Met het „gevaarlijke Oosten" valt 't nogal mee Seinapparaten van Spoorwegen weigerden nogal eens Sowjet-Unie heeft recht op garanties Nieuwe methode van belasting betalen via postkantoren ,ormuli„ Zoi]> men djjtn 5 VRIJDAG 18 DECEMBER 195S DE SYRISCHE GRENS GEPASSEERD Het Am. leger maakt bekend: Eerste luchtdoelbatterij voor geleide munitie Kan eventueel per vliegtuig worden vervoerd Het Amerikaanse leger heeft bekend gemaakt, dat de eerste luohtdoelbatterij voor geleide projectielen in aanbouw is te Fort Meade, het hoofdkwartier van het tweede Amerikaanse leger aan de Chesa peake Baai. Deze batterij, ter bescher ming van 'het gebied van Washington, zal len onderdeel zijn van een keten van udhtafweerinstallatles langs de Noorde lijke grens en de kust van de Atlantische de Stille Oceaan. Blijkens de bekendmaking kunnen de batterijen worden gedemonteerd en per vliegtuig worden overgebracht voor ge bruik elders. Onder alle weersomstandig heden kunnen met de batterijen projec tielen van zes meter lengte en dertig centimeter doorsnee worden gelanceerd. Men meent te weten, dat de granaten na afgevuurd te zijn, worden aangedreven door een straalmotor en van de grond af worden bestuurd door middel van radar. Voorts werd gezegd, dat het nieuwe stelsel een veel doelmatiger luchtafweer verzekert dan vroeger bereikt kon wor- met gewoon luchtafweergeschut. -°«0p elke duizend auto's ziet men maar één kameel (Van onze reizende corr. WIM DUSSEL) MEN HEEFT ME genoeg gewaarschuwd: „denk er aan als je de Ara bische landen nadert: koffers op slot! Kijk goed uit, wees voorzich- ig met geld! Blijf nooit staan op eenzame wegen en stop niet als men k iet je beduidt. Kijk uit in hotels: het is er smerig en vies. Kijk ook uit met letalen: je wordt afgezet. En neem toch vooral voldoende benzine mee, want ze hebben daar nergens pompen, met al die ezeltjes en kamelen...." lergelijke en nog véél meer goede raadgevingen heb ik gekregen, vanaf ie Nederlandse grens bij Wernhout tot en met Iskenderun, vlak voor de Syrische grens. De aanhouder wint,'zegt men, en ik geef toe, dat ik op in duur beslist onder de indruk raakte van dit alles en me voornam r degé uit te kijken. En toen ik, aan de grens van Turkije, een Engels d Echtpaar trof, dat met een auto dwars door Irak en Syrië was getrokken .00)op weg naar good old England, vroeg ik een beetje benepen: „Hoe >his het daarmoet je eheen beetje uitkijken?" De Engelse toefdame in de auto glimlachte en zei: „I think the Arabs are very kind and lice people". Toen heb ik mijn schouders opgehaald, want ik begreep er bo "ets van. De grens was. al net als alle andere "JJien grenzen, die ik achter me heb. Geen )r( nens vraagt naar de papierlawine, die Aleppo: ultramoderne stad, die nog steeds verder wordt uit gebouwd. Hier een der aller nieuwste villa's. aan: de mensen zijn heus niet rm, want Syrië's grond is vrucht baar en de opbrengst graan en ka toen ccn enorme bron van inkomsten- En, wat wilt ge in een simpel huis dit nog meer: 's zomers is het er koel. nters lekker warm.... it u ook niet verwacht in dit land: buiten de stad Aleppo staan ultra mo derne katoenspinnerijen die helemaal op fabrieken lijken. Ze zijn o door fraaie tuinen, hebben moderne of ander (meestal geen) eden mee hebt moeten nemen om te en. Het paspoort en het car- he<4>et' dat is alles waarnaar wordt ge- bbe raagd, zo ook hier. Bij het Syrische kantoor kwam ieder- n ,Jsen naar buiten hollen, zodra ik maar - l ik kreeg dus al scooters-mishande- nijn verbazing was d edereen uiterst beleefd, men vroeg wie in het Frans en nodigde binnen te komen. „Gaat u zitten", ei de douanebeambte. „Ah, u is Neder- Welkom meneer, welkom in hij vroeg verder de normale din- lie iedere douane bij iedere grens '0I raagt. Binnen vijf minuten was het ge- leurd en had hij een en ander in een tfvig boek genoteerd van rechts naar ™-'-- schrijvend, zoals in Arabische lan- le gewoonte is. Overigens had de oede man een even keurig Europees 'stuum aan als u en ik (als ik thuis in). „U kunt gaan", zei hij. „Au revoir, dat „gaan" gemakkelijker ge legd dan gedaan, omdat de hele naaste imgeving gealarmeerd was vanwege ilagschip". Enfin, je legt dan de zaak maar weer ens uit ik ken het verhaal met alle a echnische bijzonderheden in drie talen vooUit mijn hoofd en toen mocht ik écht R' loorrijden. Maar niet dan nadat ieder- d'ten me een hand had gegeven. En door stof achter mijn rug hoorde ik aller-| abische kreten van enthousiasme, at nog een beetje over dit welkom denken, toen er een paar soldaat- ,o0 achtig-uitziende figuren in de verte op- j doken, die me beduidden te stoppen. Aha, 'i eerste overval? Controle misschien, in dit niemands- hfland? N e. het waren soldaten. Ze et hun duim in de richting w 11' van ik dacht dat daar Aleppo moest liggen en vervolgens op mjjn belaste scooter. Lifters! Nu heb ik in Nederland zee-, land-, o luchtstrijdkrachten in grote hoeveel- heden vervoerd, maar hier werd e laak moeilijk, omdat er met de beste wil van de wereld geen mens achterop Jv mijn koffer kan zitten. De zaak zou ,door zijn enkels" gaan! Ik maakte dan ook wilde „nee"- 'wegingen en wees op de achterband, ie het (hoe bestaat het?) nog immer ithoudt. Een sissend geluid benevens et zakken naar beneden maakte, vol- ens mij, de heren wel duidelijk, dat het niet ging. au De beide soldaten waren het niet met mij eens iedereen vervoert hier drie keer zoveel op een auto als bij or en wilden dus tóch achterop kruipen. Ze kregen echter ruzie wie nu eigenlijk bord en van deze gelegenheid heb ik dan maar gebruik gemaakt. Een flinke draai aan het „gas" en weg was mijn „Globemaster". En in het stof rolden de soldaten heen en weer. Up-to-date Ik weet niet, wanneer mijn geachte raadgevers voor het laatst in Syrië geweest, maar het moet al een ar tijdje geleden zijn. Ik ben nu een week in Aleppo en heb zegge en schrijve kameel gezien en een paar ezeltjes. Voor overige is Aleppo even moderi up-to-date als welke Europese stad ook, ja vaak krijg je de indruk in Amerika i zijn! De auto's, alle grote, dure „sleeën" sn er bij honderden rond enmaken daarbij een verschrikkelijk leven. Na de •plichte) stilte der autoclaxons in Joe goslavië, Griekenland en Turkije is het hier dubbel erg te moeten aanhoren hoe iedere automobilist te pas en te onpas op zijn claxon drukt en het apparaat luid loeiend onafgebroken blijft indruk ken. Men claxonneert bij het parkeren, in een bocht, voor een bocht, na een bocht. Er wordt geloeid als de wagen stilstaat en als ze door een stille straat ra? Kortom: men loeit constant. De lii jeugd doet er nog een schepje bij: iedere fiets heeft minstens één, liefst twee die snoezige toetertjes die met een worden bediend als gold het een oefe ning voor luchtalarm. Rest nog te vertellen, dat de „fiacres' bespannen met één of twee paarden, e: nog immer in gebruik als taxi voor d „gewone man" óók al toeters hebben.. Zodat U zich misschien kunt voorstellen hoe naar Aleppo wat dat betreft aandoet. En dan zegt „men" dat er alleen maar Over modern gesproken Benzinestations? Bij bosjes. Moderne splinternieuwe huizen, paleizen bouwsels? Bij tientallen, honderdtallen zelfs. Ik heb nog nooit een stad gezien waar zó veel gebouwd wordt als hier! Het contrast is daarom des te wonder lijker, omdat je vlak buiten de stad nog dorpen vindt met huizen, die van leem gebouwd zijn. Overigens zijn deze dor pen ik heb ze bezocht keurig netjes en zindelijk, en de mensen één en gastvrijheid. De huisjes doen typisch ruime en lichte werkhaHen, terwijl men er verder lange rijenfietsenrekken vindt, waar het personeel zijn stalen ros kan plaatsen. Dat alles is. nogmaals ge zegd, een beetje vreemd na al die gevaar lijke verhalen Wat ook vreemd is: het postkantoor. Het gebouw zelf is (al weer) splinter nieuw en dus niet vreemd. Men kan er telefoneren en telegraferen naar alle windstreken. Uw brieven worden er prompt voorzien van de nodige zegels dielimks worden geplakt, omdat hier alles „van rechts naar links" gaat. U kunt Uw zegel echter evengoed linkson der of rechtsboven plakken of, als de voorzijde van de enveloppe te veel be schreven is. achterop. De post zoekt dat wel uit W:e, zoals ondergetekende, nogal eens een serie brieven tegelijk ter post be zorgt, krijgt het zwaar te verduren bij de afrekening: de man aan het loket schrijft bijvoorbeeld twee nullen achter elkaar: dat is vijf en vijftig. Een één met twee stippen er achter is honderd en een „v" is een zeven. Een omgekeerde ,.v" is dan een acht en een zeven (zoals bij ons) is hier een zes. Erg simpel, voor al als u weet dat cijfers wél „net als bij ons" worden gelezenVerder moet u even weten dat een krant aan de ach terkant begint en aan de voorkant ein digt. Tenslotte: een bankbiljet van hon derd Syrische ponden is ongeveer even groot als een krant uit de jaren '44'45 in het goede vaderland. En vóór ik het vergeet: de mensen zijn hier alwéér vriendelijk en o zo gast vrij. Een een beetje beschaafd zijn ze ook wel. Vindt u dat gék in het oudste land ter wereld? Oorlogscorrespondent terug uit Korea Nog 800 Nederlanders in voorste linie Met het K.L.M.-toestel uit Tokio is stermiddag op Schiphol teruggekeerd de Tilburgse journalist en auteur W. J. M. Hornman, die sinds 13 Juli als oorlogs- ■espondent bij de Verenigde Naties in Korea heeft gewerkt. zijn nu nog achthonderd Nederlan ders op Korea, vertelde hij. Ze bevinden in een bar klimaat, waarin weldra temperaturen tot 35 graden onder nul zul len kunnen optreden. De Nederlanders jevinden zich in de voorste linies en cunnen met behulp van kijkers de Chine- :en aan de andere kant van de verlaten itrook grond waarnemen. De bodem is daar nu zo hard, dat zij alleen met hulp van explosies kan worden bewerkt. De stemming onder de manschappen er een van onzekerheid over de vraag of de oorlog nu zal eindigen dan wel be ginnen. De heer Hornman vertelde verder, als enige journalist de ondertekening van de wapenstilstand te hebben bijgewoond en te zijn getroffen door de onwellevendheid die de ondertekenaars tegenover elkaar aan de dag hadden gelegd. De heer Hornman. die de schrijv» van een in 1952 gepubliceerd boek „Ik wil leven" en van het zojuist verschenen „De hele hap", zei een nieuw boek voorbereiding te hebben, dat zou h n over Japan tegen de achtergrond Amerikaanse bezetting. Diie weken geëist Treinbotsing bij Hoek van Holland door mist of defecte installatie Tegen een 55-jarige wegwerker van de Ned. Spoorwegen, Th. M. B. uit Vlaardingen, is gisteren voor de Rotterdamse rechtbank drie weken hechtenis geëist. Het zou aan zijn schuld te wijten zijn ge weest, dat in de avond van 13 Januari op het baanvak Maassluis-Vlaar dingen, toen hij dienst deed als blokwachter op het station Vlaardingen, een uit de richting Hoek van Holland komende trein is gereden op een stilstaande trein uit Hoek van Holland, met als gevolg veel materiële schade en enige gewonden. Verdachte, die na het ongeluk in functie was geschorst, heeft in de zitting twee weken geleden verklaard, dat het die avond zeer mistig was en dat hij mening was, dat trein 42 reeds was gepasseerd Toen hjj mededeling kreeg Maassluis, dat trein 171 was vertrok ken, was deze reeds gearriveerd, met het noodlottig gevolg. De heer J. Buiten kamp, adjunct-commies bij de NB. ver klaarde, dat het inderdaad meer voor kwam dat vertrekmeldingen uit Maas sluis werden ontvangen als de trein reeds was gearriveerd. Ter sprake komt ook, dat de seinapparatuur niet altijd feilloos werkte en vooral het zg. kwikpedaal Zuid vaak defect was. De zaak werd toen aangehouden ten einde nog enkele deskundigen te horen. Als getuigen werden nu gehoord ir E. J. O. Scheffer, de heer J. Buitenkamp en Snijders-medaille voor lt.-gen. filer Prins Bernhard bij plechtig heid in de Ridderzaal Namens de stichting „Generaal Snijders fonds" heeft gistermiddag in de Tréves- zaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat dr ir M. H. Damme de C. J. Snijdersmedaille uitgereikt aan luitenant- meraal-vlieger b.d. I. A. Rler, oud-chef an de Luchtmachtstaf. Deze medaille wordt een keer in de drie Jaar toegekend aan een Nederlander, die zfch in die periode voor de luchtvaart bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt. Zij werd in 1932 verleend aan generaal C. J. Snijders en onderscheidenlijk werden dr Plesman (1935), dr ir M. H. Damme (1938) en Prins Bernhard (1950) met deze onder scheiding begiftigd. Met de toekenning van de medaille aar de oud-chef van de luchtmachtstaf be oogde de stichting hulde te brengen aar de persoon van lt.-gen. Aler, en in hem aan de gehele koninklijke luchtmacht, welke dit jaar 40 bestaat. De datum 17 December was voor de uit reiking gekozen, omdat op deze datum 50 jaar geleden de gebroeders Wright hun eerste vlucht maakten. De uitreiking werd o.m. bijgewoond door Prins Bernhard. de spoorwegrechercheur A. Bakker. Uit de verklaringen kwam naar voren, dat de seinapparatuur nog al eens haperde. De officier van Justitie vond het niet juist, dat verdachte zich had beroepen op de mist. Volgens de officier vergt mist juist verhoogde waakzaamheid. De rechtbank zal op 30 December uit spraak doen. Wegens zedenschandaal 1 jaar geëist Tegen een 31-jarige landbouwer, betrokken was bij een zedenschandaal te Heino, dat van Januari 1952 tot October j.l. heeft geduurd, is gisteren voor d€ Zwolse rechtbank een jaar gevangenis straf geëist. De man had twee minder jarige jongens tot slachtoffer gemaakt van zijn daden. Voorts werden tegen drie jongens straffen geëist, variërend van een half jaar, waarvan drie maanden voorwaar delijk, tot vier maanden voorwaardelijk. Een overheersende rol bij dit alles heeft een 24-jarige fabrieksarbeider gespeeld De officier vroeg een psychologisch on derzoek over deze verdachte. Met valse kaartjes naar de paardenrennen De transportarbeider P. A. en de los- werkman E. van R., beiden uit Den Haag, hadden zich op 12 Augustus bij de Ingang vsn de renbaan Duindigt te Was. senaar vervoegd met oude kaartjes, die weer nieuw waren gemaakt. De trans portarbeider had namelijk keurig netjes aan afgescheurde kaartjes weer controle- strookjes geplakt. De hoofdcontroleur J. H. merkte de fraude op toen hij de ach terzijde bekeek. Bij huiszoeking waren bij A. nog een voorraad vernieuwde kaartjes gevonden. De Haagse Politierechter legde A. f20.boete en veertien dagen j waardelijk op, terwijl v. R. werd vrij gesproken. Oplichter aangehouden In Den Bosch is gisteren aangehoud' de 46-jarige vertegenwoordiger W. N„ die in Den Haag verschillende kleine oplich tingen heeft gepleegd met leveranties var geen onbekende Chuichill in het Lagerhuis Hij vermaant Frankrijk het E.D.G.-veidrag spoedig te bekrachtigen CHURCHILL heeft gisteren in het Lagerhuis verslag uitgebracht over de Bermuda-conferentié. Hij verklaarde, dat hij tijdens zijn besprekin gen met Eisenhower en Laniel betoogd had, dat de Sowjet-Unie recht heeft op waarborgen tegen aggressie. Zulks na alles wat dit land van nazi-Duitsland had ondervonden. Hij hoopte, dat de conferentie te Berlijn iets zou opleveren, dat de Russen een gevoel van veiligheid zou verschaffen anders dan door macht alleen. Voorts heeft hij een dringend beroep op Frankrijk gedaan, het verdrag voor de Europese Defensiegemeenschap zo spoedig mogelijk' te accepteren. De Britse premier was tijdens zijn rede ;er op dreef en zijn betoog zat vol grap- ts en pikante humor. Het Huis barstte lien de Fransen, aldus Churchill, het E.D.G.-verdrag niet tijdig bekrachtigen, dan zal het plan om W.-Duitsland straks de N.A.T.O. op-te nemen, op onover komelijke moeilijkheden stuiten. De waarschuwing van Dulles aan Frankrijk noemde hij ..geducht". Als de veiligheid van Frankrijk, in feite dus van Europa, afhangt van de Amerikaanse politiek, dan moeten alle consequenties van het niet tot stand komen van de E.D.G. openlijk aan het Franse volk worden voorge houden. Contrast in Syrië: vijf kilometer buiten Aleppo vindt men huizen van leem. Practisch zijn ze wel: 's zomers koel en 's winters warm. En uw correspondent heeft er héél genoeglijk een uurtje gebabbeld en werd niet overvallen of bestolen.... lachen uit, toen Churchill de hoop uit sprak. dat de Brits-Amerikaanse betrek kingen niet zouden worden uitgedrukt m ,.McCarthy-Bevan"-termen. Londense di plomatieke waarnemers merken op. dat Churchill in zijn Lagerhuisrede opnieuw heeft verklaard, dat een Duitse militaire bijdrage noodzakelijk is voor de Europese veiligheid. Gewezen wordt op een zin snede: „Het is onmogelijk 60 millioen Duitsers voor onbepaalde tijd onbewa pend en weerloos te laten." Hij heeft suc ces geboekt met het naar voren brengen van zijn standpunt, dat de Sowjet-Unie moet worden betrokken in een stelsel van wederkerige veiligheidswaarborgen. Attlee, de leider der Labouroppositie, nam onmiddellijk na Churchill het woord. Hij zeide: „De premier doet mij denken aan de Kerstman, doch dan zonder ge schenken. Het enige geschenk is in feite van Eisenhower afkomstig. Wij begroeten allen de nieuwe poging van het Ameri kaanse staatshoofd om tot een interna tionale regeling van het vraagstuk der aanwending van atoomkracht te komen, met voldoening." Attlee besloot met te zeggen, dat als Churchill zich naar Berlijn begeeft, hij overtuigd kan zijn van de steun van alle Lagerhuisleden bij zijn pogingen de we reldvrede te verzekeren. Deze woorden van Attlee vonden eveneens veel bijval. Bromfietsbond wil keus van weg vrijlaten In afwachting van betere rijwielpaden De Nederlandse Bromfietsbond heeft zich in een schrijven tot de minister van Verkeer en Waterstaat, mr J. Algera. gewend. De bond verzoekt hierin spoedige verbetering van het Nederlandse rijwiel- padennet. De bromfietsbond is van mening, dat verbreding van rijwielpaden, op plaatsen waar dit het meest noodzakelijk is, een onmiddellijk gunstige uitwerking zal hebben op het opnemingsvermogen van de rijwielpaden in het algemeen. Voorts heeft de bond de minister ver zocht, toe te staan, dat dc bromfietsers zich, zolang de noodzakelijkste verbete ringen niet zijn uitgevoerd, naar keuze op het rijwielpad dan wel op de rijweg mogen ophouden. Teken des tijds Tegen de 72-jarige grondarbeider A. T. uit Malden is in Arnhem ƒ50 boete geëist, omdat hij sedert '47 Drees-steun trok. terwijl hij een spaartegoed had van ƒ8.000. De heer H. D. Louwes: Landbouw moet meer één front vormen Op de jaarvergadering van de nationale coöperatieve aan- en verkoopvereniging voor de landbouw Centraal Bureau heeft de voorzitter, de heer H. D. Louwês, van daag te Amsterdam gepleit voor een ge zamenlijk optreden der agrarische orga nisaties naar buiten tegenover regering en volk. Voorts bepleitte hij een meer doelmatig werken en een gezamenlijke genwoordiging als coöperatief be drijfsleven in nationale werkgevers bonden. Ten aanzien van het eerste punt stelde spreker uitdrukkelijk vast, dat het hier bij gaat om samenwerking op algemeen scherp omlijnde en beperkte financiële gevolgen, en niet om het schep- ,'an een super-coöperatie, die zaken doen en de overzichtelijkheid der aansprakelijkheden geheel zou vernev c- len. Als mogelijkheid van een gezamen lijke activiteit noemde spreker de instel ling van een soort college van adviseurs ook van niet-agrariërs en voorts de instel ling van een algemeen strijd- en uitbouw- coöperatieve doeleinden. Bloemenspiookje in het voorjaar Fonteinen zullen dansen op de maat van muziek Watersymphonieën op tentoonstelling in het R.A.l.-gebouw /~\M DE VIJF JAAR organiseren de kwekers van bollen, bloemen en bomen tezamen met hoveniers en detaillisten een grote voorjaars bloemententoonstelling in de hoofdstad. Ook volgend jaar zal de R.A.I. met enige bijgebouwen herschapen worden in een lusthof, namelijk van 25 Maart tot en met 4 April. In 1948 trok deze bloemenshow 203.000 be talende bezoekers uit het gehele land, maar de komende expositie zal door haar grote aantrekkelijkheid waarschijnlijk een recordbezoek krijgen. De expositie zal ditmaal een internatio naal karakter dragen. De eerste inschrij ving (500 m2) geschiedde door het Duitse fonds voor coöperatieve "doeleinden. Zentrtil Verband Gemüse und Obsk internationale jury zal de inzendingen DE ZIEKENFONDSRAAD heeft aan beoordelen. De Koningin en Prins Bern- de fondsen verzooht, de registratie va» hard hebben medailles beschikbaar ge- watersnood-slachtoffers met ingang van steld voor de mooiste inzending. 3 Januari 1954 stop te zetten en tot de i O.m, zal de bezoekers op deze tentoon- normale inschrijvingsregelingen terug te| stelling een duidelijke in bloemen spre- keren. kend beeld worden gegeven van het werk Het wachten bekort Met speciale giroformulieren, die men zelf moet invullen Er zal met ingang van 18 Januari 1954 sn nieuwe methode van belasting beta- :n aan de postkantoren^ worden inge voerd. Het nieuwe systeem berust een voudig op het aanbieden van een speciaal belastinggirobiljet, dat de belastingplich tige zelf kan invullen en op de gewone door de postambtenaar wordt af gehandeld. Proeven die met dit nieuwe systeem in de provincie Utrecht en in het Gooi zijn genomen, zijn volkomen ge- igd, waarom men dan ook tét de in- ring van het nieuwe systeem zal over- Hiermede zal gelukkig het lange wach- :n aan de belastingloketten op de post kantoren voor een groot deel voorkomen worden. Het schrijven van een betalings bewijs in duplo, waarvan een exemplaar het belastingbiljet werd gehecht, was nogal tijdrovend. Aanvankelijk werd gevreesd, dat door Ihet publiek fouten zouden worden ge maakt bij het invullen van de speciale belastinggirobiljetten. Maar deze vrees is in de praktijk ongegrond gebleken. Er betrekkelijk weinig fouten ge maakt. De girobiljetten zullen gratis de van de organisatie Fleurop-Interflora (waarbij 20.000 handelaren zijn aangeslo ten) die het iedereen mogelijk maakt overal ter wereld buiten het ijzeren gor dijn op elk gewenst.tijdstip verse bloemen te laten bezorgen. Een bijzondere attrac tie wordt gevormd door de dansende fon teinen, een schepping van de Duitser Otto Prystawik. Deze is er na 20 jaar van proefnemingen in geslaagd een als orgel te bespelen fonteinenstclsel te bouwen. Het lonteinenorgel Onder een bassin van 16 X 6 meter, dat in de kleine zaal van de R.A.I. zal wor den ondergebracht in een met rotstuinen omzoomd bergmeer, liggen vele kilome ters buis naar 2500 fonteinmondjes. De heer Prystawik bespeelt zijn door 19 elec- tromotoren gedreven orgel in overeen stemming met een onafhankelijk van hem uitgevoerd muziekwerk zodanig, dat in harmonie daarmee de meer of minder krachtig opspuitende fonteinen figuren vormen. Het geheel maakt op de bezoe kers een zeldzaam boeiende indruk. De organisatoren zijn er van overtuigd, dat het succes van deze dansende fon teinen in ons land niet minder groot zal zijn dan dit overal het geval geweest is nder tot nu toe is opgetre den. Vooral in Amerika moet dit over weldigend zijn geweest, blijkens de publi- de organisatoren be- igen ervaring. postkantoren verkrijgbaar worden gesteld. Deze formulieren zijn ter onderschei ding van de gewone stortingsformulieren geel van kleur en voorbedrukt met voor de belastingbetaling van belang zijn de gegevens, Zij kunnen dus niet voor andere doeleinden worden gebruikt. Op het stortingsbiljet behoeft geen frankeer zegel te worden geplakt, omdat de rech- schikken ten voor rekening van de belastingdienst Zij hebben „dit wonder daar zelf „af komen. jschouwd". Een belastingschuldige die op deze wijze De directie van Ke..k*„h„r belasting wil be.aien, boe, hel be's.e opLL'Xï.M„T/eë,"!! het postkantoor een formulier te halen |inK van hair jMr,üks ,cru.k„ende ten en dit rustig thuis in te vullen. Mocht hij toonstelling die ditmaal oè daarbij op moeilijkheden stuiten, dan kan - -- <>P 25 hij op het postkantoor de loketambtenaar hulp vragen. Evenals bij de gewone stortingsbiljetten, stelt de loket-ambte naar de rechterstrook van het formqlier aan de belastingschuldige als bewijs van betaling ter hand. Het verdient aanbe veling dit strookje aan het aanslagbiljet te hechten, opdat men steeds kan nagaan hoeveel op een aanslag is betaald. In het vervolg, d.w.z. van 18 Januari I le'juli* 1954 af, zal bij elke belastingbetaling op basis toegepast orden ge-1 Valkenburg (Z.-H.) de 2000st« GCA-lan- ding uitgevoerd sinds 6 Maart. Maart was vastgesteld, te wijzigen. Reeds 3000 radarlandingen op Volkel Op de vliegbasis Volkel bij Eindhoven is gisteren de 3000ste landing met behulp van de ground control approach (radar) geregistreerd. Dit landingsstelsel werd op HH" de eersten»aal op deze postinrichting worden uitgereikt, dat kan bezigd voor de volgende storting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 5