LODALINE L FLINKE JONGENS Ook Oegstgeest werkt mee aan opruiming van de tol Juffrouw Nel, in het zilver, hartelijk gehuldigd BOUWKUNDIG TEKENAAR KANTOORBEDIENDE Ie KLAS DRUKKER of DRUKKER- ZETTER M. BRINKS GERO ZILVIUM Schenk Uzelf (en anderen) dit genot NIEUWE LEIDSCHE COUEANT DONDERDAG 22 OCTOBER 1953 Raad van Oegstgeest Woorden van welkom lot de heer Oosterom Terstond na de opening van de gisteravond in Oegstgeest gehouden gemeenteraads vergadering richtte de voorzitter, burgemeester H. L. du Boeuff zich tot de heer Oosterom (Pr. Chr.), die na een verblijf van zeven weken in het diaconessenhuis voor de eerste maal ter vergadering was. De voorzitter riep de nestor van de raad een hartelijk welkom toe. Het verheugde de burgemeester dat de heer Oosterom weer de kracht had om de raadswerkzaamheden op te nemen. Na gelukwensen van de voorzitter met zijn herbenoeming legde dhr Oosterom de zuiverings- en ambtseed af. Bur gemeester Du Boeuff zei nog dat het hem was opgevallen hoeveel belangstel ling de heer Oosterom ook gedurende zijn ziekte aan de dag had gelegd voor de arbeid van de raad. De heer Oosterom dankte voor de vriendelijke woorden en zei dat het me deleven hem had getroffen. Hij hoopt op het herkrijgen van zijn volledige vitali teit. Twee punten op de agenda sprongen direct in het oog. In de eerste plaats was daar de mededeling van B. en W. dat zij hun voorstel om toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling ziektekos ten-verzekering gemeentepersoneel te rugnamen. Dit bevreemdde mr Bergmeijer (KVP) die van oordeel was, dat indien een la ger college iets tot stand kan brengen, er dan niet gewacht moet worden op een rijksregeling. Hij vroeg of B. en W. dan terug zouden komen met een nieuw prae- advies. De heer Veen (Arb.) sprak ook in deze richting en vroeg bovendien of er in het geheel geen voorstel meer te ver wachten was. In dat geval zou hij tegen moeten stemmen. De heer Blansjaar (Pr. Chr) sloot zich bij de voorgaande sprekers aan en achtte het gewenst dat deze ma terie in het georganiseerd overleg ter sprake zou komen. Hij vond toetreding tot de gemeenschappelijke regeling wel In een uitvoerig betoog verdedigde de voorzitter het terugnemen van het voor stel. In de vergadering van 12 Mei j.L is vanwege B. en W. gezegd dat. zo er meer aan deze zaak vastzat een en ander na der zou worden bezien. Bij nader inzien bleek, dat er onjuistheden in scholen. Op de vraag van mr Bergmeijer waarom dat toen niet gezien was. zei de voorzitter op de man af te moeten verklaren, dat hij dat toen niet had gezien doordat hij deze zaak aan de toenmalige wethouder voor personeelszaken had overgelaten. Met de thans bestaande interimregeling zouden de ambtenaren kunnen doen zoals ze het zelf willen, terwijl het bovendien nog de vraag was, of het mogelijk zou zijn, op het salaris de ziekenfondspremie te korten zonder wettelijke basis. Per soonlijk was de voorzitter ook van me ning dat hier weer eens een stuk nor male gezinszorg naar de overheid werd overgeheveld. Na re- en dupliek werd de mededeling voor kennisgeving aangenomen. De tol Het tweede belangrijke punt uiteraard de zaak van de Warmonder tol, waarvoor Oegstgeest, zoals men weet. f 15.000 op tafel zou moeten leggen om aan dit verkeersobstakel een einde te maken. De heer Van der Voort (KNP) vroeg of Oegstgeest bij het verdwijnen van deze tol meer belang had dan andere gemeenten in de provincie, en waarom het zo'n hoog bedrag moest betalen, ver houdingsgewijs zelfs meer dan Leiden. De heer Oosterom (Pr. Chr.) sloot zich hierbij aan, terwijl ook mevr. Smits (WD) het bedrag zeer hoog vond. De heer Van Nieuwkoop zag geen enkele grond voor de door Ged. Staten gemaakte verhouding tussen de drie gemeenten en vroeg voorts, waaruit dit betaald zou moeten worden, daar de kapitaaldienst er ook niet zo gunstig voorstond. De neer Blansjaar (Pr. Chr.) tenslotte was be nieuwd naar het enthousiaste betoog van de toch als zuinig bekend staande wet houder van financiën. Uitvoerig ging de voorzitter hierna op de vragen in en zei dat de vraag naar meer gemeenten ook wel by het college was opgekomen. Toch moesten de raads leden Wel bedenken dat deze tol de toe gang vormt tot het recreatiegebied van de inwoners dezer gemeente. De sugges tie van Ged. Staten was geboren uit ja renlange onderhandelingen en thans was dan een min of meer acceptabel bedrag uit de bus gekomen, veel kleiner dan voorheen. R\jk en provincie brachten ook een belangrijk offer, maar, zo was de mening van G.S., de localiteit moest dat ook doen. En onder deze localiteit re kende men nu eenmaal Leidch. Warmond en Oegstgeest. Voorts wees spr. er op. dat er twee argumenten waren die aan vaarding van het voorstel wettigden. In de eerste plaats goede nabuurschap en ten tweede de verbreding van de brug. waardoor de doorvaart gehandhaafd zou blijven. De verhouding der bedragen is volgens de voorzitter inderdaad willc- De wethouder van financiën, dr Simon Thomas (VVD) herinnerde nog aan de grote afkoopsommen die indertijd wer den gevraagd en achtte het bedrag thans redelijker en een schone kans om van die tol af te komen. Leiden en Warmond dragen tenslotte ook nog de kosten van de brug. Mr Slingenberg (VVD) weer er ook nog op, dat de bedragen gezien moesten worden annex de voorwaarden, en niet vergeten moest worden, dat in de buurt van de tol veel nieuwe inwoners in de toekomst in Oegstgeest gaan wonen. De heer v d. Voort (KNP) vond het bedrag toch te hoog, waarna de voorzit ter er voor waarschuwde, dat bij aan vaarding van het voorstel met een lager bedrag de gehele zaak weer op losse schroeven zou komen te staan. Met de heren Blansjaar en v. d Voort tegen werd hel voorstel tenslotte aangenomen. De resf De rest van de agenda passeerde vlot de hamer. Bij de ingekomen stukken be vond zich een dankbetuiging van de in woners van de Grünerie voor de beslis sing ten aanzien van het uitbreidings plan. Voorts deelden B. W. mee dat zij de volgende taakverdeling in het college hadden vastgesteld: burgemeester: alg zaken, uitbreidingsplannen, politie, brand weer. B B. en personéelsaangelegenhe den: wethouder Den Ouden: openbare werken, sociale zaken (tevens voorzit ter van de commissie voor maatschappe lijke zorg) en volkshuisvesting: wethou der dr Simon Thomas: financiën en on derwijs. Zonder hoofdelijke stemming werden aangenomen de voorstellen ter beschik baarstelling van een crediet van f 2200 voor aanschaffing van een verwarmings ketel voor de o.l. school en een crediet van f 5000 voor de commissie voor maat schappelijke zorg, tot medewerking voor het aanschaffen van twee wandborden voor de school Duinzicht, aanvaarding van de jaarlijkse bijdrage ingevolge de boswet voor het bos Oud-Poelgeest en tot verlenging van de huur-overeenkomst voor de schuur Geversstraat 18. de wo ningen Abtspoelweg 1, 2 en 3 en het sportterrein aan de Chr. korfbalvereni ging .Fiks" aan het einde van de Hof- brouckerlaan. De Julianaschool had medewerking gevraagd voor de aanschaffing van 20 banken voor klas 1. 26 banken voor klas 2 en 2 borden voor de klassen 1 en 2. Hiervoor verleende de raad medewer- OEGSTGEEST Op ouderavond van Gevers-Deutz-kleuterschool Het was gisteravond overvol in „Irene" te Oegstgeest toen ouders van de leerlingen van de Gevers-Deutz-Kleuterschool bijeengekomen waren met een drieledig doel. In de eerste plaats was het een ouderavond, ditmaal wel met een bijzonder karakter, want het was ook de viering van het 25-jarig jubileum van Juffrouw Nel. En in de derde plaats werd een film van de kinderen vertoond. de Leidse gezelschap Sempre Avanti en grote verloting voor de aanschaf fing van speelwerktuigen. Oorlogsgravenstichting De oorlogsgravenstichting houdt Zater- ig een collecte. De Oranjevereniginf verleent medewerking. De voorzitter van de oudercommissie opende de samenkomst en riep in het bijzonder een welkom toe aan de regen- der school, jhr Kethel van Spalland jkvr v. d. Poll, mevrouw Du Boeuff. echtgenote van de burgemeester, de adj. der Rijkspolitie de heer Koertcn en de bestuurders der school de heren Van den en Donkelaar. Een woord van dank richtte de heer Lubach tot een filmmaat schappij te Uitgeest, die de kinderfilm kosteloos vervaardigde. Toen kwamen de kinderen van de hoogste klasse in kleurige kledij op de planken om op originele wijze de jubl- laresse te huldigen. Met een ..Lang zal zij leven" werd dit tafereel gesloten. Namens het college van regenten en het schoolbestuur sprak de heer Van den Berg. die wees op de verantwoordelijke taak van het personeel van kleuterscho len. Spr. wees vervolgens op de voorbe- king. Het slot van het verzoek van schoolbestuur hield in medewerking vernieuwing van de gasverwarming verzoek werd echter ingetrokken om door een nieuw te wordén vervat B. en W. zullen dan met een nieuw j advies komen. Tenslotte besloot de raad een grond aan de verlengde Laan van made te verkopen aan de heer H. Muur- ling tegen de prijs van f 17 per m2. reiding zijnde wet op het kleuteronder- ijs. Deze zal nog wel even op zich la ten wachten, maar de heer v. d. Berg hoopte, dat dit geluid tot de raadzaal doordringen en dat het gemeente bestuur in de komende periode een c brugging tot stand zou kunnen brengen. Hij bracht de gelukwensen van bestuur ;genten over en sprak zijn dank de grote liefde tot de kinderen de wijze waarop mejuffrouw Momberg haar taak heeft vervuld in de ver ken kwart eeuw. Spr. sprak ten slotte de wens uit. dat zij kracht zou ontvangen om op dezelfde wijze voort te gaan in het belang van de Oegstgeester jeugd. Een enveloppe met inhoud en een lees- lamp vergezelden deze gelukwensen. Nog tal van geschenken mocht juf frouw Nel ontvangen, o.m. een fraaie mand met fruit van de Oranjevereniging en een zilveren kapdoos van de ouders. In het kort heeft mej. Momberg voor de vele attenties dank gebracht. Adj. Koerten mocht hierna de dank in casseren van de voorzitter voor de trou we hulp van zijn korps bij het overste ken van de kleuters. Hij ontving voor deze hulp een kistje sigaren, voor hem en zijn mannen. Vó6r de pauze werd ook de film, die dit voorjaar van de kleuters is gemaakt, vertoond. Het gedeelte na de pauze werd gevuld met de vrolijke klanken van het beken- ZO Of 3 Vanwege het Zuid'hollandse fonds, voor moeder en kind wordt onder auspiciën de besturen van het Groene en het Wit-Gele Kruis morgenavond om 8 uur de recreatiezaal van Endegeest 'n popy penspel gegeven door Cia van Boort en Trudy de Ruyter. De titel van het spel, dat uit veertien delen bestaat, is „Zo oi Vrouwenbond Maandagavond spreekt ds H. S. J. Kalf- Herv. predikant te Bennebroek, voor d« Christen-vrouwenbond, afdeling Oegst geest over „De dienst van God in he1 huiselijke leven". Puberteitsjaren Donderdagavond om 8 uur voor de c missie voor huishoudelijke en gezinsvoot lichting over ..Moeilijkheden in de pubeijlni teitsjaren". De lezing wordt gehouden het zaaltje bij de Willem de Zwijgerkerli 5] OUDE WETERING Verkoopmiddag De gisteren gehouden verkoping m| a door de vrouwenverenigingen gemaakt 0 handwerken, in het lokaal achtei* d|ar Hervormde kerk, is zowel 's middags a 's avonds een complete bazar gewordér Het is nog niet bekend, welke besténwrd ming de dames aan de opbrengst zullejks geven. WOUBRUGGE £hl GEBOREN: Hugo C. J. z. van L. 1 !*e Rodenburg en M. A. Roosemalen. GETROUWD: Chr van Wingerden, jaar. en E. Anker, 25 jaar. OVERLEDEN: H. Lieftirik, 66 jaap echtgenote van J. Edcrveen, J. Mierem 30 jaar, echtgenote van D. Verzaal, ]i Zetsema 70 jaar. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding een GEVRAAGD VRL. AANK. VOOR DIRECT GEVRAAGD DRUKKERIJ v. d. LEE Voorstraat 17 - Tel. 2492 - Katwijk aan Zet ADVERTEERT in de Nieuwe Leidsche Courant AARDEWERKFABRIEK in de omgeving van Leiden, vraagt Leeftijd 16—18 jaar. Personeel gevraagd O Terstond gevraagd nette bakkersbediende, leèft. 16—18 jaar. Tevens net meisje ge vraagd. H. Oudshoorn, Bij dorpstraat 8, Telefoon 456. Voorschoten, 0 Werkster gevr. voor Don derdag- en Vrijdagmorgen. C. van Duyn, Louwestraat 25, Katwijk aan Zee. 0 Nette meisjes tussen 15-18 jaar, kunnen bij ons komen werk-e-n Wasserij „Nooit Ge dacht", Zijlsingel 6. Aan melden na 6 uur. 0 Voor huishoudelijk werk kunnen wij enige hulpen plaatsen, behoorlijk salaris, intern. Brieven aan de Di rectie van Stichting ..Our Home". Ma'thenesserlaan 491. Rotterdam. Aangesloten bij de Federatie van Verple- gingsinrichtingen voor lang durige zieken. 0 Nette jongen gevr. voor bakkerij en loopwerk. Leef tijd 16 jaar. Banketbakkerij Ph. v. d. Zanden, Bree- straat 149. Leiden. Personeel aangeb. 0 B.z.a. tandarts-assistente, s I.Me.Vo., in- of ex tern. S. v. Noppen. Rijn kade 11, Alphen a.d". Rijn. Te koop aangeb. 0 Wit email Ie keukenfor nuis. Joh. Schipper, West einde 16 Zoeterwoude. 0 Prima eiken boekenkast aangeb. Tevens gevr. een kabinet. Haarlemmerstr. 24. 0 2 Nieuwe 2-pers. gebloem de dekens f 20 per stuk. Enkele jonge herders te koop 8 weken oud en enkele schilderstukjes, nieuw, spot- rijs. Cosynstraat 22 (by oge Rijndijk) Leiden. 0 Huis te koop, geheel of gedeeltelijk leeg te aanvaar den. Ook voor jongelui. Te bevragen bij J. W. Goddijn, Hoge Morsweg 108, Tel. 20078. ERVAREN LEIDSTER, liefst dipl. Kinderbescher ming A. Niet beneden 25 j. Spoedige indiensttreding ge- enst. Brieven: Directrice, Math.laan 484. Rotterdam, Tel. 36730. schuilt in elk groefje en gleufje van al Uw vaatwerk I Dat mooie kartelrandje van Uw kop-en-schotels, de melkkan, de oren van Uw pannen, de groeven in Uw deksels, de versiering op Uw messen en vorken - daar schuilt het vuilgevaar! Daar kan het onzichtbare bederf huizen! En daar kunt U nooit met borstel of vatenkwast by! Keer dat gevaar met LODALIHE Echte Lodaline geeft U de zekerheid, dat het In alle hoekjes en gaatjes- meteen doordringt. Het bederf wordt voorkomen! Het gevaar wordt verdreven. Uw hele afwas wordt door-en-door zuiver. Waar de vaten kwast niet komt doet Lodaline zfjn werk. Zeker en doeltreffend Neem dus geen risico - neem échte LODALIHE De veel betere Lodaline werkt hygiënischer! U wast er sneller mee af. In 'n wip ls alles flonkerend, glanzend, schitterend! Vraag echte Lodaline met de naam Lodaline op de grotere fles! Keer de gevaren Alleen échte garandeeri de Lodaline-kwaliteii en hygiëne 1 Verlovingsringen Haarl.sfraat 126 0 In goede staat zijnde trap- naaimachine, merk Gritzner (ringspoel) of event, ri oor handnaaimachine, toel-en en 2 armleuning- stoelen (eiken). Wegens plaatsgebrek. Te bevr. Bui- tensluitsstraat 79, Katwijk Zee. 0 Twee mooie uitschuiftafels 1 eiken 17.50 en 1 mah.hou- ten 15.grote massief eiken tafel 22.50, prachtig stel stoelen, 2 clubfauteuils 4 stoelen 150.—, c mat 5.—, dienstbodekastje 7.50. Te bevr. Jan Vossen- steeg 51. 0 Te koop wegens plaats gebrek: prima eiken dressoir 35.eiken spiegel 15. eiken bijzettafeltje ƒ7.50, glasplaat, 64 cm, 5.—. Dél- forterie, Hogewoerd 124. Te huur gevraagd 0 Jongeman zoekt prettig pension in klein, rustig gezin, liefst met hiiiselijk verkeer, doch niet noodzakelijk. Br. No. 9696 Bureau Blad. Diversen 0 Voor het opknappen vq,m Uw hond Vlieldnd's Honden salon, Nieuwe Rijn 50, t.o. .ngetje. Trimmen, knip pen, wassen en wat verder 0 Bah! wat vies, een katten bak met zand. Gebruik turf molm, dit houdt Uw bak langer droog. Per pak 25 et. Vlieland's Zaadhandel. Nwe Rijn 50. t.o. 't Gangetje. Polshorloges, pendules, grote en kleine, alle soorten wekkers. In ruime keuze Gouden, zilveren sieraden; Specialiteit verlo „De Goedkopere betere waar. S. v. d. Water en Zn. H-sarlemmerstr. 185. 0 Heeft U schakelzegels? Deze worden ook door ons aangenomen. Ruime keuze Zwitserse polshorloges, me talen horlogebanden f 2.25, wekkers, jockeleklokjes, Ëendulettes. jaarpendules. ioopt bjj een betrouwbare contantzaak. Uurwerkkli niek, Lage Ryndyk 8. 0 Raadgevend Bemidde lingskantoor K. W. Wük, gep. Insp. v. Pol. Rechtskun dig Adviseur. Thorbeckestr 78, Leiden. Tel. 22503, doet onderzoek naar personen; bespreekt en behandelt trouwelijke en delicate gelegenheden. 0 St. Nicolaas nadert alweer. Geen leuker geschenk dan onze bekende foto-series verschillende opnamen slechts 3.95. Niet duur altijd welkom. Kómt voo tijdig naar Foto Kino Bouwens, Breestraat 3. 0 Schattig lichtgrijs katje, dol op Felix' Kattenbrood, zoekt goed tehuis. Da Costa- straat 45. DEMONSTRATIE KOPTEN KELIM (NIEUWE TECHNIEK) in onze zaak op VRIJDAG 23 en ZATERDAG 24 OCTOBER van 10—12 en van 2—5 uur. HANDWERKHUIS „FILETTA" BREESTRAAT 137 Wist U, dat wij GRATIS Brcipatronen geven bij aankoop van Wol De mooiste dag En dc mooiste herinnering. Een van dc hoogtepunten van dit belangrijke gebeuren is het bruiloftsmaal. Gedekt met Gcro Zilvium draagt de tafel het stempel van dit grote feest vervaardigd van zilverwit Gcro-mctaal, hecht verbonden «Éh tnCMCtsUcfiijd (jOCCudil Wat Piet de Bruijn kan Daar staat U verstomd van Fantastische vleesprijzen* LAMSVLEES 500 gram Lamsborst Doorregen Lappen Doorr. Lapp, (extra) 1,45 Magere Lappen 1.55 J]0* 750 gram 2,20 Riblappen 1.60 750 gram 2,25 Rosbief1,75 30T 750 gram 2,50 Lende, iet* fijn* 1,85 750 gram 2,60 Gebakt h.o.h1,25 90F" 1000 gram 2, VARKENSVLEES 500 gram Speklappen 1,20 Doorr. V. Lappen 1,40 Carbonade rib 1,48 Carbonade Schouder 1,55 Carbonade lende 1,65 Magere Lappen 1,95 Varkensfricandeau 1.98 Reuzel (dik) 0,80 Braad krab je* met veel vleea 0,75 Kluiven en Krabjes voor erwtensoep, 500 gr. 0,50 1,6 >ndheid Lamsbout Voor Uw 7 LAMSVET 500 gr. 58 ct. Extra aanbieding KALFSVLEES ONZE VLEESWAREN RECLAMES Ham, 150 gram 75 et. Ontb.spek, 150 gr. 58 ct. Tongenworst, 100 gram 30 ct. Leverkaa*, 100 gr. 30 ct. Gebraden Rosbief, 150 gram 68 et. Boterhamworst, 250 gram 60 ct VeHeHam, 200 gr. 55 ct Rookvlees, 150 gr. 72 et. Vette Bloedworst 200 gram 34 et. Gebraden Gehakt 150 gram 43 ct Volop MERGPIJPEN, STAARTEN EN SOEPBENEN. Dus allen naar PIET DE BRUIJN. WANT DIE SNIJDT KWALITEIT Hogewoerd 72 - Leiden - Telef. 25031 Uw kopje koffie is een dagelijks weerkerend genot wanneer U Niemcijer's Koffie schenkt. Ieder roemt de heerlijke geur en pittige smaak van Niemeijer's Koffie Bovendien op elk pak depunten voor een keur van ge schenken, waarvan U enige hiernaast vindt afgebeeld. Vraag per briefkaart de volledige ge- schenken lijst aan Niemei/er Groningen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6