Voor verbreding van de baan 1000 m3 zand per dag y Begin volgend jaar weer rechtstreeks 3 naar derde perron KbOXV?..Ja qïaaq f Han Werz exposeert in eigen atelier Klacht over kwartjestekort wordt doorgegeven Nu reeds 600 deelnemers in zestien straten Fundamenten huis Ter Lips in Voorschoten blootgelegd NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 13 NOVEMBER U53 Millioenenplan wordt werkelijkheid Het geheel der Leidse spoorwegwerken op dit ogenblik overziende, zou men kunnen zeggen, dat de geschiedenis zich herhaalt. Weèr voeren zware vrachtauto's uit verschillende richtingen en op verschillende plaat sen grote hoeveelheden zand aan. Herinnering aan de tijd, toen met de uitvoering van dit reusachtige plan werd begonnen (demping spoorweg haven en aanleg van de hoge baan). Het zand van nu is ook bestemd voor de nieuwe baan, maar dan voor de verbreding De hoge baan namelijk is nog langverband met het wegenplan. Zo grijpt liet klaar. Thans liggen er twee sporen: het een in het ander er moeten er in de omgeving van het! station niet minder dan zes komen. Een' T rrnae* fiirt Tirnr/rrnnvner zeer belangrijke uitbreiding dus. Met het! Lange tijd ZanaaanVOST vergroten van het dijklichaam moest," Tussen de Haarlemmervaart en het noordelijk gewacht worden op het om-station wordt dus duizend m3 zand per hoog brengen van de goederentreinen en j aangevoerd om de spoorbaan op de zuidelijk eveneens op deze veranderingvereiste breedte te brengen. Die zand- aanvoer duurt tot ver in het nieuwe jaar (ja, 1953 is al weer oud!). De tijdbereke- ning hiervoor correspondeert in zoverre op die voor het in afbouw zijnde viaduct aan de Rijnsburgerweg. dat dit viaduct iets eerder klaar moet zijn dan de spoor baan tussen deze twee punten. De chef van het bouwbureau der Ned. Spoorwegen te Leiden, ir F. Schalij, deelde ons mee. dat het viaduct in de zomer van 1954 klaar moet komen. Is het voltooid, dan kan het dijklichaam direct Mcii op het verplaatsen van de ti denUtrecht, die, zoals bekend, sinds .enige weken hoog staat Pas nu alle lage sporen zijn verwijderd, kan het de spoorbaan ongehinderd voortgang hebben. En het hééft ook voortgang! Aan de Maredijk, bij de Rijnsburgerweg en nog op andere plaatsen. Een opzichter bij het grote viaduct Rijnsburgerweg vertelde ons dat per dag meer dan duizend ku bieke meters zand worden „binnenge bracht". De verbreding van de baan heeft plaats over een lengte van 2 km (tussen Lage Morsweg en viaduct Haar lemmertrekvaart). Gecombineerd kunstwerk Bij en ten Noorden van het station richting Haarlem is de activiteit wel het grootst. Het verhoogde gedeelte van de goederenbaan is afgewerkt Ofschoon de rust in de omgeving van het gecom bineerde kunstwerk aan de Haarlem mervaart domineert, willen wij het toch even over dit belangrijke onderdeel van het werk hebben. De oude spoorbrug is gedemonteerd In het water staat nog de kolossale pijler, die deze brug in het midden heeft ge dragen. en ook de beide landhoofden hebben de slopers nog van zich weten af te houden. Het verwijderen van deze onwrikbare steenmassa's zal wel enige tijd opeisen. Het viaduct hier telt acht openingen In de lengte is het het grootste van de Leidse kunstwerken Voor de Haarlem merweg zijn twee openingen (noordelijk) bestemd, waarvan er nu één wordt ge- ,br,uikt( Er kan moeilijk gesproken worden van èen „uitvalspoort" naar Oegstgeest, want de weg, die hier uitloopt in een be- geld pad, is slechts toegankelijk voor wielrijders. Er staat een bord „Voor alle keer afgesloten dit geldt niet voor wielrijders". In de toekomst ondergaat de weg op dit punt dus nog een aan merkelijke verbreding als de noordelijk ste opening kan worden gebruikt, veblj De scheepvaart heeft ook twee openin gen. maar moet het voorlopig met één doorgang stellen De andere is aan de zijde yan de stad door een ijzeren dam- wand afgesloten. Vóór deze wand ligt het zuidelijke landhoofd van de voor malige spoorbrug. De overige openingen van het kunst werk vier in getal bevinden zich ter hoogte van de Maredijk. Hier moet in dc toekomst dus wel een voorname weg worden aangelegd. Over het wegenplan zijn de autoriteiten nog gesloten als een bus Men mag echter verwachten, dat er binnen afzienbare tijd toch wél mede delingen over zullen komen. Die geslotenheid is te verklaren, als men weet, dat er inderdaad nog steeds aan dit tamelijk gecompli ceerde wegenplan wordt gedokterd. Het plan staat niet op zichzelf. Men denke eens aan het nieuwe vee marktterrein. dat hier ook zou ko men, aan het terrein voor 3-October- vermakelijkheden en aan het recrea tieplan voor de Kikkerpolder. Zoals we in onze serie „Leiden groeit uit de kluiten" al hebben gemeld, kan elk ogenblik de laatste hand aan dit plan worden gelegd. We vernamen thans, dat het wederom enkele wij zigingen moest ondergaan, juist in PUZZLE PROMINENTEN 1. Mej. E. Wessellus. Thorbeckestr. 14, Leiden; 2. mej. B. E. Fröberg, Kerkweg 2. Ter Aar; 3. J. F. Bosman. Begijnhof 2. Leiden. Op deze foto is duidelijk te zien, dat de spoorbaan nog belang rijk verbreed moet worden. Thans liggen er twee sporen en dit wordt straks opgevoerd tot zes. De rietafscheidingen die nen om zandverstuivingen te voorkomen. Deze foto is j maakt ter hoogte van de Mare dijk; op de achtergrond het sta tion. Juist gaat de trein naar Amsterdam voorbij. Foto N, van der Horst. dat èr terstond gewerkt wordt, als het kan. En ook: dat de bussen zo gauw mogelijk van de Beestenmarkt zullen ver dwijnen! Het viaduct Lage Morsweg tenslotte verkeert nog steeds in zijn onvolkomen toestand. Natuurlijk zien do Morsbewo- ners met spanning uit naar het ogenblik, dat de toestand hier gaat veranderen. We kunnen dit begrijpen, want het is niet alleen ongemakkelijk, maar ook ge vaarlijk, vooral voor de kinderen. En er gaan wat kinderen door! Men heeft ons indertijd de verzekering gegeven, dat er dit jaar nog aan zou worden begonnen. Laten we hopen, dat de gemeentelijke leidslieden hun woord gestand kunnen doen! Hier zijn de stationtunnels in aanbouw. De personentunnel (achter) is heel wat dichter bij de voltooiing dan de bagagetunnel. Begin Januari gaan de reizigers weer rechttoe-rechtaan naar het derde perron Foto N. van der Horst. Agenda voor Leiden Schouwburg, 8 uur: K. en O., eerste voorstelling in de serie Schèrts en Schoonheid, kleinkunst-ensemble van Cruys Voorbergh brengt: Vanouds Adam en Eva. Turk, 8 uur: Ned. Reisvereniging, K.L.M.-filmavond. Federatiehuis, Gerecht 10, afdeling Ned Protestantenbond, ledenvergadering. Pieterskerk, 7.15—7.45 uur: Avondgebed. Oegstgeest, Oud-Poelgeest, 7.30 u.: besloten filmgespreksavond, La Putaine Respectueuse iDe eerbiedige lichtekooi, toelichting dr J. J. Louet Feisser. Zaterdag Volkshuis, 4 uur: dr A. Brouwer ove: onze labiele kust. Stadsgehoorzaal. 8 uur: Italiaanse Opera met Butterfly van Puccini. Schouwburg. 8 uur: Litteris Sacrum met De blauwe ogen van de keizer (Olym- pia) door Franz Molnar. Antoniusclubhuis. 8 uur: Leids Toneel gezelschap met Het nestje van de Anti quair door Hans Nesna. Maandag Collegezaal anatomisch laboratorium. Wassenaarseweg. 8 uur: K. en O., cursus prof. dr J. Dankmeijer over moderne wetenschappelijke aspecten van de rnens vóór de geboorte. Burcht, 8 uur: Vereniging van Zeeuwen „Luctor et Emergo", blijspel ,,'t Mot je neuze mae verbie gae" (in Zeeuw klederdracht) van J. Schuitmaker. Oegstgeest, bovenzaal Geref. ker Mauritslaan. 8 uur: A.R. kiesvereniging over passief vrouwenkiesrecht. Tentoonstellingen Prentenkabinet, Kloksteeg 25. 25 prenten en gouaches van Harry Disberg It.m. 21 November). Lakenhal, 104 uur: werken van Gentse schilders en beeldhouwers (t.m. 7 Decem ber). Nachtdienst apotheken Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502, en apotheek Reijst, Steenstraat 35. tel. 20136. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Carla L. d. van P. Ver- plancke en E. C. Prins; Aaltje M. d. var T. Mantel en W. Benning; André A. z van A. van Leeuwen en C. van Rijn; Gerardus z. van G. Akerboom en M. C. Stijger; Sheila I. d. van F. J. Wiessing en L. I. I. Roskott; Richard M. z. 3 I. M. Doornik en J. Bol. ONDERTROUWD: W. Guldemond E. Harteveld; A. L. van den Elshout A. A. M. van den Berg; N. van Ingen Schenau en M. Lodder; F. J. Verkleij en J Breugem; J. van den Berg en N. de Jong; C. de Wilde en C. Houwaard; J. van Nieuwkoop en M. W. C. van Dam; R. E. Adncij en J. F. Wettings; A. Bavelaar en M. Teleng; W. C. Meij e E. v. d. Heijden; G. van der Laan e M. P. Silvius; C. Doornekamp en C. va Vierzen; D. van Gelder en G. van Pul felen; W. A. C. Ligtvoet en M. M. Glasbergen. OVERLEDEN: J. M. Zandvliet, huisvi in Gordijn, 64 jaar; C, van Beelen, mar 67 jaar; A. I. van Renesse, huisvr. va Werdmüller von Elgg, 38 jaar. Ja, want wie zou er zonder ROXY willen zitten? Wie aandachtig proeft, wil alleen nog maar deze verse geurige Amerikaan. Bij ROXY staat de kwaliteit voorop. Ruik het, proef het, geniet ervan! En u stemt mee in met Parijs sterke impuls De Leidse kunstschilder Han Werz, die sinds lang niet veel belangrijks heeft laten zien, organiseerde in zijn atelier in de Kloksteeg no. 2 een tentoonstelling van olieverven en aquarellen, die het resultaat zijn van zijn naar het groothertogdom Luxemburg en naar de lichtstad Parijs. Er wordt geen officiëlg openingsplechtigheid gehouden, doch tussen 15 No vember en 6 December kan iedere belangstellende er terecht. En men zal dan ontdekken, dat er bij deze kunstenaar na de periode van betrekkelijke rust een tijdperk van dynamiek is ingetreden. Dat dynamische is het best te consta- zijn olieverven. Met hartstocht heeft de doorgaans wat statische Werz ch op de kleur geworpen, kleur, die bij hem een manifestatie wordt van het bonte even zelf. Zie hiervoor bijvoorbeeld zijn .Boekenstalletjes", zijn „Parijs bij nacht" :n zijn „Rue Galande". Kamer van Koophandel Onder voorzitterschap van dc heer T. »n Waveren vergaderde gistermiddag de Kamer van Koophandel en Fabrieken Rijnland. In het openingswoord zei jorzitter. dat de Kamer In dc achter liggende maanden veel aandacht heeft besteed aan de exportbevordering. De :and van ons volk is louter afhankc- van de uitvoer, aldus de heer Waveren. Bij de ingekomen stukken was een brief an de directie van een «varenhuis Leiden, waarin een tekort aan kwartjes werd gesignaleerd. Dc Kamer besloot dit chrijven door te zenden naar het m' erie van Financiën. De automatieken zijn ooral oorzaak van dit tekort. Mr dr P. G. Knibbe werd gelukgev ter gelegenheid van het feit. dat de tol Warmond gaat verdwijnen. De heer Knibbe heeft veel voor deze verdwijning gedaan. De heer Meerpoel, onder-voorzitter de Kamer, sprak over de opruimingsdata. Hij kwam tot de conclusie, dat er regeling moet komen voor het gehele land als er iets verandert, dat de begin datum van de Januari-opruiming moe worden verschoven, alsmede de begin datum van de zomeropruiming en dat de termijn dient te worden bekort tot weken. De commissie van de Kamer de opruimingen zal dit vraagstuk nader bestuderen. De begroting voor 1954, die sluit met e bedrag van f 91.000, weid aangenomen. Met de andere Kamers zullen bespre ngen worden gevoerd om er bij dc mi nister op aan te dringen, dal het aantal noordelijk er van worden aangevuld en kan, na de openstelling van het viaduct voor het verkeer, het gat tussen statión en viaduct (de tegenwoordige Rijnsbur gerweg) worden gestopt. De afbraak van het hulpviaduct is dan eveneens nabij! De stationtunnels Op het station trekt de afbouw van de personen- en bagagetunnels de aandacht Op het overpad tussen het eerste en het tweede perron kan men altijd reizigers vinden, die er intense belangstelling voor hebben. Het zijn uiteraard vooral de Lei- denaars. die dagelijks naar Den Haag rei zen en de last van het trap-op-trap-af- trap-op regelmatig aan den lijve onder vinden. Elke vordering betekent voor hen immers een stap naar het ogen-blik, dat de personentunnel weer open gaat We menen, dat zij elke dag zo n stap hebben kunnen doen. want deze afbouw gaat snel in zijn werk. En het pleit voor de service van de Ned. Sooprwegen, dat ze met de reizigerstunnel zijn begonnen. Die is nu een heel stuk dichter bij de voltooiing dan de bagagetunnel, die aan de kant van de Rijnsburgerweg ligt. We kunnen de reizende Leidenaars meedelen,, dat de personentunnel be gin volgend jaar wordt heropend. Dat is dus een goede inzet van 1954! Het gaat dan weer rechttoe-rechtaan naar het derde perron. Nu al spopplaatsen Bij het station hoort het stationsplein. Langzamerhand krijgt dit zijn definitieve vormen, met name het zuidelijke deel (richting Morssingel). Men begrijpt, dat met het noordelijke gedeelte pas kan worden begonnen, als het viaduct Rijns burgerweg zijn opening nadert De situatie hier zal nog belangrijke wijzi gingen ondergaan Het gehele verkeer krijgt straks een andere baan. Op het zuidelijke gedeelte van het plein vindt men al enige stopplaatsen van het bus- en laxistaUon. Hieruit blijkt wel. Leidse Lichtweek IN VAN DER WERFFPARK KOMT EEN LICHTBRUG Onder voorzitterschap van wethouder D. van der Kwaak is gisteravond in De Turk een vergadering gehouden van het actie-comité Leidse Licht week, waarbij alle straatcomité's tegenwoordig waren. Op het ogenblik hebben zich reeds zestien straten voor deelname opgegeven, en dit aantal zal wellicht nog wat groter worden. Elke straat zal zelfstandig de versiering en verlichting verzorgen. Tot op heden hebben zich als deel nemers aan de Lichtweek opgegeven de Stationsweg. Steenstraat, Haaiiemmerstr Mare, Nieuwe Rijn. Botermarkt. Maars- mansteeg, Donkersteeg. Breestraat, Doe- zastraat, Herenstraat, Prof essorenw ijk, Hooigracht. Turfmarkt, Noordeindc en Jan Vossensteeg. Deze zestien straten misschien wor den het er nog meer hebben elk een apart plan voor de feestverlichting Op verzoek van het comité Leiden Leeft za de gemeente molen De Valk on de ach terzijde van het stadhuis verlichten, tet- wijl op het water bij de Hoogstraat een lichtattracie zal worden opgericht De verlichting van de voorzijde van het stadhuis is «begrepen in de verlichting van de Breestraat. Bovendien wordt in het Van der Werffpark een lichtbrug aangebracht om Heren- en Doezastraat een verbinding te geven met het stads centrum. Aan alle toegangswegen naar de stad zullen borden worden geplaatst met een opschrift in de geest van „Lichtweek Leiden Roept U". De officiële opening is bepaald op Woensdag 25 November. De actie duurt tot en met 5 December. Het staat nu reeds vast, dat van 28 November tot 5 December de win kels tot 9 uur geopend zullen blijven. Er zal nog overleg worden gepleegd met de personeelsunies, om ook voor de periode van 25 tot 28 November openstelling tot 9 uur te krijgen. Prijsvraag Voor het winkelend publiek is een grote prijsvraag op touw gezet. Men zal moeten nagaan het totaal aantal deel nemers aan de actie in elke straat. Deel nemers zijn kenbaar aan een kaart in de etalage De oplossing moet worden vermeld op in de kranten af te druk ken formulieren. We kunnen nu al wel verklappen, dat dit een winkelen wordt langs meer dan 600 zaken. De Leidse fabrikanten en grossiers hebben fraaie prijzen beschikbaar ge steld. die in de etalage, van Peek en Cloppenburg aan de Breestraat zullen worden uitgestald. De formulieren die nen hij het V.V.V-huia te worden inge- betalingstermijnen voor de inkomsten belasting van vijf op twaalf wordt ge bracht. Aan het hoofdbestuur van de P. T. T. wordt een schrijven gericht, waarin de hoop wordt uitgesproken, dat de voorge nomen decentralisatie bij de postcheque- en girodienst in de afdelingen West- en Oost-Nederland geen vertraging ten ge volge zal hebben. Het schrijven van de Kamer aan het hoofdbestuur van de P. T. T. in zake de districtstclefoongidsen, waarover wij gisteren reeds schreven, gaat door. De heer Meerpoel maakte bij de rond vraag nog enkele opmerkingen over de vermogensbelasting. Hij stelde voor, te bevorderen, dat deze belasting zou gaan werken niet bij f 16.000. maar bij f 32.000. Met andere Kamers zal dienaangaande contact worden opgenomen. Werz is hier overgegaan tot een veel losser techniek, die hij in zijn aquarellen blijkbaar niet direct heeft aangedurfd Daaronder zijn er zélfs nog van Parijs, die het oude. statische en koele karakter ver tonen. In andere, zoals het wonderlijk transparante „Naakt met spiegel" en het eigenaardige blauw gekleurde huis in Luxemburgs bossen zien we deze los sere en levendiger opvatting eveneens baar. breken. Dat deze in gang gekomen ontwikke ling voorlopig niet zal stil staan, bewijst o.a. een voor Werz, de technisch knappe tekenaar, wel zeer opvallend schilderij: ..Rue Norvins", waarin 'het perspectief en in het algemeen de exactheid weergave wordt opgeofferd voor een c positorisch constructieve behandeling het doek. waarbij de kleurvlakken eigen, zelfstandige taak hebben Dat Werz hier op een tweesprong staat, bewijst de béhandeling van zijn lucht, die nog geheel volgens de oude opvatting werd wei geven, al zijn ook hier genoemde Bestuur van Morphy recipieerde T.g.v. 90-jarig bestaan van het schaakgezelschap De feestelijkheden ter gelegenheid van het 90-jarige bestaan van het Leids stu- dentenschaakgezelsohap Morphy zijn gis teren ingezet met een receptie van het bestuur in Minerva. Er bestond voor deze receptie een enorme belangstelling en waarlijk niet alleen uk studentenkringen. We zagen sotor-magnificus. prof. dr J. M. van Bemmelen, het collegium de oud-praeses van de F.I.D.E. en van Morphy. mr A. Rueb. burgemeester Van Kinschot en wethouder Van Schaik. de commissaris politie, de heer R J. Meyer, de lijd- schriftcommissaris van de K.N.S.B.. de heer G. W. J. Zittersteijn. Voorts boden tal van vertegenwoordi gers van sub.-verenigingen. gezelschap en disputen. Ook de schaakgezel schappen van de Universiteiten van Am sterdam. Rotterdam. Groningen. Utrecht Delft waren vertegenwoordigd. De praeses van Morphy, de heer Goudsmit, beantwoordde de sprekers op onnavolgbare wijze. den: wijze De gehele tentoonstelling bewijst, dat we in de nabije toekomst nog vee! Werz mogen verwachten en een bezoek aan het kleine, antieke huis in de Klok steeg kunnen we dan ook van harte iedere kunstminnende aanraden. C. Th. R. SASSENHEIM Niet de heer D van Weizen. maar de heer D. van Velzen is te Leiden water geraakt én verdronken. In Voorschoten worden thans de fun damenten blootgelegd van het huis Ter Lips of Wijngaarden, gelegen achter per ceel 50 in de Wijngaardenlaan. De werk zaamheden staan onder leiding van prof. G. N. Renaud en hebben een noodza kelijk karakter, aangezien over de fun damenten een weg wordt aangelegd, wat ?n later onderzoek zou bemoeilijken. Het huis Ter Lips was in 1389 als gra felijk leen in handen van de familie Hoochstraet. In de vijftiende 'eeuw werd familie bijgenaamd „Van Lipsen". In 1498 werd huize Ter Lips overgedragen an de familie Oem van Wijngaerden. In s zeventiende- en achttiende eeuw ver- isselde het dikwijls van bewoners. Dit middeleeuwse huls werd in de ze ventiende eeuw ingrijpend verbouwd en 1745 afgebroken. Het oude slot is eens bewoond door P. Scriverius. ;eds eerder ontwierp prof. Renaud grondplan van Ter Lipo, aan de hand de bestaande afbeeldingen en stelde i vast. dat opgraving het beeld be langrijk zou kunnen wijzigen, vooral wat de onderlinge verhouding der bouwdelen betreft. De afbeelding is gemaakt door H. Spilman naar A. de Haen (1739). en genomen uit ..Kastelen, Rldderhofstedei en Buitenplaatsen in Rijnland", een gave van Oud I.eiden ter gelegenheid het gouden jubileum in 1952. Chr. militair tehuis één jaar Alweer een jaar lang is er in Leiden een Christelijk militair tehuis. Natuurlijk hebben de jongens de gelegenheid aan gegrepen om dit feit te vieren. In samen werking met het bestuur van de Neder landse militaire bond Pro Regc. afdeling Leiden, zetten ze een grootse verjaardags- I fuif op touw, die gisteravond In het ge bouw Breestraat 19 plaats vond. Ds J. A. de Ruiter opende de bijeen komst en heette overste Gorth van Wijk en enkele officieren met hun dames apart welkom. Grotendeels verzorgden de mili tairen zelf het programma met aardige schetsjes. Hulp van buiten af kregen ze van een groepje jongeren van enkele jeugdverenigingen, die een uit het Frans vertaalde middeleeuwse klucht opvoerden en het blijspelletje van Godfried Bomans „Een eeuw achter". Enkele leden van De Stalen Band zorgden voor een gezellig muziekje Namens de militairen bood de korporaal lste klas Loef, mej. M. Plaatser. de direc- uit-trice van het tehuis, een bloemetje aan (Advertentie). OPEL OLYMPIA "FijzJinrrf Buitengewone rijkwaliteiten. Comfortabel en ruim. Bedrijfszuinig. Maak een proefrit II. 5995- ondernemen prijs) Vlugge levering Product van General Motors OFFICIAL DEALER Gebr. VAN ULDEN Verdamstraat 6, Tel. 23041 Voor Oegstgeest v. Oldenbarneveltstraat 37 Tel. 21583 Universiteit krijgt nieuwe klokken De toren va nhet academiegebouw aan het Rapenburg zal worden gerestaureerd. Tevens worden er over een paar maan den twee nieuwe klokken in gehangen. Zoals bekend, legden in de bezettings jaren de Duitsers beslag op de oude klokken. De nieuwe klokken zullen on derling in grootte verschillen, ofschoon de afmetingen van de grote klok toch niet groot zullen zijn. gezien de tamelijk beperkte draagkracht van de toren. Tandarts A. G. J. Terpstra overleden Gisteren is na een ziekte van enkele maanden ln Leiden overleden de heer A. G. J. Terpsba, tandarts. Hij bereikte de leeftijd van 54 jaar. In 1926 behaalde de heer Terpstra het tandartsdiploma, waarna hij zijn praktijk in Leiden be gon. Hü heeft hier dus 27 jaar gewerkt. In 1943 werd hij benoemd tot directeur van het tandheelkundige instituut voor ziekenfondsverzekerden, dat verleden jaar is opgeheven. Maandagmiddag half 3 vindt bij het Groene Kerkje te Oegstgeest de teraar debestelling plaats. Hooigracht heeft nu ook winkelierscombinatie Ter voorbereiding van de versiering en verlichting van de Hooigracht in de ko mende Leidse Lichtweek had zich een actie-comité gevormd, waaruit Woensdag avond de winkellerscombinatie Hooi gracht is geboren. Voorzitter is de heer C. van Muijen. Het is o.a. de bedoeling in de Lichtweek de bekende zuiltjes weer op de Hooigracht te plaatsen. Vroeger n ze oranje, maar nu krijgen ze een erfje. Aan de verlichting wordt na tuurlijk de grootst mogelijke aandacht besteed.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 3