Jlieutue geitectfe(üimrant Japanse kroonprins in Leiden Regering De Gasperi is na tien weer ten val gebracht Onmiddellijk bood hij aan Einaudi ontslag van zijn kabinet aan dagen D Foster Dulles gaat zelf eens poolshoogte nemen Straalbommenwerper in 4 u. 45 min. over Oceaan Weer een luchtbrug voor voedsel naar Berlijn Wist U Een voorproefje? 1951 WOENSDAG 29 JULI 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 68930 ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIEN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Vier en dertigste Jaargang No 9796 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. ENSERINK CHR1STEL1IK-NAT10NAAL DAGBLAD Vooz Leiden en Omstreken wgn htrt In Ugfjtnspotf TUSSEN SCYLLA EN CHARYBDIS HET ACHTSTE KABINET van premier De Gasperi is, na een tiendaags bestaan, ten val gebracht. Ondanks het dringende verzoek van de o4 72-jarige premier, weigerde het Huis (dus de Kamer) met 282 tegen 263 stemmen en 37 onthoudingen, aan het nieuwe ministerie vertrouwen te _i schenken. Het was de eerste maal na de oorlog, dat een Italiaanse i regering ten val gebracht werd door het stellen van de kwestie van ver trouwen. Onmiddellijk bood De Gasperi zijn ontslag aan bij de president der Italiaanse regering, Einaudi, die hem verzocht 's lands zaken te blij ven behartigen. De president overweegt wat thans gedaan moet worden om Italië een nieuwe regering te schenken. Monarchisten en Liberalen besloten op het laatste ogenblik De Gasperi niet te steunen. Communis ten, links-Socialisten en neo-fascisten stemden tegen. Alleen de Christen- Democraten stemden vóór, terwijl Sociaal-Democraten, Liberalen en Republikeinen zich onthielden. In Washington was men zeer onder de indruk van dit nieuws, omdat De Gas peri een belangrijke partner is vai Atlantische Pact. Bovendien vreesj dat Italië een periode tegemoet zal gaan van veelvuldige regeringscrises, tengevol ge van de verliezer., die De Gasperi' coalitie bij de laatste verkiezingen ge leden heeft. In de Kamer barstte een luid gejuich los van de zijde der Italiaanse communisten en uiterst linkse socialisten, toen bekend werd, dat de vertrouwens- itemming ten nadele van De Gasperi was uitgevallen. Men kan zulks beschou wen als het droeve resultaat van de op komst van het neo-fascisme. De Gasperi verklaarde: „Ik ben slechts Delft snoept veel te veel Tandartsen zitten met handen in 't haar Zoals wij al in een deel van ome edities hebben gemeld, is de schooltand-artsendienst te Delft in een impase geraakt door de niet in te halen achterstand, die daar is ontstaan als gevolg van het zeer grote vullingsgemiddelde dat 2,6 bedraagt. Als oorzaak van de slechte ge bitten der kinderen, is door de ichooltandartsendienst aangevoerd het veelvuldig snoepen op de scho len. Naar een nadere verklaring hieromtrent gevraagd deelde men het A.N.P. mede, dat-rendx -een beroep was gedaan op het onder wijzend personeel om het snoepen op de scholen tegen te gaan. De onderwijzers(essen) zouden zich echter op het standpunt hebben gesteld dat „de kinderen toch wel iets mogen hebben". Uit kringen van het onderwijs in Delft werd ons meegedeeld, dat de hierboven geschetste houding van de onderwijzers betrekking moet hebben gehad op een inci denteel geval. Overwegend is het personeel van de scholen sterk tegen het snoepen op school. De inspectie voor de Schooltand- verzorging in ons land beschikt over cijfers, waaruit blijkt dat Delft een zeer snoepgrage bevol king heeft, erger dan enige andere gemeente in het land. De oorzaak hiervan moet waarschijnlijk wor den gezocht in het grote arbei derspercentage van de stad. In verband met de zeer nadelige gevolgen die aan het snoepen zijn verbonden, zijn er plannen in voorbereiding om een actie tegen het snoepen te gaan voeren. Met deze actie zou men in Delft, zijnde de grootste „snoepstad" willen be ginnen en haar later uitbreiden over andere gemeenten van ons (Tot zover het A.N.P. We houden ons hart vast voor de reacties Red.). Kind stoot beeldhouw werk om Een spelend kind heeft op de tentóon- «telling „Het dier in de beeldende kunst" te Bolsward een kostbaar beeldhouw werk, een vogelfiguur van Rudi Rooy- ackers, omvergestoten. Het viel in dui zend stukken uiteen. Het ongeluk ge beurde tijdens de afwezigheid van de dienstdoende suppoost. De ouders van het kind verdwenen na het gebeurde met Beeldende Kunst in scherven met een klein aantal, stemme gen en het is te betreuren, dat de coali- tie-partijer. zich van stemming onthiel den". Uiteraard heeft ook de groei der monarchisten, die na de verkiezingen hun aantal zetels in de Kame tot 40 zagen stijgen, mede tot De Gas- peri's val geleid. De Christendemoci sche premier heeft steeds geweigerd toe nadering te zoeken tot de extremistische partijen, zowel die ter linker als die ter rechter zijde, want De Gasperi is een man van de „middenweg". Reacties De krantenjongens te Rome konden hun extra edities niet kwijt, en de reac ties van de „gewone man" waren flauw tjes. In het parlementsgebouw echter omhelsden communisten en linkse s listen elkaar, waarna zij naar de gingen, om op de nederlaag van hun vijand te drinken. Maar Mario Scelba, De Gasperi's voormalige minister Binnenlandse Zaken, die tijdens de kiezingen op 8 Juni de meest omstreden figuur was, stak zijn handen wanhopig de lucht. Ook andere prominente figuren gaven hun diepe bezorgdheid te ennen over de politieke situa De afwijzing van het kabinet-De Gas peri door de meerderheid der Italiaanse Kamer heeft in regeringskringen te Bonn bezorgdheid doen rijzer. met betrekking tot de conferentie over de Europese grondwet, die op 7 Augustus in Baden Baden zou moeten aanvangen. In ieder geval zal het zeer moeilijk zijn de thans Italië ontstane regeringscrisis tot bleken, d.t het ItaJiMM*. reseiincs,Tond<, iaatJte-24 uor achteruit Blank op ongelegen tijdstip ziek ernstige slag voor"de Geriste- lijk-Democratische partij, daar Blank één van de meest gezochte redenaars is. Hij heeft alle toespraken voor een tijd van vier weken moeten afzeggen, maar men hóópt, dat hij toch nog in de laatste twee weken aan de campagne zal kunnén deel- Toestand van Tait achteruitgegaan De gezondheidstoestand van senator Robent A. Taft is achteruitgegaan. Korte tijd geleden onderging de repu blikein uit Ohio een diagnose-operatie en werd de buikwand onderzocht in ver band met zijn voortdurende klachten over heuppijnen. Dit communiqué is het eerste dat een pessimistische klank laat horen over zijn toestand. Gezegd wordt: „De gezond- JiiSi£enator-Taf,t apparaat met zeer zware handi de verkiezingen tevoorschijn is getreden, i ling i zijn eetlust is niet bevredigend" Politieke gevolgen van Koreaans bestand Hereniging van Korea niet in ruil voor Rood China's toelating tot V.N. 7ER DE VERDERE OPLOSSING der Koreaanse kwestie bestaan ern stige meningsverschillen tussen Londen en Washington. Die verschil len hebben vooral betrekking op de houding die de Westelijken zullen aannemen tegenover communistisch China. Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buit. Zaken, verklaarde namelijk, dat zijn land zich zal ver zetten tegen toelating van Rood China, als prijs voor de eenheid van Korea. Hij meent, dat Amerika voldoende invloed heeft om Communistisch China uit de V.N. te houden, aangezien een groot aantal landen het Ame rikaanse standpunt zou delen. Engeland, dat het regiem van Mao Tse Toeng al lang geleden heeft erkend, be pleit de toelating van China en zal de kwestie waarschijnlijk ter sprake bren gen op de Algemene Vergadering van de Ver. Naties die 17 Augustus a.s. bijeen komt. De Britten willen, dat de bespre kingen over Korea in haar eerste stadium beperkt blijven tot zuiver Koreaanse kwesties, zoals de eenheid, wederopbouw i vrije verkiezingen. Wat Foster Dulles betreft, deze gaat Zondag a.s., vergezeld door Republikeinse Democratische Congresleden, volgens Reuter, de aangekondigde reis naar Korea maken. Hij blijft een week weg en zal gedurende die tijd met Syngman Rhee spreken over de komende politieke con ferentie, de economische hulp aan Zuid- Korea en een eventueel veiligheidspact issen Zuid-Kore^ en Amerika. Dulles bevestigde, dat Amerika zich tegenover Rhee bereid verklaard heeft, de politieke conferentie te verlaten, als na 90 dagen zou blijken, dat de communisten kwader trouw zijn. Amerika wil zich echter niet verplichten, de vijandelijkhe den automatisch te hervatten, als de con ferentie mislukt. Intussen hebben de communisten de Geallieerden er van beschuldigd, acht maal het bestand te hebben geschonden; Willen Russen met de Westelijken „praten"? Maar dan op het hoogste niveau Het Franse dagblad „l'Aurore" (rechts- radicaal) meldt uit Moskou, datdeSowjet- Unie binnenkort uiting zal geven aan haar bereidheid, deel te nemen aan vier- mogendheden-besprekingen doch slechts op het hoogste niveau. Het blad vestigt er de aandacht op, dat het telegram van zijn correspondent te Moskou, Henri Chapiro waarin dit wordt gemeld de Sowjet-Russische cen- ïur zonder wijziging is gepasseerd. Volgens het Engelse blad „Daily Sketch" >u premier Malenkof de Britse premier. Sir Winston Churchill, telegrafisch mede gedeeld hebben, dat hij het voorstel tot het houden van een conferentie der grote in de herfst steunt. de Geallieerden hebben dit van de hand gewezen. De voorbereidingen voor vrijlaten der krijgsgevangenen gaan maal door. De opperbevelhebber der Verbonden strijdkrachten in Korea, generaal Mark Clark, zal vandaag, vergezeld door zijn :htgenote, naar de Ver. Staten vertrek- en, ter bijwoning van het huwelijk var jn zoon te New Orleans. Daarna zal de generaal doorreizen naai Washington voor het houden van officiële besprekingen. Hij wordt omstreeks 10 Augustus a.s. weer in Tokio verwacht. Attlee vertrekt Zaterdag naar Tito De leider van de Britse Labour-party, Clement Attlee, zal, naar nader gemeld wordt, Zaterdag uit Londen vertrekken voor een bezoek van drie dagen aan Zuid-Slavië als gast van president Tito. Luchtmonster landt met parachute Wereldrecord van soortgenoot werd met 37 minuten gebroken Een Amerikaanse B 47 straalbommenwerper heeft gisteren de Atlantische Oceaan overgestoken van de Ver. Staten naar Engeland in een tijd van vier uur en vijf en veertig minuten. De met zes straalmotoren uitgeruste bommenwerper startte van het vliegveld Limestone en vloog de 3120 mijl naar Fairford zonder tussenlanding met een gemiddelde snelheid van 600 mijl per uur. De recordtijd van vijf uur en 22 minuten, die op 6 Juni jl. werd gemaakt door een andere B47, werd thans 37 minuten verkort. Om 09.45 Ned. tijd vertrok lt.-kolonel James M. Smith van Limestone en om 14.30 uur Ned. tijd zette hij zijn straal bommenwerper op Fairford in Centraal Engeland aan de grond. Zodra de wielen van de bommenwer- Dit is de 6-motorige Ameri kaanse straalbommenwerper van het type B 47, waarmee het gelukte de Atl. Oceaan in slechts 4 uur en 3 kwartier over te steken. Slechts met een parachute kan deze monster machine veilig landen. Vrouw te Rotterdam vermoord Naar wij vernemen zou de politie tegen 12 uur gewaarschuwd zyn, dat er Atjehstraat te Rotterdam-Katendrecht een vrouw vermoord zou zyn. Nadere bijzonderheden ontbreken tot dusver nog. Voor uien (incL bosuien behalv zilveruien) met bestemming België e: Luxemburg, is de exportheffing voo heden onveranderd vastgesteld op 8 per 100 kg. Vandaag begint de P.A.A. met nieuwe krachttoer Maar de communisten trachten opnieuw D roet in het eten te gooien 2 AMERIKAANSE Luchtvaartmaatschappij „Pan American World Airways" zal vandaag opnieuw een krachtproef beginnen met het Berlijn van de levensmiddelen, die Amerika ter beschikking meter in tien minuten slechts acht liter benzine per honderd kilometer. Naar de vrijheid met een tank DAT 7 artsen en dierenartsen uit De venter Dec. jl. dreigden geen bezoeken af te leggen aan de Veluwse Dyk en Bekendyk tussen Vryboek en Terwolde als het wegdek niet verbeterd werd en dit nu gebeurt voor 169.000. DAT de in 1909 te Gorredljk geboren zuivelexpert H. v. Dam als zevende Ne derlander in dienst treedt bij het Int. kindernoodfonds der Ver. Naties (Uni cef) voor zuivelvraagstukken en voor namelijk in Latijns Amerika zal werken. DAT Apeldoorns verlicht wandelpark Berg en Bos in Droomlicht thans 7 dagen geopend is en gisteravond reeds de 15000ste bezoeker de toegang passeerde (mevr. Zwanenberg-v. Heteren uit Rot terdam). DAT de gemeente Geffen (N.Br.) nog 52 are grond wilde aankopen voor een sportveld, maar Ged. Staten geen goed keuring gaven, waartegen nu beroep bij de Kroon is aangetekend. DAT de 35-j. Arnhemse inspecteur H. Stuvel op 25 Aug. naar Curasao vertrekt, waar hij benoemd is tot inspecteur-chef van de afd. verkeerspolitie te Willem stad. per de landingsbaan raakten, trok de piloot een parachute los, die aan de staart van het toestel bevestigd was en ten doel had de vaart zoveel mogelijk te vermin deren. Behalve Smith bevonden zich aan boord lt.-kolonel Donald H. Fx-ank. de tweede piloot, en een waarnemer, majoor Albert E. Dawspn. Voorts wofdt nog ander succes ge meld. De „Turbulent", het kleinste toeristen vliegtuig ter wereld, heeft te Maubeuge zodanig proefgevlogen, dat het in Augus tus zal deelnemen aan de stervlucht van Epernay. v°0l' de polking van Oost-Duitslani Zoals eerder gemeld, ven door een Volkswagenmotor, bereikt is de eerste zending levensmiddelen deze week in Hamburg aangekomen, snelheid van 130 km. Hij stijgt 10001 De luchtvaartmaatschappij had het Westduitse ministerie van Voedsel- verbruiktj voorziening aangeboden, de goederen kosteloos naar Berlijn te vervoeren en het ministerie heeft dit aanbod aanvaard. Vandaag zal ongeveer 2000 kilogram levensmiddelen per vliegtuig naar Berlijn worden gebracht. Indien noodzakelijk, zal de maatschappij een speciaal vliegtuig ter beschikking stellen voor de voedseltrans- porten. Maandag en Dinsdag zijn reeds onge veer 130.000 levensmiddelenpakketten ter beschikking van Oostduitsers gesteld, dus ruim een kwart millioen in deze twee eerste dagen van de levensmiddelenactie, ten bate van Oost-Duitsland. Inmiddels hebben de communisten strooibiljetten verspreid in de Geallieer de sectoren met instructies aan de 230.000 Westberlijnse werklozen, zich morgen voor vrij voedsel te melden bij de 40 voedselposten, ingericht voor de Oost duitsers. De communisten hopen op die wijze ontevredenheid onder de werklozen te veroorzaken. De Oostduitse communistische partij heeft hogere lonen, meer voedsel en betere levensvoorwaarden „beloofd". Zij hield echter staande, dat de „algemene lijn der partij juist was geweest en zal blijven." In het partijprogramma, dat bekend ge maakt werd door het officiële orgaan van de partij „Neues Deutschland", zijn zoge naamd grote wijzigingen aangebracht. Het werd betiteld als de nieuwe koers, maar met uitzondering van een paar tijdelijke concessies, leek het volkomen op het oude partijprogramma. De grote fout welke de partij erkende, was, dat zij geprobeerd had Oost-Duits- land te snel te socialiseren. Beloofd wordt dat het particuliere initiatief worden aangemoedigd! De partij veroordeelde de „paniek achtige capitulatie" voor de eiser rebellen van 17 Juni. Vijf leden Polit Bureau hebben voor dit vergrijp moeten boeten met hun afzetting. Kard. Mindszenty zou vrijgelaten zijn Hongarije verandert van koers... De houding van Moskou tegenover de R.K. kerk zou sinds de dood van Stalin ten gunste veranderd zijn, aldus berich ten afkomstig uit het Vaticaan. De concessies zijn het meest opvallend in Hongarije. Kardinaal Midszenty zou volgens deze Vaticaanse kringen ontsla gen zijn uit de gevangenis cn verlof heb ben gekregen om zijn intrek te nemen an een privé huis. Ook zijn secretaris dr Zakar werd vrijgelaten. Hij mag zelfs de kardinaal bezoeken Sommige Hongaarse bisschoppen mo gen met hun primaat in verbinding staan. Gelijksoortige concessies werden gedaan aan mgr Crosz, aartsbisschop van Kolos- za. Religieuze artikelen mogen verder in Hongarije weer worden verkocht e.n ouders mogen hun kinderen weer naar de catechismus sturen. Weliswaar beschouwt het Vaticaan deze vijzigingen voor een groot deel als pro paganda. maar zij worden toch van bete kenis geacht en misschien hebben wy hier wel met „koersverandering" te doen. Enkele dagen geleden wisten 8 Tsjechen uit hun land te ontsnappen met een oude tank, die een hunner in het geheim weer bedrijfsklaar had weten te maken. De vlucht geschiedde 's nachts. Geen enkele grensversperring bleek onneembaar! Op het voertuig ziet men de 32-jarige leider van het gezelschap, Vaclav Uhlik (links) en de 42- jarige Jozef Pisarik. Verder mevrouw Cloud (30), mevrouw Uhlik (30) en haar kinderen. DAT de rijdende tentoonstelling De moderne Levensmiddelenhandel, na tournee door België, Noorwegen en nemarken, in Den Bosch is aangekomen en daarna naar A'dam gaat. DAT de K.M.A.-feesten in Breda één week verlengd worden en dus niet 9 maar 16 Aug. eindigen. DAT de gemeenteraad van Weststellin- gerwerf (Friesland) besloot de nieuwt weg van Wolvega naa-r Süjkenburg (Nrd. Oost-Polder) te noemen naar Pieter Stuy. vesant, die in 1592 te Scheroenzeel (West- stellin-gerwerf) geboren werd. DAT er in de maand Mei tengevolge van brand 2 personen om het leven kwa men en 36 gewond werden, waaronder 10 brandweerlieden en de brandschade ge schat wordt op ƒ8.153.380 (vorige maand ƒ2.428.405: in Mei '52 ƒ2.212.865). DAT er deze winter ook een humanis tische krant voor militairen zal verschij- DAT Friese landbouwers vandaag in Melissant 85 runderen en een aantal var kens aan gedupeerde boeren op West- Flakkee aanboden en morgen aan vee houders uit Oude- en Nieuwe Tonge 125 stuks rundvee worden geschonken DAT de gemeente Oss op 1 October wei beginnen met het bouwrijp makc-a van 35 ha industrieterrein. DAT de Ned. afgevaardigde in de juri dische commissie van de V.N., de Gro ningse prof. mr B V. A. Röling, met al gemene stemmen is gekozen tot rappor teur van- de commissie voor int. straf rechtspraak der V.N. DAT Belgische deskundigen de Ned. Alg. Keuringsdienst voor landbouwraden en pootgoed te Wagen ingen bezochten. DAT Vrijdag de nieuwe Rijnvaartmaat. schappij te Amsterdam 50 jaar bestaat en namens het personeel een gedenkraam wordt aangeboden. DAT het Eindhovens waaggebouw expositieruimte wordt verhuurd aan het Museum Kern penland. DAT de Hoogovens te Velsen bereid zijn mede te werken om de gasvergiftr- gingsverschijnselen der gladdoler.velden rond de IJmond ongedaxfo te maken blijkt dat het hoogovenvergif hiervan de oorzaak is. DAT Willy Walden en Piet Muyseiaar (alias Snip en Snap) als buitenportiers van het Hilversumse Theater Gooland in nog geen 4 dagen 1700 aan fooien ver dienden voor de stichting Moveo (Meer ontspanning voor ernstige oorlogsgewon den) en zij nu dezelfde betrekking bij het Amsterdamse Carré voor Het Vierde Priseakind gaan vervuilen. (Van een medewerker) W'EINIGEN zullen hebben gehoord van het kiesdistrict Tuttlingen in Ea- den-Württemberg. Toch heeft het dis trict plotseling een zeer bijzondere be tekenis gekregen. Zo bijzonder, dat de aandacht van alle politici in de West duitse Bondsrepubliek op Tuttlingen werd geconcentreerd. Door het overlijden van één der af gevaardigden werd een tussentijdse ver kiezing noodzakelijk. Deze tussentijdse verkiezing zo kort voor de algemene verkiezingen moest wel de volle aan dacht op zich vestigen. Bovendien leen de het district, dat onder de regerings bevoegdheden valt van dr Reinhold Maier, die reeds enige keren als moge lijke bondskanselier is genoemd, zich uiteraard voor het opstellen van veie voorspellingen over de afloop van de algemene verkiezingsstrijd. In Baden-Württemberg regeert een coalitie van sociaal-democraten en libe ralen, onder leiding van dr Reinhold Maler, die op de linkervleugel in de „Vrije Democratische Partij" (F.D.P.) staat. Maier heeft bij herhaling, welis waar in voorzichtige vorm, stelling ge kozen tegen de politiek van bondskanse lier Adenauer. Dat maakte hem in de ogen van de sociaal-democraten „rijp" voor de „coalitie in de bondsregering In het betrekkelijk kleine kiesdistrict Tuttlingen werd dus duidelyk niet al leen over een nieuwe afgevaardigde be slist. Het gehele politieke beleid stond ter beoordeling van de kiezers. De Christen-Democratische Unie, de partij van Adenauer, is in de verkie zingsstrijd met nadruk opgetreden me: het programma van de buitenlandse po litiek van ae bondskanselier. De C.D.U boekte een winst van 75 pet. Ook de F.DP. ging iets vooruit, maar de sociaal democraten verloren 9 pet, ondanks het feit. dat de S.P.D. een „sterke" candidaat in de persoon van de minister van ar beid, Holwegler, had opgesteld. BIJ de beoordeling van dit „voor proefje" van de verkiezingen dient echter niet uit het oog te worden ver loren, dat er ditmaal slechts 43 pet van de kiezers opkwam. By de verkiezingen voor de Bondsdag bedroeg dit nog 78.6 pet. Het is een feit. dat de sociaal-demo craten juist bij de plaatselijke verkie zingen beter hun aanhang kunnen mo biliseren. In dit licht bezien is de uit slag van deze tussentijdse verkiezing dus voor de S.P.D. alleszins onbevredigend. Toch getuigt het van teveel speculatie wanneer deze uitslag tot grondslag van een voorspelling voor de algemene ver kiezingen zou worden gemaakt. Wel blijft de uitslag een belangrijk hulpmiddel voor de opstelling van de interne partij-prognoses. Ongetwijfeld zal het feit, dat in Tuttlingen een groot aantal kiezers zich onomwonden uit sprak voor het buitenlands beleid van de bondskanselier, een diepe indruk heb ben gemaakt op de verschillende partij- centrales. Of dit ook tot tactische wijzigingen in de propaganda-velfitocht zal leiden, dient te worden afgewacht. Erg waar schijnlijk is dit niet. De verschillende partijstandpunten zijn toch wel in het algemeen duidelyk omlijnd en er blijven voor de kiezer weinig vraagtekens over. Voor de Chris ten-Democratische Unie is er echter nu reeds reden om verheugd te zyn over de uitslag van die tussentijdse verkie- Naumann en Bome- mann vrijgelaten Britten begrijpen er niet veel meer van NAUMANN De vroegere staatssecretaris van het xzi-ministerie van Propaganda, dr Wer- :r Naumann, en de voormalige nazi jeugdleider dr Bornemann, zijn gisteren afwachting van een nader onderzoek op vrije voeten gesteld. Zij werden in Januari met zes andere Duitsers door de Britse autoriteiten in Duitsland gearres teerd op beschuldiging van samenzwe ring tegen de veiligheid van de Britse bezettingsautoriteiten. Ook werden zij er an verdacht het nationaal-socialisme eer nieuw leven te willen inblazen. In April droegen de Britten de zaak in de Duitse autoriteiten over. Sinds dien zijn alle verdachten in vrijheid ge steld. Het Duitse staatsgerechtshof is van mening, dat er geen gronden bestaan om Naumann langer in hechtenis te houden. Een Britse woordvoerder heeft verklaard, dat het moeilijk te begrijpen is. waarop de rechtbank haar besluit baseert. WEERBERICHT Weinig verandering in temperatuur Tot morgenavond verwacht De Bilt: Veranderlijke be wolking met kans op enkele buien. Weinig verandering in temperatuur. Zwakke tot matige wind tussen Zuid- West en West (Opgemaakt ZON EN MAAN Donderdag: Zon 4.58 u tot 20.31 u; Maan: 21.50 u tot 20.25 u. Op 2 Augustus

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1