Mieutoe GTuuranl Miskenning van rijkdom amilton, hoofdstad eilanden, in ulles zegt niet positief „ja" op vraag of praten met Russen doorgaat van de Bermuda- afwachting Edouard Herriot trekt zich terug uit de politiek Hogere welvaart Wist U woensdag 2 december 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. jlBONNEMENTEN: 6,per kwartaal; per maand; 0,47 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). jaax^ui-j i'.t» .«jo Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StaatvasUcf) f« ghebfcoea mgn bert In tegfyeaspoet" De conferentie der „Grote Vier" IHURCHILL is, in gezelschap van de minister van Buitenl. Zaken, f Eden, vannacht met het vliegtuig „Canopus" uit Londen naar Ber- ida vertrokken. De beide staatslieden hadden eerst nog een zitting het Lagerhuis bijgewoond, waar zij stormachtig werden toegejuicht. „Canopus", waarmede zij reizen, is hetzelfde vliegtuig, dat kort- eden het Britse koningspaar naar Jamaica bracht. Eisenhower, Chur- II en Laniel, de „Grote Drie", zullen op Bermuda de belangrijkste itieke vraagstukken onder de loupe nemen. Ook moet het antwoord de jongste Russische nota worden opgesteld. Reeds heeft de Amerik. lister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, verklaard, dat hij weinig 1 ziet in besprekingen met de Russen, tenzij de Sowjetleiders toestem- n in een zekere mate van vrijheid achter het IJzeren Gordijn. Dulles igerde „ja" te zeggen op de vragen, of Amerika bereid is op het wjet-aanbod in te gaan. Dulles houdt dus een slag om de arm. Hamilton, de hoofdstad van de Ber-1 McCarthy gebruikt in een radiorede, a-eilanden, wordt op het ogenblik de. waarin hij Engeland aanviel wegens de ste hand gelegd aan de voorbereidin- Britse handel op communistisch China, r de conferentie van de regerings- Dulles betoogde, dat de regering der Ver. van de Verenigde Staten, Enge- Staten de kleine landen niet als satellieten Frankrijk, die Vrijdag a.s. begint, beschouwt. ent Eisenhower, Sir Winston Later meldde de corr. van A.P. uit irchill en premier Laniel zullen ver-1 Tuckerstown op Bermuda, het volgende houden in de „airconditioned" Mid-.Volgens een hooggeplaatste, gezagheb- a Golf Club, een laag, lichtrood ge- bende woordvoerder is Eisenhower be idei d gebouw, dat uitziet op delreid aan Laniel de krachtigste verzeke- Bonn tielt maatregelen Duitse wapening moet doorgaan Beïnvloeding van „Bermuda" Te Bonn hebben de Westduitse rej ringspartijen hun beraad over de voi stellen tot wijziging der grondwet, U einde een Duitse bewapening mogelijk maken, beëindigd. Vlak voor „Bermuda" wil men de Grote Drie laten zii men in West-Duitsland absoluut het E.D.G.-verdrag wil. Wij herinneren er aan, dat a>ls uitslag van de verkiezingen, de voor een wijziging der grondwet be nodigde, meerderheid van tweederden, londsdag als in de Bonds- rkregen. Thans wordt be oogd, de defensie-zaken aan de federale regering op te dragen en deze te mach tigen, een wet voor de dienstplicht af te kondigen. Aan de bonds-president zou het recht van benoeming van officieren onder-officieren worden gegeven. Dit alles tegen de achtergrond van conferentie met de Russen, waarvoor Bermuda door de Grote Drie. een basis worden gelegd. In Bonn is men echter sceptisch gestemd ten aanzien besprekingen op hoog niveau met de Russen, omdat men veronderstelt, dat de Russen een dergelijke conferentie slechts zullen gebruiken, om het Euro pese leger op het zwakste punt, namelijk Frankrijk, de beslissende (politieke) Caraibische zee. Voor Churchill's zijn hier en daar reusachtige as- neergezet! De drie ministers van knlandse Zaken zullen logeren in het, enige afstand gelegen, Castle Towers el. De drie delegaties zullen ieder eigen eetzaal en keukenpersoneel bewaking van de, met prikkeldraad Igeven, Midocean Club, waar de be- ekingen worden gehouden, is toever- 0 man van de „Welsh Fuse- de plaatselijke politie. Het Sggende terrein wordt terdege door zijn nog geen wachtposten dom het clubgebouw geplaatst. Wel reeds de vlaggen van de drie landen (sen, de Britse vlag in het midden, Unkeerd door het Amerikaanse en het dundoek. olgens het voorlopige programma zul- de ministers van Buitenlandse Zaken jdagavond, kort na de aankomst van sident Eisenhower, hun eerste bespre- hebben. Hierna zullen de „Grote van gedachten wisselen, welke be ing Zaterdag en Zondagochtend zal ring te geven, dat de V.S. hun huidige militaire sterkte in Europa zullen hand haven, als Frankrijk het verdrag betref fende het Europese leger ratificeert. D< woordvoerder legde er de nadruk op, dat de uitdrukking „militaire sterkte" ge bezigd was om de indruk te vermijden, dat de Amerikaanse garantie louter ge baseerd zou zijn op het aantal troepen, maar eer op de nieuwste atoomwapt Amerika zou zeer begrijpend staan tegenover de Franse vrees voor de Duitse herbewapening. De conferenite op Ber muda heeft primair ten doel, Frankrijk te overtuigen van Amerika's goede be doelingen en bij de Fransen de vrees weg te nemen voor het Europese leger. De medewerker van Adenauer, prof. Hall- stein, die in New York is, zal misschien eveneens naar Bermuda gaan, voor sprekingen „achter de schermen". irtgej verwacht, keert president tnhower Maandagavond naar Washing- terug. De Britse premier blijft nog Woensdag. Aan president Eisenhower, staatshoofd, dat aan de be- ekingen deelneemt, zal een grootse vangst worden bereid. Hij zal worden !t door honderd fuseliers, een even aantal Amerikaanse militairen van luchtbasis op Bermuda en een speciale «racht van 21 Amerikanen, terwijl de igeiWMige oorlogsschepen 21 saluutscho- zullen afvuren. Geparfumeerde briefjes" _::en wij terug tot Foster Dulles, die trzijds de Russische nota in haar ge- „niet onaanvaardbaar" acht, doch het standpunt huldigt, dat er grote enkingen blijven ten aanzien van on- sh^delen der Russische nota. Dulles doel- hier op de rol, die de Sowjet-Unie nmunlstisch China had toebedacht, het leffen van de Europese Defensiege- tnschap en de buitenlandse bases. Als Dulles' woorden goed begrijpen, dan 11 de Ver. Staten wel bereid met de 11 rjet-Unie zakelijk over Duitsland en Stenrijk te spreken. Hij wees er nog dat de Russische Instemming om toch i vergadering van ministers van Buit. a bij te wonen, een diplomatieke vinning voor het Westen betekent, ees de critiek af, als zou het buiten- beleid van de Ver. Staten tegen- andere landen „te vriendelijk" zijn. critiek kwam er op neer, aldus Dul- dat de Ver. Staten aan andere landen fumeerde briefjes" werd door Senator dwingen, te handelen da Amerika het wil. Deze term „ge smeerde breifjes" werd door Senator Geen voorzitter van de Nat. Vergadering meer i Edouard Herriot, voorzitter stoot toe te brengen. Tegen de mogehjk-lFranse Nationale' Vergadering, heeft heid van een conferentie met de Russen Dinsdagmiddag bekend gemaakt, dat hij in Berlijn heeft men te Bonn psycholo-niet candidaat zal staan voor het presi- gische bezwaren, omdat daardoor te zeer dentschap van de republiek, herinnerd wordt aan de periode van het Herriot zal zich voorts niet meer can- y van Potsdam, aildus Reuter. didaat stellen voor het voorzitterschap A.P. ontlenen wij nog, dat voor van de Nationale Vergadering, die in de Europese Defensiegemeenschap twaalf Januari voor haar nieuwe zitting een Duitse divisies en een luchtmacht moe- voorzitter zal kiezen, ten worden gevormd. Woordvoerders van Herriot zeide, dat hü zjjn besluit had de regering te Bonn verklaarden, dat de f— het, °°.f °p „J? £.ez?"d; D..U. soldaten op «sio„a,= „as.s „nde, de wapenen zullen wordèn geroepen. In yan dg Nationale Vergadering, elk der staten zal tenminste een divisie De leider der radicalen is een der ■den gelegerd, terwijl de overige in meest vooraanstaande politieke figuren uit de derde en vierde republiek. Sinds 1905 is Hérriot burgemeester van Noodweei boven Bermuda Op de Bermuda-eilanden heeft gisteren de zwaarste regenval plaats gehad, die in dit gebied ooit is geregistreerd. De regen ging van een hevig onweer vergezeld. Vele wegen en huizen kwamen onder water te staan. A.P. verneemt, dat het weer zal zijn opgeklaard, als Churchill vanmiddag op Bermuda aankomt. Nieuwe taak bij mist voor wegenwacht Tegen het wettelijk voorschrift, dat bij dichte mist (d.i. wanneer het zicht min der dan 200 m bedraagt) overdag met groot licht dient te worden gereden, wordt volgens de ANWB nog geregeld ge zondigd. Weliswaar is het percentage automobilisten, dat zich aan deze regel houdt van 10% gestegen tot 30 a 40 doch daar dit nog lang niet voldoende is, zal met ingang van Maandag a.s groot aantal wegenwachten op hun gele zijspan een bord meevoeren met daarop de tekst: Mist overdag groot liciht. Binnen enkele weken zal het gehele corps met deze waarschuwingsborden, waarvan men een nuttig effect verwacht, zijn uitgerust. De móórd op mevr. De Ridder Ivan Eles, de Zuid-Slaaf die zijn land genoot Matusic heeft geholpen bij de moord op de Belgische mevrouw De Rid- is gearresteerd. Thans zitten alle verdachten in deze zaak achter slot en grendel. Het onderzoek kan beginnen. Prof. mr J. P. A. Francois Secretaris-generaal Permanente Hof van Arbitrage De Raad van Beheer van het Perma nente Hof van Arbitrage heeft tot secre taris-generaal benoemd, als opvolger van wijlen dr A. Loudon, prof. mr J. P. A. Francois, raad-adviseur in algemene dienst aan het Ministerie van Buiten landse Zaken. Prof. Francois is in 1898 in Den Haag geboren. Hij is buitengewoon hoogleraar aan de Economische Hogeschool te Rot terdam, lid van het Instituut voor Inter nationaal Recht. Sinds 1948 is hij lid van de Commissie voor Internationaal Recht der Verenigde Naties. Hij was lid 1 het permanente Hof van Arbitrage maakt deel uit van de Raad van Bestuur der Carnegiestichting. Prof. Francois heeft ons land vaak vertegenwoordigd op internationale conferenties, ook in hel kader van de Verenigde Naties. Prof. dr W. E. Ringer overleden Op 79-jarige leeftijd is te Utrecht over leden prof. dr W. E. Ringer, oud-hoog leraar in de physiologische chemie aan de Universiteit aldaar. Prof. Ringer, benoemd in 1918, w eerste hoogleraar in dit vak aar Utrechtse Universiteit, In 1945 ging hü met pensioen. De begrafenis vindt Donderdag a twaalf uur plaats op de begraafplaats Den en Rust, te Bilthoven. Lyon geweest. In 1924 en in 1934 was hij minister-president. Alle afgevaardigden, met inbegrip van de communisten, verhieven zich van hun zetels om hun scheidende voorzitter hulde te brengen; één van de zeldzame gelegen heden dat de partijtegenstellingen even wegvallen. Watemood in Limburg neemt snel toe Kanaalwater voor vee en schoonmaak Door de langdurige droogtte sinds I September j.l. heeft het in N. Lim burg niet noemenswaard geregend neemt het watergebrek op het platte land een steeds grotere omvang aan Nadat eerst in de dorpen America er Grindtsveen de waterputten droog kwa- te staan en de brandweer met wagens in de behoefte aan water tnoest zien, is de Venrayse brandweer voor dezelfde taak gesteld ten aanzien van de afgelegen peeldonpen Ysselsteyn en Veu len. Ook in de Zuidelijke Peel kampt thans met de droogte. In het dorp Grashoek (gemeente Helden) zijn velen dagelijks r.aar het een half uur ver der gelegen Helenaveen gaan, waar zU zich uit de Helenavaart het water ver schaffen, dat men voor het wassen, de schoonmaak van huis en hof en voor het vee nodig heeft In de oude haven van de Waal te Nij megen kunnen schepen met meer dan 1.40 meter diepgang geen toegang meer krijgen. Mr J. J. Roeters van Lennep, die tot voor kort werkzaam was op het kantoor van de Ver. van Ned. Gemeenten te Den Haag, is gistermiddag pe- installeerd als burgemeester van de Drentse gemeente Rui nen. Zoals daar gebruikelijk is, haalde de landelijke rijvereni- ging het nieuwe burgemeesters- paar met hoefgetrappel in. Op de foto: v.l.n.r. wethouder A. Klomp, mevrouw Roeters van Lennep-Goeman Borgesius, de nieuwe burgemeester, de ge meente-secretaris, de heer O. Otto en de loco-burgemeester, de heer K. Luning Pzn. De wreedheden op Korea begaan Wisjinsky noemt alles „gelogen" In de Aissemblée der V.N. heeft de Russische gedelegeerde, Winsjinsky, poogd de Amerikaanse beschuldiging weerleggen, dat de communisten op Korea wreedheden hebben gepleegd op circa 38.000 geallieerde militairen en Zuid-Koreaa-nse burgers. Wisjinsky zei, dat de veroordelende, resolutie slechts bedoeld was „om de vredesonderhandelingen te Pan Moen Djon te ondermijnen". Het rapport van de Amerikaan Lodge, waarin wordt ge zegd, dat Russische burgers de leiding hadden over Noordkoreaanse gevangen kampen, kwalificeerde hij als „laf en cynisch". Hij achtte dit rapport een ver valsing van de feiten. De Nederlandse gedelegeerde Von Balluseck. sprak zijn ernstige bezorgd heid uit over deze „schendingen van het oorlogsrecht" „WJiaf is in a name?" Duitsers aten mais- inplaats van tarwebrood Afgezette koning een bijeenkomst van tolken in Bonn i „corn" niets anders dan „mais". De Duit- is thans onthuld, waarom de Duitse be- I sers kregen dus wat zij vroegen. Als zij volking in de eerste jaren na de oorlog i hadden willen hebben wat zij bedoelden, brood heeft moeten eten, dat in hoofd- dan hadden zij om „wheat" (tarwe) moe zaak uit mais was bereid. i ten vragen. Red.) Slechts tengevolge van een vertaalfout hebben de Duitsers toen maisbrood moe ten eten in plaats van tarwebrood, zo deelde de taalkundige Thierfelder van het Stuttgartse instituut voor internationale betrekkingen mede. De Duitsers hadden in een verzoek om hulpverlening aan Amerika om „corn" gevraagd en zij zijn - toen jarenlang verbolgen over geweest, dat zij „corn" ofwel mais hebben gekre- ;en in plaats van tarwe, aldus de ANP- :orrespondent te Bonn. („Corn" betekent in het Engels „koren" of „graan". In het Amerikaans betekent ten. De industrie nam 50 pet meer mensen op an in 1938. Dit is mogelijk geworden door de lage lonen, waardoor veelal afge- machines konden blijven De prijzen van onze producten kwamen niet te hoog te liggen en konden e concurrentie weerstaan. Naast bovengenoemd doel willen we ok na deze eerste na-oorlogse jaren van ersobering, onze welvaart verhogen. Het hoofddoel van de industrialisatie moet dus worden als een kwestie van ver hoging der productiviteit, zodat men met de lage lonen en salarissen meer kan kopen of hogere inkomens kan verkrijgen door doelmatiger en goedkoper produce- •n met moderne machines. De stand van zaken is derhalve erg belangrijk. Willen we dus de vraag beantwoorden, of de kans op snelle ver wezenlijking van het genoemde hoofddoel groot is, dan dienen we het volgende on der ogen te zien. Hoe is het investeringstempo in het laatste jaar? Dit daalt ten opzichte van het vorig jaar, waarin we onze doelstel ling bereikten, namelijk het minimum van ƒ900 millioen netto investering. De oor zaak van de daling is gelegen in het feit, dat het financiële vermogen van de in dustrie de stijgende lijn van de productie niet kan bijhouden. De meerderheid van onze bedrijven is in familiehanden, en hier is het kapitaal niet groeiende, hetgeen een veeg teken is. Bij de N.V.'s die hun aandelen op de beurs hebben, is de situatie wel wat beter. Nochtans is er een gebrek aan voldoende liquide middelen. Willen wij succes hebben, dan zullen we allereerst het productiepeil moeten handhaven, teneinde winst te blijven maken en dus gelden voor investeringen beschikbaar te kunnen stellen. Daarnaast zal de overheid dienen zorg te dragen I voor animo voor belegging in aandelen. "TJE beleggers beginnen de interesse voor J-' deze beleggingsvorm wel wat te ver liezen, daar het grootste deel van de win sten in de bedrijven gehouden moet wor den voor de toekomstige behoeften. Daarom zouden de fiscale afromingsbepa lingen afgeschaft moeten worden. Ook de idee van dr Blom. de dividen den als kosten te zien en niet als winst, is een nuttige maatregel die groot effect kan hebben. Wat is er tegen op logische grond? Het kapitaal en zijn beloning zijn evenzeer nodig voor de productie als employé's en salarissen. Wanneer salaris tot de kosten behoort, dan dividend ook. Dat de productiviteit nog belangrijk kan stijgen, ls uit een analyse van de in- komensniveaux van vele landen gebleken. Deze liggen belangrijk hoger dan de onze. Volgens het C.B.S. ligt onze productivi teit in 1938 twee procent boven die van 1952, terwijl het aantal personen met 50 pet steeg. Het gemiddelde levensmidde lenpakket kost bij ons 20.50, in Zwitser land (waar de lonen het dubbele zijn) 30,50 en in de Verenigde Staten (bij eveneens belangrijk hogere inkomens) 12.50. Hieruit blijkt weer dat het sociaal gezien wenselijk is, de welvaart te doen stijgen. E Overheid heeft dus de plicht zich te bezinnen op het probleem, hoe het kapitaal voor de bedrijven beschikbaar te doen komen. Zou er van de winsten een groter deel onbelast kunnen blijven, dan >1 bereikt en zouden de middelen )m meer te produceren met de- ensen door de aanschaffing van machines met hogere productiviteit. Ook het actieve exportbeleid zou veel kunnen bijdragen om de welvaart te ver hogen. De verbeterde goud- en deviezen- veroorlooft onzes inziens de rege ring, belangrijke bedragen te reserveren jor de exportbevordering. Vooral het openen van markten ln ge bieden, waarheen de exporteur zonder grote financiële middelen niet kan expor teren, wegens de hoge risico's, is mede een taak voor de overheid. Ook het bui tenland ziet dit als juist. Zonder risico garantie van de Zwitserse staat zou de machine-industrie aldaar 150 a 200 mil lioen francs minder hebben geëxporteerd. Goedkeuring van lange crediettermijnen komt hier nog te sporadisch voor. zodat weinig steun wordt geboden aan export van kapitaalgoederen. De finan ciële basis van de exportfinancierings maatschappij zou daartoe wellicht ver sterking behoeven. De hertog van Windsor, die dezer dagen vergezeld van zijn echtgenote in Londen arriveerde, begaf zich onmiddellijk naar de ambtswoning van premier Churchill om deze te feliciteren met zijn 79ste verjaardag. De foto werd genomentoen de hertog afscheid nam van de premier. Treinvertraging tussen Den Haag en Amsterdam Een breuk in een spoorstaaf op het tra ject HillegomVogelenzangBennebroek orzaakte vanmorgen tussen half :n en half elf vertraging in de dienst Den HaagAmsterdam. Er moest op enkel spoor, of zoals men bij de N.S. zegt, „op gekeerd spoor" gereden worden. DAT het Duitse graafschap Bentheim aan de getroffen gemeente St Philipsland een kleuterschool heeft aangeboden DAT de 35-jarige staatloze Walther Lekay te Breda, instructeur-vlieger bij de Rijksluchtvaartschool en afkomstig uit Tsjechoslowakije, in een wetsontwerp is voorgedragen voor het Nederlanderschap. DAT een raadsbesluit van Best (N. Br.), waarbij J. van de Sande tot wet houder werd benoemd, door de Kroon is vernietigd, aangezien beide candidaten zich niet van stemming hebben onthou- DAT Belgische en Ned. verffabrikanten in A'dam hebben gesproken over de orga nisatie van de export en toetreding tot de Europese organisatie van verfindus- DAT de Amsterdammer L. P. door de Alkmaarse rechtbank wegens diefstallen in kleermakerijen is veroordeeld tot 1 jaar (Eis: 1% jaar) en zijp handlanger S. zal worden opgenomen in de psychologi sche observatiekliniek te Utrecht. DAT het motorschip Twee Gebroeders DAT A'dams gemeentepersoneel in Dui- (185 ton) uit Amsterdam van schipper vendijk op Schouwen is aangekomen om H. Wolthuis in de Oosterschelde is ge- de drie begraafplaatsen in orde te bren- zonken e de opvarenden in een roeiboot gen, die bij de watersnood gedeeltelijk te Ouwerkerk zijn aangekomen, wegspoelden. DAT het Deense emigrantenjachtj DAT vandaag in Scherpenzeel (Gld), Argus, hetwelk onlangs na het gev. waar wekelijks ongeveer 460.000 eieren noodsignalen op de Noordzee werd op- worden aangevoerd, een nieuwe eierhal gepikt en naar Harlingen gesleept, thans is geopend. na reparatie Harlingen heeft verlaten op DAT vertegenwoordigers van Duitse en Panama via de Balearen. Ned. kamers van koophandel het in Gro- DAT in Hoogeveen de clandestiene ningen eens zijn geworden over de wen-radiozender Okido in beslag is selijkheid van een spoedig herstel der I en proces-verbaal is opgemaakt treinverbinding voor personenvervoer 35-j. landarbeider H. P. GroningenNieuweschansN. Duitsland. arbeider K. S. de 21-j. land- DAT de rondweg om Wouw in de weg RoosendaalBergen op Zoom Vrijdag morgen wordt opengesteld. DAT de Maastrichtse raad heeft uitge sproken te blijven ijveren voor het be houd van de Belgische spoorwegverbin ding Maastricht—Hasselt. DAT de raad van Maastricht 17,5 ha grond in het stadsdeel Limmel heeft aan gekocht voor de bouw van 210 woningen. DAT aan de Vredenhofweg in A'cfam- West de eerste paiil is geheid voor een gebouw van het A'dams Genootschap voor Werkverschaffing aan Onvolwaar- digen (A'dam telt 500 invaliden). DAT de Italiaanse premier Pella de Ned. ministers Drees en Beyen telegra fisch heeft bedankt voor de vorige week verleende gastvrijheid. DAT de 12.000 ton metende Japai tanker Eiho Maroe, die op de Mersey (Engeland) aan de grond is gelopen, vandaag naar ons land is vertrokken te worden gerepareerd, daar de Nederl. prijzen lager zyn dan de Engelse. DAT een stuk woeste grond van C ha. het Bunnerveen in de gemeente Vr: (Dr.), zal worden ontgonnen, evenals e aansluitend stuk van 100 ha in Peize. Moeder viel met fiets kindje overreden Op de Haagdijk, midden in het winkel centrum van Breda, is gistermiddag mevr. Van Beek uit Breda met de fiets komen te vallen. Zij vervoerde op deze fiets twee kinderen, van respectievelijk vier jaar en 22 maanden. De een zat achterop en de kleinste voor op de fiets. De baby kwam onder de bus terecht. Het kindje werd ernstig aan het hoofd gewond. Het is naar het diaconessenhuis te Breda ver voerd en daar overleden. HET WEER IN EUROPA W eer rappor t en van hedenmorgen 7 uur: Dit is ex-koning Moetesa rijk Boeganda in Oost-Afrika, die door de Britse regering werd af gezet en verbannen wegens zijn anti-Britse houding en al te krachtig aandrong op zelfbestuur voor zijn land Eén daggrote loonstaking in Engeland Met ingang van hedenmorgen half acht zijn twee millioen arbeiders op de Britse scheepswerven en in fabrieken voor 24 uur in staking gegaan voor een loonsver hoging van 15 procent, zo meldt Reuter. Meer dan 4000 bedrijven, w o. grote moto ren- en vliegtuigfabrieken die voor de defensie werken, hebben onder de staking te lijden. Parijs Bordeaux Grenoble 33 s-a 81 WZW zzo ZZW z windstil ZZO windstil windstil 6 0 Aanhoudend zachl Het K.N.M.I. te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Droog weer met flinke opkla. ringen, maar in de nanacht en ochtend hier en daar mist. Meest matige Zuide lijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. Zon en Maan. Donderdag: Zon van 8 Maan van 5.28 tot 14.23 u 4ber N.M..

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1