Metxm £dhsrl)c ÜTourant Washington staat sceptisch de jongste Russische Parijs en Londen: conferentie met de Russen moet doorgaan tegenover nota Voorzichtigheid is ook hier een deugd Frankrijk op het nippertje aan crisis ontsnapt Eisenhower past een petje President Naguib bewondert de Nederlandse producten wtst r 19| ZATERDAG 28 NOVEMBER 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6,— per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vier en dertigste jaargang No 9902. Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEL11K-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omsfrefcen .StoütfacUcl) h «Hf»» ■Hjo Iwrl [a Ugfieospoct* In overvloed van woorden lag geen kracht EEN SCHOT IN DE ROOS" HET STATE DEPARTMENT te Washington is van oordeel, dat ook de jongste Russische nota een teleurstelling is en hoofdzakelijk bedoeld is, om de Europese Defensiegemeenschap hetzij te vertragen, hetzij te torpederen. Ook blijkt uit de Sowjetnota vrees voor een Duitse herbewa- Eening. Toch duidt de Russische nota over besprekingen met de Weste- jke Grote Drie gedeeltelijk op (anderzijds wordt vastgehouden a H nemers in Parijs verwachten, dat de Westelijke ministers van Buitenl. Zaken hun Russische collega, Molotof, begin volgend jaar zullen ont moeten. Betwijfeld wordt, of Berlijn als conferentieoord aanvaardbaar tal zijn. In de Sowjet-nota, aldus het officiële;op een conferentie van de Vier, plus tussische persbureau Tass, staat, kort sa-1 communistisch China, over beëindiging lengevat, het volgende: Rusland is be-ivan de „koude oorlog" wordt gesproken, eid deel te nemen aan een conferentie Met beslistheid wordt ontkend," dat Mos- Vier Mogendheden,, om tot een snel- kou geen conferentie van Vier wenst, zo- regeling der dringendste vraagstuk- als het Westen uit de vorige Sowjetnota te komen. De Sowjet-Unie zal op een had geconcludeerd. Felle critiek wordt ergelijke bijeenkomst dc kwestie van bijeenroepen der ministers van Buit. aken van Frankrijk, Engeland, Ame lia, Rusland en communistisch China voren brengen. (Hieruit volgt dus. dit punt „communistisch China" niet •geven is, maar het is secundair ge- orden) et voornaamste nieuwe element in de i is, dat de vroegere eis is vervallen, geen conferentie over Duitsland zou nen worden gehouden, als niet tevens ;Dit is mr H. W. van Doorn, die door 'het bestuur van de Kath. Volks- 'partij candidaat is gesteld als voor zitter van de K.V.P. in de vacature- (Andriessen. De heer Van Doorn is substituut-officier van Justitie te Rotterdam. Ned. Verbond van Middenstand: Eén loongrens bepleit voor ziekenfondsen Voor veel zelfstandigen onvoldoende hulp Het Ned. Verbond ven Middenstands tenigingen, gevestigd in Den Haag, left aan de besturen van een aantal ftellingen op ziekenfondsgebied een hrjjven gezonden, waarin met betrek- Bg tot het vraagstuk van de hoogte der ïngrens van de verplicht verzekerden indacht wordt gevraagd voor de achter- snd, welke in de loop der jaren is ont- ïan t.o.v. de inkomensgrens der vrü- jjlig verzekerden bij dc ziekenfondsen. iHet is volgens dit schrijven sociaal niet [rechtvaardigen, dat er een onderscheid prdt gemaakt tussen de hoogte van de bngrens der verplicht verzekerden en inkomensgrens der vrijwillig ver- kerden. De thans gevolgde gedragslijn is vol- ns het verbond oorzaak, dat vele zelf- indigen, wier economische positie gelijk aan die van de loontrekkenden en die wezen tot de groep van de vrijwillig rzekerden moeten worden gerekend, !h niet bij een ziekenfonds kunnen aan- pten en daardoor onvoldoende me- jche hulp kunnen inroepen, omdat zij de huidige verhoudingen financieel !t in staat zijn particuliere medische lp te betalen. Brits koningspaar van Jamaica vertrokken •nder gejuich van de bevolking heb- Koningin Elizabeth en Prins Philip i gisteren te Kingston (Jamaica) in- cheept op de Gothic, het schip waar- zij hun wereldreis vervolgen. De :hic zal via het Panamakanaal naar uw-Zeeland en Australië varen. Lijk van zoon van winnaar Nobelprijs gevonden Pp een spoorlijn in de buurt van de (Lacksburg (Virginia, V.S.) is het gevonden van prof. Greenough rer Richards, een zoon van de Nobel- -winnaar. Het lijk was gekleed in ma en hoge hoed. De politie tast in duister. I Bijna 13.000 babies ter wereld gebracht j De 87-jarige Giusepplna Vigoni, 'de oudste Italiaanse vroedvrouw in I de Domodossola-vallei, is onder scheiden met de goude medaille van de „Italiaanse vereniging van perloskundigen". Gedurende 62 jaar hielp zij 12.875 babies ter wereld brengen; vrijwel ide gehele bevolking in dit gebied. De, in het vak vergrijsde, Giusep- Pina, die vrijwel blind is, heeft haar werkzaamheden vijf jaar ge- leden gestaakt, aldus A.P. Bidault in Den Haag gearriveerd Ook de Hoge Comm. in Bonn in ons land aangekomen De Franse minister van Buitenl. Zaken, Georges Bidault, is vanochtend om kwart over negen met de Parijse trein in Den Haag aangekomen. H\j werd ontvangen n „tactische terugtocht", ofschoon door de Franse ambassadeur, de heer J. vroeger ingenomen posities. Wocr- tien de Conferentie vervolgd werd. De begroeting tussen de heren was aller hartelijkst. Mevr. Bidault, die haar echt genoot vergezelt, begaf zich naar haar hotel. Om kwart voor 12 kwam aan de Ridder zaal vrijwel onopgemerkt aan de Franse Hoge Commissaris in Bonn, de heer F. Ponset, Zijn bezoek aan Den Haag zal verband houden met de besprekingen, di. de heren Bidault en Adenauer zullen voeren over de Saarkwestie. geleverd op de E.D.G., dat. naar Russi sche smaak, „de deur wijd open zal zet ten voor herleving van het Duitse mil; tarisme en het ene deel van Europa zal opzetten tegen het andere". Hierdoor zou den de meningsverschillen tussen de lan- Europa nog maar weer vergroot worden en het gevaar voor nieuwe avon turen toenemen. De uitgesproken koele ontvangst dei nota in Washington, heeft in Londen be zorgdheid gewekt. Londense politieke kringen zijn van oordeel, dat men het Russische voorstel moet aanvaarden, niet tegenstaande de moeilijkheden die er me? gepaard gaan. Reuters correspondent ir Washington merkt op, dat de Bermuda conferentie juist was opgezet, in de ver onderstelling, dat de Russen het voorstel van een conferentie van Vier, hadden verworpen. Deze opvatting, is volgens dit oordeel, nu ondermijnd. Bidault heeft ir de Franse Kamer gezegd, dat de Russi sche nota geenszins ..negatief" is De „Frankfurter Allgemeine Zeitung" spreekt van een „schot in de roos". Laat het Westen nu tevreden zijn. dat het doel van een viermogendheden-conferentie i Duitsland maakt Rijndijken hoger Naar aanleiding van Ned. plan, Lpbithse Kribbe te sluiten Bij Emmerik aan de Nederlandse grens zijn sedert korte tijd omvangrijke ken aan de Rijndijken gaande, die het eerste deel- vormen van een Duits plan om binnen zes jaren alle dijken langs het Duitse deel van de benedenloop te verhogen. In totaal zullen 120 km dijk tussen de Ned. grens en Dussel- dorp een verhoging van twintig tot zestig moeten ondergaan. Dit werk. dat veer tig millioen Mark zal vragen, is nodig ge worden. nadat van Ned. zijde het voor- te kennen is gegeven, de overlaat der Lobitse Kribbe aan de Ned. grens te sluiten. Tot dusverre werden de polders Lobith bij hoge waterstanden als waterreservoir gebruikt. Volgens een Duitse mededeling had de waterstaat van het land Noord-Rijn-West- falen aanvankelijk aan Nederland verzocht de sluiting van de Lobitse Kribbe ze: jaren uit te stellen. Bij wijze van compro- heeft men van Nederlandse zijde toe gezegd. met de sluiting tot 1957 te zullen Kapitein, die schoot op Mau Mauers, vrijgesproken De Britse kapitein, die voor een krijgs raad in Nairobi terecht moest staan, wegens „moord" op twee negers, is vrij gesproken van het hem ten laste gelegde. Men aanvaardde tenslotte zijn zelfver dediging, dat hij slechts had geschoten, omdat de twee inboorlingen poogden te vluchten, nadat zij gearresteerd waren. Estlandse president Pats overleed in 1943... De laatste president van Estland, Kon- stantin Pats, is in 1943 in de Oeral over leden, waarheen hij tijdens de eerste Russische bezetting van Estland was overgebracht. Dit nieuws is eerst thans bekend geworden door een broer van Pats, die het vernam van een uit Rus land teruggekeerde bediende van de over leden president. Prinses Beatrix was gisteren in Den Haag Prinses Beatrix heeft met haar klas gisteren om drie uur een bezoek gebracht i de tentoonstelling „Pluche en Plastic" het Gemeentemuseum in Den Haag. Dit bezoek heeft een uur geduurd. Prinses Beatrix werd met haar klasgenoten rond geleid door de directeur van 't gemeente- L. J. F. Wijsenbeek. Film over Hitier draait in Hamburg De socialistische regering van Hamburg heeft het enige dagen geleden door het Westduitse ministerie van Binnenlandse Zaken uitgevaardigde verbod tot de ver toning van de film over het leven var Hitier, opgeheven. Naar haar mening bestaat er geen ge- aar voor de openbare orde en daarom zal de film in Hamburg vertoond kunnen DE GRIEKSE REGERING zal nieuwe munten van 1 drachme uitgeven, die men kan verkrijgen tegen 1000 oude drachmen het stuk. Van de bankbiljetten zullen de laatste drie nullen worden genomen. De waarde van 30 nieuwe drachmen is gelijk aan een dollar, terwijl men vroeger 30.000 drachmen voor dollar moest betalen. De moord op mevrouw De Ridder De Westduitse politie heeft gisteren twee mannen aangehouden eei Kroaat cn een statenloze die er var worden verdacht, betrokken te zijn ge weest bij de moord op de Belgisch* mevrouw Be Ridder, die in Beieren ui: de trein werd geduwd. Zes doden Vliegende verhuiswagen bij Parijs neergestort Een tweemotorige Fairchild of „Vlie gende Verhuiswagen" is gisteren naas een kerkhof in de omgeving van Parijs neergestort. Alle zes inzittenden kwamen om het leven. Het ongeluk gebeurde, doordat de machine plotseling hoogte loor en tegen een hoogspanningskabel vloog. Het toestel stond onmiddellijk in lichterlaaie. Siamese tweeling wordt spoedig gescheiden Britse chirurgen hebben bekendge maakt, dat zij volgende week de drie maanden oude Siamese negertweeling uit Kano in West-Afrlka, zullen trachten te scheiden. De tweeling is vorige week per vliegtuig voor onderzoek in Londen aan gekomen. Een woordvoerder van het Haamar- smith-ziekenhuis te Londen verklaarde, dat de operatie gevaarlijk zal zijn, maar dat er een goede kans op behoud is nog wat We Expresse ParijsDen Haagmet hindernissen I Laniel kan nu naar Bermuda gaan, maar zonder ruggesteun voor E.D.G. Laniel, de Franse premier, heeft in de Nationale Vergadering zijn vertrouwens- ti verkregen, waardoor hij in staat gesteld is naar de conferentie op Ber muda te gaan Met een zeer krappe meer derheid van 31 stemmen, werd een com promis-motie aanvaard, waaraan de ver- vertrouwenskwestie was verbonden. Het Franseparlement hecht dus zijn goed- Met een stralende glimlach paste generaal-staatsman-kindervriend Eisenhower dezer dagen een Schots mutsje, dat hem door scholieren te Augusta (Georgië) werd aangeboden. Eisenhower bracht met zijn echt genote een vacantiedag in Augusta door. keuring aan de tot nu toe gevoerde Euro pese politiek der regering. De stemming was als volgt: 275 tegen 244, bij 100 ont houdingen. De Gaullisten hebben ge zorgd, dat Laniel toch een kleine meer derheid kreeg, omdat zij thans niet het gevaar wilden lopen van een regerings- Tot het laatst toe. bleef het onzeker, hoe de Gaullisten zouden stemmen. Laniel had zijn vijf maanden oud premierschap in dc waagschaal gezet door zijn instem ming met de E.D G. De tegenstanders hebben heel h^t debat door een verwoede strijd geleverd. Laniels motie verzocht de Nationale Vergadering, eenvoudig zijn Europese politiek, als omschreven in zijn toespraak begin dezer week, goed te keu ren. Dit hield in de ratificatie van het E.D.G.-verdrag in het bein van 'het vol gend jaar. maar op twee voorwaarden: 1. Het conflict tussen Frankrijk en Duits land over het Saargebied moet zijn gere geld; 2 Engeland moet toestemmen in een nauwe band met de Verdedigingsge meenschap der zes betrokken altes. Naar verluidt, zou Laniel de Gaullisten hebben beloofd, dat hij op Bermuda, Eisenhower en Churchill zal uitleggen. Op deze foto wordt een indruk gegeven van Zürich, de hoofd stad van het gelijknamige Zwit serse kanton. De bekoorlijke stad heeft een oude kern, waar het historische karakter nog vrijwel bewaard is gebleven, met de gildéhuizen, de kerken, waarvan er dateren uit de 12e eeuw. De avond is gedaald, maar in contrast daarmede, zijn op de achtergrond de gebouwen in helder licht gezet. Het ge heimzinnige water, op de voor grond bergt eeuwenoude gehei men in zijn diepten. En wij denken bij deze avondstemming aan de woorden van Goethe: „Uber allen Gipflen ist Ruh'"! zichtig mede, zo zegt men gaarne, en het lijkt ons een waarschuwing waaraan men het oor mag lenen. Voorzichtigheid is trouwens altijd een deugd. Nu is er rie laatste jaren op het han teren van beginselen nogal vrij veel cri tiek geleverd. Ook dat was niet erg, voor zover het tenminste nodig en nuttig was. Maar er zyn er, die het daarbij niet hebben gelaten; voor hen is het begrip beginsel zelf „in de crisis" gekomen. We behoeven er thans niet op in te gaan, hoe dit samenhangt met heel het tijdbeeld en met bepaalde wijsgerige en ook theologische beschouwingen, al is het van deze achtergrond nimmer geheel los te maken. We mogen er ook wel een zekere reactie in zien op de wijze, waar op in het verleden het beginsel wel is overschat. Ook hier geldt, dat bederf van het beste vaak juist het slechtste is. Zou veler critiek op het beginsel niet ook een uiting zijn van teleurgestelde liefde? Voor ons is dat allang geen vraag meer. gemakkelijk op uit zijn. de Bijbel te gebruiken als een handboek, waaruit de wil van God eens en voor altijd voor alle vragen des levens is af tc leiden. Dat dit een gevaarlijke bezigheid is, kan alleen diegene begrijpen, die zich be wust is, dat de wil van God heilig en goed is en dat de mensen maar zeer on volkomen zijn. Ook wanneer men bereid is. de Bijbel als Gods Openbaring te aanvaarden, zo 6telt men het dan wel. dan betekent dat niet. dat men het hier met de voorzich tigheid niet uiterst nauw nemen moet. Anders loopt men het ernstige risico, dat men Lnplaats dat men er in slaagt Gods wil voor het leven na te speuren dwaalwegen wijst en zo barrières op- j werpt in stede van ruim baan te laten aan de waarlijk Christelijke vrijheid. Nog erger wordt het, zo vervolgt men en het gevaar ligt om de hoek wan neer christelijke beginselen worden ver eenzelvigd met het christelijk geloof. dat Frankrijk zijn politiek van „vereni ging van Europa" zal voortzetten, maar dan zonder het huidige Europese leger- plan of met een sterk gewijzigde versie van dat plan. Hij zal van Eisenhower er Churchill dc verzekering vragen, dat de Amerikaanse en Britse troepen niet uit Europa zullen worden teruggetrokken. Vóór de Nationale Vergadering stemming overging, deed Bidault t krachtig beroep op de Kamer, te volhar den in Frankrijks solidariteit met Westen, ondanks de nieuwe Russische nota. Uit de cijfers blijkt, dat de abso lute meerderheid in de Kamer tegen het E.D G -verdrag gekant blijft. Tengevolge van deze uitslag in de Na tionale Vergadering kon Bidault gister avond toch nog naar Den Haag vertrek ken. om de laatste zitting van de landen van Klein-Europa bij te wc Tentoonstelling in Egypte Boesmans ballonvaart werd in Cairo verboden (Van onze correspondent Alfred van Sprang) CAIRO. (Egypte). Donderdag Bijna een half uur heeft president Mohammed Naguib doorgebracht in de Nederlandse stand van Philips op electronische tentoonstelling voor radio, radar en televisie, welke aan de oevers van de Nijl gehouden wordt. Met bijzondere belangstelling heeft hij de verschillende producten van Neder landse oorsprong bekeken. Het was de eerste keer dat hij zichzelf op een op de tentoonstelling aanwezig televisietoestel kon zien. Grote hilariteit ontstond er. toen een van de leden van het presiden tiële gevolg een officier binnen het be reik van de televisiecamera aan zijn mar tiale snor trok en de president dat op het scherm in de aangrenzende ruimte zag. De grote attractie van de tentoonstel stelling is het bassin waarin de Neder lander Bruinsma een tweetal scheeps modellen, radiografisch bestuurde red dingboten, laat zakken, een vliegtuig van DAT van de 130 geregistreerde blinden Fx-iesland 17 geen onderwijs hebben ontvangen, slechts 36 het Brailleschrift meester zijn en 7 een geleidehond be zitten. DAT de gemeenteraad van Tilburg zich accoord heeft verklaard met een plan tot gedeeltelijke oplossing van het overwegvraagstuk (kosten: f 8 millioen) DAT de Belgische kotter Victoire Ro ger, die op 11 November op de Haaks- gronden bij Den Helder strandde, thans als verloren wordt beschouwd. DAT het Centr. Soc. Werkgeversver bond aan het 60-jarige Veiligheidsmu seum f 13.000 voor een ontvangstraal sphonk en M. Ruppert namens de drie werknemersbonden een passende wand versiering toezegde. DAT het Tweede-Kamerlid prof. dr mr W. L. G. Lemaire (KNP) is gekozen als voorzitter van de afd. Nijmegen der Kath. Nat. Partij. DAT de wethouder van Financiën en Onderwijs te Bergen op Zoom, mr J. C. A. F. Kuijpers, met ingang van 1 Jan. a.s. is benoemd tot gemeentesecretaris DAT te Zutphen IJS: jaar is geëist te gen v. d. V. uit Apeldoorn, die had ge tracht J. uit Deventer f 300 te laten be talen voor het achterhouden van een voor J. ongunstige brief. DAT de kapelmeester van de Lucht machtkapel te Nijmegen, res.-luit. H. v. Diepenbroek. op 1 Februari aftreedt, aangezien hij de dienst verlaat. DAT Fred. Hotohkiss, de New Yorkse conducteur van de „watersnoodtrein". gisteren bloemen legde op een der gra- DAT als opvolger van wijlen dr Roegholt m.i.v. 1 December tot dir. van het bureau der Ver. voor Bitumineuze Werken in Utrecht is benoemd ir J. B. Jelgerhuis Swildens. DAT gisteren in vfaardigen de eerste 20 winkels van een galerij van 60 win kels aan de Van Hogendorplaan zijn geopend. DAT een luchtballon van een wedstrijd voor leerlingen van het schippersinter- naat te Vreeswijk in het Zwedse plaatsje Bared (bij Gothenburg) terecht is ge komen. DAT tegen de 32-j. W. H. uit Heiloo en de 24-jarige M. J. G. uit Purmerend, die een oude man zouden hebben neerge slagen en beroofd van f 150. voor het Amsterdamse hof 2 jaar is geëist (recht- bankvonnis resp. 114 jr en 6 mnd. plus 6 DAT de Kon. Ned. Zuivelbond (F.N.Z.) het dek schiet en het even later met een kraan weer uit het water oppikt. Evenals alle andere bezoekers heeft ook president Naguib er met groot genoegen naar staan kijken. Later heeft de heer Bruinsma hem de werking van systeem uitgelegd. Het was oorspronkelijk de bedoeling, de Haagse ballonvaarder Boesman te legenheid van de tentoonstelling in Cairo te laten opstijgen. De ballon was a Alexandrië aangekomen, maar op het laatste ogenblik hebben de Egyptische autoriteiten de vergunning voor de opstij ging weer ingetrokken. Veiligheidsover wegingen zouden de reden van deze in trekking zijn. Radio Vaticana heeft bekendge maakt. dat de Poolse kardinaal Stefan WYSZYNSKI naar de Loebianka-gevan- genis te Moskou is overgebracht om daar op „een typisch communistische berech ting" te wachten. Fa D. KRET en Zn. Toenemende wind Het K.N.M I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Veranderlijke bewolking en droog weer, maar morgen middag in het Noorden van het land kans op wat lichte regen. Matige tot krachtige langs dc Waddenkust later harde Zuide lijke tot Zuidwestelijke wind. Ovei het algemeen iets lagere temperaturen. Zon en maan Zondag Zon van 8 22 tot 16 34 uur; maar van 0 05 tot 13 24 uur; Maandag: zon var 824 tot 16.33 uur; maan van 1.58 tot 13.3f uur. Heden, Zatèrdag, L.K. ER 2 k dut vlak nog talrijke beden kingen meer te formuleren. Begin selen zouden verstarring in de hand werken, zouden er toe leiden, dat men in de medemens gemakkelijker de „te genstander" ziet dan een schepsel naar wie toch ook Gods liefde uitgaat en die wij in priesterlijke bewogenheid hebben te zoeken. Beginselen zouden daarom lichter afstotend werken dan dat de me demens wordt gewonnen. Dan zou zich daarbij het verschijnsel voordoen, dat we graag gemakkelijk verstandelijk over de belangrijkste dingen van het leven spreken, terwijl ons hart verre is. Deze critiek is scherp. Iets wat goed kan zijn en wat stellig ook goed bedoeld Is en wat ondernomen ls in begeerte naar gehoorzaamheid aan Gods wil en naar de wens. Hem tc dienen, wordt ons hier getekend in de zwakke kanten, die niet moeilijk zijn aan te geven, maar die juist hier zo pijnlijk treffen. Nu zullen wij er goed aan doen. juist wanneer we de betekenis van beginselen willen vasthouden en de gedachte, welke er achter ligt, niet «rillen loslaten, om naar deze critiek scherp te luisteren Want dat deze gevaren er zijn, is toch wel onmiskenbaar. ALLEEN maar zoals mon met be- - ginselen voorzichtig moet zijn, zo moet men ook voorzichtig zijn met cri tiek op dc beginselen. Zij moeten steeds worden getoetst en men moet ze zien voor wat ze zijn, voor niet minder en voor niet meer. Verscheidene zijn in hun critiek zover gegaan, dat ze hier alles betrekkelijk hebben gemaakt en zo hui verig zijn geworden, dat er nu ook plot seling niets meer aan deugde. Dat is een betreurenswaardig gevolg, hoezeer dat mogelijk juist door een ver keerd gebruik van he'. begrip beginsel in de hand is gewerkt. Het is met een ver antwoord begrip van het beginsel ook niet in strijd, wanneer men de tijd er op een of andere manier mee in verband Iemand heeft eens, lichtelijk spottend gezegd, dat van vele „eeuwige beginse len" geldt: zeventig jaren, en zo ze zeer sterk zijn, tachtig jaren. Aan de andere kant is het toch weer een man als Kuyper geweest, die er de nadruk op legde, dat het beginsel van het Calvinis me zich in elke tijd op een eigen wijze openbaarde en voor elke eeuw zijn eigen gedachte heeft. T> EGINSELEN. heeft An erna eens ge- schreven, zijn richtsnoeren voor menselijk handelen, waarin we trachten voor menselijke gedragingen de wil Gods. de ordinantiën Gods. te formuleren, zoals èic ons in natuur en Schriftuur zijn geopenbaard. En tegenover de critiek, als zouden de beginselen de neiging heb ben een zaak van het verstand te wor den, is het goed te herinneren aan het andere woord van Anema. dat een be ginsel aan drie vereisten moet voldoen: het moet het verstand toespreken, men moet er mee kunnen werken cn het moet het hart raken. Dan wordt het dus een zaak van verstand, hand cn hart. Bij deze zienswijze sluiten we ons gaarne aan. Veel critiek op het beginsel is inder daad op een verkeerd gebruik van het begrip terug te voeren. Die critiek heeft haar waarde of kan deze althans hebben. Mits men daarbij zich niet het slachtof fer laat worden van een andere neiging, aan onze tijd helaas niet vreemd, om nii ook maar het beginsel als zodanig te HET WEER IN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur: Brunei Peru» Bordeaux half bew. licht bew. windstil WZW 4 windstil

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1