RIJN- EN VEENSTREEK VetthoJk DE AVONTUREN VAN PETZI, PELLE EN PINGO RAMON WAST m/ stuiken. WITTER! NIEUWE LEIDSCHE COURANT e DINSDAG 3 NOVEMBER 1951 ABBENES Dankstond voor 't gewas. Woensdag 4 November, Lervormde Ge meente, 19 uur ds M. C. Don. ALKEMADE Burgerlijke Stand. GEBOREN: Johannes D, z. van J A Schakenbos en M W van Haaster; Cle mens H M, z. van C J Otto en M G Schra- .der; Maria A, d. van J P Turk en H Olyerhoek; Albertus N, z. van J C de Jong en E K Burger; Angela A M. d. van S A van Ruiten en H M Koek: Cornells H M, z. van P A M Akerboom en M C Hoogenboom; Maria M C, d. van A J van Veen en P J Semp. ONDERTROUWD: F P Th v d Meer en L A v d Meer; J G Kusters en S P de Jeu; H A van Klink en J M A v d Wereld; H B G Bakker en A P Wcssel- GEHUWD: H M van der Holst en H v Haestregt; P J Verhaar en A M de Jong. ALPHEN AAN DEN RllN Stand in Hoornse damclub Zoals te verwachten was, staat C. Zijl stra in de bekerwedstrijden van de Hoornse damclub te Alphen aan den Rijn aan de kop. Zijn plaats is verzekerd; niemand kan hem meer verbeteren. C. Verboom is tot nu toe goede tweede, al zal hij zijn best moeten doen deze plaats te behouden. M. de Groot zal nog veel goeds moeten doen om in de kopgToep te komen. De nieuwe voorzitter G. van Winkel voelt zich al goed thuis in groep I, getuige zijn vierde plaats. De stand In deze groep is nu: C. Zijlstra, 20 punten uit 11 partijen; C. Verboom, 16 uit 10; R, v. Klaveren, 13 uit 10; G. v. Winkel, 11 uit 9; J. Dissel, 11 uit 11; A. de Groot, 7 uit 9; W. Ver boom, 6 uit 4; M. de Groot, 5 uit 5; W. Baart, 5 uit 5; A. v. d. Ent, 4 uit 7; W. Ravensberg. 4 uit 7; E. Megchelse, 4 uit 11; C. LooiensteUn, 3 uit 10. In groep II staat P. Spek met 14 pun ten uit 8 wedstrijden boven aan de lijst voor de beker, maar L. Verdegaal is van plan het nóg beter te doen door 10 punten te behalen uit 5 wedstrijden, terwijl hij nog geen verliespunten heeft. Ook A. Bijl doet. zij het met twee verliespunten. nog ernstig mee in de poging de boven ste plaats te veroveren. De stand is: P. Spek. 14 punten uit 8 wedstrijden; L. Verdegaal, 10 uit 5; A. Bijl. 6 uit 4; A. v. Vliet, 5 uit 7; M. v. d. Vaart, 4 uit 2; F. v. Doorn, 4 uit 7; C. v. Klaveren. 4 uit 6; A. Verboom, 2 uit 5; T. v. Gunst. 2 uit 5; N. Uithol. 1 uit 3. Leiders hoorden over coëducatie De leiders en bestuurders van de C.J.M.V -s en de C.J F.V.-s hielden gis teravond onder leiding van de heer Joh de Bruijn een contactavond in het Her vormd verenrgingsgebouw. De heer J van 't Vliet te Den Haag besprak de mogelijkheden van coëducatie (gemeen schappelijke opvoeding van jongens en meisjes). Spr. merkte op. dat men spre kend van gemengd werk, zich eerst dient te verdiepen in de problemen van de hedendaagse jeugd. Coëducatie mag niet alleen maar een samenbrengen van jongens en meisjes zijn, maar tevens moet de mogelijkheid worden geschapen om ieder de plaats te geven, die hem of haar toekomt. Het streven naar coëducatie is ontstaan in Amerika. Spr. belichtte vervolgens de principiële en de practische mogelijk heden en wees er op, dat het in het jeugdwerk niet gaat om de gemakkelijk ste, maar om de juiste manier. Geen Sint-Nicolaas? Na uitvoerige besprekingen van de beide middenstandsverenigingen, zowel afzonderlijk als gezamenlijk, is men tot de conclusie gekomen: geen Sint-Nico- laas-actie, tenzij de reclame-commissie binnen enkele dagen er nog in slaagt een actie in elkaar te zetten, waaraan een loterij met vele prijzen is verbonden. Bij de besprekingen stond het principe voorop: binding van klant aan winkelier en volkomen attractief voor de klant. Remmen weigerden. Twee auto's botsten gistermorgen in de Wilhelminalaan op elkaar doordat de remmen van de auto, bestuurd door G. v. W. alhier, weigerden. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor, maar beide auto's werden zwaar beschadigd. Brand in vuilnisbelt In de nacht van Zaterdag op Zondag ontstond brand in de vuilnisbelt van de motorenfabriek De Industrie. De vlam men sloegen hoog op van de plaats, waar vissersvaartuigen lagen. Een patrouille rende politic-agent ontdekte de brand en slaagde er in deze te bedwingen. Contactavond Morgenavond wordt in Concordia een contactavond gehouden door de meisjes- club Klimop. Vrij en Blij en 't Mosterd zaadje. Inbraak by N.V. Spanbeton In de nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken bij de N.V. Spanbeton. On geveer vijfhonderd meter kabel en een rijwiel werden ontvreemd. Het gestolen goed is met een roeibootje van het be drijf vervoerd en waarschijnlijk in Kou dekerk aan den Rijn in een autootje overgeladen. De waarde van het gestolen goed bedraagt ongeveer ƒ1100. BENTHUIZEN Schoorsteenbrand in Dorpsstraat. In het pand van de familie P. H., Dorps straat 143, ontstond gistermiddag een schoorsteenbrand. Met gezamenlijke krachten slaagde men er in, het vuur te doven. HAZERSWOUDE Winkelweek In voorbereiding. De winkelcommissie is gisteravond bijeen geweest in café J. Timmermans. Het doel was te komen tot de organisatie van een winkelweek. Nadat de heer D. Hassefras in grote lijnen het plan van de commissie had ontvouwd, gaf de heer G. Sepers nog een toelichting. Het plan is, de winkelweek te houden vai 25 Novem ber tot en met 5 December. Goede waar en schappelijke prijzen dienen samen te gaan met enige attracties. A.R. Kiesvereniging. De A.R. Kiesvereniging Neuerland en Oranje vergadert Vrijdagavond half 8 in t gebouw achter de Geref. Kerk. De heer A. R. de Kwaadsteniet, lid van Prov. Sta ten, spreekt over: Beginsel en Ideaal. Kind en schoolarts. De Chr. Plattelandsvrouwen komen Donderdag in de huishoudklas van de School met de Bijbel bijeen, om half 8. Dokter Berg spreekt over: Het kind en de schoolarts. Dankstond voor 't gewas. Morgenavond half 8 wordt in de Geref. Kerk de dankstond voor het gewas ge houden. Ds J. Oussoren gaat hierin voor. KOUDEKERK AAN DEN RllN Vrolijke avond met Sempre Avanti In het verenigingsgebouw heeft Sem pre Avanti uit Leiden een buitengewoon geslaagde uitvoering gegeven ten baie van het meubilairfonds van het vereni gingsgebouw. De voorzitter van het bazar-comité deelde mee, dat de bruto- opbrengst van de bazar f6.117,62 be draagt. De heer De Wilde heeft de prijs gewonnen bij het raden naar de op brengst- Sempre Avanti, dat belangeloos op trad, heeft een zeer gevarieerd program ma geboden We noemen één naam: Wim Brugman, die telkens de zaal gespannen wist te houden De primeur in Koude kerk, Op bezoek in operetteland, werd De in de pauze gehouden verloting heeft f 160.65 opgebracht. N1EUWVEEN Orgelconcert in Geref. Kerk Gisteravond gaf de bekende toonkun stenaar Chr. Hanegraaf uit Leiden een concert op het gerestaureerde orgel in de Geref. kerk. De kerk was vrijwel ge heel bezet toen ds Snel de avond opende. Hierna begon de organist aan zijn pro gramma met Vater Unser, van Pachelbel en Lof zij den Heer van Walthei. Afge wisseld door gemeenschappelijk gezang volgden nog een Preludium en fuga in C. van J. S Bach, en twee koraalbewerkin gen: A: Aus tiefer Not schrei ich zu Dir; B: Mein Gott in der Höh sei Ehr. Hierna volgden nog Gavotte van Wes ley, Andante van Cimarosa en een koraalbewerking over Ps. 33 van Jan Zwart. Jammer is echter dat het orgel te klein is voor dergelijke uitvoeringen, waardoor de stemmen niet geheel tot hun recht kwamen. Drankwet Bij het College van B. en W. dezer ge meente is een verzoek ingekomen van de heer C. v. d. Sluis, om een volledige Vergunning ingevolge de Drankwet. NIEUW-VENNEP Woningwetbouw Waarschijnlijk zullen Ged. St. van Noord-Holland bouwvolume beschikbaar stellen voor de bouw van 26 woningwet woningen in Nieuw-Vennep, zo schrijven B. en W. van Haarlemmermeer aan de raad. Omdat ten spoedigste met de bouw moet kunnen worden begonnen, zijn thans reeds bouwplannen gereed. De aan gewezen bouwplaats is het terrein, gele gen aan de Noordwestzijde van de Jhr v. d. Pollstraat. Daar zullen twee blok ken van 7 en twee blokken van b eenge zinswoningen worden gebouwd. De sticn- tingskosten worden geraamd op r307.l)OU. van welk bedrag f275.000 nodig is voor de bouw en f32.000 voor het bouwrijp maken. De gemiddelde huurprijs van de woningen zal ongeveer f7.60 per week bedragen. Grappig? Zaterdagavond omstreeks 11 uur von den twee personen een fiets op de gras berm langs de Ringvaart, in de nabijheid van de Venneperweg. Onmiddellijk begon een aantal personen te dreggen, even later nog bijgestaan door de gewaar schuwde politie. Omstreeks half één ver scheen een inwoner van Nieuw Vennep, S., die de fiets als zijn eigendom herken de. Hij was naar Hillegom geweest, en daar was het vervoermiddel ontvreemd. Men heeft het dreggen toen maar ge staakt. Uit de omgeving wordt niemand Dankstonden voor 't gewas. Woensdag 4 November, Herv. Gemeen te. 19 u. ds J. A. van Boven. Geref. Kerk 19.30 u. ds IJ. v. d. Zee. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 3 u. ds L. Floor. OUDE WETERING Jeugdgebouw Gerei. Kerk Velen hebben zich reeds beijverd voor een doel, dat de moeite waard is: een jeugdgebouw achter de Geref. Kerk. De fondsvorming is begonnen met een pa pieractie. daarna ging men met busjes rond en verkocht asbakken en allerlei mooie dingen. De afgelopen maanden hebben velen vrijwillig hun krachten dienstbaar ge maakt door stenen te bikken enz. Mor genavond is het dan zover! Na de dank stond wordt de eerste steen gelegd Dankstond Ds D. van Swigchem gaat morgen avond om half acht voor in de dankstona voor het gewas in de Geref- kerk. Chr. kleuterschool De fundering van de te bouwen Chr. kleuterschool is dezer dagen gereed ge komen. De bouw van de school zal niet veel tijd in beslag nemen. RIJNS ATERWOUDE Bijna weer brand Zaterdagavond had mevr. R„ voor zij naar bed ging, nog wat op het gas gezel voor haar man, die nog thuis moest ko men. Terwijl zij op bed lag, geraakte de gasslang los en veroorzaakte brand, waar bij het tafelkleed en het deurtje van een keukenkastje vlam vatten. Doordat de ramen en deuren echter goed gesloten waren, doofde het vuur vanzelf. De heer R. zal echter wel even zijn geschrokken toen hij thuis kwam en een verschroeid tafelkleed en een half ver brand keukenkastje vond, want nog niet zo lang geleden brandde zijn boerderij af.... ROELOF ARENDSVEEN Treffers I sloeg Never Down De tafeltennisclub Treffers I speelde Zaterdagavond haar eerste thuiswed strijd in de competitie voor de hoofd klasse van de N.TT.B. Tegenstander was Never Down te Zaltbommel. Het aantal toeschouwers was geringer dan vórig jaar (waarschijnlijk door het vroege aanvangsuur) en beperkte zich tot en kele honderden- Deze zijn echter niet alleen getuige geweest van een overwinning van Treffers I, maar boven dien van een spannende en goed ge speelde wedstrijd. Toch hebben we de Treffers, Wout Heemskerk uitgezonderd, wel eens beter zien spelen; zowel Wil v- d. Zwet als Nico Heemskerk bereikten nog met de spelvastheid van vorig jaar. Never Down maakte zich echter door hard spel en forse slagen tot een geducht tegenstan der. De uitslag Treffers—Never Down is al* volgt: W. HeemskerkA. Boumans (22—j- 20, 21—10) 1—0; W. v. d. Zwet—H. v. djr Heijden (17—21, 18—21) 0—1; N. HeemsJ- kerk—M. v. d. Linden (5—21, 1821)j 01; W. v. d. ZwetA- Boumans (2118f 13—21. 21—4) 1—0; W. Heemskerk—H. v, d. Linden (21-14. 21—13) 1—0; N. Heems-c kerk—H. v. d- Heijden (22—20, 2118> 1—0; W. v. d. Zwet—M. v. d. LindeiE (21—17. 15—21, 2—23) 1—0; N. Heemsj kerkA.Boumans (1621, 2224) 0li W. Heemskerk—H. v. d. Heijden (21—19] 21—11) l_0; Dubbel: W. Heemskerk enj W. v. d. ZwetH. v- d. Heijden en M. vJ d. Linden (17—21, 21—19, 22—20) 1—0$ Einduitslag 73. TER AAR Weer in vrijheid Na een goede verzorging door een politieman alhier en in opdracht van de Officier van Justitie te Den Haag,""Verd Zaterdagavond de gevangen uil weer| losgelaten en door haar ega met een extra luid gesis op vreugdevolle wijze begroet. Het is te hopen, dat deze vogels voortaan met rust worden gelaten, niet alleen zijn ze zeldzaam in onze gemeen te, maar bovendien zijn het ware ver delgers van het ongedierte te velde. Dankstond Morgenavond om zeven uur in de Her vormde kerk en om half acht in de Geref. Kerk wordt dankstond voor het gewas gehouden. Bouwfonds Hervormde kerk Het bouwfonds voor de Hervormde kerk heeft in October ƒ339 opgebracht. WOUBRUGGE Hervormde Mannenvereniging Hedenavond half 8 vergadert de Her vormde Mannenvereniging in het gebouw Immanuël. De heer L. v. d. Sluys uit Alphen aan den Rijn zal spreken. Jaarfeest Besturenbond De Chr. Besturenbond houdt Woens dag 11 November, 's avonds half 8, zijm jaarfeest in de zaal van hotel Swama. Het hoofdbestuurslid, de heer W. C. van. Dijk te Amsterdam, zal spreken. Daar naast wordt een toneelstuk opgevoerd: „Als de poorten opengaan". Dankstond Geref. Kerk Vanavond om zeven uur wordt in de Geref. Kerk een dankstond voor het ge was gehouden, waarin ds G. Toornvliet uit Leiden zal voorgaan. Ook de wasmachine HOOGOVENS IJ M U I D E N De Koninklijke Nederlandsehe Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmulden vraagt voor haar afdeling Bedrijfsorganisatie een arbeidstechnicus met M.T.S-opleiding. Vereist: Bedrijfservaring, bij voorkeur in de chemische techniek; Analy tische aanleg; Gevoel voor bedrijfsefficiencyGoed contact met mensen. vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer RK 237. "ingewacht' PASTILLES Personeel gevraagd Mevrouw Kuijper, Juliana- laan 3, Oegstgeest, vraagt een flinke werkster vooi enige malen per week. Aan melden tussen 5—7 uur. 9 2e Meisje. Mevr. Jöbsis, Pr. Bernhardlaan 51. Oegst geest, vr. een net 2e meisje van 812 uur. Aanmelden 's avonds na 7 uur. Gevraagd, zo spoedig mogelijk, wegens omstandig heden van vorige, flinke hel dere werkster. Dinsdag- en Vrijdagochtend 9—1 uur, 2.50 per ochtend. Geen winkelwerk. Hogewoerd 104. Zo spoedig mogelijk hulp in de huish. v. d. en n„ liefst boven 21 jaar, in gezin met drie kinderen. Hulp van werkster aanw. Goed loon. Mevr. Dr H. Muller, Rijns- burgerweg 26. Leiden. 9 Een werkster voor 2 och tenden p. week. Regentesse- laan 16. Oegstgeest. Een net meisje. 1720 jr. voor de morgenuren. V.g.g.v. Wasstraat 20. 9 Actieve jongen gevraagd voor opleiding kantoor. Z.a. t.m. Techn. Bureau Koelman, Deutzstraat 6, Oegstgeest. Net meisje, boven 17 jaar, voor de ochtenduren. Aan melden 's avonds na 7 uur. Waldeck Pyrmontlaan 20, Oegstgeest. Tel. 21019. Personeel aangeb. 9 B.z.a. net meisje als werk ster voor één of meer dagen per week. V.g.g.v. Br. onder no 9750 bur. blad. 8. 't Is een prachtige tocht en onze vriendjes genieten dan ook volop. En Jumbo schijnt niet te weten wat vermoeidheid is. ,,'k Ben benieuwd hoe we de „Mary" zullen aantreffen, zegt kapitein Pelle. „Gelukkig dat Oom Rob is achtergebleven om toezicht te houden. Wie had ook kunnen denken dat we zo lang zouden wegblijven?" Ja, dat is zo: ze zijn een hele tijd op'stap geweest en Oom Rob zal wel benieuwd zijn om te horen waar ze toch allemaal geweest zijn. Maar veel zal hij er zich wel niet van aantrekken; als hij maar een pijp tabak heeft en vooral ook rustig kan slapen, dan is 't hem allang goed. „Daar komt de Barones aan!" roept Padi opeens en dit bericht brengt grote opschudding. Iedereen wil natuurlijk de Barones zien en dat kan gebeuren, want ze is groot genoeg. Daar staat ze met de babycar. Boven op 't wagentje, dat volgeladen is met pakjes, zit Jimmy, nog steeds getooid met muts en speen, 't Wordt ratuurUik een hartelijke ontmoeting en Barones Nijl bedankt nog eens voor 't practische wagentje, waarvan ze reuze gemak heeft. Jumbo is wel zo vriendelijk even te blijven stilstaan, zodat ze een poosje rustig met elkaar kunnen praten. Want de Barones wil alles weten: van hun bezoek aan de koning en ook van hun verdere plannen. Maar eindelijk zegt kapitein Pelle: ,,'t Is tijd, mannen; we moeten verder. Ik popel van ongeduld om te weten hoe 't met ons schip gesteld is." Na van de Barones en Jimmy afscheid te hebben genomen, wordt de tocht voortgezet. En dan komt er nóg een verrassing. Ze passeren een veldje, waarop de kinderen van vader Hert bezig zijn met het maken van vogelkooien. Dat heeft Petzi hun ge leerd en nu verdienen ze daarmee een flinke boterham. Vele vogelfamilies hebben ze al geholpen en nog steeds stromep de bestellingen binnen. „Opschieten!" bromt kapitein Pelle, en daar gaan ze dan maar weer. (WorcLl veroolgd.) Door net Geref. persoon bijverdienste gevraagd. Br. no 9749 bur blad. 9 Hebt U wol? Ik brei voor U alle voorkomende patro nen en maten. Lagewaard 7, Tel. 320. Koudekerk a.d. Rijn Te koop gevraagd 12 Studieorgels gevraagd, groot of klein, alles mag. Br. met prijs no 9751 bur. blad. 9 Meubelmakerswcrkbank, in prima staat. J. Westrnaas, Woubrugge. Te koop aangeb. 9 Aangeb. Simplex heren- rijwiel, compleet met prima verlichting 80.Dames fiets 65.Herenrijwiel als nieuw 70.Alles wordt onder garantie verkocht. Rijwielhandel Achilles, Hoge woerd 9. VERF. GLAS, KWASTEN EN PENSELEN Verfhandel „De Pelikaan" Pelikaanstraat 27. Tel. 25813. Leiden 9 Enige bespeelde, doch prima orgels en piano's, o.a. Studieorgel f 95, huisorgel f 190, Pracht harporgel f 450, Duitse piano f 600. In huur koop v.a. f 5,per maand bij W. A. Gouw. Terwee- weg 100. Oegstgeest. 9 Wit geëmailleerd kolen- fornuis. Te bevragen Jac. v. Beelen, Annastraat 25, Kat wijk aan Zee. 9 Een 2-wielige aanhang wagen met oplooprem. In prima st. Van Rijn, Prince- straat 42, Katwijk aan Zee. Te huur gevraagd 9 Kamer met of zonder pen sion, voor 2 maanden. Br. met prijsopg. onder no 9748 bur. van dit blad. Te huur aangeb. 9 Net kosthuis aangeboden 25.— per week. Rijnmond 3. Tel. 3386 (Flat), Katwijk aan Zee. Diversen 9 Stenen bedkruik f 1,10. Origineel Keuls aardewerk met beugelsluiting. Emaille kolenkitten f 2.49. Extra grote maat f 2.98. Kolen scheppen, solide uitvoering 49 ct. I.V.A. Haarlemmer straat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. 9 Moderne Philipsradio, z.g. a.n. uit de duurste serie. m. F.M. enz. in ruil voor goede piano. Br. met uitvoerige beschrijving onder No 9744 Bureau van dit Blad. 9 Morgen op de markt: Satijn overtrek, keper voe ring, ribfluweel, crêpe de chine, khaki, cheens. poplin, ta ft. badstof, graslinnen, piqué, flanel, enz., halve prijs. Voor de fontein. „Alsjeblieft, hier is 't bewijs: RADION trekt beter uit't wast héél wat witterF" Wilt U xèU 't bewijs zien, dat Radion beter uittrekt? Vergelijk dan eens twee eendere stukken wasgoedhet ene gewassen met Radion, het andere met een willekeurig ander was middel. Dan heeft U zekerheid: Radion wast witter, dus schoner. Radion wast alle vlekken weg. Neem dus Radion! Het trekt beter uit..

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6