L0DA1INE LODALINE MATZE Rondom de Alphense bruggenbouw Wethouder S. J. Visser vierde twee jubilea Groene Kruis nam het nieuwe wijkgebouw in gebruik in Uw hele Huis! GERO ZILNETA L. v. Geelen L v. Geelen m. brinks L. v. Geelen coöperatie „ons doel" jongste Assistent(e) NIEUWE LEIDSCHE COUHANT 4 DONDERDAG 19 NOVEMBER 1959 f ALPHEN AAN DEN RIJN Het is thans ió, dat, wanneer men vanuit de Julianaatraat de P. Doelmanstraat inkomt, herinneringen opgeroepen worden aan de oorlogsjaren. Er gapen grote gaten. Bij het eerste zgn de opruimingswerken voltooid. Dicht tegen de brug aan, waar de mannen van de provinciale waterstaat de laatste weken aan het slopen geweest zijn, is het nog rommelig. De winkel van bakker v. d. Helm is gesloopt, de oude bakkerij zal men wel licht nog wat laten staan, totcat ge noemde bakker verhuizen kan. Het blijkt dus wel, dat de provincie thans van plan is, het probleem Aiphense brug aan te vatten. De provinciale be groting 1954 wekt trouwens die verwach ting ook weer, want het bedrag, dat voor 1953 was uitgetrokken, f 450.000. is op nieuw in de begroting opgenomen. We hebben destijds gemeld, dat de plannen voor 1953 geen doorgang konden vin den. daar de hoofdingenieur, belast me: deze bruggenbouw dienstwerk kreeg in het watersnoodgebied. Maar onvoorziene omstandigheden voorbehouden, zal 1954 nu het grote jaar worden. Dat het nodig is, leert de drukte, die thans weer heerst op de spitsuren, nu de noodbrug uitgeschakeld is. Nu zal de nieuwe brug alléén uiter aard geen uitkomst bieden Het straat probleem schreeuwt ook om oplossing, maar d:t raakt weer ae gemeente. De afbraak zal verder moeten gaan. Dat is overigens niet zo'n kunst; we nemen aan dat B. en W meer gekweld worden door de vraag hoe het met de opbouw Men kan allerlei plannen maken; een winkelgalerij, sieraad voor het hart der gemeente, moge ideaal zijn, men zal er eerst toch enigszins zeker van moeten zijn, dat hiervoor ook gegadigden gevon den worden. Welke gevestigde middenstander zal willen verhuizen? En als men het doet, geeft men wellicht voorkeur aan vesti ging in hel uitbreidingsplan-West. We zijn werkelijk benieuwd, wat hier nog eens uit de bus zal komen. Als onderdeel in de verbetering van de vaarweg AmsterdamRotterdam wacht ook nog de vernieuwing van de brug en de wegomlegging te 's Molenaars even eens provinciewerk. Voor de bewoners van enkele winkelpaden aldaar heeft het al eens gedreigd, dat men dit najaar weg zou moeten zijn, maar ook hier is stag natie opg^-eden. We nemen echter aan dat het er in 1954 toch wel van komen zal, dat de sloop een aanvang neemt. Er is althans een post van f200.000 voor de werkzaam heden a'.hier op de begroting 1954 ge plaatst. Dat er van afwerken geen sprake zal zijn. blijkt wel uit de totale raming van dit karwei: f 1.300.000. Is men eenmaal ook hier gereed, dan behoren de Alhense brug-perikclen defi nitief tot hep. verleden (electriciteits- storingen voorbehouden!) Vevo vermaakte jong en oud De vereniging van lycisten aan het Chr. lyceum, Vevo. heeft gistermiddag de schoolmakkers en gisteravond de ouders en ouderen veel genoegen bezorgd. De jongelui speelden de klucht „Piwon heeft last van aardstralen". Vevo heeft in dit genre, mede dank zij goede lei ding. een reputatie gekregen en het blijkt, ondanks de wisselende schoolbe volking. mogelijk het peil te handhaven. Ook gisteren genoot jong en oud van goed spel en is er braaf gelachen. Veel succes hadden ook de musicerende jon gelui. die in een negerband optraden, waarbij de bekende melodietjes spontaan meegezongen werden. Dan was er ook vertoning van de schoolfilm, die de ge schiedenis uit de periode 19181948 weergaf, met toelichting door de heer A. J. Dekker. Ook hierin ontbrak de hu mor niet en speciaal de jongeman, die met zijn aangebedene een slippertje maakte naar het bospark, en de vol gende dag een mislukking maakte van zijn proefwerk, mocht zich gelukkig prij zen de schoolbanken reeds verlaten te hebben. Jan de Bruyne, voorzitter van Vevo» had de leiding van deze bijeenkomsten. Ds C. J. Lambour sprak over het huwelijk Ds C. J. Lambour besprak gisteren tijdens een bijzondere wijkavond het herderlijk schrijven van de generale synode der Hervormde Gemeenten be treffende het huwelijk- Spr. ging eerst de oorzaken na van de moeilijkheden, die zich thans op dit terrein voordoen: steeds voortschrijdende industrialisatie woningnood, overbevolking, het steeds meer invloed winnende „derde milieu", enz. Voorts noemde ds Lambour de zelfstandig werkende vrouw, de afneming van de zuigelingensterfte en de verlen ging van de levensduur. Spr. ging nader in op de godsdienstige opvoeding en merkte op, dat de ouders in eerste instantie verantwoordelijk zijn voor de opvoeding van hun kinderen. Hiervoor moeten zij eerst zelf de gemeen schap met God en de betekenis van het evangelie hebben ontdekt. De fout, die maar al te dikwijls wordt gemaakt, aldus ds Lambour. is het zwij gen in de godsdienstige opvoeding over alles wat verband houdt met het sexuele leven. Ouders, die hun roeping verstaan, zullen elke gedachte weren, die de indruk zou wekken, dat het sexuele leven iets onwaardigs is. Ook onderwijzers, predi kanten en jeugdleiders hebben in deze een verantwoordelijke taak. Tenslotte ging spr. nader in op de ver loving, de gezinsvorming, de kinderloos heid en het ongehuwd-blijven. En nu toch een actie Onder voorzitterschap van de heer C J. Winninghoff hebben een veertig win keliers in verschillende branches zich verenigd om toch een gezamenlijke ver koopactie tijdens de Sint-Nicolaasperiode te ondernemen. Secretaris van de com missie is de heer A. C. J. Mulder en pen ningmeester de heer J. van Brummen. beden van de commissie vormen de heren J. Vriesekoop, W. de Ridder, J. Foekking en G. Ponsioen. De actie wordt gevoerd van 20 Novem ber tot en met 5 December. Bij aankopen in de zaken van de deelnemers, welke kenbaar zullen worden gemaakt, ont vangt men een formulier voor een slag zin. die men moet maken over de Sint- Nicolaastijd. Een jury zal de inzendingéh beoordelen. Een vijftal prijzen, resp. 1000. 500, 250. 150 en 100, zijn beschikbaar. De actie draagt de naam „40 actieve Alphense winkeliers". Wethouder S. J. Visser van Rijnsaterwoude is 30 jaar lid van de ge meenteraad, van welke periode hij 25 jaar achter de bestuurstafel zit. Ter gelegenheid van dit jubileum werd hij hartelijk gehuldigd door de raad en vele gemeentenaren. De raad besloot het ereburgerschap in te stellen en wethouder Visser werd de eerste ereburger van Rijnsaterwoude. Op de foto wordt hem de oorkonde door de burge- rneester overhandigd. Foto N. van der Horst. RIJNSATERWOUDE Eerste ereburger van deze gemeente De gemeenteraadsvergadering van Rijnsaterwoude had gisteravond in verband met het 30-jarig lidmaatschap van de raad van wethouder S. J. Visser en zijn zilveren jubileum als wethouder een bijzonder karakter. De raadzaal en de tribune waren met enkele bloemstukken opgesierd en alle leden van de raad waren aanwezig, behalve de jubilaris zelf. Die werd eerst later binnen geleid, in gezelschap van zijn echtgenote. De raad behandelde eerst de prozaïsche agendapunten: garantie voor het aangaan van een kasgeldlening door de stichting drinkwaterleiding De Drie Gemeenten (groot f 25.000), een mededeling van Ged. Staten en van Rijnland, waarbij aan Rijnsaterwoude vergunning wordt ver leend om de Jooststollenbrug, die ver- ieuwd moet worden, door een vaste brug irstel de burgemeester om het ereburgei de gemeente in te stellen als beloning voor bijzondere verdiensten. Natuurlijk was men het vooral met dit laatste eens, want het ging om de jubilerendè wethou der, die meteen tot eerste ereburger werd Nadat de vergadering even geschorst was geweest, leidden de heren Broek huizen en Donker de jubilaris en zijn vrouw de raadzaal binnen. De burgemees ter dankte wethouder Visser voor de pret tige samenwerking gedurende de afge lopen dertig-jaren en voor de goede ver houdingen gedurende de 25 jaren van wet houderschap. Vroeger, aldus de burgemeester, was de tribune óók wel eens goed bèzét. maar dat was dan geen goed teken. Dat hij nü overvol was, was echter aan een gé lukkiger omstandigheid te danken. Spr. overhandigde de jubilerende wethouder oorkonde van het ereburgerschap en lot mevrouw Visser om ichtte zich ook I haar te bedanken voor de vele uren en avonden, waarin zij haar man aan de ge meenschap afstond. Wethouder Van der Knijff dankte zijn collega voor de goede verstandhouding, in het bijzonder in het college van B. en W. Namens de R.K. en Prot. Chr. raads fracties spraken vervolgens resp. de heren Broekhuizen en Bergshoeff. De raad. met aan het hoofd de burgemeester en de se cretaris. bood de jubilaris een boekwerk over veeteelt aan, samengesteld door het ministerie van landbouw. De gemeentesecretaris richtte zich even eens tot. de jubilerende wethouder en sprak zijn waardering uit voor het werk, dat gedurende de afgelopen 30 jaren door wethouder Visser werd verzet. Waarna het woord aan de jubilaris zelt was, die zijn dank uitsprak voor de hul diging en de onderscheiding. Na afloop van de vergadering was er gelegenheid de wethouder geluk té wensen, waarvan door vele gemeentenaren gebruik werd ge- WOUBRUGGE Molen weer in gebruik De gerestaureerde molen van de Voorofsche polder is in gebruik geno men. Burgemeester J. C. van Wageningen verrichtte de officiële opening. NIEUWVEEN Gestreeld wordt naar oprichting van kleuterbureau Gistermiddag kwamen genodigden in het nieuwe wijkgebouw van hét Groene Kruis afd. Nieuwveen e.o. bijeen ter gelegenheid van de opening van dit gebouw. Als eerste baby werd het gebouw binnengevoerd de doch ter van de heer en mevr. Kalshoven, die toevalligerwijs juist naast hét nieuwe gebouw wonen. In de dokterskamer zal mevr. dokter v. d. Wind uit Aarlanderveen. Hierna begaf het gehele gezelschap zich naar het onthoudersgebouwtje, dat e eens eigendom is van de vereniging. Als gasten waren aanwezig burgemeester ei mevr. Bakhuizen, de beide wethouder en een lid van de gemeenteraad, dokter v. d. Bijl namens het hoofdbestuur het Groene Kruis, de dokters Steiling, Boekholt, Loth en Vrome, deze laatste als afgevaardigde van de ver. voor derschapszorg en kinderhygiëne. Voorts ds Snel, ds Kater en ds Speelman mevr. Speelman, de directie en enkele personeelsleden van de Joh. Stichting een afgevaardigde van de plaatselijke EHBO. De heer Spreij, voorzitter van de af deling, verklaarde, dat de datum var opening al vroeger was vastgesteld, „doch wij wilden gaarne onze oud-i zitter en oprichter, dokter Nout. in midden zien". Hij deelde mede. dat dok ter Nout bereid was gevonden de ope ningsrede te houden.- Dokter Nout memoreerde alle ups downs, die de vereniging van de op richting af in 1902 heeft meegemaakt. Hij vèrtelde, dat de oprichtingsvergadering al tragisch begon door het plotseling overlijden van een der mede-oprichter Het lidmaatschap bedroeg toen 1 per jaar, zodat de kas er slecht bij stond, doch er kwam ook een. tijd van voor uitgang. Thans kan het bestuur bogen op een fraai gebouw, dank zij de mede werking van de ingezetenen van Nieuw veen, die spontaan één derde bijdroegen in de kosten door middel van obligaties. Ook de sociale wetgeving heeft er veel toe bijgedragen dat dit alles bereikt kon worden. Hij feliciteerde het bestuur er de vereniging met deze mooie aanwinsl en hoopte, dat het bestuur op de inge slagen wég zou blijven voortgaan en no? lang getuige zou mogen zijn van de bloei van de vereniging. Hü was ook buitengewoon dankbaar voor de medewerking van het gemeente bestuur en bracht verder dank aan allen, die in welke vorm ook. aan de totstand koming hadden medegewerkt De heer SpTeij dankte hierna dokter Nout voor zijn uitvoerige rede en zegde ook dank aan het gemeentebestuur. „Wij zijn nog lang niet uit de zorgen", aldus spreker, „maar dat geeft niet, wij zullen blijven werken en trachten het gebouw eenmaal vrij van schulden aan het nage slacht te kunnen achterlaten. Hierna sprak burgemeester Bakhuizen. Hij wenste het bestuur geluk met dit nieuwe wijkgebouw en herinnerde v aan het onderhoud, dat de voorzitter enige tijd geleden met hem had gehad. De gemeente had dè gelden gaarne ge voteerd, doch mén moet nog op de goed keuring wachten van Ged. Staten. Hièrna bracht dokter v. d. Bijl uit Oude-Wetering de felicitatie over mens het hoofdbestuur van het Groene Kruis en deed die vergezeld gaan van een cadeau, een niéuwe Groene Kruis- vlag. Dokter-Vrome sprak namons de ver. voor moederschapszorg en kinderhygiëne. Ook hij wenste dè vereniging geluk met nieuwe gebouw en zegde zijn steun vaar dit mogelijk is. Hij hoopte, dat ook binnen afzienbare tijd een kleuter bureau wordt opgericht, want dit is ook van groot belang voor de mensheid. De heer Spreij jr sprak namens de ver eniging EHBO. Voor de spontane mede werking van het Groene Kruis in de vorm van het ter beschikking stellen- van het gebouw voor de oefeningen werd een theeservies aangèboden. Als laatste spreker kwam aan woord mevr. wed. Baas. die sprak mens de dameskrans van de t.bc.- eniging en zeide: „Bij een theeservies be horen ook lepeltjes, en ik moge dan namens deze krans een doos lepeltjes aanbieden". Zr Knibbe werd als aandenken boekwerk aangeboden. Voorts vermelden wij nog. dat oók af gevaardigden aanwezig waren van enkele zusterverenigingen uit de omgeving. BENTHUIZEN Opbrengst collecte De klaproos-collecte heeft in onze gi meente f 29,22 opgebracht. HAZERSWOUDE Morgen van ongelukken Het dochtertje van wachtmeester De H. wilde gisterochtend, op weg school, de rijksweg Rijndijk oversteken, en werd daarbij door een uit de richting Leiden komende personenauto aangèrè- den. Dokter Blaauwendraad constateerde hersenschudding it| meisje, dat naar huis kon wordên vér- niet toelaatbaar zijn. voerd. Of het ongeluk te wijten is aan de zware mist, of aan -het niet-uitkijken van het meisje, staat nog niet vast. Tien minuten later botste een personen, auto, wederom uit de richting Leiden komende, op een daarvoor rijdende auto; die vaart had verminderd. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Gouden metselaarsbcdrijf De heer C. J. Vreeburg vierde giste- ren het vijtigjarig bestaan van zijn met- selaarsbedrijf, dat hij op 18 November 1903 overnam van wijlen de heer J. Ver wei. Zelf had hij er eigenlijk niets aan willen doen", maar de leveranciers had. den het heuglijke feit nu eenmaal in hun boeken staan en dus werd gister middag eèn receptie gehouden, 's Avonds werd het feest voortgezet in de huiselijke kring. Onder anderen gaven de gemeen- te-architect, de heer Dekker, en zijn zoon blijk van -hun belangstelling. Er werden heel wat herinneringen opge haald uit de geschiedenis van het be. ZEVENHOVEN Jeugd houdt lelijk huis De jeugd ia de laatste dagen weer erg in de weer, met snode plannen In de Dorpsstraat moest een dezer dagen een straatlantaarn worden gedoofd. Beo drietal jongens gooiden met kiezel steentjes naar de lamp, totdat het licht uit was. Maandagavond omstreeks 8.00 uu rèn twee personen aan het stoeier bij dé woning van C. v. C. op het kruis punt, totdat een van hen door een grote ruit stiet. Schade 14. Bij dé landbouwer T. v. W. werd Dinsdagavond door een stelletje jon gens een vierwielige paardenwagen op luchtbanden weggehaald, en bij een na burige bewoner op het erf tussen een stel varkenshokken geplaatst De melk bussen die buiten stonden, werden op de mestvaalt gegooid. Toen deze landbou wer 's-morgens wilde gaan melken, kon hij dé melkbussen nergens vinden hij was genoodzaakt andere bussen op De ouders wordt verzocht hun kinde- op te wijzen dat deze „grappen* Koudekerk aan den Rijn Toneel ls Ons Vermaak bracht Villa Bomberg Voor de eerste maal is de toneel vereniging Toneel Is Ons Vermaak vobr het voetlicht getreden, èn wèl me opvoering van de klucht Villa Brom berg Het openingswoord kwam ui mond van de eie-voorzitter, de heer N. J. Lekx, die o a. de heer Van Végtèn, vertegenwoordiger van het gemeei bestuur, welkom kon heten. De spelers stelden zich op dezè ste uitvoering persoonlijk, voor. Zij v den allen afzonderlijk met eèn harte lijk applausje begroet. Voor een jonge vereniging heeft T.I.O.V. het er niet slecht afgebracht. De rollen zaten er goed in, maar het spel miste wat vaart, en dat is bij een klucht toch wél éèn groot gebrek. De beste vertolkers za gen we in de rollen van de 'heer Van Meerenbroek en zijn vrouw, en vam de baron en Nico van Bevéren. De huis knecht en dienstbode waren wat vlak. Bij ernstige studie zal déze vereni ging op de duur stellig veel goeds kunnen bereiken. Dit was aan deze op voering al te merken aan het tweede bedrijf. dat veel beter uit de grond verf kwam dan het eerste. Hierna volgde nog een korte schets; Met Vacantie. Travestirollen voldoen over het algemeen niet, hier viel het nog wel mee. Graag zagen we een vol-! gende keer wat meer vaart in het ge heel. Voorzitter J. Kruit sloot de avond met een kort woord. Knaapje kreeg hersenschudding Het vijfjarig zoontje van de heer G. d. W. aan de Hoogewaard greep zich spelenderwijs aan een stilstaande auto vast. Opeens zette het voertuig zich in beweging, waardoor het ventje tegen de straat werd geslingerd en bloedend aan het gezicht werd gewond. Dokter Blaau wendraad constateerde een hersen schudding. Meetlint gevonden Bij dè wachtmeester v. d. Horst is deponeèrd een gevonden meetlint i lengte. Ook daar waar onzichtbaar vuil zich nestelt, dringt Lodaline door én doet zijn reinigend verk onmiddellijk en volkomen. Daarom tvaarborgt Lodaline een grotere hygiëne. Uw vaat, Uw dekens, Uw ramen en Uw verfwerk, 't wordt alles veiliger schoon met Lodaline. Lodaline is zo gemakkelijk Met tin fles kunt U bijna alles, wat in huis schoongemaakt moet worden, werkelijk sneller en hygiënischer reinigen. Lodaline is goedgekeurd doordeNederl. Ver. van Huisvrouwen. Let op de zuinige sprenkelcapsule en lees vooral de gebruiksaanwijzing op het Lodaline- etiket. Het is voordeel voor U! Ml.t. t. ro.'»"Ml." Kkoo""' 0abralk.kl."' Personeel gevraagd Inrichting te Rotterdam vraagt Meisjes voor verzor ging van patiënten en het daarbij behorend huishoude lijk werk. Brieven met uitv inl. onder letter T. aar Zwagers' Boekhandel. Nieu we Binnenweg 460, Rotter- Gevr. Colporteurs(trices); mog. tot Chef-colp. Vèrd. 1.50 per uur. KI. borgst. Brieven No 9810 bur. blad. Personeel aangeb. Jonged. 21 j„ 3 j. HBS, dipl. kinderverz., zoekt per 1 Jan. passende werkkr. ev. administr. werk. Brieven No 9812 bur. van dit blad. naar DE NIE KORT RAPENBURG 10 Telefoon 20025 Aangeb. verpleegster, 36 j., 2 schoolg. kind., zoekt werk in verpleging of hulshouding. Br. No. 18067 Bureau Blad. Te koop gevraagd Net Kindermanteltje, liefst met capuchon, voor meisje van 5—6 jaar. Brie- en No 9813 bureau blad. Te koop aangeb. 0 Aangeb.: Bruine hit, mer rie, 8 jaar oud. Geschikt voor alle doeleinden. Mak in tuig. Venten gewend. Tevens sle perswagen en één op lucht banden. Alles in goede staat. P. Prins, Moleneind 13 Rijnsburg Luxe auto Austin Ten zeer goed onderhouden, '47. Prijs 1400.-. Nic. de Groot, Kerkstraat 2§, Hillegom. ALLE TYPES RADIOBUIZEN Voor ieder Radio-appa raat voorradig. Haarlemmerstraat 55 t.o. Rex Theater. Telefoon 26593. Te huur gevraagd Juffrouw b.b.h.h. zoekt ongem. Kamertje met str. water en stookgelegenheid. Brieven No 9811 bur. blad. Radio- Onderdelen NAAR Haarlemmerstraat 55 t.o. Rex Theater. Telefoon 20593. Gezocht ongem. Kamer met wasgelegenheid. voor vrl. studente Brieven: v. d. Have Dits, Prytaneum, Ra penburg 6. 0 Jong onderwijzeres, G.G., werkzaam school Lusthof laan, zoekt ruime ongemeu bileerde kamer. Brieven mej. M. M. Knibbe, p/a Warmon- derweg 45, Leiden. Te huur aangeb. Kosthuis voor nette jonge man, met zonnige slaapka mer, met of zonder huiselijk verkeer. Hogewoerd (onderste drukbel). Kosthuis aangeboden in net N.H. gezin. Einde Herenstraat. Br. onder 9817 bur. blad. GERO CASSETTES in alle prijzen. Haarl.sfraaf 126 Leiden Tel. 21074 Woningiuil Aangeb. heel, vrjj Huisje met tuin In ruil voor gezel lige kleine woning of boven woning. Brieven No 9814 bureau van dit blad. Complete Keukenuitzeflen D.R.U., B.K. Emaille, SIGG - ALHO Aluminium DE NIE KORT RAPENBURG II Telefoon 20025 MIDZA BONNEN LAGE PRIJZEN 200 gram De Hecr's Bórst-plaatjes voor 0,27 bij 2.50 aan kruidènièrs- Havermout, Vz k.g. 0.21 Bruine Bonen, k.g. 0.52 Capucijnèrs, 'i k.g. 0.49 Witté Bonen, k.g. 0.50 Suikergoed, groot en kléin, 100 gram 0.20 Chocolade letters, ruim 100 gram 0.50 Pure Chocolaadjes, 100 gram 0.39 Taai-Taai en Peper noten. 250 gram 0.35 Speculaas, per blik ƒ0.98 Pracht Amandelen. 100 gram 0.45—0.55 Bakmeel. 3 pondspak 1.— Koopman's Cakemeel, per pak 0.45 Pindakaas, p. p. 0.750 85 Jam, per pot0.39 3 Repen Chocolade0.23 Appelmoes, literpot 0.65 Mooie Augurken, L.pot 0.69 Piccalilly, potje 0.28 Frambozen op sap. pot f 0.58 Kersen op sap, 2 potten 0.75 Kwetsen op sap, l.blik 0.59 Calif. Perziken. literblik 1.75 Literfles Zoete Bessen- vruchten wijn 1.50 DEZE WEEK 3 Fl. Vruchtenwijn ƒ2. HOGEWOERD 115 MORSSTRAAT 50 't Heerlijk avondje is gekomen Diversen 0 Knutselhout of knutsel- eedschap nodig? „De Houthal" heeft het. Voor hout in 't groot of klein, U in „De Houthal" zijn. Hardboard 61x122 cm. slechts tijdelijk 98 ct. ,.De Houthal", Hogewoerd 99, Telef. 22536. Haarlemmerstraat 55 t.o. Rex Theater. Telefoon 26593. 0 Pracht Sjoelbakken! Zo lang de voorraad strekt 17. Kinderameublementen v.a. ƒ9 50, auto ƒ1.50, kruiwagen 7.50, eiken leeslamp 15, konijnenhokken. Zagerij Vylen van zagen. Oude Sin gel 216, werkplaats Sjoel bakken na 5 uur, Merel straat 36. Bovenstaande aanbiedingen zjjn verkrijgbaar bij HAARLEMMERSTRAAT 184 TELEFOON 20391 0 Polshorloges, pendules, grote en kleine, alle soorten wekkers. In ruime keuze Gouden, zilveren sieraden. Specialiteit verlovingsringen. „De Goedkopere Zaak" maar ere waar. S. v. d. Water Zn., Haarlemmerstr. 185. 0 Metalen horlogcbanden in alle prijzen reeds vanaf 2.25 (grote sortering). Het mees' betrouwbare adres vooi goede Zwitserse merklfoilo- ges is De Uurwerkkliniek. Lage Rijndijk 8, Leiden's beste speciaalzaak. Vette konijnenbout mei Kerstmis, dan nu extra Dikke haver 38 ct. p. kg. Gem. konijnenvoer 65 ct. Maismeel 60 ct. p. kg. Vlie- land's Zaadhandel, Nieuwe Rijn 50 tegenover 't Gange tje. 0 Uw planten kunt U zelf -potten. Zuivere bladaarde In plastic zakjes 45 ct. Ook bloempotten ln vele maten. Vlieland's Zaadhandèl, Nieuwe Rijn 50. EXPORT-INDUSTRIE in de omgeving van Leiden vraagt voor de afd. Boekhouding. Sollicitaties met opgave v. leeftijd, opleiding en Godsdienst onder no 9815 bur. v. d. blad. NETTE JUFFROUW CEVRAACD EETHUIS „BAGATELLE", Korèvaaritraat, hoek Barberasteeg. 0 Ook Uw hond of kat lust graag gedroogd vlees. U kunt het overal doorheen mengen. Per 250 gr. 35 ct. Vlieland's Hondensalon en Zaadhandel, euwè Rijn 50, tegenover Gangetje. 0 Voor St. Nicolaas een blijvend geschenk? Dan een polshorloge, in alle prijzen. Klokken, Junghans wekkers Metalen banden enz Alles met garantie. W. van Kam pen, Mare 102.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 4