De 37 mannen en vrouwen, die Leiden gaan besturen C—"1^7.1 mfht LEIDENS WETHOUDERS VAN NU EN STRAKS NIEUWE LEIDSCHE COURANT 5 DONDERDAG 28 MEI 195 Prot.-Christelijke Groep D. van der Kwaak D. van der Kwaak, Thorbeckestraat 37, werd in 1906 te Zoeterwoude (Leiderdorp) geboren. Na een Muloschool te hebben doorlopen, was hij enige jaren werk zaam bij de Nationale Bankvereniging (thans Rotterdamsche Bank). Toen volgde zijn aanstelling bij de hoofdboekhouding van de P.T.T. te Den Haag. In 1931 werd hij verbonden aan de Armenraad te Lei den (nu Sociale Raad). In 1946 werd hij tot chef de bureau benoemd. De Her vormde Gemeente diende hij in verschil lende functies. Verschillende takken van Chr. jeugdwerk hebben reeds van zijn gaven en talenten gebruik gemaakt. Hij is voorzitter van de afdeling Leiden van de C.H.U. en bestuurslid van de kamerkring Leiden. In 1946 werd hij tot wethouder van financiën gekozen. Mi C. Woudstia Mr. C. J. Woudstra, Van den Brande- lerkade 16, de leider van de Prot-.-Chr. fractie in de Leidse raad, werd in te Leiderdorp geboren. Hij studeerde rechten aan de Leidse universiteit en vestigde zich voorts te Den Haag als ad vocaat. In 1937 verplaatste hij zijn kantoor naar de Sleutelstad. Hij is o.m. lid van de landelijke commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, tweede voorzitter van de A.R. kiesvereniging en juridisch adviseur van verschillende organisaties op het gebied van ambacht, kleine nij verheid en industrie. J. van Iteison J. van Iterson, Oude Singel 190, heeft sinds 1946 in de Leidse raad zitting. In 1901 werd hij te Leiden geboren. Reeds op 20-jarige leeftijd vestigde hij zich als zelfstandig aannemer in zijn geboortestad. Door studie wist hij zich omhoog te wer ken tot taxateur, makelaar en expert. Zijn kwaliteiten stelt hij ook in dienst va missie van de kamerkring Leiden der C.H.U., commissaris van het gebouw Chr.-sociale belangen en bestuurslid de bond van huis- en grondeigenaren. R. Knelsch A. Knetsch, Stieltjesstraat 29, werd in 1893 te Noordwijk geboren. Hij kwam reeds op jeugdige leeftijd in het bloem bollenvak. In 1919 al vaardigde de A.R. kiesvereniging te Lisse hem af naar de gemeenteraad. Als lid van de Leidse raad (sinds 1946) heeft hij zitting ii commissies personeelszaken en social) ken. In 1920 werd hij benoemd tot troleur van de arbeidsinspectie, sinds 1922 te Leiden. In de Chr. vakbeweging alhier is de heer Knetsch een goede be kende. Hij is voorzitter van de afdeling Leiden van de Ned. Chr. bond van over heidspersoneel, ouderling van de Her vormde Gemeente en lid van het college van notabelen. L. Questroo L. QueStroo, Nwe Rijn 51, is vooral in het zakenleven een op de voorgrond tre dende persoonlijkheid. In verscheidene verenigingen bekleedt hij bovendien leidende functie. Zo is hij bestuurslid de vereniging Koninginnedag en var Chr. oranjevereniging, tweede voorzitter van de afd. der Chr. Hist. Unie, voor zitter van de plaatselijke commissie var de Ned. padvinders, diaken van de Her vormde Gemeente en secretaris van hei kinderhuis Voordorp. Ook is hij voorzit ter van het district Leiden van de Ned. vereniging van ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd. Mr di H. D. M. Knol Mr dr H. D. M. Knol, Steenschuur 16, in 1946 in de raad gekomen, is een expert op financieel gebied. Hij is Leidenaar van geboorte. Zijn studie werd bekroond door zijn promotie tot doctor in de rechtswetenschappen aan de V.U. te Am sterdam dn 1936. Mr dr Knol (A.R.) leraar aan de Chr. H.B.S. en vele jaren directeur van Kennis is Macht. Hij voert de directie van een accountantskantoor en zijn kwaliteiten vonden erkenning ir zijn benoeming tot voorzitter van d< Ned. broederschap van accountants. Ver. schillende wetenschappelijke werken zijn van zijn hand verschenen Het Chr. jeugdwerk had en heeft nog zijn volle belangstelling. B. de Kier B de Kier, Oude Singel 236, werd op 14 Juni 1908 te Leiden geboren. In het sociale leven van de Sleutelstad ii geen onbekende figuur. Hij is concierge geweest van het gebouw voor Chr. belangen. Hij is nog concierge van de Chr. kweekschool te Leiden. In verschil lende verenigingen heeft hij een voor aanstaande functie bekleed. Met name het jeugdwerk van Prediker had zijn volle belangstelling, alsmede het Zon dagsschoolwerk van de Kooiwijk der Hervormde Gemeente. Hij is tweede voorzitter van het Herv. vrijwilligers corps. S. M. Stolp S. M. Stolp. Rodentourgerstraat 70, is ook een expert op financieel gebied. In 1946 deed hij zijn intrede in de Leidse raad. In 1908 werd hij te Baarn geboren. Hij bezocht de middelbare en hogere handelsschool te Amersfoort, waarna hij als boekhouder in dienst trad bij Bonda's veevoederbureau. In 1934 werd hij tot procuratiehouder benoemd, welke func tie hij tot 1 Augustus 1939 heeft bekleed. Toen ging hij een accountantskantoor leiden. Hy is did van de commissie van beheer der Geref. Kerk en penning meester van de A.R. kiesvereniging. B. Huurman B. J. Huurman, Vinkenstraat 6, werd in 1905 te Leiden geboren. In 1926 kwam hij bij zijn vader dn het aannemings bedrijf B. J. Huurman en Zn aan de He- rengracht. Als bouwkundige, aannemer en taxateur heeft hij zich ruime bekend heid verworven. Hij is voorzitter van de afdeling Leiden van de aannemersbond, van de Leidse bouwkring en van de Leidse bond van huis- en grondeigena ren, alsmede van de vereniging van af gestudeerden van middelbaar technische scholen in Nederland. Enkele andere functies: lid van de huisvestingscommis sie, notabel van de Hervormde Gemeente en adviseur van de vereniging voor Chr. onderwijs. Vóór de oorlog had hij reeds zitting in de raad voor de C.H. Unie. Katholieke Volkspartij S. Menken S. Menken, De Laat de Kanterstraat 20, werd in 1909 in Leiden geboren. Hij stu deerde aan de R.K. economische hoge school te Tilburg en is sinds 1946 wet houder van sociale zaken. Hij is voor zitter van de afdeling Leiden van de K.V.P., bestuurslid van de statencentrale en lid van de partijraad. Verder bekleedt hij verschillende sociale functies, als voorzitter van de sociale raad, van de commissie van advies van het geweste lijk arbeidsbureau, van de huuradvies commissie Leiden, van de commissie na zorg buitengewoon lager onderwijs en bestuurslid van het centraal orgaan van de vereniging van Ned. gemeenten. F. C. de Hosson F. C. de Hosson, Gangetje 6, werd in 1908 te Dordrecht geboren. Hij doorliep een Mulo-school en vestigde zich in 1940 alhier als textieldetaillist. In 1946 werd hij in de gemeenteraad gekozen. Hij is voorzitter van de R.K. (middenstands bond in het bisdom Haarlem, lid va middenstandsraad, lid van de raad maatschappelijk en cultureel overleg, te Leiden, lid van he>t hoofdbestuur van de R.K. beroepskeuzebureau's, bestuurslid van de inkoopcombinatie „Union" en be stuurslid van de V.V.V. Leiden. A. van Dijk A. van Dijk, Van der Waalsstraat 16, werd in 1899 te Alkmaar geboren. Hij doorliep daar de burgeravondschool en behaalde later het diploma A scheeps- werktuigkuntiige. Aan de Amsterdamse MT.S. wist de heer Van Dijk beslag te leggen op de diploma's B en C. Van 1928 tot 1930 was hij chef technische dienst in het St-Ëïisabethziekenhuis te Alkmaar. Nu is hij dat in 'het gelijknamige zieken huis alhier. In 1939 werd hij tot lid van de Leidse raad gekozen. Hij is voorzitter van de afdeling Leiden van de R.K. bond voor het gezin. P. C. A. ten Broek P. C. A. ten Broek, Lammenschansweg 50, werd in 1886 te Amsterdam geboren. Hij vestigde zich in Leiden als bouw ondernemer. In 1949 kwam hij in de Leidse raad Hij heeft zitting in de com missies openbare werken. Lakenhal, volkscredietbank, slachthuis, huisves tingsaangelegenheden en noodwet-ouder domsvoorziening. Van zijn functies noe men wy: hoofdbestuurslid van de Ned. bond van huiseigenaren, secretaris van de Leidse bond. idem van de Leidse bouwkring en gewestelijk secretaris van de Ned. bond van bouwondernemers. J. A. E. Aalders J. A. E. Aalders, Morssingel 10, werd in 1905 te Leiden geboren. Hij studeerde aan de R.K. H B S. te Katwijk en een textielschool in Engeland en is d teur van een textielfabriek alhier. In 1946 kwam hij in de Leidse gemeente raad. Enige functies van dhr Aalders zijn: lid Kamer van Koophandel, lid van de provinciale commissie voor de werk gelegenheid, voorzitter van de R.K. werkgeversvereniging kring Leiden en lid van de Leidse raad voor maatschap pelijk en cultureel overleg. H. W. 1. W. J. Kortmann H. W. J. W. J. Kortmann, Lorentzkade 5, werd in 1905 te Zoeterwoude geboren. Hij studeerde aan de Leidse Universiteit en deed in 1931 zijn artsexamen. In 1933 vestigde hij zich alhier als huisarts. In 1945 deed hij zijn intrede in de nood- gemeenteraad van Leiden. Hij is presi dent van de St-Vincentiusvereniging, medisch adviseur van het R.K. bureau voor huwelijksvoorlichting alhier en voorzitter van de R.K. bond van zieken- verplegenden. Mej. M. M. Noordman Mej. M M. J. Noordman, Haagweg 59. werd in 1921 te Leiden geboren. Zij door liep eerst een Mulo-school en later een huishoudschool in Frankrijk. Thans is zij leidster van de Mater-Amabilisschool, die werkende meisjes opleidt voor de huishouding. K. F. de Bree K. F. de Bree, Kastanjekade 8, werd in 1906 le LJsselstein geboren Hij vestigde zich in 1929 als grafisch tekenaar te Lei den en was tot 1938 werkzaam bij V. en D. Nu werkt hij bij Koningsveld en Zn In 1945 werd hij bestuurslid van de R.K. grafische bond. In 1952 werd hij gekozen tot bestuurslid van de afdeling Leiden van de K.V.P. Voorzitter van de 37 Volkspartij v. Vrijheid en Democratie G. Hagens J. G Hagens, Van Oldebartieveld- straat 30, werd in 1889 te Oldemarkt ge boren Nadat hij enige jaren het onder wijs had gediend en vier jaar in militaire dienst had vertoefd, werd hij geplaatst bij de rijksaccountantsdienst. Hij werkte in Haarlem, Eindhoven en Leiden, in de Sleutelstad van 1 Maar; 1926. Na als reserve-majoor van April 1939 tot aan de capitulatie gemobiliseerd te zijn geweest bij de grenstroepen en het noordelijke vak van de IJssellinie te hebben gecom mandeerd, werd hij spoedig na zijn terugkeer in de genoemde burgerwerk kring gedetacheerd op de inspectie belastingen tweede afdeling te Leiden belast met de leiding van de afdeling vennootschapsbelasting. Daarna volgde zijn benoeming tot inspecteur der directe belastingen. Mevr. S. A. Th. Goudswaard- Knipscheer Mevrouw S. A. Th. Goudswaard- Knipscheer, Burggravenlaan 247. werd in de Zaanstreek geboren als dochter van een predikant. Zij studeerde aan de HBS. te Zaandam en de universiteit te Amsterdam, waar zij slaagde voor het examen apotheker. In 1919 trad zij in het huwelijk. Vervolgens bracht zij een aan tal jaren door op Curagao en in Ned Indië. Via het lidmaatschap van de ver eniging voor vrouwenbelangen en gelijk staatsburgerschap en van de vaderlandse club werd zij lid van de volksraad i 1940, welke functie zij vervulde tot aa de capitulatie. In April 1946 keerde z naar Nederland terug, na het kamplevei in het bezette Indië grondig te hebben meegemaakt. Mevrouw Goudswaard werd lid van het comité-Oud en vervol gens hoofdbestuurslid van de V.V.D. In 1949 kwam ze in de Leidse raad. Mr 1. Diijber Mr J. Dryber, Rapenburg 81, werd in 1924 geboren te Malang. Hij voLgde on derwijs in het Gooi. In 1943 behaalde hij het einddiploma gymnasium A te Hil versum. Na een jaar op de rijksbelas- tingacademle te hebben gewerkt, kwam hij in 1945 als student te Leiden. In 1950 slaagde hij voor het doctoraal examen Ned.-Indisch recht, in 1952 voor een soortgelijk examen Ned recht. Sinds 1950 is hij als adjunct-secretaris van curatoren aan de Leidse universiteit ver bonden. Gedurende een jaar was hij lid van het bestuur van de 3-Octobervereni- ging. Partij van de Arbeid C. van Schalk J. C. van Schaik, Cronesteinkade 14, werd in Noord-Holland geboren. In Zee land volgde hij het hiiddelbaar onder wijs. In 1919 kwam hij naar de Sleutel stad, waar hy drie jaar later hoofd werd van de Duivenbodestraatschool. Daarna was hij hoofd van de school Maresingel en de avondschool voor vervolgonder wijs. Als lid van de SD A.P, trad hij in de politiek niet op de voorgrond. Maar na de oorlog werd hy voorgesteld als wethouder, in welke functie de heer Van Schaik vele en veelzijdige werkzaam heden verricht heeft, niet alleen in .het belang van de scholen, maar ook in dat van het culturele leven in onze stad. A. J. Jongeleen A. J. Jongeleen, De Sitterlaan 38, be vindt zich reeds lang op het politieke pad. Sinds 1924 is hij bestuurslid van de Partij van de Arbeid in onze stad, voor. heen S.D A.P., vele jaren, als secretaris, daarna enkele jaren als tweede voorzit ter en'later als voorzitter. Thans is hij voorzitter van het gewestelijk bestuur, lid van de partijraad en lid van Prov Staten. In 1946 werd de heer Jongeleen wethouder van openbare ken. Vooral de woningbouw heeft hem in deze tijd veel zorgen, maar ook veel genoegen bezorgd. Dit jaar hoopt hij de drieduizendste nieuwe woning te openen. Dr Goslings Dr J. Goslings, Rijnsburgerweg 42, werd in 1903 te Malang geboren. In 1939 vestigde hij zich als internist in Leiden Aan het academisch ziekenhuis alhier is hij verbonden voor rheumatische aan doeningen look aan Sole Mio). Naast zijn medische praktijk bekleedt dr Gos lings nog verschillende functies. Zo is hij lid van d^ kerkeraad der Doopsgezinde Gemeente en hoofdbestuurslid van de Doopsgezinde zendingsvereniging, geneeskundig gebied is hij nog voorzitter van de Europese liga voor de rheumatiekbestrijding. Ook als inspec. teur volksgezondheid voor de rheuma- tiekbestrijding had hy een werkzaam aandeel in de arbeid op dit terrein. In 1946 kwam hij in de raad. Mevrouw C. P. Braggaar- de Does Mevrouw C. P. Braggaar-de Does, Drie-Octoberstraat 58, zit al lang in de Leidse raad. Verleden jaar vierde zij on der grote belangstelling haar zilveren jubileum als raadslid. Zij was niet de eerste vrouw uit de arbeidersbeweging, die in de raad kwam, wel de enige op dat tijdstip. Deze vrouw is de zestig al gepasseerd, maar onverminderd is het vuur. waarmee zij haar werkzaamheden aanpakt. Veel heeft zij gedaan voor het consumentencrediet, de armenraad en de stichting maatschappelijk werk op humanistische grondslag. Om slechts enkele dingen te noemen. J. H. Schüller J H. Schüller, Jan van Houtkade 2, is werkzaam bij het rijksmuseum voor natuurlijke historie aan de Raamsteeg. Hij kwam er als bediende tweede klasse, werd acht jaar later bevorderd tot tim- in 1942 tot technicus tweede D. v. d. Kwaak (P.C.) S. Menken (KVP) J. C. van Schaik (PvdA) A. J. Jongeleen (PvdA) klasse en in 1946 tot technicus eerste klasse. Sinds 1925 maakt hij deel uit de Leidse raad voor de P.v.d.A. (vroeger S.D.A.P.)Reeds in 1922 had hij zitting in de commissie tot bestrijding van de werkloosheid. Hij is voorzitter van de Leidse bestuurdersbond, van de raad van overleg, van de afdeling Leiden van de algemene bond van ambtenaren, van de unie van overheidspersoneel en van de stichting Ons Centrum, die het gebouw aan de Hooigraoht exploiteert. Drs J. M. van Stralen Drs J. M. van Stralen, Rynsburgerweg 108. zittend raadslid, werd in 1921 te Leiderdorp geboren Hij bezocht hier het stedelijk gymnasium en aanvaardde in 1945 het hoofdredacteurschap van de in Leiden verschijnende Kroniek van de Week. waaraan hij ook al in de bezet tingstijd verbonden was. Na enige tijd zette hij zijn studie voort aan de Leidse universiteit, waar hij in November 1952 slaagde voor het doctoraal examen ge schiedenis en staatsinrichting. Hy is leraar geschiedenis aan een lyceum in Voorburg. C. Piena C. J. Piena, Harbmanstraat 17, werd in 1908 te Leiden geboren. Hij is als ama nuensis verbonden aan de afdeling keel-, neus. en oorheelkunde van het acade misch ziekenhuis. Van zijn functies noe men we secretaris van de Leidse be stuurdersbond, lid van de commissie voor bijstand gewestelijk arbeidsbureau, lid van de raad van de arbeid, lid van de commissie tot bestrijding van de werkloosheid in Leiden, bestuurslid van de raad van overleg en lid van S.W.G. De heer Piena is ook verbonden aan het bureau voor arbeidsrecht alhier en aan het regionaal bureau voor arbeidsrecht. In 1939 kwam hij in de raad. E. Meester E. Meester, Lammenschansweg 102, werd in 1919 te Zwolle geboren. Hy be zocht er de ambachtsschool en werd electrotechnisch instrumentmaker. 1946 vestigde hij zich te Amsterdam werd daar lid van de raad voor P.v.d.A. Zes jaar later verhuisde hij naar Leiden. Hij is secretaris van het ge west Zuid-Holland van deze party, lid van de partijraad en lid van de Ned. raad voor de Europese beweging. W. F. van der Burgh W. F. van der Burgh, in 1902 te Lei den geboren, heeft zich vele jaren bezig gehouden met het Chr jeugdwerk in onze stad. Van. de Chr. jeugdorganisatie Phebe is hij een van "de oprichters. Als leider heeft hij verscheidene malen deel genomen aan de zomer-jongenskampen. Verscheidene jaren heeft hij als contact persoon een actief aandeel gehad in het bijzondere Kerkewerk in het stadsdeel Levendaal. Voor de oorlog was hij de Ohr, Hist, beginselen toegedaan. Hij is nu bestuurder van de afdeling Leiden der Prot.-Chr werkgemeenschap ii P.v.d.A., secretaris van de gewestelijke federatie Zuid-Holland-Noord en lid heit landelijk bestuur. Voorts 'lid var afdelingsbestuur en van het gewestelijk bestuur van Zuid-Holland van de partij, ruim dertig jaar is hij werkzaam bij het hoogheemraadschap Rijnland. Sinds 1946 raadslid. Mej. A. J. van Nienes Mej. A. J. van Nienes. Gerecht 10, werd te Horst in Limburg geboren. Zij bezocht de .huishoudschool te Coevorden en heeft zich nadien op verschillende plaat sen verder algemeen ontwikkeld. In 1938 werd zij benoemd tot directrice van het vrijz-Chr. federatiehuis aan het Gerecht Haar organisatorische vorming deed zij voornamelijk op in ziekenhuizen in Am sterdam en Den Haag. In 1949 kwam zij in de raad. H. Zunderman Jt alhier als boekhouder werkzaam, zijn zeer vele functies noemen wij: secre. taris van Humanitas, idem van de afd. Leiden van de Ned. vereniging tot af schaffing van alcoholhoudende dranken, voorzitter culturele raad, bestuurder het instituut voor arbeidersontwikkeling, lid van de culturele adviescommissie, stuurslid van Pro Juventute, voorzitter van de moderne jeugdraad, bestuurder van de L.J.A. en lid van de Leidse sportstichting. In 1949 deed hy zijn in trede in de Leidse raad. H. C. van der Hoeven H. C. van der Hoeven, Diefsteeg 17, is geboren in 1925 In 1946 en 1947 was hij voorzitter van de Nieuwe Koers, de jon gerenorganisatie in de P.vd.A. Daarna dompelde hy zich onder in studie (sociale verzekering) tot 1950. In dat jaar aanvaardde hij verschillende functies in de partij, die hij sinds Januari 1951 dient als voorzitter van de afdeling Leiden. Hij is een van de oprichters van het jeugdparlement Werkzaam bij de zie- kerïfondsadiministratie. M. Sommeling M Sommeling Julianakade 1, werd geboren in 1910. In 1926 ging hij in het bouwbedrijf werken. Drie jaar later werd hij lid van de algemene Ned. bouw- arbeidersbond en na het volgen van en. kele cursussen werd hij gekozen tot af delingsbestuurder, eerst tweede secreta ris en later eerste penningmeester. Na de oorlog trad hij bezoldigd in dienst de bond als secretaris van de afdeling Leiden. Als zodanig heeft hy zibting in verschillende bedrijfscommissies. In 1929 werd de heer Sommeling lid van het SDA.P. C. F. Lardee C. F. Lardee, De Genesrtetstraat 44, is 52 jaar oud. Hij is kapper van beroep De heer Lardee houdt zich daarnaast vooral met het speeltuinwerk bezig. Zo is hij een van de oprichters van de speel tuinvereniging Westenkwartier, van d« bond van speeltuinverenigingen Leiden en Omstreken (waarvan hij nu erei zitter is) en van de buurtvereniging Haagwegkwartier. Sinds 23 jaar bekleedt hij de functie van voorzitter van de Leidse afdeling Ons Belang van de Ned. kappersbond. In 1949 kwam de heer Lardee in de Leidse raad voor de P v.d.A. Noemen we nog zijn toestuurslidmaat schap van. de Leidse Jeugd-Actie. J. A. van der Horst De heer J. A. van der Horst, die op zulk een wonderlijke wijze in de Taad kwam, is 34 jaar oud. Hij is ambtenaar bij de Plantenziektenkundige Dienst en studeert voor het Staatsexamen. Sinds de oprich ting is hij lid van de P.v.d.A., maa treedt niet op de voorgrond. Communistische Partij Nederland H. van Weizen H. van Weizen werd in 1893 te Leiden geboren. Van zijn twaalfde tot zijn veer. tigste jaar was hij werkzaam in de siga- remndustrie. In 1911 werd hij lid van d( sociaal democratische partij en in 1918 van de communistische partij Holland (later C-P. Nederiand). Na de bevrijding verbond de heer Van Weizen zich redac tioneel en administratief aan het dagblad De Waarheid. In 1933 kwam hij in de' raad als opvolger van dr Knuttel. Mevrouw J. M. Vijlbriei Mevrouw J. M. Vijlbrief, Parkstraat 57, werd in 1901 alhier geboren. Zij is huis vrouw en was eerst als coupeuse in stad werkzaam. In 1946 deed zij voor de CP.N. haar intrede in de Leidse raad. Ze is secretaresse van de afdeling Leiden van deze partij. Activiteit en nauwkeurigheid. Met de woorden kan het functi verkiezingsdienst van de N.L.C. giste avond worden getypeerd. De organisai klopte weer uitstekend, dank zij de kns pe wyze waarop ieder z'n taak verriehl en verantwoordelijkheid kon drage Rustig, maar uiterst snel zijn de gevens verwerkt, en toen de zetelve deling was uitgerekend, konden bulletins al spoedig de deur uit. Ook bewoners van de dorpen in de omstreki waren vlug op de hoogte van de cijfe van eigen woonplaats. Ook deze keer volgde men by de v, stelling der telverdelingJ het systcei van onze sti genoot, mr ir Westra. De he| Westra, mede ir H, Boter ons gebou^ verleenden de bereken! gen hun gewaarde dewerking. In de de hebben tient MR IR J. WESTRA len belangstellenden zich tot ons gewei met de vraag of we heus wel de juii cyfers publiceerden. In de stad en in zalen vernam men immers ook wel heel andere getallen. Inderdaad blekj*- sommige Leidse rekenmeesters keer aardig naast te zijn, maar de N.O] uitslagen waren niet alleen het sne bekend, maar tevens geheel juist. Voor ons, die volkomen zeker v van de correctheid van onze bulletd" waren de verwarring en de twijfel, i hier en daar heersten, wel een tikje vi jg) makelijk. In de zalen hield men de m« To sen volstrekt onnodig uren in gn spanning, ondanks onze herhaalde bevi tigingen. Eerst toen men op het Stadh zover gevorderd was, dat men onze slag kon bevestigen, week de onzeki heid. Aan hen, die waren ingeschakeld onze verkiezingsdienst, de staf van dacteuren, de correspondenten, de k< riers, en alle anderen, betuigen wij hartelijke dank. Directie N.L.C Negen nieuwe gezichte in de Leidse raad Nieuwe raadsleden: Prot.-Chr. Groep: B. J, Huurmita; K.V.P.: mej. M. M. J. Noordm en K. F. de Bree. V.V.D.: J. G. Hagens en mr Drijber. P.v.d.A.: E. Meester, H. C. van <j Hoeven, M. Sommeling en J. A. der Horst. H7 Wie niet terugkeren ii Leidens raad In de Leidse raad keren niet teri 711 Prot.-Chr. Groep: G. Hordijk (n herkiesbaar) en J. C. Elsgeest. K.V.P.H. Lombert en mr Dirks. V.V.D.: A. O. Frohwein en H. Wilde. P.v.d.A.: J. J. van Weerlee mevrouw R. A. de Meijer-de WfcN1 C.P.N.: A. Boezaard.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6