Jlieutue geitectft (üouranl Brullende leeuw en huilende hyena 5ij eb rijden snel enige treinen de Kruiningse spoorbaan over |Pt U trna staat het water weer twee meter boven de rails Indonesië zoekt bemanning voor nieuwe kustvaarders Wat is de Russische bedoeling met Duitsland? Wist U De Belgische Kamers zullen worden ontbonden NI 19 BIJDAG 12 JUNI 1953 BUREAUX: Sleenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; 2.per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoaslfcf) fs qbebtevn atga bert la tcgljenspoet" Vier on dertigste Jaargang No 9758 Unieke dienstregeling op Zuid-Beveland i-, i '-tt C* *5 -V^"' ,T GOEDERENVERVOER over de spoorlijn door de ondergelopen Kruiningerpolder op Zuid-Beveland, dat sinds enkele weken weer Is heeft, geschiedt op een wijze, die uniek is in de spoorweghistorie Nederland en zeer waarschijnlijk ook wel daarbuiten. Twaalf uur tmaal staat de 800 hectoren metende Kruiningerpolder geheel onder r. Twee keer per dag stuwt de vloed het zeewater van de Wester- de met kracht door de gaten in de zeedijk en loopt de polder vol. wordt de spoorlijn tussen Oostdijk en Kruiningen, het station Krui- n met het emplacement inbegrepen, opnieuw verdronken land. Dan het water over een afstand van vier kilometer anderhalf tot twee boven de spoorbaan. gen en overwegen, en dan nog alleen in de eb-uren wanneer de coupures (dub bele ijzeren in cement gevatte deuren in de polderdijken) door waterstaat worden geopend om de treinen door te laten. "Wanneer de spoorbaan, die als bin nendijk fungeert^ waarachter, zicl^jtot de. polderdijk een meer 'gevormd heeft droogvalt,'moet eerst de lijn worden schoon gemaakt. Dit gebeurt vanaf eer motorlorrie, waarna een werktrein met zandwagens volgt. Eerst dan komen de goederentreinen, die al puffend aan beide zijden van de vier kilometer lange uit het water verrezen spoorbaan gereed staan, om beurten over het enkelspoor. De stoomlocomotieven rijden met vijftig vrachtwagens achter zich aan, niet har der dan 10 kilometer. Vlag uit dakraam Intussen kijkt de machinist voortdu rend naar het zolderraampje van een posthuis, dat evenals de spoorbaan rond- gebied is alleen bij eb bereikbaar, werkzaamheden van zeer bijzon- ara'kter is het mogelijk geworden de eb, gedurende één uur de ijn, zij het enkelsporig, te gebrui- beide richtingen twee goe- i tussen Oostdijk en Krui- ilè laten rijden. "Met groot" beleid geschikt, dat er ook nog voor de werkzaamheden pas kan. Maar dan komit de vloed op- ;n neemt het water weer bezit polder en de spoorlijn. Alleen bij eb 1 Februari brak het water door de Westerschelde en werd loorlijn, die door de Kruininger- loopt met kracht weggeworpen, s spoedig te zien, dat het maken i nieuwe spoorwegverbinding gdurig werk zou worden, omdat arvoor nodig zou zijn de spoor- wee meter hoger te maken. Het van de werkzaamheden is alleen te bereiken, waardoor dit werk t nog langer tijd zou vergen dan hten van de gaten in de zeedijk, rie maanden is de spoor baan door 350 man omzichtig her met grind versterkt, waarns ide zijden een kistdam aange- is. et voorlopig herstel van de spoor- at wordt uitgevoerd door 180 man wachten op het ogenblig dat de 1 worden gedicht en dus de pol- droogvallen. Hopelijk zal dat enkele maanden het geval zijn, met spoed begonnen zal worden herstel van het tweede spoor, il het npgelijk worden met de iienstregeling het traject ook weer izigensverkeer open te stellen. Tot en „dienstregeling" voor oederentreinen per dag in beide tussen Roosendaal en Goes, zandtrein per dag. Dienstregeling wisselt dagelijks [dienstregeling met dagelijks wis- tijden kost vooral op het traject [Oostdijk en Kruiningen veel De verbinding wordt hier l gehouden met een geïmprovi- rveiliging door middel van vlag- s omgelegde en verplaatste we- adre Marie als abinetsformateur aangezocht Zuid-Korea zal bij V.N protesteren In officiële boodschap der Nationale Vergadering Nadat de Zuidkoreaanse Nationale Ver- gadering gistermorgen de buitengewone bevoegdheden voor president Rhee had goedgekeurd, werd besloten, een bood schap aan de Ver. Naties ie zenden, waarin ernstig wordt geprotesteerd tegen een staken van het vuren. In deze bood schap zal voorts worden verklaard, dat Zuid-Korea zich met geweld zal verzet ten tegen de landing van alle buiten landse troepen, die naar Korea komen ■n krijgsgevangenen onder hun hoede te De regering te Seoel protesteerde gis teren tegen de „schending der Zuid koreaanse souvereiniteit" door de Ame rikanen. Toen de leider der Zuddkoreaan- bestandsdelegatie zich voor de radio tegen een wapenstilstand uitsprak, had den de Amerikaanse technici van de om roep de zender uitgeschakeld. Twee her uitzendingen weiden eveneens onderbro- Alles wat Zuid-Koreaan is, waar ook ter wereld, vertelt iedereen, die het 'horen wil, dat wat in Korea gebeurt, verschrikkelijk is. Om er slechts één te citeren: „De Ver. Naties trachten Zuid- Korea te dwingen, de bestandsvoorwaar- te aanvaarden door te dreigen met stopzetting der militaire voorraden levensmiddelen", aldus de Zuidkoreaanse ambassadeur te Washington. Joe Tsaan Jang. Tot nu toe hebben vier van de vijf ian>- den die deel zullen uitmaken van de neu trale commissie voor de krijgsgevange nen, zich met deelname accoord ver klaard. Het zün India, Zweden, Tsjeoho- slowakije en Polen. Alleen Zwitserland heeft nog geen besluit genomen. De Fede. rale Raad zal vermoedelijk in de loop van morgen haar standpunt bepalen. Ook vandaag is het in verschillende Zuidkoreaanse steden weer onrustig ge weest. Te Seoel demonstreerden honder den opgewonden jongelieden tegen het bestand. Een grote menigte bestormde de gebouwen, waarin oorlogscorrespondenten de Ver. Naties zijn ondergebracht. De politie wist de oproerlingen tegen te houden. Ook in Amsterdam een helicopter-terrein Ook in Amsterdam houdt men zich gelijk in andere grote gemeenten van land bezig met het helicoptervraag- stuik. Zo is van de zijde van de dienst gemeentelijke luchthaven Schiphol rapport over dit vraagstuk en de mogelijkheden, die er voor in de hoofd stad zijn, samen-gesteld. De plaats van start- en landingsterrein in de nabij heid van het centrum zal in overleg met de dienst van publieke werken nader moeten worden bestudeerd. In de Kruiningerpolder op Zuid- Beveland hebben de spoorwegen unieke dienstregeling. Bij vloed staat er een paar meter water boven de spoorbaan, maar ra het water bij eb is gezakt, maakt men met een lorry de rails in allerijl schoon om twee goede- rentreinen in elke richting één te laten passeren. om in het water staat. Wanneer naast het hoofd van de postwachter, dat uit het raampje steekt, de uitwaaiende rode vlag verdwijnt en een groene vlag daar voor in de plaats komt, is alles veilig en mag de trein zijn jrit door het water voortzetten. Dadelijk nadat de dienstregeling goed verlopen is en de treinen zijn gepas seerd, is het hoog tijd om de deuren in de dijk te sluiten. Dit alles is tevoren op de minuut af uitgerekend, want de vloed is inmiddels met verraderlijke spoed dichtbij gekomen. Lang duurt het niet of het water sluit zich hoger en hoger tot anderhalf tot twee meter bo ven de spoorbaan en het stationsempla- oement: het verdronken land van" de Kruiningerpolder. Een troosteloos en ge lijk interessant gezicht en tevens het einde van een sedert 21 Mei dagelijks geslaagd experiment van de spoorwegen. Onderzeeboot Zeeleeuw in Rotterdam Het marinecorps van het opleidings kamp Hilversum speelde het Wilhelmus, toen de onderzeeboot Zeeleeuw, de twee de die Nederland in bruikleen van Ame rika krijgt, in de Rotterdamse Waal haven voor de wal kwam. Twee-en tachtig marinemannen keerden hiermede tevens terug van een reis van enkele maanden naar Amerika, waar zij met dit type duikboot vertrouwd zijn gemaakt. De Zeeleeuw zal met het zusterschip De Walrus aan de vlootschouw op 26 Juni in Amsterdam deelnemen. Kuiken met twee snavels en drie ogen In de kippenren van de heer L. Koster, Gasthuislaan 142 te Delft is dezer dagen een wonderlijk kuiken geboren, dat ech ter geen levensvatbaarheid had. Het kui ken van een krielkip had n.l. twee snavels en drie oogjes. De Franse crisis Marie door Auriol aangezocht President Auriol van Frankrijk 'heeft lu de radicale minister van Onderwijs in het demissionaire kabinet van Mayer, André Marie, verzocht een nieuwe rege ring te vormen. Marie zal morgen mede delen of hij de opdracht aanvaardt. Hij staat bekend als zeer pro-Amerikaans. In 1948 was hij ongeveer een maand lang premier van Frankrijk. De 55-jarige Marie heeft in 10 van de 18 na-oorlogse kabinetten van Frankrijk zitting gehad als minister. De huidige regeringscrisis is op één na de langste sinds de oorlog en wordt alleen overtrof fen door de 28-daagse crisis van 1951. Piloot kwam om De Gloster Javelin verongelukt De eerste tweemotorige straaljager met driehoeks- of deltavleugels, de Gloster Javelin, is gisteren op een proefvlucht bij Bristol neergestort. De bekende testpiloot Peter Lawrence deed zijn best, 'het kost bare, geheime toestel te behouden. Toen hij de machine met de schietstoel verliet, het al te laat: de parachute ging niet r open. Precies een jaar geleden ongelukte het eerste proto-type vai Javelin. Bijzonderheden over dit type vliegtuig worden angstvallig geheim gehouden. Luchtvaartdeskundigen menen, dat de Javelin snelheden kan bereiken die ver uitgaan boven de snelheid van het ge luid. Volgens het laatste bericht van het ANP had het ongeluk plaats, toen de machine it een stijle duik in horizontale toestand erd getrokken, hetgeen niet geheel lukte. Straaljager bijna in het IJsselmeer Enkel schapen gedood bij noodlanding Een Gloster Meteor-straaljager van de koninklijke luchtmacht heeft gistermid dag om vier uur voor de dijk tussen Schellingwoude en Durgerdam een ge slaagde noodlanding gemaakt. De beide inzittenden van het toestel (een lesvlieg. tuig), de 30-jarige le luitenant-vlieger P. H. Schmid Crans uit Voorschoten en de 21-jarige dienstplichtige soldaat H. Lin deboom uit Weesp. bleven ongedeerd. Tijdens de landing is het toestel al glij dende een halve slag verticaal omge draaid. Het ligt in een weiland achter de Durgerdammerdük op ca 30 meter af stand van een mast van het hoogspan ningsnet, recht onder de stroomdraden; had de straaljager nog luttele meters verder gevlogen, dan was hij in het IJsselmeer terechtgekomen. De beide motoren zijn licht beschadigd, doch de brandstoftanks zijn intact gebleven. Bij de noodlanding zijn enkele schapen gedood en gewond, die in het weiland liepen, waar het toestel neerkwam. Prinsessen Beatrix en Irene naar Amerika Volgens berichten, die in New York de ronde doen, zullen, naar het ANP meldt, de prinsessen Beatrix en Irene de zomer- vacantie door brengen in Cape Cod (Mas sachusetts). Van de zijde van het Ko ninklijk Huis meende men heden geen commentaar op dit bericht te hebben. Koninklijke belangstelling bij opening Holland-Festival H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard zullen aanwezig zijn bij de oening van het Holland-Festival op [aandag 15 Juni a.s. in het gebouw voor en W. te 's-Gravenhage. Zoals bekend worden op deze avond twee opera's van De Falla uitgevoerd. (Van een onzer verslaggevers) 'T'WEE KUSTVAARDERS zullen elkaar Dinsdag a.s. ontmoeten nabij -*- het lichtschip Goeree om vandaar in gezelschap van een sleepboot, die ook deze kant uit moest, de reis naar Indonesië te beginnen. Het zijn de beide eerste kustvaartuigen, door de P.T. Pelajaran Nasional Indo nesia in West-Europa besteld. Nog 43 van deze schepen zullen op soort gelijke wijze de verre reis ondernemen. Wat deze Indonesische rederij, kortweg Pelni geheten, bovendien in Europa maar dan liefst in Neder land zoekt, zijn de stuurlieden en werktuigkundigen, 250 in getal, die nodig zijn om op deze kustvaarders het eilandenverkeer in de Indone sische wateren te verzorgen. De Pelni is enige jaren geleden opge richt met het doel mettertijd het vervoer tussen de eilanden van de Archipel geheel in eigen hand te nemen. Thans Reacties op de ommezwaai DR KONRAD ADENAUER, de Westduitse Bondskanselier, maakte in de afgelopen dagen in de Bondsdag de indruk, een ontgoocheld man te zijn die zich geheel in het defensief gedrongen voelt. Van de grote zelf verzekerdheid, waarmede hij enkele maanden geleden uit Washington terugkeerde, is weinig of niets overgebleven. Oorzaak daarvan is het Russische vredesoffensief, dat nu ook over Duitsland is losgebarsten. Aan de gemelde omwenteling in Oost-Duitsland wordt tweeërlei uitleg ge geven. 1. Moskou speelt de socialisten in de kaart met het doel, de West- Duitse herbewapening te voorkomen en kanselier Adenauer bij de ko mende verkiezingen ten val te brengen, óf 2. De Russen gaan thans over tot de „daden, niet alleen woorden," die het Westen van hen eist. Adenauer staat machteloos. Zijn pleidooi voor een aansluiting van Duits land bij het Europese leger komt op losse schroeven te staan. Nadat de Bondskanselier in de Bonds- daar, zoals men weet, Nederlandse sche pen. De Pelni is een naamloze schap, waarvan de aandelen in handen Met de IJmuider motorkotter Sterna Um. 99 vertrekt schipper P. v. d. Meij, met stuurman J. Guyt, motordrijver J. van Telgen en de ma trozen M. Plokker, H. de Koster en Ah Bron, binnenkort naar Brazi lië, om daar de visserij uit te oefenen. Op het ogenblik is men druk bezig de kotter in gereedheid te brengen. van de staat Indonesia zijn. Op het ogen blik vaart de Pelni met negen eigen kust vaarders van 500 tot 1200 ton en met vier gecharterde grotere schepen, die het rijst- vervoer van Siam en Bangkok naa donesië verzorgen. De 45 in Europa bestelde kustvaarders worden in vijf types geleverd, n.l. 475 tot 700 ton deadweight. Zij worden uitgerust met vier laadbomen, echolood, draadloze telegrafie en telefonie, ijskas ten, koelkamers en niet te vergeten moderne accommodatie voor de uit 33 leden bestaande bemanning. Acht van de bemanningsleden behoren tot de staf. Duitsland levert aan de Pelni 25 kust vaarders, België 10 en Italië ook 10. De rederij N.V. Gelre Wijsmuller te Baarn brengt met eigen bemanningen 25 schepen naar Indonesië, de fa Larsson te Stock holm zorgt voor het afleveren van de twintig overige. De hier aan te werven stuurlieden en werktuigkundigen gaan zoveel mogelijk met deze transporten mee. De kustv ders varen in convooi naar Indonesië, telkens een aantal. In Indonesië word na enige tijd door de technische deskun digen van de rederij beslist, wie van d« hier aangeworvenen tot kapitein o; hoofdwerktuigkundige bevorderd worden. Twee jaar Uit de collectieve arbeidsovereenkomst, gesloten tussen de Pelni en Centrale van Kapiteins en Officieren ter Koopvaardij, blijkt, dat de Nederlanders bij de Pelni dienst, 80 procent van hun salaris tegen de koers 1 1 naar Nederland kunnen overmaken. De resterende 20 pet. wordt in Indonesië tegen de koers 1 3 uitbe taald. Van dit laatste deel van het salaris over het geheel belasting worden betaald. Het bedrag dat naar Nederland kan worden overgemaakt, is dus belas tingvrij. De duur van het contract is twee jaar. Naar wij van de heer W. F. van Rooy DAT de afgifte van kentekenbewijzen >or automobielen en motorrijwielen wordt versneld en in verband hiermee het aantal ambtenaren Is uitgebreid. DAT het zwembad en restaurant van het sport- en recreatie-centrum Beek huizen te Velp op 17 Juni officieel wor den geopend. DAT de lanen en straten ln de univer- siteitswijk te Nijmegen (het zg. Galge- veld) alle namen zullen krijgen van overleden hoogleraren der Nijmeegse hogeschool. DAT op 18 Juni in Enkhuizen de jaar vergadering wordt gehouden van de vereniging Vrienden van het Zuiderzee- die thans 558 leden telt. DAT de garnizoenscommandant van Amsterdam, kol. J. K. H. de Roo van Alderwerelt, die benoemd is tot verbin dingsofficier bij het Nato-hoofdkwartier te Bad Oeyn-Hausen (bij Hannover) gis teren een afscheidsreceptie hield. DAT op 18 Juni de uitslag wordt be kend gemaakt van de wedstrijd in het bouwen van scheepsmodellen en het te kenen van routekaarten door de school jeugd, georganiseerd door N.C.R.V. en Kon. Rott. Lloyd. DAT tien Belgische journalisten van daag en morgen de gast zijn van de A.K.U.-fabrieken te Arnhem en zü ook de Enkalon-fabriek in Ernmen zullen be zichtigen. DAT K. van Pelt, adj.administrateur van de afd. rentegevende eigendommen te Rotterdam, benoemd is tot gemeente ontvanger aldaar. DAT de oudste Nederlandse boeier, de Tjet Rixt, in 1843 van stapel gelopen, aangekocht is voor het Zuiderzeemuseum te Enkhuizen. DAT Rotterdam met 700.000 Inwoners meer inwoners heeft dan vyf van de elf provincies, t.w. Groningen, Friesland, Drente, Utrecht en Zeeland. Fier rechtop in het zadel nam koningin Elizabeth gisteren voor de poort van Buckingham Palace de jaarlijkse „Trooping the c olour"- parade af ter gelegenheid van haar officiële" verjaardag. Achter de koningin ziet men de hertog van Edinburgh, haar gemaal, in het uniform van veldmaarschalk. te Bussum, vertegenwoordiger van de Pelni in Nederland, vernemen, komen dit jaar de eerste Nederlandse verlofgangers na een tweejarig werkverband uit Indo nesië terug. De meesten van hen zouden de wens te kennen hebben gegeven, bij te tekenen. Om tegemoet te komen aan het grote tekort aan leidinggevend* personeel, moet Indonesië in deze een beroep op andere landen doen. Daarnaast tracht men na tuurlijk in eigen land jongelui te vinden, die naar zee willen en daartoe geschikt zijn. Zo heeft de Pelni op de Zeevaart school te Vlissingen reeds 5 adspirant- stuurlieden en 3 toekomstige werktuig kundigen geplaatst. Zij hopen in 1954 hun opleiding te voltooien. Daarnaast zal te Djakarta binnenkort een zeevaartschool worden geopend. dag zijn voorwaardelijke goedkeuring had gegeven aan een gesprek met de Rus. sen, schetste hij gisteravond in een radiorede in zwarte kleuren de gevaren, die voor Duitsland opdoemen, wanneer de Westelijke Grote Drie met de Russen gaan confereren. In regeringskringen te Bonn was men zeer verrast door de ingrijpende hervor mingen in de Sowjetzone. Sommigen zien hierin een nieuwe aanwijzingen, dat de Sowjet-Unie er naar streeft, met het Westen tot onderhandelingen te geraken over het Duitse probleem. Te Bonn is men hier bezorgd over en Ln regerings kringen gaf men reeds te kennen, dat men slechts bereid is een volledig bij het Westen aangesloten Duitsland te hereni gen. Ook de kwestie van de grens van Oost-Duitsland is wanneer de Russen op hun oude standpunt blijven staan een onoverkomelijke hinderpaal voor een accoord. De Chr.-democratische afgevaardigde Tillmanns gaf gisteren als zijn mening to kennen: „Hier ziet men weer eens de wendbaarheid van de Russische politiek. Consequen-t in het einddoel, maar veran derlijk in metboden. Men doet wat het Westen vraagt, maar het einddoel blijft onveranderlijk". De Westduitse socialisten schijnen zich te verheugen over de jongste Russische stap. aangezien deze de positie van Adenauer verzwakt. Zij hebben voor vol gende week een bijzondere zitting van. de Bondsdag bijeen laten roepen, waarin zij voorstellen willen doen inzake een viermogendhedenconferentie. Dit grote debat over Adenauers eenheidspolitiek wordt met veel belangstelling tegemoet gezien. Fouten erkend De Oostduitse regering heeft inmiddels in navolging van de Oostduitse com munistische partij haar fouten erkend. De levensstanddaard van de bevolking zal worden verhoogd en economische en andere maatregelen tegen niet-commu- nisten zullen vervallen. Er is echter nog geen vergunning gegeven voor reizen naar of door Oost-Duitsland. Het accoord met de Evangelische Kirche van dr Dibe- lius werd eveneens goedgekeurd. Wnd. beheerder beledigd van De Ommelanden Leden ontvingen circulaire van „een journalist" Aan de leden van de coöperatieve fa briek voor melkproducten De Ommelan den te Groningen is een circulaire gezon den. welke ondertekend is door „een jour nalist". Wie zich achter deze naam ver schuilt, is tot nu toe niet bekend. In deze circulaire, die als briefhoofd draagt „Coöperatieve Melkproductenfabriek De Ommelanden", staan tal van verdachtma kingen en beledigende opmerkingen over de waarnemende beheerder van De Om melanden, de heer J. Th. Wierenga. Weer een Everest-top overwonnen Door Indische expeditie Nauwelijks zijn de eerste dragers van de Britse ejepeditie naar de top van de Mount Everest aan de voet van het ge bergte aangekomen, of Reuter meldt uit New Delhi, dat een groep Indische berg beklimmers er dn is geslaagd, de top te bereiken van de Pantsj Tsjoeli. een 6.795 meter hoge berg in de Himalaya. Deze "top was eveneens nog nooit overwonnen. Een Duits alpinist moest het vorig jaar een poging, om deze top te bereiken, op geven. Spijkers met koppen voor E.D.G. Om herziening der grondwet mogelijk te maken T~iE BELGISCHE REGERING is bereid, de grondwet te herzien om deze -L' in overeenstemming te brengen met de behoefte tot het sluiten van een verdrag voor een Europese Defensie Gemeenschap (E.D.G.)Dit heeft Paul van Zeeland, de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, bekendgemaakt. Grondwetsherzieningen in België betekenen kamerontbin ding. De regering zal spoedig een wetsvoorstel tot herziening indienen. Van Zeeland deelde de commissie uit het Belgische Huis vap Afgevaardigden, die op het ogenblik het EDG-verdrag be studeert, mee, dat de regering bereid is, de procedure voor een grondwetswijzi ging onmiddellijk te beginnen. Deze beslissing is gevallen nadat in Belgische politieke kringen maandenlang is geduscussieerd over de vraag, of hetj EDG-verdrag al dan niet in overeenstem-' ming met de Belgische grondwet is. De Christelijke Volkspartij staat in deze achter de regering. Zij wil dat het •erdrag eerst zal worden goedgekeurd, óór de grondwet gewijzigd wordt. De socialisten willen dadelijk vastgesteld zien. welke grondwetsartikelen moeten worden gewijzigd, terwijl de liberalen wil len dat er tegelijkertijd over de grond- vijziging en, het verdrag zal worden gestemd. Een grondwetswijziging dient door beide Kamers van de volksvertegen- oordiging met een twee-derde meerder heid te worden goedgekeurd. Daarna orden de j hamers ontbonden en alge- ïene verkiezingen gehouden. Het nieuwe parlement dat dan gekozen is. zal op- v met twee-derde meerderheid de wijziging moeten goedkeuren. De artikelen ln de Belgische grondwet waar het hier om gaat. betreffen het overheidsgezag „dat slechts wordt aan vaard. waaneer het van de Belgische natie uitgaat" en het recht van de koning, als opperbevelhebber der strijd krachten oorlog te verklaren of vrede te sluiten. Weinig verandering in temperatuur De Bilt verwacht tot genavond: Half tot zwaar be wolkt, met hier en daar eni ge regen. Zwakke tot ma tige wind uit uiteenlopende richtingen. Weinig verande ring in temperatuur. (Opge maakt te tien uur). ZON EN MAAN Zaterdag: Zon van 4.20 tot 21.00 uur; maan van 5.40 tot 22.53 uur. Op 19 Juni

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1