Jlieuwc geitectfe OTourotti Parijs viert 14 Juli: zeven doden, veel gewonden Ontdekkingstocht door Afrika Communistenleider, 82 jaar, door partijgenoten snel in veiligheid gebracht Wist IJ Opperste Sowjet komt op 28 Juli bijeen Eindeloos gedraal Vier delinquenten ontsnapt en weer gegrepen ^WOENSDAG 15 JULI 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. Vier en dertigste jaargang No 9786 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chel-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staataastfc!» It ghebfeven mgn hert in ic^easpoet" DUIZENDEN BETOGERS CONTRA POLITIE -£ hARIJS was gisteren het toneel van hef- T tige incidenten. De viering van de eertiende Juli", de Franse nationale feest- ig, gaf aanleiding tot botsingen. Zeven lensen zijn om het leven gekomen en vele entallen werden gewond tijdens ernstige evechten tussen politie en meer dan 2000 oord-Afrikanen, die een demonstratie hiel en op de Place de la Nation, in het Oos telijk deel van Parijs. De politiemannen tel den 80 gewonden in hun gelederen, van wie vier zeer ernstig. De demonstranten slaagden er in, een aantal politieposten langs de route van hun „Bastille-mars" te overweldigen en openden het vuur op een politiewagen. Zodoende werd de Parijse politie genoodzaakt van haar vuurwapens gebruik te maken. an fhet verslag van Reuter ontlenen wij voorts, dat de betoging onder immunistische leiding stond. Een groot aantal personen moest naar zie- inhuizen worden overgebracht, waarbij zeven demonstranten aan de ikomen verwondingen overleden. Aan de zijde van de betogers vielen igeveer honderd gewonden, onder wie zich vijftien Noord-Afrikanen in nstige toestand bevinden. Voorts werden, zoals reeds gezegd, ongeveer chtig politiemannen gewond, van wie er achttien naar een ziekenhuis oesten worden overgebracht. Op de Place de la Nation werden twee irvalwagens en een personenauto van de politie in brand gestoken en mield. omgregeldhedan begonnen aldus: het ogenblik, dat de groep Noord- ikanen. hoofdzakelijk Algerijnen en ■ök kanen, uiteen ging, begon het yig te regenen. De betogens trachtten nel rtiogelij'k een goed heenkomen te :en. waarbij de politie, die voor de Wang zorgde, Lm het gedrang kwam. zij zich tegen de opdringende gte verzette, kwam het spoediig tot cbten. waarbij de demonstranten )bruik maakten van (knuppels en stuik- >n meubilair van de caféterrassen^ De jlitiemannen poogden aanvankelijk leen met gummistokken de orde te her- fcilen. Inderhaast aangevoerde politie- rsterkingen werden door de Noord- pi kanen met allenlei projectielen beko- fM. Hierop openden de politiemannen to slotte het vuur. i het gedrang werden talrijke personen fder de voet gelopen. De 82-jarlge com iinistlschc leider. Marcel Cachln, die di jtocht had gadegeslagen, werd snel door Jn partijgenoten in veiligheid gebracht, ben dn het begin van de avond de orde het plein en in de naburige straten [rate,ld was, lag het plaveisel bezaaid pt glas en stukken hout en ijzer. De [litie nam een onbekend aantal per- pen in hechtenis. |De omgekomenen zijn zes Noond-Alri- jnen en een lid van de Franse vakbewe- Beria veroorzaakt „Tito-isme" Italiaans communist protesteert Op een plenaire vergadering van de immunistische jeugdorganisatie (Kom- Imol) te Moskou, is de Moskouse af- Hing van ernstige tekortkomingen be sprekers verklaarden, dat het beginsel [n „collectief leiderschap" niet voldoen- werd toegepast en het belang van pologisch werk nog steeds werd onder- pat, aldus meldt het communistische Jrsbureau Tass. De vergadering nam een resolutie aan, Sarin een aantal maatregelen ter ver dring van de werkzaamheden der imsomol, die waren voorgesteld door Centrale Comité van de Russische ïunistische partij, werd goedge- 1. In Foggia (Italië) is een provin- functionaris uit de Italiaanse com- ïistische partij getreden, uit protest het „misdadige en schandalige" af- van Beria. Volgens het Westber- blad „Telegraf" is in Oost-Duits een zuivering begonnen onder de [oegere medewerkers van Beria. Reeds uden 485 leden van de staatsveiligheids- zijn aangehouden. Wilhelm Zais- minister van Staatsveiligheid, zou vorige week Donderdag niet meer op fin bureau verschenen zijn. I— Voor 1952 wordt aan de aandeel- jadering van de N.V. Ver- Glasfabrieken te Schiedam een dividend voorgesteld van Soesterberg gaat jubileren ging uit Parijs, 44 zwaargewonde beto gers bevinden zich in ziekenhuizen. iDank zij het snelle en kraohtdadige op. "treden der politie, aldus de lezing van Ass. Press, kon de orde op de Place de la Nation en in de omliggende straten spoe dig wonden hersteld. Maar een ogenblik dreigde een paniek te ontstaan. Toen werden in allerijl politievexsterkingen aangevoerd en alle toegangswegen tot de Place de la Nation afgezet. De belhamels werden door de agenten achtervolgd tot in de gangen van de Métro. Dit Parijse straatgevecht was het ergste sinds Mei het vorige jaar, toen de communis ten relletjes veroorzaakten bij de komst generaal Ridgway. Ned. zeelieden weigeren inenting in Canada Zij mogen hun schepen niet verlaten Achttien bemanningsleden van twee Ned. kustvaartuigen, de Marie (494 ton) en de Equator (493 ton), mogen hun schepen, die in Montreal zijn aangeko men, niet verlaten, omdat zij weigeren zich te laten inenten tegen pokken. De mannen verklaren een geval te kennen va neen zeeman, die na inenting was overleden. Slechts vijf bemannings leden, die vroeger al eens waren ingeënt tegen pokken, zullen in Canada aan wal mogen gaan. De kapiteins van de sohepen een var hen behoort tot de weigeraars zijn be boet, doch de Marie en de Equator mo gen wel de reis naar de Canadese meren waar zij lading zullen lossen, vervolgen. Dit is de eerste maal dat deze kust vaartuigen. beide afkomstig uit Gronin gen, de Atlantische Oceaan zijn overge stoken. Op de rechtse foto ziet men de 20-jarige Tony Ridgen, soldaat hij de Britse luchtmacht, die op 9 Juli spoorloos is verdwenen in Ismailia, een stad in de Suezkanaal-zone. De Britse autoriteiten houden vol, dat Ridgen door Egyptenaren is ontvoerd en dreigden met scherpe maatregelen, als de soldaat niet onmiddellijk zou worden vrijgelaten. Direct daarop werd de noodtoestand voor geheel Egypte afgekondigd. Ridgen is nog steeds niet gevonden. Links de ouders van de vermiste soldaat, die in hun woning te Holloway in het Noorden van Londen, in angstige spanning op nieuws over hun zoon wachten. Salem waarschuwt, maar Spanning in Suez-zone is afgenomen Seint Reuter-correspondent Als de tekenen niet bedriegen, doet de regering in Cairo alles wat mogelijk is om de Egyptische bevolking tegen de Britten op te zetten, hoewel zij in of ficiële bulletins verklaart, incidenten te willen voorkomen. Dit zijn de feiten: Majoor Salem, de Egyptische minister van Voorlichting, verklaarde, dat twee Egyptenaren door de Britten in de Suezkanaal-zone waren doodgeschoten, toen zij zich gebelgd toonden over het onderzoek bij één der controleposten te Ismailia. „Ik kan nog 45 andere incidenten van ernstige aard ïen", zo zei Salem, die er aan toe voegde dat de regering tot nu toe met opzet geen melding van deze incidenten had gemaakt „om een gunstige sfeer voor de regeling van het geschil te scheppen". De Britse autoriteiten in Egypte ont kennen met klem, dat er ook maar één Egyptenaar is doodgeschoten. Ondanks de verklaring van minister Salem, dat de Egyptische regering het volk niet meer in bedwang zal kunnen houden, als de Britse veiligheidsmaat regelen te Ismailia van kracht blijven, seint de Reuter-correspondent, dat de spanning is afgenomen. Britse valschermtroepen blijven in tussen alle verkeer, dat Ismailia in er uit gaat, controleren. Sedert de vroege ochtend stonden hier gisteren lange rijen voertuigen, die worden onderzocht. Men moest soms uren wachten. Ook de treinen zijn vaak uren over tijd. De Britse regering heeft gisteren een voorstel uit het Lagerhuis, door een La- bourlid voorgesteld, van de hand ge wezen, stappen te doen om het Suez- kanaal onder toezicht van de Ver. Naties te stellen. Oefening „Coronet" met 1800 vliegtuigen Ook ons land is ver tegenwoordigd Van 23 tot 31 Juli zal boven Centraal Europa een grote oefening worden ge houden waaraan de luchtmachten van België, Canada. Frankrijk, Nederland, Engeland. Amerika, Griekenland, Portu gal en Italië deelnemen. Onder de naam „Coronet" zullen 1800 vliegtuigen wor den ingezet. De oefening heeft ten doel, de tweede en vierde tactische luchtmacht op tactische paraatheid en luchtverdedi ging te testen en de nationale luchtver dedigingssystemen van België, Frankrijk, Nederland en Engeland bij deze oefening actief te maken. De oefeningen zullen bestaan uit fic tieve atoombombardementen en zullen zeer gecompliceerd zijn. Aan deze groot scheepse actie zal ook een stafoefening zijn verbonden. De Administratie Maatschappij Geo N.V. te Amsterdam zal een tweede inte rimdividend van 4 pet beschikbaar stellen dat tevens beschouwd wordt als slotdivi- dend. Het totaal aan dividend over 1952 is hiermee 7 pet DAT i.v.m. het 60-jarig bestaan van t Oranje-Nassaumijnen aan alle actieve gepensionneerde personeelsleden een gr tificatie wordt verleend. DAT de Ned. ambassadeur in Italië, H. N. Boon, bij zijn tweedaags bezoek aan Genua, eregast was bij een officiële partij aan boord van de in de haven lig gende Slamat van de R'damse Lloyd. Dit bleef over van de auto, waarin de toneelspelers Mieke Verstraete en Kees Brusse gisteravond zaten, toen hun wagen op de rijksweg Rotter damDen Haag nabij Delft werd aangereden. Mieke Ver straete werd ernstig gewond. Kees Brusse heeft het zieken huis al weer kunnen verlaten. John Christie is opgehangen Motie tegen regeringsrapport over de zaak-Evans De 55-jarige John Christie, die*ter dood as veroordeeld wegens moord op zijn •ouw (hij bekende in totaal zeven moor den) is vanmorgen om negen uur in de Pentonville-gevangenis te Londen opge hangen. De afgevaardigde van het district waar Christie heeft gewoond. George Rogers, vroeg gisteren nog aan de directeur van de Pentonville-gevangenis. waar Christie zijn executie afwachtte, een laatste on derhoud met de tcrfoodveroordeelde te mogen hebben. De directeur antwoordde echter, dat Christie Rogers niet wenste Intussen hebben zeventien La- bour-afgevaardigden in het Britse Lager huis een motie ingediend, waarin geen ge noegen wordt genomen met het gisteren gepubliceerde regeringsrapport, volgens hetwelk de terechtstelling van de vracht rijder Timothy Evans op beschuldiging moord op zijn dochtertje niet op een gerechtelijke dwaling berustte. De soci alisten, onder leiding van Silverman, die reeds jaren een campagne tegen de dood straf voert, vragen de minister van Bin- ■nlandse Zaken, een parlementaire com- isie in te stellen voor een nieuw onder zoek van de zaak-Evans. Deze zaak is weer in het middelpunt an de belangstelling komen te staan, door het proces tegen Christie, die „be kend" heeft, o.a. mevrouw Evans te heb ben vermoord. Zoals bekend, werd Evans indertijd ook de moord op zijn echtge note ten laste gelegd. Hij werd echter alleen veroordeeld wegens moord op zijn dochtertje. Kan Margaret toch Townsend huwen? Als de regentschapswet wordt gewijzigd De Britse koningin-moeder Elizabeth an prinses-Margaret, die een rondreis door Zuid-Rhodesia hebben gemaakt, zullen Vrijdagochtend per Comet in Lon den terugkeren. Donderdag, de dag daar- or dus, vertrekt kapitein Townsend, die benoemd tot luchtvaartattaché bij de Britse ambassade in Brussel, naar de Belgische hoofdstad. Zoals men zich zai herinneren, bestaat er verband tussen de overplaatsing van Townsend en de terug keer van Margaret. Zowel de Britse Kerk als de regering hebben zich tegen een huwelijk tussen Margaret en kapitein Townsend verklaard. Volgens het Australische blad Courier- mail, dat in Brisbane verschijnt, is er oplossing voor deze netelige kwestie. Het blad herinnert er aan, dat Margaret volgens de wet van 1937 regentschaps verplichtingen heeft. Dit zou de grootste barrière zijn naar een huwelijk tussen Margaret en Townsend. Het blad neemt aan, dat een wijziging van de wet op het regentschap, die Margaret aanwijst, de tegenstand tegen een huwelijk zou ver minderen. Het is wel opmerkelijk, dat koningin Elizabeth als haar wens heeft te kennen gegeven, dat haar gemaal, de hertog van Edinburgh, tot regent wordt benoemd, indien zij overlijdt. Het regent schap zou eindigen als prins Charles 18 jaar is geworden. Volgens de Courier-mail, die gisteren werd geciteerd door de Britse Daily Express, staat ook premier Churchill met hem de premiers van het Gemene best gunstig tegenover een wijziging der regentschapswetgeving. Het dividend van de Ver. Pharma- ceutische fabrieken N.V. te Apeldoorn is vastgesteld op 6 pet. (vj. 5 pet). DAT het Ned. jacht Anjer Jo, hetwelk sedert 15 Maart in Lorient werd vastge houden wegens de ontdekking aan boord van een partij Amerikaanse sigaretten, thans na een schikking door de Franse douane is vrijgegeven en op weg naar Viga (Sp.), zijn wereldreis voortzet. DAT de Tielse kantonrechter de Haaf- tense autobusondernemer J. H. v. B. ver oordeelde tot een week en twee boeten resp. f 50 en f 25, omdat hij de werk tijd van zijn chauffeur had overbelast, waardoor deze door vermoeidheid bij een onbewaakte overweg op twee treinen Na de val van Beria Sinds de dood van Stalin tweede appèl van dit Russische „parlement" DE OPPERSTE RAAD van de Sowjet-Unie is voor 28 Juli bijeengeroe pen. Dit zal, sinds de dood van Stalin, de tweede bijeenkomst zijn van deze Raad, die ook wel „Opperste Sowjet" wordt genoemd. Men neemt aan, dat tijdens deze zitting de afzetting van Beria besproken zal worden. Voorts ligt het in de lijn, dat de staatsbegroting aan de leden van de Opperste Sowjet ter goedkeuring zal worden voorgelegd. In de Sowjet-Unie wordt de begroting! Koopei zal het doen gewoonlijk in de lente vastgesteld, dit jaar is dit nog niet gebeurd, hetgeen wel in verband zal staan met het over lijden van Stalin en de daarop gevolgde gebeurtenissen. De Opperste Sowjet is in feite het Russische „parlement". Dit hoogste wet gevende orgaan der Sowjet-Unie bestaat uit twee kamers: de Raad van de Unie (682 leden) en de Raad der Nationali teiten (657 leden). Het is ook deze Raad, die het hoogste uitvoerende bestuurs lichaam van Rusland benoemt: de Raad van Ministers, die uit dezelfde personen bestaat als het Centrale Comité der communistische partij. Het besluit tot bijeenroeping der Op perste Sowjet. dat werd bekendgemaakt door radio-Moskou, was ondertekend door de voorzitter van het presidium van de Opperste Sowjet, Worosjilof en door de secretaris, Pegof. Premie voor vrijw. dienst op Nieuw-Guinea In Stibl. 318 is opgenomen een Kon. Besluit, krachtens hetwelk aan reserve- personeel van de Kon. Landmacht, dat na 31 Januari 1953 minstens anderhalf jaar vrijwillig dienst verricht op Nieuw Guinea, het recht op een premie wordt verleend van f 50 voor iedere maand vrij willig verrichte dienst. De voormalige nazi-generaal Ni- kolaus von Falkenhorst, die de invasie van Noorwegen leidde, is Maandag wegens een hartkwaal uit de gevangenis te Werl ont slagen. De generaal was aanvan kelijk ter dood veroordeeld, doch later werd dit vonnis gewijzigd in 20 jaar gevangenisstraf. „Het verleden is vergeten; ik koester geen wrok," verklaarde de gene raal gisteren bij zijn vrijlating. DAT het vaste ANWB technostation in Eindhoven binnenkort zijn 100ste keu ring zal verrichten en in Aug. ook in A'dam zo'n station gevestigd wordt, ter wijl Limburg door een rijdend station verzorgd zal worden. DAT de candidaatstelling en de stem ming voor de Stellendamse gemeenteraad zijn vastgesteld resp. op 23 Juli en 4 September. DAT minister Zijlstra in Utrecht aan zat aan een feestdiner t.g.v. het gouden jubileum van de Bond van Smeden en Machinereparatiebedrijven. Dit is gezagvoerder H. A. A. Kooper, die met het K.L.M.-toe- stel De Vliegende Hollander op 8 October a.s. zal deelnemen aan de LondonChristchurch Air Race. Hij is uit het goede hout gesneden, zodat behoorlijke re sultaten mogen worden verwacht. EIND December had de Commissie Achterstallige Betalingen (C.A.B.) haar rapport gereed en de regering zeg de toen toe, deze zaak zo spoedig moge lijk te zullen behandelen. Nu zal er binnenskamers natuurlijk wel over gesproken zijn en er is natuurlijk ook wel het een en ander uitgelekt. Zo kan men wel met zekerheid aanne men dat de CAB heeft voorgesteld voor de Nederlanders in en uit Indonesië, die nimmer een schadeloosstelling van enige betekenis hebben ontvangen voor de door hen geleden oorlogsschade, alsnog be schikbaar te stellen een bedrag van f 200li millioen, als volgt verdeeld: rehabilitatie 100 millioen materiële oorlogsschade.. 77ai millioen backpay millioen delegaties 18 millioen "VOOROPGESTELD dient te worden. dat dit slechts een fractie is van de werkelijk geleden schade. Als men in derdaad 22014 millioen zou uitkeren voor rehabilitatie e.d. dan betekent zulks, dat iedereen een bepaald percentage mis schien 15 of 20 pet kan krijgen van wat hij verloren heeft aan meubilair en an dere bezittingen, dan betekent het dat de Indischmensen althans voor een deel aan hun verplichtingen zullen kunnen vol- Meer betekent het niet en het percen tage moet men zekert niet hoger nemen dan wij hierboven noemden, ook al niet omdat uiteraard de koopkracht van het geld aanmerkelijk is gedaald. Maar ad betekenen deze 20011 millioen dan ook maar een fractie, zij zouden toch de nood van duizenden kunnen verlich ten en er heerst véél nood in de kringen der Indische Nederlanders. Zij zouden trouwens meer betekenen: ^en gedeeltelijke betaling zou ook inhou- dan de erkenning van de regering, dat rij althans een morele aansprakelijkheid heeft tegenover deze groep, zoals zij die ook heeft tegenover de Nederlanders in Nederland, die door de oorlog werden ge dupeerd. De Nederlanders uit Indonesië zouden zich niet meer de vergeten groep behoeven te gevoelen. Iets van het geschokte vertrouwen ia opeenvolgende Nederlandse regeringen zou worden hersteld, iets van de wan hoop en verbittering der Indische Neder landers zou worden weggenomen. AARdat rapport van de C.A.B. eind December al gereed en ver der heeft niemand er iets van gehoord, totdat nu eindelijk de regering heeft medegedeeld, dat zij haar standpunt ver moedelijk eind Augustus as. zal bekend Over de redenen van dit lange uitstel tast men in het duister. Men zegt. dat Financiën het bedrag veel te hoog vindt Men zegt. dat verschillende in stanties tegen elkaar inwerken en dat ;en het er niet over eens kan worden. We laten deze geruchten voor wat ze zijn Maar één ding is zéker. Met het «in. deloze gedraal van de regering dient het nu eens afgelopen te zijn. Het wordt t«d dat de groep Nederlanders uit Indonesië weet waar men aan toe is. Komt er nog iets of komt er ten slotte helemaal niets? Acht jaar lijkt een periode die lang M* tot regeling ALS de regering eindelijk eens met een regeling zal komen, dan moet die worden voorgelegd aan de volksvertegen woordiging. Het is dus al zeker, dat voor het recès deze kwestie niet meer aan de orde zal komen. Da< zal op z'n vroegst October worden. Als dat dan eindelijk in orde zou zijn, moeten we wachten op de uitbetalingen. Dat zal ook nog wel even duren, voor het Het ziet er dus voor de Indische Neder landers wel zeer somber uit. Want bij velen is de nood tot de lippen gestegen en veelal heefit men zich vastgeklampt aan de laatste hoop: een uitkering voor de geleden schade. Bij de behandeling van de begroting van Maatschappelijk Werk meende ook minister Van Thiel dat voor velen de toestand .onhoudbaar" ia. Wel dat weet men al jaren. Maar waarom doet men dan zo lange tijd niets? Met woorden he'.pt men deze mensen niet Daar zijn daden voor nodig En daden hebben we nog niet gezien, tenzij men het voortdurend uitstellen als zo danig zou willen beschouwen. Uit de jeugdgevangenis te Vught Eén gepakt bij afrastering, drie anderen reeds twee uur later Vier jeugdige delinquenten van 20 tot 27 jaar hebben gisteravond tegen negen uur een ontsnappingspoging gewaagd uit de jeugdgevangenis Nieuw-Vosseveld te Vught. Dank zij de activiteit van de on middellijk gealarmeerde gemeentepolitie van Vught en de medewerking van twee rijksspeurhondgeleiders konden de vluch telingen, na twee uur in vrijheid te zijn geweest, weer worden ingesloten. Zij heb ben straffen uit te zitten variërend van anderhalf tot twee en een half jaar. De gevangenis grenst aan het Ambo nezen-woonoord Lunetten en is door een afrastering van dit woonoord geschei den. Een der bewakers bemerkte de vlucht en loste enkele waarschuwings schoten, waarop de dienstdoende politie man in het woonoord zich so spoedig mogelijk naar de afscheiding begaf. On dertussen was een tweede bewaker per fiets naar het bedreigde punt getogen. Hij trof de vier delinquenten nog bij de af rastering aan. De man was echter niet bewapend, daar hij geen dienst had. Het viertal bemerkte dit terstond en ging. ondanks dreigementen van de bewaker, aan de haal. Drie konden hun weg naar de vrijheid van korte duur vervolgen. De vierde werd door de bewaker gegrepen. De te hulp gesnelde politieman nam de delinquent van de bewaker over. Inmid dels had de Vughtse gemeentepolitie een patrouille met politiehond in de omge ving van de gevangenis uitgezet. Assis tentie werd voorts verzocht aan een tweetal rijksspeurhondgeleiders. De hond van een der rijkspolitiemannen slaagde er in de voortvluchtigen op te sporen op ongeveer 114 km afstand van de jeugd gevangenis. De delinquenten verklaarden van plan te zijn geweest naar België de wijk te nemen. De recherche van de Vughtse ge meentepolitie stelt een onderzoek in naar de mogelijkheid van deza ontvluchting. Zeilboot bij Haarlem omgeslagen Twee jongens dreven een uur in het water Gistermiddag is op de Mooie Nel, on der Haarlem, een zeilboot, waarin zich twee jongens van 17 en 14 jaar bevon den, door een sterke windvlaag omge slagen. De jongens klampten zich vast aan hun boot en dreven ruim een uur in het water, daar de afstand te groot was om naar de wal te zwemmen. Een sleepboot van de gemeentelijke reini gingsdienst heeft de drenkelingen, waar van de jongste bewusteloos was. opge pikt. De motorboot van de waterpolitie heeft later het vaartuigje geborgen. De jongens waren dit jaar voor het eerst gaan zeilen. Iets minder wind Tot morgenavond verwacht De Bilt: Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buien. Aan- vankelijk nog nu en dan krachtige wind. Over het al gemeen iets hogere tempera turen dan vandaag. (Opge maakt om tien uur) ZON EN MAAN. Donderdag: Zon 4 30 tot 20.5S uur; Maan 10.38 tot 22.32 uur. Op 19 Juli EK.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1