llieuwc £ci&srt)c (üirurant Voorbereiding nieuwe B.W. Koortsachtige beraadslagingen op Kremlin over Duitse toestand Adenauer heeft voor hereniging zones zijn plan reeds kant en klaar het Twee Ned. straaljagers in België neergestort Wim Dussel had al met wat tegenslag te kampen Wist U Zoon van landbouwer door de bliksem gedood DONDERDAG 2 JULI 19S3 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. ADVERTENTÏËN: ƒ018 per millimeter (Bjj contract belangrijke korting) Vier en dertigste jaargang No 9775 Directie: F. DÏEMER CHRISTEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatoastfcft Is gbebfweti tngn hert in Ugljeospoti" Een Russisch Klein-Beimuda Bomaanslag in Ierland IN DE RUSSISCHE HOOFSTAD bevinden zich thans niet alleen de ambassadeurs, die voor het uitbrengen van rapport ontboden zijn uit Washington, Londen en Parijs, maar ook de Russische civiele en militaire autoriteiten uit Oost-Duitsland, onder wie Wladimir Semjonof, de Rus sische Hoge Commissaris. In diplomatieke kringen te Londen vraagt men zich af, of de besprekingen te Moskou, die gehouden worden kort voor dat de Westelijke „Grote Drie" te Washington een vóórconferentie hou den, het voorspel zullen zijn van een nieuwe diplomatieke manoeuvre van Russische zijde om te trachten, het Westen het initiatief in de huidige wereldproblemen te ontnemen. Eén der resultaten, aldus Reuter, zou een Russisch antwoord op de jongste Westelijke nota inzake Duitsland kunnen zijn. land betekent et Russische positie Oost-Duitsland In Oost-Duitsland hebben de commu nistische leiders laten weten, dat in de toekomst alle rantsoenbonnen voor vis ook geldig zullen zijn voor het kópen vlees. De gecontroleerde pers be steedt veel aandacht aan de eisen var. de arbeiders, kennelijk in de hoop op deze wijze het vertrouwen van de bevol king te winnen. Het gemeentebestuur Oost-Berlijn heeft een bepaling in getrokken volgens welke alle roerende onroerende goederen die toebehoren inwoners van West-Berlijn of West- Duitsland verbeurd worden verklaard. Voorts heeft het een bepaling vernietigd, waarbij alle landbouwbedrijven die niet door de eigenaars werden geëxploiteerd, verbeurd werden verklaard. Bonn Het debat over de buitenlandse poli tiek dat gisteren in de West-Duitse Bondsdag is begonnen, draaide in hoofd zaak om de opstand in Oost-Duitsland. De Bondsdag verwierp twee socialisti sche moties inzake een conferentie van de „Grote Vier" nadat bondskanselier Adenauer had verklaard, dat zij niet verwerkelijking vatbaar waren slechts als verkiezingspropaganda gol den. Adenauer zei, dat hij reeds plannen gereed heeft voor het geval Oost- en West-Duitsland worden herenigd. Eerst moeten echter vrije verkiezingen Oosten worden gehouden, De grenzen moeten geopend worden, zodat vrij keer in het gehele land mogelijk Iedere burger, aldus de kanselier, moet gevrijwaard worden tegen willekeur. Het moet een aantal Oost-Duitse verte genwoordigers Worde'.'.-toegestaan, zitting te nemen in de nieuwe Bondsdag, die 7 Septemzer zal worden gekozen. ..Ofschoon geen definitieve cijfers aan wezig zijn", aldus Adenauer, „hebben we reden aan te nemen, dat na de onlusten in Oos:t-Duitsland 62 mensen zijn dood geschoten en 25.000 in de gevangenis zijn geworpen. Eisenhower Het Kremlin is ernstig bezorgd over de recente ontwikkelingen in Oost-Duits land. Het vreest, zoals eerder vermeld, dat de geest van verzet zal overslaan naar Polen of andere satellietstaten. De revolutie in Oost-Duitsla.nd kan, aldus de corr. van Ass. Press te New York, zelfs leiden tot een climax in de strijd in het Kremlin om de opperheer schappij. Malenkof, die steeds voorstander was van economische exploitatie van Oost- Europa ten behoeve van de Sowjet-Unie, zal zich misschien zelfs moeten verdedi gen tegen critiek van andere Sowjet- leiders. Ook Beria, die de controle heeft over het politie-apparaat, zou niet vrijuit gaan. De Russen beschouwen Duitsland als de sleutel van Europa. Iedere ver zwakking van de Sowjet-positie in Duits- Terwijl hij in de tuin van zijn villa bij Tunis zat te lezen, is de Tunesi sche troonopvolger Prins Azzedine Bey, door een nationalist in de buik geschoten. De prins overleed enige uren later. Prins Azzedine Bey stond bekend als Frans-gezind. Deze foto werd kortgeleden genomen. Ollerte van Naguib: Arabisch militair commando Ter vervanging van het Britse bij Suez Egypte heeft de vorming van een ge combineerd Arabisch militair comman do, dat acht divisies van 19.000 man elk zou omvatten, voor het gebied van het Suez-Kanaal voorgesteld, aldus wordt in gewoonlijk betrouwbare kringen te Da- Men verwacht, dat het voorstel in September te Caïro zal worden bespro ken op een conferentie der Arabische Liga. Dan zal ook gesproken worden over maatregelen voor de uitvoering van het Arabische veiligheidspact en voor uit breiding van het pact tot een doeltref fende defensie-organisatie, welke het ge hele Midden-Oosten omvat. Het Egyptische kabinet heeft de ver jaardag van de militaire staatsgreep 23 Juli tot nationale feestdag ver klaard en 18 Juli tot de „dag van de republiek" geproclameerd. De ministers hebben nu te kennen ge geven, dat zij 150 Egyptische ponden van hun 1800 Egyptische ponden grote sala rissen aan het rijk zullen afstaan. Generaal Naguib heeft gisteren, zoals reeds vermeld, bekend gemaakt, dat hij slechts de helft van zijn jaarsalaris ad 6000 ponden zal aanvaarden. Mac Carthy-isme in Amerika Tijdens het bezoek van koningin Elizabeth De voornaamste spoorwegverbinding tussen Dublin en Beflfast is vanochtend vroeg te Kilnasagart, aan de grens Noord-Ierland en Eiere door een ontplof fing beschadigd. Op dit punt zouden de extra-treinen uit Dublin passeren, die bezoekers Belfast vervoeren ter gelegenheid het officiële bezoek van Koningin Eliza beth aan Noord-Ierland. A.FP. meldde vanmiddag nader, dat een uur vóór Koningin Elizabeth vanoch tend bij het officiële bezoek aan Noord- Ierland bij de Universiteit van Belfast moest aankomen, in de gehete stad de electrisdhe stroom uitviel. Duizenden per. die met trams en trolleybussen op weg waren om zich langs de route, die de Koninklijke stoet zou volgen, op te stellen, moesten hun weg te voet vervol gen. Radio Noordwijk thans marine-station Moderne ontvangstapparaten overgedragen In besloten kring is gisteren het radio station Noordwijk, een baken en mijlpaal wandelaars langs het strand tussen Noordwijk en Zandvoort, aan de ma verbindingsdienst overgedragen. Dit radiostation was eertijds als „Nora" i dienst van de P-T.T., die in December 150 naar Nederhorst den Berg verhuis de. Sindsdien zijn de te Oegstgeest ge vestigde marine-electronische bedrijven, het electronische zenuwstelsel van de ma- doende geweest met het inrichten het Noordwijkse station, dat thans zeer moderne ontvangstapparatuur verkreeg. Het radio-ontvangststation de Kon. Marine was tot dusver gevestigd marine-electronische bedrijven te Oegstgeest, dat vooralsnog .wel als mai nezendstation gehandhaafd blijft. In het complex van Radio Noordwijk sinds enige tijd ook het ontvangstcen trum van de Rijksluchtvaartdienst ge huisvest. Het station komt onder beheer staan van de luitenant ter zee vak diensten tweede klasse L. C. Weeda. De notarisklerk Koerselman te Vorden ontving i.V.ffl. zUn 50-j. jubileum de zilveren O.N. medaille. President Eisenhower meent, dat de onrust zich als een lopend vuur achter het IJzeren Gordijn verspreidt. Dit toont aan, zo zeide hij gisteren ot> een perscon ferentie, dat mensen die de vrijheid ge kend hebben, bereid zijn hun leven te offeren om haar opnieuw te krijgen Desgevraagd verklaarde hij echter, dat Amerika geen actieve steun kan verlenen aan de opstanden in de Russische satel lietstaten. Uit Londen wordt nog bericht, dat Engeland op de „kleine Bermuda-confe rentie" te Washington zal aandringen op besprekingen op hoog niveau met Rus land. Dit is nog steeds een belangrijk punt van de Britse buitenlandse politiek. De toestand in Cambodja Mobilisatieplan van koning Norodom Audiëntie geweigerd aan Amerik. generaal Koning Norodom Sihanoek van Cam bodja is van plan, binnenkort een mo bilisatie te beginnen, om de Cambod jaanse strijdkrachten te versterken met het oog op de strijd tegen het commu te en de verdediging van Cambod- onafhankelijkheid. zulks in geval crisis. Aldus heeft de Cambodjaanse ambassadeur in Washington, Nong Kim- my, meegedeeld. Dit mobilisatieplan was vervat in een boodschap van de koning aan zijn volk. De ambassadeur zei, door zijn regering te Phom Penh van de inhoud van deze boodschap op de hoogte te zijn gebracht. Uit gezaghebbende Franse bron is ïrnomen, dat koning Norodom generaal O'daniel, bevelhebber van de Ameri kaanse strijdkrachten in de Stille Oceaan, een audiëntie geweigerd heeft. O'daniel staat aah het hoofd van een Amerikaan- militaire missie, die een onderzoek in stelt naar het gebruik van Amerikaans materiaal door de Franse en Indochinese strijdkrachten. Hij heeft besprekingen gevoerd met de Franse opperbevelhebber Navarre, waarbij militaire leiders uit Cambodja, Laos en Vietnam aanwezig Twee mensen verdronken in Scheveningen Gistermiddag is de 6-jarige Arie de Kok uit de Zeezwaluwstraat te Scheve ningen nabij het Zuidenhaivenhoofd ver dronken. Enige-uren later verdronk de 22-jarige messroombediende C. M. Streekstra uit Den Haag bij een poging om een 13-jarig meisje te redden. De man was gehuwd en had twee kinderen. Directeur-generaal Unesco Luther Evans, de bibliothecaris het Amerikaanse Congres, is door de Algemene Vergadering van de Unesco tot directeur-generaal van deze organi satie benoemd. Evans volgt als zodanig de Mexicaan Jaime Torres Bodet op. Tevens werd dr Radjakrisjnan, de vi president van India, als voorzitter - de Algemene Vergadering gekozen. Koningin Juliana bracht gisteren een werkbezoek aan de kop van Overijssel. Het schilderachtige Giethoorn werd daarbij natuurlijk ook bezocht en even natuurlijk voer H.M. met haar gezelschap per punter door Hollands Venetië. Het was 32 jaar geleden dat de Koningin, toen een prinsesje van 12 jaar, Giethoorn bezocht. Schaduw over luchtmachtjubileum Beide piloten om het leven gekomen OVER HET JUBILEUM van de Kon. Luchtmacht is de schaduw geval len van een ernstig vliegongeluk. Twee Nederlandse Thunderjet- straaljagers zijn tijdens de rondvlucht ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van de Kon. Luchtmacht gistermiddag om kwart voor vijf boven Belgisch grondgebied met elkaar in botsing gekomen. Beide toe stellen zijn in de buurt van Maasdijk, nabij het militaire vliegveld Klein Breugel, neergestort. De vliegers zijn om het leven gekomen. Het waren de 28-jarige gehuwde eerste luitenant-vlieger G. Voermans uit Amster dam en de 25-jarige ongehuwde tweede luitenant vlieger J. Lemstra uit Witmarsum (Fr.). Ooggetuigen beweren te hebben gezien, Motie tegen de doodstraf dat detwee Thunderjets, die met acht itiwintig andere in formatie vlogen, elkaar hebben geraakt. Een der toestellen vloo; na de aanraking in brand, het andere 'kwam in, todvludht naar beneden en ont plofte toen het met de grond in king kwam. Beide vliegers moeten op slag dood zijn geweest. De stoffelijke resten der slachtoffers zijn overgebracht naar het ziekenhuis te Leopoldsburg. Volgens het persbureau Belga zijn wrakstukken van de vliegtuigen op de daken van verschillende woningen terecht gekomen. De formatie Thunderjets was afkom stig van het vliegveld Volkel. Weer een tramstaking in de Belgische hoofdstad Het socialistische syndicaat van tram bedienden in België heeft besloten van daag opnieuw het tramverkeer te Brussel 24 uur stil te leggen om zijn looneisen kracht bij te zetten. De Christelijke organisatie van tram bedienden zal niet aan de staking mee doen. Twee gedetineerden uit Norg ontsnapt Uit het strafgesticht Norg (Veenhui- zen) zijn twee gedetineerden ontvlucht. Zij slaagden er in tijdens het werk aan de bewakers te ontvluchten. Zodra hun afwezigheid bekend werd. is er op uitge breide schaal een onderzoek ingesteld, waarbij gebruik werd gemaakt van poli tiehonden. maar het heeft niets opgele verd. Twee weken geleden, zo vernam het ANP, schijnen ook twee gevangenen te zijn gevlucht uit het strafgesticht Veeu- huizen. Een daarvafc is later weer gear resteerd. Wegens overbelasting moet hij de tape-recorder thuislaten Nieuwe commandante Marva i onzer verslaggevers) pISTERMIDIXAG heeft de Comman- dant van de Marva, kapitein ter zee A. M. Valkenburg achter het comman- dement aan de NieuKve Parklaan te Den het bevel over alle detachementen de Marine Vrouwenafdelin.f over gedragen aan mr E. G. van Diemen- Mekking, officier Marva 1ste klasse. De plechtigheid geschiedde voor het front de onberispelijk opgestelde Marva's uit de Residentie, die versterking had den gekregen van afvaardigingen uit Den Helder en Amsterdam. Kapitein ter Valkenburg inspecteerde in gezelschap Van Diemen de troep, al- een toespraak afscheid te zijn commando over de Marva. In zijn speech wees de scheidende commandant er op, hoe groot de over gang was, toen hij een jaar geleden, nau welijks teruggekeerd uit de Koreaanse DAT het in Gelderland thans verbo den is zonder voorafgaande goedkeuring van Ged. Staten molens te slopen of te veranderen. DAT in Amerika uit ons land nylon tapijten ingevoerd worden in 35 stan- daardtinten, kleurecht, wasbaar en on brandbaar. DAT post voor Hr Ms Willem v. d. Zaan vóór 13 Juli 12 uur in A'dam moet zijn voor uitreiking te Honolulu en voor uit reiking te Kwajelein 21 Juli de uiterste termijn is. DAT A. Pull ter Gunne. arts te Deven ter, benoemd is tot geneeskundig inspec teur van de Volksgezondheid voor Over ijssel met standplaats Zwolle. wateren, met het bevel over de Marva werd belast. Hij had echter in het streken jaar de grote waarde vai Marva nog duidelijker leren inzien kapitein legde er de nadruk op, hoe groot het voorrecht is, de uniform Harer Majesteits zeemacht te mogen dragen. Bij de overdracht van het mando wenste hij zijn opvolgster toe, dat zij er aan mag meewerken, door weloverwogen selectie het Marvacorps verder tot bloei te brengen, zodat mannen vrij gemaakt kunnen worden uit functies, die evengoed op vrouwelijk terrein liggen. De nieuwe commandante, mr Van Diemen-Mekking aanvaardde haar taak met een toespraakje, waarin zij opmerkte, dat zij de kennismaking met de verschillende Marva-detachemen- ten buitengewoon gunstig had gevon den. Zij hoopte met Gods hulp haar taak te verrichten in het belang va Koninklijke Marine en van het hele volk. DAT de textielfabriek N.V. Gerhard Janndnik te Enschede 100 jaar bestaat en de directie Zaterdag het personeel een zwembad aanbiedt. DAT sinds kort van Dinsdag t/m Zater dag 's nachts van 12 tot 3 uur telefoon gesprekken met Okinawa (bezuiSen Ja pan) gevoerd kunnen worden. DAT de Amsterdamse politie de opspo ring verzoekt van de 24-j. Mathüda Lie- selotte Postma-Leichum, die sedert 7 Mei verdwenen is. DAT de commandant maritieme midde len te A'dam. de Kapt. t.z. J. F. v. Duim. ing. 1 Sept. benoemd is tot hoofd van het bureau inlichtingen van de marinestaf. DAT Zaterdag a s. de landelijke wed strijden van het Rode Kruis-korps te De venter worden gehouden, waar Maas tricht (helpsters) en Heusden (helpers) hun titels moeten verdedigen. De eerste tegenslag heeft Wim Dus- an harte dat dit de enige zal blijven sel, die g isteren zijn wereldreis is be- op zijn wereldtocht per scooter. Zijn voertuig was namelijk veel te vaar belast en derhalve heeft hij er toe moeten besluiten de 40 kg wegende tape-recorder bij de omroepverengiing in Hilverusm in te leveren. Het weke lijkse radio-interview met Nederlanders, die hij overal op de wereld denkt te ontmoeten, dreigt nu te vervallen. Dussel is echter niet voor een gaatje te vangen en stelde onmiddellijk een onderzoek in naar de mogelijkheid, een lichtere recorder mee te nemen. Hij had vernomen Hvan een firma in Delden, die importrice is van een minia tuur-recorder, een z.g. „Minitoon" in zakformaat, die vrijwel dezelfde moge lijkheden biedt als de zware tape-recor der. Dit apparaat weegt nog geen kilo gram en de afmetingen zijn 17 x 11 x 3.5 cm. De recorder kan met gemak in de binnenzak worden gestoken waarbij als microfoon dienst doet een handig in strumentje, dat als polshorloge om de arm wordt gedragen. De ganse avond heeft de reiziger on derhandeld met de N.C.R.V., alsmede met de importfirma. Het resultaat is, dat vandaag een beslissing zou vallen. Dan zou worden uitgemaakt of Dussel mèt radio-contact of zonder contact len dus zonder de financiën) zijn reis ken. Amsterdam afsoheid van de directie van een grote oliemaatschappij, die de service tijdens de reis verzorgt. Ondanks de verlichting van de baga ge met 60 kg, zal hij nog wat kleding terug moeten sturen, aangezien de mum-belasting van zijn scooter 289 kg mag zijn en hij de 310 kg nog benadert. Gelukkig kreeg de wereldreiziger een aanbieding uit Amerika voor een com plete kledinguitrusting. die weinig ruimte inneemt en zeer licht weegt. Behalve enige lekkende blikken olie en h vallen van de scooter op de pont eerste deel van de reis zonder schokkende gebeurtenissen verlopen. „Het is de bedoeling, dat ik in Ant werpen kom," antwoordde Dussel voor zichtig. op onze vraag, wanneer hij Ne derland denkt te verlaten. Na Hilversum moest hij ook nog Den Haag aandoen voor het verkrijgen van de laatste der vele paperassen, onder meer een visum Na Antwerpen en Parijs gaat de ger naar de scooterfabriek in Zuid-Duits- land, waar hij een korte tijd in de werk plaats gaat werken om nog beter met de machine, die eigendom van de fabriek blijft, te leren omgaan. Vandaar gaat hij naar Noord-Frankrijk om aldaar Nederlandse emigranten ontmoeten. „Ik moet tenslotte mijn i tractuele verplichtingen met de verschil lende bladen nakomen", zei hij en lie: ons zijn handig opgeborgen schrijfmachi ne en zijn volledige administratie in eer miniatuur doosje zien. „Mijn veiligheid gaat boven alles", zei DAT C. Pot, dir. N.V. Electrotechnische Industrie v.h. W. Smit en Co te Ridder kerk, benoemd is tot officier O-N. DAT mr W. O. de Kat Angellno, advo caat te Dordrecht benoemd is tot kanton rechter aldaar. DAT bij graafwerkzaamheden te Gen nep verschillende rode urnen gevonden zijn vermoedelijk afkomstig van oude Germaanse begraafplaats. DAT de Nijmeegse raad besloten heeft ty» ha grond aan het Maas- en Waal kanaal aan te kopen tegen ƒ0,85 per ca voor de aanüeg van een tweede haven- DAT Koningin Juliana een gelukwens- telegram t.g v. het 25-j. bestaan van het kleuterdagverblijf te Arnhem zond en staatssecretaris Muntendam de oprichter, dr Christine Bader, huldigde. hij terwijl hij over de grote koffer met de taperecorder, die hij straks zi eren, aaide. Een blik op de klok en precies ur vertrok Wim Dussel uit Amsterdam oor zijn reis van twee jaar „om dood gewone mensen over de gehele wereld te ontmoeten en met hen te praten." Nagezwaaid door een aantal belangstel lenden verdween Dussel zuchtend en puf fend in de stoffige Laniel voltooit zijn regering De gematigd conservatieve Franse pre iier, Joseph Laniel, heeft thans de sa menstelling van zijn regering voltooid door de benoeming van 16 staatssecreta rissen, onder wie drie leden van de MRP, Gaullisten, twee Dissidente Gaul listen, vijf Gematigd Conservatieven en vier Radicalen. verworpen In het Britse Lagerhuis is gistermiddag met 265 tegen 195 stemmen een motie •worpen, waarin- werd voorgesteld, wetsvoorstel in te dienen, strekkend tot opschorting van de doodstraf voor de duur van vijf jaar. Spoedig zal een koninklijk rapport worden gepubliceerd inzake de doodstraf. Over de debatten in het Lagerhuis ver- ilt onze Londense correspondent mor gen meer. Clarence Hunter, het hoofd van de-M.S.A. in Nederland heeft zijn functie neergelegd. Gisteravond werd hem door de Nederlandse regering een diner aangeboden, waarbij hem werd medegedeeld dat H.M. de Koningin hem on derscheiden frad met het groot kruis van Oranje Nassau. Op de foto. hangt, dr Drees. de heer Hunter de versierselen van het grootkruis om de schouders. Vrijlating Oostduitse Protestanten Vijftien Evangelische geestelijken en medewerkers van de Binnenlandse zen ding, die in het begin van dit jaar in de Sowjetzone van Duitsland in arrest waren genomen, zijn thans vrijgelaten, dit op grond van de onlangs tussen Kerk en Staat bereikte overeenkomst. Zwaai weer boven Oost-Nedeiland Een iamilie gewond, boerderijen afgebrand en veel schade aan de kersen Hevige onweersbuien die gisteravond boven Overijssel en Gelderland hebben gewoed, hebben een dode geëist en drie boerderijen en twee landbouwschuren in vlammen doen opgaan. De schade is groot Zware slagregens hebben onder de kersenoogst grote verwoestingen aange richt. Vooral in de omgeving van Nijmegen is het gisteravond zwaar weer geweest In W e u r t sloeg de bliksem in de boer derij van de landbouwer Romviel. Een 29-jarige zoon werd op slag gedood. De andere gezinsleden werden tegen de grond geslagen, maar kregen slechts weinig let sel. Er brak geen brand uit. In de dorpen Beuningen en Ewijk sloeg de blik sem op verscheidene punten in. In de Jacob Canisstraat te N ij m e werd een stuk van een gevel door de bliksem weggeslagen. In O o ij werd een koe gedood. Door het noodweer kon het sluitings- feest van het luchtmachtjubileum niet doorgaan. Tijdens een onweer, dat gisteravond omstreeks zes uur in de streek ten Noord oosten van Deventer woedde, is de. blik sem geslagen in de grote boerderij van Huis in 't Veld te Lettel e in de ge meente Diepenveen. De boerderij werd binnen een half uur in de as gelegd. Er kon slechts weinig meubilair worden ge red. Een paar varkens kwamen in de vlammen om. De brandweer kon niets doen dan nablussen. Te W e z e p e in de gemeente Olst werd een grote varkensschbur van de slager veehandelaar H. Wonink getroffen. Een auto, enkele fietsen en een voorraad ben zine konden nog naar buiten worden ge bracht, maar de verdere inhoud vai schuur ging in een ommezien verloren. In beide gevallen dekt verzekering de schade. Boven Vorden ontlastte zich een weersbui die met een zware regenval ge paard ging. Hier trof de bliksem de boer derij van landbouwer G. Sloetjes. De schuur, waarin zich twee varkens en hond bevonden, brandde geheel af. Het woonhuis kon behouden blijven. In Voorst (Gld.) werd de boerderij van de heer K. Nolsen getroffen. Zo goed als de gehele inboedel ging verloren. De goederen waren verzekerd. Ook in het buitenland is het gisteren noodweer geweest. Zware regenval heeft in het gebied van Stuttgart en Worms grote schade veroorzaakt In een wijk van Stuttgart stond in de straten op som mige plaatsen een meter water. Boven Luzern is zoveel regen gevallen, dat het spoorwegverkeer in verschillende rich tingen ernstig is vertraagd. HET WEER IN EUROPA windstil WZW 2 ZZW S «3 HM Veel bewolking Tot morgenavond verwacht De Bilt: Over het algemeen veel bewolking me*, enkele verspreide regenbuien en een kans op onweer. Zwak ke tot matige wind, in de kustprovincies uit Noorde lijke richtingen, elders ver anderlijk. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. (Opgemaakt om 10 uur). ZON EN MAAN Vrijdag: zon 4.25 tot 21.02 uur; maaa 23.43 tot 12.41 uur. Op 3 Juli L.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1