VAN UW GEZIN I bedreigt de gezondheid LODALINE ijl ifauulJ De lekkerste koffie en... Niemcijen PANDEN Dr Fonteijn Kuijpers op 20 October 70 jaar keuze uit deze nieuwe geschenken! WINKELJUFFROUW v. Leeuwen KOERIERS M. BRINKS TELEFOON 31441 NIEUWE LEIDSCHE COUHANT 4 DONDERDAG 8 OCTOBE1 KATWIJK AAN ZEE Werkte ook enige jaren in Leiden Dr H. A. Fonteijn Kuijpers, Boulevard 83, Katwijk aan Zee, hoopt op 20 October zijn 70ste verjaardag te vieren. Dr Fonteijn Kuijpers is in middel baar-onderwijskringen geen onbekende. Hij heeft achtereenvolgens te Bergen op Zoom en Rotterdam aan middelbare scholen gewerkt. Op 20 October 1883 te Harlingen gebo ren, vertrok hij later vandaar als student naar Leiden. Hij studeerde natuurkunde onder leiding van prof. Kamerlingh On nes. Nog later werd hij assistent van deze hoogleraar en ook onder diens op volger prof. Kuenen heeft hij een as sistentschap vervuld. Terzelfder tijd gaf hij les voor Mathesis Scientiarum Genl- trix te Leiden. Na zijn studie werd de heer Fonteijn Kuijpers in 1918 leraar aan de R.H.B.S. te Bergen op Zoom. In 1926 aanvaardde hij een leraarsfunctie aan de eerste H.B.S. aan de 's Gravendijkwal te Rot terdam. Na de bevrijding werd hij di recteur van deze onderwijsinstelling. Dit directeurschap duurde negen maanden. Toen moest dr Fonteijn Kuijpers ziekte verlof nemen. In 1948 werd hij gepen- sionneerd. De heer Fonteijn Kuijpers promoveerde in zijn Brabantse tijd in 1924. De nu bijna 70-jarige oud-leraar heeft In het verenigingsleven een belangrijke plaats ingenomen. Te Rotterdam was hij voorzitter van de plaatselijke afdeling van de vereniging van academisch-ge- vormde leraren. Hij was secretaris van de landelijke vereniging. Te Bergen op Zoom was hij bestuurslid van de bijzon dere school en diaken van de Het v. Ge meente. Te Rotterdam bestuurslid en voorzitter van de vereniging van vrij zinnig-Hervormden en bestuurslid va de diaconale vereniging „Vredeheim". De gepensionneerde is nog drie dagen per week werkzaam aan het Koninklijk penningkabinet in Den Haag. Zijn aan dacht richt zich speciaal op alles, wat te maken heeft met de rekenpenningen. De oud-leraar gebruikt de resterende tijd voor het op schrift stellen van zijn ken nis en ervaring in deze. Te zijner tijd zullen zijn geschriften in boekvorm ver schijnen. Lozingsbuis by Landbouwlust De grote lozingsbuis van het riole ringstelsel in het Molenblok moet uit monden in de Ryn. Oorspronkelijk was het de bedoeling tegenover de groente veiling de uitmonding te maken. Daar tegen rezen vooral van tuinbouwzijde sterke bezwaren. Dit plan werd toen los gelaten. Nu is men bezig de buizen te leggen bij „Landbouwlust". Het verkeer is ten behoeve van deze werkzaamheden omgelegd. WUkavond wyk Noordwest In de Unizaal werd gisteren een wijk- avond gehouden van de wijk Noordwest de Hervormde Gemeente. Ds P. Moerenhout opende deze geheel in het teken van Zeeland staande bijeenkomst Ds J. G. van Ieperen van Wemeldinge sprak over: De strijd om het orgel. Een prachtig harmonium staat nu in de kerk. De organist verzorgt, samen me bazuinblazers, de begeleiding v kerkzang. Na 165 jaar van verbod eindelijk zover gekomen. De heer M. van der Maas declameerde deze avond in het Zeeuws. Twee bazuin blazers, de heren Dekker, begeleidden ook nu de zang. Ds Van Ieperen vertoonde voorts nog lantaarnplaatjes over Zeeuwse kleder drachten en over de kerk in Wemeldinge. Ds Moerenhout sprak een slotwoord. Ook ds Bogers en zijn echtgenote w Hoog en laag water Vrijdag 9 October: hoog water 3.52 en 16.08. laag water 12.02 uur. KATWIJK Nog meer prijs winnaars Behalve de gisteren genoemde prijs de mooiste voortuintjes heeft het gemeentebestuur ook nog prijs toegekend aan de volgende perso nen: J. C. Andeweg, Piet Heinlaan 64; J. C. van der Hek, Van Speijkstraat 11; van der Laan, Zeeweg 119; W. de Jong, Zeeweg 113 en J. van der Hoek, Parklaan 231, allen te Katwijk aan Zee. Voorts: J. van Tol, Valkenburgseweg 13; P. Piers, Valkenburgseweg 11; T. Meijer, Wassenaerlaan 57; J. H. van Neerbos, Molentuinweg 15 en H. W. Aan- haanen, Wassenaarseweg 49b, allen te Katwijk aan den Rijn. Een eervolle ver melding kregen de heer P. C. Priester, Piet Heinlaan 58 en de heer J. M. de Jong, Piet Heinlaan 62. Het gemeentebestuur koestert de hoop, dat de waardering van gemeentewege een aansporing zal zijn op dezelfde wijze voort te gaan, ter verhoging van het aan zien der gemeente. KATWIJK AAN DEN RIJN Benoeming Tot vertegenwoordiger voor de be drijfsvereniging L.T.B. is benoemd de heer A. C. Berkheij. Visserijgoltjes Vrijwel alle haring werd verkocht Al was de haringprijs gisteren niet i over te roepen (ƒ11 tot ƒ11,50), bijna alles vond toch een koper van de drie schepen Herman, Limburgia en Gelria, die samen 5900 kisten opleverden, waren voorts wat Noordloggers en kleine vaart. Honderd kisten werden opgehou den. Makreel heeft de handel deze dag niet gezien. Dikke visprijzen Voor de Zuidzij zijn de verse visprij zen gisteren fortuinlijk geweest: zoals gewoonte is op Woensdag was de Bel gische handel fel op de dikkoppen en d< grovere schelvissoorten. Regels kabel jauw gingen weg voor om en de bij de ƒ140, en ƒ120 was eveneens een prima prijs voor de lichtere regels. De klein tjes, die letterlijk weinig gewicht in de schaal legden, brachten ongeveer 55 op. Groot- en middelschelvis ging naar Bel- 70 tot 75 per kist, en de kis ten kabeljauw zijn verkocht voor 175 per stuk. In het kielzog Begrijpelijkerwijs werden de overige rondvisprijzen door deze wel erg hoge koersen meegezogen en de 65, die Woensdag betaald werd voor een kist kleinmiddelschelvis, toonde wel aan, dat bitter weinig marge opgelegd kan wor den, wil deze vis verkoopbaar blijven. De pennen deden gisteren 55 en de braadjes haalden een ƒ3236 terwijl ook de wijting zich niet onbetuigd liet met 22 tot ƒ26 per kist. Voor grote gul royaal ƒ50 betaald, de middelgul maakte ongeveer ƒ40 en de torren zijn verkocht voor 25 per kist. Lappen zakten In de fijnviskoersen zat weinig ver andering, alleen de lappen toonden nel- ging uit hun ivoren toren te klimmen en af te dalen van de 4 tot ongeveer ƒ3,40 per kilo. De grootmiddeltong maakte 2,20, en de kleinmiddel 1,85 terwijl een kilo enen 1,60 opbracht en er 1,30 werd betaald voor een kilo slips. Frank rijk en Engeland waren gisteren goed in de markt vertegenwoordigd. Schol flauw Met de schol wilde het echter gisteren minder goed vlotten en gelet op de da verende bedragen voor de overige verse vis is ze zelfs niet eens duur geweest. Drietjes gingen voor 11 tot 15 van de hand en tweeën zijn voor 20 verkocht, terwijl de grove soorten, die opvallend schaars aangevoerd werden, toch niet meer dan bijvoorbeeld Maandag op brachten. Vandaag vol Voor de Donderdagmarkt lagen gister middag al binnen de Abraham. Tzonne, en de Allan Water, terwijl de Eveline op komst was. De drie eerstgenoemde trawlers lossen vanmorgen, en de Eve line neemt de eerste Vrijdagbeurt. Vangsten Er is wat minder overvloedig haring gevangen door de schepen van vandaag dan de afgelopen dagen in het algemeen het geval is geweest. Rcisdurcn Voor een zevendaagse reis besomde di Gelria gisteren ƒ23.500, de Limburgi: maakte er in zes dagen 14.500 van ei de Herman in zeven dagen ƒ24.800. Ook de Slot-kotter, die de Woensdagmarkt bezocht, maakte weer een prachtbesom- van 11.200. De Noordloggers mochten er ditmaal ook zijn met ƒ8600 voor de KW 69 en ƒ9400 voor de 126. Zoutjes en flauwtjes Er zijn gisteren in totaal 723 kilo zoute t 886 kilo flauwe garnalen aangebracht, die respectievelijk tussen de 0,800,84 n tussen de ƒ0.45—ƒ0,54 opbrachten. ZO ETERWOUDE Veertig jaar „Macht van het Kcine" Morgen bestaat de afdeling Zoeter- •oude van de „Macht van het Kleine' veertig jaar. Morgenavond om half 8 ordt een filmvoorstelling gegeven in Dns Huis", 's Middags om half 5 wordt deze voorstelling gegeven voor de kin deren beneden de vijftien jaar. RllNSBURG O.B.K. gaf opvoering van „JfP het koren rijpt" Toen het doek gisteravond voor de laatste maal dichtschoof was het du «I dat het optreden van de jonge Ity'nsburgse reciteerclub Oefening Baart een groot succes is geworden. Dit eerste optreden is eigenlijk een dubbel geworden: in de eerste plaats was het spel heel goed, en in de tweede plas de Voorhouterwegkerk tjokvol. Als derde winstpunt zouden we nog 1 noemen de inhoud van het stuk zelf. De boer van Vredenburg ziet zijn zoon nadruk op, dat sommige jongerej L: Jan Dirk uitsluitend als iemand, in wie hij eens hebben gelachen, voortleeft, en hij behandelt hem dan ook als zodanig. Aan dit denkbeeld offei alles op, zijn familie en knechten. Het komt tenslotte tot een volkomen reuk tussen de boer en zijn naaste familie. Door een ernstige val van de ilder verandert de situatie voor de boer, 1 de grootvader heeft intussen ook de met emigratieplannen rondlopende klein- het denken gebracht. De boer komt tot erkenning van schuld. ootste verdienste van het stuk is, dat het de leer van Christus predikt. De hoofdrollen werden vertolkt door Jaap de als de boer, Nel vau Egmond, zijn Pia van Diggelen als Anke, hun dochter, en Bas van Delft als de zoon Jan Dirk. Ook bij de andere rollen traden geen torende fouten aan het licht. De aan kleding en de décors waren goed ver zorgd, de laatste door de heer C. Verduin. De spelleiding was in handen van Bram Paauw en Teun Kralt Pzn, die helaas wel buiten gehoorsafstand van de spelers stonden, wat tot storingen leidt. heer D. Hoogewooning, voorzitter, legde er ln zijn dankwoord terecht de VALKENBURG Burgerlijke stand GEBOREN: Leonarda B, d v Th vai den Berg en C J Bakker; Jeannette, d i A Rhijnsburger en D Peursum. lachen viel. Maar over het algemee i ieder vol aandacht geluisterd. We dat O.B.K. in deze richting zal doo LEIDERDORP Henk Otto te Vlisslngen bcgra Op de begraafplaats te Vlissing-ei onder grote belangstelling uit ond kringen van de zeevaart het stt overschot ter aarde besteld auto-ongeval om het leven gel leerling scheepswerktuigkundige Otto uit onze gemeente. Er wa-réJEj belangstellenden uit Leiden, Leid» J Oegstgeest. In de kerkzaal van Bethesda werd een korte dienst geh waarin dr Van der Schaaf, Geref. kant te Vlissingen, voorging. Van h kenhuis vertrok de stoet vaartschool aan de boulevard, w leerlingen van de school zich lijkkoets aansloten. Aan de gr dr Van der Schaaf er op gewest het leven van de mens niet in het behoeft te eindigen. Er is een hogi blijder leven, als wij de verscfl Christus hebben liefgehad, j de zeevaartschool. Ds J. J. Dijk, predikant alhier, sprak namens de 6, dankwoord. Borgt U er toch voor, dat U altijd met échte Lodaline afwast. Dan bent U ier teker van, dat elk stuk door-en-door «choon wordt. Din wast U alles «uiverder af. En dat is dringend geboden! Vuil-gevaar dreigt namelijk b\j al Uw vaatwerk! Ziëjzelf! Oordeel zelfl Beslis zelfl Dit ls niet met Lodaline afgewas sen. Daar achullt bederf! Van daaruit wordt Uw gezondheid be- jdreigdl Let op de kleine gaatje* jen groefje* ln Uw vaatwerk. Pa» 'op voor vull-gevaarl Dat Is met échte Lodaline afge wassen. Dat ls absoluut schoon en zuiver. Dat glanst en flonkert Dat Is hygiënisch. Géén gevaar I Géén zorg! Ziet U nu, dat U veiliger bent met echte Lodaline 11 En of! Neemt U nti geen risico's meer! Zorgt U er tocb voor de veiliger Lodaline te nemen. Veel beter! Veel snellerI garandeert de Lodaline-kwalHeit en -hygiëne I Psychiatrische Inrichting „HULP EN HEIL" te LEIDSCHENDAM Bij bovengenoemde Ned. Herv. inrichting voor zenuw- en geesteszieken kunnen direct geplaatst worden; LEERLING VERPLEGENDEN (Vrl. en Mnl.) Sollicitanten worden verzocht hun sollicitaties, met opgaaf adressen voor het inwinnen van inlichtingen, te richten den Geneesheer-Directeur van bovengenoemde Inrich ting. Veurse Straatweg. Leidschendam. Voor eerste aan schaf van dienstkleding zorgt de inrichting of verleent :oe haar bemiddeling. Uitzending naar Nieuw-Guinea in militair verband Voor uitzending in militair verband naar NIEUW-GUINEA kunnen zich opgeven: niet in werkelyke dienst zynde militairen en ex-O.V.W.-ers van alle wapens en dienstvakken, die na 1947 in werkelyke dienst zyn geweest. Verblijf in NIEUW-GUINEA ten minste 1+ jaar, uitsluitend zonder gezin. I Zij, dl* voor uitzending worden bestemd, sluiten een verbintenis bfl het Reserve-personeel der Koninklijke Landmacht voor de duur van twee jaar. Boven de geldende bezoldiging en toelagen, wordt, na volbrenging van d« verbintenis, voor elke maand, dat men in Nieuw-Ouinea dienst heeft gedaan, SO.uitgekeerd. Benodigd zijn, buiten de normale infanterie-functies: SERGEANTEN: KORPORAALS EN SOLDATEN: electro-werktulgkundlg monteurs, radiotelegrafisten, radiomonteurs, koeltechnicl, telegrafisten, radio- schoenmakers, kleermakers, tim monteurs, apothekers-assistenten, merlieden, bakkers, wapenherstel- kleermakers en laboranten. Iers, vuurwerkers, schrijvers, film operateurs, kantoormachine-mon- teurs, lassers en medische schrijvers. TE KOOP een BOOMKWEKERIJBEDRIJF mot 630 roe grond-. Huis voorzien van elector., gas en water. Kweekkas, sternen bakken, loodsen. Huis gele gen bij Boskoop. December te aanvaarden. C. Harkes, Loeteweg 4, Hazerswouae. Nadere Inlichtingen kunnen schrifte lijk of mondeling worden verkregen bü de Adjudant-Generaal, Nieuwe Frederlkkazerne. Gebouw E5, van Alkemadelaan te 's-Gravenhage (tel. 18.46.70, toestel 1587) Gegadigden, die zich aldaar hebben gemeld, behoeven zich thans niet opnieuw op te geven. Gevraagd voor direct FLINKE NETTE JONGEN voor expeditie en magazijn- werk, niet ouder dan 17 jaar. Aanm. Vrijdagavond v. 6-7 u Fa W. J. LAMAN, Donker- steeg 8. BEKWAAM BANKETBAKKER gevraagd en brood- en ban kctbakkerslcerling. Lage Rijndijk 6365. HET NED. HERV. DIACONESSENHUIS Westersingel 115 te Robter- dam, vraagt een ASSISTENTE V. d. KEUKEN Dipl. Huishoudkundige Brieven met uitv. inl. te richten aan de Besturende Zuster. De naam Niemeijer op het pak garandeert U de beste kwaliteit. Geniet van de heerlijke geur en pittige smaak van Niemeijer's koffie en... spaar de waardepunten, die thans ook geldig zijn voor een geheel nieuwe serie aantrekkelijke artikelen. Vraag per briefkaart de geïllustreerde geschenkenlyst aan Niemtjer-Groningen. KOFFIE om van te genieten! GEVRAAGD niet beneden de 25 jaar en v.g.g.v., en EEN NOODHULP voor nader te bepalen dagen. Aanmelden na 7 uur: Banketbakkerij ROSELEUR Breesjraat 54 Lelden DAMES -Pt Kapsalon TEGELAAR Oude Singel 4, Leiden Tel. 22857. Ie koop aangeboden te Baarn (Geen nieuwbouw) voor woning. ZoektU HOLLANDIA TRICOTAGES voor Dames, Heren en Kin- BIJVERDIENSTE Maatschappij vraagt vc middag- of avonduren tieve dame of heer. Geen thuiswerk. Cond. nader te bespreken. Br. ond. no 7620 aan Agent A. v. d. Bosch te Rijnsburg. Personeel gevraagd 0 Meisjes gevraagd voor 4 dagen per week. Strijkinrich- ting Ozon. Hoge Rijndijk 34. Gevr. flinke werkster van 's morgens 9—12.30 u. Mevr. Bleuzé. Apothekersdijk 27. 9 Gevraagd flinke nette werkster voor iedere morgen Sumatrastraat 52A Leiden. 9 Begin November gevraagd meisje 18 j. i. Herv. gezin m. 2 schoolg. k. voor 3 x per week Ma. en Wo. to-t 2 uur en Vrijdag tot 5 uur. Toek. adres Fred. Hendriklaan 34 Voorschoten. Br. Verwolde- straat 72, Dan Haag. Te koop gevraagd 0 In zeer g. s. zijnde auto ped. W. G. Gussekloo, Leid- seweg 83. Voorschoten. Te koop aangeb. 0 Meisjesmantel, z.g.a.n., voor leeft, van 12—14 jaar. Te bevr. of brieven onder no 1670 aan agent A. v. d. Bosch te Rijnsburg. 9 Zeer moderne trouwjapon, maat 42, wit met motiefje. Te bevr. Ouwebandstraat Diversen 9 Polshorloges, de beste merken van vakzaak. Ge makkelijke betalingsvoor- den. Vanaf 1.50 per week een prima Zwitsers horloge. Inlichtingen Storm Buysingstr. 33, bij Lage Morsweg. Vraagt bezoek van vertegenwoordiger. Lessen in wiskunde, natuurkunde of mechanica. Zowel bijles voor Middelbaar Onderwijs, Mathesis, enz., als opleiding voor toelatings examen M.T.S. Inlichtingen: Morsweg 102a, Leiden, of Hoofdstraat 29, Valken burg Z.-H. 9 Raadgevend Bemidde lingskantoor K. W. Wijk, gep. Insp. v. Pol. Rechtskun dig Adviseur, Thorbeckesbr. 78, Leiden. Tel. 22503, belast zich met het opstellen van brieven, requesten, sollici tatiebrieven, verzoek- en bezwaarschriften. vijk a Zee. Te huur gevraagd 0 Juffrouw zoekt gestoff. of ongestoff. zit-slaapkamcr m. stookgelegenheid. Br. no. 9625 bur. van dit blad. Te huur aangeb. 0 Gemeub. Zlt-slaapkamer, met of zonder warme maal tijd. Brieven no 9628 bur. van dit blad. Woningruil 0 Heel huls met 6 kamers en gr. tuin. centrum Oegstgeest. tegen huis in Leiden of Oegstgeest. Huurprijs: f 57.50 p. mnd. Goedkoper huis ge zocht. Br. met uitv. fnL zo sp. m. onder no. 9626 bureau van dit blad. Gero Cassettes Haarl.slraal 126 0 Elcctrische Wasmachine voor f 179 met 1 jaar garan tie. Inhoud 50 1. Alléén Vrij dags demonstratie en ver koop. Fa „Gepico" voor ver huur en verkoop. St. Aag tenstraat 27. Gashaard, tafels, prima radio's, haarden, kachels, gasradfatoren, baden, bad- gcysers, lederen fauteuils, kamerscherm, bureaux, dres soirs, vloerkleed, gasfornui zen, keukentafels linnenkas ten, gebogen porseleinkast enz. Ink. Verk. Nieuwe Rijn 60. Tel. 22150, t.o. Watersiteeg 9 Polshorloges, pendules, grote en kleine, alle soorten wekkers. In ruime keuze Gouden, zilveren sieraden Specialiteit verlovingsringen „De Goedkopere Zaak" maar betere waar. S. v. d. Water en Zn. Haarlemmerstr. 135. 9 2-k. woning, keuken, gang, badcel, fietscel, voor- en achtertuin, Den Haag (Moer- wijk), voor idem Leiden of omgeving. Br. No. 9627 aan het Bureau Blad. VOOR ADVERTENTIES TE KOOP: 366 m2, voor één hul» (met bouwpltel hoek Rijnsburgerweg—Houtlaan, Leiden, vragen: v. d. Brandelerkade 25, Leiden-

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 4