ïlicutoe jCciltsrlK (Courant Hoop op groter Leiden Adenauers regeringscoalitie won de verkiezingen te Hamburg In de Bondsraad heeft hij ook nu ook een tweederden-meerderheid Moeilijkheden rond Triest nemen nog elke dag toe Bloedige straatgevechten in de stad Lucknow Scheiden doet pijn(??) Wist U Maatschappij in de Jongen van negen jaar mocht een motor besturen... MAANDAG 2 NOVEMBER 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6,— per kwartaal; 2,— per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELUR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatpastlcti ts gfiebltm aign bert ta tcgfjeaspoet" Vier en dertigste jaargang No 9879 Verkiezingsinzethet Europese leger DE WESTDUITSE regeringspartijen hebben de parlementsverkiezingen in de vrijstad Hamburg gewonnen en daarmede tevens de zeer belangrijke tweederden-meerderheid in de Bondsraad van Bonn (Eerste Kamer), veroverd. Zij behaalden 62 van de 120 zetels, tegen de socialis ten 58. Bedoelde meerderheid in de Bondsraad is uiterst belangrijk, met het oog op de bekrachtiging van het E.D.G.-verdrag. Indien dit namelijk in strijd met de grondwet zou worden geacht, kan de regeringscoalitie van Adenauer de grondwet wijzigen, aangezien zij in de Bondsdag (Tweede Kamer) al over de noodzakelijke tweederden-meerderheid beschikt. leger, dat Frankrijk echter nog moet aanvaarden. Aan de ratificatie in het Franse parlement is men nog niet toe. Adenauer zelf verklaarde vóór de ver kiezingen in Hamburg: „De einduitslag in Hamburg zal een beslissing zijn geheel Duitsland". De hier genoemde dr Sieveking vangt de huidige functionaris Max Brauer. Zoals men weet, hebben de socialisten de zaak van de al dan niet grondwettelijk heid der verdragen tussen Duitsland en d< Geallieerden bij het Constitutionele Hof te Karlsruhe aanhangig gemaakt, uitspraak is er nog niet geweest. Mocht het Hof beslissen, dat de verdragen grondwettelijk" zijn, dan kan Adenauer dus de grondwet Door deze uitslag in Hamburg is het aantal zetels in de Bondsraad met 3 ver meerderd. Het bedraagt thans 26 op een totaal van 38. Hamburg is van ouds een sooiaal-democratisch bolwerk geweest. Tot dusver behaalden de socialisten er altijd een flinke meerderheid. Dit ver groot de betekenis van de overwinning, die de regeringspartijen bij de verkiezin gen van gisteren hebben behaald. Weliswaar moesten de socialisten ook reeds bij de Bondsdagverkiezingen 6 September j.L het onderspit del' maar dat was voornamelijk te danken aan de grote populariteit van bonds kanselier Adenauer. Gisteren moester de plaatselijke verhoudingen te Ham burg de doorslag geven. De voorlopige einduitslag luidde: Hamburgse blok (regeringspartijen) 503.997 stemmen, socialisten 445.372. com munisten 32.425, uiterst rechtse groepen 16.122. De communisten verloren hun vijf en de uiterst rechtsen hun twee zetels in de Hamburgse volksvertegenwoordi ging. De 56-jarige Christendemocraat Kurt Sieveking. thans Westduits gezant te Stockholm, wordt nu burgemeester van Hamburg. Dr Sieveking een rechts geleerde is geboortig uit Hamburg. In de eerste wereldoorlog verloor hij een arm. Sieveking behoort tot de oudste families van Hamburg. Wij wijzen er nog op, dat de betekenis van deze Hamburgse overwinning is. dat Adenauer nu desgewenst een grondwets wijziging kan afdwingen. Althans indien dit noodzakelijk wordt geacht voor Duitslands deelneming aan het Europese Von Paulus Ik verliet Rusland als een vriend Hij oefende critiek op de verdragen met Westen Tass. het officiële Russische pers bureau. heeft gisteren toegegeven, dat ex-veldmaarschalk Von Paulus, bevel hebber van het zesde Duitse leger dat •bij Stalingrad werd vernietigd, zich in Oost-Duitsland heeft gevestigd. Volgens Reuter en A.P. heeft Von Pau lus vóór zijn repatriëring uit de Sowjet- Unle een verklaring afgelegd, waarutt wij de volgende punten vermelden. 1. „Ik zal mij wijden aan het werk voor de hereniging van Duitsland op basis van de Russische voorwaarden, zoals die dn de nota van 15 Augustus aan de Wes terse mogendheden zijn voorgelegd. 2. Ik dank de Russische regering voor haar verzoeningsgezinde besluit, meer Duitse krijgsgevangenen vrij te laten. Het spijt mij meer dan ik kan zeggen, dat ik in dertijd in blinde gehoorzaamheid heb mee gedaan aan een aggressieve oorlog. 3. Ik ben er van overtuigd, dat het lot van het Duitse volk slechts op langdurige vriendschap met Rusland en andere vredelievende volkeren kan worden ge baseerd. 4. De militaire overeenkomsten tussen West-Duitsland en het Westen vormen niet de juiste methode voor een vredelievende hereniging van Duitsland. Door de overeenkomsten wordt de vrede in Europa in gevaar gebracht". De ex-veldmaarschalk besloot zijn ver klaring met de woorden: „Ik betrad de Sowjet-Unie als een vijand, ik verlaat Ihaar als een vriend K.L.M.-hotel te Biak geopend Zaterdag heeft dr J. van Baal, de gou verneur van Niew-Guinea. officieel het nieuwe hotel van de K.L.M. te Biak ge opend. Deze opening viel samen met de installatie van de nieuwe residentie Geelvinkbaai. Dr Van Baal zag in beide gebeurtenissen een symbool van de ont wikkeling van Nieuw-Guinea, een der ontplooiingen van een nieuw leven. 1 November 1953 Wat een waaiwat! Van Boeijen Jr getrouwd Zaterdag trad een zoon van wij len oud-minister H. van Boeijen de heer B. H. van Boeijen, me disch doctorandus,, te Voorburg in het huwelijk met mej. J. J. Knegtmans. Het echtpaar bij het verlaten van het stadhuis. In de Oude kerk in de Herenstraat werd het huwelijk ingezegend door ds A. Hoékert, Ned. Herv. predikant Actrice ging van haar stokje Engelsen griezelen bij hun T.V.-toestel Tijdens een wel erg realis tische galg-scene Millioenen Engelsen hebben dit week einde op hun televisieschermen gezien, hoe de blonde actrice Ann Hanslip aan handen en voeten geboeid, door twee „schurken" werd ..opgehangen" aan één van de galgen, die in de middeleeuwen gebruikt werden in de beruchte New- gate-gevangenis- Het gebeurde in het laatste tafereel van een griezelstuk. De TV-camera's waren opgesteld in de gruwelkamer van Madame Tussaud's vermaarde wassen beelden-galerij- De 19-jarige Ann (de actrice) vertelde na afloop: „Het was zó griezelig, dat ik een minuut in zwijm heb gelegen, nadat ik zogenaamd was opgehangen". De BBC heeft toegegeven, tientallen telefoontjes te hebben ontvangen van luisteraars, die critiek op dit realisme hadden- Pakistan wordt republiek De grondwetgevende vergadering van Pakistan heeft besloten, het land tot een republiek te maken. De officiële naam zal zijn: „Islamietische Republiek Paki stan". Leden van de Hindoese oppositie verlieten de zaal als protest tegen het, met nadruk, vermelden van het Islamie tische karakter van de staat, aldus Reuter. De Hindoes zijn ook van mening, dat dat rechten van de minderheden voldoende worden gewaarborgd. Pakistan heeft sinds 1947 de status van dominion gehad. India is al eerder een republiek geworden. Wet zou haar vrijmaken Kan Margaret tóch met Townsend huwen? Prins Philip regent Koningin Elizabeth van Engeland zal morgen bij het uitspreken van de troon rede in het parlement een wetsontwerp aankondigen m.b.t. het Brits regentschap. Het wetsontwerp bepaalt, dat de Hertog Edinburgh regent wordt in plaats Margaret, „indien de noodzakelijx- heid daartoe zich voordoet". In dit verband herinneren wij aan de geruchten van de vorige maand, dat het regentschap met instemming van prin- Margaret aan de Hertog van Edin burgh. prins Philip, zou worden overge dragen. Wordt de wet aangenomen, dan betekent dit, dat er geen enkel bezwaar r is tegen een huwelijk tussen prin- Margaret en kapitein Peter Towns end. Zoals men zich zal herinneren, be staat er zowel in Britse regeringskringen «in de zijde der Kerk ernstig be- r tegen dit huwelijk, gezien Mar garets hogè bestemming. De genoemde /et zou aan deze bestemming en daar- lee aan de bezwaren, een eind maken. Benzine twee cent per 10 liter goedkoper Met ingang van vandaag is de prijs 'an autobenzine met 2 cent per tien liter verlaagd. Deze verlaging houodt verband t een wijziging in de zeevractottarie- i. Om dezelfde reden is reeds eerder de prijs van stookolie gedaald. Nog steeds geen compromis Rome stelt nieuwe voorwaarden voor zijn deelneming aan een conferentie "PiE MOEILIJKHEDEN rondom de kwestie-Triëst nemen nog elke dag kJ toe. Zaterdag verklaarde de Italiaanse premier Pella in Parijs, dat zijn land bereid is, aan een conferentie over Triëst deel te nemen, nadat de Italiaanse autoriteiten het bewind in de zone A. volledig hebben overge nomen en daar Italiaanse troepen zijn gestationneerd of nadat de Zuid- Slaven zich uit hun B-zone hebben teruggetrokken. Te Belgrado werd deze verklaring van Pella opgevat als een tactiek, om de, in de Westerse hoofdsteden ondernomen poging, een eind te maken aan het probleem- Triëst, te ondermijnen. Pella zou er blijk van hebben gegeven, niets voor een compromis te gevoelen. Aan de verklaring, die Pella Zaterdag te Parijs heeft afgelegd ontlenen we nog, dat Italië zich zal verzetten tegen elk voorstel Triëst te „Europeïseren" en blijft aandringen op een volksstemming, maar beperkt, tot degenen, die in het ge bied woonden of geboren werden vóór 4 November 1918. Op een massabetoging in Banjaluka (Bosnië) verklaérde Djilas, een van de voornaamste medewerkers van Tito, dat in het gebied aan de Adriatische Zee geen ruimte bestaat voor „imperialisme". „Wel is er ruimte voor samenwerking op basis van gelijkheid. Het alternatief is oorlog. Er is geen andere weg uit de im passe. Dit geldt ook voor Triest" aldus Djilas. Bebler, onder-minister van Buit. Zaken, is volgens radio-Belgrado van mening, dat de onrechtvaardige politiek van de Westers landen geleid heeft tot de huidige crisis". Indien deze landen geen lering uit het voorgevallene trekken, zal een tweede en ernstiger crisis ontstaan", aldus Bebler, die voorts zeide: „Indien men voornemens is, de eisen van één der betrokken partijen in te willigen, vóór dat de besprekingen zijn begonnen, zou verder beraadslagen niet de minste zin hebben". Gisteren werd in zone A. dus de eigen lijke stad Triëst de alarmtoestand afge kondigd, met het oog op onlusten. Zuid- Slavië beschuldigt Italië er van, dat drie vliegtuigen Zuidslavisch gebied geschon den hebben. Voorts zou Italië de uitvoer van olie naar Zuid-Slavië hebben geblok keerd. In de omgeving van Laren maakte een fotograaf dit schil derachtige plaatje der Gooise afdeling van de Kon. Nederl. Jachtvereniging Erebegraafplaats O verveen DrDrees onthulde vier gedenkplaten Minister-president dr W. Drees heeft Zaterdagmiddag vier herdenkingsplaten onthuld, die zijn aangebracht op een der muren van de erebegraafplaats te Over- Dr Drees herdacht in diepe dankbaar heid de offers, die voor vrijheid en recht zijn gebracht en zei dat de menselijke geest nauwelijks de enorme verliezen kan verwerken die de oorlog aan men senlevens heeft gekost. Het speet hem. dat de zeer waardevolle strijd van het verzet wel eens wordt miskend Dr Drees noemde het werk van de mannen en vrouwen, voor wie deze erebegraafplaats tot een monument is gemaakt, van grote betekenis. De voorziter van de stichting „De ere begraafplaats te Bloemendaal", de heer J. Smallenbroek. noemde herdenken een roeping en een plicht opdat wij niet ver- Onder klokgelui begaven de ongeveer 500 personen, die deze plechtigheid bij woonden zich naar de dodenakker, waar de vlag halfstok hing. Hier werden ver schillende kransen gelegd. De chef van het militaire huis, vice-admiraal N. A. •Rost van Tonningen, legde als eerste een krans van de Koningin en de Prins, be staande uit witte anjers, aan de voet van de vlaggemast. Saboterend „intellect" in India Veldslag tussen politie en studenten eiste 200 gewonden In Lucknow, de hoofdstad van de staat Uttar Pradesh in India, hebben hevige straatgevechten plaats gehad tussen stu denten en gewapende politie. Tweehon derd personen zouden volgens de eerste berichten van A.P. zijn gewond en nog niet bekend aantal gedood. De ge vechten ontstonden toen de politie greep teneinde de studenten te verhinde ren hun voornemen ten uitvoer te bren gen om regeringsgebouwen in brand steken, telefoondraden door te snijden straatlantaarns te vernielen. Duitse Iegerpredikanten niet meer in uniform De predikanten en aalmoezeniers va het toekomstige Duitse leger zullen gee militair uniform meer dragen. Zij zu len uitsluitend verantwoording schuldig zijn aan de kerken. De Iegerpredikanten en aalmoezeniers zullen him arbeid der de militairen volkomen vrij en gehinderd kunnen uitoefenen. Ook zullen in het dienstrooster van de troepen be paalde tijden worden gereserveerd vooi de godsdienstige verzorging. Zaterdagmiddag nam in de Rolzaal te Den Haag de directeur van de Veeartsenijkundige Dienst, hoofdinspecteur E. J. A. A. Quaedvlieg, afscheid i.v.m. het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op onze foto de scheidende functionaris (links), die hartelijk de hand wordt gedrukt door zijn opvolger, de heer J. v. d. Born. DAT de regering het wenselijk acht, met betrekking tot de Bescherming Bur gerbevolking tot een bepaalde samen werking met West-Duitsland te komen en overleg wordt gepleegd over inschakeling van dit land bij 't internationale overleg. DAT mevr. J. A. M. Oolbekking-Schada Zaterdag de eerste steen legde voor het Prins Bernhard Jongenstehuis te Hoens- broek, uitgaande van de Prov. Stichting Limburgs Protestants Kindertehuis. DAT mr J. W. van Hoogstraten, voor malig hoofd van de consulaire afd. van het Ned. Hoge Commissariaat te Djakarta, thans plv. Hoofd van het Kantoor voor Achterstallige betalingen, gisteren per K.L.M.-vliegtuig ln Nederland is aange komen. DAT de geheime zender Bloemfontein, eigendom van de heren V. en B. te Hoge- zand, waarmee werd geopereerd in de boerderij van J. O. D. te Nieuwolda, gis termiddag in beslag genomen is. DAT met het doorknippen van linten in stadskleuren door oud-burgemeester De Monchy en mevr. Matser-Kok Zaterdag middag de gereconstrueerde pleinen in de omgeving van het Arnhemse station in gebruik zijn genomen. DAT op 1 November het Amsterdamsch Genootschap ter bevordering der Koe pokinenting voor minvermogenden 150 DAT de Alg. R.K. Officierenvereniging (ARKO) 1300 leden telt, Zaterdag onder voorzitterschap van lt.-gen. A. G. J. M. F. van der Kroon te Utrecht haar jaar vergadering hield en een studiegroep heeft gevormd, die het onderwerp „Be roepseer en beroepscode" zal behandelen. DAT van 21 t'm 30 Juni onder de r Brobata in het Beekpark te Apeldoorn de Nationale Bakkerijtentoonstelling-1954 zal worden gehouden. DAT bij 't station Ede-Wageningen een voetgangers- en wielrijderstunnel voor de verbinding Noord-Zuid zal worden aange legd, in afwachting van de uitvoering van de plannen voor een grote verkeerstunnel voor alle verkeer. DAT de scheepvaart-redacteur J. W. J. Pijnappels van het Rotterdams Parool Zaterdag zijn zilveren jubileum vierde. DAT Zaterdag op de werf van Vuyk en Zonen te Capelle a'd IJssel het m.s. Ata- laya. bestemd voor een Finse reder, te water is gelaten DAT het voormalige landgoed Belmonte op de Wageningse berg. thans in beheer bij de landbouwhogeschool, vorige week beplant is met pl.m. 600 soorten loofhout. Van officiële zijde werd vernomen, dat de politie in de afgelopen 24 uur acht keer het vuur heeft geopend. Zaterdagavond i: er een uur lang zwaar gevochten om d< Gomati-brug, die het centrum van de stad met de universiteit verbindt. Honderd per sonen zijn in de ziekenhuizen opgenomen, onder wie drie meisjesstudenten, die zwaar gewond werden. De vechtpartijen waren Zaterdag uitge broken toen de politie met geweld twee studenten, die in hongerstaking wai gegaan, naar het ziekenhuis vervoerde andere studenten arresteerde, die zich tegen de politie hadden verzet. Het is nu de derde keer sinds Januari van dit jaar dat de studenten in opstand zijn gekomen. Het begon toen met de eis der studenten voor meer zeggenschap hun organisatie. De beweging verspreidde zich naar andere steden. In Augustus September werden de betrokken hoge scholen voor een paar dagen gesloten. De studenten in Allahabad zijn gisteren uit solidariteit met hun kameraden Lucknow in staking gegaan. Premier Nehroe, die een bezoek brengt aan door overstromingen getroffen gebie den in Bihar, zou van plan zijn een be zoek aan Lucknow te brengen. In Luck now is een uitgaansverbod ingesteld, dat 60 uur zal duren. Gisteren moest de politie in Lucknov opnieuw vuren op demonstranten, die di electrische stroom van vele plaatsen af sneden, postkantoren aanvielen en pa pieren alsmede meubilair verbrandden. Nehroe, aldus Reuter, heeft gedreigd de 'ersiteiten te sluiten, indien de stu denten zich niet rustiger gedragen. crisis m SLECHTS één mogelijkheid ziet de schrijver van „De Maatschappij der Toekomst"*» om bevrijd te worden uit de maatschappelijke nood en de cultuur- isis onzer dagen. Slechts één weg om ?n verwezenlijking van zijn afschrik wekkend toekomstbeeld te verhinderen. Die weg is de vrijmaking van het leven. Dit eist op maatschappelijk terrein de vorming van een milieu, dat de mens en de echte gemeenschap van zinverbonden en in staat stelt, zelfstandig en vrij te leven en zo de pijlers te zijn. waarop de toekomst onzer beschaving kan rus- In het licht van het voorafgaande is „et vanzelfsprekend, dat de auteur hier de Christelijke vrijheid, de vrijheid in verantwoordelijkheid bedoelt. De „dies- seitige" mens moet zich weer weten „geroepene van de overzijde". De zin van het leven moet niet zijn het ver krijgen van zo veel mogelijk zekerheid. het mogen arbeiden als geroepene. Alles hangt dan ook af van de ..gezind heid" van de moderne mens. d.w.z. van vraag, of hij nog „zin" ziet in leven werk. Prof. Van Riessen wil op een geheel andere wijze te werk gaan bij het po- de gruwelen van Orwell's maat schappij der toekomst te voorkomen, dan liberalen of socialisten. Hij wil niet alle in onze tijd gegroeide verhoudingen, die naar die maatschappij tenderen, loslaten en terugkeren naar een periode, die onherroepelijk voorbij is. Ook wil hij zich niet „aanpassen" bij de huidige ont wikkeling als een onafwendbaar iets en door Christelijke „planning" pogen te redden wat er te redden valt. Niet aanpassen, maar wel aansluiten bij de tegenwoordige situatie, zo zegt hij. Doch dan van nu af aan een andere weg inslaan. In de aanvang schijnt deze weg niet zo ver uiteen te lopen met die, aarop de maatschappij zich thans voort beweegt. doch de divergentie wordt steeds sterker en zij zal tenslotte kun- leiden tot een Christelijke maat schappij. Op deze weg moet de mens afstand doen van het krampachtig pogen om met behulp van de wetenschap de sa menleving al plannend en organiserend te beheersen en haar toekomst te for ceren. Hij moet leren de betrekkelijk heid van de menselijke activiteit te doorzien en zijn vertrouwen alleen te stellen op Gods voorzienige leiding van het leven. De menselijke activiteit wordt hier in zijn beperktheid aan het licht gesteld en haar resultaat is afhankelijk van Gods zegen. IN onze situatie is de weg naar de tota litaire maatschappij kort, doch de weg naar een Christelijke maatschappij lang en vol weerstanden. Het gaat om een voorzichtig geleidelijk herstel, dat evenwichtig moet verlopen op alle ter reinen, waar de ziekten van onze eeuw zich vastgezet hebben: de staat, de fa briek. de school, het gezin. Men moet riskeren, voor negatief te worden uitgekreten, als men deze weg gaat, zo waarschuwt de schrijver. Men moet immers veel afbreken en er niets voor teruggeven, doch slechts de teugel laten vieren en streven naar een maxi mum aan vrije verantwoordelijkheid. In de laatste paragrafen van zijn boek geeft prof Van Riessen dan in een aan tal concrete voorbeelden aan. hoe z.i. dit herstel kan plaatsvinden, waarbij hU natuurlijk uitgaat van de beginselen van gezag en vrijheid en van de souvereini- telt in eigen kring. Hij spreekt daarbij over bedrijfsorganisatie, over medezeg genschap, bezitsvorming, enz. enz. Hier zal hij ongetwijfeld de meeste weerstan den oproepen. (Vnor vervolg zie pagina 2). GevolgEén dode en twee gewonden in Garrelsweer Bij een motorongeluk te Garrelsweer (gemeente Loppersum) is gistermiddag een negenjarige jongen gedood en zijn een volwassen man en zijn achtjarig dochtertje ernstig gewond. De eigenaar van een motorrijwiel, J. v. d. M., die stuurman op een kustvaar der is, reed in het dorp Garrelsweer. terwijl hij voorop de benzinetank de negenjarige J. B en op de duo zijn acht jarig dochtertje liet meerijden. De jon gen mocht de motor besturen terwijl v. d. M. de handen op de rug hield. Waar schijnlijk is de jongen de macht over het stuur kwijtgeraakt; de motor reed althans op een gegeven ogenblik tegen een cementen paaltje dat aan de kant van de weg stond, vloog over de kop en kwam met de berijders tegen een boom terecht. De negenjarige jongen kwam onder de Zieke torenwachter geïsoleerd Novemberstormen beu ken Britse kusten Nederlanders in nood op de Noordzee Novemberstormen beuken op de Britse kusten en jagen de schepen naar veilige havens. Overvloedige regens hebben stromingen in Zuid-Engeland teweegge bracht. Een Noors motorschip met aan boord wordt tussen België Noorwegen vermist. Het schip zou oi Nederlandse bemanningsleden hebben. De Poolse trawler Saturnia heeft s.o. •inen uitgezonden uit de Noordzee. I Britse haringvloot bleef binnen. Tiental len vrachtschepen hebben hun strijd tegen de storm opgegeven en een veilige ligplaats gekozen in de havens. De En gelse kanaalveerboten maken moeilijke overtochten. Een hulpschip worstelde tegen de gol- :n ten N.W. van Schotland om te trach ten de eenzame en zieke torenwachter Georgi Craigie op de Skerry Rock te be- eiken. Het schip moest terugkeren en ou vandaag weer zee kiezen. Twee Lrtsen hebben van de Orkney-eilanden, op 50 km van de vuurtoren. George Crai gie per radio meegedeeld, wat hij doen motor te liggen en was op slag dood. Van de M. liep een schëdelbasisfractuur op en ook zijn achtjarig dochtertje werd ernstig aan het hoofd gewond. Zij zijn in zorgwekkende toestand naar het Aca demisch Ziekenhuis in Groningen over gebracht. Dertig passagiers nacht op Waddenzee Veerboot ges/rand Dertig passagiers van de barkas Born- diep, die met lage waterstand de dienst Nes-Holwerd vice versa onderhoudt, heb ben de afgelopen nacht op de Wadden moeten doorbrengen. Op twee kilometer afstand van de pier te Holwerd bleef de barkas steken, zodat de passagiers met een amphibievaartuig van en naar de boot moesten worden ge- Vanmorgen om half zeven is de Born- diep, in plaatasa avaaan gisteravond half zeven, te Nes gearriveerd. Melkprijs van f 20.75 voorgesteld De Stichting voor de Landbouw heeft voor het jaar 1 Nov. '53 tot 31 Oct. '54 een garantieprijs voor de melk voorgeschreven van ƒ20.75 per 100 kg melk met 3.7* vet Opmars der vrouwen in de Ver. Staten In Amerika zijn ongeveer 30 000 vrou welijke journalisten, 11.000 vrouwelijke dokters en 6-000 Eva's die het beroep advocaat uitoefenen, aldus Reuter. Weinig verandering in temperatuur Het K N M I. te De Bilt i verwacht tot morgenavond: Wisselende bewolking met f enkele buien, voornamelijk s in de kustprovincies. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en West Weinig ver andering in temperatuuru. (Opgemaakt te tien uur). ZON EN MAAN Dinsdag: zon van 7.38 tot 17.09 u.; maan an 4.11 tot 15.30 u. Op 6 Nov. N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1