Meutoc £cifcsr(K (öioumnl Dijken doorstonden hoogste waterstand sinds de Februari-ramp Hachelijk avontuur van jonge runners op losgeslagen lichter Auriol wil dat Laniel tot na /,Berlijn" aanblijft ■n Dronken schoenmaker stak voorbijganger dood Wist U MAANDAG 4 JANUARI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen, en Advertentie-afdel.ng: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwartaal; ƒ2,15 per maand; ƒ0,50 per week. ADVERTENTIEN: 0,18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Vier en dertigste jaargang No 9930 Directie: F. DIEMER Hooidredacteur: Dr E DIEMER Chef-Red.: H. W. EINSERINK CHRISTELIJK-N ATION A AL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Starxleaslfcli tt qhebltvn mgn her! ia legfjeospoet" Sport en wedstrijden WACHTERS WAREN OP HUN POST Vijftien auto's op één plaats geslipt Bij Amsterdam van de gladde weg gegleden Een plotseling optredende gladheid van de weg heelt het verkeer in en om Am sterdam Zondagavond vertraging bezorgd. Op de grote uitvalswegen van de stad was de stadsreiniging er meestal vrij snel bij om met pekel de gladheid te bestrijden. Op één plaats echter, ln de nabijheid van Sloterweg 316, zijn ongeveer vijftien auto's van het goede pad geweken. De eerste, die hier kennis maakte met de grilligheid van dit jaargetijde, was een automobilist, die uit de richting Den Haag kwam. Hij wilde een voor hem rij dende auto inhalen, gleed naar de linker kant van de weg en kwam daar tegen de trottoirband terecht. De wagen sloeg over de kop en werd vrij ernstig beschadigd. De bestuurder en een passagier kwamen er met enige schrammen af. Even later parkeerde een automobilist rijn wagen langs de kant van de weg, om dat hij geen risico wilde nemen. Achter hem kwam een tweede auto, die door de gladheid weggleed, de geparkeerd staan de auto raakte en daarna het trottoir aan de rechterzijde van de weg opreed. Tegen een boom kwam deze wagen tot staan Het hek was nu van de dam en achter elkaar gleden nog een twaalftal auto's op deze plaats van de weg. De inzittenden liepen echter geen ernstige verwondingen op en in zeven gevallen konden de wa gens de tocht voortzetten. boeg. De Saga kon de reis zonder chhde voortzetten. Gistermorgen om zes uur is de Pana- ees Hope te Vlissingen binnengelopen et een ingedrukte railing aan bakboord j een afgebroken davit en een ingedeukte Ook bij Felixtown en Wells in Norfolk j romp- Het schip was om 2 uur 's nachts sloeg het water over de dijken. In dei"1 aanvaring gekomen met een tot nog Theems bij Londen sloegen meer dan 20 EEN HEFTIGE WIND heeft Zondag het water op de Nederlandse, Bel gische, en Britse kusten zó hoog opgestuwd, als sinds de Februari- ramp niet meer was voorgekomen. In Zierikzee loeide onheilspellend dej sirene van de hoogwatermelder en ook elders riep het waarschuwings- j sein „hoog water" gisterochtend om negen uur een deel van bewakings-1 diensten naar de dijken. Langs bijna de hele Nederlandse kust kwamid' het water ruim een meter hoger dan gewoonlijk, maar gelukkig behoef den de dijkwachten nergens in te grijpen. Spanning was er echter wel, ook bij de scheepvaart, die het door de mist en later eveneens door de storm, hard te verduren kreeg. In Vlissingen kwam het water gisteren 1.20 meter hoger dan men had wacht en te Zierikzee werd een stand 2 meter plus NAP bereikt. In Kruimingen betrok men de wacht op de dijken, het speciale waarscbuwingsstelsel vlaggen en 's avonds met lichten behoef de niet gebruikt te worden, aangezien het water de stand van 314 meter plus NAP nog niet had bereikt. Wel is irn Kruinin- gen een reeds bouwvallige schuur inge stort door de wind. De bevolking bleef echter rustig. In Zierikzee kwam het water tot aan de zgn. „blauwe leitjes" van de oude en nieuwe haven. De bewo ners van deze buurten begonnen c ook reeds de vloedplanken te plaatsen zetten ook zakken met klei gereed. Er liepen echter nog geen kelders vol. Gis termiddag is het dak van een oud huis te Zierikzee, het zgn. Huis der Tempe lieren in de Meeuwstraat, waarvan de pannen reeds afwaaiden, door de brand weer uit veiligheidsoogpunt verstevigd met staaldraden. Ook in Zierikzee was er geen angst, onder de bevolking. Op de „Flauwersinlaag" bij de zgn. „Herenkeet", niet ver van het gat van Schelphoek, is een zolderschuit met een heistelling losgeslagen en op de dam- rand vastgelopen. Men kon de schuit echter weer losslepen. Ook de grote kei- leemtransporteur, die voor Schelphoek ligt, sloeg van zijn ankers los en kwam terecht op de nieuwe dijk van het Schelp, hoekgat. Het dijklichaam werd echter niet beschadigd. In het dorpje Seroosker- ken, het zgn. „Eiland", is een barak om gewaaid. In Ouwerkerk is alles rustig. In Oostende (België) gaven politie agenten huis aan huis alarm en de Oost- endenaren, die op 1 Februari de zee hun huizen hebben zien binnenstromen, brachten opnieuw have en goed naar hoger gelegen verdiepingen en sleepten met zandzakken. In het stadje Aldeburgh in Suffolk (Engeland) sloeg de vloed over de dijken. Er werd een begin gemaakt met de evacuatie van de bevolking, doch geluk kig nam de storm kort daarna af, zodat het niet tot een ernstige overstroming kwam. Het geweld van de golven biedt, ondanks zijn grote ge varen, altijd weer een boeiend schouwspel. Terwijl men ener zijds gisteren op z'n quivive was, trok men er anderzijds op uit om van het machtige beeld te genieten. Haags hotel werd ontsmet Vier nieuwe witte- pokkengevallen Toestand is niet ver ontrustend In Den Haag zijn thans vier mogelijke nieuwe gevallen van witte pokken gesig naleerd. ditmaal alle in één gezin Ter observatie zijn de patiënten in een geïso leerde afdeling van het ziekenhuis Zuid- wal opgenomen, in afwachting van dc uitslag van het bacteriologisch onder- Alle reeds eerder ingeënte verpleeg sters hebben zich opnieuw laten inenten, zodat men nu over voldoende geïmmuni seerd personeel beschikt om eventuele nieuwe gevallen te verplegen. De hoofd inspecteur van de Volksgezondheid, dr C. Banning, verzekerde ons echter morgen, dat de toestand niet verontrus tend is De nieuwe patiënten hebben de leeftijd van 14 tot 20 jaar en zijn uit hetzelfde gezin afkomstig als één der geïsoleerde. Geraamte van kind in Leeuwarden gevonden Ontslag van kabinet geweigerd Maar dit is alleen mogelijk als de regerings- politiek wordt goedgekeurd regering wegingen onbekend schip op de Westerschelde kleine jachten om. Jter ho°gte van Hoedekenskerke. In Stockholm heeft gisteren de eerste ,Het Zweedse schip Nimbus berichtte sneeuwstorm gewoed van deze winter, I Sistermor8en vroeg, dat het een brandend tevens de hevigste sinds jaren. Honderden schip waapT,arn nn BOn ",iil auto's moesten onder de sneeuw worden uitgegraven, trams liepen uit de rail bussen ondervonden uren vertraging. In de archipel voor Stockholm worden vier personen vermist. Zij waren gister middag met een motorboot var eilanden vertrokken en zijn niet op hun bestemming aangekomen. Runners in nood Spannend verliepen de moeilijkheden met de lichter, die ten Noordwesten IJmuiden op drift geraakte en met twee Jonge runners aan boord, snel afdreef de sleepboot Elso. Een a«ndere sleepboot van Smit, die juist met een kraan IJmuiden was gearriveerd, keerde middellijk naar zee terug om de Ebro te assisteren, maar het lukte niet opnieuw verbinding te krijgen. De twee runners, de 18-jarige Herman Sprank.uit Maassluis en de 16-jarige Jan Gardie uit Kwintsheul, eerst van plan de kraan te verankeren, omdat deze was lekgeslagen, zagen zij daarvan af, in de hoop, dat de kraan de kust zou afdrijven. Gistermiddag bevond de kraam zich ongeveer acht ki lometer uit de kust bij Zand voort dreef later af naar Noordwijk Duizenden sloegen met spanning het red dingswerk gade van de reddingboot Neeltje Jacoba, die pogingen deed twee jonge runners van boord te halen. Ook de Zandvoortse reddingboot werd gereedheid gebracht om bij de eerste oproep in zee te gaan. De redding kostt< grote inspanning, omdat er een onge looflijk hoge zee stond bij windkracht tot acht, vertelde schipper Jaap v. d. Meulen later. Op een gegeven ogen blik werd de Neeltje Jacoba tegen de lichter geslingerd, waardoor de redding boot gedeukt werd en een boei verloor. Maar het gelukte de jongens van de kraan te komen. Zij zijn daarop naar IJmuiden ge bracht. Om vijf uur gistermiddag werd de lichter gezien ten hoogte van Noord- wijk en nog steeds dreef de kraan in de richting van de kust. Ook de Tyne van Smit was intussen uitgevaren en er be vonden zich voortdurend schepen in de nabijheid van de lichter. Vanmorgen was de lichter voor de Nieuwe Waterweg. De Westerdam De Westerdam die Zaterdagmiddag om twee uur uuit Rotterdam naar N. York vertrok, geraakte al spoedig in een dichte mist. Om 23 uur 's avonds doemde plotse- een onbekend schip voor de boeg n aanvaring bleek niet te voorko- Men bevond zich toen ter hoogte de Sandetti-boei bij de Goodwins, voor het Nauw van Calais. Het anker van het onbekende schip sloeg ongeveer vier meter in de stuurboordsteven van de Westerdam, boven de waterlijn. Hoewel er geen gevaar voor passagiers en bemanning achtte de kapitein het beter om terug te keren. Het schip meerde giste- n weer aan de Wilhelminakade en ndaag werd het naar de werf Wilton- Fijenoord te Schiedam gebracht, waar het gat voorlopig zal worden gedicht, waarna het schip onmiddellijk de reis zal hervat ten De botsing werd veroorzaakt door het Panamese schip Nora (7.176 brt) op weg van Beira naar Antwerpen. Nog twee Evenals door de dichte mist kwam het Nederlandse m.s. Nimrod (399 ton) uit Groningen op de Theems in aanvaring gevaien Zaterdagavond omstreeks 23.30 u. heeft zich in de Antwerpse haven een ernstige botsing voorgedaan. De Antwerpse lich ters Haydn, Deux Frères en Stella Novak lagen, gemeerd naast het Britse stoom schip Langleeclyde aan nr. 17 en 18 var de Scheldekaaien. Het pas aankomende Nederlandse schip A 1 p h e r a t voer bij het bijdraaien in de nabijheid van het Britse schip de drie lichters aan, met het gevolg, dat de Haydn met ernstige averij op drift raakte en midden in de stroom zonk. De opvarenden konden het schip tijdig verlaten. Een van de andere lichters werd vrij erg beschadigd. Acht havenarbeiders, mijl afstands van die aan het lossen w&rcn, warden gewond de vuurtoren van Skandor, ten Zuiden en moesten naar het ziekenhuis worden Malmö. De Nimbus kon de kust niet overgebracht. Zes van hen konden na dichter naderen en geen reddingboot strij-1 handeling huiswaarts keren. De beide ken. Later heeft men pogingen gedaan deren moesten blijven. Premier Laniel van Frankrijk heeft Zaterdag het ontslag van zijn kabinet bij president Auriol ingediend „in het belang van Frankrijk". Laniel redeneert aldus Als ik nu aftreedt, is er een kans, da', ei op 25 Januari (dan begint de conferentie der Grote Vier te Berlijn) een nieuwe Franse regering is. Wacht ik tot 17 Jan. zoals de traditie wiL dan is er weinig kans, dat Frankrijk een ni heeft als „Berlijn" begint. Niettegenstaande deze heeft president Auriol in overleg opvolger, René Coty. het ontslag gewei gerd, „omdat U (Laniel) het vertrouwen de Nationale Vergadering hebt ingewerkt bent ten aanzien van de pro blemen die in Berlijn ter sprake zullen Bouwvakarbeiders, die ln de Gouden- k°onmMdemjk na de weigering verzocht regenstraat in Leeuwarden-Oost bexlg x^nie, asn Kamervoorzitter Herriot. de de fundering van enige nieuw Kamer voor 6 Januari bijeen te roepen te bouwen panden, hebben delen van eenom een dingend,, mededeling over de geraamte opgegraven, die afkomstig zou-j politlek der regering aan te horen. Vol- den kunnen zijn van een kind van om-|gens a.F P. zal deze mededeling handelen streeks 10 jaar. Er wordt echter sedert jover de buitenlandse politiek, waaraan jaren geen kind van die leeftijd in of om j Laniel de vertrouwenskwestie zal ver- Leeuwarden vermist. binden. Het gebeente werd op een diepte van. Zoal5 gemeld. Is een meerderheid in ongeveer 80 cm gevonden. Er werden geen de Nationale Vergadering er vóór, dat overblijfselen van kleding of andere voor-1 Laniel met de traditie breekt en zijn ont werpen bij het stoffelijk overschot aan- siag niet indient. Zijn kabinet zou m getroffen. j ieder geval moeten aanblijven tot na Men acht het heel goed mogelijk, dat „Berlijn". Door zijn weigering geeft het stoffelijk overschot reeds een respec-, Auriol te kennen, dat hij het met deze tabel aantal jaren geleden aan de schoot meerderheid eens is. der aarde is toevertrouwd. i 1 Rusland krijgt in Ber- de bemanning van het brandende schip te j Jjjn garanties redden van af de kust. De Westelijke mogendheden zullen de DllQ lichters QCH1- Sowjet-Unie in Berlijn hechte garanties geven tegen „het gevaar van eventuele agressie door een opnieuw bewapend West-Duitsland", zo verneemt Reuter diplomatieke kringen te Londen. Het dus de bedoeling, het voorgestelde Euro pese leger, dat onherroepelijk is, voor d Russen aanvaardbaar te maken. Het Westduitse blad „Welt am Sonntag weet te melden, dat Molotof. de Russische minister van Buitenlandse Zaken, in Ber lijn zal vragen om uitbreiding vat Raad van Europa tot de Oosteuropese lan den (waaronder Rusland) óf om vervan ging van de huidige Raad door een pan- Europese organisatie. „Sabre" verbetert record De Amerikaanse kolonel Millikan is er Zaterdag in geslaagd, met een straal jager van het type „Sabre" in vier uur, acht minuten en vijf seconden van Los Angeles West-Amerika) naar New York (Oost Amerika) te vliegen. Hij verbeterde hiermede met ongeveer vijf minuten het zeven jaar oude record, dat op naam stond van kolonel Council in „Shooting Star." Zeventien doden Paniek in paleistuin te Tokio Tijdens nieuwjaarswens van 't volk aan de keizer Zeventien personen (onder wie 11 vrou wen en 5 kinderen) werden gisteren onder de voet gelopen en verloren het leven, toen een half millioen Japanners zich rondom het keizerlijke paleis te Tokio verdrongen om de keizer nieuwjaar te wensen. Honderd andefen werden ge wond. van wie er zich nog 60 in het zie kenhuis bevinden. Tweemaal kwam he-t tot een paniek ln de deinende mensenzee. De eerste keer in de ochtend: Het volk was begonnen de paleistuin binnen te stromen en toen de eerste duizenden binnen waren en er niemand meer bij kon, trachtten tienduizenden buiten de hekken toch verder te dringen. 's Middags wierp de keizerlijke garde tegen sluitingstijd de hoofdingang in het slot. Een ontzaglijke menigte, die niet wist. dat de deur dicht was. stuwde op. Vooral toen waren de gevolgen verschrik kelijk. De leider van het keizerlijke politie korps heeft zijn ontslag aangeboden. Duidelijk zijn de sporen van urenlange spanning en ontbering af te lezen op de gezichten van twee jonge Nederlandse runners, de 18-jarige Herman Sprang uit Maassluis (rechts) en de 16-jarige Jan Gardie uit Kwintsheul, die gisteren door de reddingboot Neeltje Jacoba in IJmui den werden binnengebracht. De lichter waarop zij zich bevonden, was bij IJmuiden losgeraakt van de sleepboot Ebro. Uren lang dreef de kraan her en der, voordat beide jongemannen werden gered. Uit kamp en gesticht Twee militairen en 3 meisjes ontsnapt Uit de Militaire Tuchtschool te Nieu- wersluis zijn Zaterdagavond 2 gestraft: militairen ontsnapt. Ongeveer tegelijker tijd hebben twee meisjes 17 18 jaar uit het observatiehuis Vechtvliet te Bre kelen de benen genomen, aldus De Tel. De vier zijn er samen vandoor. Mili taire politie en rijkspolitie hebben intus sen één der voortvluchtige militairen ge grepen. Nader wordt gemeld dat niet twee, maar drie meisjes zijn verdwenen, De ontvluchting had plaats tijdens het af scheid van de heengaande directrice van het observatiehuis. Drie vliegrampen eisten 23 doden Drie officieren en vijf manschappen van de Spaanse luchtmacht zijn Zater dagavond om het leven gekomen, toen hun bommenwerper bij Albacete neer- Op de Westkust van Japan stortte dit weekeinde een C-46 van de Ameri kaanse luchtmacht neer. De vierkoppige bemanning vond de dood. Een helicopter van de Franse lucht macht heeft op de besneeuwde hellingen van de Pyreneeën het wrak genomen va nde vermiste Franse t port-machine, die sinds vijf dagen met •n aan boord werd vermist. Eei reddingsploeg is naar de plaats van d ramp vertrokken. Er is geen hoop mee op overlevenden. De Gasperi op Buit. Zaken? Pella slaat een geheel nieuwe weg in Premier Pella van Italië is begonnen, zijn „zakenkabinet" van voorlopig karak- dat hij vier maanden geleden vorm de, te wijzigen in een degelijke regering lange termijn met een politiek pro gram. De wijziging zal betrekking hébben tot acht van de 17 portefeuilles. m van de nieuwe ministers zou den morgen worden bekendgemaakt. Volgens A.P. moet er rekening worden gehouden met de mogelijkheid, dat Pella Alcide de Gasperi (de vroegere premier) tot minister van Buitenlandse Zaken be noemt. Gisteren en Zaterdag heeft Pella enige uren met De Gasperi geconfereerd. In het hoofdgebouw van de K.L.M. aan de Raamweg in Den Haag ligt thans het stoffelijk overschot opgebaard van de alom betreurde presi dent-directeur der K.L.M.dr Albert Plesman. Vandaag trokken dui zenden langs de baar, opgesteld in de hal, die als chapelle ardente is ingericht. Op de foto: het stoffelijk overschot, bewaakt door lijfwacht van vliegend personeel, welke om het half uur wisselt. Zonder enige reden Luguber nachtelijk drama in Amsterdamse Kalverstraat DAT een Beligsch bedrijf van plan Is in Vlaardingen (Vettenoordse polder) een fabriek van lederverfwaren op te richten ivenzo een Tsjechoslowaaks bedrijf er fabriek van precisie-instrumenten wil bouwen, waarover thans besprekingen orden gevoerd. DAT Nederland als 36e land het opium- protocol van de V.N. ondertekend heeft. DAT op twee plaatsen in Amsterdam Zaterdagmiddag aan de bovenleiding van de stadstram borden met leuzen tegen de E.D.G. waren opgehangen en de daders nog onbekend zijn. DAT Snip en Snap 19 Februari ln het televisieprogramma voor de A.V.R.O. op- DAT een 29-jarige vrouw op OudeJ aars- zond ln het Vondelpark te Amsterdam iet een schoen een man op de vluch het Zweedse Saga (6687 ton). De Nim-|dreef, die haar van haar boodschappen- rod lag voor anker en kreeg schade aan Itas wilde beroven. DAT twee jagers uit Culemborg in een boomgaard in het Land van Tuil en '1 .Waal twee reeën (50 en 65 pond) schoten, ofschoon herten in deze streek zeer zeld zaam zijn. DAT uit de brandkast van de Wester Suikerraffinaderij in Amsterdam bankbil jetten ontvreemd zijn tot een bedrag van circa 16.000 en bij een reisbureau aan de Prins Hendrikkade aldaar een enve loppe met 1800 is gestolen. DAT vier jongens van circa 18 jaar Zaterdagnacht bij Krasnapolsky in A'dam auto stalen en vlug de benen namen toen zij op de Prins Hendrikkade tegen •n andere auto opbotsten. DAT in Amsterdam sedert Woensdag middag 5 uur de 5-jarige Johan Kremer vermist wordt. DAT minister Cals op 14 Januari te Emmen de nieuwe concertzaal-schouw burg zal openen. DAT de rijksarchivaris ln Limburg, dr W. A. Panhuysen, Zaterdag ln Maas tricht zijn zilveren dienstjubileiun vierde. DAT Th. de Groot Zaterdag in A'( afscheid nam als bondsvoorzitter van R.K. Houtbewerkersbond. DAT kapitein J. Dieperink van het Karimun dezer dagen bij het binnenlopen in de haven van Zeebrugge (België) de bronzen legpenning der stad ontving. DAT Gedeputeerden het wenselijk ach ten om de wethouderssalarissen te R'dam m.i.v. 1 Sept. 1953 tot 15.000 per Jaar verhogen. DAT de ex-gevangenbewaarder van 1 Huis van Bewaring te Haarlem, J. v. d. V., veroordeeld is tot 5 maanden met aftrek wegens het smokkelen rookwaren enz. voor een gedetineerde. DAT in een tuin in Hilversum het uit het foto-atelier K. aldaar ontvreemde geldkistje is gevonden, hetwelk inplaats an de oorspronkelijke 2.000 nog maar 1 en 1 dubbeltje bevatte. DAT de textielfabrieken N.V. H. ten Cate Hzn. en Co. en de N.V. Kon. Stoom- :rij NIJverdal Zaterdag gezamenlijk nieuw kantoorgebouw te Almelo in gebruik namen. In de nacht van Zaterdag op Zondag hebben voorbijgangers op de hoek van de Kalverstraat en de Heiligeweg te Am sterdam een man aangetroffen, die door aantal steken met een scherp voor werp ernstig gewond was. De man is het Wilhelmina Gasthuis overge bracht, waar hij na aankomst is over- Het slachtoffer is de 36-jarige onge huwde magezijnbediende J. M. Smit uit de Scheepersstraat 25 te Haarlem. De politie heeft een 24-jarige schoen maker uit Amsterdam aangehouden, die verdacht wordt de dodelijke won- te hebben toegebracht, circa half drie stond de schoen maker, die onder invloed van sterke drank verkeerde, met een vriend op de Kalverstraat. Hij had blijkbaar een vecht lustige bui, want hij daagde twee voor bijgangers uit, die zich echter niets van de man aantrokken en doorliepen. Daar na kwamen weer twee mannen langs en er ontstond een vechtpartij tussen de schoenmaker en een der mannen. De tweede voorbijganger verdween en heeft zich niet meer laten zien De vriend van de schoenmaker zag plotseling, dat deze een blinkend voor werp in dc hand had. Toen hij boven dien zag, dat de voorbijganger bloedend in elkaar zakte, rende hij weg. Hij is later door de politie aangehouden en als getuige gehoord. De schoenmaker heeft daarna zijn weg vervolgd door de Kalverstraat en heeft twee echterparen lastig gevallen. Op de Dam heeft de schoenmaker, wiens jas onder bloed zat, een meisje een klap in het gezicht gegeven. Bij deze gelegen heid is hij door agenten opgepakt. De recherche heeft de schoenmaker Zondag enige malen verhoord. Hij zegt zich niets meer te herinneren. Slachtoffer van ongeluk te Valkenburg overleden Eén van de acht slachtoffers van de autobotsing te Valkenburg (L.) in de vroege ochtend van Nieuwjaarsdag, de 27-jarige J. O. van Weye uit Spekholzer- heide. is Zaterdagmiddag in het zieken huis te Heerlen aan de opgelopen ver wondingen overleden. Op de weg van Rossum naar Ootmar- sum is Zondagmorgen de 70-jarige mevr. H. Peters-Mensink door een autobus aan gereden. Zij overleed in het ziekenhuis. COMETS OVER DE ATL OCEAAN Straatlvliegtuigen van de Britse lucht vaartmij B.O.AC. zullen dit jaar een reeks proefvluchten maken over de At lantische Oceaan ter voorbereiding van een transatlantische dienst met Comet's van het type IIL Prof. dr J. Waterink is Zaterdag middag met de Westerdam naar de V.S. vertrokken op uitnodi ging van de Calvin Foundation te Grand Rapids voor het geven van colleges en het houden van lezingen. Het begin van de reis was niet fortuinlijk, want Zater dagavond had het schip reeds een aanvaring, waarbij enige schade is ontstaan. Men heeft een noodreparatie verricht en vanmiddag om twee uur zou het schip opnieuw de haven van Rotterdam verlaten. Vannacht lichte vorst Het K.N.M.I. te De Bilt ver wacht tot morgenavond. Vrij veel bewolking met plaatse lijk enige sneeuw. Aanhan kelijk matige iot krachtige en langs de Waddenkuit mo gelijk nog harde, later over wegend matige, wind tussen Noord en Oost. Vannacht en morgenochtend over het algemeen lichte vorst, morgenmiddag temperaturen om het vriespunt. (Opge maakt hedenmorgen te 10 uur). Zon en maan

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1