Leiden twee weken in een zee van flonkerend licht LCREEM Lichtweek treffend voorbeeld van goed samenspel -Burgemeester bracht lichtbom tot op het Waaghoofd ontploffing Wie niet deelnemen, moeten nü de mogelijkheden zien -HJEUWE LEIDSCHE COURANT 3 DONDERDAG 26 NOVEMBER 1953 „LEIDEN CENTRUM VOOR EEN VEERTIGTAL GEMEENTEN" Men is lichtstad geworden. Niet met een slingertje hier en een geveltje \ar, maar met een bonte aaneenschakeling van licht in allerlei kleuren allerlei vormen. Slechts af en toe somber onderbroken door een eenzame \chterblijver", die blijkbaar de kat uit de boom heeft willen kijken. Om ilf zes bracht de burgemeester op het Waaghoofd een lichtbom tot ont- offing, die uit een wijde, dertig meter hoge koepel oranje regen uit strooide over de ontelbare toeschouwers. Dat was voor alle deelnemende raten het sein om het licht in de tienduizenden lampen te doen aanflitsen. t Voordat dit de bovenzaal van het Vlies de officiële ening plaats in tegenwoordigheid le autoriteiten, onder wie de burge- lester, de wethouders Van Schaik ngeleen, mr Bool, de gemeente-; de heer Meijer, ir Ykema, directeur van de stede lichtfabrieken, de heer Weima, di- iteur van de markt- en havendienst, Boogerd, directeur van Gemeentewei-- de heer Van Spall, vertegen- ordiger van het bestuur van de Drie- tobervereniging. cWethouder Van der Kwaak heette als orzitter van het actie-comité allen wel- Jra. Hij zei, dat de krachten in korte a moesten worden gebundeld en t toch geen afbreuk aan organisatie heeft gedaan. Bijzondere dank icht hij aan de directie van de licht- irieken, met name aan de heer Crève- dit bedrijf, de directie van ieentewerken, met name de heren rentsen en Bos van deze dienst, de comité's, de Leidse middenstands- i en een aantal fabrikanten, let doel van de Lichtweek is óók om len van buiten naar Leiden te trek- aldus de heer Van der Kwaak. „We )gen Leiden toch zien als een centrum- leente van een veertigtal gemeenten de omgeving". De wethouder deelde dat de verlichting iedere dag om vart voor vijf wordt ontstoken en dat J1 van Maandag af carillonbespelingen c0 lij vestigde ten slotte de aandacht op prijsvraag. Men moet alle deelijemers aatsgewijze opsporen en noteren. De m hkels zijn gemakkelijk te herkennen. c0 een étalage aan de Breestraat zijn de unpen ten toon gesteld. )e heer Van der Kwaak gaf hierna jrgemeester Van Kinschot de gelegen- idÜd de Lichtweek te openen. Groof belang burgemeester deed dit met zeer veel ïoegen. Hij herinnerde aan de vorige n het actie-comité, twee brade- een Zeeuwse fruitdag, en drukte Waterpolo L.Z.C. I—D.Z.V. II 5—2 ontmoeting L Z.C. I—D.Z V. II Is goed» wedstrijd voor de thuisclub ndfvorden. Reeds dadelijk nam LZC het dujitiatief en na vele aanvallen bracht ïl ftijders de stand op 1—0. Nadat een ivaarlijke DZV-aanval was doorgelo- n op de paal kon de thuisclub het itiatief overnemen en weer was het lijders, die van ver inschoot: 2—0. Nog voor de rust bracht dezelfde spe- erlP. boor een fout in de DZV-achterhoede t stand op 30. "lirect in de tweede helft maakte de •doelman een fout, waardoor 'het ■1 werd. Een doelpunt van DZV werd lekeurd en J. van der Reyden maakte toen maar 41 van. Nog enkele ma- beproefden de DZV-ers het hout- Ic en door een onverwachts schot ver inden zij de achterstand tot 42. Even het einde wist de productieve Snij- er nog 52 van te maken. aA.U.Z.V. I—Zwip II 2—2 ?e!jéen gemoedelijk partijtje waterpolo, zo iniltnnen we de strijd tussen LUZV I en aHrtp II wel noemen. Snijders nam met ...trii fel schot de leiding, maar door een "Jut in de LUZV-achterhoede was de Tand spoedig weer gelijk: 11. Nog- g. nor rust gaf Platen.burg de thuisclub de gliding: 2—1. i In de tweede helft ging de strijd gelijk k. Wel was LUZV iets in de meerder- ,™jeid, maar de Zwip-doelman wist van Tartten. Vlak voor het einde maakte Iwip met een gelukkig doelpunt de land gelijk: 2^—2. or de origineli sprookjesstad geworden, die geheel past in de sfeer van Sint-Nicolaas. Het ge meentebestuur heeft gaarne een finan ciële bijdrage verleend en ook opdracht gegeven voor verschillende verlichtingen. Een toeneming van het bezoek aan Leiden is onmiskenbaar. We moeten er allen het grote belang van inzien. De burgemeester verheugde zich over, dat het actie-comité deze belangen zo van harte steunt. Hij twijfelde er i aan, dat de Lichtweek rijke vruchten afwerpen. En dat de kosten er zullen uitkomen! De genodigden begaven zich ver volgens naar het Waaghoofd, waar de heer Van Kinschot de lichtbom uit elkaar deed spatten. Duizenden belangstellenden waren van dit kleu rige schouwspel getuige. Ondanks de motregen volgde toen een wandeling door enkele hoofdstraten. Op deze wandeling vertelde de heer Ykema, directeur van de lichtfabrieken, ons, dat zijn bedrijf voor de Lichtweken drie machines méér 4n werking had moeten stellen. Meer dan één opzicht Een beoordeling van deze Lichtweek valt altijd gunstig uit. Wie er aan deel- eemt, heeft zich ook serieus aan het -erk gezet. De niet-deelnemers hebben r waarschijnlijk te weinig vertrouwen in gehad. We geloven, dat ze er achteraf spijt van moeten hebben. Want in een stad, die in deze belangrijke kooptijd zó de dag komt, moet het goed gaan. Ongetwijfeld zullen er tal van mensen de dorpen komen om hun nieuws gierigheid te bevredigen. En zij gaan niet lege beurs naar zo'n festijn. De verlichting spreekt aan, verhoogt de ge zelligheid in belangrijke mate en geeft feestelijk gevoel. Die stemming kan de kooplust alleen maar bevorderen. Toch moeten we deze Lichtweken niet uitsluitend financieel bekijken. Het is in i e opzichten goed, dat Leiden weer ;s van zich doet spreken. Als het léven onze stad naar wens wil blijven reilen zeilen, dan moet men weten, dat we zijn. En dat we er bij bepaalde ge legenheden opvallend goed kunnen zijn! De Lichtweek is zo'n gelegenheid. Wij hadden op dit punt nog geen ervaring. Het blijkt dus, dat we ook a prima vista wel iets kunnen presteren. Wat de tweede éditle van de braderie tekort schoot, maakt Lichtweek 1953 ruimschoots goed. Ook voor de onderlinge samenwerking deze week van groot belang. Er wordt el eens beweerd, dat de middenstan ders elkaar alleen maar vliegen kunnen afvangen en dat men slechts heel zelden kan komen tot een aantrekkelijke ge meenschappelijke actie. Beweren dat de middenstanders voor deze voorstelling zaken nooit aanleiding hebben ge geven willen we niet, maar een feit is. gezamenlijk willen en werken allerminst tot de onmogelijkheden be hoort en dat rtien in dat geval op ver- j rassénde wijze voor het voetlicht kan komen. De middenstand mag weten, dat er alleen sèmen iets te bereiken is. Mis schien heèft deze Lichtweek ook een gunstige invloed op het organisatielevèn de middenstand, dat nog wel wat energie en hechtheid kan gebruiken. Wat er te zien is We hadden de Breestraat graag wat lichtér willen zien. De hoofd straat van Leiden komt in dat opzicht éen beetje achtèraan. Het Breestraat- éomité is echter gelukkig te prijzen om zijn vlaggetjësidee. Voor het eerst heb ben we zóveel vlaggen met het Leidse wapen bij elkaar gezien, 't Geeft een aardig effect, vooral 's avonds als aan Op verscheidene plaatsen in de stad zijn de kademuren van de grachten met lange lijnen wit versierd. Dit is de Nieuwe Rijn tussen de Korenbeursbrug en de brug aan de Hoogstraat.- Foto N, van der Horst alle vlaggestokken een oranje lampje brandt. De walkanten van de Steensch zijn verlicht met lange lijnen van licht. In het water zijn ter hoogte het gebouw van de dienst voor so zaken drie meerkleurige ornamenten aangebracht, waarvan er één water spuit. De verlichte Nieuwsteegbrug doet ihet heel goed tegen de donkere achter grond van het Rapenburg. Aan het .Van der Werffparl bijzonder aandacht besteed. Gisteravond om zes uur trok het al duizenden kijkers die in stille bewondering bleven staan. De perken zijn omzoomd met licht, het standbeeld van burgemeester Van der Werff is in een oranje gloed gehuld er in het perk vóór het beeld zijn de sleu tels van Leiden hei-wit verlicht.. Aan de kant van de Doezastraat hebben de lichtfabrieken vier blauwige gasboom- pjes ..geplant", waarop nog het schijnsel valt van de Doezastraatverlichting en de draaiende molen aan een ingang van het park. De Doezastraat vertoont twee ange rijen witte bakken met fc-ossen herfstbloemen, die steeds worden verlicht :en groen kapje. Het gewestelijk arbeidsbureau is met schijnwerpers ver licht. Het beeld van deze straat wordt ondanks de veelheid van licht en kleur beheerst door tientallen oranje licht bollen. De attractie hier is het plafond van vis netten boven de trottoirs. Aan die netten bengelt een grote hoeveelheid begerens waardige pakjes. Op enkele plaatsen bui gen ze door van de geschenkenvracht. Als straat buiten het centrum van de stad mag zeker wel de Herenstraat worden genoemd. Ook daar hebben nijvere handen op gelijke afstand palen in de trottoirs geslagen, waartussen slin gers van licht zwak waggelen in de milde najaarswind. De toppen van deze palen hebben een krans van lampjes gekregen. Op één gevel is een schijnwerper gezet en verderop heeft men een vierkant van lichtjes aan een front aangebracht. In de Professorenwijk zijn het een paar enkelingen, die zich voor de Lichtweek hebben geïnteresseerd. Ze heb ben er toch wat van weten te maken. Overvloed en harmonie Het geschenk waar de Sint zijn mijter voor afneemt 's Werelds meest verkochte hairdressing County Perfumery Co. Ltd., Sunmore, England. Imp. Jacq. Mot Jr., Amsterdat trum behoort. De winkelstand op deze plek in onze stad hoopt, dat de Lichtweek deze gedachte er voorgoed ..uitbrandt". De Hooigrachtcommissie heeft aan beide zijden standaards geplaatst in wit en groen. Enkele panden hebben een gevel- versiering. Bij de brug over de Oude Rijn draait een molen. Ook hier een groot aan tal Leidse vlaggen. Muziek luistert het geheel op. De verlichting van de Haarlemmer straat zou men wat eentonig kunnen noemen. Allemaal halve cirkels met witte lichtjes, van huis tot huis. Men heeft er in ieder geval mee bereikt, dat de straat overvloedig baadt in licht. Sommige grote panden met bijzondere gevelverlichting maken dit op de betreffende plaatsen nog overvloediger. Op de Mare wordt de bezoeker be groet door een knetterende luidspreker.- Dat was tenminste gisteravond zo. We hopen, dat het lawaai inmiddels wat ver minderd is. De onlangs geplaatste lan taarnpalen heeft men omkranst met oranje bollen. Een eenvoudige verlichting, die toch wel het gewenste bezoek zal op leveren, temeer, omdat de Haarlemmer straat nog behoorlijk wat licht aan z'n bescheiden zuster afstaat! DeDonkersteegis smal en klein, maar fijn. Een harmonische verlichting gekoppeld aan een artistieke versiering. Het licht zou hier, met zoveel winkels op elkaar, spoedig teveel kunnen zijn. Maar dat heeft men voorkomen. Elke bloem heeft een pinkelend hartje. In de omgeving van de Hoogstraat eisen grootse gevelverlichtingen de aan dacht op en op de Hoogstraatbrug vlam men wild twee gasfakkels. Voor de Maarsmansteeg geldt wat we over de Donkersteeg hebben ge zegd. De hele steeg een poort van licht. En alle zeventien lichtbogen dragen de mijter van Sinterklaas. Onder die kronen het „wanen" van de goede man met de S. en de N. De achterkant van het stadhuis wordt door 24 schijnwerpers verlicht. Vier daken dragen de kolossale lampen. Geen sluwe vos Van de Hoogstraatbrug tot de Koren- NU?w? r! ndevüÜcMn,eDe "kom- leend' stem' de organisatoren tot grote uoMoening. Wij hebben Engelse werven mogen voor Sowjet-Unie bouwen De Engelse regering heeft de scheeps werven in Engeland toestemming gegeven een Russische opdracht voor de bouw van ongeveer 30 treilers te aanvaarden, zo werd gisteren in het Lagerhuis bekend gemaakt. Een aanvraag om toestemming voor het bouwen van baggermolens wordt nog door de regering behandeld. De re gering hoopt echter binnenkort een be slissing te kunnen nemen. Russische bouwopdrachten voor vissers schepen moeten aan de regering ter goed keuring worden voorgelegd, daar het mo gelijk wordt geacht, dat treilers worden omgebouwd tot mijnenvegers. Burgerlijke stand van Leiden GEHUWD: C Doornekamp en C van Vierzen: J van Nieuwkoop en M W C v Dam; D van Gelder en G van Puffelen; J Simons en M E Pielanen; R E Adnéij en J F Weltings; W J Koree en C Devi- Jee; W Guldemond en E Harteveld; J v d Berg en N dé Jong; W A J van Veen en J T Ammerlaan; A J Struik en J M Sasburg. GEBOREN: Rudolph P, z. van A J Snaaijer en T Cleverlnga; Engbert S J, z. van A J Snaaijer en T Cleveringa; Jeannette, d. van F Galjaard en E Koo ien: Anna C M B. d. van J C v d Salm en J P Kroft: Pieternella, d. van C Slijkhuis en P H Beij. LEIDENAARS ZEGGEN HUN MENING Deelnemers en niet-deelnemers zijn enthousiast over de Lichtweek. De voorbereidingen zijn dank zij een collegiale samenwerking vlot verlopen en het resultaat mag gezien wordenzowel op straat als achter de ramen van de winkels. Dat openbare lichamen royale medewerking hebben ver- beursbrug draagt oranje bollen water van de Nieuwe Rijn tussen deze brug en de Karnemelksbrug zijn enkele spuitende ornamenten geplaatst. Hoog- tbru" Karr"->ielk=brue en d» on- haalbrug bij de Watersteeg ziin ook tra ditioneel verlicht. Op de Karnemelks brug is bovendien een vlindervormig en meter hoog ornament aangebracht. I het actiecomité „Leiden Leeft". „Om dat gisteravond weigerde te branden. reeds „n indruk te gtve„ ÏSn de Licht. alles aan doen. Dat is maar:„,eek is v00r n moeilijke opgave. .Te,?,1' 'l*,?."8™" JïïIgelet op het enthousiasme vao de deel- 9 'Tzeil an Cennemers- Inderdaad krijgt onze gemeente, i die wij zo gaarne zien als centrumge- i o unieke gelegenheid om door scheidene Leidenaars als vertegenwoordigers van organisaties, comite's en instellingen hun mening over de Lichtweek gevraagd. Die laten wij hier nu volgen. De eerste is vanzelfsprekend wet-|zijn. zullen er veel kijkers op straat houder D. van der Kwaak, komen, van wie we hopen, dat ze ook die ook voorzitter is van de Leidse ver- kopers zijn. Dan kan gezegd worden, dat eniging voor vreemdelingenverkeer ende lichtweek niet alléén in opzet. i oogje zwarte Piet Ook - de Janvo^sensteeg is er at gezelliger op geworden. Van de Haarlemmerstraat tot aan de Oude Vest tientallen slingers van even naar on- kant. En boven de ingang aan de Haarlemmerstraat prijkt een grote vos. verzekerde, niet sluw is. Het Noordeinde vertoont slingers in licht in velerlei kleur. Leuk dat deze „uitvalspoort" van Leiden niet is achter gebleven. Muzifek verhoogt de sfeer en houdt van étalages bekijken, doet natuurlijk mee aan een prijsvraag. Trou- ens: niet alleen het Noordeinde is met :n attractie uit de bus gekomen. Aan het Kort Ga !-o water ziin enkele panden met schijnwerpers ver licht. Een grote worst op de hoek bij het water doet het water in de mond komen. We willen bescheiden zijn en bezien tenslotte de Steenstraat annex Sta tionsweg en Turfmarkt, We hebben het geh°d hier-v—i ca" dag de vorderingen gade te slaan Nemen we i. dat ze allemaal zo hard gewerkt hebben als de mensen hier (en dat doen zonder enig voorbehoud!), dan heb- we respect voor al deze verrichtin- Want ze hebben niet alleen geld ge kost. maar ook tijd. terwijl het gewone zakenleven toch ongestoord moest door- De Steenstraat met omgeving zegt het met feestlantaarns en ook met slin gers. waaraan honderden lampjes benge len. Enkele panden hebben nog cen af zonderlijke verlichting. Het is floodlight staande station is een monumentaal sluit stuk. een eendrachtige samenwerking stadsbeeld om te toveren in een sprook jesland, waar het, zowel voor Leidenaars als voor niet-Leidenaars, bijzonder pret tig zal zijn Sinterklaasinkopen te doen. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat dit naar méér zal smaken!" De hele Maarsmansteeg is een poort van licht. Op alle zeven tien lichtbogen prijkt de mijter van Sinterklaas met er onder het embleem van de goede man. Deze foto geeft ook een in drukje van de drukte, die er gisteravond om zes uur al was. Foto N. van der Horst Aansporing haar geheel is geslaagd". Goed samenspel De heer F. C. de H o s s o n, die be langrijke functiès bekleedt in de ge- aan deze stad willen schenken. En dat zullen er, naar we hopen, velen zijn. Want het is de moèrte waard! Leiden staat als koopcentrum in wijde omtrek goed aangeschreven, maar teren op oude roem kan geen enkele stad zich veroorloven. Daarom is het zo verheu gend, dat het actie-comité „Leiden Leeft" het initiatief heeft willen nemen tot het roeren van de trom. Aan allen, die dezer dagen door Leidens straten gaan, zal blijken, dat de etalages van onze midden stand niet alleen „elck wat wils" bieden, maar het elke beurs mogelijk maken iets aan het Sinterklaasfeest te besteden. Ik twijfel er daarom niet aan, of kopers zowel als verkopers zullen over Sint Nicolaas 1953 tevreden gestemd worden. Waaruit dan blijken zal. dat de Licht week ten volle is geslaagd". Mr dr P. G. Knibbe, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, vonden wij bereid iets te zeggen namens deze instelling. „Het is een wel zeer prijzenswaardig initiatief van de Leidse middenstanders om in de.- Als lid van de Chr. middenstandsver eniging zei de heer G. J. van Kamp het volgende. „Deze Lichtweek leverde veel meer straten op dan ik voor moge lijk had gehouden in zo'n kort tijdsbestek Dit blijk van elkaar kunnen vinden in deze straten geeft hoop voor de toekomst Vele straten, die nu nog niet meedoen, zien thans de mogelijkheden. En zó kan Leiden de volgende keer werkelijk een verlichte stad worden". Toch nog achterblijvers „Aanvankelijk stond ik sceptisch tegen over het organiseren van een'Lichtweek. Ik had het gevoel dat het zou uitdraaien op het verlichten van enkele gebouwen, torens en gevels en een aardig punt in de stad. Toen bleek, dat het comité „Leiden Leeft" dit op grotere schaal ging aanpakken, veranderde mijn mening. Door de spontane medewerking, die aan het organisatiecomité is verleend van de zijde van de Leidse middenstand kan men zeggen, dat de actie in haar opzet volledig is geslaagd", aldus de heer A. J. K o r s, bestuurslid van de afd. Leiden van de Kon. Ned. Middenstandsbond. „Echter niet alle middenstanders zien het belang van een dergelijke actie in. Op de Haarlemmerstraat bij voorbeeld zijn aan enkele gevels geen lichtbogen aangebracht, omdat deze middenstanders het niet nodig vonden een bijdrage aan organiseerde R.K. middenstand, liet zich het lichtfeest te geven. Waarschijnlijk als volgt uit. „Mijn standpunt inzake dé dachten zij te parasiteren op de mede- verzorging van de middenstandsbelangen werking van een ander, maar nu zijn ze is altijd geweest, dat het bovenal om de toch wel getekend als „achterblijver". zelfwerkzaamheid gaat. De Lichtweek Het tijdstip van de Lichtweek is uifer- vind ik daarom een prachtig voorbeeld, mate gunstig gekozen, in de Sinterklaas- Men heeft onder de bezielende en be- tijd. de kooptijd bij uitnemendheid. Wan- kwame leiding van de heer Van der neer nu het weer ons welgevallig zal Kwaak en zijn helpers elkaar hierin ge vonden. Enthousiast en met voortvarend heid is ér door de verschillende comité's gewerkt en het moet al gék gaan, als dat geen resultaten gaat afwerpen. Het is tevens verheugend, dat wij zo veel médewerking mochten ondervinden van het gemeentebstuur en de licht fabrieken. In zekere zin behoeft men zich daar toch eigenlijk niet over te ver wonderen, omdat in feite de middenstand hier met de plannen kwam en het daar door de gemeentelijke overheid gemak kelijk maakte het hare te doen. Afgezien van de resultaten, die deze gelukkige samenwerking zal opleveren, zou- ik nog geneigd zijn mij het meest te verheugen over het feit. dat deze Lichtweek laat 2ien. welke vruchten er te verwachten vallen van eigen initiatief, eigen aanpak, goede organisatie engoed samen spel met de overheid. Tenslotte zou ik er op willen wijzen, dat de Lichtweek georganiseerd werd mede door V.V.V., een vereniging, die de laatste jaren ijverig doende is. Leiden in vele opzichten aantrekkelijk le maken. Wil dit werk goede voortong blij' Wat is en wil het actiecomité „Leiden Leeft"? Verscheidene lez.ers hebben ons naar aanleiding van deze Licht week gevraagd, iets te vertellen over organisatie, doel en streven van het al veelgenoemde actiecomité „Leiden Leeft". Welnu, dit comité is samengesteld uit vertegenwoordigers van de besturen van de vereniging voor vreemdelingenverkeerde Leidse middenstands centrale en de Vebo. Aanvankelijk maakte ook een lid van het be stuur der Drie-Octobervereniging deel uit van het comité. De samenstelling wisselt overigens naar de behoefte. De vaste kern bestaat uit de genoemde vertegenwoordigers, uitgebreid met de directeur van de markt- en havendienst en een tweetal hoofd ambtenaren van het stadhuis als secretaris en als penningmeester, maar bij voorkomende gelegenheden kan het comité nog meer uit breiding ondergaan. Zo werden bij de organisatie van de Zeeuwse fruitdag vertegenwoordigers van de Zeeuwse vereniging Luctor et Emergo en de huisvrouwenorganisaties er aan toegevoegd. Thans, bij het organiseren van de Lichtweken, zijn enige vooraanstaande mid denstanders in het comité opgenomen. Het comité „Leiden Leeft" heeft voor deze Lichtweek het initiatief genomen en de commissies in de deelnemende straten heb ben de plannen gemaakt, tot uitvoering gebracht en maatregelen getroffen om de nodige bijdragen van de middenstanders te ver krijgen. Dat wil echter niet zeggen, dat door „Leiden Leeft" geen kosten zijn gemaakt. Aan het voeren van reclame om de kopers uit de buitengemeenten naar Leiden te krijgen, hetgeen het comité zich bij deze actie tot taak had gesteld, zijn niet te verwaarlozen kosten verbonden. zé donkere tijden eén Lichtweek te orga niseren. De offers in tijd en geld daarvoor gebracht, komén mét ruime rente terug, doordat het publiek nu beter dan anders ziet wat de Leidse middenstand weet te De Kamer van Koophandel heeft al eens geadviseerd eenmaal per week in Leidén een koopavond te houden, waar door de dienende functie van de midden stand helder in het licht zou worden gesteld. Deze Leidse Lichtweek bewijst, dat het niét voldoende is. de winkels al léén overdag geopend te hebben, maar dat hét eén feest is, als ook dés avonds de stad een vrolijk aanzien heeft en de geopende winkels met hun verlichte eta lages tot kopen noden. Leidens licht lokt!" Sinlerklaaswens van V.V.V. En tenslotte de heer J. Visser, direc teur van de Leidse V.V.V. „Het was een gélukkige gedachte van het actie-comité „Leiden Leeft" het initiatief te nemen voor het organiseren van een Lichtweek in onze aloude Sleutelstad. Het moet voor het comité zeer verheugend zijn ge weest, dat de Leidse middenstand in zulk een grote mate aan deze oproep gehoor heeft gegeven. Allerwegen hebben de straatcommissies de medewerking v&n hun buurtgenoten ondervonden, zodat niet alleen de binnenstad, maar thans vrijwel alle winkelstraten aan dit licht- festijn deelnemen. Dat de gemeente in grote mate haar medewerking heeft maken, dan wordt hel hoog tijd. dat de vartenen, aal mte Iw&tel kiieonder op prijs worden gesteld. Leidse middenstanders, let op uw zaak. De naburige gemeenten breiden zich ge stadig uit met als gevolg een steeds groeiende middenstand met beter geou tilleerde zaken. En daarom moeten wij door goed-gerichte en doelbewuste re clame en propaganda, alsmede door het bieden van een ruime keuze en het geven van een prima service ons Leiden voort durend ook onder de aandacht van de bewoners der omliggende gemeenten brengen. Dat het aan de gang zijnde Leidse lichtfestival hiertoe een steentje moge bijdragen, is de Sint-Nicolaaswens van uw Leidse V.V.V." En wij besluiten met„Alle woord voerders welbèdankt!" middenstand cn alle anderen, die het goed met Leiden menen, zich als lid van V.V.V. opgeven". Tot zover de heer De Hosson. wiens betoog vooral de heer Visser, directeur van V.V.V., wel zal interesseren. Voor elke beurs Het Overkoepelende orgaan van de drie middenstandsorganisaties is in Leiden de Leidse hiiddenstandcentrale. Namens die verklaarde de heer J. C. J. Lambermont: „Wat samenwërking van goed-willendé mensen vermag tot stand te brengen, tonèn ons de Leidse Lichtweken. Met versiêrde en verlichte straten wil Leiden in de komende dagen gaarne als gast heer optreden voor allen, die aandacht

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 3