llicttttte geihscfie GTourant Vormen en tekenen Westelijke Grote Drie midden-Juni op Atlantische Oceaan bijeen 'Op conferentie nabij Bermuda's zullen vredeskansen worden besproken layer kreeg de gevraagde volmachten niet ,KIRAS" KARPET BULTHUIS Gen.-maj. A. Baretta wordt chef luchtmachtstaf na Twee vliegtuigen kort elkaar neergestort Wist U In veilige handen? Koningin en Prins vertrokken weer uit Kopenhagen v.a. 3.95 VEITDAG 22 MEI 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.pér kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week ADVERTENTIËN: 018 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Vier en dertigste Jaargang No 9741 Directie: F. DIEMER Hooidredacteur: Dr. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .itanteasüc* h gfirtfetrrtj «in fwrt ia tegfjeaspaet" Verrassende bekendmaking in de hoofdsteden PRESIDENT EISENHOWER heeft het verlossende woord voor het, Westen gesproken, door Engeland en Frankrijk uit te nodigen voor \!®en conferentie op hoog niveau over de internationale politieke situatie. Het besluit tot het houden van de conferentie werd pas gisteren in de loop van de dag genomen en alles heeft zich in twaalf uur afgespeeld. Het nieuws van de conferentie werd gelijktijdig in de drie hoofdsteden bekend gemaakt. Churchill legde een verklaring af in het Lagerhuis. Zijn jmededeling werd met gejuich ontvangen. De premier zeide, dat zijn voornaamste hoop is, dat de bijeenkomst zal leiden tot een conferentie van veel groter belang, n.l. met de minister-president van de Sowjet- 'Unie, Georgi Malenkof. Het voorstel voor de bijeenkomst is uitgegaan van president Eisenhower. Churchill stelde als plaats van samenkomst voor de Bermuda-eilanden en de Amerikaanse president had daartegen geen bezwaar. Verwacht wordt, dat de besprekingen rorden gehouden aan boord van een Ame- ikaans oorlogsschip, dat binnen gezichts- ifstand van de Amerikaanse marinebasis de Bermuda-eilanden zal komen te De Bermuda's zijn een groep kleine eilanden in de Atlantische ui, ongeveer 1000 km van New York. ^let is een Britse kolonie met een bevol- 8.000 blanken en kleurlingen, kis vacantie-oord is het zeer in trek. De planden met de hoofdstad Hamilton economisch van de Ver. Staten af- inkelijk. Het voornaamste doel van de confe- 'aarschijnlijk spoedig na de |<de Juni zal worden gehouden, als Eisen- 5 teruggekeerd van een reis door e Ver. Staten, zal zijn, de gemeenschap pelijke standpunten nader te bespreken aanzien van vele problemen die in ïrking moeten worden opgelost, bpdat de zaak van de wereldvrede be vorderd worde. Te Washington is officieel medegedeeld. Jat het deelnemen aan de conferentie de Brie landen niet verplicht, bij voorbaat in lerentie IJnie. Ondanks het feit, dat Churchill kndere zienswijze heeft, schijnt Eisen- er er nog steeds van overtuigd te dat het nog geen tijd is voor een J^ijeenkomst met Malenkof. Het is volgens '"e president nog niet duidelijk, of Malen- JÉof's positie van dien aard is, dat hij Tverkelijk in het buitenland de Sowjet- ajnle kan vertegenwoordigen. Overigens Ike feowj et-bestuur willen zien. het Frankrijk [intussen doen geruchten de ronde, dat Ie plannen voor de conferentie bij Ber muda gewijzigd zullen worden als gevolg 1 de val van Mayer. Hiervan is echter i sprake, omdat nog geen definitieve Jatum was vastgesteld en verwacht wordt en volgende Franse minister-presi- ïveneens de uitnodiging van Eisen- zal aanvaarden. I In het uiterste geval zal het tijdstip, waarop de conferentie kan aanvangen, it worden verschoven, en dat hangt af i de snelheid, waarmede men in Frank- hjk de kabinetscrisis weet op te lossen, jf In Frankrijk betreurt men het feit, dat aankondiging van de conferentie sa- valt met een regeringscrisis in Parijs. bespreekt daar de mogelijkheid dat llayer mocht de regeringscrisis lang |anhouden als waarnemend minister- sident naar Bermuda zal gaan. De nsen zijn verheugd, dat hun land als lelijkwaardig deelgenoot aan de bespre kingen zal deelnemen. Zoals men weet aanvankelijk bezorgd over de erklaring van Churchill in het Lager- 3 weinig mogelijk landen aan ,j conferentie op hoog niveau moeten leelnemen, al werd deze bezorgdheid ge matigd door de verklaring van Eisen- dat Frankrijk in ieder geval aan i »en conferentie zou moeten deelnemen. Reacties I De eerste reactie uit kringen van het jfcmerikaanse Congres is over het alge- 1 gunstig. Verscheidene leden van het Congres hebben de hoop uitgesproken, dat de conferentie ten slotte gevolgd zal worden door een bijeenkomst met de Russen. De regering van dr Konrad Adenauer en de sterke socialistische oppositu West-Duitsland, die het zelden mei kaar eens kunnen worden, hebben zich gisteren beide voldaan getoond ove op handen zijnde conferentie. Ook in Canadese regeringskringen laat men zich gunstig uit over de plannen en in welingelichte kringen te Londen acht men het zelfs mogelijk, dat in Juli of Augustus een conferentie van de Wes terse Grote Drie met Rusland kan wor den gehouden. De Indische vice-premier, dr Radha- krisjnan, die zich te Washington bevindt, zeide na een bespreking met president Eisenhower bemoedigd te zijn omtrent de kansen op wereldvrede. Uit Rome, Brussel en Kopenhagen wor den eveneens gunstige reacties gemeld. En Moskou? In de Prawda en andere Moskouse dagbladen stond een bericht van het officiële persbureau Tass, waar in melding wordt gemaakt van de bijeen komst, die bij Bermuda zal worden ge houden. Tass gaf echter geen commen taar op het bericht. De New York Times noemde het initia tief van Eisenhower een verstandige en op het juiste moment genomen stap, welke de Russen het spel uit handen neemt. De New York Herald Tribune legt er de nadruk op, dat eenheid in het We.< ten noodzakelijk is voor een eventuele conferentie met Rusland. De Britse pers heeft de conferentie toe gejuicht als de kern van de belangrijkste stap naar vrede sinds de koude oorlog begon. De besprekingen zullen op zijn minst leiden tot een nauwkeurige bestu dering van de gehele Westelijke politiek, hetgeen in hoge mate gewenst is gezien de moeilijkheden van de laatste tijd, aldus de bladen. Onze vermiste Harvard weer terecht Moest noodlanding maken in Frankrijk Een Harvard-vliegtuig van de vliegba sis Deelen heeft gisteren in Noordwest- Frankrijk een geslaagde landing gemaakt. De vlieger is ongedeerd en het toestel niet beschadigd. Gisteren meldden we nog in een deel onzer edities, dat men zich over het lot van dit vliegtuig ernstig ongerust Raakte. Het was Woensdagmorgen om 10 uur van de basis Deelen opgestegen met bestemming vliegveld Beek. Een onder zoek wordt ingesteld naar de oorzaak, waarom het bericht van de landing zo lang op zich heeft laten wachten. Verzoeningspoging bij De Ommelanden PTesident van rechtbank heett de leiding Onder leiding van de president van de Groningse rechtbank, jhr mr W. W. Feith, zal Zaterdagochtend een poging worden gedaan om beide partijen die in het conflict bij De Ommelanden zijn betrokken, alsnog te verzoenen. Dit is gisteren vastgesteld tijdens de behandeling van het korte geding, dat de waarnemend beheerder van De Om melanden, de heer J. T. Wierenga, aan hangig heeft gemaakt tegen de oud directeur, de heer F. de Boer, en de drie nieuw-gekozen bestuursleden van de fabriek. Er werd in deze zaak zeer langdurig gepleit en het slot was dat de president beide raadslieden vroeg of zij nog heil zagen dn een. verzoeningspoging. Toen beiden verklaarden te allen tijde bereid te zijn tot samenwerking, werd de zit ting geschorst. Op het historische Muiderslot ontving de dichter mr J. C. Bloem (l.) gisteren uit handen van mr H. J. Reinink (r.), de Staatsprijs voor letterkunde 1952, de zgn. P. C. Hooftprijs. Vooral de talrijke vrienden van de heer Bloem in Den Haag waar hij vele jaren woonachtig was zullen zich over deze onderscheiding verheugen. Het 19e Franse kabinet gevallen ïaullistische stemmen gaven weer de doorslag Frankrijk heeft voor de negentiende na de bevrijding geen regering Het vertrouwensvotum van premier Jayer is gisteren met 328 tegen 244 stem verworpen; de regering trad af. Verschillende afgevaardigden hadden hog hoop, dat de regering voor de val ou kunnen worden behoed, toen premier itayer het communiqué voorlas, waarin bijeenkomst van de Westelijke Grote ie wordt aangekondigd. Na deze ver jaring, die uiteraard grote beroering in het parlement veroorzaakte, vervolgde de premier met een felle, briljante rede. Ook dit kon hem evenwel niet redden. Nadat de uitslag van de stemming door de voorzitter was voorgelezen, verlieten de parlementariërs zwijgend de zaal. Eigenlijk was het lot van de regering- Mayer gistermiddag al bezegeld, toen de Gaullistische R.P.F.-leden aankondigden, tegen de premier te zullen stemmen: op nieuw namen de Gaullisten de verant woordelijkheid voor een nieuwe kabinets- ■isis op hun geweten. De R.P.F. is van mening, dat Mayer zich niet heeft gehouden aan de beloften die indertijd de Gaullisten vóór hem deden stemmen. Het omstreden artikel, waaraan Mayer het vertrouwensvotum had gekoppeld, voorzag in speciale volmachten voor df regering om administratieve hervormin gen en bezuinigingen in te voeren. Mayer achtte zijn voorstellen „van het aller grootste belang" voor de strijd tegen inflatie. Onder de tegenstemmers bevonden zich de communisten, de socialisten, de meeste Gaullisten en 23 van de 40 dissidente Gaullisten. Om acht uur gisteravond bood de voltallige regering haar ontslag bij de president. Wie wordt de nieuwe premier? onafhankelijke? Of misschien een M.R.P.- lid? Beiden zouden stuiten op radicale weerstanden. Anderzijds zouden zowel de M.R.P. als de onafhankelijken weinig op hebben met een radicaal. Het wachten is op de „kroon-premier", die de 20ste Franse regering zal vormen. Voor hoe lang? De gewoonte getrouw is president Auriol besprekingen begonnen met de voormalige premiers Bidault, Queuille. Marie, Reynaud en Pinay om een nieuwe premier te vinden. Oud-minister Wilson sprak met Molotoi De vroegere Britse socialistische mi nister van Handel, Harold Wilson, heeft gisteravond in het Kremlin een onder houd gehad met de Russische minister Buitenlandse Zaken, Molotof. ex-minister had ook een onderhoud met de Russische minister van Handel, Mikojan. Sir Alvary Gascoigne, de Britse am bassadeur in Moskou, woonde het onder houd tussen Wilson en Molotof bij. Er werd volgens Reuter gesproken over Ko- in Duitsland. „Ik mocht vragen wat ik wilde", verklaarde Wilson na afloop. De vroegere minister bezoekt Rusland l zijn functie van vertegenwoordiger oor een Londense houtfirma. Hij trok vandaag naar Boedapest, waai zal spreken over een mogelijke her vatting van de Brits-Hongaarse handel, die tengevolge van de arrestatie van de Britse zakenman Sanders, is stopgezet. (Advertentie) 'oor Uw huiskamer 300 BOTERMARKT 23 Ingaande 1 November Lt-gen. I. A. Aler genoemd als opvolger van dr Plesman De chef van de Luchtmachtstaf, luite nant-generaal I. A. Aler, zal op 1 No vember de Koriinlijke Luchtmacht ver laten. De generaal heeft er dan 40 dienstjaren opzitten en gaat met pen- In 1950 volgde lt.-gen. Aler lt.- gen. C. Giebel op als chef van de lucht macht. In plaats van lt.-gen. Aler zal worden benoemd generaal-major A. Baretta, die thans de functie van plv. chef van de luchtmachtstaf bekieed. Luitenant-generaèl Aler die deze maand de 57-jarige leeftijd bereikt, zal hogstwaarschijnlijk weer een nieuwe functie krijgen. Het lijkt namelijk uiterst onwaarschijnlijk, dat deze func tionaris die voor de ontwikkeling macht zoveel heeft gepresteerd en zijn beste krachten nog lang niet versleten heeft, ambteloos burger zal wor den. In dit ver band worden dan ook enkele zeer belangrijke posten genoemd. Men acht het niet uit gesloten dat lui tenant-generaal Aler volgend jaar zijn schouders zal zetten onder de last van het president-directeurschap van de KLM., daar ar Plesman waarschijnlijk in 1954 zal aftreden. Het is echter ook niet uitgesloten, dat GEN. ALER Mr J. C. Bloem kreeg P. C. Hooftprijs In de ridderzaal van het Muiderslot heeft gistermiddag de secretaris-generaal van het ministerie van O. K. en mr H. J. Reinink, aan de 66-jarige dich ter mr Jac Bloem de P. C. Hooftprijs de Staatsprijs voor letterkunde 1952 (poëzie) uitgereikt. Mr Bloem ver wierf deze prijs voor zijn in 1952 ver schenen dichtbundel „Avoind". De jury bestond uit prof. dr W. Asselbergs, Clara Eggink, Ad den, Besten, Dam-Binnendijk Y. Foppema. Extra treinen wegens de Pinksterdrukte Maar Dinsdag moeten ook 50.000 militairen mee De Nederlandse Spoorwegen delen mede, dat op Dinsdagochtend 26 Mei in de eerste uren na 7 uur de kans bestaat, dat niet in alle treinen van de normale dienstregeling voldoende plaats zal zijn. In die uren moeten namelijk ruim 50.000 militairen per trein naar hun garnizoe nen worden teruggevoerd. Voor dit om vangrijke vervoer is het spoorwegmate- rieel nodig, dat de N.S. anders hadden kunnen gebruiken voor het in dit ochtenduren eveneens omvangrijke bur- gervervoer. Buiten deze uren zullen op Dinsdag 26 Mei en ook reeds op Zaterdag 23 Maandag 25 Mei (2e Pinksterdag) ten behoeve van het burgervervoer extra treinen worden gereden op tal van nen. Aan de stations zijn hierover nadere inlichtingen te verkrijgen. De jongste attractie in het Die renpark Wassenaar is de Chin- pansee Cossij, die een nieuwe fiets gekregen heeft en daarop rondrijdt. Maar de jeugd moet er nog aan wennen. Of ze vindt het zonde, dat een aap op 2 mooie fiets rijdt. Zij denkt wel licht: al heeft een aap een mooie fiets, het is en blijft een lelijk iets! Dijkgat bij Sirjansland de generaal, die ook in Amerika een Opnieuw heeft men in Zeeland een bijzonder goede pers heeft, benoemd zal belangrijke overwinning op het water worden tot bevelhebber van de Europese - luchtstrijdkrachten in de centrale sector. Tenslotte is er ook altijd nog de vaca ture van president-directeur van Fokker. Indertijd ging het gerucht, dat prof. Otten in deze 'functie zou worden be noemd, maar dit bleek niet meer dan een gerucht. behaald. Hedenmorgen kwam het gat bij Sirjansland dicht. Dat betekent, dat de beide gaten in de zeewering van de pol der Oosterland en Sirjansland, die ruim 1.700 ha groot is. thans gesloten zijn en er alleen nog water in de polder komt door de gaten in de binnendijk uit de Vier-Bannenpolder. Bij sproeiwerk in N.-O. Polder: Haagse piloot omgekomen, de ander gewond Naar eerst thans bekend is geworden, is zowel gisteren als eergisteren een vliegtuig, gebruikt voor het besproeien van koolzaad, in de Noord-Oostpolder neergestort. De piloot van het gistermid dag neergestorte toestel is om het leven gekomen. De andere piloot is gewond, maar buiten levensgevaar. Gistermiddag omstreeks vijf uur is het vliegtuig, bestuurd door de piloot H. Wulffers in de bocht afgegleden en neer gestort nabij Nagele in de Noord-Oost polder, waarbij Wufften om het leven Gen. Navarre aan de dood ontsnapt Naar Reuter meldt, is het vliegtuig, waarin generaal Henri Navarre, de pas bènoemde Franse opperbevelhebber in Indo-China, zich naar de Franse streek te Nasam begaf, door afweergeschut van de Vietminh geraakt. Het toestel kon een geslaagde noodlanding maken. De stuurboordmotor werkte niet meer. DAT tot P.T.T.-directeur in Helmond Stadskanaal resp. zijn benoemd de Bever- wijkse P.T.T.-directeur E. B. de Groote en de Bosssche bureauchef J .Th. Loep. DAT het Franse parlementslid Jean Paul David gisteren op weg naar Rome in ons land aankwam, waar hij bespn kingen voerde met minister-president dr W. Drees en andere ministers. DAT de raad van Venlo het crediet 900.000 voor de uitbreiding van slachthuis heeft verhoogd me* bijna 350.000, daar verscheidene posten te laag geraamd waren of zelfs helemaal w vergeten. DAT in Druten het motorschip Belatik, gebouwd in opdracht van de Stichting Ned. Scheepsbouw Exportcentrale voor Indonesië, te water is gelaten (lengte: 38.20 meter). DAT de minister van Economische Zaken, krachtens een algemene maat regel van bestuur in Staatsblad 215, voor electrotechnische artikelen keuring kan voorschrijver» DAT de raad van Oostvoorne heeft be sloten tot verkoop van bouwterrein, be stemd voor een modern bungalowpark van in totaal 90 woningen. DAT opsporing is verzocht van de 15—j. Klaas Gerard Boomhouwer uit Aalsmeer, die Dinsdag in een zwaarmoedige toe stand de ouderlijke woning heeft ver laten. DAT minister Van de Kieft een geden steen heeft geplaatst in de eerste domei boerderij, die in aanbouw is in het co: plex De Zwette onder Oldeborn (Fr.). DAT minister Van Thiel deze week ve schillende Ambonnese woonoorden heeft bezocht, o.a. in Vught, waar hij heeft aangezeten aan een Ambonnees bruilofs- DAT de Maatschappij tot Nut vz Algemeen op 2 en 3 Juni in Amsterdam zijn algemene vergadering houdt, w« het bibliotheekwerk wordt besproken. DAT op 29 en 30 Mei in Groningen de jaarvergaderingen van de Centrale Ver. voor Openbare Leeszalen en Bibliotheken en de Ned. Ver. van Bibliothecaris.* worden gehouden. De piloot P. Maarleveld, teren op bijna dezelfde plaats met zijn toestel neerstortte, is opgenomen in een ziekenhuis te Zwolle. Nader vernemen wij, dat de vliegtui gen het eigendom zyn van een particu lier sproeibedrijf uit Melissant, dat in totaal de beschikking had over vier toe stellen. De om het leven gekomen piloot afkomstig uit Den Haag. Hy was 24 jaar oud en gehuwd. De andere vlieger die werd gewond en wiens toestand vry redelijk wordt genoemd, is 27 jaar oud. gehuwd en afkomstig uit Rotterdam. De verongelukte toestellen waren beide Super-Pipercups. Men vermoedt, dat het eerste toestel in een luchtzak is terecht gekomen. Het tweede vliegtuig, dat in de bocht is afgegleden, stortte hoogte van circa 80 m neer en de grond in brand. IN deze weken valt in tal van ge zinnen een belangrijke beslissing. Het is de beslissing, naar welke lagere school straks het jonge kind zal gaan. Voor zeer velen zal dat geen vraag meer zijn. Maar er zijn ook ouders, die hierover met zichzelf nog niet helemaal klaar zijn ge komen. Het is tot die ouders, dat in deze weken voorstanders van openbare scho len zich richten met het advies, het kind straks naar een openbare school te zen den. Dat gebeurt dan bijvoorbeeld met behulp van pamfletten, geadresseerd „aan de ouders van leerplichtige kinde ren", waarin de opwekking, eens met het hoofd van eenopenbare school in da buurt te gaan praten. We hebbene nkele van deze pamfletten onder het oog gekregen en de opstellers moeten het ons maar ten goede houden, dat hun geestesproduct op ons een zie lige indruk heeft gemaakt. Wat ver wacht men eigenlijk van de mensen, die wel als „waarde ouders" worden aange sproken, maar aan wier critische zin men blijkbaar toch niet al te veel waarde toe- fletten maken, zowel door wat er in aat als door wat er niét in staat: niet 1 staat omdat het er ook, hoe belang rijk ook, net niet in kan staan. Neem het pamflet, dat in Leiden is verspreid. Daarin worden eigenlijk maar twee dingen ten gunste van de openbare school gezegd en ze zijn beide nog voor betwisting vatbaar ook. Allereerst wordt versterking van de openbare school een nationaal belang van de eerste oide genoemd. Het argu ment is zo zwak en reeds zo menigmaal weerlegd, dat er nog nauwelijks een woord aan behoeft te worden besteed. Het is ook onwaarachtig, omdat degenen die het in de mond nemen beter kunnen weten. Wanneer heeft ooit de bijzondere school aan de nationale zaak tekort ge daan? Is het niet veeleer zo, dat zij de nationale gedachte levend heeft gehou den, ook toen anderen het met die na tionale gedachte moeilijk hadden? Heus, men bewijst eigen standpunt onvoldoen de eer, wanneer men nu nog met dit soort argumenten naar voren komt. TAAARNAAST wordt dan aangevoerd dat de belangen van het kind op de openbare school „in veilige handen" zyn. Deze formulering is weer te simpel om enige indruk, tenzij dan van voosheid te maken. Zij heeft intussen deze verdien ste, dat zij duidelijk erkent, dat de schoolkeuze voor het kind een zaak van gewicht is. Door dat belang en niet door een teleurstellend pamfletje zul len de ouders zich moeten laten gaan. Wat dat belang is? Daarover zwijgt zo'n pamflet van de openbare school. Daarover kén het ook niet spreken. Ouders, voor wie het Christelijke geloof nog enige waarde heett (dat is dan a'.tUd een grote waarde), zullen hun kinderen alleen maar willen zenden naar een school, die in het onderwijs een bewust Christelijke geest draagt. Zulk een geest kan de openbare school, wil zy werkelijk openbare school zijn, aan haar onderwijs niet geven. Men denke maar weer aan de nationale zaak. Meent men, dat de openbare school als zodanig iets kan belijden omtrent de hand van God in de geschiedenis? Indi vidueel kan men het. wat dat aangaat, met een onderwijzer misschien wel aar dig treffen, maar deze moet dan al ge ducht toezien, dat hij zijn openbare boekje niet te buiten gaat. TAE veilige handen van de openbare school zijn de openbare, de neutrale handen, die nu eens met dit. dan weer met iets anders kunnen zijn gevuld. Dat is een erkenning, die we in het gesigna leerde pamflet hebben gemist en die toch de kern van de zaak raakt. Het moest overbodig zijn, deze dingen nog eens weer te zeggen. Toch is het om twee redenen nodig. De eerste is. dat de onjuiste argumentatie van de voorstan ders er toe dwingt. En de tweede is, dat, naar de ervaring leert, sommigen nog voor deze onjuiste argumentatie zwich ten. De cijfers van het openbare onderwijs vertonen een zekere stijging. Begrijpelijk is het. dat de voorstanders van dat on derwijs hiervan met voldoening melding maken. Zij zien hierin een bewijs van verontrusting onder ons volk over split sing op onderwijsgebied. Onzerzijds zijn wy geneigd hierin minder verontrusting te zien dan gebrek aan inzicht in dat gene wat voor het kind op het spel staat. Wanneer men meent, dat dit wél Vorstelijk bezoek ten einde Nagewuifd door honderden verhief de Dakota zich in de lucht Voor de laatste keer tijdens het bezoek I aan Denemarken heeft de wacht voor het Christiaan VlI-paleis vanmorgen het| Nederlandse vorstenpaar de eerbewijzen gebracht. Om 10 uur reden Koningin Juliana en Prins Bernhard, vergezeld door de Deense Koning en Koningin, de poort van het slot Amaliënborg uit. In de eerste auto zat de gastheer met zijn vrouwelijke gast. in de tweede zaten Ko ningin Ingrid en Prins Bernhard. Daar achter kwamen 5 auto's met het gevolg. Om half elf namen Koning Frederik en Koningin Ingrid op het vliegveld Kastrup afscheid van het Koninklijk paar en kort daarop verhief de Dakota zich in de lucht voor de tocht naar Ne derland, nagewuifd door honderden De nen en Nederlanders. Koningin Juliana en Prins Bernhard, hebben gistermiddag hun bezoek aan Denemarken besloten met he tekenen van het gastenboek op het stad huis van de Deense hoofdstad. Zij wer den daar met het Deense koningspaar allerhartelijkst ontvangen. De voorzitter van de Kopenhaagse raad typeerde de sfeer van het koninklijk bezoek volko men juist met de woorden „het was een bezoek van goede vrienden". In een geïmproviseerd toespraakje heeft de Koningin voor deze ontvangst dank gebracht Toen het koninklijk paar het stadhuis verliet brachten duizenden Denen een spontane hulde. In de Nederlandse legatie hebben Ko ningin Juliana en Prins Bernhard gister avond de leden van de Deense konink lijke familie en een aantal genodigden een maaltijd aangeboden. Warm Tot morgenavond verwacht De Bilt: Aanvankelijk nog hier en daar enkele regen- of onweersbuien. Morgen overwegend zonnig en warm weer. Aanvankelijk veran derlijke wind, later zwakke tot matige wind tussen Oost en Zuid. (Opgemaakt om tien uur). ZON EN MAAN zon 4.36 tot 20.39 uur; maan 08 uur. Op 28 Mei V.M. ZO JUIST ONTVANGEN: De nieuwste dames en Kinder Lastex Badpakken HfBIUal W tZLff 87*

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1