..Eendracht maakt macht"; hij ook commandeur in de orde va:i Oranje-Na-^au en ridder in de orde vani jde Nederlandse Leeuw, nuari VM. Meer wind Het K.N.M.I. te De Bilt vér- wacht tot morgenavond: Aanvankelijk zwaar bewolkt met tijdelijk regen en tot krachtig toenemende Zuide lijke wind. Later enkele op klaringen en krachtige, aan de kust mogelUk harde. Westelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). ZON EN MAAN Woensdag: Zon van 8.44 tot 1654 uur; 1150 tot 3.03 uur. Op 19 Ja-

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1