I JULI..., Kinderwagen reclame maand 98.- DEGRUYTER Rijk, provincie en de gemeente helpen Oude Kerk herstellen Lange agenda werd in vlot tempo afgewerkt Gasprobleem nu spoedig opgelost WAARDEBON Nette Jongste Bediende (m.) VAKBEKWAME KLEURMAKERS ENIGE NAAISTERS DIENSTBODEN Aank. of 2e Kappersbediende nieuwe leidsche courant 6 WOENSDAG 1 IULI 1953 Katwijk aan Zee IVe westmuur van de Oude Kerk is danig aangetast door weer en wind, dat deze nodig moet worden hersteld. Boven dien is, doordat het kerkgebouw in vroe ger jaren is gebruikt als opslagplaats voor zout e.d.. de doorwerking van dat mate riaal nog in ongunstige zin merkbaar. 'De kerkvoogdij van de Hervormde Ge meente is dan ook overgegaan tot restau. ratie. De onkosten zijn echter enorm hoog. Een bedrag van ruim 13 000 zal er mee gemoeid zijn, wat voor de kerk voogdij wel zwaar te dragen is. Vandaar dat zij om een rijkssubsidie heeft zocht in verband met het feit, dat het gebouw onder de bemoeiingen van Monu mentenzorg valt. Inderdaad heeft het rijk toegezegd, 50 pet voor zijn rekening te Nu heeft de kerkvoogdij ook het ge meentebestuur om een subsidie gevraagd, evenals de provincie, B en W. stellen de raad voor. 20 pet van het bedrag over nemen, onder voorwaarde, dat ook de provincie dat percentage toezegt. We zul len morgenavond horen of de raad er mee accoord gaat. Een serie verkeers maatregelen Het gemeentebestuur heeft verschil lende verkeersmaatregelen op stapel staan. In de raadszitting van Donderdag avond worden de gemeenteraad enkele voorstellen voorgelegd. Allereerst wil het college voor de Bad- straat een verbod uitvaardigen, om voer tuigen stil te laten staan aan de West- Vervolgens zullen de volgende kruis punten v rangskruisingen worden.: Varkevisser- .aat met Annastraat, met Roest van imburgstraat. met School straat en met Duinstraat. Dit wil zeggen, dat op die kruispunten het verkeer op de Varkevisserstraat voorrang zal hebben. Ook het kruispunt Voorstraat mi Princestraat-Schoolsteeg zal zo'n Visseiijgoltjes De Hoop bood al flink wat bijstand Het hospitaal-kerkschip De Hoop is van de eerste reis gedurende de teelt 1953 terug gekomen. Onder het bevel van schipper W. F. Rog voeren mee dr H. Holtrop, Geref. predikant te Schevenin- gen, en de geneesheer P. W. C. Hund te Amsterdam. Men heeft aanvankelijk met wat win derig weer te kampen gehad. Later werd het weer wat beter, maar toen nogal wat mist. Door een lek in de lei dingen kwam kort na het vertrek zout water bij het zoete. Het drinkwater werd toen per harington van verschillende log gers overgenomen. Het schip liep Peter head in Schotland aan om de averij goed te herstellen. Op 17 Juni werd tiënt in ernstige toestand naar South Shields gebracht. De hulp aan de wal mooht echter niet meer baten. Op 2 Juli zal het schip weer naar zee vertrekken. Er zijn 161 patiënten behandeld, waar onder één Deen. Twee patiënten werden aan wal gebracht Zeventien werden op genomen. Zes werden met andere scha pen meegegeven naar huis. De predikant bezocht 45 loggers. De marconist heeft evenveel radio-installaties hersteld en 55 maal via de radio hulp geboden. Brand in Katwijkse logger Gisternacht is brand uitgebroken op de logger Willy. KW 141, die in de vis sershaven te IJmuiden ligt. De in het ruim geplaatste kachel heeft de pakking achter de ijzeren staander in vlam gezet. De brand werd ontdekt door twee agen ten, die rook uit het Tuim zagen komen. Van de logger KW 67 kwam de waN machinist B. van D. uit IJmuiden te hulp. Door zijn optreden werd de brand beperkt tot een binnenbrand. Hij sloeg de motor van het schip aan. zodat men licht kreeg. Bij het onderzoek bleek, dat de schilders een kachel hadden geplaatst en gestookt om 't ruim te drogen. De drie mannen trachtten het vuur te doven, maar de pakking van teer en kurk brand de te fel. Toen de brandweer, die in middels gewaarschuwd was, begon te blussen, was de 'brand echter spoedig be dwongen. Twee trawlers Van de trawlervloot waren gistermor gen aan de afslag de „Eli Cheneviere" en de „Schoorl". De laatste bracht vijf honderd kisten vis mee. waarvan 120 schelvis. 60 koolvis, 60 kabeljauwen en gul en 80 wijting. Voorts kwam de kotter IJM 221 binnen, die f 5300 wist te besom men. De Eli maakte voor zijn vangst na een reis van elf dagen f 8300 en de „Schoorl" moest genoegen nemen na een twaalfdaagse reis met f 7400. Vandaag Vanmorgen lagen aan de markt de trawlers Herman, Thorina en Gelria. De eerste bracht mee 110 schelvis, 220 wij ting, 400 koolvis en 300 kleine kistjes ha ring. Van de Thorina werden in de hal gezet 420 kisten makreel, 60 schelvis, 25 gul, 15 radio, 10 wijting, 10 diversen en 10 kleine kistjes haring. De Gelria ving 130 koolvis, 80 schelvis, 130 wijting ge stript, 110 makreel, 30 Noordharing, 30 Zuidharing en 180 kleine kistjes haring. Weinig Makreel was er gisteren maar zeer wei nig in de afslag. De goede dichte gingen voor f 20 tot f 17 en de slappe gestripte brachten ongeveer f 13 op. Kleine kistjes haring van het grove soort gingen van de hand voor f 9.50. Dit gold twintig kg. Voor de kleine haring per vijftien kg werd f 4.50 neergelegd. Te geef De piepers en wijting gingen als het ware voor een krats het land in: van f 13 tot f 10. Radio en dichte wijting zochten hun weg naar de pufschuit. Tong en schol was er niet. Kabeljauw De stijve kabeljauwen brachten per 10 stuks f 65 op. Voor de kisten kabeljauw werd f 5 minder gegeven. België toonde ook al heel weinig belangstelling. Vast te warm! Garnalen Gistermiddag kwamen zes garnalen- scheepjes binnen mét een vangst van 299 kg zoute garnalen. Als hoogste mochten we noteren de IJM 206 met 93 kg. De prijs zat tussen de f 0.90 en f 0.60. DrUvende vlsmeelfabrlek Te Aberdeen is een treiler te water ge laten, aan boord waarvan vis tot vispro ducten verwerkt kan worden, waarna deze producten verpakt worden. Ook zal uit het afval aan boord vismeel kunnen worden bereid. Uit de vissenlevers wordt olie gewonnen, die in tanks bewaard wordt. rangskruising worden, waarbij het vc keer op de Voorstraat voorrang heeft. Verder stellen B. en W. de raad vo< een wachtvcrbod uit te vaardigen vo de straat, die tegenover de Oude Kerk aftakt van de Boulevard, om het r< rant „De Zwaan" heen naar de trap tegenover de Varkevisserstraat. Deze weg wordt dikwijls gebruikt als parkeer plaats. wat het verkeer naar De Zwaan zeer bemoeilijkt. Bovendien is daar een parkeerterrein- naast dè Boulevard. Ten slotte wordt een wachtverbod uit gevaardigd voor de Westzijde va Boulevard van de Seinpoststraat to zuidelijk einde, gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus. Voor deze maatregelen zal een aantal borden moeten worden geplaatst, tot bedrag van 750. Hervormde huismoeders op stap Eén groot aantal Hervormde huismoe ders heeft een heerlijke busreis gemaakt. In de vier autobussen waren ook de pre dikanten met hun echtgenoten. De reis ging naar Amsterdam, waar een rond vaart werd gemaakt door de havens grachten. Daarna naar Hilversum vl_. een oponthoud in Annahoeve. Op de Hoge Veluwe werd de thee gebruikt en via Bussum, waar hef diner werd genoten, ging het weer Katwijkwaarts. Het laatste gedeelte Het zal niet zo erg lang meer duren, of het autoverkeer, komende van de Parklaan, zal regelrecht naar de uiterste Zuidpunt van de Boulevard kunnen rij' den. Men is namelijk bezig, het laatste gedeelte van de Drieplassenweg nai Zuid-Boulevard gereed te maken. Spreekbeurt Donderdagavond om 8 uur spreekt in zaal-Haasnoot ds Lekkerkerker uit Mont- foort. Paarden sloegen op hol Gistermiddag raakte een wagen de heer Parlevliet, met twee paarden be spannen, op het Wantveld op hol. De hol lende dieren sloegen de Sluisweg in er. werden tenslotte in de Badstraat tot staan gebracht. Tijdens de wilde tocht kreeg een andere wagen, van de heer Haasnoot, een stevige opstopper, waar na het daarvoor gespannen paard ook op hol sloeg. Een en ander liep zonder dere ongelukken af. Hoog en laag water KATWIJK Openluchtbazai Op het Katwijk-veld aan de Nieuwe Duinweg werd gisteravond de openlucht- bazar geopend, die daar tot en met "gen zal worden gehouden en waar de baten komer. aan het Anjerfonds. Hoewel er hier en daar door de eige naars van de tenten nog gebouwd werd, dadelijk grote belangstelling, vooral van de zijde der jeugd. De ene vermakelijkheid na de andere werd al spoedig geopend, zodat er voor iedereen wel een plaatsje te bemachtigen wasj De burgemeester dwaalde even na de opening langs de verschillende stands daarbij voorgelicht door de leider van de bazar, de heer Kievit uit Scheve- ningen. Agenda gemeenteraad De gemeenteraad komt Donderdag avond om half 8 in openbare vergadering bjjeen. De agenda bevat o.m. de volgende punten: aankoop van het perceel Over run I voor de verbetering van de ver keerssituatie; wijziging van de algemene voorwaarden betreffende de verkoop van bouwgrond; verkoop van een perceel grond aan de Zeeweg; verhuren van een perceel grond aan de rederijvereniging „Vuurbaak"; crediet voor aanschaffing van een driezijdige laadbak voor een Dodge-vrachtautochassis; wijziging va- cantietoeslag gemeentepersoneel; dispen satieverlening drankvergunningen ten behoeve van de conversatiezaal van pen sion „Noordzee"; crediet voor het plaat sen van geysers in de woningen van het bouwplan- Molenblok; het treffen van een aantal verkeersmaatregelen; plan tot het bouwen van een brug in de verbin ding Karei Doormanlaan-Rijnmond; her stelwerkzaamheden aan het schoolge bouw in de Burgersdijkstraat; noodzake- lük-verklaring uitbreiding van het leer plan der Chr. Katwijkse industrie- en huishoudschool met het vak costuum- naaien en bijbehorende werkzaamheden; subsidie voor de restauratie van de Oude of Andreaskerk. T.b.c.-bestrijdiiig De coilecte, gehouden voor de t.b.c.- bestrüding van het N.V.V., bracht ƒ646 KATWIJK AAN DEN RIJN Gevaarlijke hoek gaat verdwijnen Aan elke weggebruiker is het békend, dat de ingang van Katwijk, uit Rijnsburg. uitermate gevaarlijk is. Meer in het bij zonder de zeer scherpe bocht bij de Tramtorug aan het eind van de Sandtlaan. Uitzicht op het tcgenliggend verkeer is er niet. de weg is smal. terwijl de tramlijn er rakelings langs ligt, Diverse klachten zijn hierover reeds geuit. Het gemeentebestuur stelt nu de raad oor, het hoekhuis Overrijn I aan te ko- an en het dan te slopen. Het wegdek 'kan dan aanzienlijk verbreed worden, waardoor de gevaarlijke situatie kan worden opgeheven. Met de eigenaresse, de St Franciscus- stichting, 'hebben onderhandelingen plaats gehad. Overeengekomen is, dat de ge meente het pand kan aankopen voor 1500 De raad zal Donderdagavond be slissen. Ouden van dagen hadden veel genoegen Gisteren hebben de ouden van dagen hun jaarlijkse tocht gemaakt. Het was de zesde maal, dat het volijverige comité reis organiseerde. Een 25-tal auto's plus een grote autobus (in totpal reisden ongeveer 140 personen mee) vertrokken Ti circa half tien eerst naar Schiphol. Het gezelschap werd hier, in de auto's ;zeten, rondgeleid, zodat alles rustig kon worden bekeken. Natuurlijk trokken de aankomende en vertrekkende vliegtuigen aller aandacht. Daarna ging men naar Oud-Valkeveen, nadat onderweg in de hei even was ge pauzeerd, Er was in Oud-Valkeveen vol. doende te beleven, zodat het gezelschap lange tijd verbleef. Maar aan alles komt een einde en dus ging het weer huiswaarts. Omstreeks zeven uur arriveerde de rij auto's aan de Molentuinweg, waar de Ma rinekapel van het vliegveld Valkenburg al stond te wachten. En zo ging het, met muziek voorop, door het dorp naar het1 Paroehiehuis. Hier restte nog een heer lijke. warme maaltijd. De heer H. A. van den Anker bracht dank aan de burgerij, die door haar spon. t^ne medewerking de reis mogelijk had gemaakt, terwijl aan hen. die hun wagens beschikbaar hadden gesteld, even dank werd gebracht. Het gezelschap Geraldini zorgde voor enigè verpozing. Namens de ouden van dagen uitte de heer C. van der Kamp dankwoorden. Herdacht werden zeven overleden inwoners, die voorgaande jaren van de partij waren. NOORDWI1K Chr. kleuterschool had alvast feest Gistermiddag was het feest op de Chr. Kleuterschool. Mej. Van 't Noordende bood, ter gelegenheid van haar veertig jarig jubileum als hoofd van deze school, aan de kleuters een feestmiddag aan. die klonk als een klok. Er was een grote schare van kindereii* en ook van moeders bijeen, toen mej. Van 't Noordende en haar zuster door twee kinderen werden binnengeleid. De kleintjes zongen een feestlied vervolgens heette de voorzitter van bestuur, wethouder E. L. de Witt, de kinderen en hun ouders hartelijk wel kom. Spr. feliciteerde mej. Van 't Noord ende alvast met haar jubileum. Morgen, aldus spr., zullen we dit „officieel" aoen. (Dat is dus vandaag). Van iedere klas boden twee kleuters aan de jubilerende juffrouw alleraardig ste cadeautjes aan, elk vergezeld een toepasselijk vers. Vervolgens nam mej. Van 't Noord ende het woord. Zij dankte allen harte lijk. De jubilaresse was van mening, dat. hoeveel goeds haar nog te wachten stond eventueel, zij dit feest als h t feest beschouwde. Hierna genoten de kinderen van ijsje, waarna het feest bulten werd voortgezet, waar een poppenkast werd vertoond. Dat dit zeer in de smaak viel, behoeft geen betoog! Na nog een trac- tatie kregen alle kleuters een foto van de school en een zakje lekkers, waar mede dit grote gebeuren in het kinder leven weer tot het verleden behoorde. Raad van Valkenburg Een straat krijgt de naam: 't Boonrack Gisteravond kwam de gemeenteraad in Valkenburg in openbare vergadering bijeen. De heer Th. v. d. Meij had be richt van verhindering gezonden. Onder de ingekomen stukken bevond zich de mededeling, dat de heren K. v. d. Broek, Joh. v. d. Meij. K. Postmus, N. Ouwersloot, Th. v. d. Meij, S. M. Poot en G. van Leèuwen hun benoeming tot lid van de raad hadden aangenomen. Verder een schrijven van de directie van de N.Z H.V.M., dat met ingang van de winter- dienstregeling een busdienst zal worden onderhouden overeenkomstig de richt lijnen, die ook voor andere lijnen gelden; d.w.z. dat Valkenburg ook een volledige Zondagsdienst krijgt. In de algemene politieverordening komen enige veranderingen. Onvermin derd het bepaalde in de hinderwet is het het vervolg verboden in de kom der gemeente varkens, schapen, geiten, bok ken, runderen of kalveren te houden c.q. te hokken op plaatsen, waar dit voor an deren hinderlijk is of dit voor de gezond heid of zindelijkheid nadelig is, eén en ander volgens het oordeel van en behou dens ontheffing onder bepaalde voor waarden door B. en W. Het verzamelen of bergen van afval, vuilnis, mest of der gelijke stoffen is binnen de kom der ge meente verboden, tenzij met vergunning van B. en W. en overeenkomstig de daar aan verbonden voorwaarden. Gezien de stijging van het gemeentelijk budget werd besloten, de gemeentegelden tegen benadeling door ambtenaren te ver zekeren tegen een hoger bedrag, door in de waarborgregeling deel te nemen voor f 10.000. De voorstellen tot wijziging van de interimregeling ziektekosten gemeente- personeel en de vacantietoelagen werden zonder bespreking aanvaard. In overeen stemming met het advies van B. en W. werd besloten, niet toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling ziektever zekering gemeentepersoneel, omdat daar door de minder-draagkrachtigen, voor wie zij bedoeld is, niet geholpen worden en omdat zij voor de meer-draagkrach- tigen naar verhouding ongunstig is. Ook meent men, dat men door deze regeling aan de ambtenaren de vrijheid om zich te verzekeren ontneemt. Voor een doelmatige bebouwing van de grond langs de Hoofdstraat was het nood zakelijk de beschikking te hebben over de oprijlaan naar „Welgelegen" en een perceel tuingrond, gelegen ten Noord- Westen van deze laan. Het voorstel van B. en W. om deze grond te kopen werd aanvaard. Nog steeds staat de gemeente Valken burg voor behoorlijke uitbreiding van het aantal woonhuizen. Het ministerie van Marine stelde 20 eenheden bouwvolume beschikbaar. Tien woningen zijn reeds in aanbouw. Het voorstel tot het beschik baar stellen van gelden tot de bouw van 9 andere Marine-woningen werd dan ook aanvaard. Hiervoor is echter noodzakelijk, dat grond bouwrijp gemaakt wordt f Raad van Hillegom De heer Vermeer wees raadsleden op hun taak gist bije« Hillcgoms raad k' voor het afwerken van een vrij onbe langrijke agenda. Het warme zomerwcci verlokte de vroede vaderen echter niet tot het maar zonder meer onder de ha mer door laten gaan van de stukken, zo dat z\j toch nog ongeveer anderhalf uur nodig hadden, voor de buitenlucht weer kon worden opgezocht. Het waren bijna allemaal aanvragen van schoolbesturen om beschikbaarstel ling van gelden voor het onderwijs. Zo kregen de Juliana-school en de Boaz- school voorschotten op de vergoedingen de vakonderwijzers in huishoudkun de, de Juliana-school kan een betere ver lichting in de klaslokalen laten aanbren gen en de Boaz-school kan het gebouwtje „Patrimonium" laten inrichten tot gym nastieklokaal, hoewel de heer Stokman (K.V.P.) wel bezwaren had om een der gelijk oud gebouwtje in te richten. De St Joseph-meisjesschool krijgt een groterè speelplaats, terwijl nog enige an dere voorzieningen zullen worden aange bracht, hetgeen de heer Vermeer (Prot.- Chr.) een dringende behoefte achtte. Het aantal leermiddelen zal worden uitgebreid i.v.m. de grote toename van het aantal leerlingen. De St Martinus-meisjesschool straat wordt aangelegd. De kosten het een en ander bedragen f95.598 de bouw en f25.357 voor de andere werkzaamheden. Een aardige discussie ontstond over de vraag, welke naam gegeven zou worden de nieuwe straat. Het voorstel van B. ff., aan deze straat de naam ,,'t Boon rack' te geven, vond algemene instem ming. Dit is namelijk een historische i een gedeelte van de Rijn. In de volksmond heet dit stuk „Boorrak", de authentieke gegevens laten zien, dat dit onjuist is. Geeft men nu aan de nieuwe straat de historische zuivere dan wordt ook die onjuistheid weg genomen. De genoemde objecten maakten het ook noodzakelijk, dat er een nieuwe kasgeld lening werd aangegaan. Een aanbieding van f200.000 tegen een rente van 1% pet werd aanvaard. De instructie van de gemeenteontvan ger onderging een wijziging. Vanaf 1 Juli 1953 houdt deze zitting op Woensdag van 11.30 tot 12.30 en op Zaterdag van 11.30 tot 13.00 uur. Veranderingen in de bouwverordening begroting 1953 werden zonder bespre king aanvaard. Ook de rondvraag leverde geen belangrijke dingen op. zodat de raad kon overgaan tot voortzetting der ver gadering met gesloten deuren. mag de school met vijf lokalen gaan uit breiden, terwijl ook nieuwe leermiddelen en schoolmeubelen mogen wordèn geschaft. Voor het derde leerjaar krijgt deze school een nieuwe zangmethode. De kinderbijslagverordening werd iets gewijzigd, waardoor deze wat gunstiger werkt voor de betrokken ambtenaren. De heer Keijzer zag hier nog wel een onbil lijkheid in. doordat de bedragen voo kinderrijke gezinnen bij salarissen boven 6000 zoveel hoger worden dan bij die beneden dit bedrag. De heèr Vermeer zag hier moeilijkheden i.v.m. doorbreking jje loonpolitiek der regering. Het gas Bij de behandeling van de comptabili- teitsbcslniten vroeg de beer Van Lierop (K.V.P.hoe het met de toestand van hel gasbedrijf staat. De voorzitter deelde me de, dat de onderhandelingen in een ver gevorderd stadium verkeren. Hij achtte het echter niet in het belang van de ge meente, nu reeds verdere bijzonderhedei te verstrekken. Met groot vertrouwen durfde hij te zeggen, dat nog deze maand de raad hierover nader zal worden in gelicht. De moeilijkheden zijn groot ge weest, maar hopeljjk zijn deze spoedig opgelost, aldus de burgemeester. De gas- voorzieningsregcling is een belangrijke stap voor de gemeente, waarbij niet ovei één nacht ijs kan worden gegaan. Bij de mededelingen vroeg de voorzit ter ook aan het gemeentepersoneel eer vacantiegratificatie van 2 pet. zonder limiet toe te kennen. De heer Beijers- bergen (K.V.P.) wilde dit bedrag laten uitkeren als het personeel ook werkelijk met vacantie gaat. De heer Vermeér vond dit niet juist. Ieder zal naar eigen inzicht moeten beoordelen, hoe dit geld besteed wordt. De voorzitter sloot zich bij de heer Vermeer aan. De heer Van Waveren (Prot.-Chr.) had vragen gesteld over de aankoop vai stenen voor de woningbouw, waardoor ruim 12.000 winst zou zijn verkregen. De voorzitter herinnerde er aan, dat het hier geen winst betreft, maar een gun stige wijziging in de correctie-factor. Door de aankoop van de stenen is deze factor gewijzigd. De heer Van Waveren dacht, dat dit bedrag niet uit de aankoop van de stenen afkomstig was. Hoewel niet het gehele bedrag uit deze aankoop is ontstaan, meende de voorzitter dit toch te moeten ontkennen. Een voornaam bedrag is in derdaad door de aankoop van de stenen verkregen. De nota's van de stenen zul len de heer Van Waveren in de e.v. ver gadering van de commissie voor openbars werken ter inzage worden verstrekt. Boeiend betoog De heer Vermeer gaf hierop de heei an Waveren zi|n steun. In een boeiend l""" betoog wees htf op het te weinig betrek-JL ken van de commissie voor O.W. in bet werk van dit bedrijf. Wanneer deze comi missie meer werd gehoord, aldus spreker, zouden problemen als nu aan de ordi zijn niet in de raad behoeven te wordet behandeld. Vervolgens zette spr. nog eens duidelijlj de taak van de raadscommissies uiteen m waarbij hij het weinig betrekken van d» V' commissies in het werk zag als een uiti V vloeisel van de bezettingstijd en het voort borduren van B. en W. op de onkunde van de raad, zoals deze door de ver-r nieuwing, die na de bevrijding in dit col- lege tot stand kwam, aanwezig was. Spr, drukte tot slot de raadsleden op het hart, zich in de gemeentezaken in te werkeq 1-1 en te vechten voor de opbloei der ge- AJ meente. de De voorzitter beval vooral het laatste gr2 uit het betoog van de heer Vermeer warm bi] de raad aan. Wanneer het geen spél- let je wordt en er serieuze debatten ofitj. eer staan, kan spreker dit slechts toejuichen: Wethouder Van Dam (K.V.P.) pleitte vootf-ti de jongere raadsleden. Hij meende, dat v er toch ook in de vroegere raad wel te- ges kortkomingen zijn geweest. Wanneer de jongere raadsleden fouten hebben ge- "ver maakt, dan was het de taak van de oude- 1 ren geweest hen hier opmerkzaam op te wa maken. De jongeren hebben echter steeds; wa het belang van de gemeente voor ogen' U® gehad. De voorzitter wees op de gelegenheid^ x- die de raadsleden hebben om in de com-j missievergaderingen hun problemen ken- baar te maken. De commissies moeten ze*j echter niet op de stoel van B. en W.j willen gaan zitten! De heer Vermeer, nog eens zijn grote ge politieke talenten ten toon spreidend, gingj w( nog even in op het betoog van de heer va Van Dam. Hij wees er op, dat men hem da geen verwijt kan maken van de door de ge jengeren gemaakte fouten. Na de be vrijding was het de K.V.P., in samen- ar werking met de P.v.d.A., die hem met bc zijn 25-jarige raadservaring en 15-jarige le ervaring als wethouder, meende als wet- SF houder te moeten passeren. Hij heeft zich w natuurlijk in alle bescheidenheid terug-1 P' getrokken, aldus spreker, maar de door hem gesproken woorden waren alleen be- j z' doeld om de raadsleden op het hart te j n binden, steeds de belangen van de ge- e meente voorop te laten staan. De voorzitter meende hieraan niets j, meer te moeten toevoegen en sloot de vèrgadering. y Valkenburgs kabelbaan 4 Juli al in bedrijf De bouw van de kabelbaan in Valken burg de eerste in Nederland vordert s zo voorspoedig, dat deze week reeds zal worden proefgedraaid. Als aLles mee loopt, wordt ze Zaterdag a.s. voor het publiek ojjen gesteld. Bij. aankoop Kinderwagen zoals altijd gratis een bedje met kussentje en Nu tijdens de maand Juli geven wij extra geheel GRATIS een prachtig geborduurd Lakentje en sloopje voor Uw kinderwagen Reclame aan bieding Kinderwagen geheel opvouwbaar, tevens reiswieg met kogelwielen en riemvering slechts Nu meer dan ooit Moeders ideaal een Kinderwagen van LANGEZAAL STILLE RljN 7 EN JANVOSSENSTEEG 37 Franco thuisbezorging op de dag van koop ook buiten Leiden NETTE BEDIENDE GEVRAAGD voor loop-' en magazijnwerk. Onge veer 18 jaar. V.g.g.v. - Fa JOH. KNEGTEL, Wijnen en gedistilleerd. Noordeinde 27. Voor spoedig gevraagd HULP IN DE HUISHOUDING s Avonds - Zondags vrij. Hoog loon. Br. onder no 9124 bur. van dit blad. U krijgt uitsluitend tegen Inlevering van deze bij aankoop van een ons thee soort naar keuze twee grote goudrepen van tesamen 36 ct. voor slechts 10 ct. Alleen geldig in LEIDEN tot en met Dinsdag 7 Juli a.s. !F. Koninklijke \ederlandsdie Petrelenm In de op 30 Juni 1953 te Amsterdam gehouden Jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeel houders werd het dividend over bet boekjaar 1952 vastgesteld op 16 0/0 in contanten- Hiervan wefd op 5 Februari 1953 reeds 4 o/0 als interim-dividend betaalbaar gesteld, zodat het slot-dividend 12 in contanten bedraagt. Dit slot-dividend ad f. 120,— minus 15% dividend belasting f. 102,— voor de aandeelbewfizen en f- 12,minus 150/„ dividendbelasting f. 10,20 voor de onderaandeelbewijzen is betaalbaar bij de onderstaande bankinstellingen in binnen- en buitenland van Dinsdag 7 Juli 1953 af tegen in trekking van dividendbewijs No.102. Amsterdam NederUndache Handel-Maatsehappö N.V. Kas-Aaaoclatle N.V. Botterdam Nederlandaehe Handel-Maatitltapptf N.V. Heren Van der Hoop, OBera Zoon ïanque de la Soclété Générale de Belglqu» "rédlt Lyonnals S.A. 's-Gravenhage, 30 Juni 1953 Op fabriekskantoor hier ter stede kan voor directe indiensttreding gepl. worden een Leeftijd ca. 15 a 16 jaar. Net handschrift vereist. Brieven no. 9123 bureau van dit blad. liefst met ervaring in fijnplaatbewer king. Leeftijd 25 tot 35 jaar. Diploma ambachtsschool, alsmede ervaring bankwerker of instrumentmaker eist. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan Van der Heem N.V. afdeling Arbeid Postbus 1060 Den Haag VAROSSIEAU Cie N.V. Lak-, Verf- Vernisfabrikantcn ALPHEN AAN DEN RIJN vragen voor directe indiensttreding •SANATORIUM „ROTTERDAMSCH ZEEHOSPITIUM" KATWIJK AAN ZEE Voor spoedige indiensttreding worden gevraagd: (tijdelijk) en Schriftel. sollicitaties te richten aan de Adjunct-Directrice. NET PERSOON zoekt een zaak om als ver- tegenwoordigér ingewerkt te kupnen worden. Liefst in de graanhandel of groothandel waar opvolger ontbreekt, om eventueel in de toekomst de zaak over te kunnen nemen, ao 9126 bur. biad. GEVRAAGD èei LOODGIETER H.H. KAPPERS! Gevraagd een NETTE AANK. BEDIENDE OF NETTE LEERLING J. Muusse, Kapper, Groene- steeg 13. b/d Hooigracht. Tel. 20736. GEVRAAGD: EEN NETTE JONGEN HERHALING is DE TOVERKRACHT VAN DE RECLAME Psychiatrische Inricht. „Bloemendaal" 's-GRAVENHAGE - LOOSDUINEN LEERLING-VERPLEEGSTERS p opleiding voor hét Rijksdiploma Ziekenverpleging B. woning 1 900.-. Drie u Tevens kunnen enkel -30 jaar. Salaris r gediplomeerden 17-JARIGE MEISJES !eP|aa!" Ut voor-opleiding. Sollicitanten van posltief-chnstelijke beginselen kunnen zich richten tot de Geneesheer-Directeur, die gaarne nadere Inlichtingen verstrekt betreffende dienstkleding, reiskosten enz Vóórts gevraagd: EEN HULP VOOR DE CONCIERGE (vrouwelijk, intern) Sollicitanten van positief-christelijke beginselen kunnen nch eveneena richten tot de Geneesheer-Directeur. De Nieuwe Leidsche - een gezellige krant!

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6