7 't Leids elftal wofï met 4-1 van de eerste-klasser V.S.V. Gymnaestrada: groter succes dan men verwacht had Regenboogklasse gaf verbeten strijd te zien NIEUWE LEÏDSCHE COURANT Aataigejubileumwedstrijd MAANDAG 20 JULI 195! Jan Verhoeven nam drie doelpunten voor zijn rekening *t Leids elftal heeft Zaterdag zUn bijdrage geleverd tot het welslagen van het feest programma van dc Jubilerende Leidse Voetbalbond. Het won de jublleumwedstryd tegen de eerste-klasser V.S.V. met 41 en zag daarmee zijn vechtlust en vast houdendheid beloond. Iets te ruim beloond overigens, want de uitslag geeft dc veld. verhoudingen niet juist weer. Helaas heeft ook VSV zich niet aan de gemaakte afspraak gehouden. Het tal rijke publiek zag Van der Kuil niet aan het werk en er ontbraken nog twee spe lers van het eerste elftal. Een dergelijke handelwijze is nooit goed te praten. Is men er niet zeker van. dat bepaalde spe lers kunnen meedoen, laat men dat dan ook zeggen. Dat voorkomt veel teleurstel ling. Niettemin hebben de bezoekers zich niet behoeven te vervelen. De spanning van competitiewedstrijden bracht deze jubileum-ontmoeting niet, maar dat was te De Leidse ploeg had twee kernen: één van UVS-spelers (5 man) en één van Quick Boys-spelers (4 man). Keeper Mis- saar van LFC en Jan Verhoeven van Lugdunum completeerden het elftal. Deze combinatie heeft het prima gedaan. De spelers begTepen elkaar aardig, vulden elkaar goed aan en VSV, dat qua tech niek de boventoon voerde, kreeg dan ook geen gelegenheid om het voetbalstuk te dicteren. Toen ze dat na de rust wel wilde gaan doen. maakten de Leidenaars daar spoedig een eind aan. De Leidenaars hadden even tijd nodig om de combinatie sluitende te maken en die gelegenheid greep VSV aan om de rood-witte achterhoede een examen af te nemen. Midvoor Bouwens had al spoedig succes, maar op appèl van de grensrech ter kende scheidsrechter Swanenburg het doelpunt niet toe. Van Leeuwen (UVS) Schaap en Verdoes (Ouick Boys) en in laatste instantie keeper Missaar bleken verder uitstekend voor hun taak bere kend. De aanvalslinie van de Velsenaren. die weinig doortastend en schotvaardig was. kreeg niet veel kans. Gelijkopgaand Onder regie van aanvoerder Tony Kan tebeen (UVS) gingen ook de Leidenaars aanvaUen en er ontspon zich een aller aardigste. gelijkopgaande strijd met 6elende kansen. Verkuylen fUVS) doorzetter Arie v. d. Oever (Quick Boys) maakten het de reus Van der Wint nogal eens lastig, maar deze jongeman bleek voor geen kleintje vervaard te zijn. Al spoedig had hij door zijn wijze van docl- verdedigen het publiek op zijn hand. Vooral met hoge schoten had mei hem geen schijn van kans. Het duurde ruim een half uur voc score werd geopend. Uitstekend doorzet ten van Jaap de Best (Quick Boys) invaller voor Pijnacker (LFC) en Tony Kantebeen brachten Jan Verhoeven, valler voor Den Hoed (ARC). VTij het Velsense doel en voor zijn lage schui ver moest v. d. Wint zwichten: 10. Bij VSV viel toen Bouwens wegens blessure uit. De Velsenaren speelden de A.M.VJ. kon Rijnsb. B. niets leren Geelzwarten wonnen gemakkelijk met 30 De onlangs naar de derde klasse ge promoveerde Amsterdamse club A.M.V.J. heeft van het tochtje naar Rynsburg niet veel plezier beleefd. Want de geel zwarten overklasten zo nu en dan de A.M.J.V.-ers. Na de rust geloofden het wel, maar ze stonden de roodzwarten toch niet toe de hoofdstedelijke ee redden. Rünsb. Boys won met 30. Voor de rust speelden de geelzwarten een frisse, vinnige party, waar bü het ietwat slome spel der Amsterdammers pover afstak. De A.M.V.J.-ers kwamen met vier invallers binnen de krötiynen, terwyi de Boys een elftal in het veld brachten, dat er in de a.s. competitie vermoedeiyk niet anders zal uitzien. Al zal moeten worden afgewacht, of doel man Den Haan meer capaciteiten heeft dan Heemskerk, die vermoedeiyk als ge volg van zyn minder beste wedstrijd tegen het M.L.D.-team was vervangen. In ieder geval is de elftalcommissie wat het keepersprobleem betreft (voor zover van een probleem sprake kan zyn!) niet veel wyzer geworden. Den Haan kreeg namelijk één lastig hoekschot te stoppen en voor het overige had hy het opmer kelijk rustig. De Rynsburgse verdediging had de roodzwarte aanval volledig aan een touwtje. Het eerste doelpunt ontstond al vrij gauw, toen een schot van J. v. Duin af schampte op één der backs en v. d. Sleet de bal vry kreeg. Met een fel, hoog schot trof hy het doelvlak pal onder de lat: 10. Het tweede en het derde scoorde J. v. Duin, het laatste met een fraaie kopbal. De Amsterdammers brachten het een paar slappe schoten daar gelaten niet verder dan een kogel tegen de paal Na de rust gebeurde er niets vermel denswaardigs. L.D.W.S.-tournooi D.O.S.R.Neptunus 66 Voor de demifinale van het L.D.W.S.- tournooi speelden D.O.S.R. en Neptunus in Roelofarendsveen een aantrekkelijke wedstrijd voor een zeer talrijk publiek. Nadat D.O.S.R. in de eerste helft een 32 voorsprong had genomen, scoorden beide ploegen na de hervatting om beur ten. We] nam de thuisclub steeds de leiding, maar de Rotterdammers wisten de score steeds in evenwicht te brengen en met 66 kwam het einde. D.O.S.R plaatste zich, door het beter benutten van de strafschoppen, in de finale tegen de winnaar van de wedstrijd D.H.C. D.W.S., die Zaterdag om half 7 op het L.D.W.S.-terrein wordt gespeeld. resterende minuten van de eerste helft met tien man verder. Na de hervatting pakte de weer com plete VSV-ploeg de zaken serieuzer aan. Missaar bracht keurig redding toen De Bie keihard inschoot, maar na vier minu ten strafte De Graaf een misverstand in de Leidse achterhoede al: 11. Stralschop De strijd werd daarna wat vinniger toen bij een Leidse aanval de onvermoei bare Arie v d. Oever fraai was doorge broken. werd hij op het beslissende ogen blik door de Velsense stopper Hazeveld ten val gebracht. De toegekende straf schop schoot v. d. Oever naast VSV werd toen sterker, maar hoe goed en geraffineerd de aanvallen ook werden opgezet, de goede afwerking bleef achter wege. Onverwacht namen de Leidse elf de leiding. Arie v. d. Oever sjouwde achter een naar links gepeelde bal aan. zette scherp voor en Jan Verhoeven kon vooi de tweede maal scoren: 12. En VSV's pogingen om de gelijkmaker in de wereld te helpen werden wat later opnieuw door de op kansen loerende Ver hoeven verstoord: 13. De gasten geloof den het toen wel en aanvoerder Kante been kon. na een mislukt schot van Ver hoeven. de eindstand op 41 brengen. De competitie van de C.K.B. Voor de C K.B.-competitie ging de wedstryd tussen de junioren van Pernix en Fluks niet door. De ontmoeting vindt nu morgenavond om half 8 op het Per- nix-terein plaats. Pernix speelt ook nog een aantal vriendschappelijke wedstrijden. Dins dagavond komt Pernix 4 uit tegen Danaïden I. Woensdagavond speelt Per nix ni tegen Fluks II en Donderdag avond vindt het treffen tussen Pernix I en Fluks I plaats. Al deze wedstrijden beginnen om 7 uur. De Vierdaagse Medische zoig van Rode Kruis (maar niet voor blaren) Met uitzondering voor de behandeling van blaren, zal het Nederlandse Rodi Kruis voor de medische verzorging bij de Vierdaagse, op verzoek van de lei ding, wel personeel en materieel ter be schikking blijven stellen. Zoals men weet, bestaat er tussen Rode Kruis en Vier daagse verschil van mening over de me thode voor het behandelen van blaren. Eeuwfeest perm, commissie Franeker Kaatspartij Ter gelegenheid van het 100-jarig be staan van de permanente commissie der I Franeker Kaatspartij zal op Woensdag I 20 Juli te Franeker de traditionele kaats- party op het Sternse slotland worden gehouden. Donderdag 30 Juli wordt tus sen een Fries- en een Belgisch vijftal een partij jeu de pelotte gespeeld, waarna een demonstratie volgt tussen twee Bel gische equipes. In de middaguren wordt dan de internationale kaatspartij in het Friese spel tussen 4 Friese en 4 Belgische partituren verwerkt Damclub Gezellig Samenzijn kampioen van Nederland Door een 155 zege in de te Amster dam gespeelde wedstrijd tegen Excelsior heeft „Gezellig Samenzijn" beslag gelegd op de nationale clubtitel dammen. De volledige uitslag luidde: R. C. Keller (G. S.)—B. van Liempt (Excelsior) 2—0; J. H. Vos—J. 20; W. RustenburgJ. de Galai J. Steenhuis—G. de Ren 20; H. de Jongl}J.'Hobbelen 20; J. H. Ansen M. Sluiter 2—0; P. G. v. Hout—G. Gi deman 02; H. C. Willems—M. Maas 11; G. J. Hellingman—W. v. Esch 11 J. J. de Wit—W. van Drunen 2—0. De resterende wedstrijd Excelsior— R.D.G., welke Zaterdag plaats vindt, is nog van belang voor de tweede plaata De stand is n.l. G.S. 3 gespeeld. 5 pun ten en 37 bordpunten; R.D.G. 22—26; Excelsior 2218; D.C. Leeuwarden 3 1—19. „Reprises" in het Sparta-stadion (Van een onzer verslaggevers) NU WIJ, de Maandag na de Gymnaestrada, terugzien op deze massale en internationale gymnastiek-demonstraties, zijn we toeschouwers zowel als organisatoren, deelnemers, zowel als critische recesenten het er roerend over eens, dat niemand had kunnen vermoéden, dat dit feestelijke j ^iTe^huiT^Amste^mT Kaagweek tweede dag Met veel zon en een goede wind was b van de Kaagweek een lust, op het i bracht J. Helder (Paterswolde) ver aan hem tot opgeven. De Tornadoklasse wa :t voor de wcdstrüdzcilers op de tweede dag 'ater te zyn. De Vliegende-Hollander-klasse de kop. Echter dreef een defect aan de mast s gebcel voor de familie Van 't Hoogerhuijs. Vader en zoon wonnen subliem. In de 12 m2-klasse was het Kraan, die de boven toon voerde. Onbedreigd werd hij winnaar. Rest ons te vermeiden de verbeten strijd in de Rcgenboogklassc A. Er was een nek-aan-nek-race te zien tussen C. J. de Jong Joure en J. Hofland Rotterdam. Na twee ronden was er van de uitslag nog niets te zeggen. De 75-jarige Klaas Vrolijk Sneek kwam sterk naar voren. Op 't laatste nippertje werd Hofland tocb nog geklopt. De uitslagen zijn aldus: Vliegende-Hollanderklasse: 1. J. Hel der (Paterswolde). 2. Ch. de Koning (Leiden); 3. H. S. Groenhout (Sneek). Tornadoklasse: 1. W. H. van 't Hoogen- huys (Baarn); 2. J. J. van 't Hoogerhuys (Baarn); 12 m2 klasse A: 1. Jac. Kraan (Oude Watering); 2. G. Visser (Amsterdam); 3. Kraan (Oude Wetering). 12 m2 klasse B: 1. N. Oerlemans (Rot terdam); 2. J. W. van Erven Dorens (La ren); 3. Jhr E. R. v. d. Wijck (Hliversum) Olympiajollen klasse A: 1. J. H. H. J. de Jong (Rotterdam) 2. B. Markus (Aals meer); 3. Jac. F. Stap (Amstelveen); 4 H. Prins (Oud Loosdrecht). Olympiajollen klasse B: 1. D. 't Hooft (Den Haag); 2. N. J. Keyzer (Maasland) 3. H. J. de Jong (Rotterdam). Vrijheidsklasse A: 1. C. A. Vial (Rot terdam); 2. F. de Jong (Amsterdam: 3. D. Schooneveldt (Amsterdam); 4. S.' evenement zo zou slagen als het is geslaagd. Duizenden Rotterdammers, Nederlanders en buitenlanders hebben het schouwspel in zijn verschillende facetten gezien, duizenden zijn ervoor uit vele Europese landen gekomen om eraan deel te nemen. Het is een bewijs van internationaal verbonden zijn geweest, en dat niet alleen op het gebied van de gymnastiek. Zaterdagmorgen orti tien uur ware eer present in de Ahoy-hal. waar •n keur van turners en turnsters klaar stonden hun prestaties te laten ziei Meisjes Gymnastiek Vereniging „Kracht door Oefening" uit Krimpen aan IJssel. de Zweedse Hammerby Boys. de Springploeg van de Rotterdamse Turn bond. de Zweedse Huskvarna Gymnastik- club en de Hongaarse mannen en meisjes de eliteploeg traden er voor het voetlicht en het moet ons van het hart, dat de prestaties van onze Nederlandse gymnasten ln perfectie nog wel iets overtroffen werden door die van de Hon gaarse heren büvoorbeeld. In de Rivièrebal zagen wij de dames heren van de Duitse Sporthochschule Köln. aan het werk. die daar optraden dames uit Wales, heren uit Portugal dames uit Denemarken. De Duitse dames gaven daar zeer mooie rhythmische gym nastiek te zien en de heren o.a. beheerste oefeningen met de stok. Ook in de Schouwburg en het Open luchttheater werden demonstraties ge houden. Belangstelling In de middag stroomden de tribunes in het Sparta-stadion behoorlijk vol Dor de uitvoering no 2, een gedeeltelijke reprise van wat er al eerder in de week geboden was. De Turnverein Otelfingen (Zwitserland), het KNGV, leraren LO. huisvrouwen uit Rotterdam. Zweedse jongens en dan wel niet op gym nastisch terrein de harmonie van Rotterdamsche Lloyd gaven de toeschou- Nieuw wereldrecord hink- stap-sprong De Rus Leonid Tscherbakov is er te Moskou tijdens atletiekwedstrijden in geslaagd het wereldrecord hink-stap- sprong. dat met 16-22 meter op naam stond van Ademar Ferri'.ra da Silva (Brazilië) sedert 23 Juli 1952, te ver beteren. Tscherbakov bracht het record op 16 23 meter. Theo Saat gaat weer trainen Theo Saat. de Nederlandse sprint- kampioen van het vorig jaar. die dit sei- nog niet aan wedstrijden heeft kun- deelnemen, daar hij lange tijd met Ischias te kampen heeft gehad, is thans zover hersteld dat hij binnenkort de training zal kunnen hervatten. Van zijn arts heeft de V. en L.'er toestemming gekregen zich af en toe reeds was los te lopen en over enkele weken zal hij weer in training gaan. Saat hoopt dit jaar nog verschillende malen te kunnen starten- daar een programma, dat klonk als een klok. Voor het avondprogramma, in hetzelfde stadion, was vanzelfsprekend meer belangstelling, want de faam de uitvoeringen in kunstlicht reisde de opkomst der deelnemers al vooruit. Een speciaal woord van hulde willen wij de Zweedse trainer Ringqvist toebedelen voor de grappige maar effectieve wijze, waarop hij de vrije oefening voor heren door de luidsprekers leidde. Het veelzij dige kijkspel van „WIK", „Rotterdam' „Kralingen" en „Olympia" had veel be langstelling, evenals het fantastisch slotspel bij (kunst- en fakkellicht) door de Rotterdamse Turnbond. 'Dat er voor deze reprises veel belangstelling was. heeft ons niet verwonderd. Krant en radio hebben over de onder delen reeds zoveel de loftrompet gesto ken. dat de velen, die in het begin niet veel interesse hadden voor dc Gym naestrada, ineens „in beweging" zyn ge komen. s de Gymnaestrada voorbij. Het drukke dagen voor Rotterdam, en het moet voor de organisatoren een grote Vrijheidsklasse B: 1. L. J. M. Pierot (Vinkeveen); 2. W. .T. Klop (Rotterdam) 3. J. Butzelaar (Leiderdorp). 16 M2 Eenheidsklasse B: 1. D. Kamp huis (Zwolle) onder protest; 2. W. v. d. Loo (Zwolle): 3. W. L. Out (Amsterdam) 16 m2 Eenheidsklasse C.: 1. J. Korte- kaas (Oegstgeest); 2. J. J. Beynes (Aer- denhout); 3. F. G. Walles (Delft); Valkenklasse A-I: 1. H. C. Kirkenier (Heiloo); 2. E. A. A. Rolf v. d. Bauwen 3. J. W. Boersma (Alkmaar). Drakenklase B: 1. F. J. Buys (Amstel veen); 2. Th. J. Scheerder (Rotterdam); 3. C. v. Harlingen (Den Haag). Regenboogklasse A: 1. C. J. de Jong (Joure); 2. K. Vrolijk (Sneek); 3. J. Hof land (Rotterdam; 4. J. C. v. d. Velde (Den Haag); 5. J. W. v. d. Zypp (Sneek). Regenboogklasse B: 1. A. Gebuis (Den Haag»; 2. K. J. Tol (Rotterdam); 12 Voetsjollen klasse A: l.A. W. Reyers (Sassenheim); 2. Chr. Nielsen (Mechelen) 3. mej. J. Brinkmann (Haarlem). 12 Voetsjollen B: 1. A. Pels (Gouda); 2. Mej. H. F. Hagemans (Oegstgeest). 12 Voetsjollen klasse C: 1. Mej. H. Stuurman (Zaandijk); 2. P. van 't Woud (Hilversum). Jeugdklasse A: 1. J. R. Meyeringh (Assen); 2. R. Kraak (Paterswolde); 3. J. J. Woortman (Groningen). Een fraaie opname van de strijd in de Regenboog-klasse op de Kaag. Foto N. van der Horst. Wedvluchten De Blauwhond „De Biauwband" te Sassenheim-Lisse hield Zaterdag een wedvlucht vanaf Weert met jonge duiven. Afstand 140 km, los 13 uur 15. In concours waren 182 dui ven. aankomst eerste duif 32501, snel heid 1047 meter per minut; laatste duif 34826. snelheid 887 meter per minuut. Uitslag: P. C. Baartman 1, 2, 14. 18, 28, 46; G. van Snyrpenberg 3, 12, 23, 40; A. P. Elst4, 8, 16, 34. 36; H. J. Krom 5. 11; W. van der Zwart 6, 26, 32, 41; J. de Vreugd 7, 30; K. A. 'tWout 9. 10, 13; J. Tekenbroek 15; C. van der Zwart 17, 33, 45; C. van de Veek 19. 22; J. Mooie- naar 21, 25. 39, 42; P. A. van der Zwet 27, 36; P. Krom 29; L. J. Drost 31, 35. 37; J. van der Salm 24, 43; G. van Egmond 44 Vrijdag werd nog een wedvlucht met oude duiven vanaf Limoyes (Fr.) gehou den. Afstand 750 km. in concours 35 dui- Uitslag P. C. Baartman 1, 12; A. P. Eist 2, 5; L. J. Drost 3. 9; C. van Zwart 4. 10; C. van de Veek 6, 7; H. Niekerk 8; Th. van der Ploeg 11. Sportilitsen Dit jaar zal voor de zesde keer het Concours Hippique International Officiel te Rotterdam gehouden worden ei op de terreinen van de Sociëteit a Kralingseweg. Wat de waterpoloërs presteerden en wat zij nog te doen krijgen Uitslagen zomercompetitie kring Den Haag K.N.ZJB. Dames: Die Haghe 1—DVZ 2 2 Swift 1—Zios 1 4—1; DVZ 2—Swift 1 (Scheveningen); 3. E. J. Hoppe (Leiden) jl0; Zios 1Die Haghe 1 13; HWV 2 onder protest. De Zijl 2 30; DVZ 3Swift 2 40; Valkenklasse A-II: 1. S. M. v. d. Meer'kWV 1DES 1 45; RPC 2Zian (Heiloo); 2. C. Groot (Aalsmeer); 3. G. 2; Sleutelst. 1ZCR 1 40 A. S. Jongeneel (Boskoop). i Heren: Zwip 2—Sleutelst. 2 3—1; RPC Valkenklasse B: 1. W. Engelhard (Den 1 _6—0l ZCR 1—Swift 2 1—6; Haag); 2. J. v. Asselt (de Kaag); 3. J. D. Wackwitz (Leiden). Valkenklasse C: 1. M. v. d. Elshout Swift 3—HWV 2 2—2; RPC 3—Vitesse 3 16 ^£iïZ2T*Vi. P. van!?E? U^SN.A 2>-0; AVA Dijk (Leiden); 2. F. Jansma (Grouw) onder protest; 3. A. A. Taselaar (IJsel- monde); Pampusklasse A: 1. B. Ouwerkerk (Leiden); 2. A. Volker (Den Haag); 3 J. C. v. Staveren (Oude Wetering); Pampusklasse B: 1. F. Kat (A'dam) 2. M. C. F. J. Cosyn (Oegstgeest); 3. G. Aten (Noordwyk aan Zee). Drakenklasse A: 1. H. Verluyn (Alphen aan den Rijn) onder protest; G. van Wijk (Woubrugge) onder protest; 3 Km zwemtocht te Bodegraven Geertje Wielema leverde een mooie prestatie In de 3-km zwemwedstrijd, die Zater dagmiddag onder auspiciën van de KN verd gehouden door de Bodegraafse n- en Poloclub heeft Geertje Wiele- en grote overwinning behaald. Reeds op het keerpunt was zij haar felste tegen standster Tiny v. d. Brenk van „Robben" uit Hilversum ruim 30 meter voor. De wedstrijd voor heren over dezelfde afstand, was ook geen nek-aan-nek-race. Willemsen van „Vechtstreek" uit Utrecht was zyn rivaal A. Kayser „Robben" iut Hilversum bij het keerpunt reeds onge- 20 meter voor, welke afstand hij ge durende het gehele parcours goed vol hield. De uitslag van deze prachtige wed strijd, die valt ln het kader van de lan delijk uitgeschreven 10 km zwemwedstrij den, luidt als volgt: Dames: 1. Geertje Wielema, HZC, Hil- ersum, 44 min.' 31 sec.; 2. Tiny v. d. Brenk, Robben, Hilversum, 45 min. 20.2 3. Florence Peters. Neptunus, Arn hem, 48 min. 9.5 sec.; 4. J. de Korte, ODZ, Rotterdam, 49 min. 54.5 sec.; "5. B. Brin- kers, Vitesse, Den Haag 50 min. 34 sec.; Tiny 28. Als eerste van de Bodegraafse z< en poloclub tikte Thea Blonk in 64 6.6 sec. aan de finish. Door deze ning van Geertje Wielema mc v. d. Brenk de plaatselijk beschikbaar ge stelde wisselbeker afstaan. Heren: 1. H. Willemsen, Vechtstreek, Utrecht, 41 min. 47 sec.; 2. A. KMyser, Robben. Hilversum. 43 min. 13.2 sec.; 3. G. de Bruijn, Neptunus, Amersfoort, 43 4. C. Verbeek, Zeehond, Vlissln- gen, 48 min. 51.8 sec. Willemsen kwam door deze tweede overwinning definitief in het bezit van de plaatselijk beschik baar gestelde wisselbeker plus een door het gemeentebestuur van Bodegi uitgeloofde zilveren medaille. Alle overige deelneemsters en deelne- ïers die het parcours uitzwommen vingen uit handen van de voorzitter BZPC een oorkonde. In totaal kwamen 12 dames en 8 heren aan de start. Allen de wedstrijd uit. 1—Swift V 3—6; DVZ 3—Zian DZV—CWP (adsp.) 12—0; Swift—DZV (adsp.» 35. Uitslagen zomercompetitie K.N.Z.B. Dames: Meeuwen 1—Zian 1 4—5; GZC 1—DVZ 1 1—2; Vitesse 1— HZPC 1 1—7; HZPC 2—HVGB 2 3—1; Zian 2—R'dam 2 1—4; Zwip 1—SNA 1 9—1; De Zyi 1— HWV 1 2—0. Heren: HVGB 1Meeuwen 1 44; HVGB -1Haarlem 1 74; Merwede 1— Meeuwen 1 7—6; GZC 1—Haarlem 1 7—2; Zian 2—Robben 2 6—3; SVH 1— Zian 1 43; Neptunus (Arnh.) 1Zian 1 7—2; SVH 2—Zian 3 2—5; Zian 3— IJ 2 3—2: De Zijl 1—DWT 1 1—3; RZC 1— DZV 1 4—1; DVZ 1—BZC 1 1—1; Haar lem 3—LZC 2 (LZC n.o.)LZC 2—HPC 3 2—3; HVGB 3—Zian 4 3—2; SNA 1— RPC 1 2—3; BZPC 1—SNA 1 3—8; Donk 1—Zwip 1 0—8; LZC 1—Vitesse 1 1—4; RZPC 1—LZC 1 3—1; De Zijl 3—SZC 2 0—6. Rooster zomercompetitie Kring Den Haag K.N.Z.B. Maandag 20 Juli, Regentes, 8.00 uu CWP 1—Zios 1 (d); De Put, 7.30 uu RPC 1—De Zyl 1 (d). Dinsdag 21 Juli. Zuiderpark. 8.00 uu HWV 2—RPC 1 (d); Mauritskade. 9.1 ar: Die Haghe 2—DVZ 3 (d). Woensdag 22 Juli. Mauritskade, 9.45 ar: SNA 2—LGB 1. Donderdag 23 Juli. Mauritskade, ar: HWV 3—CWP 2; 9.20 uur: Swift 1 Vitesse 2 (d); De Zijl, Leiden, 7.30 Sleutelst. 1—RPC 2 (d); Zuiderpark. 8.00 Zian 6—AVA 1; id. 8.00 uur: Vi tesse 2—NHTM 1; id. 8.20 uur: Die Ha- ghe 2—LWV 1 (d); id. B.20 uur: DVZ- Swift (adsp.); id. 8.00 uur: Zios 1DVZ2 (d). Vrijdag 24 Juli. Zuiderpark, 8.00 Zian 5Zwip 4; Regentes, 8.50 uur: BZV te Werve 1Vitesse 2. Zaterdag 25 Juli. Regentes. 6.35 CWP 2—Zios 3; id. 9.40 uur: Zios 2— HZPC 4; Mauritskade, 7.05 uur: DVZ 2— CWP 1 (d); id. 10.00 uur: DES 2—DVZ 4; Zuiderpark. 8.00 uu.: Swift 2—ZCR 1; id. "20 uur: Swift 5—LWV 2. .tooster zomercompetitie K.N.Z.B. Maandag 20 Juli, Regentes, 9.45 uur: Zwip 1HWV 1 (d); Gouda, 9.30 uur: Donk 1—Zios 1; Delft. 8.00 uur: DZV 2— VZC (Vlaard.) 2. Dinsdag 21 Juli, Dordrecht. 8.00 uur: Merwede 2—Zian 2; Leiden. 7.45 uur: De Zyl 1—SNA 1 (d); id. 8.15 uur: De Zijl 2 -R'dam 3; id. 7.15 uur: De Zijl 1—DWR 1; Haarlem. 8.30 uur: Haarlem 1—HVGB 1; Regentes, 9.30 uur: Zian 4—HVGB 3. Woensdag 22 Juli, Haarlem, 7.30 uur: DWR 1HZPC i (d); Mauritskade. 9.15 Vitesse 1—GZC 1; Delft, 8.00 uur: Raket 1VZC (Vlaard.) 1 (d); Hilver sum. 7.45 uur: Robben 2—HZPC 2; Ba- rendrecht, 8.00 uur: BZPC 1—RPC 1; Barendrecht. 8.00 uur: BZPC 1—RPC 1; Regentes. 8.45 uur: oVGT 1—Donk 1. Donderdag 23 Juli. Oegstgeest. 8.00 uur: LZC 2—HVGB 3. Vrijdag 24 Juli, Zuiderpark, 8.05 Zian 1Merwede 1 (d); id. 8.05 [Zian 1Neptunus (Arnh.) 1; Maurits kade. 9.00 uur: HZPC 1—DVZ 1 (d); id. 3.30 uur: HZPC 2—DWT 3 (d); id. 9 I uur: HZPC 2—HPC 2; Haarlem. 8.00 ut HVGB 1Merwede 1; Bergambacht. 8.00 uur: BZC 1Sleutelst. 1; Rotterdam. 8.00 uur: RDZ 1—DZV 1 (d). Zaterdag 25 Juli, Barendrecht, 7.30 uui BZPC 1—RPC 1; Oudewater, 7.00 uui OZV 1—SNA 1; Mauritskade, 6.35 uui HPSV 1Zwip 1; Hilversum, 7.45 uui Robben 2Zian 2. W ereldkampioenschap voor jonge schakers Nederlander Roessel won en verloor De uitslagen van de vierde ronde va', de finalepoule wereldkampioenschap schaken jeugdspelers te Kopenhagen luiden: Olafs- son (IJsl.)Sherwin (VS) 10, (Arg.)—Larsen (Den) afgebr., Ivkov (Zuidsl.)Darga (W-Did) afgebr.. Kei. Ier (Zwitserland)Penrose (G.-B.) afge broken. De uitslagen van de vierde ronde vai het troosttournooi luiden: Heikkila (Finl. Boey (Belg.) 10, Mellberg (Zweden) —Petri (Saarl) 10. Farre (Spanje)— Siemms (Canada) 1—0, Scafarelli (It.)— Persitz (Israël) 6616, Barda (Noorw.)— Herbin (Frankrijk) 6666, Roess« (NederlReichel (Oostenrijk) afgebr. De uitslagen van de drie afgebroken partijen uit de derde ronde van de finale poule luidden: Panno (Arg.)—Darga (W. Did) 6666; Ivkov (Z.S1.)Olafsson (IJsl.) 64—66. Troosttournooi, derde ronde: Reichel (Oostenr.)Siemms (Can.) 6616. De stand in de finale-poule: Panno (Arg.) en Darga (W.Dld) elk 264 pt: Larsen (Den.) 2 pt; Ivkov (Z.SL), P (Eng.). Sherwin (V. St.) en Olafsson IJsL elk 166 pt; Keiler (Zwits.) 0 pt. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de zesde ronde van de finalcgroep het wereldkampioenschap schaken jeugdspelers luiden: Panno (Arg.)Sherwin (V.S.) 10. Ivkov (Zuidslavië)Penrose (Eng.) 10; Olafsson (IJsl.)Keiler (Zweden) 10; Darga (Dtl.)Larsen (Den.) afgebroken. De afgebroken party uit de vierde ronde tussen Panno en Larsen werd door Panno gewonnen. Twee afgebroken par tijen uit de vijfde ronde werden eveneens uitgespeeld: Darga won van Olafsson en Penrose speelde remise met Panno. De overige uitslagen werden nog niet ont vangen. Na de zesde ronde bezet Panno met 5 punten de eerste plaats, gevolgd door Darga met 4 p. en 1 afgebroken partij. De uitslagen van de vljfdo ronde van :t troosttournooi lulden: Roessel (Ned.)—Scafarelli (It.) 0—1; Persitz (Isr.)Herbin (Fr.) 10; Farre (Sp.) Reichel (Oostenr.) 10; Petri (Saarl.) Boeij (Belg. 66—62; Barda (Noorw.)— Mellberg (Zw.) 666-6; Siemms (Can.) Heikkila (Finl.) afgebroken. In het troosttournooi waren de uitsla- sn van de zesde ronde Roessel (Ned.)—Persitz (Israël) 1—0; Boeij België)—Mellberg (Zw.) 1—0; Siemms (Can.) Barda (Noorw.) 1—0; Reichel (Oost.)—Heikkila (Finl.) 66- Petri (Saarl.)—Herbin (Fr.) 66- Farre (Sp.)—Scafarelli (It.) afgebroken. Farre leidt hier met 4 punten plus 1 afgebroken party, Roessel staat met 4 punten tweede. A.R.C. verloor van DOS met 31 DOS uit Vriezenveen, de derde klaj. ser uit de Oostelijke Zaterdagcompetiti^ bracht haar temperament mee naai Alphen. En het met enkele invallers uit. komend ARC zag hierdoor haar wat be' tere techniek volkomen stuk gespeeld Voeg daarbij, dat de doelman der gastei voortreffelijk werkte, dan is de 1S-- nederlaag. die overigens pas in de laatst«; minuut een feit werd. verklaard. In verband met te late aanvang en hel feit dat de gasten nog tijdig thuis wilderi zijn, werd 2 x 35 minuten gespeeld. DOS) liep direct hard van stapel, maar voor.) lopig gaf de ARC-verdediging niet thuis Na ongeveer een kwartier kwam het; eerste doelpunt van de gasten. Enkels felle ARC-aanvallen deden zien. dat d«: Vriezenveense doelman zijn vak uitnej mend verstaat. Rust 01. In de tweede helft bleef het spelbeeldi ongewijzigd. Spierenburg maak.» gelijk, maar veel goeds liet deze middenvoor; overigens niet zien- Enkele minuten later) was het echter weer 12 door ce links-; binnen van DOS. Wat ARC verder 00b prbeerde, de gelijkmaker bleef uit en( toen Van Oosten, die het Alphense doel* knaD verdedigde, in de laatste minuuti blunderde, werd het nog 13 voor de gasten. T.O.G. won met 42 van B.E.C. Zilveren Brug ging weer naar Amsterdam Het tournooi van ARC om de zilveren afbeelding van de Alphense brug i terdag besloten met de wedstrijd tussen TOG, winnaar vorig jaar en BEC Delft, die ditmaal het beste resultaat had bereikt. Maar de Amsterdammers hebben hun gewaardeerde trophee succes verdedigd. Met 4—2 moesten d« Delftse zebra's, die vanwege gelijkheid der kleuren nu in het wit speelden, het loodje leggen. Het was een pittige, soms wat forse strijd, die de talrijke toeschouwers veel genoegen bood, en waarbij vooral het van de sterke Amsterdammers van prima gehalte was. Doordat de TOG-bussen verkeerd ge- reden waren, begon men drie kwartier te laat Direct ging de strijd snel op en neer, met BEC iets gevaarlijker. De uit* stekende rechtsbinnen, die later niet veel kans meer kreeg, scoorde na een kwartier ;n prima doelpunt. TOG ontworstelde zich aan de druk a 10 minuten leidde een goede aanval tot de gelijkmaker. Rust 1—1. Met de wind in de rug waren de Amsterdam- in de tweede helft sterker. Op wat fortuinlijke wijze hadden zij binnen 20 minuten een 4—1 voorsprong. BEC nield moedig vol. maar verder dan 42, mid dels een strafschop, kwam men niet. De leiding van de heer Filippo, die bijgestaan werd door de neutrale grens rechters Schreuder en Verhoeff, zwak. Deens jacht bij de Hoek in moeilijkheden Zaterdagavond verkeerde bij Hoek va Holland het Deense plezierjacht Skold opvarenden in moeilijkheden. De juist passerende reddingsboot Presi dent Jan Leis, die met bezoekers va tentoonstelling Kust en Branding een tocht langs het graf van de Faustus laakte, heeft het jacht naar de Bergha- cn gebracht. Lek in gaszinker door Westerschelde De gaszinkers door de Weterscheldei an Sluiskil naar Goes zullen 12 Augus- us in gebruik worden gesteld. Goes zal an die dag af cokesovengas krijgen. Wellicht door een scheepsanker of door een andere mechanische oorzaak is an deze drie gaszinkers een lek ontstaan. Men bemerkte lekkage bij het "ïmen van drukproeven. Aangezien slechts twee der drie pijp leidingen voortdurend in bedrijf behoe- te zijn, zal de gasvoorziening van Goes, hierdoor niet gestagneerd worden. Naam voor watersnood Beatrixvloed In de vergadering van het bestuur der Unie van Waterschapsbonden heeft de voorzitter, mr J. W. W. van der Hoeven, voorgesteld de stormvloed van 1 Februari jJ., in navolging van de Sint Ellsabeths- vloed, de Allerheiligenvloed en andere te noemen de Beatrixvloed. daar zij is samengevallen met de verjaardag van Prinses Beatrix. (Zoals men weet, is van R.K. zijde voorgesteld, de stormramp naar een heilige te noemen. Red.) Prinses Margriet maakte schoolreisje Prinses Margriet heeft met 102 leerlin gen uit de drie hoogste klassen van de Nieuwe Baarnse school de vorige week deelgenomen aan een school reisje naar het jeugdcentrum te Arnhem. De Koningin heeft haar uitgeleide ge daan en was ook een dag aanwezig bij het ouderbezoek. Voor het Rampentonds Nog ruim een millioen uit Zuid-Afrika Binnenkort zal uit Zuid-Afrika nog ongeveer f 1.115.063 aan het Nationaal Rampenfonds worden overgemaakt. Eind Juli zal de aanbieding plaats hebben van gebruiksvee tot een waarde van f25.000 door landbouworganisaties ln Gelderland. Dezer dagen wordt ln de Zaandamse haven het schip Pavonis verwacht met balken, door Finse houthandelaren be schikbaar gesteld voor het Nat. Rampen fonds. Avifauna naar Den Haag? Bij het Haagse gemeentebestuur is een brief binnengekomen van het vogelpark Avifauna te Alphen aan den Rijn. dat, zo- als bekend, In October wordt gesloten. 1 Wat deze brief behelst is niet duidelijk, j Aangenomen wordt, dat het een verzoek Is, de mogelijkheden te onderzoeken om het park naar de Residentie te brengen. Het college van B. en W. beraadt zich thans over deze kwestie. De heer H. Zanen overleden Zaterdag is op 63-jarige leeftijd in Den Haag overleden de heer Hendrik Zanen. president-directeur van het Hollandse Aannemersbedrijf ^anen en Verstoep N.V. De heer Zanen was officier ln de ■de van Oranje-Nassau. De crematie heefi plaats Dinsdag a.s. na aankomst van di trein van 14.01 uur te Driehuis-Westerveld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 4