„Laat zwaarte lustrum rallye uitzondering blijven" Prot.-Chr. fractie wil bepalingen inzake Zondagsrust niet verruimen P. v. d. Arbeid verwijt raad te grote lijdzaamheid Vier studenten „wonnen" Tulpenrallye Nu ook Castella Bloemenzeep! NIEUWE LEIDSCHE COURANT 5 WOENSDAG 29 APRIL 1953 Begzotizigszaad Noozdwijk De Noordwijkse gemeenteraad is gisteren onder voorzitterschap van burgemeester mr G. F. W. van Berckel bijeen geweest. Aan de orde was de behandeling van d( gemeentebegroting 1953. Van de gelegenheid om algemene beschouwingen te hou den maakten vyf raadsleden gebruik. Namens de Prot. Chr. fractie voerde de heer Vogelaar het woord. Spr. deelde mede dat de Prot. Chr. fractie zich ernstig had 'bezig gehouden met het onderzoek van de begroting. De hoofdzaak betreft uiteraard' het bestuursbeleid van het Col lege van B. en W. Spr. wilde geen her- het haling geven van wat in 1951 door hem terzake is opgemerkt. De hoofdzaken wat toen door spr. is gezegd gelden ook x nog. Een nieuw element is nu, dat B. de oorzaken van de trage gang van afsohuiven op de hoofden van dienst, wat spr. onjuist acht. Het heeft nu geen ■!£!0 zin meer uitvoerige critiek te oefenen, omdat een derde van het begrotingsjaar is verstreken. Wij vragen ons af, aldus spr., welke waarde we mogen hechten aan toezeggingen, welke toch niet worden gerealiseerd. Naast critiek, heeft de fractie zeer zeker ook lof voor het beleid. Spr. noemde bijv. de aankoop van „Dalrust", waardoor een ideale verzorging van de ouden van dagen is gewaarborgd. Verder leefden in fractie nog enkele wensen, welke ter kennis van het College zijn gebracht. Inzake de Zondagsrust staat de Prot. Chr. fractie op het standpunt, dat ook op publiek terrein de Zondagsrust bevorderd dient te worden. De fractie zal zich dan ook blijven verzetten tegen verruiming van de bepalingen inzake de Zondags rust. De fractie heeft met zeer veel stemming van het standpunt van B. W. kennis genomen met betrekking tot het kampeervraagstuk. De Prot. Chr. fractie wenst een open oog te hebben voor de belangen van dc badgasten, ook wat betreft van de ont spanningsmogelijkheden. Er is echter plaatselijk een streven merkbaar, dat de fractie met enige zorg vervult. Bepaalde vermakelijkheden dienen geweerd te worden, en in dit verband vraagt de frac tie zich af wat het recente bezoek van hei gemeentebestuur aan de Franse badplaats Menton te betekenen heeft, en welk ge meentebelang hierdoor is gediend. Ook in dit jaar wenst de Prot. Chr. fractie loyaal het beleid van B. en W. te steunen, en zij wenst het college hierbij de wijsheid toe van God. Voorzichtigheid De heer Urlus sprak namens de R.K. fractie. Deze fractie was van mening, dat het plaatselijk bedrijfsleven momenteel in een dieptepunt verkeert. Zowel in het badbedrijf als ook in de kwekerij zijn de perspectieven niet rooskleurig. Dit zal ongetwijfeld zijn terugslag hebben op de financiële positie van de gemeente. De fractie is daarom van mening dat de uiterste voorzichtigheid is geboden in het beleid. Want enerzijds kan de belas, tingschroef niet meer worden aangedraaid, en anderzijds zijn bezuinigingen ook niet gemakkelijk uit te voeren. De fractie is verder van mening dat niet ongelimiteerd kan worden doorgegaan met leningen sluiten. De vreugde over de sluitende begroting is wel zeer getemperd door de kunstgre pen welke B. en W. hebben toegepast om ■hiertoe te geraken. Ook de heer Urlus sprak zijn teleurstelling uit over de trage gang van zaken t.a.v. verscheidene zaken. Spr. opperde als suggestie de raadscom- Familiebeiichten uit andere bladen GETROUWD: MIM Limperg-Goossens er Erof. dr Th. Limperg Jr. A'dam; drs. 'A C uiks en B W v Raay, Leeuwarden. BEVALLEN: Mevr. Doyer-Watel. z. Am sterdam; mevr. Korthals van Schooten-Waa- gemans. d. A'dam; mevr. v d Weerd-Stok- •en. d. Meppel; mevr. Uyterlinde-Th< W v Dillen, m. 86 j. Am- stenbroek, m, Breda; G .kelom, m, 75 j. Eindho ven; O Iongh-de la Porte, m. 2 j. Vlissii A Soep Bzn, m, 61 j. N. Vork: K Dekke 15 j. Wormerveer; M C Ankersmit. v. 53 j. A'dam: H E Cracau. m. 61 J. Heemstei' Idznga. m. 75 j, Lochem: P A M Beyaei 57 j. Utrecht; B Rozenberg, v. A'dam. OVERLEDEN:G sterdam; ir N W< Te volgzaam van de P.v.d.A., de n mening, dat voor en objectief oqrdeel W„ het aller- het beleid eerst nodig is de hand in eigen boezem te steken. De raad toch is het hoofd der gemeente, en we moeten tot de conclusie komen, dat onze raad een veel te sterke neiging vertoont tot volgzaamheid, te zwakke neiging om het College bepaalde richting te dringen. We kunnen ook teveel prijs stellen op een goede houding. Spr. citeerde uitvoerig de tiek, welke de heer Vogelaar in 1951 heeft geleverd op het beleid van had hieraan niets toe te voegen, want de situatie is in geen enkel opzicht De begroting wordt ook nu weer laat behandeld, nog een week later dan verleden jaar, ondanks de toezeggingen tot verbetering. De geleverde critiek wordt voor ken nisgeving aangenomen. Blükbaar wordt de stelregel gehuldigd: „Ze slikken het toch wel!" En de practyk bewijst de juistheid van dit standpunt Onze motie van wantrouwen kwam destijds niet eens in behandeling, cn de Raad blaft wel, maar bijt niet! Met een variant op het oude gezegde zou spr. willen poneren: De raad Noordwijk heeft het college dat het dient! Lees slechis het rapport van de 2e afdeling, om te zien dat de raad zelf schuld heeft. De R. Kath. en Prot. Chr. fracties nemen een dualistische houding aan, en zij blijken het partijbelang te stel len boven het gemeentebelang. Spr. ful mineerde tegen de gang van zaken zake de stichtingen (Medisch Centrum, Sportstichting), en wenste nadere inlich tingen. De heer Sedelaar R.K., wenste enkele opmerkingen te maken naar aanleiding van de aantijgingen van de heer Rippen ten aanzien van de R.K. fracties Als de notulen nagaan blijkt, dat meermalen zeer ernstig is geprotesteerd' tegen de gang van zaken. Tussen vertrouwen wantrouwen is altijd nog de mogelijkheid van gerechtvaardigde critiek. We hebben nog critiek, zie het rapport van de 2e afdeling! Dat is dus wel iets anders dan blinde volgzaamheid, terwijl anderzijds critiek nog geen wantrouwen behoeft Ook de heer Sedelaar wenste krachtig te protesteren tegen het betrekken de hoofden van dienst in deze zaken, als B. en W. hebben gedaan. Als er tiek is dan is deze gericht tegen het College van B. en W. als het verantwoor. delijk lichaam. Mej. v. d. Wiel, P. v. d. A., gaf een be schouwing over de doorbraak op politiek terrein, welke h.i. was geslaagd. De ge meente heeft op verschillend terrein zeei veel te doen. Spr. bepleitte de noodzake lijkheid van de stichting van een badhuis, en was van mening dat er ook te Noord- wijk nog wel iets te doen was aan krot opruiming. O verladen hooiden Hierna was het woord aan de burge meester. Mr van Berckel ging allereerst op het verwijt als zouden B. en W. de hoofden van dienst aansprakelijk hebben gesteld voor de trage gang van zaken. Niets is minder waar, aldus de burgemees ter, de hoofden van dienst zijn voor ons heilig, d.w,z. we huldigen het beginsel dat conflicten niet op hun rug mogen worden uitgevochten. Het is toch geen critiek als we zeggen dat deze mensen danig overladen zijn met werk, en dat daardoor de zaken soms niet vlot verlopen als we allen wel zou den wensen! B. en W. zijn zich zeer goed bewust dat de raad aan het hoofd der gemeente staat, en pogen steeds daarnaar te handelen. Wat betreft de Zondagsrust herinnerde j>r. aan het ingenomen standpunt dat eerst het seizoen zou worden afgewacht, alvorens tot een eventuele vervroeging an de openstelling der winkels op Zon- ag over te gaan. Spr. waardeerde het dat het beleid in zake het kamperen instemming gevonden had. Wat betreft de reis naar Menton kon spr. mededelen dat dit is gedaan onder auspiciën van de vereniging van Nederlandse gemeenten, in het kader van de Europese samenwerking Spr. kon met nadruk verzekeren dat niet als voor naamste achtergrond heeft gefungeerd het bestuderen van bepaalde vermakelijk heden, teneinde die eventueel ook te Noordwijk in te voeren. Wel kon spr. meedelen dat vruchtdragend werk is ver richt. Wat de economische situatie aangaat, kon spr. verzekeren dat B. en W. steeds uitzien naar middelen om het plaatselijk belang te dienen en de vooruitgang te stimuleren. Noordwijk is een plaats met een bijzondere structuur. De burgemeester dankte voor de waarderende woorden, welke enige raadsleden hebben geuit. Wat dc critiek betreft, is spr. van mening dat critiek inderdaad nog niet wantrouwen impliceert. Wat gezegd is over volgzaamheid van de raad, gaat dc raad zelf aan. Wel bleef spr. er by dat de uitingen van respect voor de raad geen holle frasen waren, maar zeer zeker gemeend. We zijn ervan overtuigd dat we doen wat we kunnen, aldus de burgemeester. Spr. deelde mede in een besloten zit ting het één en ander te zullen meedelen over het Medisch Centrum. Over de werk zaamheden van andere stichtingen volgt een verslag. Het woningprobleem is blijft moeilijk, en het streven blijft veel mogelijk huizen te bouwen. Tenslotte deelde de burgemeester mee dat er een plan tot verbetering van de dorpskernen, waarbij vanzelf de krotopruiming aan de orde komt twijfel te trekken, maar toch verwon, derde het hem dat Christenen zich in de P.v.d.A. thuisvoelen. De P.v.d.A. is geen Christelijke groepering, wat blijkt uit de practyk. Nog onlangs stemde mej. v. d. Wiel vóór de openstelling van de winkels op Zondag, iets wat spr. niet kan be. grijpen. Mej. v. d. Wiel wees op het verschil van inzicht dat onder Christenen bestaat. De tijden zijn veranderd, en verscheidené menselyke opvattingen worden tot god delijke geboden gepromoveerd. Aan de Joodse opvatting over de sabbath zyn we ontgroeid, aldus spr. Nadat de heer Sedelaar nog uiteengezet had uit welke motieven de R.K. fractie de openstelling van de winkels op Zondag had gestemd, sloot de burgemees- de algemene beschouwingen en zette de raad zich aan de behandeling der hoofdstukken. Hierop komen we morgen Wedvlucht Stormvogels Uitslag wedvlucht met oude duiven Roosendaal, afstand 80 km. De duiven zijn gelost te 1.30 uur met Noordenwind. :erste duif bereikte om 2.51 uur zijn hok met een snelheid van 966 m per min. Laatste duif 3.61 u. met eer. snelheid van 57 m per minuut. Alb. Cramer 1, 13, A. Passchier 2, 7, J. Boon 3, 5. 8, C. van Duin 4, H. van Schie 6,10,15, A. Cramer 9,12,14, W. Knopoert 11, 17. A. van der Haak 16. In de Ver. Staten zullen binnenkort door een combinatie- van televisie-maat- sohappijen proeven worden genomen met drie-dimensionale televisie, waardoor het beeld een hoge graad van „echtheid" krijgt. Voorlichting Nadat wethouder De Witt op enkele punten een naOere toelichting had ge. geven, kwam wethouder Van Leeuwen nog aan het woord. Wat betreft de lyd- zaamheid en volgzaamheid van de Raad merkte spr. op, dat op de vergaderingen van de beide grote fracties steeds de wethouders (elk in de zijne) aanwezig zijn. Daardoor zijn deze raadsleden vaak beter ingelicht dan de anderen. Verder wees spr. er op dat als de zaken stagneren, de Raad zelf hiervan vaak de oorzaak is. Vaak hebben we als argument moeten gebruiken: „er is haast bij, de Raad dringt er op aan". De heer Rippen legde er de nadruk op, dat de P.v.d.A. niet alleen negatieve cri tiek heeft. „Bovendien heb ik zelf van middag niet zoveel gezegd, ik heb voor namelijk anderen geciteerd, die wel o; de hoogte zyn!", zo zeide spr. De heer Vogelaar verklaarde, dat hij i: de loop der jaren zeer zeker veel critiek had geleverd, doch de heer Rippen heeft één en ander op een bepaalde manie citeerd. We zitten hier niet als Joris Goedbloed, aldus de heer Vogelaar, want al hebben we dit college zelf gekozen, dan mogen we toch wel critiek hebben? Spr, protesteerde tegen de uitdruk king, dat de R.K. en de Prot. Chr. fractie het partybelang zouden stellen boven het gemeentebelang. Het is een bewys van gezonde democratie, een teken dat we niet gemuilkorfd zyn, als we open over de dingen spreken. Principes Aan het adres van mej. v. d. Wiel merkte spr. op, dat men in het algemeen gemakkelyk een fraai beeld kan schilde- van een ideale toestand, maar mer moet ook realist zijn. Een fata morgana is wel mooi, maar er moet ook geld zijn! Wat de z.g. doorbraak betreft, aldus ,de heer Vogelaar, naar onze opvatting hoort Christen niet thuis in de P.v.d.A. Spr. wenste het Ohristenzijn als zodanig niet Fezdiziazid, de Tulpenzallye en wij... (3) Bosjes straf punten door het slechte weer (Van onze speciale verslaggever) Eindhoven, Woensdagmorgen half zes. De niet al te sympathieke stem van de gelegenheids-omroeper die Philips bij de aankomst van de rallye deelnemers heeft aangesteld, dreunt door de luidsprekers tot in alle hoeken van de grote cantine van die lampenfabriek, als de deelnemers stuk voor stuk, groepje voor groepje, binnenkomen, moe, ongeschoren, maar voldaan, dat zij hebben doorgevochten en niet zoals velen in Zwitserland, Frankrijk of Luxemburg hebben opgegeven. Want deze lustrum-tulpen- rallye is te moeilijk geweest, hoofdzakelijk wat betreft het tempo waarin een en ander moest worden uitgevoerd. Wie was het kind van de rekening? De gewone man met de gewone auto, die aan hoge snelheden heel wat te kort komt, vergeleken bij de race-kanonnen der sterren van het inter nationale gezelschap, en die het dus moeten hebben van doorrijden, steeds maar doorrijden, zonder warm eten, zonder voldoende slaap, zonder ver treden, zonder rust. Daarom zijn er zoveel vermoeide gezichten bij Philips. Daarom zijn e^spveel uitvallers. Als u het de dikke Engelsman Imhoff vraagt, die met zyn Allard langs het circuit raast als een karretje op de ker mis, als u het het echtpaar Appleyard Niet Gatsonides en niet Appleyard zijn vanmorgen als eersten van de Tulpen rallye in Noordwijk de Grindweg de finish opgereden. Het waren vier denten, die men hier op de foto ziet. V.l.n.r.: J. de Bey uit Leeuwarden. Wout de Bruyne uit Leiden, K. J. Westra, (Advertentie) Voor iedere huid en iedere beurs. Voor het kleine bedrag van 20 cent kunt U nu Uw huid verzorgen met een nieuwe creatie van Castella de CASTELLA BLOEMENZEEP. die U de hele dag om- Ei is keus in Castella geeft met de zachte geur van frisse rozen en die wordt gebracht in verschillende delicate kleuren. Er is nu drievoudig keus in Castella. U kent de befaamde Castella Schoonheidszeep (32 ct), nog altijd de favoriet van talloze vrouwen. Is Uw huid meer gebaat met zeer over vloedig en rijk schuimer is Castella Spécial (32 ct) voor U. En mocht U voor een kleine prijs toch een zeep-van-naam willen kopen, dan is er dus voortaan ook de Castella Bloemenzeep van 20 cent. In waarheid is er nu Castella voor iedere huid en voor iedere beurs! eveneens uit Leiden en L. de Priester uit Voorschoten. Van het plan ontvangst-comité te bedotten, u uitgelekt. Met een Opel 1937 zij de knalpijp afgezaagd hadden, kwam de in rok geklede equipe het door wind en regen geteisterde terrein van Huis ter Duin oprijden. Maar hoe vroeg het ook in de morgen was, de comitéleden waren goed uitgeslapen. En enkele char mante meisjes-studenten waren dan ook de enigen ,die de grappenmakers met bloemen beloonden. (Foto N. v. d. Horst). 90-Jarige schaakmeester wordt gehuldigd Op 20 Juni a.s. hoopt een van de nestors der Nederlandse schakers, jhr A. E. van Foreest, zijn 90ste verjaardag te vieren. De Kon. Ned. Schaakbond heeft een hul digingscomité in het leven geroepen, on der voorzitterschap van de heer L. G. Eggink. Dit comité zal o.a. een vierdaags tournooi van vier- en zeskampen doen verspelen en wel met medewerking van de schaakclub Utrecht, op 15. 16. 13 en 20 Juni. In de hoofdgroep zal N. Cortlever, houder van de jhr Van Foreest-beker, ziin titel verdedigen. De Haagse waterpolosoheidsreahter H. G. de Kok zal in het weekeinde inter nationale wedstrijden te Oberbruch ir Duitsland leiden. hard op weg om Europees rallye-kam- pioenspaar te wordenvraagt, zul len zü u verwonderd aanzien. Te zwaar? Welnee. Zo komt er eigenlyk pas muziek in. Maar de gewone huis-tuin-en-keuken- automobilist, de man. die dagelyks in zyn Austinnetje. zyn Opeltje of zyn Volks wagentje reist, en die nu als groottoeris- tisch snoeperytje de Tulpenrallye gaat ryden, komt of zonder plaquette of der wagentje thuis Ferdinand is een volwassen Volks wagen, die uit de aard van zijn redac tionele diensten heus wel van wanten Maar we hebben met zyn drieën, Fer dinand, Chris en ik, vanaf Maandag morgen de start in Den Haag, tot nu t moeten vechten, moeten knokken, om te komen. I^e grote kanonnen scheuren er op los en hebben aan iedere controle toch wel een uurtje vry. Maar wjj waren biy, precies op het start-tydstip aan te kocen en meteen door te kunnen. Dus geen rust. geen warm eten, geen slaap. Het klinkt ongelooflyk, maar een mens is taai. Wij zien er nu alle twee vrolyk en netjes uit. zoals we hier in Eindhoven door de jeugd bewonderd worden. Maar de enige slaap, die we tussen Zaterdag nacht en nu, Woensdagmorgen genoten bestond uit een hazenslaapje op de zit plaats naast de bestuurder waarvan de rugleuning kon worden neergeklapt. Zo hebben er velen rondgetobt, z< der overdryving. Maar zij deden het met een merkwaardige Sportiviteit, die vele activiteit op autosportgebied kenmerkt. Geen kwaad woord, alleen in het byzjjn van een official een sneer en een gek scherende opmerking. Nooit zullen we de grUns vergeten een niet zo jonge bestuurder van kleine wagen, die na een b'yzondere étappe in de Franse Alpen aan de eind controle kwam te staan, enkele passen van de plaats, waar rallye-opperhoofd Nortier met zyn collega Van Wamelen stonden te praten. De bijzondere étappe was van die aard geweest, dat ongeveer 80 procent van het traject uit bochten bestond, haarspelden, knikken, kronkels en bochten. Als maar bochten. Wezen loos van het draaien aan zijn stuur boog de genoemde bestuurder toen het hoofd uit het raampje en tegen een stijve En gelsman met rode snor. die trots om een grote Jaguar heenstapte, riep hy: „U mag wel oppassen, meneer, ze zeggen, dat er straks een bocht in de weg zit..." Waarop van officiële zyde geen com mentaar verkregen kon worden Het ergste kwam nog Tot aan Genève hebt u onze belevenis sen kunnen volgen. Welnu, diep in ons hart koesterden we de hoop toen we daar zo in het ochtendzonnetje aan het Lac Leman de laatste woorden uit de schrijfmachine tikkelden, dat het ergste nu wel achter de rug zou zyn. Had u gedacht, meneer. De étappe Gerardmer (wat een eind he?) was voor mijn reke ning cn vol goede moed liet ik me na de aanlqoproute starten voor de klasse mentsproef. Die als simpele „bergklim" in het contröleboekje stond aangegeven. We» vlogen in zyn tweede versnelling omhoog, draaiden een bocht, pikten een haarspeld, nog een, nog een en zaten ons al te verkneukelen over de beste tyd die we moesten maken op deze manier, toen Ferdinand ineens zei: doet 't zelfen recalcitrant de achterband omgooide. Daar gingen we, o zo'n paar honderd meter boven op, aan het randje van een lief afgrondje, een halve slag rond. Het wegdek was spekgladKijk, dat maakt zo'n rallye zwaar, evenals het feit. dat er kennelijk geen rekening was ge houden met bar en boos weer. Een hele nacht tegen striemende wind en pypen- stelende regen op te tornen, de wild- zwiepende ruitenwissers pal voor je neus dat op onbekende bergweggetjes met gemiddelde snelheid van 50 km/u is slopend. Maar niemand klaagt erover. Alleen kykt men eens met benydende blikken naar een Aplleyard. een Imhoff, Gatsonides en een Van der Lof. „Ach, die komen hier immers voor die zouden de pin hebben, als het Bar slecht weer Ja, het weer is voor velen de oor zaak van hun opgeven geweest. Gladde wegen, kou, mistroostige wol ken, deden hun werk zowel psycho logisch als physiologisch gofd. Maar nu is het leed geleden, nu wassen we ons bij Philips, scheren ons er, eten er een croquet en drin ken er een kop koffie. Straks Noord wijk aan Zee. Dan is de mist die over de Ballon d'Alsace, waar we overheen moesten (nog wel twee keer ook) vergeten, dan spreken we niet meer over glad heid en hoge gemiddelden, dan is er alleen maar de trots dit te hebben volbracht. Dan denken we ook niet meer aan de ongelukkigen, die pech met wagen of gezondheid hadden. Dries van der Lof moest zijn keurig geprepareerde MG ergens op de route achterlaten. De enige Neder landse dames-équipe (no. 1) moest de Austin Atlantic aan de kant zet ten met uitgelopen lagers. Enkele raakten in een sloot of greppel en moesten de strijd noodgedwongen staken. Als ze ons bij de aankomst te Luik hadden gevraagd: „En. hoe was het?" hadden wewaarschynlyk een ontwij- kens antwoord gegeven. Maar n Luik naar Roermond, van Roermond naar Eindhoven en van Eindhoven naar Breda zijn gereden waar we dit temid den van het geroezemoes der controle- drukte schryven, is alles een beetje ge zonken en komt alles in minder contrast, maar ook minder wreed en scherp voor de geest. Inderdaad deze rallye was voor de gewone toeristisch aangelegde automobilist te zwaar. Dat wil niet zeg gen dat ze bijv. eens in hun leven zo'n parforce-rit niet leuk zouden vin den want dat kan In heel veel gevallen best het geval zyn. Maar de kracht van de Tulpenrallye was het sterritkarakter. het toerelement dat haar zo geliefd en populair maakte. Gaat men dit nu wel bewust opzü zetten? Dat hopen we in geen geval. Daarom hebben we de wens van vele deelnemers gecomprimeerd tot de zin: Laat zware lustrum-rallye een uitzondering zyn. Want als men dit om der wille van de klandizie der bui tenlandse cracks gaat volhouden, sterft de Tulpen-rallye een zachte en pynloze dood. Naar de bloembollen Nu richt Ferdinand zyn neus naar Noordwijk. naar de bloembollen die nu wel de kopjes zullen laten hangen van wege de hardnekkige regen die de Tul- pen-rallye-karavaan zo standvastig ach tervolgt. We maakten ontzettend veel mee. En als dat alles tot rust is gekomen, als we niet meer als aardrijkskundige nullen allerlei verkeerde plaatsnamen door elkaar haspelen, landstreken met wynsoorten verwisselen en zo. komt daar wellicht nog eens een hecht doorwrocht artikel uit. Maar dat hangt af van de baas die ons ook de rallye liet ryden. Dus. wie weet. Morgen snort Ferdinand misschien lus tig over het Zandvoortse circuit om daar zyn waordje mee te spreken. In die laat ste klassementsproef moet beslist wor den. wie er nu wel en wie er nu niet zo trots mag kijken. Want. al hebben we strafpunten opge lopen. (van elf weten we het al zeker) toch kunnen de anderen in onze klasse ook niet zo goed geweest zijn dat wy nog een plaatsje bovenaan krijgen. Dan stuurt Chris morgen Ferdinand over de baan van Zandvoort. Laten we hopen, naar een bekertje, een plaquette of zo iets. We hoeven niet alles te hebben, nietwaar? Ballon d'Elzas Het resultaat van de tweede klasse mentsproef op de Ballon l'Elzas, welke bU nacht moest worden gereden, over een lengte van 9500 meter met een hoog teverschil van 500 meter, met staande start en een vliegende finish, luidt: 1. M. Grosgogeat (Fr.) met Panhard 9 min. Vanmorgen vroeg kwamen de eerste Rallye-rijders door de finish in Noordwijk. Nog een laatste controle en ze kunnen gaan genieten van geurige koffie en welverdiende rust. Foto N. v. d. Horst 08.5 sec.; 2. J. Martens (Ned.) met Fiat 9.39.0; 3. J. D. Struyk (Ned.) met Fiat 0.46.4; 4. J. L. Fllnterman (Ned.) met DKW 9.50,8; 5. P. J. Stasse (België) met Fiat 10.06.2. Klasse lb: 1. M. Damonte (It.) met Fiat 10 min. 00.8 sec.; 2. Th. J. Koks (Ned.) met Volkswagen 10.01,6; 3. A. M. Leerdam (Ned.) met Volkswagen 10.51.8; Volkswagen 11.00.0; 5. A. de Jager (Ned.) met Volkswagen 11.06.5. Klasse 2b: 1. F. Schliger (Fr.) met Peugeot 9.20,5; 2. J. A. J. Heidendahl (Ned.) met Peugeot 9.56,2; 3. J. W. C. van der Vossen (Ned.) met Peugeot 4. H. Stenfeld Hansen (Denemarken) met 9.57.0; 4. A. Velu (Ned.) met Peugeot 9.58.8; 5. R. G. Godsmark (G.B.) met MG 10.19,0. Klasse 3: 1. M. Becquart (Fr.) met Jo- wett Javelin 9.11,2; 2. H. R. J. Graaf v. Zuylen van Nyevelt (Ned.) met Jowett Javelin 9.24.0; 3. J. Scheffer (Ned.) met Jowett Javelin 9.36.4; 4. R. H. Sleigh (G.B.) met Singer 9.45.6; 5. R. Nelson Harris (G.B.) met Jowett Javelin 10.18.0. Klasse 4a: 1. J. W. E. Bang (G.B.) met Bristol 9.14.0; 2. L. J. H. Englebert (Ned.) met Rover 9.26,0; 3. C. L de Vries (Ned.) met Alfa Rromeo 9.27.3: 4. J. W. S. Utles (G.B.) met Bristol 934.0; 5. R. K. N. Clarkson (G.B.) met Morgan 9.41.4. Klasse 4b: 1. M. Gatsonides (Ned.) met Ford Zephyr 9.00.2; 2. J. G. Reece (G.B.) met Ford Zephyr 9.02.2; 3. Miss C. Sadler (G.B.) met Rover 9.07.5; 4. T. C. Harrison (G.B.) met Ford Zephyn» 9.23.4; 5. P. C. E. Harper (G.B.) met Sunbeam-Talbot 9.25.0. De Faucille Het resultaat van derde klassements proef. de bestyging van de Faucille. luidde: Klasse la: 1. M. Grosgogeat (Frankr.) met Panhard 15 winstpunten; 2. M. J. Vehmeyer (Ned.) met Ford 12 w.p.; 3. J. d. Struyk (Ned.) met Fiat 9 w.p.; 4. P. J. Stasse (Belg.) met Fiat 6 w.p.; 5. J. L. Flinterman (Ned.) met DKW 3 w.p. Klasse lb: 1. M. Damonte (It.) met Fiat: 2. Th. J. Koks (Ned.) met Volks wagen: 3. A. M. Leerdam (Ned.) met oVlkswagen; 4. J. C. van Weizen (Ned.) met Fiat; 5. V. P. I. H. Dassen (Ned.) met Volkswagen. Klasse 2a: 1. S. G. Martinek (Hnng.) met Ford Taunus; 2. E. van Regius (Did) met Ford Taunus; 3. P. Gierke (Did) met Ford Taunus: 4. dr P. Groenhart (Ned.) met Austin; 5. M. Carstedt (Zwe den) met Simca. Klasse 2b: 1. F. Schligler (Frankr.) 2. J. W. C. van der Vossen (Ned.); 3. J. A. J. Heidendahl (Ned.); 4. A. Velu (Ned.); 5. mevr. A. Hammersley (Fr.), allen met Peugeot. Klasse 3: 1. M. Becquart (Frankr.); 2. H. R. J. Graaf van Zuylen van Nye velt (Ned.); 3. J. Scheffer (Ned.); 4. O. E. Homan (Ned.) allen met Jowett Javelin: 5. R. H. Sleigh (G.B.) met Sin ger. Klasse 4a: 1. JJ. W. E. Banks (G.B); met Bristol; 2. R. K. N. Clarkson (G.B.) met Morgan: 3. C. I. de Vries (Ned met Alfa Romeo; 4. J. W. S. Utley (G.B.) met Bristol; 5. L. J. H. Englebert (Ned.) met Rover. Klasse 4b: 1. M. Gatsonides (Ned.) met Ford Zephyr: 2. J. G. Reece (G.B.) met Ford Zephyr; 3. mevr. N. Mitchel (G.B.) met Ford: 4 T. C. Harrison (G B.) met Ford: 5. E. Elliott (G.B.) met Sunbeam Talbot. Klasse 5: 1. E. I. Appleyard (G.B.) met Jaguar: 2. R. D. Mattock (G.B.) met Ja guar; 3. G. Seibert (Saarland) met Ci troen; 4. J. P. Boardsman (G.B) met Jaguar: 5. H. B. Murphie (G.B.) met Healey. Klasse 6: 1. M. J. Voormolen (Ned.) met Ford; 2. Han Swie Tik (Indonesië) Chevrolet: 3. M. Kuipers (Ned.) met Ford; 4. A. Vock (Zwits.) met Ford Custom; 5. W. F. Coenen (Ned.) met Ford. Klasse 9a: 1. W. Engel (Did) met Por sche: 2. ir W. H. Visser (Ned.) met Peu- 3. H. Stenfeld Hansen (Den met Volkswagen: 4 G, F. Roeloffzen (Ned.) met MG; 5. U. Bonaconsa (Zwits met Porsche. Klasse 9b: 1. D. H. Murray (G.B.) met Frazer Nash: 2. lt.-kol. H. C. O'Har* Moore (G.B.) met Frazer Nash: 3 K Zeiler (Did) met Porsche; 4 M Kuhn (Belg.) met Porsche: 5. D G Scott (G.B.) met Allard. Klasse 10: 1. Ch. Fraikin (Belg.) met Jaguar: 2. W. Hoerning (Zwits.) met Ja- 3. A. G. Imhof (G.B.) met Allard- 4. W. Deutseh (Belg) met Aston Martin; 5. J. A. C. Herzet (Belg.) met Jaguar. Bram Appel. die als aanvoerder fun geerde van de Nederlandse voetbalprofs in de wedstrijd te Parys. heeft een aan bod van de Belgische club Verviers om trainer te worden, aangenomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 5