is de shag! In grote gegoede gezinnen is het ook aanpakken Kinderen krijgen wat ze willen, mits r ze er zelf voor werken *°'u Vergadering van ambtsdragers over de vier doopdiensten woonplaats niet vermeldt in Uw artikel, irts kun je dat niet doen. Niet alleen je voor de hele medische wereld aap staan, maar het zou ook inbreuk lijn op de ongeschreven ere-code. dat je geen publiciteit zoekt. Bovendien is het U prettiger. U kunt veel vrijer schrijven over allerlei problemen, die met het onderwerp samenhangen als U mijn naam niet noemt, dan wanneer U dat wel doet." Over dat laatste zou natuurlijk te twis ten zijn. maar de gastheer stond nu een maal op dat standpunt en wij hadden de ervoor gemaakt en zagen voorts iets het onderwerp, zodat U ditmaal elke aan duiding, die tot legitima- et betrokken ge- kunnen voeren, moeten onthouden. De heer des huizes is rts en midden veertig, ijn vrouw is jonger en j is ook niet de moeder an alle negen kinderen, sten. De moeder van de oudste kinderen stierf Toen heeft de jonge rouw de zorg over de moederlozen op zich ge en zij heeft het zo kranig en zo liefdevol ge daan, dat de kinderen nu nauwelijks verschil ma maken tussen hun eerste moeder en de tweede. Toen het paar trouwde rijn de zes kinderen mee t stadhuis geweest. „Moeder trouwde met zeggen ze daarom En haar eigen oudste 'end dat hij van tijd tijd tegen zijn eigen moeder zegt: ,,Als jij nu nieowe leidsche coubant zaterdag 12 december 1953 DAAR WOONT HET GELUK (Van onze l-redacteur) A LS U DIE MENEER van de krant iets vertelt, zeg il\ een groot gezin op de oudste zoon een zéér grote l-redacteur) dan vooral, dat in gezin op de oudste zoon een zéér grote verantwoordelijk' heid rust Dat was de boodschap die de oudste zoon uit het grote gezin, dat we ditmaal niet met naam en toenaam aanduiden, zijn moeder mee- ze de kamer binnenging, waar de gast al met de huisvader zat te praten. Een sportief echtpaar Allebei. De va ir een midden veertiger, maar jeugdig door het plezier dat gezin en werk hem geven. Een arts van beroep en dus zegt hij: „U zult zeker de voorwaarde willen aanvaarden, dat U mijn naam, adres rig klaar. Er is ee het huis; er zijn e« het fotograferen voor het nemen v; de hand e timmerwerkplaats in donkere kamer voor en een laboratorium proeven. Alles is bij ;n roezig, druk gezin. Er zwiert altijd wel iemand op een fiets het tuinhek in of uit. Er slaan de hele dag door deuren. Er is vooral altijd geld nodig, want er zijn altijd leveranciers en mensen met kwitanties. Kinderen met ambities lang is de schrijver van „Daar woont geluk" het land en de stad doorgetrokken en verschillende grote gezinnen zijn hier besproken. Dat er nog wel eens hiaten ontston den tussen de ene publicatie en de volgende moet worden toegeschre ven aan de bijzondere moeilijkhe den, die het onderwerp de schrij ver opleverde. Dit is het laatste ar tikel. Het beschrijft een welgesteld gezin. En het komt tevens tot en kele conclusies. verzorgen het eten en ruimen het kamp op. Training krijgen ze in de tuin rond het huis. die alle mogelijkheden biedt. Dat zelfdoen houdt de kinderen een voudig en gewoon. De vraag der ver antwoordelijkheid de kinderen vele ambities wakker ge-1 on6 af zagen komen. doch die daar maakt. De oudste aochter Geraa. die 19t delc beantwoording vonden, kunnen jaar is, studeert aan een der universitei- I - - .uurkunde Die komt al leen gedurende de weekenden tihuis wordt dan van tijd tot tijd door een schare vrienden en vriendinnen bege- de c rlog Zeg niet dat een dokter groot inkomen als deze arts gemakkelijk dergelijk groot gezin hebben. In alle jezinnen die wij U beschreven hebben, werden de zorgen, dlie er overal waren, gezamenlijk gedragen. Hier ook. De eer ste zorg is de praktijk, die studie vraagt onderzoek, experimenten en waarne mingen. Dat zou de dokter in het labora torium van een ziekenhuis kunnen doen, hij houdt van zijn huis, juist om- dat het door de kinderen een gezellig huis is. En dus moet zijn huis groot zijn. het ook. Het is zo gebouwd, dat leder een eigen slaapplaats heeft, dat er voldoende werkgelegenheid is voor alle kinderen en alle grote mensen, zonder dat elkaar storen of in de weg lopen en ook i, dat, zoals de dokter zegt: „De kinde- n later als ze getrouwd zijn, met aan getrouwde kinderen en kleinkinderen kunnen thuiskomen". Het huis is dus groot en royaal van opzet met een reeks gemakken, die aan een kinderhuis doen óenken en feitelijk is het dat ook. Maar éit is het verschil met een dergelijke in richting: een kinderhuis wordt gesubsi dieerd. En dit huis moet helemaal in itand gehouden worden uit het inkomen v»n één man. Bovendien heeft men eisen. nfj Mevrouw zegt: wij willen leven. Wij zijn niet alleen tevreden met eten. slapen en werken. We houden van uitgaan, van huiselijke feestjes, van boeken on muziek, kamperen.. En we willen de kinde ren stuk voor stuk graag alles geven wat r* nodig hebben en daarom zitten we met het huis op zware lasten". De allergrootste zorg vormt het perso neel. Dat kan men in een dergelijk gezin ïlleen aanhouden als er van het gezin teif medewerking wordt verkregen. En daarom maakt ieder hier zelf 's morgens vóór het ontbijt z'n bed op. En voor men naar school gaat. wordt er door allen af- v^i gewassen. Zo zijn er tal van werkjes die de kinderen onder leiding van moeder opknappen en zij beperken zioh niet eens tot de strikt huishoudelijke. Als er een kastje getimmerd, een tafel tje gebeitst of een radio gerepareerd moet worden, besteedt de vader dat kar weitje aan „Wie wil er een rijksdaalder verdienen? Johan? George?" Er zijn altijd gegadigden en het karweitje komt keu- Fomilieberichten uit andere bladen GETROUWD: J G Ver) Kr, R'dam; E J v Stripi A v Binsbergen, Ni< Auckland: L v Lennep c 3rilj Dubbeldam. .BEVALLEN; mevr Reiüngh-Lan: Luis<-iu; Zeeland -V H F de De meisjes Marijke (l.) en Nien- ke (r.) bij een van die werkjes, die moeten gebeuren. hier vrijer gesteld worden. Zijn de oudste kinderen in grote gezin nen wel echt gelukkig? Wordt er van hen in verhouding niet te veel gevraagd? De oudste kinderen in dit gezin hadden doordat vader en moeder zelf jong zijn, van overbelasting weinig last. Niettemin: de oudste dochter heeft, vooral toen haar moeder stierf, als alle oudste dochters In grote gezinnen, de volle last van de verantwoordelijkheid wel gevoeld. „Daar om is het zo goed, dat ze er nu uit is" zegt haar vader. Maar andere oudste kinderen in vroe ger beschreven gezinnen zijn zeker niet te benijden. De oud6te zoon Johan moge hier met enig pathos zeggen; .,Op de oudste zoon rust een grote verantwoor delijkheid", de opmerking, dat in grote gezinnen kinderen elkaar opvoeden, moet bepaald letterlijk worden genomen. Niel hier, maar elders hebben wij wel eens het gevoel gehad dat de hand- en span diensten, die van kinderen in grote ge zinnen werden gevraagd, wel eens wat te ver gingen en in het algemeen gespro ken zéker te ver gaan. Als een groot ge zin flink voor de dag kan komen, is dat voor een belangrijk deel te danken aan de oudste kinderen. Dat is elders geble ken. dat werd ons in dit doktersgezin ook weer duidelijk. Een tweede vraag is die van de aan vaarding van het grote gezin. Alle vaders en moeders hebben ons in alle- toonaar den de vreugde van het grote gezir. be zongen, maar er is er geen geweest over wie we achteraf niet gehoord hebben van inzinkingen bij de moeder als er weer een kindje komen moest, van wan hoop en vertwijfeling zelfs om het on overzienbare van het werk en de zorg om de toekomst. Zodat men gerust mag zeggen, dat we niet overal precies zijD lageïicht. Vele moeders van grote gezin nen zijn naamloze heldinnen, die een Drentse schilderijen-zaak Haagse zwendelaars in hoger beroep Bevestiging of verlaging van straf geëist Acht schilderijen, toegeschreven aan Rembrandt. Frans Hals. Wouwermans en andere békende meesters, vormden gis- téren de achtergrond in de zittingszaal van het gerechtshof te Leeuwarden, waar de grootste schilderijenzwendel, ooit in Drente gepleegd, in appèl werd behan deld. De Asser rechtbank had namelijk de gebroeders C. en J. de Z. kunsthandela- Den Haag ieder veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf en hun vader en de Arnhemse kunsthandelaar Th. S. ieder jaar. Slechts De Z. senior be rustte in zijn vonnis. De anderen stonden nu terecht in hoger beroep. Tegen C. de Z. en S. werd bevestiging van het rechtbankvonnis geëist tegen J. de Z. verlaging van de straf tot 2 jaar. Deze zwendelzaak heeft zich in '50 en 1951 hoofdzakelijk in Emmen afgespeeld, waar de gebroeders De Z. contact kre gen met de predikant H. van L. uit Odoorn, die zich liet verleiden, tegen on derpand van ..waardevolle meesterstuk ken" gelden te verstrekken, in totaal bijna f 90.000. De benadeelde predikant vertelde, niet overtuigd te zijn van de valsheid van de schilderijen. De oplich ting zit z.i. hierin, dat verdachten zich niet hebben gehouden aan de markt- Inbreker gebruikte geen breekijzer Daarom geen uitkering van verzekeringsgeld Van deze plaats af zou ik allen, die zich tegen inbraak hebben verzekerd, wil len waarschuwen, dat de verzekering geen cent uitbetaalt, indien bij een in braak wel de diefstal, maar niet de braak wordt bewezen. Dat zei de officier van Justitie bi.i de Haarlemse rechtbank, mr v. d. Burg. in zijn requisitoir tegen de Amsterdamse chauffeur J. A. Sch.. tegen wie hij wegens schuldheling twee jaar met aftrek eiste. In deze zaak ging het om de inbraak in een textielzaak te Beverwijk, waar in de nacht van 13 op 14 April j.l. een groot aantal lappen stof, broeken en colbert jasjes werden gestolen. Volgens de ten lastelegging was de toegang tot de winkel verkregen door verbreking van een spanjolet van de deur. Daar het echter mogelijk is, dat de deur op een kier stond, omdat de spanjolet niet goed was ingedrukt kon de braak niet worden be zen. Een strop voor de winkelier, die niets van de verzekering kreeg terug betaald. Dringend hulp nodig voor Sonnevanck (Van onze Amsterdamse correspondent.) In deze moeilijke jaren, nu de vereni ging zich geplaatst ziet voor uitbreidingen ïiiwingen. heeft zij voor Sonne vanck dringend hulp nodig. De barakken zullen in de toekomst minder nodig zijn. r voor een betere situatie ten gunste de zieken zal gezorgd moeten worden, it zei ds C. J. Sikkel, voorzitter van de Ver. tot Chr. Hulpbetoon aan Tuber culoselijders, waarvan het sanatorium Sonnevanck te Harderwijk uitgaat, dezer dagen te Amsterdam op de jaar vergadering van de vèreniging. H?t is nu 45 jaar geleden, dat het eerste paviljoen werd geopend. Sedert heeft het werk zich steeds uitgebreid. In het afge lopen jaar was het sanatorium geheel bezet. De wachtlijst is geslonken. Onge veer 150 operaties werden verricht daarmee is veel goeds ervaren. Ds Sikkel voegde hieraan toe. dat de vernieuwingen op Sonnevanck óffers vragen. Op het programma staan: kinderpaviljoen, de operatiekamer, vi zieningen in 't laboratorium, verbouwing van de keuken, uitbreiding van de trale verwarming, een kerk en eer creatiezaal. Dit alles is nodig, wil het sanatorium niet achterop komen. Omtrent het suppletiefonds deelde ds C. van der Zaal mee. dat de inkomsten iets vooruitgingen. Heel het land leeft mee. maar de activiteit moet toch toenemen. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Als de oudste dochter Gerda thuis komt voor een weekeinde is er altijd wel iets op te knappen. Zij strijkt, terwijl het zusje Johanna vouwt enninck-Sillem. zn. Baarn. OVERLEDEN: A A D Kluit-Bu r. 92 jr. R'dam: C H de Haas, i -dam; G Roos-v Dam. vr. 79 jr. H Mei Llndwall. 55 j leid. De 17-jarige zoon Johan zit in de vijfde klas van het gymnasium. Ook hij volgt de exacte studierichting en zijn hobby is: radiotechniek. Vervolgens komt George, die 15 jaar is, in de tweede klas van het lyceum ziit, van zweefvlie gen en fotograferen houdt. Daarna komt een reeks schoolkinderen: Johanna van 14. Nieroke van 11. die een uitgesproken huishoudelijke aanleg heeft, die breit, handwerkt en bij het vatenwassen vaak de leiding neemt. Dan komt Marijke van 9 en tenslotte drie jongens uit het tweede huwelijk: Hans van 7. Boudewijn van 3 en Beer van 1M> Deze kinderen moeten wel het gevoel hebben, dat hun huis staat op de grond van het oude paradijs. Zij kunnen krij gen wat zij hebben willen mits zij er zelf ook voor werken Want het kenmer- kende van dit gezin is. dat het, als elk gezin, zichzelf een grens oplegt. Die grens ligt in de ambitie. Zij mogen des zomers samen kamperen met vader en moeder, maar dan zijn ze helemaal op zichzelf aangewezen. De werkverdeling van het huis gaat daar door. Moeder heeft dan wel echt vacantie. Vader en de jongens, allen ervaren kampeerders, beredderen alles, zij zetten de tenten op, onafwendbaar gebeuren moedig dragen. Deze doktersvrouw zegt: „Ik wist wat ik deed, want ik was nog erg jong en ik nam de zorg voor zes kinderen op me". Dat was dus een bewust aanvaard moe derschap. Maar de dok-ter zegt, dat het. n-u met negen goed is. Elke grote gezins keten is zo sterk als de zwakste scha-kel. Die schakel is in veel gevallen: de moe der. Om haar draait alles en voor veel gezinnen geldt wat één der moeders zei: „Het lijkt allemaal mooier dan het is". Zodat wij aan het eind van deze serie tot deze conclusies komen: niemand mag het grote gezin propageren. Het is een zuiver persoonlijke aangelegenheid tus sen één man cn één vrouw en elke beïn vloeding, naar welke zijde ook, vertroe belt hier de verhouding. Elk kind is een zegen in zichzelf: het ene kind in een gezin en de twaalf kinderen in één gezin, doch de zegen mag niet .verbeurd" wor den. Of het geluk dan enkel in grote gezinnen woont? hebben ons een aantal lozers gevraagd. Wij menen aangetoond te hebben dat het ook in de beschreven gezinnen woonde. Maar het gaf er de typische moeiten van alle inwoning: het verschafte er vreugde en last tegelijk. En het was in die vreugde en last: geluk' Abdul Quigum Khan Uw Koningin is democratischer dan menig president Philips gaat waarschijnlijk twee fabrieken in Pakistan stichten (Van een onzer verslaggevers) i De minister van Industrie, Landbouw i Voedselvoorziening van Pakistan, Ab dul Quigum Khan, heeft drie dagen in Nederland rondgekeken. Voor zijn ver trek vandaag naar Londen vertelde hij ets van zijn indrukken. De minister maakt deze Europese reis door Italië, West-Duitsland, Néderland en Engeland zich te oriënteren in verband met industralisatieplannen van Pakistan. Dit land, dat tot dusver practisch af hankelijk is van de landbouw, dus van het slagen of mislukken van de oogst, •oor de steeds toenemende bevolking nieuwe bestaansmogelijkheid schep pen. Industrialisatie is geboden. Men jerst artikelen produceren, welke de bevolking zelf nodig heeft, terwijl gelei delijk aan een export wordt gevormd. minister heeft in Nederland vele fabrieken bezocht o.m. Werkspoor en Philips. Zeer waarschijnlijk zal deze laat ste twee fabrieken in Pakistan stichten: een voor gloeilampen en een voor h assembleren van electrische apparaten. Ook het waterloopkundig laboratorium te Delft werd bezocht, terwijl de minis ter verder verschillende polders bezocht. Een deel van Pakistan vertoont nl. een zelfde beeld en heeft dezelfde problemen als ons land. Nederlandse ingenieurs zijn in Pakistan zeer welkom, terwijl investeringen voor industrieën mogelijk zijn in samenwerking met Pakistaans kapitaal. Uit Amerika, Japan en Enge land werden dergelijke investeringen >eds gedaan. Minister Quigum Khan sprak met linisters Luns en Staf, met de laatéte zijn functie van minister vm» land- „Helper van ontheemden" gearresteerd De Hilversumse politie heeft <je 30- jarige J. E. uit Amersfoort gearresteerd, die ervan verdacht wordt zich aan ëgn serie oplichtingen schuldig te hebben ge maakt. De man noemde zich vertegen woordiger van de stichting „Hulp aar Oostduitse Vluchtelingen" en beschikte ook over briefpapier van deze stichting. Hij vervoegde zich voornamelijk bij di recties van grote instellingen en bij beter gesitueerden met het verzoek om een bij drage. In vele gevallen gelukte hem dit. Inmiddels is vastgesteld, dat de man in Hilversum voor honderden guldens heeft ingezameld. Het geld zou hij uitsluitend ten eigen bate aangewend hebben- Jeanne D. Pelt gezantschaps secretaris te Oslo Eerste vrouw met diplomatieke carrière tooide haar studies aan de zevende facul teit te Amsterdam. Gedurende de oorlog werkte zij enige tijd aan de codedienst te Londen en werd tweede officier bij de WRNS. Women Royal Navel Service. Het aatst was zij werkzaam bij de NAVO te Parijs. On het ogenblik woont zij te Wassenaar, Konjj- (Van een onzer verslaggevers) Mej. Jeanne D. Pelt. de 34-jarige doch- ter van de directeur van het Europees Bureau der Verenigde Naties te Genève, Adriaan Pelt. za begin Januari naar Oslo vertrekken, waar zij aan de Nederlandse legatie verbonden wordt als gezantschaps secretaris. is benoemd tot ambtenaar van de Buitenlandse Dienst der vijfde klasse; dit de eerste rang voor hen. die het C.D. uitmaken. Nederland kent wel vrouwen in diplo matieke dienst, zoals bijv. mej. mr dr J. C. Witteveen, die thans te Moskou ambas saderaad is, maar mej. Pelt is de eerste vrouw, dei de diplomatieke carrière i de diplomatieke examens is begonnen. Zij werd in Koog aan de Zaan geboren, bezocht de ULO te Zeist en ging vervol gens naar een middelbare school te Ge nève. In Engeland studeerde ze verder, vanwaar zij naar New York ging. Hier be zocht zij de Columbia University en Dordtenaar doodgekneld tussen meerpalen De werkzaamheden van de 44-jarige Dordtenaar J. Gierman vergden gisteren, dat hij een dwarsbalk die in de centrale M'erwedehaven te Dordrecht tussen twee meerpalen was aangebracht. verwij derde. Toen hij de balk had weggeslagen schoten dc palen naar elkaar toe. De man raakte er met zijn hoofd tussen be kneld en was op slag dood. Hij was ge trouwd en had vijf kinderen. nenlaan 3. Benoeming wetenschappelijke ambtenaren Voor het tijdvak van 1 Oct. '53 -1 30 Sept. '54 is benoemd tot wetenschap pelijk ambtenaar bij de psychologie de rijksuniversiteit te Leiden J. P. de Geer, thans assistent. Ingaande 1 Jan. is benoemd tot tenschappelijk ambtenaar bij de decora tieve kunt aan de TH. te Delft. mej. M C. D. L. Veraart, thans administratief ambtenaar a 2e klasse bij de algemene dienst van de afdeling bouwkunde. Tot wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de toegepaste mechanica aan de T.H. te Delft is benoemd ir J. F. W Bosma, thans wetenschappelijk ambtenaar le KI. Voor het tijdvak van 1 Oct '53 t.m. 30 Sept '54 is benoemd tot adjunct weten schappelijk ambtenaar bij de Griekse papyrologie aan de rijksuniversiteit t« Leiden mej. dr E. P. Wegener, thans assistente In tijdelijke dienst is benoemd adjunct wetenschappelijk ambtenaar de organische scheikunde aan de T.H. te Delft A. van Veen. Dr Drees naar Amsterdam voor Geloftedag Minister-president dr W. Drees en zijn echtgenote, die onlangs Zuid-Afrika heb ben bezocht, zullen Woensdag in Am sterdam een bijeenkomst van de Ned - Zuidafrikaanse vereniging bijwonen ter viering van de geloftedag 16 Decem ber 1838 de dag waarop de Hollandse voortrekkers uit de Kaapkolonie het ge weld der Zoeloes weerstonden en daar door hun eigen volksbestaan verze- Maar de belangrijkste belevenis va Pakistaanse minister tijdens zijn verblijf was toch de ontmoeting met Konin gin Juliana. „Zij imponeert door haar grote eenvoud. Dit is een koningin, di< democratischer is dan menig president" verzuchtte hij. Aan alle werkjes in het gezin doen allen mee. Als er wat ge wassen moet worden thuis doet moeder dat met de gezinshulp, maar de kleinen en de groten helpen ook een handje. De kleinsten heten: Hans, die 7 is, en Boudewijn, die 3 lentes telt. Hij staat op de kruk. Zij was sen omdat de zussen het écht doen. Dat zijn Marijke, die 9 jaar is en tussen de twee jon gens staat, en Nienke van 11. Zij staat naast haar moeder, die men uiterst rechts ontwaart. In het midden van de groep staat de gezinshulp. Mr Van Kleffens bij Amerik. plv. minister Mr E. N. van Kleffens, voormalig Ne derlands ambassadeur in de Ver. Staten en thans gezant in Portugal, heeft giste ren in Washington £5 minuten met de plaatsvervangend onderminister van Buitenlandse Zaken. Robert Murphy, ge confereerd. Na afloop deelde mr Van Kleffens mee, een bezoek gebracht te hebben aan Murphy voor een gedachten- wisseling over wederzijdse ervaringen en om over de huidige ontwikkelingen te spreken. Leidse Hervormde Gemeente GEEN UITSPRAAK DOOR MIDDEL VAN EEN STEMMING De Franse staa sluit van de senaat Poitiers om aan de r R.K, universiteit vi Ch. J. J. M. Petit 1 t bevat e Zoals wij uitvoerig hebben gemeld, heeft de centrale kerkeraad van de Her vormde Gemeente besloten om op hét kerkdiensten Tooster van 1954 vier extra j avonddiensten op te nemen, waarin het aan de voorganger van de vereniging vryzinnlg-Hevormden is toegestaan de kinderen uit zijn kring te dopen op voorwaarde, dat deze voorganger zelf de dienst zal leiden, dat hij daarbij gebruik zal maken van een doopformulier uit het dienstboek van de Hervormde Kerk en dat de kinderen op de spreekuren in de verschillende wijkcentra zullen worden aangegeven. Begin November hebben de wijkkerke- raden zich er over beraden, of zij de verantwoordelijkheid voor deze diensten op zich konden nemen. In vijf van de negen kerkeraden werd met algemene stemmen deze verantwoordelijkheid aan vaard. In de vergadering van de C.K. was ook een brief ter tafel van de andere vier kerkeraden met het verzoek een verga dering der ambtsdragers bijeen te roepen om deze „voor de centrale Gemeente van bijzonder belang zijnde aangelegenheid" te bespreken. De centrale kerkeraad wil ligde dat vërzoek in en deze vergadering van ambtsdragers werd gisteravond in bet wijkgebouw Levendaa! gehouden. In totaal waren er honderdtwee kerke- raadsleden aanwezig. Ds H. J. van Achterberg lichte uitvoe rig het besluit van de centrale kerkeraad toe om aan de vereniging van vrijz. Her vormden vier doopdiensten per jaar in Herv. kerken toe te staan. Vervolgens ontvingen zij. die het met dit besluit r.iet eens zijn. ruime gelegenheid om hun be zwaren kenbaar te maken. De bespre kingen werden in een goede sfeer ge voerd. Er werd geen uitspraak door mid del van een stemming gevraagd. De cen trale kerkeraad -hoopt in zijn eerstvol gende vergadering aar. het gesprokene in deze bijeenkomst nogmaals aandacht te schenken. Op 1,8 min. inkomenx geen belasting Het aantal belastingpplichtigen. die in komen genieten en inkomstenbelasting noch loonbelasting verschuldigd zijn, kan voor 1954 zeer globaal worden geschat op 1.8 millioen, tegenover 2.7 millioen per sonen. die wel belasting naar het inko men verschuldigd zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 5