Werkstukken van kinderen in de Lakenhal Het is de geest, die ook hier levend maakt HOOGENBOSCH. Haringvloot zal volgens plan uitvaren MERKRIJWIELEN Van der Perk's Handelsonderneming Roken..,? T. Guyt Maasdam gaat vrij uit bij aanvaring met s.s. Ellen Natuurlijk man... NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRITOAO 12 MEI 195S Vormen en tekenen In de Lakenhal werd hedenmiddag een tentoonstelling geopend van teke ningen en werkstukken van leerlingen van Leidse scholen. Tekeningen heeft men in dit kader al eens eerder in het museum kunnen bekijken; de producten van de handenarbeid van de leerlingen worden thans voor het eerst geëxposeerd. Hierin heeft men op de betreffende scholen ge streefd naar vrije expressie, zoals bij de tekeningen al eerder het geval was, en het geheel is dermate belangrijk geworden, dat het aantal warme voorstanders van een gemoderniseerd tekenonderwijs door deze tentoon stelling zeker weer groter zal worden. De rode draad, die door heel deze positie loopt, is dus de vrije expressie, ei wordt er ook werk getoond, dat dienst baar is gemaakt aan andere schoolvak ken. Van het tekenonderwijs uit blijkt zich dan het gehele onderwijs te nieuwen en de aesthetisohe vorming wordt een vorming van de totale leerling. Dat begint bij het kleuteronderwijs en eindigt bij het middelbaar en voorberei dend hoger. Uiteraard is de kleuter het meest spon taan en hèt minst geremd. Voor welk vreugdevolle verrassingen weet het jonge kind dan ook de volwassent plaatsen! Ook nog de leerling van eerste klasse van de lagere school, wat een geluk bovendien, dat hier niet alleen de geheid»goede resultaten zijn op gehangen! Want is het niet bijna interessant te zien, hoe ze zijn va lopen in de uitdrukking van wat bezielde? Op de lagere school wordt dan later het initiatief van het kind geremd; daar zijn niet alleen de leerkrachten schuldig aan, maar vooral ook de volwassenen thuis. Hoe verheugt het dan te zien, dat zij. die het kind liefhebben, deze remmingen weten te overwinnen. Fantasie Bij het v.g.l.o.-werk ontdekten wij, hoe dit voor verdere ontwikkeling niet be stemde kind zijn sociaal gevoel weet ontwikkelen door de groepstekening. De groepstekening is trouwens een middel bij uitstek om een klas tot samenwerking te krijgen, om leiding te doen aam den. In de puberteitsleeftijd maakt er op bijna alle soorten van scholen ge- Interessant is het verder te zien, dat de recente gebeurtenissen de fantasie prikkelen. Er hangen op deze tentoon stelling tekeningen van de watersnood, verbeeldingen van een waarlijk grootse inspiratie soms. Daarnaast gezellige din gen van de Leidse braderie. En men voelt zich blijkbaar in allerlei technieken thuis: aardappeldrukken, linoleumsneden, plakkaatverf, waterverf enz. Wat men op al deze scholen weet te bereiken met be hangselpapier, lapjes, touw, klei, hout e.a. grenst soms aan het wonderbaarlijke. Op het gymnasium en de H.B.S. blijkt een dntellectualistischer geest werkzaam. Daar vinden we dan ook nog de nabuur- tekeningen. De vrije decoratie stelt de leerlingen gemakkelijker open voor de abstracte kunst. Het ex liibris spreekt al van een persoonlijkhied. Daarnaast valt dan het wat schoolse werk van het nij verheidsonderwijs op, vooral van de jon gens. Bij de meisjes ligt dat nog wat zUmtur SCHOENEN VAN d» ÏÏuntur epedoM HAARLEMMERSTRAAT 131, LEIDEN Personeelsvereniging der stedelijke lichtfabrieken De leden van de personeelsvereniging der stedelijke lichtfabrieken kwamen voor de zevende maal in jaarvergadering bijeen, ditmaal in Klein Minerva. In het openingswoord releveerde de voorzitter, de heer H. van Woudenberg, de voor naamste gebeurtenissen in het vereni gingsleven gedurende het afgelopen jaar en concludeerde, dat dank zij de mede werking van directie en personeel, vele verbeteringen tot stand kwamen, liggen de in het menselijke vlak. Voor de over leden personeelsleden, de heren P. Ber nard en K. Hoogendijk, werden enige ogenblikken stilte in acht genomen. Het jaarverslag van de secretaris, de heer A. Crama, vermeldde een ledental van 479 gewone en 126 buitengewone le- den. De bibliotheek bevat een kleine 1000 werken, waarvan ongeveer 200 leden ge bruik maken. Daarnaast wordt voorzien j In de vraag naar vaktijdschriften en ont spanningslectuur, waarvoor eveneens 200 liefhebbers zijn. De sportclub telt 146 le den. die verschillende takken van sport intensief beoefenen. Bestuursbeleid en jaarverslag van de secretaris werden goedgekeurd, evenals dat van de pen- ningmeester, de heer T. Wiersma, terwijl ook de begroting aanvaard werd. I Bij de verkiezingen voor het bestuur werden de aftredende leden, de heren P. Hakkenberg, M. Kiel, A. Lepelaar en P. M, van Steen herkozen. In enige vaca tures in de commissies werd voorzien door de benoeming van de heren A. van Bemmel (redactie), P. J. v. d. Mark (bij zondere noden) en J. van Steen en J. v. d. Waals (financiële commissie). Gedu- I rende de daarna volgende discussie kwam I een algemeen ondersteunde wens tpt uiting, namelijk de verbetering van de cantine. Aan het bestuur werd opgedra- gen, stappen te doen die tot verbetering van deze ruimte kunnen leiden, Electrolasch ruim van werk voorzien Bij de N V. Ned. electrolasch-maat- «chappij alhier is verschenen het verslag over het boekjaar 1952. De raad van commissarissen stelt voor het dividend vast te stellen op 10 procent. Gedurende het gehele jaar was het be drijf ruim van werk voorzien. Het krijgen van de benodigde grondstoffen gaf geen moeilijkheden en mede daardoor konden door de fabrieken weer verschei dene werken van uiteenlopende om vangrijkheid worden afgeleverd, aldus het verslag. Om de mogelijkheid te ope nen in voorkomende gevallen de uit keringen uit het bestaande pensioenfonds aan bijzondere omstandigheden aan te passen, werd een speciaal fonds van 200 000 afgezonderd uit de bijzondere doeleinden. Lutherse Gemeente Herbouwde consistorie in gebruik De geheel herbouwde sacristie en con sistoriekamer van de Lutherse kerk werden gisteravond op een bijzondere Gemeente-avond, waar een prettige sfeer heerste, in gebruik genomen, Ds H. J. A. Haan las uit het boek „Ac tuele eeuwigheid" van Kaj Munk de schets over Luther voor. Een electrische klok, passend in het gemoderniseerde milieu werd door de dameskrans Catha- rina van Bora aangeboden. De Lutherse jongeren gaven een fraaie reproductie van Rubens' aanbidding van het kind-in de kribbe. Het restauratiefonds schonk een hou ten kruis. Ds Haan bedankte voor de geschen ken. De avönd werd verder opgeluisterd door het optreden van enkele musici. De heer H. J. v. d. Stal gaf een uitleg van de verbouwing. Haagse rechtbank Kermisreiziger en kok veroordeeld De Haagse rechtbank veroordeelde een Leidse kermisreiziger wegens diefstal tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek. Een los werkman uit Leiden kreeg voor meermalen gepleegde diefstallen een jaar gevangenisstraf, waarvan de helft waardelijk met een proeftijd van jaar en met aftrek. Hij zal een anti-drank- kuur moeten ondergaan. Een kok, die er een gewoonte maakte zonder betaling te kopen, werd voor flessentrekkerij en oplichting ver oordeeld tot acht maanden gevangenis, straf, waarvan drie maanden voorwaar delijk, met aftrek en een proeftijd var drie jaar. Hij zal in die tijd geen alcohol houdende drank mogen nuttigen. Kermisrcl in Hoogmade Een maand gevangenisstraf en f40 boete, met een proeftijd van drie jaar, requireerde de Officier van Justitie bij de Haagse rechtbank tegen een tuinders- knecht, een bloemistknecht en een chauf feur uit Hoogmade In de nacht van 5 op 6 Augustus van het vorig jaar waren deze jongens op de kermis slaags geraakt met vier politiemensen. Een der verdachten et een gummiknuppel als trophee noncinon vandoor gegaan. De verdediger, mr A. v. Jj öiueii d. Werf uit Leiden, stelde zich op het Ir J. M. Riemens, directeur en rijks- standpunt, dat de verdachten niet in ver- tuinbouwconsulent var. het proefstation eniging hadden gehandeld en dat de voor de groente- en fruitteelt onder glas. 1 politie geen redelijke middelen had ge- te Naaldwijk, gaat per 1 Juni met bruikt .Uitspraak 4 Juni. anders, daar men Immers bij bet stofver- si eren e.d. tegenwoordig gerust over eigen fantasie mag béscbikken. Maar de jongens, die opgeleid worden tot repro ductie- of reclametekenaar, kunnen zich op dit terrein minder veroorloven, al wordt ook bij hen de nadruk gelegd op een persoonlijk aanvoelen van lijn en kleur, van compositie en totaliteit. Dat er bij al dit werk van een bepaalde lijn en een leerplan sprake is, geloven wij niet. Het is de geest, die ook hier levend maakt, en de vindingen, die men soms aantreft, zijn frappant. Deze tentoonstelling, die dus niet al leen tekeningen, maar ook reliëfkaarten, plakboeken, houtzaagwerk. touwwerk, maskers, appliqué e.d. omvat, is tot 7 Juni gratis toegankelijk. Tot 1 Juni is ook de tentoonstelling van het werk van de Leidse schilder Van Driesten open. zodat een gang naar de Dakenhal in deze dagen, ook voor hen, die niet beroepshalve bij kindertekeningen geïn teresseerd zijn, de moeite waard is C. Th. R. Kleuter met step te water Om ongeveer 3 uur gistermiddag raak te het vijfjarig zoontje van de familie Van W„ wonende aan de Waardgracht. spelenderwijs met zijn step in deze gracht. Een werkman van gemeentewer ken, die daar juist bezig was met het uitvoeren van reparaties, sprong gekleed te water en bracht de drenkeling op het Ir J. M. Riemens met pensioen. De heer Riemens werd op 15 Mei 1888 te Hoedekenskerke in Zeeland geboren en behaalde achtereenvolgens de hoofd- acte, de landbouwacte en de tuinbouw- acte en tenslotte slaagde hij in Decem ber 1926 met lof aan de Landbouwhoge school te Wageningen. In 1919 werd deze pionier definitief aan de proeftuin te Naaldwijk verbonden, waarvan hij in 1924 directeur werd. Ir Riemens ver wierf alom in land- en tuinbouwkringen een grote bekendheid. Volgende week Dinsdagmiddag wordt in het restaurant Den Hout aan de Be- zuidenhoutseweg te Den Haag van half 3 tot 5 u. een afscheidsreceptie Hotel-café-restaurant Het Gulden Vlies Leiden, dat nog steeds kampt met een groot tekort aan hotelruimte, is thans met een negental bedden verrijkt. De tweede étage van Het Gulden Vlies is namelijk hotel geworden: vier kamers met negen bedden. De directeur, de heer Boer, deelde ons mede, dat het in de bedoeling ligt, in de naaste toekomst tot uitbreiding in deze zin over te gaan, indien hiervoor door de instanties vergunning wordt ge- Dolcter A. A. van der Bijl reikte gisteravond in café „Meerzicht" te Oude Wetering de prijzen uit voor de schaak- en damkampioenschappen van het district Alkemade. Van links naar rechts ziet men hier dokter Van der Bijl, de heren A. Spaargaren, L. Hogeboom en J. Meijer, winnaars van een wissel beker, Maarten van Tol, die de wisselbeker namens zijn broer in ontvangst nam, en de voorzitter van „Kijk Uit", de heer A. de Blaey. Foto N. van der Horst. Nieuwsilitsen uit de omstreken HILLEGOM Burgerlijke Stand. GEBOREN: Anna Johanna Maria, d Jn J Romijn en C Tromp; Maria Josepha, d van A J Dierikx en A M M Lippens; Theodorus Antonius, z van T Warmerdam en W M v d Voort. ONDERTROUWD: G S Lubbe en M J Warmerdam; W Esselman en J Krieger; v d Laan en S v d Putten; H J Hoo- gervorst en W Voors. GETROUWD: N J de Kuyper en F J d' Meer; A J Pennekamp en J Planting. OVERLEDEN: J L H M Weijers, 2 j. L1SSE Familie-avond van C.H.U. In de Hobahohal werd gisteren een fa milie-avond gehouden van de plaatse lijke afdeling van de CHU. De avond stond onder voorzitterschap van de heer Adr. de Vries. Als spreker was aai zig de heer S. H. van Eijbergen. Voordat deze zyn rede aanving, werd de heer A. Tibboel gehuldigd voor zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De tweede voorzitter, de heer W. van Blitterswijk, sprak het hul digingswoord uit Hij tekende de heer Tibboel als een man van grote activiteit, strijder voor de O.H. beginselen. Ook mevrouw Tibboel werd in deze hul diging betrokken. Na het dankwoord van de onderscheidene, waarin hij de nadruk legde op het grote belang van het bele ven van het werk van Christus, begon de heer Van Eijbergen zijn rede over de C.H. gemeentepolitiek. Spreker gaf allereerst een historische beschouwing van de politiek van andere landen, in het bijzonder van het Rode Rusland met zijn dictators. Hij wilde daarmee aantonen in wat voor wereld we leven. Na aangetoond te hebben, dat een Christen geen lid kan zijn van een neutrale partij, betoogde spreker, dat de C.H. op de bres heeft gestaan voor de volksgezondheid, de bestrijding van de werkloosheid, enzovoort. De C.H.U. Is een goed tehuis voor allen, die naar de Christelijke beginselen willen leven. Na de pauze werden de films over de watersnood en het bloemencorso-Aals- mëer vertoond. Ds Jongeboer sprak een kort slotwoord. Hij legde er ook nog de nadruk op, dat een Christen zich nooit thuis kan voelen in een sfeer, waarin marxisme en humanisme de boventoon voeren. Canlte Tuba 35 jaar De R.K. harmoniekapel Canite Tuba zal op 9 Juni haar 35-jarig bestaan her denken. Bij deze gelegenheid zal in de Hobaho een grote gala-avond worden ge-1 RIJNSBURG NOORD WIJK geven. Het corps hoopt dan in uniform te verschijnen. Burgerlijke Stand GEBOREN: Jannetje, d. v. K. de Groot S. Kuipers; Apolonia J., d. v. C. W. Baak en C. A. Duivenvoorden; Adrianus C. M., z. v. H. L. Tijssen en W. M. Mes kers. OVERLEDEN: Adrianus van Diemen, echtgenoot v. T. Vink, 72 j. ONDERTROUWD: J. v. d. Stelt en Th. A. Vermeulen, H. Brouwer en M. de Vos, A. Bliek en F. J. F. Moonen. GEHUWD: J. Kulk en C. v. d. Leede; M v. d. Velden en M. de Keizer; C. P. v. d. Poel en J. Faas; T. J. van Rijssel en M. H. Schalk. NOORDWUK Wedvlucht Stormvogels Uitslag wedvlucht oude duiven vanaf Roosendaal op 16 Mei, afstand 80 km. In concours 51 duiven, gelost om 13.45 uur met ZZW wind. De eerste duif bereikte het hok om 14.40 uur, snelheid 1400 m per minuut. De laatste duif kwam bin nen om 14.49 uur, snelheid 1252 m per minuut. S. v. d. Haak 1, 3, 5; C. van Duin 2, 6; A. Cramer 4, J. Plug 7, 11; L. Ma- rijnes 8; A. Passchier 9; J. Bo 10; H. van Schie 12; W. Knoppert 13. Geslaagd Voor het te Utrecht door de centrale commissie voor de uitreiking van het di ploma van autobestuurder gehouden examen is geslaagd onze plaatsgenoot W. Rendering. O EGSTGEEST Burgerlijke Stand. GEBOREN: Philippus B J. z van J W N van der Post en M E J Knynenburg; Petrus G M, z van Th H Hoogervorst en C M Verdoorn; Hendrikus J, z van H Lubbe en B Goddijm. ONDERTROUWD: A Beekman. 26 j, Leiden en E H Gravekamp. 24 j, alhier; A Glasbergen. 22 j, alhier en A W M Ammerlaan, 19 j, Hazerswoude; S Star, 27 j, alhier en. D Lobs, 24 j. Rijnsburg. GETROUWD: A Ruijgrok en C van Opstal. OVERLEDEN; E C Eigeman, 66 j. VOORSCHOTEN Huisvuil In plaats van op tweede Pinksterdag zal op 26 Mei in de betrokken wijk huis vuil worden opgehaald. Burgerlijke stand GEBOREN: Josephus L. Th. M. z. v. P. H. van der Kley en H. H. Duindam; Emily C. M. Th. d. v. Fr. Hendriks en E. M. Gull; Cornelis P. v. C. P. van der Voort en J. E. Cloosterman; Johan- C. z. v. C. van Ooij en C. J. Olie- Maria W. d. v. J. Faber en W. A. Bekkum; Maria J. A. d. v. C. J. J. Berkhout en A. M. Th. van der Werf. ONDERTROUWD: G. J. Möhlen, 25 j.. Oude Wetering en J. van Heusden, 25 j. Rijndijk 94. OVERLEDEN: C. J. van Leeuwen. 59 e. v. A. W. G. van Dijk, Schoolstraat 51; J. H. Lagaaij, 63 j., e. v. H. C. An- driessen, Willem de Zwijgerlaan 74. R11NSBURG Donderdag weer paarden markt De traditionele paardenmarkt zal wor den gehouden op Donderdag 28 Mei. Het comité ter behartiging daarvan, be staande uit de heren H. van Klaveren, L. van Egmond, D. van Delft, T. de Klui ver, M. v. d. Gugten en H. den Haan. looft voor de grootste aanvoer, met een minimum van tien paarden, ƒ100 uit; voor de tweede grootste aanvoer 50 en voor- de derde 25. Ook zullen onder alle 'deelnemers prijzen worden verloot. 's Middags wordt een sportfeest ge houden, waaraan meewerken Rijnsburgse Boys. de gymnastiekvereniging D.W.S. en de muziekvereniging Wilhelmina. Om half drie wordt een mars door het dorp fa"nd Scheveningen gaat nu ook accoord met C.A.O. Vlaggetjesdag in Scheveningen gaat door en de haringvloot zal op tijd uit varen. Ook de Scheveningse vissers de Centrale Vissersbond hebben gister avond besloten de C.A.O. voor de haring- drijfnetvisserij, die door het College var Rijksbemiddelaars voor de teelt 1953 is vastgesteld, te accepteren. Uit een referendum, gehouden onder de Katwijkse, Vlaardingse en Scheveningse vissers van de Centrale Bond blgek, zoals we reeds meldden, dat de meeste vissers accoord gingen op deze basis uit te varen. 464 Vissers stemden voor, 262 tegen, ter wijl 38 blanco en 18 ongeldige stemmen werden uitgebracht. Met het oog op dit referendum hield de Centrale Bond gis teravond nog een vergadering in de Die- Visserijgoltjes gemaakt, waarna om 3 uur op het ter rein aan de Kanaalstraat gymnastiek- demonstraties worden gehouden. In de pauze treden twee juniorenelftallen van R B. in het krijt. Om 7 uur speelt R.B. I tegen U.V.S. uit Leiden. De afdeling van het Groene Kruis voert op Woensdagavond een stroop wafelactie. Op de paardenmarktdag rijdt het Glippertje. ook al om de stichting van een eigen Groene Kruisgebouw stapje naderby te brengen. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Fredrik, z van J van Noort en J Veldman; Johannes Leendert, z van D C de Snayer en G Hazenoot; Hendrika, d' van G Hogewoning en G den Heijer. ONDERTROUWD: C G Kromhout, 27 j en A Zandbergen, 24 j. GEHUWD: D Oudshoorn, 26 j en P C Versluis, 23 j. Prima Verkoopsier Enkele speciale PINKSTER AANBIEDINGEN NYLON DAMES KOUSEN extra lang, donkere naad3.25 Extra mooie ENKALON dames kousen, nieuwste kleuren3.95 Ruime keuze in TWEKA jongens-, meisjes- en dames blousen. Wollen TWEKA DAMES PAKJES (met revers) ƒ65. TWEKA DAMES BADPAKKEN nieuwste modellen, vanaf 8.95 Leuke Spaanse Bretel broekjes, ge biesde zakjes, rood, geel, bleu. Prima pasvorm 2.75 BLEICHR0DT Raleigh Magneet Juncker Waterloo R.S. op gemakkelijke betalingsvoorwaarden v.a. 3.- p. week zonder vooruitbeteling LANGEVAART 4 RIJNSBURC TELEFOON K. 1718—2825 Vierduizend gasten bU vlootrevue Voor de Zaterdag te Scheveningen te houden vlootrevue bestaat grote belang stelling. Circa vierduizend personen zul len zich aan boord van een veertigtal loggers inschepen. Tot de gasten behoren o.a. de burgemeester en wethouders Den Haag, leden van Prov. Staten en vele officiële persoonlijkheden uit visserij- kringen. Wordt Duitse visserij bevoordeeld? Drs G. M. Nederhorst, lid van de twe* de Kamer en van de Europese Assemblée heeft aan de Hoge Autoriteit voor kolen en staal gevraagd, of zij weet, dat de zee visserij van talrijke landen van de Euro pese gemeenschap in moeilijkheden k gekomen, voornamelijk die van Neder land en België, doordat men in Duitsland op de bunkerkolen voor de zeevisserij een subsidie van 15 Mark per ton geeft. Hij vroeg voorts of de Duitse visserij hier door op kunstmatige wijze wordt bevoor deeld en, zo dat het geval is, of de Hoge Autoriteit het dan niet nodig acht om aan die subsidiëring een eind te maken of die zodanig te verminderen, dat de natuurlijke concurrentieverhoudingen weer worden hersteld. De Hoop te bezichtigen Tot en met morgenmiddag kan men het oude hospitaalkerkschip De Hoop aan de Steigerkant in de oude vissers haven te Scheveningen bezichtigen. Om 12 uur morgen wordt door de voorzitter van de Nederlandse vereniging ten be hoeve van zeelieden van elke nationali teit, de heer M. C. van Hall, de erevaan uitgereikt aan de schipper, die met zijn busjes het meeste geld voor het hospi taalkerkschip heeft opgehaald, n.l. f 200. Die schipper is C. den Heyer van de SCH 21 van rederij A. v. d. Zwan. Om 7 uur morgenavond maakt De Hoop met genodigden aan boord een tochtje op rentuin te-Den Haag, welke door onge veer 300 vissers uit de drie vissersplaat sen werd bijgewoond. Medegedeeld werd, dat in het contract bepaald is, dat de zgn. jeugdlonen worden geacht niet te hebben bestaan, zodat reders eventueel met rugwerkende kracht de jeugdige visi moeten betalen. Verwacht wordt dan ook dat de jongeren thans geen moeilijkheden meer zullen veroorzaken. Over de voedingslijst van de schepen besloot men na 15 Juli een deskundige commissie ter onderzoek met de haring- trawlnetvisserij mee te zenden, om na te gaan of de voeding inderdaad onvoldoen de is. Voorlopig is besloten aan de be staande voedingslijst 300 gram vleeswaren toe te voegen. De reders kunnen de vis sers niet verplichten in combinatie te varen. Op 1 Augustus moet bij het zgn. combinatievissen afgetekend worden. Vo rig jaar werd ook op verschillende data afgerekend. Moge de zon Dinsdag de Noordzee net zo in vlam zetten, als zij het het Rijnwater bij scheepswerf De Industrie van d\ N.V D. en Joh. Boot te Alphen aan den Rijn deed, toen de pronte Katwijkse loggers Fierman Edua-d en Rijnmond II daar gisteren nog lagen klaar Te make-, voor de grote dag, de uit- vaartdag. Dan zullen Jeroen den Hollander van de Rijnstroom II en Cornelis Varkevisser van de Fier man er met hun mannen best zin in hebben bij de jacht op de groe ne. De Rijnmonl II zal dan lustig de mijlen wegmaten met de nieu we motor, die op de foto wordt proef gedraaid. De Fierman Eduard moet nog van zijn verhe ven positie in het water afdalen, maar Dinsdagmorgen is hy er by, zo goed als vroeger de- zeeman, waar hij naar genoemd is. SASSENHEIM Tocht ouden van dagen De autotocht van de ouden van dagen wordt op 16 Juni gehouden. Mensen van 65 jaar en ouder, en weduwen, kunnen zich hiervoor op 6 Juni van 7 tot 9 uur avonds In Het Bruine Paard opgeven. We willen de huis-aan-huis-collecte. die volgende week wordt gehouden voor dit doel, gaarne aanbevelen. E. A. Borgerstraat hoek Te Brittenstraat PRIMA KWALITEIT Uilspiaken Raad voor de Scheepvaart Katwijkse schipper bevoegdheid twee weken ontnomen De Raad voor de Scheepvaart heeft schriftelijk uitspraak gedaan in de zaak van de aanvaring tussen het Nederlandse s.s. Maasdam en het Duitse s.s. Ellen. 10 December 1952 op de Nieuwe Water weg, waarbij zes opvarenden om het leven zijn gekomen. De raad neemt aan, dat de Maasdam normaal heeft gevaren. Haar vaart niet te hoog. zy gaf tijdig attentieseinen en heeft goed gemanoeuvreerd. De raad is van oordeel, dat de loods aan boord van het schip Ellen in zijn plicht is tekort geschoten. Hij had het vertrek nog enige minuten uit moeten stellen. De Ellen is schuldig aan de varing, de Maasdam gaat geheel vrij uit, aldus de raad. Averij aan Katwijkse logger Over het oplopen van belangrijke averij door de motorlogger Voorwaarts MET PINKSTEREN (,Pc.t^v-'D- O? w EVERGLAZE DAMES BLOUSES, in diverse tinten. Magnifieke Bijsonder mooie POPE- LINE OVERHEMDEN. Trubenijs boord. Dubbele manohetten. In alle kleuren 9.95 NYLONKOUSEN In een uitgebreid assortiment 4.95. 4.45, 1.95, 1.43 2.65 ZELFBÏNDERS, In een prachtige, geheel nieuwe sortering, T.af 2.25 INTERLOCK PIQUÉ DAMES SWEATERS In div. tinten, v.af 3.25 HERENSOKKEN- EN ANKLETS In nieuwe mod. dessins. Zuivere wol. v.af 2.85 ZUIVER ZIJDEN DAMESPOCHETTES ln alle tinten 98 Ct. WITTE HEREN- POLOSHIRTS 3.95 WITTE D.AMESSOKJES 98 Ct. JONGENS KHAKI BROEKEN, T.a. 3.50 •*01 „jffparuuat d dool fwi-dvt dooi fuuixlie (udaHüluiaaicbitJv. KW 140 tijdens de zware storm op 1 Februari j.l. spreekt de raad als zijn oordeel uit: de schipper C. van D. heeft zijn schip niet voldoende stormklaar ge maakt. Hij heeft de luiken bijv. niet vol doende met kleden laten afdekken. De raad straft deze schipper wegens diens nalatigheid met het hem ontnemen van de bevoegdheid als kapitein op vissers vaartuigen te varen voor de tyd van twee weken. De raad brengt lof aan schipper H. Groen van de KW 26 die ondanks het zware stormweer, toen het vrijwel on mogelijk was koers te sturen, zich op het verzoek om hulp terstond naar de KW 140 heeft begeven cn erin is ge slaagd onder die zeer moeilijke omstan digheden het slecht sturende schip in IJmuiden binnen te brengen. Ook over de aanvaring op de Noord zee van het Nederlandse m.s. Amazone en het Israëlische schip Hadar 8 Febr. j.L heeft de raad uitspraak ge daan en de schuld geheel gelegd bij de Hadar. KATWUK AAN ZEE Spreekbeurt Tweede Pinksterdag spreekt om half 8 in de zaal Haasnoot ds L. VroegindewejJ uit Papendrecht Hoog en laag water Zaterdag 23 Mei: hoog water 11.35, laag water 6.50 OPGELET Laat Uw TROUWTEKST in Houtbrand maken in elke gewenste maat. Een ge dachtenis voor Uw leven. Tevens hebben wij voor Uw Trouwfoto passende lyst. A. A. RIJNSENT SLUISWEG 13 KATWIJK AAN ZEE voor Radio N.V. Joh. Schaart WAAIGAT 26 - TEL. 3423 Bestuur Rijksacademie afgetreden Het bestuur van de Rijksacademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam is in zijn geheel afgetreden in verband met de benoeming van dr N. R. A. Vroom tot directeur. Dit besluit Is genomen omdat minister Calj bij de benoeming het be stuur niet heeft geraadpleegd. Het be stuur bestaat uit prof. dr J. Q. van Regt— ren Altena. burgemeester d'Ailly, jhr Dl C. Roell, jhr J. Six cn mr B. Kist.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 7