ALBERT HEIJN ggSSfiEjg® De heer Tilanus sprak voor Rijnsburgse C.H.U. Fa J. J. GIJZENIJ en Co VELO \c Proden* ofOTü5 aóe/pzocdsite, Tèteóe. ate AzaqsZte/>2ys VIRGINIA IS EN BLIJFT^ NIEUWE IETOSCHE COURANT 15 WOENSDAG 29 APRIL 1953 Huisbezoek belangrijk voor de voorlichting iDaar de heer C. D. v. d. Vüver verhinderd was berustte de leiding van de gister- I avond gehouden vergadering van de C.H.U. b(j de heer Zandbergen. In z(jn I openingswoord sprak hij er zijn vreugde over uit, dat op deze vergadering ook een aantal jonge mensen aanwezig was. De heer Tilanus, voorzitter van de Tweede Kamer, omdat een gemeenteraad C.H.U., heeft in deze bijeenkomst ge sproken. Hij verklaarde dat het voor hem, als buitenstaander, moeilijk was de Rijnsburgse gemeentepolitiek te bespre ken. Maar een gemeenteraad is zeer be langrijk en dus ook de verkiezing van die raad. Elke verkiezing trouwens stelt ons voor de vraag welke kant we zullen uitgaan. Spreker vroeg zich, met het oog op de laatst gehouden verkiezingen voor de j {Tweede Kamer, af wat er nu beneden de Moerdijk zal gaan gebeuren. Is hier sprake geweest van een principiële om mezwaai of niet? De heer Tilanus verklaarde een ge meenteraadsverkiezing belangrijker te vinder, dan een verkiezing voor de regerend lichaam is. Hij'schetste de wereldsituatie en stelde in het licht, dat de tegenstelling tussen de vrije wereld en de landen achter het ijzeren gordijn nog steeds zorgen baart. Dit heeft tot gevolg, dat ook Nederland een scherpe bewapeningspolitiek moet volgen, wat oas land een slordige 1500 millioen gul den per jaar kost. Het is hoofdzakelijk aan onze export te danken, dat het met de economische toestand van ons land de laatste tijd wat beter gaat. Wel heeft een verschrikke lijke ramp ons getroffen, maar dc daar bij aan de dag getreder. saamhorigheid is toch wel zeer treffend geweest. Aan de hand van de statistiek ging de heer Tilanus het verloop van de laatste verkiezingen na. Tot verwondering van vriend en vijand is daarbij gebleken, dat de CH. ongeschonden uit de bus kwam. Het Nederlandse' volk is een denkend lezend volk, dat is van geweldige bete kenis. In tegenstelling tot Amerika heeft de persoonlijke invloed in ons land niet veel betekenis. Wij hebben vastge houden aan de oude beginselen. Onze kracht zit niet in reclame maar in de overtuiging van de juistheid van beginselen. Het speet hem, dat het Gereformeerd Politiek Verbond in Rijnsburg met eigen lijst uitkomt. Dit geeft maar snippering van een stuk Protestants Christelijke volksinvloed. Als eer. van de belangrijkste middelei om de kiezers goede voorlichting te ge ven noemde de heer Tilanus het huis bezoek, vooral bij onze oudere mensen. Hij liet verscheidene punten uit de alge mene beginselen de revue passeren, zoals de Zondagswet, bij do toepassing v van de gemeenteraad een belangrijk woordje meespreekt. De volkshusvesting is in Rijnsburg i pijnlijk vraagstuk. Verder sneed hij volksgezondheid, cultuur, sociale zarg het onderwijs aan. De C.H. voert bij dit alles een opbou wende politiek, die haar basis vindt in Gods Woord. De doorbraak is niets nieuws. Ook in 1900 hebben we iets der gelijks gehad. Men verwijt de Christe lijke partijen vaak geen open öog te heb ben voor de sociale noden. Mer. is Talma blijkbaar vergeten. Velen maakten na deze rede gebruik van de gelegenheid vragen te stellen. De heer Tilanus besloot deze leerzame avond met dankgebed. Jaarvergadering damclub In zyn openingswoord in de jaarverga dering van de Rijnsburgse damclub gaf voorzitter Joh. Kromhout een overzicht van het afgelopen jaar. Hoewel het eerste tiental in de hoofdklasse speelt, ligt het spelpeil niet hoger dan in de eerste klasse, zo meende hij. De hoop dat het tweede tiental kampioen zou worden is helaas niet in vervulling gegaan. Het derde tiental heeft zich schitterend door de degradatiewedstrijden heengeslagen. Een zwak punt is de slechte opkomst bij de competitiewedstrijden. De penning meester, de heer S. Heemskerk, kon een batig saldo van f 451.23 melden. De aftredende voorzitter werd herko zen. In de plaats van de niet herkiesbare heer H. Voorbergen werd gekozen de heer Jac. van Egmond Azn. Hierna werden de twaalf prijsbekertjes uitgereikt. De Florabeker is gewonnen door de heer H. Voorbergen, een speler uit de tweede klasse. Hij kreeg een extra pluim van de voorzitter en de leden applaudiseerden hilerbij hartelijk. De kampioen van de eerste klasse was de heer S. Heemskerk; die van de derde klasse de heer W. Zand bergen. Voetbal op Koninginnedag Op Koninginnedag speelt Rijnsburgsche Boys I een wedstrijd tegen MLD I op het terrein aan de Kanaalstraat. Aanvang half zeven. Geen consultatiebureau Op 30 April zal geen consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters worden ge houden. Dit is verschoven naar 7 Mei. HI LLEGOM B. Freilink veertig jaar bij gasbedrijf Gisteren was het veertig jaar geleden dat de heer B. Freilink bij het gemeente gasbedrijf in dienst trad. De taak van meteropnemer-incasseerder heeft hij steeds tot grote tevredenheid verricht, hetgeen wel bleek bij de huldiging. Het voltallige college van B. en W. kwam gelukwensen aanbieden evenals directie en personeel. De burgemeester wees in een kort woord op de grote verdiensten van jubilaris, die hun erkenning vonden de toekenning van de medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nas- iu, welke versierselen hij aan de jubila- is overhandigde. Namens de gascomralssie bood wethou der Fijma gelukwensen aan en overhan digde de heer Freilink namens de ge meente een enveloppe met inhoud. Na mens het personeel mocht de jubilaris een polshorloge met inscriptie De jubilaris dankte in de eerste plaats H.M. de Koningin voor de hem verleende onderscheiding en verder de sprekers voor hun wensen en geschenken. Hij mee de alleen zijn plicht te hebben gedaan hoopte de vier jaar die hem nog schei den van zijn pensionnering te mogen be steden tot, tevredenheid van het bedrijf en de burgerij. Velen kwamen in de loop van de mid dag de heer Freilink nog gelukwensen. Braderie geopend Het was wel wat later dan was aange kondigd, dat de Hillegomse braderie door de burgemeester werd geopend, maar het vervoermiddel waarmede hij arriveerde, een trammetje met jeep-aandrijving, is dan ook niet zo snel als een helicopter die de braderiecommissie door de hoge kos ten niet kon laten vliegen. In afwachting van de komst van d< burgemeester bracht de Hillegomse har monie kapel de stemming er in door het spelen van marsmuziek. Toen de tram t de burgemeester en zijn echtgenote de deftig in het zwart gestoken com missieleden. voorafgegaan door de RK. harmonie „Cresendo" bij hét hotel Sister- aankwam. had zich hier een men senmenigte gevormd. Bij het verschijnen op het balkon van hotel Sisiermans werd ■de burgemeester met gejuich begroet Namens de braderiecommissie werd hij welkom geheten door de heer Fr. Ont, die hem dank bracht voor zijn bijstand met raad en daad. temeer omdat zonder die bijstand de braderie waarschijnlijk niet tot stand zou zijn gekomen. De burgemeester sprak de beste wensen uit voor het slagén van de braderie en hoopte dat het niet bij deze ene keer zal blijven. Vervolgens verklaarde hij de braderie voor geopend, waarna de men sen de Hoofdstraat introkken om de-uit stallingen in de kramen en de attractief te zien. Een bandje zorgde er via luidsprekers voor dat vooral muziek de feestvreugde kon verhogen, terwijl de Hillegomse harmonie kapel ook nog enige malen door het dorp trok. En tussen de mensen menigte door tufte de „de tram" de Hoofdstraat op en neer, beladen met jeugd. Door de Koningin onderscheiden De heer P. Huisman, werknemer bij.de N.V. Gebrs. Van Zanten, ontving de bron zen eremedaille verbonden aan de Orde van. Oranje-Nassau. maakt U het levan GOEDKOPER i j N.V. Matrassenfabriek R E D E K O Hansenstraat 7173 Leiden j vraagt voor spoedige indiensttreding STIKKERS en LEERLING-STIKSTERS Aanmelden iedere dag aan de fabriek vair 9-5 uur OUDE VEST 239 HANDEL IN LOMPEN, METALEN EN PAPIER. GESLOTEN op 30 April en 5 Mei. FEUX. Gevraagd een nelte BROOD- EK BANKET- BAKKERSBEDIENDE bij P. J. van Kempen, Hoge- waard 50. Koudekerk den Rijn. Tel. 327. Wegens huwelijk der tegen woordige gevraagd per 15 Mei of eerder 'een DIENSTBODE voor dag of d. en n. Mevr. Flim, Zuidwijk 2, Bos koop. Personeel gevraagd 0 Flink meisje voor dag of d. en n. V.g.g.v. Aanmelden Plantsoen 73. Tel. 30926. 0 Gevraagd bij vader en dochter Cdochter veel af wezig) een meisje voor overdag. Zich aan te melden Zoeterwoudse Singel 21 (huis gedeeltelijk bewoond). 0 Stichting „Our Home" kan voor de vacantiemaanden Verpleeghulpen plaatsen. Br. met volledige inlichtingen aan de Directie, Mathenes- serlaan 491. 0 Gevr. net dagmeisje, niet beneden 18 jaar, v.g.g.v. Zelfst. kunnende werken. Mevr. Bethe. Rijn- en Schie- kade 22. 0 Net meisje gevraagd voor hele dagen, boven 18 jaar, zelfst. kunn. werken. Zater dagsmiddags en Zondags vrij. Aanmelden tussen 7 en 8 uur Mevrouw Bonda, Leidsche Straatweg 9, Oegstgeest. 0 Huishoudster gevraagd bij heer alleen. Leeftijd boven 50 jaar. G.G. of N.H. Goede behandeling. Br. onder No 8794 bur. van dit blad. 0 tfette werkster gevraagd voor 1 of 2 ochtenden per week: Kettenis. Graven straat 2, Wassenaar. 0 Flinke werkster, liefst zo spoedig mogelijk. Warmon- derweg 80, Oegstgeest. Personeel aangeh. 0 B.z.a. naaister om kinder kleding te verstellen. Brie ven onder No 8792 bur. blad. 0 Net meisje van 18 jaar z.z.g. voor enkele dagen per week in winkel geplaatst. Brieven Koestraat 28, Rijns burg. - Te koop gevraagd 0 Sïert.verg. B en A warme en.' Warme bak, koude en koude bak. Jaarverg. periodiek. C.V. N. Bakker Hzn, Roelofarendsveen. Tel. 487 K 1713. 0 Orgel gevr. Opgave merk, reg_ prijs. De Leeuw, Lo re ntzple in 6B. Schiedam. Te koop aangeb. 0 Kinderwagen te koop aan geboden tegen aannemelijk bod. Brieven onder No 8793 aan het bureau van dit blad. 0 Luxe wagen, Chevrolet. Te bevr. Witte Singel 101. 0 Goede Duitse kruissnarige piano door particulier te koop aangeboden, wegens plaatsgebrek. Tegen elk nemelijk bod. Brieven no 8795 bur. hlad. BAKFIETSEN TE KOOP TE HUUB GEBR. HUISMAN Levendaal 76 TeL 0 Kamer pracht balatum f'17,50, kL kamertje balatum f 12,50, 2 mooie fauteuils f 15, 4 mooie kinderledikant- jes, in alle prijzen. Complete wasstellen f 4 p. stel, 2 mooie vloerkleden. Partij meubelen Te bevr. Oude Rijn 22, trek bel. Te huur gevraagd 0 Gemeub. huis te Katwijk aan Zee voor derde week van Juli. Brieven m. prijs- opg. N. Rietveld, Steynkade 12, Gouda. Te huur aangeb. 0 Gedeeltelijk gestoffeerde bovenwoning, geen aparte opgang, doch door zaak, bev. 3 kamers en vrije keuken. Gezellige stand, omtrek sta tion. Alle kamers vaste was tafel. Direct te aanvaarden. io 8797 bur, blad. Woningruil sag Aangeb. zonnig huis, bev. 4 grote kamers, 2 kl. kamers, keuken, senre en tuintje. Ge schikt om in tweeën te be wonen. Gevr. kleine woning, minstens 3 kamers. Brieven no 8798 bur. hlad. 0 Aangeb. huis met 5 kam. en huis met 6 kamers. Gevr. groot huis, minstens 8 kam. Brieven no 8796 bur. blad. 0 Katwijk a. Zee. Gevr. een nieuwe woning, Witte Hek. Huurprijs geen bezwaar. Aangeboden Ruime woning in 't noordelijk gedeelte van Katwijk. Huurprijs f 5. Br. onder letter P aan agent C. v. d. Boon, Donker Curtius- straat 28. 0 Een flink huis met groot stuk land. gelegen aan J- Hoge Rijndijk, Zoeterwotli Voor hüis in Lelden:Briev No 8791 bur. van dit blad. Diversen 0 Hennetjes kuikens Sexgarantie 98 Deze week nog beschikbaar t/m. 6 Mei, en sluiting broedseizoen 1953 volgens Rijksverordening. - Ieder die nog onze prima kwaliteits kuikens wenst, haast U!Broederij Groene- veld. Erk. 15386. Valkbou- manweg. Telef. 25890. 0 „De Timmerwinkel". Extra kwaliteit hardboard platen 1.85 per m2. Gave latten vanaf 15 ct p. m. Alles wordt op maat gezaagd en ge schaafd. Gratis advies, zon der verplichting. Ie Binnen vestgracht 25, bij de Mors- poort. 0 Bij ons kunt U ieder ge wenst merk of model rijwiel, bromf., scooter en motorrij wiel kopen. Dus daarom niet gewacht, even Uw wensen td. H. Schouw bij Valk ge bracht. Rijw. en motoren. Onderstaande zaken zijnDonderdag 30 April (KONINGINNEDAG) van 1 uur af gesloten N.V. C. en A. Brenninkmiyer N.V. de Faam, Hoogstraat 1-2 Gebrs. Gerzon Modemagazijnen N.V, Hema, Haarlemmerstraat N.V. Iserlef Co., Haarlemmerstr. 16 Fa. Lampa, Breestraat Modehuis v/h H. Mack N.V. Peek Cloppenburg, Breestraat Vroom Dreesmann, Lelden Alphan Malson Zurloh, Breestraat SANATORIUM „HOOG-LAREN" vraagt LEERLING-VERPLEEGSTERS gelijkstaande opleiding. vooropleu met dlpl. M.U.L.O. of daaimt- Min. leeftijd 18 Jr. Aangeboden wordt grondige vooropl* m,j-- hei; vztje ding ln prettige sfeer en moede omgeving"v. boe" kost. Inwoning, uniform en medische verzorging. Sollicitaties aan de Adjunct-Directrice van het Sanatorli „Hoog-Laren", Biaricum, poet Laren Nü. Pootaardappelen. Eerste lingen, Eigenheimers, Noor deling IJsselster, Bevelan ders, Meerlanders enz. met en zonder spruiten te koop. A v. Egmond Wz. Sandtlaan 19, Rijnsburg, Telef. 2502— K 1718. 0 „Rosine" geeft de hoogste •rijs voor goud, zilver en twelen,_ Grote keuze in ïrlovingsringen, gouden, zilveren en verzilverde ar tikelen. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16. Tel. 26854. 0 Brillen. J. A, Verheul, Erk. Opticiën, Haarlemmer straat 86. Levert u elk ge wenst montuur en glazen. Gemakkelijke betalingscond. Ziekenfondsleden krijgen ge. wone korting. 0 Knap de boel eens op met onze prachtige glansverf, per kg bus 2,95. kg 1,50, in 32 mooie kleuren. Neemt een maal proef en U komt om meer. Het Emaillehuis, Haar lemmerstraat 165 B. 0 Wat U zelf ook wilt ma ken, in de tfmmerwinkel krijgt U werkelijk advies. Vraagt prijsopgaaf zonder enige verplichting. Alles wordt op maat gezaagd en geschaafd. 1ste Binnenvest gracht 25. bij de Morspoort. Bezoekt de wasmachine-stand DE BEKENDE ALADDIN PETROLEUM KACHEL Het beste van het beste. Thans weer uit voor raad leverbaar. JAN DE NIE ZONEN 0 Heeft U een feestje? Wij verhuren serviesgoed, glas werk en tafelgerei in elke hoeveelheid. Het Emaille huis. Haarlemmerstraat 160- Kiest U de groene Prodent-Chlorophyl of de witte Prodent-Dis- pergon... in elk geval koopt U de vertrouwde, veilige Prodent kwaliteit. Prod ent heeft sinds jaren bewezen de beste en meest gevraagde tandpasta te zijn. GROEN Hiervan kunt U profiteren. Wie met Prodent poetst, merkt direct hoe heerlijk verfrissend deze natuurzuivere tandpasta is. Vooral voor rokers en rooksters een uitkomst. Prodent maakt de adem ogenblikkelijk zuiver en beschermt Uw parelwitte tanden. Wees" daarom verstandig en vraag nooit zo maar naar „tandpasta", maar eis PRODENT Prodent-Chlorophyl (groen) Ze,r grot, tub, 80 ct. Prodent-Dispergon (wit) Z.er grot, tub, 7 0 ct. Normale tube 44 ct. Prodent voor een frisse mond en parelwitte tanden! VVAAROOOR DE MEEST VOORAANSTAANDE :ACA J- IAC 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 15