Jriettuie jCcilwdK (fournn t Gevaar voor Leiden e.o. De Russische buitenlandse politiek heeft geen wijziging ondergaan Conferentie van Grote Vier in 't najaar, ij na de Westduitse verkiezingen? Grote bressen in de linie der V.N.-troepen Gehele bevolking moet nu meehelpen oogsten Wist U Nieuwe kieswet Brits optreden in Suezzone slechts een list DINSDAG 14 JULI 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (By contract belangrijke korting) VUr «n dertigst# jaargang No 9785 Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken tngn hert la tcgljeaspatf Komintoim geeft „Klein-Bermuda" een tip ,E KOMINFORM heeft de drie ministers van Buitenlandse Zaken, die te Washington vergaderen, een tip gegeven. Op de zgn. Klein- lermuda-conferentie moet vandaag namelijk beslist worden over het al |of niet houden van een conferentie van de „Grote Vier" en om het de linisters nu wat gemakkelijker te maken, heeft het orgaan van de lominform er gisteren op gewezen, dat de buitenlandse politiek van het remlin geen wijziging heeft ondergaan, sinds de val van Beria. Het 'oegt er aan toe, dat Ruslands onmiddellijke doelstellingen nog steeds :riji|xijn: een herenigd Duitsland, terugtrekking van de Amerikaanse troepen uit Japan en toelating van communistisch China tot de organisatie der Verenigde Naties. de gehele wereld lebben nu opdracht gekregen, een pro- laganda-campagne te lanceren om het nensdom te overtuigen van de „conse quente vredespolitiek van de Sowjet- Unle". Voordat de Kominform deze open baring deed, had de Britse minister, Lord Salisbury, te Washington reeds als zijn S nening te kennen gegeven, dat er geen ^eden is te veronderstellen, dat de Rus ten hun vredesoffensief hebben gestaakt. Engeland zou daarom bereid zijn mee te n werken aan een conferentie van de „Gro- e Vier", die op een of ander tijdstip in Bet najaar kan worden gehouden, wan de West-Duitse verkiezingen van 6 september a.s. achter de rug zijn. De Westerse Grote Drie hebben over kwestie gisteren nog geen ?n bereiken. Zij besloten, hun laringen over de Duitse eenheid, luropese samenwerking, het Verre-Oos- ,.en en de „Grote Vier-conferentie" ;^tejDnmiddellijke goedkeuring aan hun rege lingen te zenden. Vanavond zullen Icht enkele van deze verklaringen gepubliceerd. Vóór die tijd verwach- de ministers antwoord van hun rege- ingen. Wat de mededeling van de Kominform treft inzake de toelating listisch China tot de Ver. Nati heeft John Foster Dulles, de Ameri- se minister van Buit. Zaken, ;e en Franse ambtgenoten nog laten •ten, dat Amerika zich zal verzetten de toelating van China, als prijs en bestand in Korea. Na deze iaring van Dulles besloten de ministers, controle op de export van strategisch >r Eén jaar de cel in voor 91.000 Uitspraak in de zaak der krokodillenhuiden De Amsterdamse rechtbank heeft van ochtend de twee voormalige [Singapore, die een Amsterdamse firma .kisten met kostbare leguanenvellen en es- vaten met krokodillenhuiden hebben op- JjJgelicht en daarvoor f91.000 incasseerden, ieder veroordeeld tot een jaar met aftrek in het gehele voorarrest. De twee verdachten, de 33-jarige export- [leider F. J. V. te Singapore en de 44-jarige Nederlandse huidenexpert R. J. S., warer beiden op 6 Maart in ons land gear resteerd. S., tegen wie 1% jaar was ge- eist, gaat in hoger beroep. Tegen V luidde "2 jaar. Uj Hoger maximum voor pensioenen lUlKabinet bepaalde standpunt N inzake classificatie I Het kabinet heeft zich beraden 3Q het vraagstuk der gemeenteclassificatie aan de hand van verschillende uitge brachte rapporten en zijn standpunt ten aanzien van de hoofdlijnen van het ten deze te volgen beleid an algemene zin be paald. Het is te verwachten, dat de uit werking hiervan ten aanzien van 't over heidspersoneel thans binnen afzienbare tijd aan de Centrale Commissie voor Ge- SJD organiseerd overleg in ambtenarenzaken tal kunnen worden voorgelegd. Een voorontwerp van wet tot wijziging van enige pensioenwetten, welk ontwerp Dm. inhoudt een voorstel tot verhoging van de maxima der pensioenen, alsmede tijdelijke aanvulling van het invalidi teitspensioen, is inmiddels toegezonden de voorzitter van de Centrale Com- de voor Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken. Aldus minister Beel antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid mr Beernink (CH). WIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIII De optimist wapenstilstand i kwestie opnieuv vasteland van China ok als in Korea een 'esloten. Later kan dé ogen worden ge- Vervolgens wees minister Georges dault (Frankrijk) er op, dat de publieke opinie zich ongetwijfeld tegen de Fran- regering zou keren, indien in Indo- China de strijd tegen de communisten 'ordt voortgezet, na een bestand in Ko- sa. In de afgelopen drie maanden heb- en de Chinese communisten de leve rantie van oorlogsmateriaal aan de op- indelingen vergroot. Dat is dus eer riode, die samenvalt met de betere kan- op vrede in Korea. Minister Fyle besluit Christie wordt morgen terechtgesteld De Britse minister van Binnen landse Zaken, Sir Maxwell Fyfe, heeft gisteravond meegedeeld, dat John Christie, die bekend heeft, zeven vrouwen te hebben vermoord, geen gratie zal worden verleend. Christie, die er slechts van was be schuldigd, zijn vrouw te hebben ver moord, zal morgen worden terecht gesteld. Alvorens een besluit te nemen, be studeerde minister Fyfe grondig de rapporten van vijf psychiaters, die Christie in de gevangenis hebben on derzocht. In de loop van vandaag zou de minister een verklaring afleggen over de resultaten van een Konink lijke commissie van onderzoek, die werd benoemd om na te gaan of Ti mothy Evans niet ten onrechte werd opgehangen wegens moord op zijn dochtertje. Prinses Margaret toonde ondanks of juist vanwege? allerlei berichten een stralende glimlachtoen zij dezer dagen met haar moeder, koningin Elizabeth, een voorstelling bijwoonde in het openlucht-theater te Bulawayo in Zuid-Rhodesia. De foto werd genomen op het moment, dat de koninklijke gasten langs een erewacht van schoolkinderen wandelden. Grootste Rode offensief sinds 2 jaar voorpost na voorpost moesten Verbondenen reeds prijsgeven ER VOLTREKT zich op het ogenblik een drama aan het Koreaanse front. Binnen enkele dagen werd een wapenstilstand verwacht en nu heb ben plotseling volgens Reuter niet minder dan 40.000 Chinezen (Ass. Press meldde om 10 uur: 60.000) op een circa 30 km, breed front, in het Oostelijk deel van Centraal-Korea het grootste offensief sedert twee jaar geopend. De toestand aan het front is ernstig. Voorpost na voorpost moest worden prijsgegeven. De ene na de andere golf Chinese communistische troepen overspoelde de Geallieerde linie tussen Koemwha en Poekhan. Zeker één Zuid-Koreaanse divisie werd teruggedreven. De omvang en de hevigheid van het vijandelijke offensief dat een terug grijpen vormt naar de bewegingsoorlog, de wapenstilstandsbesprekingen eind hadden gemaakt zyn zodanig, er grote toressen zijn ontstaan in de Geallieerde hoofdlinie. De ernst van de toestand wordt ook getekend door het feit, dat de Geallieerde censuur heeft verboden de communistische terrein winst tot in bijzonderheden bekend te maken. Het zwaarst getroffen Is de be roemde Zuid-Koreaanse kapitool-divisie. Overal langs het bedreigde front woe den verwarde gevechten. Op één punt zijn de communisten er in geslaagd, in filtranten naar een achterhoedegebied te dirigeren. Hoe diep deze lieden gekomen zijn, werd niet gezegd. Een Amerikaanse adviseur, toegevoegd aan de Zuid-Ko reaanse divisie, die het zeer zwaar te verduren heeft gehad, zeide: „Er waren doodeenvoudig te veel communisten, dan dat we ze konden tegenhouden. Ze Herbert Blankenhorn is in Washington Om namens Bondsregering te spreken over Duitse eenheid Het hoofd van de politieke afdeling van het Westduitse ministerie van Bui tenlandse Zaken, Herbert Blankenhorn, is te Washington aangekomen. Hij heeft voorstellen van de Bondsregering bij zich ter oplossing van de kwestie der Duitse eenheid. Ned. stuurman in Venezuela ter aarde besteld Het stoffelijk overschot van de eerste stuurman van het motorschip Poseidon, Th. P. Kuiper, die bij een schermutseling met een lid van de Venezolaanse natio nale garde per ongeluk dodelijk werd getroffen door een revolverschot, is Woensdagmiddag op de algemene be graafplaats van La Guaira ter aarde be steld De politie heeft de zaak in onder zoek. Alle verdere rapporten worden rechtstreeks naar Amsterdam verzonden. liepen ons onder de voet en sommigen van hen vielen ons in de rug aan". Ook drie andere Zuid-Koreaanse divisies voeren een strijd op leven en dood tegen de oprukkende communisten. Een waarnemer vertelde, dat de artil lerie van de communisten alle schattin gen te boven gaat het is gewoon niet te geloven, zo zwaar. Het werk vai Geallieerde militairen werd zeer moeilijkt, doordat de verbindingen broken werden. De Roden schijnen gedeelte van de Vingertopheuvel in den te hebben. Aangenomen wordt, dat nog vele andere beroemde heuvelstellin gen, waarom al enkele jaren zo verbe ten is gevochten, verloren zijn gegaan of zich in gevaar bevinden. (Voor vervolg zie pag. 5) Geleende onderzeeërs terug naar Engeland Twee onderzeeërs, die de Koninklijke Marine sinds 1948 in bruikleen heeft ge had van de Britse marine zullen terug gaan naar Engeland. De Zeehond (die Engeland Tapir heette) wordt Donderdag verwacht in de haven van Gosport. De Dolfijn (waarvan de Britse naam Taursus is) zail laiter in het jaar volgen. Het was gistermiddag in Den Haag een hele 'consternatie toen plotseling een personenauto met twee inzittenden in i water langs de Zuid-Buiten singel verdween. De chauffeur en zijn metgezel konden zich zwemmende redden, waarna de brandweer het vehikel op takelde. Beatrix en Irene naar Amerika vertrokken Met lijntoestel van de K.L.M. Hedenavond zullen de Prinsessen Beatrix en Irene met het lijntoestel van de K.L.M. naar New York ver trekken, vanwaar zij doorreizen naar Chatham, Cape Cod. Ze zullen de gasten zijn van de familie Feaver. Mevr. Feaver vertoefde met haar oudste dochter, René Röell, geduren de de gehele laatste oorlog bij de Koningin en haar kinderen in Ca nada. Na het verblijf in Chatham zullen de Prinsessen nog enige tijd doorbrengen in Ottawa, de woon plaats van de familie Feaver, waarna zij aan het eind van haar vacantie per vliegtuig naar Nederland zullen terugkeren. Te New York zullen de Prinsessen worden ontvangen door hun oom, Prins Aschwin. Een week lang hebben de Prinsessen Beatrix en Irene met klasgenoten gekam peerd in een tentenkamp achter het huis van de familie Debougnouse in Kottingen bij het Zuidlimburgse plaatsje Epen. In alle richtingen hebben de Prinsessen, met chauffeur Simons uit Simpelveld als bestuurder, door het mooie Zuidlim burgse land getoerd. Zo zagen zij het drielandenpunt in Vaals, de grotten van Valkenburg en het kasteel ven Beurs- dael. Minister Eden keert 26 Juli naar Londen terug Anthony Edèn, de Britse minister van Buitenlaridse Zaken, die in de Ver. Sta ten herstellende is van een galblaas operatie, zal 26 Juli a.s. naar Engeland terugkeren, zo meldt Reuter. Dit bericht wordt door het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken beves tigd. De minister zal na zijn terugkeer nog geruime tijd moeten rusten. Gevolgen van communistisch wanbeheer de voedselmisère zijn 18 millioen Bij Oost-Duitsers betrokken HET WITTE HUIS heeft nogmaals verzekerd, dat Amerika het afwijzend antwoord van Sow jet-Rusland en Oost-Duitsland om voedsel ter waarde van 15 millioen dollar te accepteren, zal negeren. Ook heeft bur gemeester Reuter van West-Berlijn te kennen gegeven, dat het Amerikaan se voedselaanbod opnieuw door West-Berlijn zal worden gedaan, nu echter in zodanige vorm, dat het niet kan worden verworpen. De burgemeester wil de Oost-Berlijners in de gelegenheid stellen in het Westelijke stadsdeel de producten te kopen, die zij al zo lang hebben moeten ontberen. De toestand in Oost-Duitsland is Een interessant bericht van A.P. luidt, premier Grotewohl heeft het zelf erkend) dat Semjonof. de Sowjet Hoge Commis- zeer slecht. De oogst moet binnen- j saris in Duitsland, nog stee«Js in Moskou gehaald en er is een tekort aan arbeids- zou zijn. De vorige week was gemeld, krachten. Daarom heeft de Oostduitse j dat hij naar Oost-Berlijn zou zijn terug regering een dringend beroep op de be- gekeerd. Thans wordt rekening gehou- volking moeten doen om te helpen bui den met de mogeiykheid. jiat ^hij^ niet het binnenhalen van de oogst. Alle be- schikbare arbeiders, jongeren, kantoor- lieden, maar ook vrouwen, dienen te helpen. Vooral in Brandenburg, Meck lenburg, Saksen-Anhalt, Thüringen en Saksen is de toestand ernstig. Het is een feit, dot van de graanoogst circa 18 min Oost-Duitsers afhankelijk zijn. Maar zo als eerder vermeld, is er eveneens een ernstig tekort aan bloem, vetten, aard appelen, suiker en verse groenten. De corr. van A.P. merkt op. dat door communistisch wanbeheer Oost-Duits land als natie een bedelaar is geworden. De Westduitse socialistische partij ver klaarde, dat de Sowjets om „prestige- redenen" het Amerikaanse aanbod niet konden aanvaarden. Radio-Moskou be toogt, dat het Amerikaanse aanbod slechts is gedaan in de hoop de moeilijk heden in de communistische wereld aan te wakkeren. De communistische „koude oorlog" langs het „IJzeren Gordijn" duurt voort. Twee Oostduitse volkspoli tiemannen gooiden stenen naar West- berlijnse politie-agenten aan de andere kant van de sectorgrens. Ondanks de, door Grotewohl gedane, toezeggingen, worden nog steeds tienduizend arbeiders gevangen gehouden, die gearresteerd werden bij de opstand op 17 Juni. Pseudo-vogelpest grijpt in Gelderland om zich heen De pseudo-vogelpest breidt zich in Gel derland tussen Rijn, Waal en Maas uit. Werden al gevallen bestreden in Eist, Gendt en Bemmel, thans bleek pluimvee besmet te Druten. Bestrijdingsmaatrege len zijn genomen. Eerst thans kregen wij de beschikking over deze bijzondere foto, die ge nomen werd terwijl premier Imre Nagy van Hongarije zijn inauguratie rede uitsprak. In deze rede kondigde de nieuwe premier, die in. de plaats is gekomen van Rakosi, ver-gaande maatregelen aan om het lot van de Hongaren te verbeteren. Achter Nagy zat Rakosi te luisteren naar zijn opvolger. DAT de K.N.A.C. minister Van de Kieft heeft verzocht Z.-Afrikaanse auto mobilisten bij bezoek aan ons land vrij te stellen van motorrijtuigenbelasting, welke regeling wederkerig ook in Z. Afrika geldt DAT de Leeuwarder rechtbank de zaak tegen G. Jonkman te Goutum, die weigert radiozegels te plakken, omdat hij de regionale omroep Noord niet kan beluisteren, in hoger beroep voor on derzoek heeft uitgesteld tot 25 Augustus. DAT deze week bü Bata in Best aan 7 examinandi het eerste officiële examen in rubberbewerking in ons land wordt afgenomen. DAT de 26-j. Haarlemse NZHVM-bus- chauffeur, Th. A. v. d. H. is aangehou den, omdat hy de dagontvangst van 10 Juli (f 130) en een op 7 Juli gevonden portefeuille met f 38 had achtergehouden. DAT de vereniging De Lichthoeve, die te Garderen 5 jeugdhuizen heeft, 12 Aug. 30 jaar bestaat. DAT de bemanning van het 10 mijl uit de Engelse Zuidkust liggende Ned. fre gat Marnix Zaterdag aan wal in East bourne door het slechte weer niet terug kon en een opvarende voor een blinden- darmoperatie naar het ziekenhuis is over gebracht DAT de Tilburgse oorlogscorrespon dent W. Hornman, die voor de Leger- voorlichtingsdienst naar Korea gaat, met het KLM-vliegtuig Gouda, naar Tokio is vertrokken. DAT aan 8 leden van de Ru damse bommenploeg die van 1940 tot Januari 1947 honderden niet-ont- plofte projectielen heeft gedemonteerd zonder enig ongeluk, door het gemeente bestuur een oorkonde is uitgereikt. DAT de vereniging Scheppend Am bacht Gelderland in Juli en Augustus in de gemeentehuizen van Groenlo. Culem- borg en Ede eeft tentoonstelling zal hou- DAT de in 3 trailers ondergebrachte rijdende tentoonstelling De moderne Levensmiddelenhandel naar A'dam komt van 20 t/m 24 JuÜ en naar Den Bosch van 28 Juli t/m 1 Aug. DAT de Duitse reddingsboot: Bremen, die voor geringe diepgang voorzien is van een klein ..dochterbootje", op doorreis naar een tentoonstelling in Düsseldorf gisteren R'dam passeerde. Oost-Berlijn is teruggekeerd IN het Duitse parlement is de kieswet 1953 aangenomen. Deze wet die een verbetering beoogt te zijn van het systeem, dat bij de vorige parlements verkiezingen werd gevolgd, geeft aan de kiezers de mogelijkheid om tweemaal hun stem uit te brengen. De mandaten in het parlement (Bonds dag) zullen volgens de nieuwe kieswet tot tenminste 484 worden uitgebreid. De kiezer kan in zijn stemdistrict een can- didaat van het district kiezen en boven dien een algemene candidaat van een partij. De zetelverdeling heeft plaats volgens het systeem, dat de helft van de zetels principieel voor de districts- candidaten en de andere helft voor de partijcandidaten is bestemd. In vele ge vallen zullen de candidaten voor beide kiesgroepen kunnen optreden. Het nieuwe kiessysteem in de Bonds republiek houdt in feite het midden tus sen het in ons land bekende systeem en het in Engeland gevolgde stelsel. Het schept voor de kiezer de mogelijkheid om buiten zijn partijcandidaat nog eens op een andere candidaat te stemmen, waardoor men tot een rechtvaardiger verdeling der zetels hoopt te komen. Bij de nieuwe kieswet is bepaald, dat indien een partij in geen enkel stern- district een zetel in directe verkiezingen wint en zij niet over tenminste 5 pet van de stemmen in alle stemdistricten beschikt, ook geen zetel krijgt toege wezen voor de andere groep. Dit kan betekenen, dat de communisten in het nieuwe parlement niet vertegenwoordigd zullen zyn. DE nieuwe kieswet zal het verbinden van de lijsten in een groot aantal stemdistricten bevorderen. Voor de man daten in directe verkiezing kunnen de partijen van de tweede en derde rang zich verenigen en op die manier even tueel de candidaat van de sterkste partij verslaan. Als dit systeem door de coalitiepar tijen met voldoend overleg wordt ge volgd, kan het nieuwe parlement een grotere meerderheid voor de coalitie brengen dan by het tot dusverre gevolg de kiesstelsel. De coalitie heeft willen voorkomen, dat tal van stemmen verloren gingen aan kleine partyen, waardoor een ver eenvoudiging van de samenstelling van het parlement tot stand komt. De nieuwe kieswet is voornamelijk tot stand gekomen door het initiatief van de F.D.P. (Vrije Democraten Liberalen), die met hun ontwerp een verder strek kend ontwerp van de Christen-Demo craten pareerde. De Christen-Democraten beoogden met hun ontwerp een wijzi ging in de parlementssamenstelling te bereiken, die het de regeringscoalitie makkelijker zou makflB te regeren. Voor het C.D.U.-voorstel ^on echter geen meerderheid worden gevonden, maar voor het F.D.P.-voorstel stemde tenslot te ook de SJ.D. (socialisten). In het nieuwe Duitse parlement zullen dus naar alle waarschijnlijkheid de com- munisten niet meer optreden. Wel zul- zal terugkeren,, omdat hij beschouwd ]en de uit het Oosten verdrevenen bij wordt als de adviseur voor buitenlandse de lijstverbindlngen een zeer belang- aangelegenheden van Beria. Semjonof 1 rijke rol spelen en er blijven verrassin- werd kort na de ongeregeldheden van gen in petto! 17 Juni naar Moskou ontboden. CAIRO BESCHULDIGT: Londen gelooft dat Egyptisch officier deelnam aan ontvoering van Brits militair „Er zyn gegronde redenen om te ge loven, dat een Egyptisch officier heeft deelgenomen aan de ontvoering van de Britse soldaat Ridgen", zo verklaarde de Engelse minister van Staat voor Buiten landse Zaken, Selwyn Lloyd, gisteren in antwoord op vragen in het Lagerhuis. Daarom gelooft de regering ook, dat de Egyptische autoriteiten op de hoogte zijn van Ridgens verdwijning, aldus de mi nister. De Britse regering had het ulti matum gesteld, dat de militair Ridgen. die sedert 9 Juli wordt vermist, moet worden uitgeleverd. Onmiddellijk na de uitvaardiging van dit ultimatum werd de alarmtoestand voor geheel Egypte af gekondigd. De chefs der Britse strijd krachten hebben gisteren by de regering verslag uitgebracht over de paraatheid van de 70.000 man Britse troepen in de Suezkanaal-zone. Zowel te Londen als te Cairo wordt volgens Reuter de vrees ge voeld dat de strijd tussen Britse soldaten en Egyptische guerillastrijders weer in alle hevigheid zal losbarsten. Majoor Salem, de Egyptische minister van Voorlichting, verklaarde na een spoedvergadering van het Egyptische parlement, dat het Britse optreden duidelijke list is om de conferentie der Grote Drie te Washington voor een vol dongen feit te plaatsen". Volgens de minister waren er al eerder Bri' verdwenen, en ook Egyptenaren. n beide zijden had men hier geen aanleiding in gevonden, de vijande lijkheden te hervatten. Het feit, dat Britse soldaten het treinverkeer troleren noemde de minister „een schen ding van de Egyptische souvereiniteit. die de Egyptenaren niet over hun kant Arnhems sigarenwinkels steeds geopend Het Arnhemse gemeentebestuur heeft besloten de verplichte halve- dagsluiting voor sigarenwinkeliers op te heffen. Burgemeester Matser was van oordeel, dat in een stad als Arn hem ook Woensdag- en Zaterdag middag rookwaar te koop moet zijn. kunnen laten gaan". Minister Salem heeft zyn voorgenomen reis naar Soedan uitgesteld ih verband met de toestand. Van Amerikaanse zyde doet men in tussen alles wat mogelijk is om het ge,- schil op te lossen. De Egyptische ambas sadeur te Washington, Hoessein, had een telefonisoh onderhoud met minister Fos ter Dulles. De Amerikaanse ambassadeur Egypte, Caffery. had een bespreking met de Egyptische minister van Buiten landse Zaken. Volgens latere berichten had de Egyptische minister in de Ver. Staten ook een onderhoud met de Ame rikaanse onderminister van Buitenland se Zaken. Byroade. Het spoorwegverkeer tussen de Suez kanaal-zone en de Nyldelta, dat aanvan- kelyk was gestaakt, omdat de Egyptisch* autoriteiten de treinen niet door Britse militairen wilden laten onderzoeken. i> later toch hervat De Egyptische politie hield gisteravond te Ismailia de voormalige senator Atallah aan. die er van wordt verdacht, met de Britten samen te werken. En deze be schuldiging mist geen grond: Atallah is één van de grootste Egyptische aan nemers. die werken voor de Britten uit- In Britse kampen werd een aantal personen geïnterneerd, dat er van wordt verdacht, in dienst te staan van de Egyp tische spionnagedienst. Aanhoudend koel Tot morgenavond verwacht De Bilt: Wisselend bewolkt xnet enkele buien. Matige, tydelyk vry krachtige. Z.- Westelyke wind. Aanhou dend koeL (Opgemaakt om tien uur). Maan: 9.29 tot 22.21 uur. Op 19 Juli EK.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1