Jtieume £riitsrtie (Ciwranl 75 Jaar en weer predikant Washington, Ottawa en Peking: „Er komt vrede in Korea President Rhee werd voor de zekerheid nog even apart genomen... Frankrijk heeft nog steeds geen kabinet w Hartelijk welkom? Prins Bernhard zal voor radio verkeersdagen inleiden Wist U Gelukgewenst VRIJDAG 5 JUNI 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.- per kwartaal; maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 018 per millimeter (By contract belangrijke korting) Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Vier en dertigste jaargang No 9752 ^Hae.MUcthrtrtUfre «Mjn ceri in legljenspott" Nóg wordt er gestreden, maar Tp*R KOMT VREDE IN KOREA Zowel uit het Geallieerde als uit het communistische kamp stijgt deze roep op. Na drie jaar oorlog en twee jaar vruchteloos onderhandelen zullen de soldaten van de Ver. Naties, de Chinezen en de Noord-Koreanen eindelijk de wapens kunnen neerleggen. Zowel te Washington en Ottawa als te Peking werd tegelijk bekend gemaakt, dat een bestand nu zeer nabij is. Radio-Peking riep om: „Binnen enkele dagen zal er een wapenstilstand zijn." Het enige kleine geschil dat moet en kaanse ministerie van Buitenlandse Za- zal worden opgelost zou volgens wel- ken hebben met klem tegengesproken ingelichte kringen zijn: wat is de toe- dat niet vóór 20 Juni een bestand zou komst van de krijgsgevangenen die niet zijn bereikt. huis terug willen, als de 90 dagen De opperbevelhebber der Ver. Naties ..bezinning" na een bestand zijn ver- generaal Mark Clark, is gisteren in con- streken? Een ieder is echter vol goede ferentie geweest met president Rhee van moed: functionarissen van het Ameri- Zuid-Korea. diens eerste minister, de be velhebber van het Amerikaanse achtste leger, generaal Maxwell Taylor, en de leider van de Geallieerde delegatie te Panmoendjon, generaal Harrison. Onge twijfeld is bij dit onderhoud invloed uit geoefend op president Rhee, toch vooral geen domme dingen te doen, n- vrede kan zijn. Deze bijeenkomst wel nodig, want in het Zuidkoreaanse parlement blijft men aandringen op voortzetting van de strijd, ook n bestand. Gisteravond ontsloeg Rhee Zuidkoreaanse generaals. die zich verzetten tegen het sluiten van een bestand. Hoewel Rhee de laatste dagen een meer verzoenende houding tén op zichte van een bestand heeft aangeno men, wilden hoge Zuidkoreaanse autori teiten zich niet wagep aan een voorspel ling over het al of niet tekenen van een bestandsovereenkomst door Rhee. Nóg vlogen vannacht grote groepen Amerikaanse bommenwerpers naar de vijandelijke stellingen. Nóg werd op ver schillende fronten hevig gevochten. Maar als de tekenen niet bedriegen, zal de zon van een bestand spoedig het Koreaanse strijdtoneel in het licht van de Vrede doen baden Wall Street zeer flauw gestemd De berichten over een spoedig bestand op Korea stemden gistermiddag de New Yorkse effectenbeurs opnieuw zeer flauw. Tegen het slot. konden de verlie zen, dank zij een ingetreden koersherstel, weer gedeeltelijk worden ingehaald. Niettemin sloot de effectenmarkt op een nieuw laagtepunt voor dit jaar. De vredesgeruchten hebben ook op de beur zen van Tokio en Osaka een koersdaling veroorzaakt. De vermaarde Néd. acteur Edu- ard Verkade hoopt 15 Juni a.s. zijn 75ste verjaardag te vieren. We zien hem hier achter zijn wo ning te Breukelen, uitkijkend over de Vecht. In dit huis heeft Ed. Verkade ook gewoond van zijn 2e tot zijn4e jaar. Koningin en Prins naar Amsterdam Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen in de eerste helft van Septem- ber een meerdaags bezoek aan Amster dam brengen. In dit bezoek kan men het herstel van een traditie zien, meldt Trouw. Commandant der Zweedse luchtmacht verongelukt Generaal-majoor Birger Schijberg, de 56-jarige commandant van de Zweedse •luchtmacht, is gisteren tijdens een vlieg, ongeluk in de omgeving van Soeder- hamm, ten Noorden van Stockholm, om het leven gekomen. Aldus is door de Zweedse defensiestaf meegedeeld. Nieuwe leden Kon. Aka- demie van Wetenschappen Bij K.B. zijn bekrachtigd de benoe mingen tot leden van de Kon. Akademie van Wetenschappen, afd. Letterkunde, van: prof. dr G. C. Berkouwer (V.U. te A'dam), prof. dr E. W. Beth (Gem. Universiteit A'dam). prof. dr M. David (R.U. te Leiden), prof. mr J. Eggens (advocaat-generaal bij de Hoge Raad), prof. dr J. P. Kruyt (R.U. tc Utrecht) en prof. dr Th. C. Vriezen (Universiteit te Groningen). Tot correspondent zijn benoemd prof. dr C. Hooykaas (Londen) prof. dr Tjan Tjoe Som (Indonesië). Weer zilveren guldens en rijksdaalders Aanvraag ingediend Gaat de Ommelanden failliet Bij de rechtbank te Groningen is gis termiddag het faillissement van de coöperatieve zuivelfabriek De Omme landen aangevraagd. Op de griffie der rechtbank mocht niet mededelen, van welke zijde de vrage is gedaan. Dc algemene Nederlandse Agrarische Bedryfsbond deelde ons desgevraagd mede, dat de A.N.A.B. het faillissement niet heeft aangevraagd. Na 20 jaar weer ansjovis op Urk aangevoerd Voor het eerst sinds 1932 is v ansjovis op Urk aangevoerd, die werkt zal worden. Zo langzamerhand zijn haring en ansjovis van het IJselmeer verdwenen en haring komt zelfs niet meer op de Wadden aan de buitenkant van de Afsluitdijk. Met ansjovis is anders, want zo nu en dan tracht i nieuw ansjovisgeslacht naar binnen komen. En nu is er buiten de Afsluitdijk w ansjovis gevangen. De prijs is echter niet hoog en de vissers hebben dan ook be sloten de opvangregeling in werking te stellen en de vis zelf te houden zodra de prijs beneden een bepaald bedrag komt. Vrachtauto's brengen de vangst van de Afsluitdijk naar Urk. W^rdt er behoor lijk gevangen, dan zal een groot aantal jongelui gedurende een paar weken een flinke verdienste kunnen maken. Twaalf jaar voor moord op Van Beek Vrouw van slachtoffer krijgt zeven jaar Wegens moord op de 29-jarige arbeider Van Beek veroordeelde de Bredase recht bank gisteren de 31-jarige Roosendaalse chauffeur H. M. tot een gevangenisstraf 12 jaar met aftrek. De vrouw van het slachtoffer, de 30-jarige C. H.,'kreeg wegens medeplichtigheid aan deze moord 7 jaar met aftrek. Veertien dagen ge- Jeden was tegen ieder 15 jaar gevange- -isstraf geëist. Mendès France afgewezen President Auriol heeft nu Bidault aangezocht Frankrijk heeft" nog g^en nieuw kabi net. De verwachting, dat Mendès France als minister-president het vertrouwen de Nationale Vergadering zou krij gen, werd vannacht de bodem ingeslagen, toen de uitslag van de stemming bekend werd. Mendès France had 303 stemmen gekregen, dat was elf te weinig, want om benoemd te worden had hij er 314 nodig. Naar Reuter meldt, ft het vooral aan de afgetreden minister van Buitenlandse Zaken. Georges Bidault, die lid is var de M.R.P. (de R.K. republikeinse volks beweging) te wijten, dat Mendès France niet het vertrouwen van het parlement heeft gekregen. In de wandelgangen ageerde Bidault krachtig tegqn de for mateur. De socialisten, die tot dusverre niet in de regering hebben deelgenomen, stemden vóór Mendès France, terwijl de conservatieven in feite allen tegenstem den. De 87 man tellende Gaullistische groep was verdeeld: 27- stemden vóór en de anderen waren tegen of 'onthielden zich van stemming- Er werd meermalen gestemd, maar geen enkele maal slaagde. Mendès France er in, de hoogste poli- Geen gevolg van ramp Gevallen van paratyphus in Rilland-Bath In Rilland-Bath op Zuid-Beveland zyn verschillende gevallen van paratyphus geconstateerd. Naar wij van de zijde van de inspectie voor de Volksgezondheid vernemen is er geen gevaar voor het overige deel van de bevolking. De ge vallen zijn namelijk niet het gevolg van infectie door waterleiding of riolering, die mogelijk door de ramp zou kunnen zijn ontstaan. De patiënten zijn in het ziekenhuis te Goes opgenomen. Dijkgat Ziekrikzee met 48 caissons gedicht Het gat in de Westhavendijk in Zierik- ee is in de afgelopen nacht inderdaad gesloten. In totaal zijn hier 48 tot zinken gebracht. Autovervoer over de grens met 40 pet gestegen Het vervoer met vrachtauto's naar het buitenland steeg in 1952 naar hoeveel heid en naar de vrachtsom in vergelij king tot 1950 met ongeveertig veertig procent. In 1952 werd voor 836 vrachtauto's, 487 aanhangwagens, 312 trekkers met op leggers van beroepsvervoerders met een gezamenlijke laadcapaciteit van 11.413 ton ontheffing voor internationaal tran sport verleend. Voor eigen vervoerders werd door tussenkomst van de Eigen Vervoerders en Verladers Organisatie (E.V.O.) voor een laadcapaciteit van 14.355 ton ontheffing verleend. Aldus blijkt uit het jaarverslag van e N.I.W.Ö. (Ned. Int. Wegvervoer Or ganisatie). Als bestand er niet komt Taft verklaart zich nader „Eisenhower trok een ver keerde conclusie" „Ik ben voorstander van een militair bondgenootschap in het Verre Oosten, overeenstemmend met het voor Europa geldende Noordatlantisehe Verdrag", al dus verklaarde vandaag de republikeinse senator Taft. Hy voegde er aan toe, dat Eisenhower een verkeerde conclusie had getrokken uit zijn onlangs voor de radio afgelegde verklaring. „Ik heb niet bedoeld, dat Amerika de strijd op Korea buiten de UNO om ge heel alléén moet voortzetten, indien de thans aan de gang zijnde bestandsbespre kingen niets opleveren, doch dat Amerika 'onder die omstandigheden een militair verbond met de geallieerden (inclusief Engeland) zou moeten sluiten ten einde dan gezamenlijk en inderdaad zonder verdere inmenging van de Ver. Naties een eind aan de Koreaanse oorlog te maken", zei Taft. Zondag verkiezingen tieke functie in Frankrijk te bemach tigen. Het negentiende na-oorlogse kabi net moet dus nog gevormd worden. I T\_ p Aan de stemming zijn debatten vooraf- LfG UaSpeH ell 1 OylldïU gegaan, die de gehele Donderdag ge- "AW. deelde vroegen till ItaliaanSe VOlk mede. de volksrepublikein Bidault ver- Zowel de Italiaanse premier, De Gas- zocht te hebben een poging te doen om peri, als de communistenleider Togliatti, kabinet te vormen. hebben gisteren te Rome het Italiaanse volk toegesproken, in de hoop, dit voor hun respectieve opvattingen en doelstel lingen te winnen. De communistenleider verklaarde, tegen de nieuwe kieswet van De Gasperi te zullen blijven strijden. Zo als men weet, bepaalt deze wet, iedere partij of coalitie 64.5 procent de zetels zal krijgen, wanneer vijftig pro cent van de stemmen op die partij of coalitie is uitgebracht. Konsekwent klaarde Togliatti, ditmaal in de verkie zingen niet te zullen samengaan uiterst linkse socialisten, om te voorko- dat De Gasperi meer dan vijftig procent van de stemmen krijgt. In ant woord op een vraag verklaarde Togliatti dat wanneer zijn partij de meerderheid zou behalen, hij zou strevi ming van een coalitiekabinet op brede basis, waarin dus zowel de linkse als de rechtse partijen zouden zijn vertegen woordigd. De Gasperi hielcrweer één van zijn be roemde pleidooien voor de veiligheid en de juiste koers van Italië. De Italianen kennen De Gasperi, hij is de personifi catie van de democratie, waarin zij ver hebben. Zondag gaan de Italia- ter stembus voor de parlementsver kiezingen. j&f M Het Witte Huis: Parijs en Panmoendjon bepalen „Bermuda" West-Duitsland wordt op de hoogte gehouden Te Bonn is officieel bekendgemaakt, dat West-Duitsland geen waarnemer zal mogen zenden naar de besprekingen tus sen de Grote Drie. Tevergeefs is hierop door de Westduitse vertegenwoordiger, Blankenhorn, te Washington aangedron gen. Wél heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, Blan kenhorn de verzekering gegeven, dat de Westduitse regering op dc hoogte zal worden gehouden. Intussen is van socialistische zijde te Bonn ernstige critiek op dr Adenauer uitgeoefend, wegens het feit, dat de Bondskanselier Eisenhowers standpunt deelt, dat de tijd nog niet rijp is voor m viermogendheden-conferentie. Het Witte Huis bevestigde gisteren of ficieel, dat de conferentie der Westelijke Grote Drie is uitgesteld. -Volgens de ver klaring hangt het van de volgende pun ten af. welke datum voor de conferentie zal worden aangewezen: 1. De vorming van een nieuwe Franse regering (een somber aspect, nu Mendès France is af gewezen) en 2. Het verloop van de be standsbesprekingen te Panmoendjon (Een verheugend aspect, nu de vredeskansen zyn toegenomen). autoclub, die een sterrit orga niseert naar de rampgebieden in die provincie. De organisatoren stellen zelf als doel: bevrediging van de nieuws gierigheid. Nu betwijfelen wij, of men er in de Zeeuwse rampgebieden aan toe is, nieuwsgierigheid op prijs te stellen. De zaak wordt echter bedenkelijker, omdat deze sterrit blijkbaar weer alleen Zondag de geschikte dag is geoor- De Engelsen mogen dan een fleg matiek volk zijn, dat neemt t weg, dat ze bij zeer bijzondere gebeurtenissen toch ook wel de bloemetjes buiten kunnen zetten. Daarvan wordt het bewijs gele verd door deze foto, die gister avond in Londen genomen werd. Voor de grote massa gaat het feesten de hele week door Radio zorgt voor schoon middenveld Het streven naar een „schoon" mid- denveld bij athletiekwedstrijden heeft i deeld. de organisatoren van de internatio-1 Nu zullen dan, wanneer althans nale ontmoeting, die morgen op de organisatoren succes hebben, op Zondag baan van Te Werve te Rijswijk wordt gehóuden, ertoe gebracht i unicum in de Nederlandse athletiek- historie te zorgen. Voor de eerste maal in de geschiedenis zal. bij het doorgeven van de uitslagen en overige bijzonderheden worden gebruik ge maakt van „walkie talkie's", waar door men niet alleen een grotere snelheid bij het doorgeven van de resultaten, maar bovendien een scho ner middenterrein hoopt te bereiken. Immers voorheen werd. op Te Werve de pers altijd op het middenveld toe gelaten en ook degenen, die de tech nische nummers van nabij wilden aanschouwen, werd vaak oogluikend een plr-itsje op het middenterrein toe-1 gestaan. Hieraan is nu een einde ge komen en het ziet er naar uit dat ae verandering inderdaad een verbete ring zal zijn. Denk om de voorrang Grote actie in het gehele land van 8 t.m. 13 Juni Prins. Bernhard zal Maandagavond 8 Juni a.s. om vijf minuten over acht n radiouitzending de verkeersdagen inleiden, die van 8 tot en met 13 Juni .s. in het gehele land worden gehouden n die ditmaal in het teken va o o r r a n g zullen staan. Dit heeft de voorzitter van het Ver bond voor Veilig Verkeer, Jhr Th. Röell, medegedeeld op een persconferentie te Amsterdam. De directeur van een grote industriële onderneming, de heer J. Ver kade, bood de verbondsvoorzitter tijdens deze bijeenkomst een film aan. Deze in structierolprent, tot stand gekomen met medewerking van de politie te Amster dam, Haarlem en Hilversum, behandelt DAT de K.N.A.C. bij minister Algera heeft aangedrongen op een snellere af gifte van kentekenbewijzen, daar deze soms 4 a 5 weken duurt en het desbe treffende motorrijtuig gedurende die tijd niet gebruikt kan worden. DAT tegen de reeds 9 maal veroordeel de Engelsman J. W. C., die in Amster dam met valse cheques een oplichting (voor f 400) en een poging tot oplich ting (voor I 1500) heeft gepleegd, voor het A'damse hof 4 jaar is geëist (recht- bankvonnis 2 jaar). DAT 6 Ned. mengvoedersspecialisten (onder wie H. Boeve uit Den Haag en P. Reitsma uit Voorburg) met de Nieuw Amsterdam voor een reis van 6 weken naar New York zijn vertrokken en 4 anderen (o.w. mr S. Leenstra uit Wasse naar en drs H. Vriens uit Scheveningen) per vliegtuig volgen. DAT ged. staten van Noord-Brabant hebben voorgesteld, de hoogheemraad schappen De Brabantse Bandijk en Het Land van Altena op te richten en het waterschap Amerkant en Zonzeel te re organiseren. DAT oud-minister ir H. Vos voor het congres van de Ned. Ver. van Vervoer personeel gisteren in Utrecht een be schouwing gaf over de economische be tekenis van het vervoerswezen. DAT de Hollandse Maatschappij Landbouw Dinsdag in Rotterdam buitengewone watersnoodvergadering houdt. DAT het Instituut van Tuinbouwge- wassen op "16 Juni in Wageningen de jaarlijkse veredelingsdag voor groente gewassen houdt. DAT de in 1843 gebouwde boeier (zeil schip) Tjet-Rixt door de fam. Hepkema uit Heerenveen is verkocht aan het Zui derzeemuseum in Enkhuizen. DAT 100 Ned. kinderen uit het ramp gebied. die tot 15 Juni in Langrune bij Caen in Frankrijk verblijven, feest heb ben gevierd t.g.v. het bezoek van mevr. Van Boetzelaer van Oosterhout, de echt genote van de Ned. ambassadeur in Parijs. DAT alle 175 kinderen lussen 8 en 13 jaar uit het getroffen Rilland-Bath de eerste week van Augustus met zullen doorbrengen in Zaandam. DAT kol. J. L. H. A. Antoni, dant van de kaderschool infanterie. m.i.v. 1 Juni tevens is aangewezen als garnizoenscommandant van Den Bosch. DAT minister Algera vanochtend te Arnhem het internationaal telegraafcon- gres opende, hetwelk tot 13 Juni duurt. DAT de raad van Nieuwe Tonge (Goe- ree-Overflakkee)waar door de waters nood 176 woningen zijn verloren ge gaan, heeft besloten tot de bouw van 120 nieuwe huizen (kosten: ruim f 1 mil- lioen). DAT tegen de 42-j. Nijmeegse kolen handelaar C. P. van D.. die door de P.G.E.M. te Nijmegen gefantaseerde hoe veelheden kolen zou hebben laten boe ken, voor het Arnhemse hof 12 den. waarvan 2 voorw., is geëist (be vestiging rechtbank vonnis). DAT tegen de 50-j. weger D. J. Rotterdamse slachthuis 15 maanden is geëist, daar hy lagere gewichten op de weegbriefjes invulde dan de weegschaal aangaf. DAT tegen de 45-j. Rotterdamse procu ratiehouder P. A. C. van L. 1 maand is geëist wegens poging tot omkoping van een douane-ambtenaar. DAT het grenskantoor Tegelen (L.) thans dag en nacht is geopend. DAT ter voorbereiding van het we reldcongres van Esperantisten (in Aug. 1954 in Haarlem) een comité is benoemd met als voorzitter P. M. Mabesoone te A'dam en als sccr. E. de Wolf te Haar lem. DAT tot lid van de Prov. Staten van Noord-Brabant in de vacature-wylen A. F. Janssens is benoemd verklaard L. C. A. M. Janssens te Tilburg. DAT 489 kinderen uit het geteisterde Strijen (Hoeksche Waard) in Augustus een tiendaagse vacantie doorbrengen in Ede. DAT het Ned. Rode Kruis op 13 Juni 1800 blikjes volle melkpoeder voor de hongerende bevolking van India zal verzenden. de voorrangsproblemen en draagt tot titel „Kijk uit", tevens het motto va komende verkeersdagen. De film zal in vele steden van ons land worden toond als een theoretische inleiding op een practische demonstratie, die met medewerking van de verkeerspolitie o.a. te 's-Gravenhage, Rotterdam en Utrecht op een gevaarlijk kruispunt wordt ge- De politie zal met geluidsversterkers de juiste voorrangsregels onder de aan dacht van het publiek brengen. Voorts zullen de 150 plaatselijke verenigingen en de 250 consuls de juiste toepassing van deze regels propageren met behulp van de nieuwe propagandawagen, met af fiches. strips, kleurplaten, lucifersdoosjes enz. Ook voor de kinderen, vooral op de scholen, zullen tijdens deze verkeers- dagen voorrangsdemonstraties worden gegeven. Tragische gevolgen van de Tsjechische geldzuivering Functionarissen van de „Raad van Vrij Tsjechoslowakije" hebben te New York verklaard berichten te hebben ontvan gen. volgens welke de geldzuivering in Tsjechoslowakije oorzaak van een golf van zelfmoorden is geweest. In Praag is het sterftecijfer zo zeer gestegen, dat begrafenissen 8 a 10 dagen moeten wor den uitgesteld, zo zeiden zij. (Reuter). Betaalmiddelen uit reisverkeer De Nederlandse Bank verleent aan deviezenbanken algemene vergunning tot uitvoer van uit het reisverkeer verkregen Amerikaanse en Canadese dollars en Bel gische franken ter creditering van resp. haar Amerikaanse dollarrekening bij een harer correspondenten in de Verenigde Staten, haar Canadese dollarrekening bij een harer correspondenten in Canada en de rekening nr 1 der Nederlandsche Bank bij de Nationale Bank van België, waar bij de afrekening door de Nederlandsche Bank geschiedt, hetzy door het Belgische franken bedrag te vergoeden op de Bel gische franken-accoordrekening van de desbetreffende devièzenbank bij een harer Belgische correspondenten, hetzij door betaling der tegenwaarde in guldens. 14 Juni, tal van auto's de sterrit door het rampgebied gaan maken. De organisatoren begrijpen blijkbaar zelf toch wel zowat, hoe weinig dit met het karakter van het rampgebied strookt. Het program althans verzoekt de deel nemers, ..in verband met de Zondagsrust" zich in de dorpen zo rustig mogelijk te gedragen en zich te onthouden van luid ruchtig getoeter.... Verder heet het in het program: „Zee land zal U hartelijk welkom heten op Zondag 14 Juni". Maar daar geloven we slechts een bitter schijntje van. FP^T 3aar is voor de Christe- lijke dagbladpers een belangrijk jaar geweest. Vorige maand was het een halve eeuw geleden, dat het eerste num mer van De Rotterdammer van de pers kwam en deze week bestaat het Friesch Dagblad vijftig jaar. Al wordt dit laatste jubileum, evenals dat van De Rotterdammer, eerst in het najaar officieel gevierd, toch willen wij nu reeds een hartelijke gelukwens tot onze vrienden ln Friesland niet doen ont breken. In het blad van de eigenlijke jubileum datum. Woensdag 3 Juni. geven onze vrienden de schijn, trots te zijn op hun krant en dat mogen ze ook zyn. Het Friesch Dagblad is een krant met karak ter en dan verder een met eigen karakter. Het is zoals de redactie schrijft: de strijd heeft het blad nooit geschuwd. En toen er in de jongste oorlog voor een princi piële strijd in de pers tegen de bezetter geen mogelijkheid meer was, hief het zichzelf op. Als Christelijk dagblad heeft de jubi lerende krant aan de Christelijke activi teit op allerlei gebied warme steun ge boden. Maar het heeft daarbij altijd wil len zijn een blad met een eigen Friese aard. De heer H. Algra, die op bekwame wijze de hoofdredactie voert, schrijft er dit van: „Wij zijn er ons steeds van bewust geweest, dat we hier in Friesland te maken hebben met een eigen nationaal leven, met een levende taal- en volksge meenschap. die recht heeft op bescher ming en verdere ontplooiing. Juist daar om heeft nergens een gewestelijk dagblad méér reden, van bestaan dan in Friesland. Elke streek in ons land, die alleen is aan gewezen op de landelijke pers, leeft in armoede en vervreemding. Maar in Fries land zou dat in dubbele mate het geval zyn". Het Friesch Dagblad mag zijn jubileum vieren in een tijd. waarin de waardering voor de Christelijke pers aanzienlijk gro ter is dan zij in het verleden wel is ge- !f, °iue overtuiging, dat het jubilerende blad aan deze groei in de waardering op ruime schaal heeft bijge dragen. leis hogere Jemperaluren Tot morgenavond verwacht De Bilt: Droog, wisselend be- ^wolkt en overdag weer iets hogere temperaturen. Matige x>t zwakke veranderlijke wind. BOUCLÉ TAPIJT BULTHUIS BOTERMARKT 23.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1