Nieuwe jTdlisrije GTourant Speelde de politiek een rol? Prikkeldraadversperring aangebracht dwars over Korea Met geïmproviseerd vuurwerk werd de wapenstilstand gevierd Kroonprins Akiiito in de Residentie aanjekomen 41 Oost-Duitsers (120.000) zijn voedsel komen halen Walter Ulbricht zal toch de „sterke man" blijven Churchill en Eden op Chequers in conferentie bijeen Wist IJ DINSDAG 28 JULI 1953 BUREAUX: Steen6traat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 68936 ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIEN0.18 per millimeter (By contract belangrijke korting) Vier en dertigste jaargang No 9797 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chei-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELUK-NRTIONRRL DRGBLRD Voor Leiden en Omstreken .Stantcastfrii fs Qheftfeven tngn hert In tegfjeaspiet" Amerikaans voedsel voor Koieanen REUSACHTIGE waarschuwingsborden zullen binnenkort aan het Koreaanse front, waar het sinds gistermiddag 2 uur rustig is, burgers en militairen op wijzen, dat zij zich niet op verboden terrein mogen begeven. En een prikkeldraadversperring, die van de gedemilita riseerde zone, dwars over Korea zal worden aangelegd, maakt straks degenen, die het eens mochten vergeten, er op attent, dat er een gewa pende vrede heerst in Korea. Hoewel het bestand met weinig enthou siasme tegemoet werd gezien, hebben zowel de Geallieerde als de Com munistische troepen, het gisteren gevierd met geïmproviseerd vuurwerk. Wapenstilstand en de beurzen De wapenstilstand in Korea had vol- Jgens Reuter weinig invloed op de effec- tenmarkten, daar die reeds lang ver- j wacht was en in de koersen verwerkt. Het sterkst whs de weerslag op de vrije goudmarkt. Te Parijs daalde de goud prijs van 475.000 francs op Vrijdag tot 473.000 op Maandag. De effectenmarkt te Londen was kalm. Chinese staatsobliga- noteerden een punt hoger, doch de belangstelling was uitsluitend speculatief. New York ondervond gistermorgen wei nig Invloed. Sommige waarnemers vrees den een toeneming van het aanbod, doch anderen achtten het waarschijnlijk, dat de markt kan reageren op de gunstige resultaten van het bedrijfsleven, nu deze bron van onzekerheid is verdwenen. De Alles is nu rustig aan het Kort Om klokslag tien uur gisteren w; vuren helemaal gestaakt en daalde de vrede over de Koreaanse heuvels. Het sein werd gegeven door hoornblazers. In Niemandsland haalden de patrouilles de patronen uit hun wapens, waarna zij zich gereedmaakten voor het stellingen, waarvoor zij zo jitter hadden moeten vechten. De Geallieerden zijn al begonnen met het opblazen van verde digingswerken, waaraan men twee jaar heeft gebouwd. Menig soldaat slaakte een zucht verlichting. Ze bleven echter op hun hoede, alsof zij de stilte niet vertrouw den en ieder ogenblik weer het doffe dreunen der kanonnen weer konden wachten. In Noord-Korea hebben de ten de 28ste Juli tot een nationale feest dag uitgeroepen. Ter ere van de wapen stilstand zouden de nationale vlaggen vandaag gehesen worden. Controverse Rhee Dulles Intussen heeft president Syngman Rhee van Zuid-Korea in een boodschap a; zijn volk verklaard, garanties te hebbt gekregen, dat mocht de „politieke co: ferentie" mislukken de zestien landen de Ver. Naties, die aan de strijd heb- productenmarkten bleken gevoeliger. De J>en deelgenomen, vastbesloten zijn, zij tinprijs in Singapore daalde met 180 gul-Jaan met hem te strijden met hetzelfde «ten de ton. doel voor ogen. Uit een boodschap van de Amerikaanse minister, Foster Dulles, aan Rhee blijkt echter, dat hiervan geen sprake kan zijn. Volgens Reuter verwierp Dulles de eis, lat Amerika de politieke conferentie loet verlaten, indien Zuid-Korea daartoe tesluit. Amerika zal de strijd niet auto- mtisch hervatten, als de conferenti gen vreedzame regeling vindt voor h« Kreaanse geschil en Amerika belooft nlt, dat het militaire hulp aan Zuid- Krea zal verstrekken voor een eventuele aöe van Rhee om Noord- en Zuid-Korea dor geweld te herenigen. Voorts DUes de eis van Rhee, betreffende auimatische militaire clausule in het, doo Eisenhower aangeboden, veiligheids- vercag, hebben verworpen. Koningin heden, de Prins morgen in Den Haag De Koningin, die hedenmiddag de Japanse kroonprins Akihito op het bui tengoed Ter Horst in Wassenaar ontving, hedenmorgen in het paleis aan het Korte Voorhout. Daar werd minister mr J. M. A. H. Luns, die onlangs van zyn het Verre Oosten is terugge keerd, door H.M. ontvangen. Morgenmiddag om half vier zal de Zuidafrikaanse ambassadeur in Neder land, de heer Hoogenhout, een zeer be langrijke chéque aanbieden aan Prins Bernhard, als voorzitter van het Rampen fonds. De overhandiging heeft plaats in de grote vergaderzaal van het departe ment van Binnenlandse Zaken op het Binnenhof in Den Haag. Generaal Sjaoekat Sjoekeir is be noemd tot stafchef van het Syrische Hij is de opvolger van generaal Sjisjakli. Malenkof leliciteeit Mlenkof, de Russische minister-presi- dentheeft zijn Noord-Koreaanse collega Kim II Soeng een geluktelegram stuut en de wapenstilstand een grote overtnning voor de Communisten ge- noeir, Molotof zond een soortgelyke boodhap aan de minister van Buitenl. zaken van Noord-Korea. En de Rus Aroetfenian, afgevaardigde bij de Econ. Eet graag Europesegerechten Zal alles in het werk sttlen om goede betrekkingen met Nederlari te herstellen (Van een onzer verslagge»rs) JAPANS NEGENTIENJARIGE KROONPRINS .KIHITO, die gisteren in Den Haag arriveerde, houdt meer van Europesflan van Japanse gerech ten. Zelfs in Japan gaat hij vaak „exotisch" - irüt geval dus Europees! - eten. Hij heeft op zijn buitenlandse reis al z\ camera's meegenomen, want hij fotografeert vaak en veel, ook in kleure Er zijn niet veel takken van sport, die hij niet beoefent, Dat vertelde de heer Akira Matsui van iet Japanse ministerie van Buitenlandse laken gisteravond op een byeenikomst met persvertegenwoordigers op kasteel ,Oud Wassenaar". De heer Matsui ver gezelt de prins op diens reis. Van traditie gesproken „Dat zullen wel bouwvakarbeiders KroonprinAkihito, gekleed in grijs costuum, mi wit overhemd en blauwe das, had te>en een verklaring in Japans voorlezen, waarin hy als zyn vaste overtung uitsprak de goede be trekkingen hen zyn land en het onze te zullen heli herstellen. Hij herinner- r aan, dideze betrekkingen al te ruggaan tot Czeventiende eeuw. „Ik hoop," i de prins, „dat ik zeer prettige heriro-jngen zal bewaren aan mijn korte btek aan Nederland." Hy drukte zijn dinis uit met het verlies mensen ematerieel, dat door de watersnood is roorzaakt. De heer Mai vertaalde de verkla ring in het Erts. Om kwart voor zes kroonprin-Vkihito op het Station aangekom<met een gereserveerde wagen in de tr uit Brussel. De trein reed iets te vetoor, wat by degenen, die ter verwelking aanwezig waren ook bij de fgrafen en de mannen i het filmjo\aal enige verwarring veroorzaakte. Onder degenerlie ter begroeting op het perron aanvjg waren, zagen wij de Japanse amsadeur en mevrouw Suemasa Okamo de Japanse ambas saderaad. de heereiichi Tatsuke en mr H. Daniels, chef 4ctie kabinet en pro tocol van het min.rie van Buitenlandse Zaken. Walter Dowll is benoemd tot plv Amerikaanse Hog«jmmissaris in West Duitsland, als opver van Samuel Re- ber. Eerder was 'vling plaatsvervan gend chef van dAmerik. missie in Oostenrijk. Te Zagreb bej het 38ste wereld-' congres van Esper|sten waaraan 900 afgevaardigden uit landen deelnemen. en Sociale Raad van de V.N. verklaarde te Genève, dat de >hog§ idealen, die de strijdkrachten van de V.N. in Korea hebben, ook aanwezig zyn by de con nistische strijdkrachten. Hij voegde hier aan toe: „Ik wil er de nadruk op leg gen, dat de offers die voor deze idealen zyn gebracht, niet tevergeefs zijn ge weest en dat Korea zal worden her enigd tot een democratisch en vredelie vend land". (Wat men onder „demo cratisch" verstaat. Red.). Eisenhower200 millioen dollar Kim II Soeng heeft gistermiddag om streeks twee uur de wapenstilstand be krachtigd. De bestandsdocumenten zijn later uitgewisseld om voor de tweede maal getekend te worden. De ei groep communistische krijgsgevangenen is reeds onderweg naar Pan Moen Djon waar zy afgeleverd zullen worden. De militaire wapenstilstandscommissi* is vanmorgen voor het eerst te Pan Moen Djon byeengekomen. De Poolse Tsjechoslowaakse leden van de trale commissie" ziin eisteren uit Peking naar Korea vertrokken. President Elsenhower heeft thans het Congres verzocht, voorlopig 200 millioen dollar beschikbaar te stellen voor hulp Korea. Het zou in het belang de Ver. Staten zyn, snel hulp te bieden. Voorts heeft de president generaal Mark Clark, de opperbevelhebber in K gemachtigd, onmiddellyk te beginnen met het zenden van 10.000 ton voedsel van Japan naar Korea. Boven Noord-Korea is gisteren, in de omgeving van een vliegveld, een in Rus land vervaardigd transportvliegtuig laag geschoten. Het toestel vloog, toen dit geschiedde, in Oostelijke richting. De stafofficieren van beide partijen, die heden te Pan Moen Djon over de uit wisseling ..der krijgsgevangenen spraken, zijn overeengekomen, dat men 5 Augus tus zal beginnen met de uitwisseling. Kolonel Friendersdorff, een hoge Ge allieerde stafofficier, verklaarde, dat de Noordelijken dagelijks vierhonderd ge vangenen zullen overdragen en de Ver bondenden ruim 2.400, plus 360 zieken gn gewonden. Bohlen in Moskou De Amerikaanse ambassadeur Charles Bohlen is per vliegtuig in Moskou terug gekeerd. Wat zal er in deze twee mannen zijn omgegaan, toen zij een historisch moment te Pan Moen Djon de wa penstilstand ondertekenden. De bo venste figuur, luit.-generaal Harrison, de Ver. Naties vertegenwoordigende, wisselde geen woord met de tegen stander, generaal Nam II van Noord- Korea, representerende de partij der Chinezen en Koreaanse communisten, die men op de onderste foto ziet. Het was een koele formaliteit, die niet langer dan tien minuten duurde, maar waarbij de loop der historie weer een andere, hopen wij gunstige, wending nam. (Telefoto). Nieuw Fins schip liep van stapel in hardinxveld Bij de N V. schee<?sbouwwerf en machi nefabriek De Merwede te Hardinxveld gisteren te water gelaten het 8400 tons motorschip White Rose, bestemd voor de Helsingfors Steamship Company (Henry Nielsen» te Helsingfors in Finland- De White Rose is het grootste schip, dat 'et op heden in Hardinxveld werd gebouwd. is het eerste schip, dat genoemde Finse redery na de oorlog in opdracht n het zaj het vlaggeschip van de re derij worden. Op de vrijgekomen helling wordt de kiel gelegd voor een 2800 tons stoom schip, eveneens voor Finse rekening- Terwijl Volks politie mei lede ogen toezag Een man van 83 jaar uit Luckenwalde wilde vet en melk zien DE LEVENSMIDDELENACTIE ten behoeve van Oostberlijners en Oost duitsers, heeft een grote stroom van gegadigden naar West-Berlijn gebracht, die niemand verwacht had. De eerste dag van de actie, waren om 3 uur, volgens voorzichtige schattingen, meer dan 50.000 pakketten met gecondenseerde melk, meel, vet en erwten uitgereikt. Men dacht gisteren nog vóór het sluitingsuur 80.000 pakketten te kunnen afgeven, aldus Reuter. Er zyn slechts enkele gevallen bekend, dat de Volkspolitie pakjes in beslag genomen heeft. Er waren ook mensen uit Jena, Leipzig. Rostock. Stralsund, ja zelfs van het eiland Ruegen. Een man van 83 jaar uit Luckenwalde, zei, dat hij de reis er graag voor over had gehad, om weer eens vet en echte melk te zien. Het Rode Kruis zal trachten onderdak te verschaffen aan degenen. die niet meer naar huis kunnen, of niet aa: beurt konden komen. Het heeft ook ten ten ingericht, waar verversingen worden verstrekt en waar ouden en gebrekkigen kunnen uitrusten. De hulpactie duurt tot 9 Augustus. In deze periode zal ter waarde van vyf millioen mark worden uitgereikt. Te Hamburg is het eerste van drie schepen, met door president Eisenhower beschikbaar gestelde, levensmiddelen aangekomen. De Oost-Duitsers, aldus Ass. Press., be waarden. al werden de ryen steeds lan- een opmerkelyk goede discipline. raren zeer goed gehumeurd. Er werd niet gedrongen. Sommigen spotten met de Oostelijke propaganda, volgens welke de Amerikaanse levensmiddelen per Huishouden der S.E.D. gereorganiseerd Ook thans gaf Moskou het sein tot een drastische zuivering HET CENTRALE COMITé van de Socialistische Eenheidspartij in Oost- Duitsland is thans eveneens aangestoken door een zuiveringsmanie, waartoe door het Kremlin het sein werd gegeven met de verwijdering van Beria, aldus Ass. Press. In de lagere rangen van de S.E.D. zijn reeds slachtoffers gevallen, maar de grote drie van de partij Grotewohl, Pieck en Walter Ulbricht zitten nog in het zadel. Het Comité heeft, zoals eerder vermeld, besloten. Wilhelm Zaisser uit het Polit bureau te verwyderen. Verder zyn uit het Politbureau verdwenen: Rudolf Herren- stadt, de hoofdredacteur van het partij- orgaan „Neues Deutschland", Anton Ac- kermann, de waarnemend minister van Buitenlandse Zaken, mevrouw Elli Schmidt, presidente van de vrouwenbond en Jendretsky, de voornaamste vakbonds leider van Oost-Berlyn. Zaisser, Ackermann, Herrenstadt en Frau Schmidt hebben gedurende het na ziregiem onderdak gevonden in Moskou, Iwaar ze onder de hoede van Beria wa ren. Jendretsky wordt er van beschuldigd, niet in staat te zijn geweest, de vakbonds leden onder controle te houden op de 17de Juni, de dag van de opstand in Oost-Berlyn. Het Comité heeft voorts Fechner ge brandmerkt als „vyand van de staat", Het ogenblik, waarop de Japanse kroonprins Akihito de trein uit Brussel verlaat en het perron van het station Hollandse Spoor te Den Haag betreedt. Nu ook weer tomaten naar België Nadat Engeland gisteren de invoer var Nederlandse tomaten weer toestond, heb ben met ingang van vandaag ook België Luxemburg hun grenzen weer voor dit Nederlandse kwekersproduct open gesteld, echter uitsluitend voor de teringen A en B. België had op 12 Juni deze invoer stopgezet. Van Belgische zijde is de invoer weer toegestaan op grond van de verbeterde marktpositie, die de tomatenprijs boven de minimum- prys deed stygen. In Nederlandse exporteurs- en tuin derskringen verwacht men echter, dat by enige flinke leveringen uit Neder land de prys weer spoedig beneden de minimumprys zal dalen, zodat de open stelling der Belgische en Luxemburgse grenzen slechts van korte duur zal zyn. De tomatenuitvoer naar Engeland ge schiedt in zulke grote hoeveelheden, dat op korte termijn weer een afrem ming of een nieuwe stopzetting van de Engelse invoer verwacht. Ierland heeft m.i.v. 1 Augustus de In- Der van onze uien verboden. Men her innert zich dat dit land op 24 Juli ook de invoer van Nederlandse tomaten stop zette. Te Marillia, in de Braziliaanse staat Sao Paulo, werd een vierling geboren, i meisje en drie jongens. De moeder de vierling maken het goed. hetgeen kan betekenen, dat hy als ver rader terecht zal staan. Na drie dagen in geheime zitting by- een geweest te zyn, heeft het Centrale Comité van de Oostduitse communisti sche party (SED) deze ingrypende w'y- zigingen aangebracht in de leiding dier party, doch daarby Walter Ulbricht dus als de „sterke man" gehandhaafd. Het secretariaat van het Centrale Co mité is nl. ontbonden en door zes secre tariaten vervangen. Ulbricht werd echter met algemene stemmen tot „eerste secre taris" benoemd. Op zyn sleutelpost beheerst hy nu de geheime politie, de volkspolitie, de pro paganda-machine, de vakbonden en de tactiek der communistische agitatie in West-Duitsland. dio zouden arriveren. Een huisvrouw zeide. dat zy nooit zulke mooie muziek had gehoord Overigens werd de distributie uitge voerd met typisch Duitse grondigheid. Alleen Oostberlyners wier namen met een „a" of een „b" begonnen, mochten pakketten afhalen. Morgen komen de „c" tot en met de ,.f" aan de beurt. Voor de Oostduitsers echter, die niet in Oost- Berlijn wonen, geldt deze regeling niet; zij worden geholpen, wanneer zii ver schijnen. Voor dit systeem werd geput uit de reserve-voorraden van West-Berlijn. Deze worden echter aangevuld met de 15 millioen dollar aan voedsel, die Ame rika bploofd heeft en waarvan de eerste zending, zoals gemeld is. in Hamburg is aangekomen. Te oordelen naar de opkomst van de Oostduitsers heeft de Oostduitser meer vertrouwen in de aanbieding van het Westen dan in de beloften van het Oos ten. dat er pendingen uit de Sowjet-Unie te verwachten zijn. Er zyn nu reeds meer dan 120.000 pakketten uitgereikt. Navo-oefening Mariner begint 16 September Zee- en luchtstrijdkrachten van 9 landen nemen deel De oefening Mariner, die op 16 Sep tember begint en negentien dagen zal duren, is de eerste oefening van de strijd krachten van de Noord-Atlantische ver dragsorganisatie, waarbij alle drie bevel hebbers van de .gebieden van het Noord- Atlantische verdrag, nl. van de Atlan tische Oceaan. Europa en van het Kanaal, zijn betrokken. Zee- en luchtstrijdkrachten van België, Canada. Denemarken. Frankrijk. Groot- Brittannië. Noorwegen. Portugal, de Ver enigde Staten en Nederland zullen aan deze oefening deelnemen, zodat negen van de veertien Noord-Atlantische lan den vertegenwoordigd zijn. Het gebied, waarin de oefening Man er zal worden gehouden, omvat de Noordelyke Atlantische Oceaan, begrensd door de wateren tussen Groenland en Noorwegen enerzijds en die tussen het Zuiden van de Verenigde Staten en Por tugal anderzijds. Voorts omvat dit ge bied het Kanaal en gedeelten van West- Europa. Geen Ned.-Duits contact vóór E.D.G.-debat Naar aanleiding van desbetreffende be richten heeflt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken met stelligheid ontkend, dat een hoge func tionaris van de Westduitse Bondsregering hier te lande met de Nederlandse rege ring besprekingen heeft gevoerd kort vóór de behandeling van het E.D.G.-ver drag in de Tweede Kamer. Deze geruch ten zyn van alle grond ontbloot, aldus de woordvoerder. Voor het eerst na 7 weken Beraadslagingen over de opperste leiding van de Britse regering Voor de eerste maal sinds zeven weken hebben Churchill en zijn minister Buit. Zaken. Eden, op Chequers, het offi ciële buitenverblyf van de premier, be raadslaagd over de toekomstige „opperste leiding" van de Britse regering. Volgens regeringswoordvoerders bevat- te hun agenda de volgende onderwerpen; 1. Hoe lang de 78-jarige premier de lasten van het Britse leiderschap nog zal kunnen dragen. DAT minister Staf, blykens zijn ant woord op vragen van het Tweede-Kamer lid Welter (K.N.P.), voortaan aan in schrijvers zal meedelen tegen welke prijs i aan wie de levering van legergoederen gegund. DAT binnenkort een FransNeder lands arbeidsverdrag van kracht is, waar door Ned. landbouwers in Frankrijk de zelfde rechten krijgen als Franse pach ters, behoudens het recht van voorkoop. DAT de aftredende secretaresse van de R.K Bond van Ziekenverplegenden, de A'damse zuster A. G. M. Jansen, op de jaarvergadering in Nijmegen de pause- lyke onderscheiding Pro Ecclesia et Pon- tifice kreeg. DAT Vrydag het 4e depot infanterie te Maastricht een ouderdag houdt met een eindparade en er exercitie-wedstrij den worden gehouden, waarbij de vaders DAT het oude wijnkopersarchief (vanaf 1828) van de Gebr. Steur N.V. te Maas sluis is overgedragen aan het Maas- sluisse gemeentebestuur. DAT de dir.-gen. voor de Wederop bouw en Volkshuisvesting, dr ir Z. IJ. v d. Meer, met de commissaris der Konin gin in Zeeland, Jhr mr A. F. C. de Sa- sembrodt, een werkbezoek brachten aan Stavenisse en tevreden waren over de voortgang van het herstel. DAT op 10 Sept. in Caën (Frankr.) ge start zal worden voor de bevrydingses- tafette naar Maastricht (969 km), waar de fakkel het bevrijdingsvuur op 14 Seut. ontsteken zal. DAT gisteravond uit R'dam het m.s. Tyrifjord vertrok, het nieuwe schip van de Oslose Scandinavian-East-Africa line, welk schip eens in de vyf weken de R'damse haven zal aandoen. Dat ook het rijk met ingang van 1954 zal deelnemen in de aanleg van een wa terleiding uit R'dam naar Voorne, Put ten en Rozenburg, waarvoor thans nog een crediet van f 3.636.000 nodig is. DAT aan ongeveer 30 militairen het Korps Commandotroepen te Roosen daal, tydens de ouderdag, de groene ba ret wordt uitgereikt. DAT op de najaarsb'eurs op het Croese- laanterrein te Utrecht een bioscoop komt .voor films over het intern tran- DAT de dienstplichtigen van de garde regimenten Grenadiers, Jagers en Fuse liers Prinses Irene, gelegerd in het le Depót Infanterie te Vught, op 31 Juli a s. de recrutenperiode afsluiten met een parade in Den Bosch en'een ouderdag in Vught. DAT de commissie waterverontreini ging van de Alg. Hengelaarsbond heeft verzocht, by bestrijding van onkruid de vergiftiging van wateren te v komen. DAT de oprichter van het Hilversumse sanatorium Zonnestraal, de bekende Nederlander Jan van Zutfen. in October 90 jaar wordt en ook de Antwerpse diamantwereld deze verjaardag zal vieren. Ned. protestnota aan West-Duitsland Duitse Rijnvloot heeft een overheersende positie De Nederlandse ambassadeur te Bonn heeft gisteren aan de Westduitse regering een nota van de Nederlandse regering overhandigd, waarin deze uiting geeft aan haar ernstige ongerustheid over het beleid van de Duitse autoriteiten in zake de Rijnscheepvaart. Over deze nota is geen overleg ge pleegd met de regeringen van andere bij de Rijnscheepvaart geïnteresseerde lan den. In de nota wordt er o.m. op gewezen, dat Nederland er niet in kan berusten dat de Ned. rynvloot wordt behandeld en beschouwd als een vervoersreserve en de Duitse vloot een beschermde en over heersende positie wordt verleend. Voorts acht de Ned. regering het onjuist, dat de verhouding tussen de verschillende ver voerstakken in Duitsland alleen volgens Duitse inzichten wordt bezien, zonder dat rekening wordt gehouden met de be ginselen, neergelegd in de Rynvaartactie. Een regeling van de Rijnsaheepvaart, ge baseerd op een Europese vervoersvisie, wordt hierdoor onmogelijk gemaakt. In de nota wordt gepleit tegen een Duits- nationale Rynvaartpolitiek en voor een Europese. Taft, de leider der Republikeinse fractie in de Amerk. Senaat, die aan een heupziekte lijdt, zal, in tegenstelling met een vroeger bericht, nog niet naar Washington terugkeren om zijn werk zaamheden te hervatten. 2. Of de 56-jarige Eden, die herstellen de is van drie galblaasoperaties. Buiten landse Zaken zal verlaten om iets van de lasten van de premier op zich te nemen. 3- De invloed van de Koreaanse wa penstilstand op de internationale situatie. Ook verschillende binnenlandse kwes ties werden besproken. Vele politieke waarnemers verwachten namelyk in Oct. grote verschuivingen in het kabinet, waarby het voornaamste doel zou zyn het werk zodanig te verdelen dat niet te veel komt te rusten op één minister. En ook wordt veel gespeculeerd over de moge- lykheid van algemene verkiezingen in het najaar Vele conservatiever, achten geschikt tydstip. vooral ook. in Labourkringen nogal onenig- heersen over de te volgen po- heid z. litiek. (Advertentie) ok Wisselend bewolkt Tot morgenavond verwacht De Bilt: Veranderlyke be wolking met enkele ver spreid optredende buien. Overwegend matige wind tussen West en Zuid-West. Weinig verandering in tem peratuur. (Opgemaakt om tien uur). ZON EN MAAN Woensdag: Zon: Maan: 2L20 tot 7.38 i LJC

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1