4 Rioolwaterzuivering is een zaak onderhandse aanbesteding Vierde directeur van bedrijven sinds 1945 benoemd van Zilveren Koningin Emmaschool vierde feest Nieuwe veilinghal en kantoor in gebruik genomen Klein goed in raad van Lissef NIEUWE LETOSCHE COURANT VRIIDAG 26 JUNI 1953 Raad van Alphen Alphens raad vergaderde gisteravond voor de behandeling van 27 punten. Het venyn zat ook nu in de staart, want aan de vooravond kregen de heren raadsleden nog drie belangrijke voorstellen toegezonden en toen het tweede hiervan in behan deling kwam, ging de raad in comité. Na de opening bracht de heer Rogaar bij het punt mededelingen dank voor de beantwoording van de vragen betreffen de de bebouwing van de P. Doelman straat. Toch heeft spr. een onbestemd gevoel dat er moeilijkheden zijn. Men hoort niets. Is aan de fa Van Wieringen nog een termijn gesteld dat zij moet gaan bouwen? De voorzitter zei, dat er misschien wel grond is voor het onbestemde gevoel. Maar er kunnen nu nog geen medede lingen gedaan worden. De heer v. d. Meent vroeg, waarom er dit jaar geen verhuring van stand plaatsen tegenover Avifauna zal plaats hebben. In zijn antwoord verklaarde de voorzitter, dat hieraan de overweging ten grondslag ligt de moeilijke financiële omstandigheden voor de directie te ver minderen. wat verscheidene Alphense middenstanders ten goede kan komen. De heer Kroon vroeg nog. óf het con tract met Leiden betreffende de gas levering een gedane zaak is. De voor zitter bevestigde die en vroeg: „Had U critiek?" „Op een klejn onderdeel", ant woordde de vraagsteller. Leiden heeft het recht od accountantsonderzoek, be treffende de gasverkoop door Alphen. Andersom is dit niet het geval, als het bijvoorbeeld gaat om de verandering in de kolenprijzen. De regeling bleek gelijk te zijn aan die met andere gemeenten. In zekere zin kan men hier spreken van een gentleman's agreement. Men moet elkaar over en weer netjes behandelen. Bij de ingekomen stukken sprak de heer Ruijssenaars n.a.v. een ingekomen schrijven over de geluidsversterker die vrijwel ieder jaar op de nationale her denking onvoldoende werkt en hij uitte de wens, dat deze zaak nu eens goed in orde gemaakt wordt, wat de voorzitter toezegde. Verzoeken van de Oranjeschool om leermiddelen en van de Da Costaschool om medewerking voor bouw van een fietsenbergplaats werden goedgekeurd. Enkele benoemingen aan de gemeente lijke Nijverheidsschool werden geregeld. Mej. F. Holleman, administratief beamb te aan de school, wordt voorlopig tot 1 September a.s. surveillante. De verdeling van de jeugdsubsidie werd overeenkomstig het voorstel aan genomen. Aanvragen van de Lyceum- vereniging Vevo, Chr. sportvereniging D.E.S. en de Chr. gymnastiekvereniging D.O.S. werden afgewezen; daar hier geen sprake is van specifieke jeugdverenigin gen. Het voorstel had geen discussie. Interkerkelijke gezinshulp Het voorstel betreffende een subsidie verlening van 5500 voor interkerkelijke gezinshulp deed de heer v. d. Meent op merken, dat de indruk gewekt wordt, dat deze vereniging hetzelfde arbeidsveld ■heeft, als de twee verenigingen, die voor de fusie op Prot. Chr. gebied werkzaam waren. Spr. zei, dat dit niet waar is. De grondslag: de Bijbel als Gods onfeilbaar Wbord, kon door sommigen in de ge meente niet aanvaard worden. Spr. be treurde het, dat een meerderheid dit doorgezet heeft. De genoemde groep zal zich moeten beraden over haar houding en eventueel voor de gezinshulp aanslui ting moeten zoeken bij het Groene Kruis. Is het dan juist nu alle subsidie aan de Interkerkelijke Vereniging te verstrek ken? De voorzitter meende, dat met de ge maakte opmerkingen wel gerekend dien de te worden. De heer Brouwer was het hiermee niet eens. Iedere vereniging mag be palingen maken naar eigen gevoelen en daar kan men mee instemmen of niet. Maar de zorg der vereniging blijft toch gaan over de gehele ge meente. Ieder kan op haar een be roep doen; dat zit aan de subsidie vast. De heer v. d. Meent verklaarde dat ni eenmaal niet ieder geholpen wil worden door een vereniging, waarvan de grond slag door de Gereformeerden is bepaald. De heer Brouwer merkte op: „Dit is een grondslag, die niet door de Gerefor meerden is opgesteld." De voorzitter wilde het debatje be sluiten met de opmerking, dat de prac- tijk zal leren hoe de subsidie verdeeld moet worden, maar de heer Ruyssenaars zei, dat hier niet aan te tornen is. Er wordt immers subsidie verleend per ver- pleegdag. De voorzitter had toch het laatste woord met de toezegging dat hierover nog nadere mededelingen zul len volgen, waarna het voorstel met al gemene stemmen werd aangenomen. Het voorstel om aan de Alphense standhouders vorig jaar bij Avifauna, een reductie op de pachtprijs te verle nen van 25 procent werd goedgekeurd. De heer Brokaar deed nog een poging er 35 procent van te maken, maar vond geen bijval. Uit de discussie bleek wel. dat de ervaringen van het gemeentebe stuur in deze materie niet steeds even prettig waren. Over een leges-heffing op biljarten, waartegen de heer Schouten, caféhouder, een bezwaarschrift indiende, werd ook uitvoerig gesproken. Maar de raad legde zich neer bij het standpunt van het col lege, dat de verordening in dit geval ge handhaafd moest worden. Het crediet voor het omleggen en ver zwaren van de hoofdleiding van het wa terleidingnet in plan „West" werd toe gestaan. Als punt 25 kwam aan de orde het voorstel om het reparatie- en verfwerk aan de gashouders 2 en 3 op te dragen aan de laagste inschrijvers. De raad vond het best. Zuiveringsinrichting B en W. stelden voor het leveren en bedrijfsklaar opstellen van het electro- mechanische deel van de zuiverings inrichting voor rioolwater op te dragen aan de laagste inschrijver bij onder handse aanbesteding, Landindustrie te Sneek voor 155.895. Het civiele deel werd openbaar aanbe steed, maar de inschrijvers bleven veel te hoog boven de raming, Daarom wilden B en W dit werk onderhands gunnen aan de N.V. Vobi te Vinkeveen voor ƒ523.800. Bij openbare aanbesteding be dong de laagste inschrijver een prijs van 643.400 werd het voorstel z.h.st. aangenomen, na- an de heer Gasman toegezegd was. -vér de N.V. Betonindustrie V.O B I. te Vinkeveen wat het financiële gedeelte de uitvoering der werken betreft, nog schriftelijk rapport gevraagd zal worden. De heer J L. van Vliet had de raad verzocht hem met ingang van 16 Augus- s. te ontheffen van de waarneming van het directoraat van de water- en lichtbedrijiven. Hij vond de gecombineer de functie van directeur der bedrijven en van gemeentewerken te veelomvattend ommissie van bijstand steunde dit verzoek. Het college van B en W. stelde voor de heer A. J. Heemskerk, sedert 1 Sep tember 1952 als technisch-hoofdambte- bij de water- en licbbbedrijven werkzaam, tot directeur van deze bedrij- ?n te benoemen. Enkele sprekers hebben ernstig be zwaar geuit, dat het betrokken voorstel eerst 24 uur voor de vergadering v ingediend. De heer Rogaar zei o.m., dat de raad op dit gebied wel enige routine heeft opgedaan, want het is reeds de vierde directeursbenoeming na de oorlog; het gaat bijna aan de lopende band. Enkele raadsleden kennen de betrokkene niet eens, hoewel: persoonlijke kennisma king en testen zijn ook maar een smalle basis gebleken. Het 'bleek wel, dat de inlichtingen de heer Heemskerk onverdeeld gunstig n en het bezwaar van de heren ging dan ook tegen de wijze, waarop de a dracht tot stand kwam De voorzitter gaf het volgende resumé van de gang van zaken: 11 Juni deelde de heer Heemskerk mee over te zullen gaan naar een particulier bedrijf te Utrecht; 16 Juni vergaderde B en W hadden daar ook de ontslagaanvrage de heer v. d. Vliet. Het voorstel kwam tot stand. Op 19 Juni werd het behandeld de commissie van bijstand voo en L bedrijven, 23 Juni was het terug bij B. en W., die het voorstel de raad zonden. Er moest haast gemaakt worden om de betrokkene niet langer het onzekere te laten. Vermelden we voorts nog, dat de ra; in verband met mogelijke bezwaren bij Ged. Staten en de minister van Binnen landse Zaken, krachtig uitsprak, dat het salaris van de heer Heemskerk op ƒ8000 behoort gesteld te worden. Jongen op tragische wijze verdronken Op tragische wijze is gistermiddag de zes-jarige Cornelis G. Kok door verdrin king in de Oude Ryn om het leven ge komen. Het gezin Kok woont in eer vaartuig, dat gemeerd ligt bij de opslag plaats van de firma Oosthoek, aan he begin van wijk Hoorn. De jongen heeft gistermiddag omstreeks half 2 het schip verlaten om naar school te gaan. Eerst ongeveer half vijf werd de moeder ongerust en toen bleek, dat het knaapje niet op school geweest was, rees in haar ontstellend vermoeden. Want toen 's middags weggegaan was, had zij hem enkele malen „mama, mama" horen roepen. Zij was in de roef de zuigeling 't voeden en menende, dat haar jongen nog een afscheidsgroet riep, schonk z\j er verder geen aandacht aan Gisteravond, omstreeks half negen, toen reeds lange tijd gedregd was. werd het knaapje een meter uit de walkant, v hij vermoedelijk afgegleden is, door Wemmer Prins opgedoken. Het mede leven met het getroffen gezin is groot. P. Belt in 't zilver Temidden van personeel en in tegen woordigheid van de directie is gisteren de heer P. Belt in verband met zijn zil veren jubileum bij N. Samson N.V. ge huldigd. De heer W. Samson ging de loopbaan van de jubilaris na. Door stu die en ijver heeft deze het gebracht tot een vooraanstaande positie in de afdeling boekhandel. In zijn huidewoorden be trok de heer Samson ook de echtgenote van de heer Belt. Hij bood hem prachtig geschenk aan. Ook het vererend getuigschrift van de maatschappij nijverheid en handel werd hem handigd. Als slot van de huldiging door de directie kreeg de jubilaris het gouden Samson ereteken voor 25 jaar trouwe Namens de verkoopafdeling sprak de heer Grosheide waarderende woorden. Als collega voerde de heer Van der Spek het woord. Namens de medewerkers bood hij een geschenk aan. Gecompliceerd ongeluk Omstreeks 5 uur vond gistermiddag op de Emmalaan een gecompliceerd on geluk plaats. Twee fietsers, een inwoner van Bodegraven en een Alphenaar, pas seerden een stilstaande personenauto, toen zij werden ingehaald door een vrachtauto. De bestuurder van deze wa gen week niet ver genoeg uit. De fietsers drongen zo dicht op elkaar, dat de sturen verward raakten en een valpartij volgde. Ze liepen geen ernstig letsel op. De vrachtauto reed door, maar de politie wist de wagen te achterhalen Geslaagd Mej. M. Verleun heeft de acte lager onderwijs behaald. ABBENES Volksfeesten geslaagd De volksfeesten, die op het feestter- ein werden gehouden, zijn alleszins ge slaagd. Om tien uur 's morgens begon- de kinderfeesten met een ballon wedstrijd. Onder groot gejuich werden 200 ballonnen losgelaten. Met spanning wordt nu het verste ballonbericht afge- Middags om twee uur begonnen de spelen voor de volwassenen. Eerst kwa de krachtpatsers aan de beurt met touwtrekken, waarbij de ploeg van P. Biemond als eerste uit de bus kwam. Tweede en derde werden de ploegen van A. Kiep en K. v. d. Spek. Het balhappen voor de dames bal het meel viel zeer in de smaak. De drie prijswinnaressen werden Ata van Beek, J. van der Made en Trijn Spek. De andere uitslagen zijn: mastklimmen voor heren: PI. v. d. Spek, T. van Beek en C. van Beek; fietsenrace voor dames: Koos Stam, Bep Felius en A. van Beek. 's Avonds werd nog een fietsenrace ge houden voor heren op omgebouwde fiet sen. Deze werd gewonnen door Tinus van Beek, G. Kroon en J. van Beek. HAZERSWOUDE Dameskrans er uit De dameskrans „Weest een zegen" is er op uit geweest. De tocht ging ditmaal naar Valkenburg, waar onder meer een grot werd bezichtigd en waar ook de warme maaltijd werd 'gebruikt. Er volgde nog een prachtige rit naar Vaals, in de uitspanning op het drielandenpunt de thee werd gedronken. Na de thee ging de rit door het mijngebied en toen was het al weer tijd om naar huis te gaan. Geslaagd Ella Jansen slaagde voor het eind diploma gymnasium A. Meisjes zongen andere liedjes Het bericht over het uitstapje va meisjesvereniging Lydia heeft aan slot een ongewenste wending genomen. De redacteur, die het klaar maakte, ver keerde wat al te veel in vacantiestem- ming en heeft de meisjes liedjes laten zingen, die ze helemaal niet gezongen hebben, zoals van Zoete Lieve Gerritje. De secretaresse had deze versjes ook niet in haar verslag gemeld. Om alle misver stand te voorkomen, zij dit nog even voren gebracht. LEIMUIDEN Ouden van dagen gingen uit De ouden van dagen van Leimuiden Rijnsaterwoude hadden gisteren hun jaarlijkse uitgaansdag, die werd begun stigd door prachtig zomerweer. Om tien uur was het reeds een drukte van be lang op het garageplein te Leimuiden. De oudjes van Rijnsaterwoude kwamen bus binnen, evenals die va Geerdjjk en Bilderdam. Toen allen daar 'erzameld waren, gaf burgemeester Bak huizen het sein tot vertrek voor de chauf. feurs van de drie autobussen en zever :n mooie tocht werden de ouden en in „De Gooische Boer" te Hil- rijkelijk onthaald op koffie i het Jagershuis te Zeist op een heerlijke pannekoekenmaaltijd. 's Middags maakte men zich in de speeltuin er half vijf de inwendige mens nog maals was versterkt, werd om zes uu terugtocht aanvaard. Om half acht i den de ouden van dagen bij de grens Rijnsaterwoude opgewacht door 'het ziekgezelsohap van Langeraar. Hartelijk werden de oudjes tenslotte door de burgemeester toegesproken, resp. op het Kerkplein te Rijnsaterwoude ei het garageplein te Leimuiden, waar der de vrolijke tonen van het muziek gezelschap tevens nog even werd gehost. De burgemeester noemde deze tocht der best geslaagde en sprak zyn dank uit jegens het comité, de politie, de heer Breedijk en het muziekgezelschap. Ten slotte wekte spr. de ingezetenen op, vol gende jaar nóg vrijgeviger te zijn, zodat er dan een diner kan worden gegev en tevens om in het najaar de van deze tocht gemaakte film te komen zien. NIEUW-VENNEP Ouden van dagen op stap Namens het bestuur van de Koningin Emmaschool overhandigt de héér T. Lemkes een polshorloge aan de heer M. Lablans, die 25 jaar hoofd van de school is. Foto N. van der Horst Alphen aan den Rijn Jubilerend hoofd, de heei M. Lablans, gehuldigd De school is niet alleen maar een leerinstituut en het kind is geen vat, dat door de onderwijzer volgegoten moet worden. Kinderen kan men vergelijken met planten, die voortdurende zorg nodig hebben. Dit zei ds J. Th. Meyer gistermiddag, toen hij als voorzitter van het bestuur der Koningin Emmaschool voor buitengewoon lager onderwijs, de bijeenkomst opende ter gelegenheid van het vijf en twintigjarig ju bileum van deze school. De raad ging hierover bijna anderhalf uur in. Besloten zitting. Nadat de verga dering weer openbaar geworden was, De bijeenkomst werd gehouden in de kerkzaal van de Martha-stiehting. Er zijn kinderen, die het normale lager onderwijs niet kunnen volgen, zo vervolgde ds Meyer. De school wordt voor hen een kwelling. We zijn dankbaar, dat deze kinderen hun levensblijheid op de b.l.o. school herkrijgen. Want op deze school wordt gezocht wat het kind kan en dat wordt ontwikkeld. Voor veel kinderen is deze school dan ook een grote zegen ge worden. Dit onderwijs heet Christelijk, omdat men het kind dichter bij Christus wil brengen. Voor God zijn deze vertraagde kinderen gelijk aan normale kinderen en ook zij zijn tot Zijn dienst geroepen, zo eindigde spr. zijn openingswoord. In het bijzonder werden welkom ge heten wethouder A. J. Dekker, die het gemeentebestuur vertegenwoordigde, de heer F. van Dijk, als afgvaardigde van de vereniging voor Christelijk buitengewoon onderwijs, de henen B. van der Steeg en Schoonhoven namens de landelijke ver eniging van onderwijzers en onderwijze ressen bij het Christelijk b.l.o, en de heer J. Sprey Tzn., één der oprichters schooL Zeer bijzonder werd de heer M. Lablans, die zijn zilveren jubileum als hoofd der school vierde, welkom gehe ten. De secretaris, de heer S. J. Koning, gaf vervolgens een uitvoerig verslag van het wel en wee van de koningin Emmaschool, één der oudste b.l.o. scholen, die op 3 April 1928 werd geopend. Op 14 October 1931 werd het tegenwoordige schoolge bouw aan de Jongkindt-Coninckstraat in gebruik geHtmen. Het aantal leerlingen schommelt de laatste jaren rond de 110. Nu dit getal stabiel blijft, kan uitbreiding van de schoolruimte met twee lokalen gedacht worden. De heer W. P. Lemkes huldigde de heer Gezeten in ruil bus. vertrokken gistermiddag om Via Hillegom het r i vijftig auto's er de ouden van dagen :én uur van De Krim. Noordwijkerhout ging Verbrande hal in Augustus vervangen Terwijl op de top van het H.B.G.-gebouw te Lisse de vaderlandse driekleur strak in de wind wapperde en in de nieuwe hal de pneumatische hamers nog nijdig rikke tikten, stond binnen het „driemanschap" der H.B.G. de heren D. v. Egmond, P. v. Leeuwen en P. Oostcrveer niet de commissarissen, de heren J. P. Segers, J. W. A. Lefeber en W. Onderwater. Ze stonden daar temidden van een schat van bloemen en drukten maar handen en namen gelukwensen in ontvangst. zei hij. Neen. het heeft de H.B.G.-directie. toen ,er\ gisteren het nieuwe kantoor en de veilinghal officieel in gebruik nam niet belangstelling ontbroken. Naast vele vooraanstaande personen uit 't bollenvak. de directies der concurrentie de bol- lenveiling Hobaho te Lisse en West-Fries land te Bovenkarspel merkten we o.m. op dhr Tibboel. wethouder van Sociale Zaken, de heer Maas. directeur van het Arbeidsbureau en de heren Van Dijk. ge meentesecretaris en de directeur Open bare Werken Van der Drift, het dagelijks bestuur van de Alg. Ver. v. Bloembollen cultuur, de heer Orbaan, directeur van het VS., de heer De Vroomen, voorzitter in de Bond van Bloembollenhandelaren vele anderen. Als eerste spreker trad de heer J. A. W. Lefeber naar voren om als loco-burge meester namens het gemeentebestuur de gelukwensen aan t^ bieden en verder sprak de heer Lefeber als president der Coöp. Boerenleenbank. Hij prees de uit stekende leiding en de energie, die de directie direct na de brand aan de dag had gelegd. De heer Grullemans sprak namens de kopers. Ook deze had grote waardering voor de leiding. „Omdat U het kleine niet 'verwaarloosd hebt, is het grote Uw deel geworden", 2 Namens de commissarissen sprak de trof hier een grootscheepse B.B.-oefening. heer J P Segers. Deze vertelde, dat de,waarbij percelen langs de Randweg door directie niet van „poehah" naar buiten j denkbeeldige bommen werden getroffen. houdt. En toen de eerste heipaal de grond Terwijl de brandweerlieden meteen in in ging voor het nieuwe gebouw, gebeurde volle actie kwamen en binnen enkele dat zonder enig feestelijk vertoon. De heer minuten vele duizenden liters water over I Segers had echter beslist getuige willen de „bedreigde" punten spoten, heerste zijn toen de eerste paal in de grond werd er in de werkplaats van de heer Masten- gerammeid. Van de heer Oosterveer had jbroek aan de Gladiolenstraat een drukte de heer Segers na afloop als aandenken i van belang In deze stoffeerderij zo de afgezaagde kop van de eerste heipaal ™aar tussen de rollen linoleum, het be- j i „«r. n» h»»r Spfprs' hangselpapier en de in revisie zijnde cadeau gekregen....... stoelen trof men daar B. B.-kring- op wraak; liet in het houten geval hQQfd Zuid-Holland i, de heer Gerth electrische klok aanbrengen en bood w.Jlr mr. t deze thans onder grote hilariteit de dl- Lablans namens het schoolbestuur. Na- het personeel van de school werd dit door de heer- L. Amersfoort gedaan. Enkele geschenken werden aangeboden. Verder werd er gesproken door de heer Sprey, die de school een piano kon bieden. Een comité zorgde voor het zamelen van giften. Wethouder Dekker sprak namens gemeentebestuur, de heer Van Dijk het bestuur van de vereniging Christelijk buitengewoon onderwijs ei heer Van der Steeg namens de vereni voor onderwijzers en onderwijzeres bij het Christelijk b.l.o. De heer P. Smits sprak namens de ouders van de eerste leerlingen van de school. Tenslotte dankte de heer Lablans voor de blijken erkentelijkheid, die hij mocht ont- korte receptie van het bestuur bestond er gelegenheid om een tentoon stelling van leermiddelen en van het werk der leerlingen in het schoolgebouw te be zoeken. Tijdens de broodmaaltijd sprak de heer N. Y. Vlietstra, hoofdinspecteur van het b.l.o. Hij belichtte het belang, dat het ver traagde kind en het gezin, waarin het opgroeit, van het b.l.o. ondervinden. Namens de ouders van de kinderen sprak de heer Snaterse. Hij feliciteerde het bestuur en huldigde de heer Lablans, waarna hij een geschenk overhandigde. Herdenkingsrede Tijdens de avondbijeenkomst sprak prof. dr J. Waterink een herdenkingsrede uit. We zijn aan God verantwoording schuldigd voor het kind, zo zei spr. Naar mate het kind kwetsbaarder is wordt de verantwoording groter. Ook het imbeciele en debiele kind heeft een onsterfelijke ziel en is voor de eeuwigheid geschapen. Wassenaar, werd bezocht waarr gegeten. 's Avonds om acht uur werden de ouden van dagen in de gemeente ontvan gen door de muziekvereniging „Irene" en gezamenlijk ging het toen naar „De Gouden Leeuw". Hier opende de voor zitter, de heer Alkemade, de sluizen der welsprekendheid en voorts werd o.m. het woord gevoerd door de heer Buur, die namens de ouden van dagen het comité dank bracht. Om tien uur ging men vol daan huiswaarts. OUDE WETERING Kind gered De heer en mevr. Klein waren er gis teren een dagje op uit. De kinderen zagen hun kans schoon en gingen aan de waterkant spelen. Het vijf-jarig doch tertje raakte in de Wetering. De vrien dinnetjes stonden het gespartel van het meisje angstig gade te slaan, maar zij durfden geen hulp te bieden. Het meisje dat enkele meters van de kant was afge raakt, werd gelukkig opgemerkt door mej M. v. d. Bosch, die onmiddellijk toe snelde en na een ferme duiksprong het kind op het droge wist te brengen. Dit kind is ons als verantwoordelijkheids opdracht door God gegeven. Het is een zegen, dat het Christelijk zich zo goed aan het ontwikkelen Het b.l.o. heeft een eigen, apart systeem ontwikkeld, door te zoeken naar zo volmacht mogelijke onderwijs methode. Doordat het b.l.o. er is, hebben :r een nieuwe, zware verantwoorde lijkheid bij gekregen. Het b.l.o. brengt de debielen in de maat schappij. Dit brengt ghote sociologische en psychologische problemen met zich mee. Deze mensen worden zelfstandig en stichten vaak een eigen gezin. Onze ver antwoordelijkheid is hier wel bijzonder zwaar, maar we durven die aan in het besef, dat God ons geroepen heeft het zwakke te geven, wat we kunnen. God zegent als wij maar gehoorzaam zijn. Is het geen typische situatie, dat God danken voor het bestaan van deze school, maar tegelijkertijd zouden willen bidden, dat Hij het zo wil maken dat we deze school in de toekomst niet meer nodig hebben, zo vroeg spr. We vi feest in de realiteit en we moeten ook bidden in de realiteit. Een wereld zonder veelvormigheid van leed is niet denk baar. We moeten God vragen, of Hij ons Zijn trouwe dienaren wil doen zijn, die beseffen dat we alles, ook het leed, uit Zijn hand ontvangen, zo besloot prof. Waterink. De bijeenkomst werd door ds Meyer ge- KOUDEKERK AAN DEN RIJN Jongetje stak de weg over Gisteravond omstreeks half 8 kwam de motorrijder N. met zijn verloofde van af Leiderdorp de Dorpsstraat inrijden. Ongeveer ter hoogte van de Herv. pas torie stak plotseling het zoontje van de heer B. de straat over. N. deed alles, wat mogelijk was, om een aanrijding te ver mijden, maar dit baatte niet. Het ventje werd aangereden en brak een arm, ter wijl het verwondingen aan het hoofd had. De motorrijder en zijn passagiere werden tegen de straat geslingerd, maar kwamen met de schrik vrij. De motor had geen schade. De jongen echter moest naar Leiden worden vervoerd om be handeld te worden. Geslaagd Voor de acte onderwijzeres is te Vught geslaagd onze plaatsgenote mej. A. H. M. d. Salm. Zaterdag: Anjerdag! Ook in Koudekerk zal iedereen mor gen in de gelegenheid worden gesteld zijn steentje bij te dragen voor het An jerfonds. Uitstapje ouden van dagen De door de bond van plattelandsvrou- en georganiseerde collecte 1 tocht van de ouden van dagen heeft ruimschoots aan de verwachtingen be antwoord. De dames zijn heel dankbaar voor de spontane medewerking. Zij ho pen op Donderdag 2 Juli met de ouden op stap te gaan. Voor hen, die het nog niet mochten weten, zij meegedeeld, dat men om 9 uur op het dorp, dus nabij de Herv. kerk venvacht wordt. Het plan is, deelde ons de presidente mevr. v. d. Dool mee, om via Gouda naar Auster- litz te rijden, waar de koffie klaar zal staan. Vandaar gaat het gezelschap door het Utrechtse naar het Gooi, en dan zal het wel zo langzamerhand tijd worden m naar de Rijn terug te keren. Hopen re maar op mooi weer! TER AAR Looft den Heer De Chr. Gem. Zangvereniging Looft den Heer behaalde gisteren op het zangcon- 5 te Garderen een eerste prijs met 316 punten in de afd. uitmuntendheid. WOUBRUGGE Uitstapje leerlingen Chr. school Gistermorgen zijn de leerlingen van de Chr. nat. school in alle vroegte per mo' torboot voor het maken van het school reisje vertrokken. Het was stralend zo merweer. Via de Brasemermeer en Schip hol voer men naar Amsterdam. Daar werd Artis bezocht. De apen trokken de meeste belangstelling. Daarna werd een rond vaart door de havens gemaakt. De terug tocht werd langs dezelfde route gemaakt. De kinderen en het personeel, dat hen be geleidde. kunnen op een geslaagde dag 'Tuezien. JXT- Jk kom om de hand van uw dochter, mijnheer. En tegelijk kom ik vragen om de logeerkamer en om het ge bruik van keuken en badkamer" Denkbeeldige bommen Grote B.B.-oefening in Lisse Met loeiende sirenes cn door de boch ten gierende banden stormden gister avond de brandweerauto's door Lisse. De twee knalrode gevaarten der Lissese brandweer mèt de zgn. „dolly", de sier lijke crème wagen uit Warmond cn de moderne Hillegomsc spuit. Maar als ge soms mocht denken, dat Lisse zyn twee de grote brand binnen een week beleef de, bent U er toch naast. Want het be- Hierna sprak de heer Oostdam namens het personeel. „We zijn, zo zei de heer Oostdam, vandaag niet alleen blij maar ook trots. We voelen óók onze verant woordelijkheid om hetgeen nu is bereikt ook te behouden en in de toekomst uit te breiden". De heer Van Egmond dankte in een gloedvol speechje alle sprekers voor de goede wensen. Wat de H.B.G.-directie alzo cadeau kreeg?Van de kopers 'n bestuurs tafel met stoelen, drie moderne bureaux van vakgenoten die onbekend wensten te blijven, een schilderij van de Coöp. Boe renleenbank, voorstellende een woest duinlandschap aan de ene zijde en bloei ende bollenvelden aan de andere de heer Lefeber zag dit, toen hij het de directie aanbood als een symbool: het woeste duinlandschap de brand en de bloeiende bollenvelden als de wederop bouw en hèrbloei en van het personeel kreeg de directie een zeer aparte beschil dering van de hal. De kunstschilder Meddens uit Hilversum heeft hier op korenbloemblauwe ondergrond de hoofd soorten der bolgewassen vereeuwigd: de narcis, de tulp, de hyacint en de gladiool. Het geheel sorteert een prachtig effect. Verder prijkten er tientallen prachtige bloemstukken. Om het even over 't kantoor te hebben: „et is in moderne stijl gehouden. Over het kogelblauwe plafond in de directie kamer zijn de meningen nogal verdeeld. Apart is het in ieder geval wel! Aan licht, lucht en ruimte is geen ge brek en het kantoorpersoneel zal hier stellig efficiënt kunnen werken. Vroeger tien niet al te grote loka len. De nieuwe veilinghal die 75 bij 40 meter groot is, nadert de voltooiing het bollenseizoen een aanvang neemt, klaar zijn. Zij nog vermeld, dat de heer Van Egmond mede deelde, dat er een grote kans is, dat op de plaats van de door het vuur verteerde Bloemlusthal op 1 Augustus a.s. een nieuwe zal staan. Vlugger kan het al niet Wijk. Katwijks burgemeester mr Wol- dringh v. d. Hoop. de voorzitter der Kring, jhr mr Sandberg van Boelens, de burgemeester van Sassenheim en diverse andere autoriteiten op brandweer- en B.B.-gebied aan. Daar vond ge ook de heer Van der Drift, directeur van Open bare Werken te Lisse, die het geheel commandeerde. Ordonnansen kwamen voortdurend aanknetteren op motoren en bromfietsen om commando's op te halen en rapporten uit te brengen en inmiddels werden er technische waarnemingen ge daan. De heer Boven, kringcommandant der brandweer-afdeling, geassisteerd door zijn „adjudant", de heer H. Cramer, controleerden druk, e.d. Het geheel liep volgens plan. Over de gemaakte tijden was men- meer dan tevreden, al werkte men uiteraard niet geheel foutloos. Aan het slot bleek alleen bij de Maria- kerk nog „gevaar" te bestaan, maar toen ging men het water uitsluitend uit de Haven aanvoeren en dat betekende een i afstand van, 800 meter. De grote Lisse spuit diende als „halers", en drie andere spuiten moesten er op deze afstand tus sen als aanjagers, daar men anders na tuurlijk veel te veel druk verloor. De! heer Gerth van Wijk toonde zich zeer tevreden over de resultaten. In de Wittel Zwaan, werd nog een technische be- schouwing gegeven. Straatprediking Zaterdagavond wordt in de Wagen straat met medewerking van de Ned; autozending straatprediking gehouden, waarbij evangelist Schotvanger uit Am sterdam zal spreken. De prediking begint om 9 uur. Om half acht wordt Zaterdag door de Chr. Geref. Kerk straatprediking gehou-! den bij de losplaats aan de Lisserdijk. Eer» zangkoor verleent medewerking. Burgerlijke stand Geboren: Leonardus N M z van N J Nederpelt en M W Lieverse, Margaretha jy A E. d van A G F Konings en C M^. Hoven, Marijke van H C van Ginhoven en M Kuipers. Ondertrouwd: J S Lamboo, M van der Lans, 29 j. Getrouwd: N E Bakker, 26 j en J H M van der Veek, 24 j. Overleden: C. van Rooijen, 73 j, G Mijn-Ki ders, 86 j, J Nieuwenhuijs, 86 j, G JZi Kleij'horst echtg. van A Hoogervorst, 32 j.in Bedrijven krijgen centrale boekhouding p De gisteravond gehouden raadsvergadering werd ditmaal, bij afwezigheid van de j burgemeester, gepresideerd door de loco-burgemeester, weth. J. W. A. Lefeber. De raad nam eenparig een beslissing tot instelling van een centrale boekhouding voor het gasbedrijf, het waterleidingbedrijf, het bedrijf voor openbare werken en hetL grondbedrijf. ondervinden. Als dit inderdaad zo is. hadj, De administratie van het Gasbedrijf zal naar het Gemeentehuis worden over gebracht. omdat per 1 Jan. 1954 de boek houder van dit bedrijf de pensioenge rechtigde leeftijd zal hebben bereikt. De Administrateur van Openbare Werken zal met de algehele leiding der admini stratie worden belast, terwijl de Gemeen te-Ontvanger het kasbeheer van de ver schillende bedrijven zal behartigen. De algemene salarisverordening werd op enkele punten gewijzigd, hetgeen nodig was, omdat de salarissen van enkele ambtenaren niet in overeenstemming waren met de salarissen voor gelijkwaar dige functies bij het Rijk. Aan de Woningbouwvereniging Volks belang werd een klein perceel grond ver kocht, dat geheel lag in het gebied van Volksbelang. Een punt van bespreking was de voor gestelde ziektekostenregeling voor het gemeentepersoneel. Weth. Lefeber be toogde. dat deze regeling voor alle ge meente-ambtenaren voordelig was en stelde voor aldus te besluiten. De heer Steenwinkel trok het voordeel voor „alle" ambtenaren in twijfel en was van mening, dat over het algemeen genomen de amb tenaren die thans beneden de welstands- grens vallen en bij een particulier zieken fonds zijn aangesloten, voordeliger uit zijn. De ambtenaren met de hogere sala rissen hebben er wèl voordeel van, doch hij v/as bang, dat dit ten koste ging van de lagere salarisgenietenden en dat zou hij niet gaarne bevorderen. De voorzitter verklaarde, dat in de vergadering met de ambtenaren en ver tegenwoordigers van Centraal Overleg uitdrukkelijk werd betoogd, dat de lagere .ambtenaren wel minder voordeel trekken dan de hogere, doch er geen nadeel van de heer Steenwinkel er verder geen be^ zwaar tegen. Na enige bespreking i daarna de regeling in principe aanv; Later krijgt men de nadere gegevens opL tafel. Voor de R.K.-U.L.O.-school rijwielbergplaats voor 80 fietsen wordeifj gebouwd. Langs de Kistenfabriek zal e trottoir worden aangelegd ter afwerking van de straat aldaar. Bij het van de koffie feliciteerde de voorzitter" de heer Steenwinkel met zijn zilveredo huwelijksjubileum. Aan Graaf J. C. E. van Lijnden i recht van uitpad verleend op de Loosteri weg op enkele punten. Voor een particuf' liere woning werd een hypotheek schikbaar gesteld, terwijl (met tegensteni van de heer van Briemen) voor verbete' ring van de woningen in de Emmastraaf' aan „Stabilitas" een bedrag van f 750<F~ als hypotheek beschikbaar werd gesteld^ Voor de R.K.-Jongensschool zal een speel' plaats worden aangelegd. De verhoginj van de vacantietoelage voor het gemeen- j tepersoneel werd goedgekeurd. Tot slot van de agenda had de Raad een nagerecht van vorige dienstjaren te verorberen wat betreft wijzigingen in de begrotingen. Het ritselde van de cijfert Men is maar niet bij ieder punt uitvoe^ rig 1 gaan staan, omdat dit alle adminij stratieve posten zijn. Veel bespreking werd dan ook niet gevoerd. Bij de rondvraag vroeg de heer De Vries spoedige vervanging van de lfl H.B.G. verbrande Magirus-ladder. Iedefi ogenblik kan deze nodig zijn. De heef Randsdorp e.a. zwaaiden de brandweei grote lof toe voor de prestaties bij dl' blussing van deze brand. Hierna gini" de Raad in geheime zitting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 4