Jlicuiue £rifcsrJ)C GTmiranl Het Keizerlijk orkest speelde „In naam van Oranje" Onderzoek voeding Leidse jeugd 'rins vol bewondering voor prestaties van Ned. suikeronderneming Twee mannen bij Schoorl onder zand bedolven en gestikt Zesde ontsnapte uit Breda (Tousseul) gegrepen Wist U Dominici bekent moord op de Drummonds BAANDAG 18 NOVEMBER 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6,— per kwartaal; 2,— per maand; 0,47 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vier en dertigste jaargang No 9891 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stanloastfcfj Is rfebltvn mgn faert in tcgfjenspctf Diner in Addis Abeba (Van onze correspondent Alfred van Sprang) )E GROTE ZAAL van het keizerlijke paleis in Addis Abeba bood Za terdagavond een feestelijk aanzien, toen keizer Haile Selassi en eizerin Menen van Ethiopië een groot diner aanboden ter gelegenheid an het bezoek van Prins Bernhardt De muziek tijdens het diner werd jals gewoonlijk verzorgd door het orkest van de keizerlijke lijfwacht nder leiding van de Oostenrijkse dirigent Franz Zelwecker. Op het pro- amma stond onder andere een speciaal gearrangeerde potpourri van ederlandse melodieën, waarin verwerkt waren In naam van Oranje, Zilvervloot, Merck toch hoe sterck, In een blauwgeruite kiel. Al is prinsje nog zo klein en Wilt heden nu treden. Meer dan 100 gasten, ider wie verscheidene Nederlanders aten met de complete keizerlijke milie tot middernacht, ïistermorgen heeft de Prins zich naar Nederlandse suikeronderneming Wonji teven, 110 km ten Zuid-Oosten van jdis Abeba. Anderhalf jaar geleden is HVA daar begonnen met het planten suikerriet en het bouwen oderne suikerfabriek. Men is nu zover, vijf maanden het eerste riet tot iker verwerkt zal kunnen worden. In Selassi. zoals we reeds meldden, aan Prins Bernhard het grootkruis met de ster in de orde van Salomo verleend. De particuliere secretaris van de Prins, mr F. A. de Graaff. werd tot commandeur in de orde van Menelik II van Ethiopië, met de ster, benoemd. De burgerleden van het gevolg van de Prins werden on derscheiden met de orde van de ster van Aldus begroette keizer Haile Selassi in zijn paleis te Addis Abeba Prins Bernhard. (Telefoto) jaar tyd zal de productie groot ge- ig zyn om de totale behoeften van ïiopië en Eritrea te kunnen dekken, let was een rit van twee uur welke Prins gelijktijdig een indruk van het d gaf. de verte was Ethiopie's heilige berg quala duidelijk zichtbaar. De rest van landschap was echter weinig boeiend alle vegetatie door de feUe zon uit- Wonji heeft een van de directeuren ide Handelsver. Amsterdam, de heer K. adsheer, en de administrateur, de heer Rauwerda, de Prins het voor Ethiopië irme bedrijf, waarin 50 Nederlanders 3500 Ethiopiërs werken, laten zien. mals iedere andere bezoeker was ook Prins zeer onder de indruk van wat in anderhalf jaar tijd onder moei- omstandigheden gepresteerd heeft, n de voorlopige sociëteit Wonji en in (Wezigheid van 70 Nederlandse man- >uwen en kinderen heeft Prins mhard de administrateur Rauwerda dedeling gedaan van zijn benoeming ridder in de orde van Oranje Nassau gens zijn verdiensten bij de opbouw de onderneming, fa het gebruik van de lunch op Wonjf Prins Bernhard weer langs dezelfde r Addis Abeba teruggekeerd. )e Prins stuurde op dp terugweg zelf keizerlijke Cadillac en stopte ver- ïeidene malen voor filmopnamen var. Saterdagmiddag heeft Keizer Haile i Het ondersoek van Koreaanse krijgs gevangenen gaat dóór. Ethiopië, terwijl de militairen het on derscheidingsteken van de orde van Me nelik ontvingen. Mr A. Mansvelt, tweede gezantschaps secretaris der Nederlandse legatie te Addis Abeba, werd tot officier in de orde van de ster van Haile Selassi benoemd. Ook de Prins reikte onderscheidingen uit. Tot grootkruis in de orde van de Nederlandse Leeuw werd benoemd "de Kroonprins van Ethiopië. Twee prinsen en vijf Ethiopische ministers werden be noemd tot grootkruis in de orde van Oranje-Nassau. Bezoek aan vliegbasis Het was te verwachten, dat de Prins ook een bezoek zou willen brengen aan de Ethiopische Luchtmacht. Dat heeft hij gistermorgen gedaan en wel op de vlieg basis Bishoftu: een nabij enkele prach tige meren gelegen plaatsje ruim 40 km van Addis Abeba. De Ethiopische Luchtmacht bevindt zich nog in een beginstadium. Men be schikt sléchts over enkele vliegtuigen. Het commando weidt gevoerd door de Zweedse kolonel. Graaf Von Rosen, die voor de oorlog ook bij de K LM gevlo gen heeft. De instructeurs in de ver schillende vakken zijn eveneens Zweden. De Prins heeft de lunch gebruik: in de keizerlijke villa Fairfield in het aan zienlijk lager dan Addis Abeba gelegen Bishoftu. De villa ligt op de oever van een diep kratermeer en biedt een schit terend uitzicht over de wijde omgevmg. Na deze lunch heeft de Prins zich weer naar Aodis Abeba begeven om zijn opwachting te maken bij een van de in vloedrijkste mannen in Ethiopië, nameiijk Ras Kassa, die in de mannelijke lijn rechtstreeks van Koning Salomo zou af stammen en uit die hoofde sterke eisen op de Ethiopische troon zou kunnen doen gelden. Ras Kassa is echter een min of meer onopvallende figuur, die niettemin achter de schermen van het keizerlijke hof een belangrijke rol speelt. De Prins blijft op de terugvlucht naar Nederland enkele dagen in Athene. Zieke Ned. gezant terug uit Ethiopië Op Schiphol arriveerde gisteren jhr H. P. J. Bosch van Drakestein. Nederlands j dat het gezant in Ethiopië. Jhr Bosch van Dra- kestein is. zoals men weet in Addis Abeba ziek geworden en voor verdere behandeling naar Nederland vervoerd. Zijn rechterbeen was in gips gevat. Hij werd van Schiphol overgebracht Boerhaavekliniek in Amsterdam. Voordat Jhr Bosch van Drakenstein naar Nederland vertrok, kreeg hij in ziekenhuis van Ras Desta.nog bezoeK Prins Bernhard. Scheepsbotsing in het Kanaal Vier doden, 16 vermisten Vliegtuigen, schepen en een redding boot zoeken in het Kanaal ter hoogte van Dumgeness naar 16 matrozen van he' 2.745 ton meftende Italiaanse schip Vit- toria Claudia, dat vanochtend vroeg ir aanvaring is geweest met de Franse Perou, 7.264 ton, eni daarna vermoedelijk is gezonken. Een Britse loodsboot heeft vijf levenden en drie lijken van de uit 25 leden bestaande bemanning van het Ita liaanse schip opgepikt. Twee der over levenden hebben dringend geneeskundige hulp nodig. Ook de Perou heeft een bemanningslid van de Vittoria Claudia opgepikt, man is echter kort na de redding c Hulpvaardigheid bekocht met de dood Drie meisjes door auto aangereden1 dode en twee gewonden Bij de zandafgraving in de duinen te Hargen, in de gemeente Schoorl (N.H.) zijn Zaterdagmorgen omstreeks half elf twee arbeiders onder het zand bedolven en door verstikking om het leven ge komen. Het ongeluk gebeurde toen men bezig was een gat, dat bij het afgraven in de voet van een duin was ontstaan, vlak te maken. De 59-jarige werkbaas A. Delver uit Groet en de 17-jarige arbeider N. J de Vet uit Warmenhuizen zijn daar bij door het neerstortende zand bedolven De \verkbaas geraakte het eerst onder het zand. De jonge arbeider snelde hem te hulp en moest helaas zijn hulpvaardig heid met de dood bekopen. Hij werd door een tweede zandlawine even bedolven. Terstond begonnen de arbeiders, toen men gewaar werd wat er was voorgeval len, met het opgraven van de mannen. Het duurde geruime tijd eer de werkbaas uit het zand kon worden bevrijd. De jonge arbeider was spoediger gevonden. Op beiden werd kunstmatige ademhaling toegepast, echter tevergeefs. De heer Delver was gehuwd. Meisjes aangereden Op de polderweg bij Breezand in de gemeente Anna Paulowna (N.H.) zijn gisteren drie 13-jarige meisjes, die van zangles kwamen, aangereden door 'n per sonenauto. Een van haar, C. M. J. Looien- stein, was onmiddellijk dood. Het doch tertje van de familie Kapitein moest met een beenbreuk in het ziekenhuis in Den Helder worden opgenomen. Het derde meisje werd slechts licht gewond. De personenauto, die werd bestuurd door de garagehouder C. B. uit Anna Paulowna, schijnt door de koplampen van een onbekend gebleven tegenligger te zijn verblind. Zowel de meisjes als de auto bevonden zich aan de rechterkant van de weg. Men neemt aan, dat de be stuurder door de donkere, van de regen glimmende weg is misleid. Zaterdagmiddag is de 50-jarige Am sterdammer J. Geerlings met zijn motor rijwiel over de tramrails op de hoek van de Jan Evertsenstraat en de Admiralen- gracht te Amsterdam geslipt. Hij viel en is in het ziekenhuis overleden. Grijsaard viel van stoep Zondagavond is de 80-jarige J. E. bij zijn huis aan de Eerste Jan van der Heij- denstraat te Amsterdam van een 15 treden tellende stoep gevallen en over leden. Burgemeester van Zuilen kreeg eervol ontslag Wegens opheffing van zijn betrekking is aan O. Nordbruis, met ingang van 1 Januari 1954 eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Zuilen, met danklifetulging voor de diensten door hem als burgemeester bewezen. Vermiste vliegtuig nog zoek Visser zou een knal hebben gehoord Dit weekeinde werden de opsporings werkzaamheden naar het vliegtuig, dat sinds Donderdag wordt vermist, onver minderd voortgezet. De sohipper Mol uit Volendam, die Vrijdag de haven Volendam binnenliep, vertelde Donder dag tussen elf uur en half twaalf, toen hij aan het vissen was ter hoogte van Lelystad, een knal te hebben gehoord en daarna een waterzuil te hebben zien opspuiten. Naar aanleiding van deze mededeling is Zaterdag in de loop van de dag de plaats vastgesteld, waar het vliegtuig mogelijk zou zijn neergestort. ,zes kilometer Oostelijk van Lelystad in het IJsselmeer. Zondagmorgen is de mijnenveger Texelstroom uit Den Helder uitgevaren om op de aangegeven plaats, die is afgezet met een rode vlag. te gaan dreggen. Ook dit heeft geen resul taat gehad. Ook hebben twee Dakota's van de transportafdeling van de Konink lijke Luchtmacht gisteren boven Neder land langs de kust van de Noordzee en baven het IJsselméeren en boven de Biesbosch gepatrouilleerd, echter even eens zonder resultaat. Dr B. Polak weer lid der C.P.N. Erkende aantal ernstige politieke fouten De communist dr B. Polak, die ee half jaar geleden is geroyeerd als lid van de CPN, is door het dagelijks be stuur van die partij weer in genade genomen. De heer Polak, die zijn zetel in de Amsterdamse raad ter beschikking moest stellen, werd uit de communisti sche partij gestoten, onder andere om dat hy zich in critische zin had uitge laten over anti-scmictische tendenzen de Sovjet-Unie en over de gang van ken by het beruchte „artsen-proces". Het dagelyks bestuur van de CPN heeft thans, zoals De Waarheid bericht, „in overleg met het bestuur van het district Amsterdam, de vraag van het lidmaatschap van B. Polak opnieuw on derzocht. Kameraad Polak heeft erkend, dat hij een aantal ernstige politieke fou- heeft gemaakt. Hij heeft ingezien, (toelaatbaar is voor een partij genoot om buiten medeweten van bestuur politieke besprekingen te den met tegenstanders, onder wie zich uitgesproken vijanden van de party be vinden. Hij heeft erkend, dat hij ook daarna de disciplinaire fout heeft ge maakt, zich niet in de daartoe geëigende vergaderingen te verdedigen en dat hy, toen de vijand zyn-persoon gebruikte voor aanvallen op de partij, te kort ge schoten is in zyn plicht als communist, door hieiby een passieve houding aan Nu nog één man voortvluchtig Was als tuinman ondergedoken in een voorstad van Aken DE ZESDE van de zeven oorlogs misdadigers, die vorig jaar Kerstmis uit de Bredase strafgevan genis zijn ontvlucht. Tousseul, is in Aken gearresteerd. Hij is Zondag ochtend voor het ambtsgerecht in Aken gevoerd, dat een bevel tot voor lopige uitleveringshechtenis tegen hem heeft uitgevaardigd. De 42-jarige Antonie Tousseul werd herkend door een Duitse politieman, toen hy met andere arbeiders bezig was een vrachtauto te lossen. Deze arresteerde Tousseul ingevolge een eerder door de Westduitse federale politie uitgevaardigd arrestatiebevel. Tousseul. die wegens pogingen tot dood slag en herhaalde mishandeling van ge vangenen in conCentratlekampèö tot levenslange gevangenisstraf was veroor deeld, werkte, naar de politie meedeelde, als tuinman in een voorstad van Aken. De Nederlandse ambassadeur in Bonn heeft namens de Nederlandse regering de uitlevering van Tousseul gevraagd. te i Omdat de heer Polak „niet het doel ge had heeft de partij schade te berokke nen" en omdat „van enigerlei verrader- Itik optreden tegen de partij geen sprake', ,ebon"J de Westdoitse Bondsdag te is geweest", oordeelt het dagelyks be-, K-, g. j - stuur van de CPN ten ,lott7 dat ■<-! da" redenen voor zyn royement zyn Vliegtuig greep auto op startbaan De Eindhovende automobilist Couteaux kreeg Zaterdagmiddag de schrik van zyn leven, toen hij op het vliegveld Wel schap by Eindhoven reed naar de plaats waar die middag autoraces zouden wor den gehouden. Hy had zyu wagen even stilgezet om aan een militair te vragen hoe hy het circuit moest bereiken. Tijdens dit gesprek zag hij van rechts plotseling een vliegtuig naderen, dat zyn aanloop voor de start nam. De heer Cou têaux gaf direct gas. en daaraan heeft hy het te danken gehad, dat het vliegtuig niet recht op hem inreed. Alleen het achtergedeelte van de auto werd nog door de propeller gegrepen en ver- De piloot kon naderhand normaal op- stygen. De automobilist moest naar een ander vervoermiddel omzien, aldus De j het liberale bondsdaglid Mende, voormalige Duitse officier, die zich vooral met eerherstel van veroordeelde Duitse soldaten bezig houdt. Na de arrestatie van Tousseul is thans nog slechts een van de vluchtelingen, Borgers, niet in handen van de po litie. Slechts één van de gearresteer den, Jacob de Jon ge, is tot dusverre door het ingrijpen van de Britse be- «eitingsautorlteiten naar Nederland t ruggevoerd. De overigen blyven in voorlopige uitleve ringshechtenis, doch de bevoegde gerechten hebben nog niet beslist of Verhoging jaarwedde met 2000 voor Gedeputeerden Zes leden van Provinciale Staten van Zuid Holland hebben een voorstel by de Staten ingediend om de jaarwedde van de leden van Gedeputeerde Staten, te tekenen van 1 Januari 1953 af, te be palen op ƒ9500. Op 18 December 1951 stelden de leden van Provinciale Staten deze jaarwedde vast op ƒ7500 per jaar, hoewel de zes leden, die het voorstel hebben ingediend, van mening zyn, dat een verdergaande verhoging alleszins ge wettigd is, hebben zy hun voorstel be perkt tot een verhoging van ƒ2000, ten einde na de eerstvolgende verkiezing de Staten in hun nieuwe samenstelling de gelegenheid te bieden deze aangelegen heid nader te bezien. Maartoen daarna de Duitse politie de foto welke Kobütz had genomen in han den kreeg, kon zy die, afdrukken in het opsporingsregister en van die foto heeft de Duitse politieman Tousseul herkend. Kobütz is, nadat de foto was gepubli ceerd in zyn blad, indertyd beboet met 200 mark wegens het verzwijgen van zyn ontmoeting met een door de politie ge zochte. By de behandeling van die zaak is toen komen vast te staan, dat Tousseul hem had gezegd: „Ik ben uit Breda ont vlucht". Men vraagt zich thans af, wat er met de vyf arrestanten op Duitse bodem zal gaan gebeuren. De Duitse instanties tonen weinig lust de vyf, van wie er vier al maandenlang zijn opgesloten, uit te leveren. Met het voorbeeld van de vry- gelaten, maar onmiddellyk door de Brit ten uitgeleverde De Jonge voor ogen, 6chijnt men er evenmin iets voor te voe len de andere vier dezelfde weg te laten volgen, beducht als men is voor de Duitse pers en de algemene volksopinie. Helpers in beroep Intussen is ook de zaak van de Amster damse helpers niet ten einde. De rijwiel hersteller F. de J. en F. J. C. en M. A.. die tot 5 maanden gevangenisstraf wer den veroordeeld, zyn in hoger beroep ge gaan. In de zaak tegen de broer van de ontsnapping te zyn geweest, oorlogsmisdadiger Faber, de Amsterdam- steeds open. Dit markante gebouw in het Haagse stadsbeeld, het nieuwe hoofdpostkantoor aan de Rijs- wijkse weg, dat reeds geruime tijd in gebruik is, wordt Zater dag a.s. door de directeur-gene raal der P.T.T. officieel in gebruik genomen. Perzisch Hoi acht zich bevoegd Aanhangers van Mossadeq werden verbannen Het Perzische militaire hof. dat oud premier Mossadeq berecht, heeft ver klaard, bevoegd te zyn een vonnis over Mossadeq te vellen. Het eigeniyke proces kan nu beginnen. 1 De Perzische regering heeft Zaterdag 215 pro-Mossadeq demonstranten verban nen naar bet eiland Kharg in de Per zische Golf en heeft soldaten daken laten vernielen van markt-winkellers, die Donderdag hun zaken gesloten hadden uit protest tegen het proces. Vervolgens brachten de soldaten Bloten op de deuren van winkels aan. De actie werd later in opdracht van premier Zahedi gestaakt, nadat de koop lieden een beroep op de godsdienstleider Kasjani hadden gedaan, zyn invloed voor hen aan te wenden. De kooplieden hebben de regering verzekerd, dat zy hun winkels niet meer zuilen sluiten. se banketbakker M. K. F., die wegens gebrek aan bewys werd vrijgesproken, heeft de officier appèl aangetekend. De instructie tegen de Amsterdammer H., die wordt verdacht, een schakel by de DAT minister-president dr W. Drees Zaterdag in Utrecht het woord heeft ge voerd tydens de Fakkeldragersdag de Party van de Arbeid. DAT de Nieuwe Apeldoornse Courant Zaterdag in Apeldoorn haar 50-jarig be staan heeft gevierd en een nieuw gebouw van de handelsdrukkerij in gebruik is genomen. DAT de Westduitse ambassadeur in Den Haag, dr H. Mühlenfeld, gisteren t.g.v. de herdenkingsdag der Duitse ge sneuvelden een krans heeft gelegd op het Duitse kerkhof te IJsselstein-Venray. DAT een varensgezel, die Zaterdag in een café te R'dam via valse voorwend sels enkele borrels van een ander op dronk, door zyn slachtoffer met een mes in de hals is gestoken. DAT ir W. A. van der Werff uit Den Haag, hoofd van het Bureau voor Her verkaveling, is benoemd tot voorzitter der Ver. voor Kadaster ■■n Landmeet kunde (ln de plaats van E. Prinsen). DAT de kamers van koophandel voor A'dam en R'dam aan de directeur-gene raal van de P.T.T. hebben verzocht, de verhoging van het inklaringsrecht der postpakketten met 150 pet ongedaan te DAT een 21-jarige gewezen jockey, die in vier weken tyd ongeveer 25 munt meters van telefoontoestellen in café's te Amsterdam heeft gelicht, door de Am sterdamse recherche is aangehouden. DAT de Ned. torpedoboot jager Marnix en het opleidingsschip Paets van Troost- wyck in de Franse haven Brest zyn aan gekomen. DAT de begrafenis van mevr. A. J. Lantsink, oud-hoofdbewaarster van het huis van bewaring te Arnhem en draag ster van de medaille van de huisorde van Oranje, Zaterdag ln Arnhem namens Prinses Wilhelmina werd bUgewoond door haar eerste secretaresse, mej. mr Geldens. DAT de Jongerenorganisatie Vryheld en Democratie in Meppel haar jaarver gadering heeft gehouden en dr H. J. Roethof en dr E. Nordlone. beiden uit Den Haag, thans resp. voorz. en vice- voorz. zijn. Foto leidde tot arrestatie De arrestatie van Tousseul is het gevolg vaneen vriendendienst, aldus het Alg. Dbl. Geruime tijd geleden, toen Tousseul nog maar betrekkelyk kort voortvluchtig was, heeft hy, trekkende door Duitsland, een auto aangehouden voor een lift. In die auto zat een persfotograaf van het Duitse geïllustreerde weekblad Quick, zekere Koblitz. Tousseul en Koblitz geraakten aan de praat en kwamen tot de ontdek king dat zij ongeveer tezelfdertijd by ae S.S. in Rusland hadden gevochten en niet elkander in het veld hadden ge legen. Zy bezegelden de vriendschap o.a. hierdoor dat Koblitz een foto van Tous seul nam. Deze foto is een stap op de weg naar Tousseuls arrestatie geworden. Toen de Nederlandse regering de uitlevering van Tousseul vroeg aan de Duitse regering, kon zij by dat verzoek slechts een vele oude en onduidelyk foto overleggen. DAT de eigenaar van ruim 6550 ha grond in Echteld-Lienden (Betuwe) heb ben besloten tot een ruilverkaveling die 12.5 millloen zal kosten. DAT de oud-burgemeester van Gilze- Ryen, G. J. Poppel, vandaag in Eersel (N.-Br.) zyn 90ste verjaardag heeft ge vierd. DAT de Veendam van de Holland-Ame- rika Lyn vandaag op haar laatst^ reis in Baltimore Is aangekomen waar zy zal worden gesloopt. DAT de besprekingen, die een Ned. handelsdelegatie in Argentinië voert, ten doel hebben een handelsovereenkomst te sluiten in zake de uitwisseling van goede ren ter waarde van 45 millioen dollar in elk van beide richtingen. DAT een ambulancewagen van de G.G.D., die by het parkerei. even achter uit reed, in de Van Hallstraat te A'dam twee voetgangsters van ongeveer 50 jaar heeft aangereden, die licht werden ge- Dat minister Zylstra bij de hoofdcom missie voor de Industrialisatie een com missie ad hoe heeft ingesteld in zake ge- meenteiyke activiteit bij het aantrekken van buitenlandse industrieën. Een daad van blinde woede Zijn volwassen zoons mochten aan tafel niet zonder toestemming spreken De oude Gaston Dominici heeft in de I miste. Een poging om nogmaals te schie- nacht van Zaterdag op Zondag na een ten mislukte, doordat het wapen wei- urenlange ondervraging bekend, de fa-1 gerde. Daarop rende Gaston achter Eli- milie Drummond te hebben vermoord. Na zyn bekentenis zei de 77-jarige tot hoofdinspecteur Sebeille: „Je hebt 't ge wonnen, jongeman." Gaston verklaarde hierop, dat hy in woede was ontstoken, toen Sir Jack Drummond, die op stuk grond kampeerde, dat by de boer- dery van Dominici behoorde, hem „on- hebbelyk" had bejegend. Sir Jack zou Gaston hebben gezegd, niet by de kam peerplaats „te blyven rondhangen". Het is niet duidelijk, dat Dominici een wapen by zich had of er één is gaan halen, doch vast staat, dat hij Sir Jack en diens echtgenote met een Amerikaan se legerkarabyn doodschoot. Het 10-ja- rige dochtertje van de Drummonds. Eli- zabeth, die door de schoten uit haar slaap was opgeschrikt, vluchtte in de richting van de rivier (de Bléorne) Gaston schoot ook op haar, doch hy Dit is Gaston Dominici, de 77-ja- rige moordenaar van de Drum monds, die gisternacht zijn mis daad bekende. Vanmorgen pro beerde de oude boer, tevergeefs zelfmoord te plegen. zabeth aan en haalde haar by de oever van de rivier in. Ondanks smeekbeden van het meisje, sloeg hy haar met de kolf van de karabijn op het hoofd, tot zy het bewu9tzyn verloor. Hy deed dit zó hard. dat de kolf barstte. Na zijn gni- welijke daad wierp Gaston de karabyn in het water, aldus de bekentenis. Aan Reuter ontlenen wij nog, dat de oude Gaston door zijn heersernatuur „de oude leeuw" werd genoemd. Ook thuis, op de boerdery, was Gaston een ware despoot. Men beweert zelfs, dat zyn twee volwassen zoons, Gustave en Clovis, zon der toestemming van hun vader aan tafel niet mochten spreken Volgens A. P. ging aan de opmerking van Sir Jack Drummond („Blyf hier niet rondhangen") het volgende vooraf. De Drummonds hadden hun tenten naast hun auto opgeslagen. Toen de duisternis in viel, hoorde Sir Jack geritsel in het struikgewas. Hy ging kijken en trof Gas ton Dominici, die van achter een struik het kamp bespiedde. Daarop verzocht Sir Jack hem, op de geciteerde wyze, te verdwynen. Hierdoor ontstak de oude boer la blinde woede. Zowel Reuter als A.P. meldden van morgen Gaston Dominici heeft zojuist geprobeerd, zelfmoord te plegen. Tydens de reconstructie van de moord poogde de oude boer van een brug te springen. De rechter van instructie kon hem ech ter nog net grUpen. -lgens A.P. is de politie niet tevreden met het relaas van Gaston Dominici over de moorden. Zyn verklaringen zouden overeenstemmen met ander bewys- materiaal, dat zich in handen van de politie bevindt. Vanmiddag is Gaston Dominici officieel beschuldigd van moord met voorbedachten rade. Hy werd in de gevangenis van St Charles te Digne opgesloten. Rustig weer. Het K.N.M.I.' te De Bilt verwacht tot morgenavond: Zwaar bewolkt met enkele verspreide opklaringen en plaatselyk nevel of mist. Overwegend droog. Dezelfde temperatuur als vandaag of Iets lager. Weinig wind. (Opgemaakt hedenmorgen 10 uur). Zon i Dinsdag: zon var van 1139 tot 3,17 u

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1