Jlicttwe £ei!wrtje Courant Een millioen Berlijners stond langs begrafenisroute van Reuter Partijen beseffen, dat hij in zijn ambt moeilijk te vervangen is de ml Twee Superconstellations hadden pech De toestand in Atjeh blijft zeer ernstig Deelnemer aan luchtrace nu al verongelukt Wist U MAANDAG 5 OCTOBER 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2,— per maand; 0,47 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vier en dertigste Jaargang No 9855 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Slantsastfcti if gftrtliwa mgn hert to IttfeasffotT Zonnig 3-Octoberfeest ZIE PAG. 3. 4 EN 5 Een burgemeester, die „historie" maakte IkiTEER DAN EEN MILLIOEN Berlijners hebben Zaterdag hun overleden 1 burgemeester. Ernst Reuter, de laatste eer bewezen. Zij stonden langs de route geschaard, die de stoet volgde naar het kerkhof van Zehlendorf, in Zuidwest Berlijn. Op de lijkkist lag de vlag van Berlijn de -Baskische baret, die burgemeester Reuter altijd droeg. Achter de lijkkoets reden acht wagens met bloemen. Op het kerkhof voerden presi dent Heuss van West-Duitsland en dr Otto Suhr, de voorzitter van het Westberlijnse parlementhet woord. Vele Duitse en Geallieerde ver tegenwoordigers woonden de plechtigheid bij. Boven het graf werden saluutschoten gelost door drie erewachten van elk vijftig Britse, Franse en Amerikaanse soldaten van het Geallieerde garnizoen in West-Berlijn. Onder de vele telegrammen van rouwbeklag was er ook een van Eisen hower, waarin de dood van Reuter een tragisch verlies genoemd wordt Toor de vrije wereld. Aan het verslag van Ass. Press cm/t enen wij nog, dat het stoffelijk ichot op een, met zwart doek beklede, ragen door de straten naar het kerkhof ;ereden werd en velen weenden. Somber danken de tonen van Wagners „Götter- lammerunig". Uirt luidsprekers klonk het „Ioh hatte nen Kameraden". Vlaggen van de ver ren Duitse gebieden en van Oost- huitsland himgen naast die van West- )uütslamd. korte toespraak heeft president leuss de overleden burgemeester een man genoemd; die zijm, leven had gegeven roor de dienst aan zijn volk dn nood. .Ernst Reuter is historie geworden door werk voor Berlijn. Hij was geen met wie men gemakkelijk kon gaan. noch voor zijn vrienden, noch ajn vijanden. Maar wij weten, dart hij op ijn Berlijners aan kon en de Berlijners visten, dat ze op hem aankonden." De voorzitter van de Westberijnse ge- iieenteraad. Otto Suhr, legde de gelofte if, dart het streven van Reuter naa hiiftse eenheid zou worden voortgezet. .Wij zullen zijn testament in danikbaar- liefide uitvoeren", verklaar de hU. Vandaag wordt bepaald, wanneer de femeervteraad za'l bijeenkomen om opvolger voor Reuter te kiezen. Wat dórt painit betreft, de pairtijen, welke deel uitmaken van Reuters coalitie grote moeilijkheden Immers de had het voornamelijk aar [ijn hoge persoonlijkheid en aan hert ge lag dat daaruit voortsproot te danken, iat hij als socialist in staat was deze coalitie bijeen te houden. De coalitie partijen zijn: de socialisten, de ohristen- lemocraiten en de liberalen. Geen van deze dirie partijen schijnt een x>r de hand liggende candódaat voor \et burgermeesterschap naar voren te cunnon schuiven. Ook de socialisten ndet. Wellicht zullen nieuwe verkiezingen uit komst moeten brengen. Dart wordt door de socialisten echter met angst tegemoet jezien, want met het voorbeeld West-Duitsland voor ogen kunnen zij Afspraak niet nagekomen Minerva werd een zwijnenstal Ingenieurs-in-de-dop han teerden brandslang Zoals men weet, was de afspraak ge lakt tussen Leiden en Delft om dit jaar |de traditionele veldslag tussen de groen- et te doen plaals hebben. Nochtans lebben een 30-tal Delftse eerste-jaars ge leend een innig contact met Leiden te meten zoeken. In de avonduren van 3 October brach- j een bezoek aan de sociëteit Miner- aar slechts twee bedienden aanwe- aren. Om alles in gereedheid te kun- brengen voor de officiële tafels nachts was de sociëteit van 7 tot 11 u. gesloten. De Delftenaren hadden dus vrij spel. ledienden, die zich aanvankelijk tegen de verzetten, waren al spoedig op overtuigende wijze schadeloos gemaakt, rna het feest kon beginnen, ze behaalden eer van hun werk, de ingenieurs, want na enkele ogenblik- was de grote sociëteitszaal in een :omplete zwijnenstal herschapen. De on genode gasten hadden namelijk ter ver hoging van de feestvreugde de brandslang op de kraan gezet en waren lustig aan het [puiten geslagen. Toen hun werk als Uaar beschouwd kon worden, trokken ze iet veel luidruchtigheid weer weg. Met inspanning van alle krachten is en erin geslaagd de sociëteit voor de nacht weer in orde te krijgen. Aan de officiële tafel heeft de praeses-collegie lijn afkeuring over deze handelwijze uit gesproken. JHET WEER IN EUROPA Weerrapporten van hedenmorgen 7 oor: Stockholm Kopei Berlijn Frankfort MUnchen geh. t NW 3 W 2 WNW 6 windstil NNO 5 NO 2 NNW 8 ONO 5 12 2 13 1 18 0.4 Hier en daar lichte nachtvorst Tot morgenavond verwaoht De Bilt: Overdrijvende wolkenvelden en droog weer. Matige tot zwakke wind uit Noorde lijke richtingen. Koude nacht met hier en daar lichte nachtvorst, overdag onge veer dezelfde temperaturen als vandaag. (Opgemaakt om tien uur). ZON EN MAAN Dinsdag: zon: 6.49 tot 18.07 uuimaan: 6.13 tot 17.10 uur. Op 8 October N.M. dan op een overwiimnömg van Adenauers christen-democraten rekenen en zullen zij wiet langer Westberlijns grootste partij zijn. Rouw in Zweden Prins Oscar Bernadotte 93 jaar oud overleden Prins Oscar Bernadotte van Zweden is gistermorgen vroeg in de ouderdom van 93 jaar te Stockholm overleden. Hij was de enige nog in leven zijnde broeder van koning Gustaaf V, die in 1950 2-jarige leeftijd overleed. Hij was de vader van wijlen de V.N.-bemiddelaar graaf Folke Bernadotte. die in 1948 in Palestina vermoord werd. Prins Oscar, die op 15 November 1859 het levenslicht aanschouwde, was het e lid van het koninklijke huis der Bernadottes, die ter wille van de liefde zijn rechten op de troon opgaf. Hij deed dit in 1888. toen hij in het huwelijk trad met Ebba Junck, een hofdame. Prins Oscar had vijf kinderen, de graven Carl en Folke Bernadotte en de gravinnen Maria, Sophia en Elsa. Hij stond bekend als zeer godsdienstig en was de enige Zweedse prins, die ooit i een kerk op de preekstoel gestaan heeft. Even voor Wassenaar werd voor de zeventiende maal aan de nood rem getrokken. Hoofdconducteur IJsenbout, die het nu werkelijk ver velend ging vinden, kijkt eens langs de wagens, waar de openstaande klep moet worden opgespoord en dichtgemaakt. Het publiek, dat het allemaal prachtig vond, maakte steeds weer van de gelegenheid ge bruik om eens langs de trein te lopen, tot het vertreksein weer kon worden gegeven. (Zie ook pag. 2) Eerste vlucht niet voorspoedig Ministers Drees en Algera keerden op weg naar Zuid-Afrika na zes uur terug TWEE K.L.M.-SUPER-CONSTELLATIONS hadden, juist op belangrijke vluchten, met pech te kampen, waardoor belangrijke vertraging is ontstaan in het vertrek van de ministers Drees en Algera naar Z.-Afrika en in de aankomst van burgemeester d'Ailly in Amsterdam uit Amerika, die daardoor de electrische centrale West te Amsterdam niet heeft kunnen openen, zoals aanvankelijk was vastgesteld. Burgemeester d'Ailly had elf uur vertraging. Een groot gezelschap van autoriteiten as Zaterdagmiddag op Schiphol aan wezig, waar de KLM-Super Constellation Proton gereed stond om de eerste vlucht Zuid-Afrika te maken in gezelschap minister Drees en echtgenote, minis ter Algera met zijn dochter, de Commis saris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F C. de Casembroot, en het lid van de Raad van State, dr A. A. L. Rutgers, als mede een zestal journalisten. De reis van -president Drees zou gelden als tegenbezoek aan de regering van Zuid- Afrika, daar reeds verscheidene Afri kaanse ministers een bezoek aan Neder land hadden gebracht. Er zijn geen offi ciële besprekingen aan de orde, maar waarschijnlijk zullen wjj nu de gele genheid zich voordoet met diverse Afrikaanse autoriteiten van gedachten wisselen over verscheidene onderwerpen, foals emigratie, handelsverkeer, cultu reel contact en de watersnoodramp. Jhr de Casembroot maakt de reis speciaal mede om de dank over te brengen voor het belangrijke bedrag door Zuid-Afrika geschonken tot leniging van de nood. Pech Nadat het hoge gezelschap uitgeleide •as gedaan door een aantal ministers en andere hoge autoriteiten vertrok de Pro ton al aanzienlijk over tijd, aangezien had moeten wachten op de aan komst van het toestel uit Londen, dat vanwege de mist niet kon landen. Maar niemand had verwacht, dat het toestel binnen vijf uur na het vertrek weer op Schiphol terug zou zijn. Het was kort het vertrek uit Frankfort, dat de doch- van minister Algera ontsteld opmerk te: „Vader, kijk eens, een van de mo toren staat stil." De minister liet infor- i, waarop werd medegedeeld, dat het toestel op de terugweg was naar Schip hol wegens motorstoring- Om 16.34 s de Proton te Frankfort opgestegen i via Zürich over de Povlakte verder vliegen, doch om 16.47 uur keerde de gezagvoerder terug naar Schiphol. Ook de Neutron had pech De Neutron, waarmede de burgemeester van Amsterdam uit New York zou terug keren kwam met een vertraging van ruin- elf uur op Schiphol aan. Juist als bij de Proton viel ook hier een der vier motoren uit „We waren nauwelijks vijf minuten in de lucht toen „een der motoren wei gerde," aldus de burgemeester. Aangezien met volle lading en de tan ken nog vol benzine niet mag worden geland, vloog het toestel eerst door tot boven de zee en loste daar een grote hoeveelheid benzine. Daarna werd terug gekeerd naar New York. Bij zijn aankomst op Schiphol was de eerste vraag, die de burgemeester stelde: Doodstraf geëist tegen ex-premier Mossadeq Het proces kan nu elk ogenblik beginnen In de acte van beschuldiging tegen ?x-premier Mossadeq van Perzië wordt ioor de openbare aanklager bij het mili- :aire gerechtshof de dood door de strop geëist wegens: 1. Opstand tegen het wet tige regiem en tegen de kroon. 2. Negatie het bevel van de Sjah om af te tre- en het parlement te ontbinden. 3. Or ganisatie van straatbetogingen tegen het keizerlijk huis. 4. Ondermijning van het moreel der troepen, door de Sjah te klei- Het wachten is nu op het openbare pro 's, dat volgens Reuter, elk ogenblik kan beginnen. Behalve Mossadeq zal hierin de voormalige stafchef Riahi terechtstaan Mossadeq schuift intussen alle schuld op zijn minister van Buitenlandse Zaken. Fatemi, (nog steeds voortvluchtig) en houdt vol, dat het document waarin de Sjah zijn aftreden eist, een onechte indruk maakte. Oudste Duitser (107 jaar) is overleden Hij woonde 100 jaar in hetzelfde huis ZaterdSg is te Eidengesaess (Duits land) overleden de 107-jarige Karl Gloeckner, de oudste Duitser en u schijnlijk de laatste veteraan ver oorlog van 18701871. Hij heeft 100 jaren in hetzelfde huis gewoond, in de straat, die thans naar hem is genoemd. Tot kort vóór zijn dood, dronk hij dagelijks een glas wijn en rookte enige sigaren. Op 28 December was nog feestelijk zijn verjaardag gevierd. Kunt U het bijhouden? Nieuw vliegrecord 1212 km per uur Kapitein-vlieger James Verdin van de Amerikaanse marine heeft te Thermal (Californië) het wereld-snelheidsrecord voor vliegtuigen verbeterd. Hij vloog me een Skyray-straalvliegtuig 1212 km pei uur. Het oude record stond met 1186 km op naam van de Britse piloot Mike Lith- gow, die dit 25 September boven Libye behaalde met een Supermarine Swift. Nederlands spek naar W est-Duitsland De West-Duitse invoercommissie heeft Zaterdag toestemming verleend voo voer uit Nederland van goederen ter waarde van in totaal 6.275.000 Mark 5.650.000). Er zal vo<* een bedrag 4 millioen Mark aan buik- en rugspek mogen worden ingevoerd, voor 2 millioen Mark aan slachtafval en voor 275.000 Mark aan sanitair aardewerk. De vroegere Venezolaanse gezant ln Den Haag. de heer Manuel Dagnino. is benoemd tot ambassadeur in Haïti. Zijn die eert middelbare school in Den Haag bezoekt, zal ter beëindiging van zijn studie in Nederland blijven. „Wie heeft de fluit laten blazen?" daarbij doelende op de nieuwe electrische cen trale in Amsterdam-West, die hij die dag geopend zou hebben. Door de vertraging het toestel moest wethouder Franke de taak van de burgemeester hier over- :n. Mr. d'Ailly, die veertien dagen in de Ver. Staten en Canada is geweest, deed op Schiphol uitvoerig vérslag van zijn belevenissen. Het vertrek van de minister-president Drees en zijn gezelschap heeft nu op Zon dag half twaalf plaats gehad. Het toestel heeft verschillende tussenlandingen niet uitgevoerd om zodoende niet zo heel veel later in Johannesburg aan te komen. Op 14 October worden zowel minister Drees als minister Algera in ons larid terugver wacht. Minister-president dr W. Drees en de minister van Verkeer en Water staat, mr J. Algera, resp. vergezeld van echtgenote en dochter op Schiphol vóór hun vertrek per Super Constellation naar Zuid-Afrika. Onder enorme belangstelling werd het stoffelijk overschot van de Westberlijnse burge meester Ernst Reuter, die dezer dagen op 64-jarige leeftijd overleden is, op het kerkhof van Zehlendorf ter aarde be steld. Op de foto ziet men de droeve stoet, geëscorteerd door motorpolitie. Velen hebben op het kerkhof de grote verdien sten van'Reuter in het licht ge steld, hij, die een man was, die de vaan der vrijheid hoog hield Prins Bernhard terug uit Tanganjika Prins Bernhard zou vandaag uit Tan ganjika, Oost-Afrika, waar hij in de wil dernis heeft gejaagd op groot wild, naar Nederland terugkeren. De Prins reist in zijn eigen Dakota. Het leger heeft slechts enkele stukken land in zijn macht Ook de militaire commandant Noord-Sumatra, kolonel Simbolan, heeft de toestand in Atjeh in een exclusief onderhoud met Aneta te Djakarta ernstig genoemd. Het is volgens hem mogelijk het vraagstuk alleen met wapenen op te lossen. Het leger in Noord-Sumatra zal zich voor een zv taak gesteld zien, indien de regering besluiten de staat van oorlog en beleg ln Atjeb af te kondigen, zeide hij. Het bur gerlijke bestuur wordt alleen uitgeoefend Op weg naar Londen Australisch toestel werd bij noodlanding onherstelbaar beschadigd UEN MOSQUITO-BOMMENWERPER van de Australische luchtmacht is bij een noodlanding op de Westkust van Birma, 65 km ten Zuiden van Merqui, verongelukt. Daarmee is het aantal deelnemers aan de snel heidswedstrijd van de Christchurchrace gedaald tot vjjf. Het toestel was namelijk op weg naar Londen om daar te starten voor de grote luchtrace. De piloot, eskader-commandant Titus Oates, en zijn navigator Swain, wer den bij het ongeluk slechts licht gewond, doch hun toestel is geheel ver nield- Een toestel van de R. A. F. is uit Singapore vertrokken om de onfor tuinlijke vliegers op te pikken. Oates zond Zaterdag het bericht uit, dat hij tussen Sumatra en Ceylon moest landen wegens gebrek aan benzine. Daar- kwam het bericht, dat het toestel eiland ln de baai van Bengalen gedaald. Bij aankomst op de Britse vliegbasis te Butterworth, nabij Penang (Malakka) deelde Oates mee, .dat hij en zijn met gezel Zondag ten Westen van de Bir mese kust in twee stormen geraakten. De Mosquito kreeg toen te kampen met brandstofgebrek, zodat een noodlanding j zee noodzakelijk werd. „Het ziet er naar uit dat wij thans de finitief zijn uitgesloten van deelneming aan de' snelheidswedstrijd Londen-Christ- church", zei hij nog. De K.L.M. Mocht er onverhoopt iets niet kloppen op de tocht naar Christchurch, dan zal dat waarschijnlijk niet liggen aan de or ganisatie van de K.L.M. Men heeft zich •bereid op alle eventualiteiten. Er is drievoudige route op papier gezet en op alle stopplaatsen van deze routes is speciaal K.L.M.-personeel gestationneerd. Op alle vliegvelden waar men mogelijk zou kunnen landen, zijn onderdelen en ander materiaal gedeponeerd en heeft men een K.L.M.-employé op de verkeers toren geplaatst, die zo nodig bij het bin nenloodsen zal kunnen assisteren. De Liftmaster vliegt, zoals steeds, op benzine met een hoger octaangehalte dan gebruikelijk is voor andere typen. Deze benzine is naar alle landingsplaatsen ver voerd. Op enkele plaatsen langs de rout* heeft men zich voorts verzekerd van d« technische medewerking van de Ameri kaanse marine-luchtvaartdienst, die zich met groot enthousiasme op deze taak heeft voorbereid. DAT een langharig hondje, genaamd Mikkie Muis, en toebehorende aan mevr. J. F. Beider, uit 160 dieren tot het gezel ligste hondje van Amsterdam is uitge roepen. DAT de vierde Velser pont ingaande Vrijdag uit de vaart wordt genomen, daar het pontmateriaal nodig nagekeken moet worden. DAT ir L. Vos, de oudste directeur van het Amsterdamse electriciteitsbedrijf, be noemd is tot ridder in de orde van de Ned. Leeuw. DAT de Engelse ambassadeur, Sir Neville Butler, op 15 en 16 Oct. Zuid- Limburg bezoekt en o.a. de staat6mijn Maurlts bezichtigt. DAT op 24 October in Arnhem het nieuwe meisjestehuis van de J. P. Heye- stichting wordt geopend. DAT de Commissaris der Koningin in Limburg op 14 October het propaangas- bedrijf te Gennep (L.) zal openen. DAT onze gezant in Helsinki, A. J. Th. v. d. Vlugt, zich te Caux sur Montreux (Zwitserland) bevindt i.v.m. het wereld congres voor morele herbewapening. DAT de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant op 17 October het pomp station van de waterleiding Oost-Brabant te Vessem (N.-Br.) in gebruik zal stellen. DAT Zaterdag het gedeelte Uithoorn Vreeland tot aan de verbindingsweg naar Maarssen van de nieuwe rijksweg no 2 A'damUtrecht geopend is. DAT de Haagse gebr. Ch. A. en J. de Z.. die onlangs veroordeeld werden tot 3 iaar wegens schilderijenzwendel voor bijna ƒ90.000 ten nadele van ds H. v. L. te Odoorn, thans in hoger beroep zijn ge gaan. DAT de Reünistenvereniging van II-7 Regiment Infanterie uit 1945 Zater dag in A'dam haar eerste-lustrum vierde en een krans legde bij het Nationaal Monument op de Dam. DAT het Ned. Inst, van Accountants, thans 1024 leden tellende, Zaterdag in Amsterdam de jaarlijkse accountantsdag heeft gehouden onder voorzitterschap van prof. T. Keuzekamp. DAT ale schoolverkeersbrigadiers in Amsterdam witte regencapes en zuidwes ters krijgen, ook om ze duidelijker ken baar te doen zijn. DAT de Griekse gezant N. G. Lely de opening van het winterseizoen der A'damse A.M.J.V. (Alg. Mij. voor Jonge ren) bijwoonde. DAT minister Suurhoff Zaterdag aan wezig was bij de viering van het 60-jarig bestaan van de Utrechtse diocesane bond van de Kath. Arb. Beweging. DAT Zaterdag in Venlo een nieuw kantoorgebouw van de Ned. Heide Mij is geopend. De belangstelling van de postzegelver zamelaars voor deze K.L.M.-vlucht is zee: groot. Tot dusver zijn reeds 60.000 enve loppen voor de heenreis de retourvlucht gepost. Aan de vooravond van dag a.s. om 19.30 uur, zal Hilversum II (V.P.R.O.) worden uitgezonden, Stewardes Van Berenstein persdienst van Schiphol, de héér De Win ter, zullen meewerken. i 30.000 voo: de zender klankbeeld Viruly, de chef- in de streken, die in de macht van leger en politie zyn. Kolonel Simbolan is Vrijdag te Dja karta aangekomen voor de uitbrenglng van een rapport en de indiening van voorstellen ter oplossing van de moeilijk heden. Hij deelde mede. dat van 20 tot 27 September j.l. de plaatsen aan de Oostkust van Atjeh, zoal» Lhok Seuma- m, Sigli, Seuliman en Iidi, voort durend door opstandelingen zijn aange vallen. Van 23 tot 27 September zijn zo wel op schepen als over land versterkin gen aangevoerd. Op 2 October was de toestand als volgt: Het leger, dat uit het Zuiden van Langsa naar hef Noorden oprukt heeft Bireun bereikt. De opstan delingen beheersen nog het land tussen Seulimeun en Bireun. Aan de Oostkust beperkte zich het gebied, dat onder de macht van het leger is, tot de strook langs de spoorlijn tussen Langsa en Ko- taradja, aan de Westkunst tot het land Meulaboh en Tapaktoean, in Mid- den-Atjeh tot Kotatjane. Takingeun in Midden-Atjeh was door afdelingen van de mobiele brigade verlaten. Tot op Zaterdag waren 350 opstande lingen gedood en 500 gevangen. Het leger erloor 7 man en heeft 17 gewonden. Voorts zijn 98 militairen gedeserteerd. De kolonel kon niet zeggen, hoeveel slachtoffers er onder de bevolking zijn gevallen en hoe groot de aanhang van Teungkoe Daoed Beureuh is, wel voegde n toe, dat volgens gevangenen velen gedwongen waren aan de opstand mede te doen. De kolonel zou Zondag Medan terugkeren en kon noch be vestigen noch ontkennen, dat de opstand door de Daroel-Islam begonnen was. Intussen heeft het Indonesische kabl- ;t besloten de Atjehers door verschillen de maatregelen tegemoet te komen. De minister van Voorlichting, Tobing, deel de mede, dat het de bedoeling is regio nale autonomie ln te voeren. Het reeds vroeger door de Indonesische regering ontworpen plan voor Atjeh, dat was blij ven liggen, wordt nu door de opstand versneld. De Indonesische regering wil niet alleen door middel van de wapenen ook langs andere wegen een op lossing zoéken. Srhaar-ridders, schaart U i zijde! Vier flinke knippen e is los. Een eenvoudig recept. Ook voor de briefschrijvers van deze week, die hun nood klaagden over de schaars heid van nieuwe adressen. Mijne Heren, geloof Weltevree, als ze schaars zijn, moet U er juist als de kippen bij zijn. Dat is Uw kans om te knippen. Komaan, zet de schaar er in, dat ia een goed begin! Vier flinke knippen en de bon is los. Anders gezegd: VOLGT HET IDEE VAN WELTEVREE EN ZENDT EEN NIEUWE ABONNE! Ik doe mee aan de wervingsart taal*) abonné als mijn aandeel: Noteer de volgende week/maand/kwsr- Woonplaats: S.v.p. doorhalen wat niet juist ia. Afzender: abonné -y-yrv rv a? ry rwry -

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1