Concours voor touringcars op Koningin-Wilhelminaboulevard Mooiste binnententoonstelling op Flora geopend K. R. B. is een arme brigade geworden - zonder bezit Oegstgeester braderie bracht drukte en gezelligheid NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 WOENSDAG S MEI 1953 NOORDWI1K AAN ZEE Het was gistermiddag een gezellige drukte op de in oude luister herstelde Koningin-Wilhelminaboulevard te Noordwijk aan Zee. Vrolijk wapperden talloze vlaggen in de straffe Noordenwind ter gelegenheid van het con cours voor touringcars, dat op de brede boulevard werd gehouden. Ruim 50 autobussen, uit alle delen des lands dongen mee. We zagen bussen uit Leeuwarden en Maastricht, uit Westkapelle en IJmuiden, uit Twente en Groningen. Jonge leden van de Noordwijk- z reddingsbrigade hielpen mee goede stemming te wekken bij het Concours d'Elégance voor tourwagens aldaar. De dames zongen of deelden bloemen uit aan toeschouwers op het terras en de heren trommelden er pit tig op los. Op de achtergrond een van de bussen Foto N. van der Horst Aan die bussen zelf was voor het me rendeel niet zoveel bijzonders te zien. maar aan de „inhoud" zoveel te meer! Er was een schat van klederdrachten te bewonderen. Men heeft Markers gezien en Friese boerinnen en boeren, mijn werkers uit Limburg en ook de Zeeu wen in klederdracht. Daar was ook een wagen met inzittenden in het originele Noordwijkse costuum, door de „inboor lingen" uiteraard met de meeste belang stelling vereerd! Een tweetal muziekcorpsen luisterde de vertoning op: het in prachtige unifor men gestoken corps „Paul Krüger" uit Den Haag en het langzamerhand be faamd geworden Stafmuziekcorps uit Zutphen. Vooral het laatste corps, in hoerendracht, met witgeschuurde klom pen. had veel bekijks en veel succes. Men kon ook genieten van zang: dameskoor uit Westkapelle en een jon genskoor uit de mijnstreek verzorgden het vocale gedeelte op voortreffelijke wijze. Vergeten we vooral niet de delzwaaiers uit Brabant, die een ieder in verrukking brachten. Nog een ander deel van het bonte schouwspel uitvoering van volksdansen door boeren en boerinnen. Bovendien viel de fine fleur vi Nederlandse autobussenbezit te schouwen, alsmede een buitenlands pro duct, een droom van een bus uit Kort- rijk, België. Deze reed echter der mededinging. Onder vrolijke marsmuziek werd „ge defileerd" voor de jury, die plaats ge nomen had op het terras van „Noord zee". Het concours was opgezet door de federatie van Ned. organisaties personenvervoer. De prijzen De uitreiking van de prijzen eigenaars van de toerwagens met de meeste élégance had 's avonds plaats in hotel Huis ter Duin. Jhr L. J. Quarles van Ufford, lid van de jury, reikte met toepasselijke en geestige woorden uit. De Prix d'Excellence werd overhan digd aan de heer A. Verhenne te Marke bij Kortrijk België, die voor zijn droom van een wagen met „parterre, eerste verdieping en souterrain" deze zeker verdiende. Welk een verschil deze toerwagen vormde met de gemiddelde Nederlands touringcar blijkt uit het aantal punten, dat deze salon op wielen kreeg (812.2) en dat voor de Nederlandse wagen, die de Prix de Concours verwierf (774 pun ten). Deze laatste was van Jac. van Dijk te Eindhoven. Er werden tien ereprijzen uitgedeeld. Verder kregen eerste prijzen B. F. van der Meer te Delft (691 punt), gebr. Hurks Breda (689.1), De Harde's Tours Amster dam (686.5), Pullman Express Amova Den Haag (686), N.V. Hotam Den Haag (684.1), V.A.V.O. Schoonhoven (680.9) en Fokkinga. Snijder en Zijlstra. Surhuls- terveen (675.8). Tweede prijzen werden gewonnen door fa J. Schumacher en Zn Zelhem (672.4). H. Nefkens Amersfoort (671.1), gebr. Van Fraassen Vlissingen (659.4), Vlaswinkel Zutphen (652.4), Koopmans Rotterdam (649.8) en H. J. Roeloffzen Oldcnzaal (646.4). Derde prijzen werden o.a. gewonnen door P. J. van Beek Den Haag en J. Moerkerken Rotterdam. Bevrijdingsfeesten Ter gelegenheid van de viering van de 5e Mei werden schoolvoetbal- en korf balwedstrijden gehouden op het Sport park aan de Van Panhuysstraat. Bij de afdeling voetbal ging de wissel- beker thans definitief naar de Chr. school N. Zeeweg, hoofd de heer J. E. Kok. daar deze school voor de 3e maal in successie de beker wist te veroveren. De 2e prijs was voor de R.K. Jongens school, hoofd de heer Sistermans. Dit betreft jongens tot 13 jaar. In de B-groep (jongens van 14 Jaar In de afdeling Korfbal ging in groep A (meisjes tot 13 jaar) de le pi ijs de Christus Koningschool te Noordwijk aan Zee. De 2e prijs viel ten deel I de Chr. school N. Zeeweg, ouder) was de le prijs voor de Chr.' In groep B werd de V.G.LO-school Mulo. hoofd de heer Bakker. Hier was Bronckhorststraat. eerste; 2e werd de de tweede prijs voor de R.K. VG.LO.- Chr. Mulo. school, hoofd de heer V. d. Weyden. Het was reeds laat toen deze geslaag- In groep C (alle leeftijden) gmg dede wedstrijden ten einde beker naar de Chr Mulo (hoofd de heer I slot var J Bakker). duinen" VOORSCHOTEN Bevrijdingsdag De bevrijdingsdag is gisteren in Voor schoten zo goed als ongemerkt voorbij gegaan. Alleen is op de scholen nog iets gedaan om de kinderen het besef van deze dag bij te brengen. Er is iets ver teld over de betekenis van de bevrijdings dag cn 's middags vermaakten de kinde ren zich met poppenkast en spelletjes, terwijl ze tevens een tractatle kregen. ALPHEN AAN DEN RI1N Euphonie, kleinste vereniging, vijftien jaar Het dubbelmannenkwartct Euphonie dat 15 jaar bestaat, geeft morgenavond in samenwerking met het gemengde koor „Bel Canto" uit Wassenaar, een uitvoering In het Nutsgebnuw. Enkele solisten ver lenen medewerking. ..Euphonie" werd opgericht, torn het Ak>hens mannenkoor verdween. Tot 194f leidde de heer F. v Elk het koor: daar na werd de heer D. v. Vliet tot dirigent benoemd. De eerste leden waren de heren P Steilincwerff. F van Oort. H. J. v. Elk J. Dirkzwager. D. E. Lodder. O Hoove- veen. C. Bouwman en A. v. Elk. Hel kwartet wordt thans gevormd door de heren F v. Oort. E. J. Udink. W. Groen heide. H. J Kelderman. G. Hoogeveen. B Lammers, H. Schimmel en A. v. Elk. Zij hebben met z'n allen „Euphonie" gevoerd van de 4e klasse, waarin werd begonnen, naar de superieure afdeling, de hoogste graad die bereikt kan worden. De hoogtepunten werden eigenlijk pas -- 1948 gehaald. Als successen kunnen worden gememo reerd het optreden van „Euphonie" bij een concert van Max Kloos, bas-bariton, te Alphen a. d. Rijn en een concert met Hennie Schouten (orgel) dat te Boskoop werd gegeven, beide onder auspiciën var de Alphense Kunstgemeenschap „Rijn kring". Een kleine twintig medailles, vijf lau wertakken, twee lauwerkransen en 1 zil- beker sieren de mooie „tropheeën kast" van de vereniging, welke thans eer plaatsie heeft in de cantine van N. Sam- som N.V. Nooit is een beroep tevergeefs op Euphonie gedaan als het gold mede. werking te verlenen aan de een of andere avond. Veel heeft men gezongen voor liefdadigheidsinstellingen te Gouda en Leiden en niet minder in eigen gemeente Ook de C.O.V., „Arti". „Hosanna". „St Bonifacius" (de avond voor het rampen fonds) e.a. zullen de medewerking van Alphens kleinste vereniging dankbaar gedenken. Het blijft negen gulden De heer S. D. van Hemsbergen alhier vil van de gemeente een perceel bouw grond aankopen aan de Noordzijde v?n e te verlengen Bilderdijkstraat. dat be stemd is voor de bouw vannegen wonin gen. Hiervoor werden in Augustus 1952 onderhandelingen gevoerd met als resul taat. dat behoudens de instemming van de raad. de grond zou worden verkocht voor negen gulden per :a. het bedrag dat de heer Van Hemsbergen ook be taalde voor de grond aan de zuidzijde verlengen Bilderdijkstraat. In het vertrouwen, dat de raad met ge noemd bedrag zou instemmen, heeft de heer Van Hemsbergen de koopsom van de te bouwen woningen dus gebaseerd en grondprijs van negen gulden, i 9 April jl. adviseerde de commissie bijstand voor het grondbedrijf ech ter de grond te verkopen tegen tien gul den per ea. daarbij overwegende, dat de grond aan de Pobgieterstraat eveneens voor tien gulden is verkocht. Dit gebeur de echter, nadat reeds met de heer Van Hemsbergen de voorlopige overeenstem ming was bereikt inzake de verkoop van de grond aan de noordzijde van de te verlengen Bilderdijkstraat. Gezien deze situatie achten B. en W. het niet redelijk, de bewuste grond eveneens voor tien gul den aan de heer Van Hemsbergen te ver kopen en stellen de raad voor. de bij de eerder genoemde onderhandelingen be paalde prijs van negen gulden te hand- De tijden van de markt In de vergadering van 13 Februari J l. besloot de raad de markttijden voor de te houden wekelijkse goederenmarkt te bepalen op 8 30 tot 14 uur. Reeds na de tweede marktdag bereikte en W een verzoek, ondertekend door in 30-tal standiplaatshouders, sluitingsuur in 16 uur. De contactmommissie verenigingen Alphen aan den Rijn zocht bij schrijven van 15 April 1953 eveneens de markttijden te wijzigen en wel in 10 tot 16 uur. De commissie voor het marktwezen, over deze verzoeken gehoord, deelt in haar rapport van 25 April j.l. mede, dat zij van mening is, dat verlenging de markttijd tot 16 uur inderdaad beveling verdient. Zij vernacht hierdoor toeneming van het marktbezoek, daar vele huisvrouwen 's morgens niet of be zwaarlijk de markt kunnen bezoeken dezen wellicht in de middaguren wel gelegenheid daartoe hebben. Ook wacht de commissie hierdoor toeneming van het aantal marktbezoekers uit de omliggende gemeenten Voorts is de commissie van oordeel, dat het aanvangsuur van de markt te vroeg gesteld Is; zU zou dit gaarne zien op 9 uur B en W kunnen zich met de ziens wijze van de marktcommissie verenigen en geven in overweging te besluiten tot wijziging van de markttijden In die zin, dat in den vervolge markt wordt ge houden van 9 tot 16 uur. Mededelingen aan de raad B. en W deelden aan de raad mede dat zij naar aanleiding van een daar omtrent in de vergadering van 8 Decem ber 1952 gestelde vraag hebben nage gaan of de personeelsformatie bij het productie-apparaat van het gasbedrijf Ingekrompen zou kunnen worden. Met de commissie van bijstand voor de wa ter- en lichtbedrijven is men van oor deel. dat de bezetting van 11 man, ver meerderd met losse werkers, voorlopig gehandhaafd moet blijven: dat zij bericht ontvangen hebben van de hoofdingenieur-directeur van de weder opbouw en de volkshuisvesting In Zuid- Holland, dat het plan van 44 woningen April 1953 kan worden aanbesteed, het plan van 70 woningen in Juli 1953 gegund kan worden en het resterende gedeelte van het contingent van de ge in Augustus 1953 kan worden aanbesteed; dat zij hebben ingetrokken de aanwij zing van de heer G. H. H. van Kesteren als waarnemend gemeente-ontvanger en diens plaats als zodanig aangewezen de heer C. T. Zwaan, in verband waarmede zij voorstellen de beëdiging van het comité. Natuurlijk mogen ook van dc heer Zw;:an in deze vergadering de geëvacueerde ouden van dagen te doen plaats hebben. de tocht deelnemen. Voorstellen aan de raad Het r.k. zangkoor St Bonifacius gaf 14 Januari een concert in „Avifauna" met medewerking van het „Rijnlands Symphonie Orkest" Ondanks het feit, dat er 551 bezoekers waren, is tekort van f 398,94 ontstaan, waardoor het financieel met krachtige koor a de rand van zijn bestaansmogelijkheid gebracht. Men heeft zich thans tot het gemeentebestuur gewend om een s sidie B en W menen, dat gezien de langstelling voor het concert en de be vordering van het culturele leven, dat door kunstzinnige uitvoeringen gediend wordt, er aanleiding bestaat hier de hel pende hand te bieden en stellen voor f 200 beschikbaar te stellen. In de com missie van bijstand voor de financiën wensen twee leden niet tot subsidiever strekking over te gaan; één lid wil maal f 200 en twee leden willen het volle bedrag van f 398.94 dekken. Hoewel eerlang gas van Leiden be trokken wordt, blijft onze gemeente dit uiteraard zelf distribueren, waardoor derhoud aan de gashouders noodzakelijk blijft. Voor reparatie- en verfwerk twee gashouders vragen B en W de raad een crediet van f 45.200 B en W. stellen de raad voor het sportterrein van de voetbalvereniging „Alphen" aan het waterleidingnet te doen aansluiten, wat de gemeente op drag van f 1920 komt te staan. In de vergadering van 29 Februari '52 besloot de raad tot verkoop var ceel bouwgrond, selegen aan de Potgie terstraat. aan de N V Midden-Nederland, sche Bouwmaatschappij, gevestigd te Bilthoven. Het was de bedoeling op deze grond vier woningen te bouwen. De on derneming heeft thans bericht, dat haar plannen geen voortgang kunnen hebben. In verband met het feit. dat krach tens de verordening op de heffing marktgeld de marktmeester is belast met de inning van de marktgelden, stellen B en W dc raad voor een verordening vast te stellen voor sub-gemeente-ont vangers. B en W stellen de raad verder steun te verlenen aan de woningbouw, vereniging „St Josef'. die aan de Witte de Withstraat 44 woningen wil bouwen, n.l. 40 etagewoningen en 4 ééngezins woningen. Steun van de raad is nodig om geld uit 's rijks kas te ontvan gen; de totale stichtineskosten belopen f 575 810.64. het jaarlilkse tekort werd becijferd on f 11 476 55 Jeugd en Hengelen Ten huize van de heer v. d Horst de Raadhuisstraat zijn de leden van jeugdafdeling van de hengelaarsvereni. ging bijeen geweest onder leiding heer P. van Veen. De heer K Dekker hield een inleiding over de soorten die in zoet water voorkomen. Hij besprak de zalm- en snoekvijvers en verduideliik- zijn lezing met tekeningen op een schoolbord. De heer van Veen snrak zijn dank uit voor de leerzame avond en wekte de leden op propaganda te maken, omdat het In clubverband veilig vissen Is. Fabrieksgebouw aanbesteed Ten huize van architect W. Brouwer is gisteren ondershands aanbesteed het bouwen van een nieuwe fabriekshal op terrein van de verfwarenfabriek fa Kalverweijden. Deze moet de bestaande fabriek, die reeds lang niet meer aan de voldoet, vervangen. Laagste in schrijver was fa Raat en Tolk alhier. Het werk is. behoudens goedkeuring door de autoriteiten, gegund aan deze firma. Het betreft een gebouw ter waarde van rond f33.000. BENTHUIZEN Tocht ouden van dagen Ook dit jaar gaan de ouden van dagen in Benthuizen een dag uit. Volgende week hopen dames en heren weer de intekenlijst aan de bevolking aan te bieden, in de verwachting, dat er genoeg het slagen van de tocht zal binnen komen. De tocht zou worden gehouden op 3 Juni. Tot 18 Mei kan men zich opgeven gemeentesecretarie of by de leden Nummering lijsten De lijsten voor de gemeenteraadsver kiezingen zijn als volgt genummerd: 1. S.G.P.. 2. A R.-C.H.U., 3. Arbeiderspartij Gemeentebelang. 4. Gemeentebelang. Burgerlijke Stand GEBOREN: Marinus, z. v. P. Havenaar 1 H. C. de Peinder; Aagje. d. v. P. Breg- an en A. Klos ONDERTROUWD: J. van Eeden Peters en, 30 j. en S. M. van Staalduinen, 24 j. Benthuizer polders De stemgerechtigde ingelanden van de Benthuizer Noord- en Zuidpolder en de Benthornerpolder vergaderen Maandag 18 Mei, 's morgens om tien uur in het koffiehuis van de heer A. van Staalduinen KOUDEKERK AAN DEN RIJN Vandalisme Toen gistermiddag de familie V. in de Hondsdijk van een uitstapje naar Alphen terugkwam, ontdekte zij tot haar schrik, er ongewenste bezoekerstjes op het waren geweest, tijdens de afwezig, heid. Dezen waren het achter de woning staande schuurtje binnengegaan, en had den enige potten verf, die daar stonden, op ramen, een pasgeverfde bank, een speelgoedauto en de tegels leeggesmeerd, zodat alles met verschillende kleuren was toegetakeld. Van harte hopen Klap op de vuurpijl j Bollenvak is weer goed vertegenwoordigd Vanmorgen is de laatste binnententoonstelling in het bloemenpaleis van Flora '58 geopend. En om maar direct met de deur In huis te vallen: dit is ongetwijfeld ook de mooiste show. Niet alleen omdat de kwaliteit der tentoongestelde pro ducten zo verbluffend goed is, maar bovendien is het sortiment zo gevarieerd, dat letterlijk een ieder volop aan zijn trek kan komen. zulk vandalisme r Ge vindt daar enorme collecties be gonia's naast een schat van grocnblijven- de planten; U ziet daar een bananen boom met een tros heuse groen-gele vruchten; daar steekt een zacht-rode ananasvrucht zijn kop tussen het bonte blad vandaan; daar prijken honderden en nog eens honderden irissen; flonkert het oranje van de lelies; tooien de exoti sche anthuriums zich met hun mooiste bloemscheden; kortom: het is daar een overweldigende bloemenweelde. Het podium achter in de zaal is inge nomen door de vereniging „De Iris". Al les wat vandaag-de-dag naam en faam heeft in het irissen-sortiment is daar ver tegenwoordigd. De fel korenbloem- r zal voorkomen blauwe prof. Blaauw naast de zacht ge- diaconessen grepen de braderie van Oegstgeest aan om propa ganda te maken voor de nieuwbouw van de vereniging „Het Diaco- nessenhuis". Succes hadden ze! Hoe kan het anders in de plaats, waar ds B. C. Visser woont. Foto N. van der Horst. kleurde Mauve Queen, de best gevormde witte Jeanne d'Arc, de typische Bronze Beauty, de forse Blue Champion, en naast deze nieuwere soorten ook de „oudjes". „De Lelie" komt met een col lectieve inzending, die ge direct op de rechterflank vindt. Daar staat een groep van de edel gevormde Orange King met de tintelend-oranje bloemen en steekt de koninklijke regale de trompetten om hoog. De gloeiend scharlaken rode dreu mes als tenuifelium prijkt daar in al zijn schoonheid temidden van een flinke groep umbellatums. En verder komen de gladiolenkwekers collectief met een mooie groep uit. Ge ziet daar o.m. de helgele Golden Show, de voortreffelijk gevormde rose dr Fle ming, de koperoranje Marechal Niel, de statige Red Signal met de dicht gevulde tak, de lila Allard Pierson-zaailing Nelly en vele andere soorten. Onwezenlijk mooi is de groep begonia's tegenover het podium. Zowel de groot- bloemige soorten als de teer-rode Prinses Irene en de zalmkleurige Better Times, met daarnaast het warme rood van een Baardse's Favorite en het zachte oranje van Oranje Zon. Verder: een decoratieve inzending sier- mais in alle mogelijke èn onmogelijke kleuren, de chique Ixora's, de fijne tin ten van brillante gloxiania's, rijke col lecties groene en bonte planten, zoals fi cus en croton, een voortreffelijke groep bindwerk, waarin vooral de vazen met de pastelkleurije violieren de aandacht trekken, groepen met de fantastisch ge tekende caladiums. die de wonderlijkste „tekeningen" op de bladen hebben. Een uitstekend figuur slaan de stads- kwekerijen van de gemeente Haarlem. Rondom een min of meer tropisch aan doend prieeltje, waartegen weelderig de bougainvillea's groeien in een schoon heid, die niet te beschrijven is, prijken daar palmen in diverse soorten. De gril lig gevormde papyrus-piant staat naast een koffieplant met heel kleine vrucht jes. Tussen dit alles een offernis op voet stuk, waarin de inlanders hun oogstoffer brengen. Voor in de zaal zijn nieuwe soorten hortensia's tentoongesteld en prijkt de oranje haemanthus multiflora met bloemen als grote poederkwasten naast de exquise hymenocalis en de rege- lioscyclus-irissen. Kort en goed: een show, die klinkt als een klok en een waardig sluitstuk der binnententoonstellingen. HAZERSWOUDE Woonschuit per auto op reis Tot Maandagavond lag in de buurt de Gemene Weg aan de Rijndijk woonschip, dat in zijn geheel 13 ton weegt. De eigenaar, de gemeente-opzich- an Zoetermeer, wilde het naar zijr werkgemeente laten komen. Daartoe werd het gevaarte door de firma Koning op vrachtauto gehesen. Dit ging met veel moeilijkheden gepaard, daar het schip tot tweemaal toe zijn element weigerde te verlaten. Ook kwam het er niet geheel onbeschadigd af, daar een paar bolders uit het dek werden getrokken. Gisteravond echter stond het hoog droog op de vrachtwagen, die het v morgen tussen zes en acht uur haar Z ;er zal brengen. De verkeerspolitie zörgt dan voor een goede gang van zaken In Amsterdam is op 77-jarige leef- f„' 1 overleden mrdrP. G. vanT' t n, ere-voorzitter van de Ver. tot Behoud van Natuurmonumenten en i zitter van de vereniging De Hollandsche Molen. KATWIJK AAN ZEE In de Unizaal werd gisteravond de voorjaarsvergadering gehouden van de Kat- wükse Reddingsbrigade. De voorzitter, de heer D. C. O. Boekhoven, zei in zijn openingswoord, dat in verband met de nationale ramp deze vergadering een sober karakter zou dragen. Spr. herinnerde aan de optimistische klanken, die in de vorige vergadering konden worden beluisterd. De ramp heeft échter ook de brigade zwaar getroffen. De posten zijn immers totaal verdwenen. We zgn brigade geworden, zonder bezit, aldus spr. Maar we kunnen gelukkig alleen spreken van materiële schade. Voorts deelde spr. mee, dat de e schreden werden gezet om te komen tot de bouw van een zwembad. Of dit re sultaten heeft, is nog onbekend. Het jaaroverzicht van de secretaris- penningmeester, de heer W. Proost, sprak er ook van, dat er in het afge lopen jaar niet veel reden tot optimisme De activiteit van de brigade een reden tot tevredenheid. Het aantal leden is gestegen tot 697. Voor het nieuwe jaar, dat op Maart is begon- had de heer J. Pluimgraaff het penningmeesterschap overgenomen. Monument op graf van Maria Montessori onthuld Op de R.K. begraafplaats aan de Goo- weg te Noordwijk-Binnen is hedenoch tend het bij 't graf van dr Maria Montes- geplaatste monument onthuld. Het gedenkteken is uitgevoerd en ontwor pen door de firma G. Keuzenkamp te Den Haag in geslepen Romaanse tra vertine. Het heeft een ellipsvorm en ls voorzien van pilasters en afdekbanden. Aan de achterzijde bevindt zich een af gesloten gedeelte, waarop in oud- Romeinse letters in het Italiaans en de markt te wijzigen Nederlands de volgende tekst is aange bracht: „Ik vraag aan de lieve kinde ren. die alles vermogen, om zich met mij te verenigen voor het bewaren van de vrede over de wereld in de harten van de mensen". Links bevindt zich de alpha, In het midden het Griekse kruisteken, rechts de omega. Dit zijn de eerste en laatste letters van het Griekse alphabet. De verdere tekst luidt: Maria Montessori, 31-8-1870. 6-5-1952. Het graf zelf wordt door een beplanting bedekt. Ieder land zal een tegelembleem inzenden. Deze ceramique-emblemen zullen op het mo nument worden aangebracht. Foto N. van der Horst. Het aantal deelnemers aan de zwem lessen in Leiden bedroeg gemiddeld 100 per week. Te betreuren is het. dat slechts een gering percentage daarvan aan de cursus zwemmend redden deel neemt. De kustwachtopleiding heeft helaas dit seizoen geen belangstelling kunnen trekken Dit jaar behoefden ge lukkig geen ongelukken met dodelijke afloop te worden gemeld. Het financiële overzicht, eindbedrag f 4.135,89, sloot met een nadelig saldo van f 564,82. De begroting 1953/1954 kon niet sluitend gemaakt worden. Een kort is geraamd van f 490, eindbedrag f 3690 In de kascommissie werden be noemd de heren E Wouda. C. van der Bent en J. van den Oever. Hierna kwam ter sprake de bouw van nieuwe posten. Gepoogd zal worden dit seizoen gereed te ko men. Er moet echter op gerekend worden, dat er slechts noodposten zullen komen. Verschillende moge lijkheden werden besproken. Het be stuur werd gemachtigd te handelen. In het bestuur werden herkozen mej. A. Schoonenberg en de heer M P. Viool, terwijl in de plaats van de heer H. B Maitimowerd gekozen de heer E Wouda. De vaste bezetting van de posten ls als volgt: Noordpost: dames J v d Pias- Van Duijn. E H B O.-en C. Sip. zwem ster: Zuidpost: dames Maurits-Visch E H B O en A v d. Voorts, zwemster Eind JuM zal weer een zeeprestatie tocht worden gehouden. Het plan be staat een bezoek te brengen aan een an dere brigade om daar het kustwerk te bestuderen Gedurende het seizoen zal regelmatig gepatrouilleerd worden langs het strand Opgewekt werd deel te ne men aan de opleiding voor het kust wachtdiploma De materiaalcommissie heeft sterk behoefte aan nieuwe leden Spreekbeurt Morgenavond 8 uur spreekt in de zaal Haasnoot ds Goedhart van Middelharnls. Hoog en laag water. Donderdag 7 Mei: hoog water 9 29 En er zijn goede zaken gedaan/ Hoewel er gisteren officieel niet vrij gegeven werd was het op de tweede Oegst geester braderie een drukte van belang, een drukte, die wel zün maximum be reikte in de avonduren. Reeds in de vroege morgen heerste er een ongekende bedrijvigheid in het winkelcentrum De Kempenaerstraat, Geverstraat en Deutz- straat. Kramen werden opgezet en met oranje versierd, want het was toch een oranjebraderie. Om elf uur gingen de stands „geluid loos" voor het publiek open en al dra was er een grote activiteit te bespeu ren van achter de mooie stands Want mooi waren ze. Eenvoudig, maar ooi fraai-uitgedoste en fijnversierde kra men. Er waren verkoopkrachtige er originele stands. En boven dit alles uil klonken de vrolijke klanken van de muziek. Om twee uur kwamen de officiële personen bijeen in het Wilhelminapark. Daar waren in de eerste plaats burge meester Du Boeuff, wethouder Den Ouden, de gemeente-secretaris De Vis ser, de groepscommandant der rijks politie. ajd. Koerten en bestuursleden van de Oranjevereniging, bijna allen vergezeld van hun echtgenote. Ze wa ren de gast van de contact-commissie uit de plaatselijke middenstands vereni gingen en uitgenodigd om een ritje te maken met het Glippertje langs de stands. De voorzitter van de contact-commis sie, de heer J. L. Nouwens, heette de aanwezigen welkom. Het deed hem veel genoegen dat zo velen gehoor hadden gegeven om bij deze ciële opening aanwezig te zijn. De heer Nouwens sprak de wens uit dat ook in de toekomst op de steun en medewer king van de burgemeester mag worden gerekend. Burgemeester Du Boeuff beantwoord de dit welkomstwoord en vroeg zich af hoe men anders dan welwillende den van hem had kunnen verwachten. De energie van de middenstanders blijkt in allerlei acties. Als burgemeester legde hij het accent meer op het ge meentebelang. Hij besloot met de dat het de middenstand in alle opzich ten goed zal gaan. En daar ging dan het gehele gezel schap in het Glippertje, voorafgegaan door het „boerenbandje" van Concordia, via Rhijngeesterstraatweg, Deutzstraat, Geversstraat en De Kempenaerstraat terug naar het beginpunt. Maar niet zo vlot als we het schrijven. Want talrijk waren de attenties die de reizigers van deze Glipperrit werden aangeboden. Dat ze die niet alleen voor zich hielden bleek uit het sympathieke gebaar, dat de verkeersagent die gepasseerd werd to alle haast een worstje in de hand werd gedrukt. t Inmiddels was het in de braderie straten flink druk geworden en was het moeilijk om bi) de stands al het moois en nuttigs te aanschouwen. Stofzuigers werden op straat ver kocht, een complete douche-cel no digde tot een bad uit. een auto werd met een moderne waterveger gewas sen, hele pakken wol gingen over de „toonbank", men kon soep proeven, (lessen limonade winnen, de geboor tedata van een stel lammeren en het aantal meters touw om een worst raden, grabbelen in grabbeltonnen cn zo veel meer, t« veel om op te noemen. En dan niet te vergeten de consump tiezaken, die goede uren hadden. De jury, bestaande uit mevr. P. H. Smits-Witvliet, mr J. H. Valentgoed en de heer E. Wynans had dan ook een moeilijke taak om uit te zoeken wie de verkoopkrachtigste, de origineelste en de mooiste stand had. Na veel overwe gingen, die de gehele middag in beslag de uitslag: de fa Bonnet,, de fa Van Noort en de fa Caspari, waarvan beker kreeg en de beide andere een medaille ontvingen, beschik- 22.10 uur; laag water 4.45 en 17.32 uur. baar gesteld door het bestuur van de Oranjevereniging. Tegen half zeven werden de prijzen aan de winnaars uit gereikt. De jury kende voorts oog een zevental eervolle vermeldingen toe, t.w. aan de firma's Dullaert, Elshof, v. d. Leeden, Plaizier, Streng, v. d. Zalm en A. P. Kraai). Deze laatste had wel een bijzonder aardige uitbeelding van de door Oegstgeest aan Leiden geschonken zwanen, die een bootje trokken waarin wethouder Den Ouden had plaats ge nomen, die indertijd dit cadeau aan Leiden overhandigde. Zo is het dan tot middernacht een grote drukte in Oegstgeest geweest. Men kon over de hoofden lopen. Gewaardeerd werden de vrolijke klanken von de „Boe renhand" en de „Snarenbrekers", die op verschillende plaatsen concerteerden. En.. er zijn weer goede zaken ge daan en dat is voor de middenstanders toch de bekroning van al hun arbeid, die ook de braderie 1953 tot een ongekend succes heeft gemaakt. De ronde van Buiten- lust De traditioneel geworden „ronde van Buiten-lust", die telken jare op de bevrij dingsdag wordt gehouden, werd ook gis teravond door de straten van deze woon wijk gelopen. Een groot aantal jongens en jongemannen had voor deze wedloop ingeschreven. Het parcours voor jon gens van 14 jaar en jonger was 1100 m lang en werd in de tyd van 4 min. 6 sec. gewonnen door Kees Botermans. De 2e prijs ging naar Dick Stolk, die er 4 min. en 15 sec. over deed, terwijl Kees van Diemen de 3e prijs ontving. Het team van 15 jaar en ouder moest 1700 m lopen. De heer A. Sieders won dit parcours in 6 min. en 20% sec. en legde daarmee beslag op de Ie prijs en de wisselbeker, beschikbaar gesteld door de Oegstgeester Courant. De tweede prijs verwierf de heer H. Verhoeks in 6 min. en 2 8 sec. en hij ontving het wis selbeeldje, deze keer voor de 2e maal. De derde prijs gewerd de heer J. Post. De voorzitter van de organiserende vereniging „Ons Genoegen" de heer H. F. Medendorp. reikte de prijzen uit. De heer Donk reikte persoonlijk de door hem geschonken wisselbeker uit. WOUBRUGGE Arm gebroken Een dertienjarige jongen, P. B., reed gisteravond met zijn fiets op de speel plaats van de bijzondere school. Hij kwam vallen en brak zijn rechterarm boven de pols. zodat dokter Loth hem naar een Leids ziekenhuis stuurde. P. Schuilenburg in 't zilver De heer P. Schuilenburg hoopt morgen het feit te herdenken, dat hij 25 jaar ge leden in dienst trad bij de scheepswerf De Dageraad. Gouden huwelijk Het echtpaar J. C. v. d. Nagel en J. .Schellingerhout hoopt op 14 Mei de dag te herdenken, waarop het vijftig Jaar ge leden het ja-woord uitsprak. Nieuw*» Leidsche Courant i toonaangevend

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 4