Jlieutue gtihsctft GTmirmil Model gemeentedienst Moskou blijft aandringen op conferentie van de Grote Vier Eisenhower, Malenkof en Churchill willen alle drie iets anders Nachtelijke achtervolging per auto bij De Ommelanden? Wist IJ En wat nu? DONDERDAG 4 JUNI 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; f 2.— per maand; 0.47 per week ADVERTENTIËN: 018 per millimeter belangrijke korting) Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHBISTELUK'NATIONAAL DAGBLAD Vooi Leiden en Ometreken .SiutHsutt li «ittlms ■infartlaUjltospotr Vier en dertigste jaargang No 9751 Kwestie OostWest in het brandpunt ENKELE UREN vóór gisteren de Gemenebest-conferentie te Londen begon, heeft Malik, de Russische ambassadeur, een onderhoud gehad met premier Churchill. Het onderwerp van dit gesprek werd ge heim gehouden, doch het is niet moeilijk het te raden: zeer waarschijnlijk kwam Malik nogmaals de nadruk leggen op het Russische standpunt met betrekking tot de verhouding OostWest: „Gelast de Bermuda-conferen tie af en organiseer onmiddellijk een bijeenkomst der Grote Vier." Zoals men weet vreest Moskou, dat de Bermuda-conferentie eerder ongunstig dan gunstig op de verhouding OostWest zal werken. Enige uren later begon de Gemenebest bijeenkomst, waarop o.m. de conferentie der Grote Drie bij Bermuda ter sprake kwam. Churchill verzocht de aanwezige premiers, alle mogelijke steun te ver lenen om te komen tot een standpunt, dat zowel voor de Gemenebestlanden als oor de Ver. Staten aanvaardbaar is. Zowel Londen als Parijs zijn min o! ïeer verbaasd over de reis van Ade- auers vertegenwoordiger, Herbert Blan- kenhorn, naar Washington, waar hij be sprekingen voerde met minister Foster Dulles. In het vooruitzicht van een eenkomst der Grote Drie en de daaruit mogelijk voortvloeiende conferentie der Grote Vier, achtte Adenauer het blijk baar noodzakelijk, nogmaals znij stand punt te onderstrepen: „Een overbrugging van de kloof tussen Oost en West mag riet gepaard gaan met opoffering der Duitse belangen." In de Amerikaanse pers verschijnen thans geruchten, volgens welke het Rus sische staatshoofd Malenkof er bij Eisen hower en Churchill op zou hebben aan gedrongen, een bijeenkomst van de Grote Vier te doen houden in plaats vai voorgenomen conferentie bij Bermuda. In perskringen van de regering te Washing ton verklaarde men niets van een gelijk verzoek te weten. Men herinnerde dat Ike vast op het standpunt t een conferentie der Grote Vier geen zin heeft, zolang Rusland niet door m zijn vredeswil getuigt. Het i: xelfs zó, dat Eisenhower de Bermuda conferentie slechts beschouwd als eer iddel om bestaande verschillen in poli tiek ten opzichte van Rusland uit de weg ruimen. Is die gelijke politieke opvat- dan is bereikt wat Eisenhower jwil bereiken. Een conferentie der Grote |Vier is niet noodzakelijk het gevolg. Zo willen dus Elsenhower, Churchiü O Rosenbergs weigeren schuld te erkennen De atoomspionnen Julius" en Ethel Ro senberg hebben gisteren bekend gemaakt, de Amerikaanse regering aangebo- i heeft, hun levens te sparen, wanneer een schuldbekentenis willen afleggen, r Het echtpaar verklaarde niet op het L inbod te zullen ingaan en liever hun jzienbarend proces tot historie te zien vergaan, zelfs al kost hun deze beslissing [het leven. De terechtstelling is vastgesteld op 18 I Hoewel in het verleden de regering meeft laten doorschemeren tot een der- pelijk compromis bereid te zijn, is het de Jeerste maal dat de Rosenbergs zelf be neend maken dat hun een dergelijk defi nitief aanbod is gedaan. Hurt verklaring is wereldkundig ge- jimaakt door hun advocaat, Emanuel jBloch, die gisteren in de gevangenis een fondephoud met de veroordeelden heeft [gehad. Nu 3500 man Meer zwarte politie in Zuid-Afrika In overeenstemming met het regerings. luit om niet-blanke politie aan te stel- in niet-blanke Zuidafrikaanse gebie- heeft de Afrikaanse minister van [Justitie. Swart, permissie gegeven' om 11500 niet-blanke politie-agenten meer te ecruteren. Volgens de officiële verkla- tng waren op het ogenblik 2.000 niet- blar.ke politie-agenten in opleiding. ~r worden nu nieuwe trainingscentra jopgericht om het toenemende aantal grecruten op te leiden. Eisenhower was voor de televisie President Eisenhower is gisteren met zijn ministers opgetreden voor de televisie. Zijn onedespelers waren: Terbert Brown (Justitie), Ezra Benson (andbouw), George Humphrey )Finan- •vrouw Oveta Gulp Hobby (Ge wondheid en Onderwijs). Z- -bespraken 'oor het oog van het Amerikaanse volk Verschillende nationale en internationale waagstukken. igi Na het feest Malenkof alle drie iets anders. Eisen hower wil alléén de Bermuda-conferentie en verder een afwachtende houding. Churchill wil een Bermuda-conferentie en onmiddellijk daarop een bijeenkomst van de Grote Vier. Malenkof blijft op het standpunt staan, dat „Bermuda" afbreuk doet aan de goede zaak en stelt een middellijke bijeenkomst van de Grote Vier Eenheid in het Westerse kamp is thans echter primair. En Reuter meldt uit Ber muda. dat de Britse organisator van d« bijeenkomst, een vertegenwoordiger var het ministerie van Buitenlandse Zaken te Londen, heeft verklaard, dat de be sprekingen waarschijnlijk 29 Juni zullen beginnen. Zwemgordel nog om Verdronken echtpaar op IJsselmeer gevonden Urker vissers haalden stoffelijke overschotten op Urkcr vissers hebben de stoffelijke overschotten gevonden van de 54-jarige heer E. Spiker en de 43-jarige mevrouw J. Spiker-van Werven uit Meppel. Het echtpaar werd sinds Zondagmiddag mist nadat het de haven van Harderwijk had verlaten aan boord van de valk kruiser Zuiderzee. Gistermiddag haalde eerst de UK 212, schipper Wouter de Vries, het Hjk van een vrouw uit het IJsselmeer op nabij de Kamperdijk in de buurt van Urk. De vrouw had een zwemgordel om. Even later trof de UK 294, schipper Klaas Ras, op ongeveer dezelfde plaats, het l\jk aan met een zwem- De rijkswaterstaat zal overgaan tot het lichten van het wrak, dat in de buurt van Flevostad is gevonden. Het was de tweede schipbreuk met het jacht; de eerste maal, ongeveer een jaar geleden, kwamen er drie leven. West-Europa zit te bibberen van de koude Regen in Italië en weer sneeuw in Zwitserland ons land de temperatuur In sommige centra van de wintersport Hoewel i gisteren weer wat dragelijker was dan Dinsdag, bleef geheel West-Europa nog huiveren onder kou, sneeuwval en regen. In Engeland, Zweden en Duitsland werden voor deze tijd van het jaar onge woon lage temperaturen gemeten. Italië werd geplaagd door zware regenstormen, waardoor hele stadsgedeelten onder wa ter liepen en het 'land in een modderpoel herschapen werd. Op het beroemde San Marco-plein in Venetië stond het water 30 cm 'hoog. In de Oostenrijkse, Franse en Italiaan se Alpen heersten sneeuwstormen. Zwit serse boeren maken zich ongerust ovei -hun vee, dat zij de vorige week naar de bergweiden brachten, en dat de knieën in de sneeuw staat. Neo-tascisten in veikiezingsioes Vijf-en-zestig gewonden te Napels De beruchte verkiezingsroes heeft de Italianen weer te -pakken. Zondag zijn de verkiezingen pas en daarom begonnen ruim duizend neo-fascisten gisteren in het centrum van Napels maar vast hun gemoed te luchten, nadat zij op massa bijeenkomsten door hun leiders „in de stemming" waren gebracht. Een ernstige botsing tussen neo-fascis- ;n en politie volgde, waarbij 65 personen, onder wie tien politiemannen, werden gewond. De „zwarthemden" gooiden met alles wat. zij maar in de vingers konden krij gen: stenen, flessen, stokken etc. De Opstandige menigte was ten leste zó door het dolle heen, dat ook toevallige voor bijgangers, auto's en de ruiten van wa renhuizen het moesten ontgelden. Na enige uren slaagde de politie er in, de 'heethoofden uiteen te drijven. Na overlijden van vrouw Bromfietser verongelukt in Drente De. 50-jarige krantenbezorger F. Hage- doorn te Valthermond (Dr.) is, toen hü met zyn bromfiets afsloeg naar het huis van zijn vader, door een bestelwa gen aangereden. Hij overleed op weg het ziekenhuis. De avond tevoren zijn vrouw ten gevolge van een ziek te gestorven. Het echtpaar laat een zoon van 18 jaar achter. Op de Ceintuurbaan te Amsterdam gisteren een 76-jarige man tegen een tramwagen van lijn 3 opgelopen, waar door hem de rechtervoet werd afge knald. Ned. schip Mart je in nood bij Florida Tankboot Ena aan de grond bij Portorico Volgens U.P. zou het Nederlandse m.s Mart je zich voor de kust van Florida in moeilijkheden bevinden. Een radiobood schap van het schip zei „dat het water maakte en in zinkende toestand was". De Amerikaanse kustwacht heeft een vli,egboot uitgestuurd en een kotter. Het vrachtschip Esso Lima is van koers ver anderd en is op weg naar het Nederlandse schip. Er 'bevinden zich waarschijnlijk 30 k 35 mensen op de Martje, meldt de H.C. Het Nederlandse tankschip Ena van de Petroleum-Maatschappij La Corona heeft bij het verlaten van de haven van San Juan (Portorico) de 'bodem geraakt en is vastgelopen. Het schip kreeg enige too- demsohade. De sleepboot Tyne ran L. Smit en Co's internationale sleepdienst is van Curagao op weg gegaan naar Por torico en heeft inmiddels de Ena bereikt om assistentie te verlenen. Heel wat meer sigaren in rook opgegaan Het feit, dat op 28 Mei 1952 de accijns voor sigaren werd verlaagd, heeft de afzet vergroot. De totale hoeveelheid sigaren en se- noritas, die voor consumptie beschik baar kwam bedroeg nl. in het afgelopen jaar 811 millioen stuks tegenover 71(3 millioen stuks in 1951. Ook de uitvoer bereikte een grotere omvang. De totale export beliep in 1952 aan sigaren 56 (v.j. 42) millioen stuks en aan senoritas en sprietjes 50 (v.j. 37) millioen stuks. hebben de mensen hun ökies, die zij reeds bijna twee maanden geleden had den opgeborgen, weer te voorschijn ge haald. Parijs beleefde Dinsdag de koudste Juni-dag sinds 1876. De maximum-tem peratuur bedroeg 12,8 graden Celsius. Aan de Franse Rivièra was het nog twee graden kouder. Am. Senaat accoord met China-resolutie In gematigde vorm De Amèrikaanse senaat heeft gisteren met algemene stémmén een verklaring goedgekeurd, luidend: „Het Amerikaanse congres is van mening, dat de Chinees- communistische regering niet als ver tegenwoordigster van het Chinese volk in de Ver. Naties moet worden toege- Deze verklaring is veel gematigder dan de aanvankelijk opgestelde, welke de senaat evenwel, op verzoek van presi dent Eisenhower, door de bovenstaande heeft vervangen. Hoofdbestuurslid A.N.A.B. dient aanklacht in wegens poging tot zware mishandeling Het hoofdbestuurslid van de Alg. Ned. tractor getracht hebben de_ heer Van der Agrarische Bedrijfsbond, de heer S. var der Ploeg, heeft bij de Groninger recher- aanklacht ingediend tegen de landbouwer H. te Groningen wegens po ging tot zware mishandeling. Gisternacht de heer H., die een der opposanten is onder de melkleveranciers Ommelanden, met een slinger Koningin Juliana heeft gisteravond .ih Amsterdam het f eestconcert bij gewoond, dat ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Kon. Mannenzangvereniging trApollo" aldaar in Het Concertgebouw werd gegeven. Tijdens de pauze heeft de Koningin de 84-jarige dirigent Fred J. Roeske in de solistenkamer gelukgewenst met dit jubileum en ook met zijn benoeming tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Van Prinses Wilhelmina was er een telegram met gelukwensen. Ploeg te slaan. In zijn driftbui, aldus de j heer Van der Ploeg, zou de heer H. j evenwel mis hebben geslagen en alleen de auto hebben beschadigd. De heer H. heeft verklaard, dat een A.N.A.B.-auto, waarin de heer Van der Ploeg was gezeten, de auto van zijn aan staande schoonzoon zou hebben achter volgd. Deze schoonzoon zou toen uitge stapt zijn en op de wagen zijn toegelo pen, die evenwel steeds terugreed. De heer H. zou toen op de tractor de wagen achterna zijn gegaan gedreigd hebben, doch niet geslagen, j Wij ontvingen vanmorgen deze interessante foto van de Her- tog van Windsor en zijn gema lin, die met even intense be langstelling als de andere fa milieleden van Koningin Eliza beth de grootse plechtigheid van de kroning volgden. De hertog en zijn gade waren ech ter niet persoonlijk aanwezig en namen zodoende hun toe vlucht tot het televisietoestel. (Exclusief N.L.C.) Mevrouw Wisjinsky is ernstig ziek Andrei Wisjinsky is vandaag aan boord van de „Queen Elizabeth" uit New wel gescholden York vertrokken, nadat tevoren bekend i niet geslagen, i was gemaakt dat zijn vrouw ernstig ziek Zaterdag 13 Juni zal te Groningen een j is. Hij werd uitgeleide gedaan door ver- algemene ledenvergadering van De Om-schillende Russen en zes politie-agenten. melanden gorden gehouden. Deze ver- Wisjinsky verklaarde dat hij niet wist gadering is uitgéschreven op verzoek van de leden der oppositie. Op de agenda staat het aftreden van de beide oude bestuursleden, de heren Akkerman en Wieringa, alsmede van de vier oude commissarissen. In Den Haag wordt begin volgende week een vergadering gehouden met de arbiters in het Ommelandengeschil. Par tijen zullen door arbiters dan worden gehoord, terwijl men voorts besprekin gen zal voeren over de boete, die de A.N.A.B. inmiddels van De Ommelanden heeft geëist. Via Eindhoven Ook een helicopterdienst BrusselSchiphol Er zijn plannen om na de opening luchtdienst met helcopters tussen Brussel en Rotterdam die op 1 Augus- start een tweede lijn te begin- van Brussel over Eindhoven naar Schiphol en terug. De tarieven van de dienst zouden in verhouding iets hoger komen te liggen dan de prijzen de normale vliegbiljetten. De oor zaak van de bijslag is. dat bij het rei- per helicopter voor de reiziger het grondvervoer (met bus of trein) komt vervallen, daar hij rechtstreeks op de plaats van bestemming wordt gebracht, aldus meldt het A.D. hoelang zijn vrouw reeds ziek dat het bovendien voor de gemeenschap niet van belang was,, omdat zijn eahtge- note een ambteloos burger is. Op een vraag wanneer hij terug zou keren naar de Ver. Staten antwoordde de Russische diplomaat: „Dat is moeilijk te zeggen, maar waarschijnlijk spoedig." DAT op 6 Juli in Vlijmen (N.-Br.) de gouden 'bruiloften worden gevierd van de echtparen KrielaarsCoensen, Kivits Heymans en Van DalBrokken. DAT tegen de 45-jarige Utrechtse ver tegenwoordiger A. M. V.. die zijn ge adopteerde-zoon zou he">ben aangespoord tot diefstal van f20.000 bij diens stief vader, voor het A'damse hof l'fe jaar is geëist (rechtbankvonnis: 1 jaar). DAT de 36-jarige mev-. J. Sch.H., toen ij een van haar kinderen in haar auto berispte, te Hameien een fietspad opreed waardoor een 6-jarige jongen werd ge dood, door het A'damse hof is veroordeeld tot 3 weken hechtenis en ontzegging van de rijbevoegdheid voor 2 jaar (bevesti ging rechtbankvonnis). DAT de Schriftelijke Vcrkeerspae- dagoog van de K.N.A.C.. waardoor auto mobilisten kunnen meewerken aan el- kaars verkeersopvoeding, gisteren vijf jaar bestond. DAT de 50 Ned. .oorlogsinvaliden, die deze week de gast zijn van een organi satie van Belgische automobilisten, gis teren de plantentuin van het koninklijk paleis te Laeken bezochten. DAT de Wereldbibliotheekvcreniging Zaterdag in Naarden haar algeipenc gadering houdt. DAT tot ridder O -N. is benoemd W- J. F. Pietersz te Willemstad, hoofdcom mies bij de gezondheidsdienst van het eilandgebied Curagao. DAT de ministers Beyen en Luns heb ben besloten een voorschift vast te stel len voor collectieve paspoorten 1953. DAT in de Staatscourant van gisteren zijn opgenomen algemeen verbindend verklaringen van bepalingen van de C.A. O. voor het graflsoh bedrijf en voor het administratief personeel daarvan. DAT op 13 Juni in Breda het 80-jarig bestaan van de suikerfabriek Wittouck (die in de afgelopen campagne ruim 226 millioen kg bieten verwerkte) en het 25-j. jubileum van de directeur ,ir C. J. Asselbergs, wordt gevierd. DAT 40 functionnarissen uit het ramp gebied van Gocree-Overflakkee deze week enkele dagen de gasten zijn van het rampencoroité in het aan natuur schoon zo rijke Holten (Ov.), waar zij op hun verhaal kunnen komen. DAT de 28-j. Van S. uit Rotterdam, die zich schuldig heeft gemaakt aan dief stallen in R'dam en aan flessentrekkerij in èrabantse en Limburgse pensions, in Gennep is gearresteerd. DAT op de kippenfokkerij van de pluimveehouder Kruijtzer in Posterholt (L.) pseudo-vogelpest is geconstateerd e 100 kippen moeten worden vernietigd. DAT twee groepen Deense studenten deze zomer naar ons land komen om te helpen bij de herstelwerkzaamheden ln de rampgebieden. DAT in R'dam na eer. langdurige ziekte op 55-j. leeftijd is overleden J. H. Duurkoop, tot voor kort directeur van het Rotterdams Nieuwsblad. DAT in Zutphen tegen R. uit Winters wijk, die verschillende personen voor meer dan 30.000 heeft opgelicht, een jaar is geëist. DAT de nationale federatie van het Wit-Gcle Kruis op 10 en 11 Juni in Utrecht haar 30-jarig bestaan viert. DA"i" op 16 Juni in Hardinxveld een verenigingsgebouw- met 400 zitplaatsen wordt geopend, hetwelk de scheepswerf De Merwcde t.g.v. haar 50-jarig bestaan heeft geschonken. DAT de Ned. Ver. voor Landaanwin ning op 19 Juni tijdens haar jaarvergade ring in Rotterdam de afsluiting van de zeegaten bespreekt DAT de Alg. Ned. Drogistenbond op 9 Juni in Amsterdam zijn 60-jarlg be- DAT het aantal aangegeven radiotoe stellen in ons land in Mei met 7201 is ge stegen tot 1.784.166 en het aantal aange slotenen op hét radiodistributienet in April met 42 is gedaald tot 483.824. Riksen en guldens worden kleiner jVTlNISTER VAN DE KIEFT heeft x een wetsontwerp ingediend om nieuwe zilveren rijksdaalders en guldens van kleiner formaat uit te geven. De diameter van de rijks daalder wordt van 38 mm gebracht op 33 mm, terwijl daardoor het gewicht van 25 gram wordt ver minderd tot 15 gram. Dit is dus 40 procent minder. De diameter van de gulden wordt van 28 mm ge bracht op 25 mm; het gewicht van 10 gram op e'.-.- gram. Dat is dus 35 procent minder. Op bovenstaan de afbeelding ziet men een afbeel ding van de oude munten op ware grootte. De zwarte cirkels geven de grootte van de nieuwe munten aan. Alles natuurlijk onder het voorbehoud dat de Kamer het wetsontwerp zal aanvaarden. Kans op enkele buien Tot morgenavond De Bilt: Veranderlijke bewolking met hier en daar enkele buien en een kans op onweer, De zelfde temperatuur als van daag .of iets hogere. Zwakke tot matige wind, hoofd zakelijk tussen West en Zuid. tOpgcmaakt om tien uur). 70 IS DAN in Indonesië het kabinet- Wilopo afgetreden. Parlementair en constitutioneel gezien, had dit moeten ge beuren na de gebeurtenissen van 17 Oc tober jl., toen het leger op verschillende ianieren en op verschillende plaatsen da ïgering voor een voldongen feit stelde. Er volgde toen geen kabinetscrisis. Het kabinet-Wilopo, dat altijd zwak was ge weest. bleef eenvoudig zitten en regeerde nog minder dan het voor 17 October had gedaan. Het deed niets, het bleef alleen itten. Het loste ook niets op en trachtte niets op te lossen. Dat kon dit kabinet ook niet, omdat van een werkelijke cen trale regering geen sprake was. Daarvan is na 1949 in Indonesië trou- ens nooit sprake geweest. Verontrustend bleef niettemin, dat elk volgend kabinet in Indonesië zwakker was dan het voor gaande. De onveiligheid bleef bestaan. De corruptie bleef tieren. De productie steeg einig of niets. De oliebronnen werden iet aan de B.P.M. teruggegeven. Aan de onwettige grond-occupatie werd geen einde gemaakt. De plagerijen tegen de Nederlanders gingen voort en namen toe. Zo „regeerde" Jiet kabinet-Wilopo en het had de steun van.de communisten en de communisten sympathiserende partijen. Een dubieuze steun, die elk ka binet van Indonesië zal hebben als het zwak is en hoe zwakker die kabi- worden. hoe groter de steun der communisten, hoe welwillender hun hou ding. Welwillend, uitsluitend in afwach ting van het ogenblik dat een nog zwak kere regering mogelijk lijkt. TV"U is het kabinet-Wilopo gevaUen. Een zwakke poging van minister Roem. de onwettige grondoccupatie door de boeren binnen bepaalde beddingen te ka naliseren, gedeeltelijke teruggave van de grond aan de ondernemingen, schadeloos stelling van de boeren: dc heer Roem had de zaken wel zo voorzichtig mogelijk aangepakt. Niettemin een motie van wan trouwen, die werd gesteund door de P.N.I., de partij van Soekarno. Een wonderlijke rol speelt deze partij. Ze is niet communistisch, maar komt door een extreem en vrijwel uitsluitend op sen timenten gegrond nationalisme voortdu rend in communistisch en vooral ook in anti-Westers vaarwater. Dat men daar door het land naar de chaos drijft, schij nen de P.N.I.-leiders niet te beseffen of het schijnt hun niet te deren. In de practijk is de leuze van de P.N.I.: „Weg met de ondernemers". Dit betekent: „Weg met de Nederlanders". En dan zal er helemaal niet meer geproduceerd wor den, er zal niet meer geëxporteerd wor den en het land wordt op die manier rechtstreeks gedreven in de armen van Moskou cn of Peking. ATEN kon de val van het kabinet-Wilopo zien aankomen. Het kon struikelen over tientallen betrekkelijk onbelangrijke vraagstukken. Betrekkelijk onbelangrijke, als men die vraagstukken ziet tegen de achtergrond van het communistische ge ilet is op zichzelf zeker niet erg, dat het kabinet-Wilopo is gevallen. Het was eigenlijk al geen „regering" meer. De grote vraag is echter: wat nu? Want president Soekarno is anti-Westers en hij speelt als president en als machtsfactor ichter de schermen met zijn P.N.I.- rienden een uiterst gevaarlijk spel. Komt er een nog zwakker kabinet, dat iog meer meeloopt met de communisten n de verwante groepen? Dat moet haast wel. want voor een oplossing in een an dere richting met figuren als de sultan Djokja en Sjahrir lijken de tijden rijp. En dus vermoedelijk: een andere Wilopo of Wilopo zelf. Met hetzelfde slappe besluiteloze geknoei. En weer de de communisten tot er een gun- rnt komt. Tot ten slotte het grote moment komt, waarop de communisten een serieuze greep naar de macht zullen doen. Thans staat het communisme in Indonesië voor de deur. Het wachten is een gunstig ogenblik om die deur in te trappen. En als dat gebeurt, achter die deur maar weinig weer- :and te verwachten. ZON EN MAAN Vrijdag: zon 4.23 tot 20.54 uur; maan 06 tol 13.28 uur. Op 11 Juni Nil

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1