Dr W. F. Dankbaar nam afscheid van Oegstgeest Leidenaars zeggen hun mening over deze grote dag Ds Hubeek deed zijn intrede bij de Vrijzinnige Hervormden Tweede lijn ging vandaag „geruisloos" omhoog NIEUWE LEIDSCHE COUBANT 6 MAANDAG 4 MEI 1953 Wegens benoeming tot hoogleraar te Groningen In de gewone godsdienstoefening van gistermorgen, waarbij mede tegen woordig waren de beide plaatselijke predikanten Callenbach en Visser en burgemeester Du Boeuff en echtgenote, nam dr W. F. Dankbaar ai- scheid van de Hervormde Gemeente van Oegstgeest, wegens zijn benoe ming tot hoogleraar bij de Groningse universiteit. In deze dienst, waarin op verzoek van dr Dankbaar geen toespraken werden gehouden, bediende hij het Woord naar aanleiding van Joh. 17 21. In een persoonlijk woord zeide spr. dat hij met de Gemeente veel mindei contact had dan de beide predikanten. Hij had het dan ook steeds als Dodenherdenking Leiden De laatste jaren loopt de deelneming aan de stille tocht terug. Wij ondersteu nen hartelijk de oproep van het comité toch niet achter de afzetting te blijven staan, doch in de toch mee te lopen. Men doe de vlag ook geen smaad aan door bij het halfstok hijsen één van de slip pen vast te binden. Gehele verkeer zal regelmatiger aanzien krijgen Dijkbeklimmóng vergoedt tekort aan militaire sporttraining Aan verscheidene Leiderlaars en nog enkele anderen hebben wij gevraagd, welke waardei zij toekentrien aan de gebeurtenis van vandaag. Aan voor aanstaande stadgenoten <en aan „gewone" burgers. Unaniem, hebben zij dit ogenblik friet blijdschap begroet. Behalve één Leidse juffrouw. We laten hier de meningen volgen. De heer D. van der Kwaak, wet houder van financSën. liet zich aldus uit; Na het bestudenen van het plan zag ik de bijdragen van f 5 00Q.0Ö0 van onze gemeente in de totaalkoeten van de spoorwerken van f 20.000.000 als een zeer noodzakelijke uitgaaf. Ik ben een ogenblik de voordelen tegen de jaarlijks terugkerende lasten gaan afwegen en de schaal sloeg; zeker en snel door naar ..Dit moet Leiden doen!" Hier is de mening van -de corn dant van de brandw«eer, de heer S. Hagedo de Bij het tot stand kame weg-rail-kruising op verschillend veau aan de Rynsburgerwieg is een knellende band voor het wegvervoer weggenomen. In het bijjzonder is hiermee ten aanzien van de repres sieve taak van de brandweejr een pro bleem van de eerste orde Hot oplos sing gebracht. Ten aanzien van de spoorlijn LeidenUtrecht ware een gelijksoortige oplossing te Iriezeh. De commissaris van politie, de heer R. J. M e ij e r. antwoordde on6 het vol gende: Het in gebruik nemen 'van de ver hoogde spoorbaan zal hopelijk van grote betekenis blijken te zijn voor het gehele verkeersbeeld in onze stad. De veelvuldig optredende verkeersophopdngien vóór de spoor- TöCH GEKREGEN De burgemeester kwam tot de volgende ontboezeming, toen we hem naar zijn mening vroe gen omtrent de Leidse gebeur tenis van deze dag: „Lang gewacht, stil gezwe gen, nooit gedacht, toch gekre gen". Deze oud-Hollandse woorden hebben vandaag voor Leiden een bijzondere beteke nis. Als burgemeester verheug ik mij over het einde van de z.g. spoorwegmisère en prijs ik mij gelukkig, dat onze bevol king op dit punt thans één is geworden. Hulde aan allen, die tot de oplossing van dit moei lijke vraagstuk hebben mede gewerkt!" bomen deden hun kwade invloed niet •Heen ter plaatse gelden, maar be ïnvloedden het verkeer tot op verre afstand. Het verkeer zal naar mijn «nening een regelmatiger aanzien ver krijgen, waarmee de verkeersveilig heid ten zeerste gebaat zal zijn. Stationschef G. van Ettekoven is blij. dat de overwegirnisère nagenoeg is opgelost, dat we een modern station heb ben en ook dat we de reizigers op werk dagen een toegang aan de zijde van het Terweepark kunnen bieden. Behalve het grote algemene belang, dat hiermee gediiend is en waarvoor de redenen reeds door vele anderen zijn opgebouwd, komt nog een dui delijk voordeel voor mijn militairen naar voren, aidius de garnizoenscom mandant van Leiden, de majoor der Intendance H. W. Gerth van Wijk. Immers: het tekort aan mili taire sporttraining op Zaterdagmorgen wordt ruimschoots gecompenseerd door de ddjkbeklimmdng. nodig om de verloftrein te bereiken. U ziet, redenen te over om meer dan te vreden te zijn. De heer H M Jansen, als reserve* E.H B.O.-er verbonden aan de E.H.D.. rei het aldus: Deze dag betekent voor ons een uitkomst. By het uitrukken dacht je al: als ik maar niet voor de overweg moet wachten. Wel hadden we de volle medewerking van de overweg wachter, die ons, als het maar enigs- rins kon. nog doorliet. Het geeft ons een aangenaam gevoel spoediger de patiënten te kunnen bereiken. Enkele seconden kunnen voor het slacht offer heel veel betekenen. Het kan rells een kwestie van leven of dood ®ijn. Dat Oegstgeest ook direct belang heeft bij de oplossing zoals die vandaag tot •tand is gekomen, vailt niet te betwisten. Looo-burgemeester J. den Ouden gaf ten antwoord: Na de wallen is Leiden thans ver» de overweg. Een werk. jaren met spanning is uit gezien. nadert zijn voltooiing. Ook de inwoners van Oegstgeest begroe ten dit met vreugde. De heer I. de Vink te Leiden, be stuurder bij de N.Z.H.V.M., die ook wel iets weet te vertellen over het Langdurig oponthoud, dat de gesloten overweg ve oorzaakt, kwam spontaan uit de bus: Ik vind het een hele verbetering, vooral met he>t oog op het rijden van de stadstram De stadstram heeft met twee grote obstakels te maken gehad, t.w. de spoorbomen en de Blauwpoortsbrug. Het eerste is nu verdwenen. Wat hebben we een ge vaarlijke opstoppingen gezien, vooral in de boüentijd. We hebben ook te doen gehad met die tramreizigers uit Oëgstgeest. die nog de trein wilden halen, maar voor wier neus de bomen net dichtvielen Mej. M. A. van der Wijden uit Katwijk werkt in Leiden en is door de overweg meermalen te laat op haar werk gekomen. Het is haar 's avonds op de weg terug dikwijls overkomen, dat de tram naar Kat wijk net voor haar neus wegreed Oók al door die overweg. Mej. A. M. Mug ge te Leiden is een enigszins andere mening toegedaan. Met haar zijn er anderen, die er zo over den- Ze vindt het namelijk jammer, dat het nu niet meer mogelijk is de Sta tionsweg rustig over te steken. Want het verkeer blijft nu maar doorgaan Ze werkt in Rotterdam, stalt altijd haar fiets aan de Stationsweg, de overweg was dan voor de trein naar Rotterdam gesloten en zij kon zon der angst en vrees de brede rijweg oversnellen om die trein nog te halen. (Wij raden mej. Mugge aan in het vervolg iets vroeger van huis te gaan! Redactie) De heer M. Zaalberg woont in Leiden en werkt in Oegstgeest. Men weet dus alles van! Hier is zijn reactie: Het is een feest voor de Leide naars en Oegstgeestenaren, die iedere dag een aantal malen de over weg moesten passeren. Ik heb het eens uitgerekend, hoeveel wachttijd er mee gemoeid was. En ik kwam daarby op minstens anderhalf uur per week. Het is in alle opzichten een ideale oplossing. Heeft het nieuwe station enige maanden alleen dienst gedaan als plaatskaartenbureau, van morgen om 6 uur kreeg het met het omhoog brengen van de eerste trein naar Amsterdam zijn normale functie. De reizi gers moeten nu door de per rontunnels naar het tweede of derde perron en de aankomen de reizigers moeten ook via de tunnels het station verlaten. De tunnels worden nu nog on derbroken door een groot gat, waar de lage sporen liggen, die voorlopig nog dienst moeten doen voor het locale treinver keer naar de Herensingel en de gasfabriek. Ter hoogte van de plaats, waar nu de reizigers de lage baan passeren, komt het eerste perron. Foto N. van der Horst. zonder voorrecht beschouwd, de Ge meente in de eredienst te mogen dienen, en zal er erg aan moeten wennen, voortaan zelfs geen dominee meer te Nu is het, volgens dr Dankbaar, ook zo belangrijk of er een dominee komt of gaat, want het Woord des Heren langrijker dan de dienaar. Het eerste gedeelte van de tekst „Opdat zij allen één zijn" zag spr. in zijn studententijd op 'n doek aan ae ingang van het N.C.S.V.-studentenconferentie- oord De Waskolk te Nunspeet. Deze bede roept ons allen samen, van wat volk of ook zijn. Toen werd spr. predi kant en heeft een drietal Gemeenten mogen dienen, waarna hij bij de zending kwam. Hier, in het Zendingshuis, had dr Dankbaar het laatste gedeelte tekst „Opdat de wereld zou geloven" leren verstaan, want de eenheid wille van de zending. Spr. was dankbaar dat hij een zevental jaren aan de Zen dingshogeschool heeft mogen werken, waar hij er iets van heeft mogen aan schouwen, dat deze bede in vervulling is gegaan. In De Waskolk was het eerste gedeelte an de tekst niet moeilijk, en bij de zen ding het tweede gedeelte ook niet, maar bracht spr. dit woord in de Gemeente nu wordt het wel moeilijk. Niet zozeer des Zondags in de Kerk, maar in de week, wanneer we moeten tonen, dat we werke lijk Gemeente zijn. Nu wordt die bede van Christus voor Wanneer men de signatuur van eigen is een opdracht. En nu wordt er, naar tijd wil verstaan, dan is het goed, dat dr Dankbaar opmerkte, nogal wat op men de eigen tijd even beziet touw gezet voor eenheid in de wereld, een direct voorafgaand tijdperk, zo noemen. Bekeert u in Christus, aldus besloot dr Dankbaar zijn afscheidspredi- katie. opdat de wereld zal geloven, dat God Christus heeft gezonden. Tweeduizend woningen na de oorlog Op Zaterdag 9 Mei hoopt de burge meester van Leiden, op uitnodiging van de woningbouwvereniging Ons Doel, de tweeduizendste woning te openen, die In de gemeente Leiden na de oorlog is ge bouwd. De bijeenkomst vindt plaats in het clubhuis van de speeltuinvereniging Westerkwartier Ten Katestraat. Tevens zal dan de opening en de bezichtiging plaats hebben van het tiende woning complex van de genoemde bouwvereni ging. Dodelijke aanrijding Zaterdagmorgen om half elf vond bij de Zijlpoortbrug een ernstig ongeluk plaats, dat de 70-jarige heer W. de Vos. wonende Ringkade Sa. het leven heeft gekost. De chauffeur van een uit de rich ting Zijlbrug komende auto moest moedelijk als gevolg van een verkeers overtreding van een nog onbekend ge bleven wielrijdster uitwijken. De heer De Vos werd hierdoor bekneld tussen de bumper van de auto en een lantaarnpaal. Het slachtoffer is naar het Academisch; Ziekenhuis vervoerd en bleek bij komst reeds aan de gevolgen te zijn We hebben al deze mensen hartelijk bedankt voor het geven van hun mening en zijn er van overtuigd, dat bij dit koor zich aiLle Leidenaars aansluiten plus de talloze niet-Leidenaars, die óók met onze haast legendarische overweg vaak of soms te maken hebben gehad. goed luistert roep om eenheid ter verdediging. _r_. wilde hiermee echter niet beweren, dat het niet om grote dingen zou gaan, doch hij vreesde, dat het meer een stichten van een belangengemeenschap is. zonder innerlijke overtuiging en vaste hoop. Zoiets zal het echter niet lang uithouden en zal ons niet kunnen redden. Dr Dankbaar wilde, nu hij laatst als predikant voorging, dit woord van de Heiland meegeven om de wereld in te dragen, want de toekomst van wereld hangt af van de eenheid Christus. Een eenheid, gericht op de taak dat de wereld in Christus gaat geloven. We moeten ons door Christus geroepen achten tot één getuigenis. Daarom Hij Zijn Gemeente, die, als ze barmhartig is, vanzelf één wordt. Als we onze aposto lische roeping maar niet verzaken er zendingskerk worden, is er geen tijd meer voor beuzelingen. Het zou beter zijn, niet zo op de n; Christen te staan, doch ons meer zodanig te gedragen, zodat de mensen Vanmorgen is ook de ingang van het nieuwe station aan het Terwee park in gebruik genomen. De reizigers van en naar Oegstgeest zijn daarmee zeer gediend. Het omlopen naar en van de hoofdingang aan het Stationsplein is nu niet meer nodig. Over de aanleg van het Ter weepark kan men ook tevreden zijn. Het is mooier dan het geweest is. Verkeersstrepen geven aan, waar de voetgangers moeten lopen. Overbodig is dat niet, want aan de achterkant van het station zal ook het nodige goederenverkeer ontstaan. Foto N. van der Horst 's Morgens bevestigd door prof. dr W. Banning Eertijds geen volk, zijt gij nu Gods volk; gij die eertijds niet van ontfer ming hebt geweten, hebt haar nu gevonden. Met een preek over deze woorden ifit 1 Petrus 2 10 deed ds W. J. H. Hubeek gistermiddag in de Willem de Zwijgerkerk te Oegstgeest zijn intrede als voorganger van de vereniging van Vrijzinnige Hervormden te LeidenOegstgeest, nadat hij gistermorgen door prof. dr W. Banning bevestigd was. Prof. Banning sprak naar aanleiding van enkele gedachten uit Jesaja 40. gemeenschap, probeert men de mensen samen te binden met de idee van de democratie. Voor velen is dit echter maar een woord. Tallozen staan met een leegte achter zich en lyden aan een gebrek aan gemeenschap. Het Christelijk geloof nu biedt de mens een gemeenschap, die onder Chris tenen gevormd wordt. Tussen de Chris tenen en hen, die niet van het Christen dom willen weten, lijkt dikwijls geen verschil te bestaan. De levende Christen ziet het verschil wel en weet van een gemeenschap in Christus, die gegroeid is door kruis en dood heen. Onze tijd wil naar deze gemeenschap opnieuw wijzen in de oecumene. Dit is de gemeenschap, die boven grenzen en boven de tijd uitgaat, die levenden en doden verbindt en die de kerk samenvat in deze belijdenis: de gemeenschap van alle heiligen. Deze gemeenschap, tot stand gekomen door het werk van Christus, door zijn dood en offer, vraagt ook nu nog telkens offers. Die gemeen schap willen wij samen als predikant en gemeente gaan vormen en onderhouden. We zijn er toe geroepen. In dit verband sprak ds Hubeek er zijn vreugde over uit, dat er in deze ge meente een belangrijke groep is, die het gesprek gaande houdt om over de gren zen der kerkgenootschappen en vereni gingen heen te komen. Ik zal de dag loven, zo zei hij, wanneer die grenzen zyn opgeruimd. Indertijd koos ik de Re ds Hubeek. In de negentiende eeuw vierde het individualisme hoogtij. De twintigste eeuw daarentegen dient zich de roep naar gemeenschap juist, want wij mensen zijn meer dan individu en op gemeenschap afgestemd, iets, dat in de scheppings orde zijn oorsprong vindt. Vervolgens tekende de predikant verschillende gemeenschappen, zoals ge zin, familie en volk, die eniger tijd begeven. En als voldoende waarborg STATION III Leiden heeft nu zijn derde station in gebruik genomen. Het is gebouwd door ir H. G. H. Schelling. Cornelia Outshoorn, ingenieur-directeur van de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij, was de bouwer van het eerste. Dat heeft 38 jaren dienst ge daan. Het werd afgebroken in 1880. D. A. N. Margadant, architect van de H.IJ.S.M., zette de bouw van het tweede station te Leiden op zijn naam. Dit gebouw heeft het bijna tweemaal zo lang uitgehouden. Het heeft er ruim 72 jaar gestaan. Bin nenkort zal het ook onder slopers handen vallen. Nu is het derde station er. En de reizigers zullen het er wel over eens zijn, dat bij de bouw er van is ge streefd vanuit vier belangrijke ele menten: doelmatigheid, eenvoud, lichtheid en vrolijkheid. Moge het lange tijd zijn diensten aan ons be wijzen. Vanmorgen wapperde de driekleur van het gebouw. Deze vertolkte de trots der Spoorwegen, maar tevens de trots en dank van Leiden. Het lijkt ons goed, ons overzicht te sluiten en dus niet tot de huidige phase de uitvoering van het plan voort te zetten. De gebeurtenissen tussen de tijd in het hulpviaduct en nu liggen immers in de oppervlakte van het geheugen. We denken aan de beruchte verzakkin gen, het onderzoek van het laboratorium voor de grondmechanica te Delft, het be- Agenda voor Leiden Maandag Stadsgehoorzaal, 7.15 uur: Dodenher denking. sprekers ds G. Toornvliet en pater E. Peters; 9 uur: stille tocht Monument De Eendracht, Driftstraat, 6 uur: onthulling gedenkplaat gevallenen. Dinsdag Stationsweg 43, half 3: Kamer van Koophandel. Hyacinthenplein, Anna van Saksenstr. en Damlaan, half 3 tot 5 uur: poppen kast. Stadhuisplein, 7 459.15 uur: concert W. W. en carillonbespeling; 9.15 ontste king bevrydingsvuur. Zeemanlaan. 7 uur: De Professoren- wijk, herdenking bevrijding. Schouwburg, 7 45 uur: L. A. K., Cilli Wang, dansparodieen. N o o r d w y k a a n Z e e, van af 12 uur: toerwagenconccurs. Woensdag Schouwburg, 8 uur: K. en O., Ned. Comedie met „De koopman van Venetië". Kaasmarkt 1, 8 uur: Geref schoolver eniging, jaarvergadering. Steenschuur 21, half 8half 9: zitting pry zencommissie Oegstgeest, raadhuis, half 8: ge meenteraad. Station, 10.10 uur: Ned. Reisvereniging, excursie naar Amsterdam. Tentoonstellingen Prentenkabinet, 25 uur: Een eeuw fotografie (foto-verzameling A. Grégoire) tot 18 Mei. Nachtdienst apotheken Aipolheek Herdingh en Blanken, Ho- gewoerd 171, tel. 20502, en apotheek Reijst, Steen6traat 35, tel. 20136. monstrantse gemeente, omdat de Her vormde kerk vastzat in de richtingstrijd. Thans richt ik me weer tot die Her vormde kerk en ik ben blij, dat ik aan de gemeenschap mee mag bouwen. Het mijn taak en roeping daaraan te bou rn door regelmatige prediking, de kern van het Christelijk geloofsleven, door de catechisatie, het pastorale ge sprek en de arbeid onder de jeugd. Toespraken Na de predikatie richtte ds Hubeek ;n dankwoord tot prof. dr Banning, zijn bevestiger, tot zijn voorganger, dr K. H. Boersema, die om gezondheids redenen niet aanwezig kon zijn, tot de afgevaardigden van de Hervormde ge meente te Leiden prof. dr G. Sevenster ds D. J. Vossers, tot de afgevaardig- i van de Hervormde gemeente te Oegstgeest, ds G. F. Callenbach en ds B. C. Visser, tot de vertegenwoordigers het hoofdbestuur en provinciaal be stuur van de vereniging van Vrijzinnige Hervormden, tot de afgevaardigden der gemeente Oegstgeest, burgemeester H. L. du Boeuff en de heren J. den Ouden J. de Visser, tot de heer J. P. Huls- en tot afgevaardigden van diverse kerkgenootschappen. Dr K. Simon Thomas sprak als voor zitter van de vereniging van Vrijzinnige Hervormden, ds Barnouw namens het hoofdbestuur en ds Veenendaal namens het provinciaal bestuur. Ds Vossers sprak als voorzitter van de centrale kerkeraad der Hervormde gemeente te Leiden, ds Callenbach namens de Hervormde ge meente van Oegstgeest, de heer Verboom, ins de kerkeraad van de Remon strantse gemeente te Vlaardingen, de vorige standplaats van ds Hubeek. De heer H. Mulder sprak namens het theo logische dispuut iXua res agitur. Ook de heer J. P. Hulsbos, die de gemeente enige tijd voorging, sprak nog. Gevestigde en vertrokken personen In de week van 27 April t/m 2 Mei (Vervolg van pag. 3) De maand Februari 1951 leverde r schrijfstof. Ir Schalij deelde toen /an de 19.2 millioen een bedrag ongeveer 5 millioen was gebruikt. Begin Februari was het werk voor de omleg ging van de Haarlemmervaart begonnen. Deze vaart zou achter de houtmolen van de firma Mulder om worden omgelegd. De plannen voor het hulpviaduct over Wat nü nog? We vroegen vanmorgen ir F. Schalij, de chef van het spoor wegbouwbureau te Leiden, wat er in de resterende tijd nog moet worden gedaan. Hy noem de de volgende punten: 1. goederendienst Herensingel en gasfabriek omhoog; 2. trein Utrecht omhoog; 3. afbouw viaduct Gevangen laan; 4. afbouw viaduct Rijnsbur- gerweg; 5. afbouw station; 6. voltooiing grondlichaam; 7. afbraak van hulp viaduct; 8. afbraak oude station. Plus bijkomende werken. De De heer Schalij verwachtte, dat we het definitieve einde van de Spoorwegwerken eind 1955 te gemoet kunnen zien. de Rijnsburgerweg bevonden zïoh begin 1951 in een vergevorderd stadium. „Had den we er op gerekend in Januari 1952 hoog te kunnen rijden, door verschillen de omstandigheden zal dit 1 Maart vol gend jaar worden," zei de heer Schalij in Februari 1951. Dan moet het hulp- viaduct klaar zijn. Als het aan dit viaduct gelegen had, zouden de treinen al lang hoog rijden. Maar de verzakkingen zyn er tussen gekomen. En men heeft dit niet voorzien. September 1951: „Datum van hoog rijden enige maanden verschoven." Zo deelde een kop over drie kolom men de lezer mee. We hebben ons, eeriyk gezegd, wel eens afgevraagd, hoe de lezer toch op dergelijke tijdin- ren zou reageren. Achteraf nemen we aan, dat de Leidenaars het enigszins teleurstellende en telkens terugkeren de nieuws over de spoorwegwerken verstandig en met vertrouwen heb ben genomen. Ze hebben het voldoen de beseft, dat er tal van incidentele factoren konden opdoemen, die het werk zouden hinderen. Beweging in de baan „Het wordt Augustus," zei N.S. in September 1951. „In de eerste plaats moet er voor gezorgd worden, dat iedere be weging In de nieuwe baan uitgesloten Is. En ten tweede dienen de werkschema'j van de verschillende diensten, die by de werken betrokken zyn, volledig aan el kaar aan te sluiten." Men hield er toen rekening mee, dat het nieuwe station omstreeks Mei 1952 klaar zou zyn. De resterende tijd zou men onder meer kunnen gebruiken voor de inrichting van het gebouw. De Haarlemmervaartomlegging was zonder byzondere moeilytoheden tot stand gekomen Het hulpviaduct zou men in Februari 1952 klaar hebben. Het viaduct Gevangenlaan was in ruwbouw voltooid De betonbouw van het viaduct Lage EBBBMMBHMHHHHKHBBHHHHHHHHmvI Dit is het huisje aan de oude overweg, waarin de spoorbomen worden bediend. Het heeft nu zijn macht verloren. We zullen maar vier keer per dag ondervinden, dat het er nog is, als de goederentreintjes moeten worden doorgelaten. Maar dat zal ook zo lang niet meer duren. Foto N. van der Horst. Morsweg was ook achter de rug. En het viaduct aan de Gordelweg naderde even eens zijn voltooiing. Met de bouw van het hulpviaduct i« men in Maart 1952 begonnen. De pylers ervan rusten op 104 palen. Deze palen zyn negentien meter lang. Onder de py lers werd ook nog een betonnen plaat aangebracht. Het gecombineerde kunstwerk aan de Haarlemmervaart is voor de scheepvaart in December 1951 gereed gekomen. Het Maredijkgedeelte van het kunstwerk vo>. derde toen goed. De zandryderij voor de hoge baan werd omstreeks die tijd geëindigd. Het was mogelyk geworden van de Vinkbrug tot aan de Rynsburgerweg zonder onderbre. king over de baan te lopen. In de rich ting Haarlem moesten vanzelfsprekend nog verscheidene tussenstukken worden aangebracht. sluit van de directie der N.S. over een lengte van zestig meter de«hoge baan te „ontkoppen" om er ter versteviging van het baanlichaam een betonplaat aan te brengen: we denken ook aan de ingebruik stelling van het nieuwe station voor de verkoop van de plaatskaarten en aan het omhoog brengen van de eerste brein. Aan dat omhoog brengen ging natuurlijk een menigte grote en kleine werkzaamheden op de nieuwe baan vooraf. We gaan er nu niet op in. Er komt nog een officiële opening! Wanneer? Och dit relaas heeft lezer en schrijver wel duldely'k gemaakt, dat het een uiterst twyfelachtige zaak is by een werk als dit data te noemen We hopen ons er in de toekomst dan ook niet meer aan te wagen! Dat voornemen valt niet zwaar Want hèt ogenblik is voorby: waarop aan de spoorboom zyn macht werd ontnomen Alle data en gissingen ten spyt! Gevestigd: A. F. Akkermans, militair, Noordelnde 2a; E. C. P. J. Simons-Baks en fam., van Hoffstraat 32; P. van Beyeren, 1.1. ver pleegster, Witte Singel 27; G. Beyes, 1.1. gezinsverzorgster, Rapenburg 59; J. van den Bosch, arts. Herengracht 23; A. F. Bredewold, L. Mare 53; M. M. Brust, militair, Groenhazengracht 12; H. W. A. Clasener en fam., werktuigbouwkundige, W. Rozenstraat 55; G. P. Geerlings, los- arbeider, L. Mare 73; J. Gertenaar, tro-technicus, Borneostraat 30; J. Gort, matroos III KM, Noordeinde 2a; wed. M. A. A. Teunissen Bruggink-Gutjahr, en O.. Rijnsb.weg 93; G. Hoek- sema, kruideniersbed., Haven 7a; H. de Hoop, verkoopster, Transvaalkade la; F. Huizinga, militair KL, W.Singel 5; B. J. M. M. Huyskens, schryver III KM, Noordeinde 2a; M. Jansen, korporaal KL, Groenhazengracht 12; A. J. M. Janssen, matroos III KM, Noordeinde 2a; J. Jans sen, matroos III KM, Noordeinde 2a; B. de Kier, makelaar, Herensingel 13a; A. H. Christiaanse-van Koolbergen Oostdwarsgracht 15a; P. C. Kors, mili tair. Morsstraat 62/64; M. H. de Lange, kapper. Levendaal 104; R. B. van Ley, schryver I KM, Noordeinde 2a; F. van der Mark, loodgieter, Maredijk 88a; C. MatheUsen, worstmaker, Trans- vaalhof 5; N. J. Mosterdyk, huish. hulp, Leeuwerikstr. 49; F. D. de Nie, maatsch. werkster, Vreewijkstraat 8; J. J. Ladan- van Nugteren, Molensteeg 27; J. Ottens, matroos, Noordelnde 52; A. C. Cossée- Parrée, Lammensch.weg 20; E. Plagge- mars en fam., werkmeester, Utr. Jaag pad 2B; J. L. Reijns en fam., tech. rijks-; ambtenaar TH, Kapteystr. 20; I. Rouw, I.1. verpleegster, W.Singel 27; F. P. Rou- matroos III KM, Noordeinde 2a; ia der Veen, verpleeghulp, Herengrt I; A. E. Verbrugge, lerares Ryn 4; H. W. Zeegers, schryver I KM, Noordelnde 2a; J. van der Zouwen, vlieg tuigmaker III KM, Noordeinde 2a. Vetrokken: T. Abrahamse, Fagelstr. 30: Rotterdam, Mauvelaan 3; F. C. Bertiau, W. Singel 101a: Ver. Staten van Noord-Amerika; P. A. Bögll en fam., Oosterkerkstraat 16: Zwitserland; G. H. Strumphler-van Bol* huiz, Groenhovenstr. 13: Hengelo (O.), Theresiastr. 23 I; T. Bos, L. Morsweg 22: Harderwyk, Leuvenumseweg 9; J. Bot, Bilderdykstr. 3. Z.-Afrika; H. L. Boter, Lammensweg 23: Haarlem, Johan. de Breukstr. 20; R. den Oudsten-Buurman, Cronestelnkade 18: Rotterdam, Schie- kade 96b; H. Elshout-Ciere, Narmstr. 40: 's-Gravenhage, Trekweg 19; R. M. Col- lister, Roodborststr. 47: Gr.-Brittannië; G. M. Compton, Nieuwstg 31: Verenigde Staten van Noord-Amerika; M. Erben, Noordelndepln 2b: Duitsland; I.M. Jagor- Ginjaar, Leeuwerikstr. 55: Voorschot* Ryndyk 164; K. W. Goonewardena fam., L. Mare 68: Gr.-Brlttannië; M. A. J. Gordyn, Ambonstr. 34: Noordwyker- hout, Kerkstraat 25; C. C. M. Gutjahr, Rynsb.weg 93: 's-Gravenhage, Brusselse laan 22; E. J. Hageman, Rapenburg 7: Gorinchem, Molenstr. 28; F. G. E. Hal- bertsma, Oude Vest 51: Amsterdam, Apollolaan 197; J. van Heusden en fam., Kolfmakerstg 7a: 's-Gravenhage, Wyhe- straat 15; M. J. van den Heuvel, W. Sin gel 27: Kampen, Rechterveld 11; N. H. Hoag, Zoeterw.singel 97: Ver. Staten v. Noord-Amerika; G. Hollander en fam., Hansenstr. 29: Voorschoten, Tolstraat 5; E. L. O. Brokaar-Hummel en familie, Koninginnelaan 8: Duitsland; C. C. van der Ing, St Jacobsgrt 1: Hazerswoude, Zonneveldstr. 25; E. M. C. van der Jagt, Aalmarkt 5: Nieuwerkerk a. d. IJssel, Schoolstr. 10; A. M. C. Janssen, Rynsb. weg 10: Katwyk, Seinpoststraat 8; P. A. Jonquière en fam., Marienpoelstraat 2a: Delft, de Kempenaerstr. 3; J. M. Kaper, Zeemanlaan 36: 's-Gravenhage, Monni kendamplein 101; M. Katz, Roodenb.str. la: Ver. Staten van Noord-Amerika; M, G. Kaulbach, Cobetstr. 52: 's-Gravenhage, Archimededesstraat 25: J. A. Keeling, Dahliastr. 22a: Groot-Brittannië; M. Ket ting, v. Oldenbarneveltstr. 38: Katwyk, Stengelinstraat 33; M. A. M. Kortenbout van der Sluijs, Rapenburg 4: Amsterdam, P. C. Hooftstraat 76; C. Boter-Kraay, Thorbeckestraat 32: Haarlem, Joh. de Breukstr. 20; J. Kuivenhoven en fam., Falckstr. 11: Delft, Colignystr. 54; L. W. J. Langendoen, Haagweg 200: Rockanje, Dorpsweg 8; M. Noé-Louwrier en fam., St. Buysingstr. 37: Hengelo O., Tulpstr. 32; H. H. Mugge en fam., Resedastr. 26 Dokkum, Stationsstr. F 123; A. B. Muller, Sterrenwacht 2: Z.-Afrika; H. Nanninga, Rynsb.weg 38: 's-Gravenhage, Dr van Welylaan 2; C. S. Nievaart, Morsstr. 55: Leeuwarden, Doelenstr. 1; J. J, H. Orth, Middelstegrt 22: Boekei, Dan de Brou werstraat 7; C. J. Overdyk, Van Limburg Stlrumstraat 15: 's-Gravenhage, Boek horststraat 95; H. de Roos, Waardstr. 61i Utrecht, Wagenstraat 23bls; C. Schaap, Boerhaavelaan 7: s-Gravenhage, Prins Hendrikstr. 95 II; W. V. R. de Schepper, a/b 9698 ligg. Utr. Jaagpad, Alphen a/d Ryn, H 11590 a/d Steekterweg naby Nr 132; D. Schuiling en fam., T. Siegenbeek- straat 11: Nieuwer Amstel, Mr Rendorp- laan 9; G. Selderijk, Roodborststraat 4: Noorwegen; J. Sier, H. Ryndyk 85: Apel doorn, Deventerstr. 94; C. Sierat, Lange- gracht 2: Leldschendam, Broekweg 178; M. de Wit-Sprlnger en fam., Gortestr. 12: Koudekerk a/d Ryn, Hogewaard 198; W. J. van Staden en fam., Ryndyksraat 103: Schiedam, Talmalaan 28; wed. H. J. M. Jongmans-Stadhouder en fam., Kamer- lingh Onneslaan 53: Oegstgeest, Gevers- straat 1; M. B. Stibbe, Nachtegaallaan 9: Rotterdam, Mathenesserlaan 173; wed. A. W. Frans-Ungerer, W. Rozenstr. 64: 's-Gravenhage, Maarsbergenstraat 15; B. J. Slerat-Vyibrief. Atjehstr. 51a: Lei derdorp. a/b ligg. a/d Zyi by Driegaten- brug; H. Wynaendts, Burgsteeg 1: Ma. rocco; C. van der Zwart, de Wetstr. 15: Amsterdam, van Marumstraat 3. Piot. Chr. ioium Voor de eerste maal zullen de leden van de Leidse afdelingen van de A.R.P. en C.H.U. samen byeenkomen, en wel op Maandag 11 Mei in de kleine zaal van de stadsgehoorzaal. Leden van de Prot. Chr. raadsfractie zullen een forum vormen onder voorzitterschap van mr dr N. G. Geelkerken. De aanwezigen kunnen dan vragen, de gemeentepolitiek of het beleid van de fractie betreffende, stellen Woensdag begint weer Avondstilte Woensdagavond zal in de Hooglandse kerk weer de bekende Avondstilte wor den gehouden. Deze diensten zyn altijd op Woensdag en duren slechts een half uur, van haf 8 tot 8 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6