Instituut voor Stad en Landschap maakt uitbreidingsplan Plein bij KastanjelaanBurg.- Brugplein In principe medewerking voor bouw nieuwe Herv. school een bekwame juffrouw JONGEMAN Administratief Ambtenaar OFFICE BOY le, 2e en hulpmonteurs en een leerling autospuiler Koerier DE NIEUWE LEIDSCHE nieuwe leidsche courant 6 ZATERDAG 25 APRIL 1953 Gemeenteraad van Lisse Gisteravond kwam de raad van Lisse bijten in een langdurige vergadering welke tot 's nachts half 1 duurde, ondanks het feit, dat er een belangrijk aantal „hamer- punten" op de agenda stond. De voorzitter deelde mede, dat wethouder Tibboel verhinderd was wegens een knie-blessuur, terwijl ook de heren De Vries en Randsdorp verhinderd waren met kennisgeving. Na vaststelling der notulen werd be-1 mene stemmen werd mej. De Graau, 6loten een perceel grond te verkopen aan onderwijzeres te Oosterwijk. benoemd de N.V. Bouwmatcrialenhandel Tegelaar de openbare lagere school. Co., welk perceel gelegen L door deze firma in gebruik zijnde fabrieksterrein. Van de heren A. Koning en J. Lan'ge- veld was een verzoek ingekomen -tot aan koop van het pand Hereweg 209, thans bewoond door de fotohandel Koning, met de bedoeling om de panden van de firma Koning en de firma Langeveld te slopen cn aldaar twee nieuwe winkelpanden te gaan stichten. Gezien de gunstige voor waarden waaronder deze koop kon plaats vinden, was de raad er direct voor. Het voorstel betreffende een. verplichte winkelsluitingsmiddag kwam vervolgens in bespreking. De heer Steemvinkel was eerste spreker en vroeg waarom byv. wel de werknemersorganisaties over deze zaak waren gehoord en de vrouwen organisaties niet. De voorzitter zeide, dat hieraan niet gedacht was, hetgeen de heer Steenwinkel betreurde. Hij vroeg dit alsnog te doen geschieden en dit punt tot de volgende vergadering aan te hou den. hetgeen de voorzitter ontraadde, daar de vrouwenorganisaties toch nog met voorstellen zouden kunnen komen tot wijziging. De heer De Koning was van mening, dat de vrouwenorganisaties tegen het voorstel van B. en W. wel geen bezwaar zullen hebben, daar deze toestand toch al jaren lang van kracht is en er nooit aanmerking op gemaakt is. Na enige be spreking werd het voorstel aangenomen met aantekening dat de heer Steemvinkel de vrouwenorganisaties gehoord had willen zien. De verbetering van de straatverlichting voor een aantal straten rond de Juliana- straat tot een bedrag van rond f 12.000, werd aangenomen Er was een verzoek van de heer Mesman om hogere palen te plaatsen, hetgeen bezwaarlijk is. daar men dan alles zou moeten vernieuwen Hierna kwam het uitbreidingsplan aan de orde. Ir Paardekoper had verzocht van zijn taak ontheven te worden. Door B en W. werd nu voorgesteld aan het In stituut voor Stad en Landschap opdracht te geven voor het ontwerpen van uitbreidingsplan, hetgeen volgens E. W. in ongeveer twee jaar gereed zal kun nen zyn en in totaal rond f 25.000 zal kosten, terwijl ook op een bedrag van terugkerende aard gerekend moet wor den. daar steeds wijzigingen en adviezen verstrekt moeten worden. Door de heer Schut, directeur van het Instituut, werd een uitvoerige uiteenzet ting gegeven omtrent de wijze van uit voering, naar aanleiding van vragen van de heren Scholte en Van Leeuwen. De raad kreeg hierdoor een duidelijk inzicht in deze Ingewikkelde materie. Het voor stel werd aangenomen. Besloten werd voor de restauratie van de Zemelpoldermolen (bij de brug in de Eerste Poellaan) een bedrag van f 6700 te voteren, waaraan door rijk en pro vincie een belangrijk bedrag wordt bij gedragen. Men wil deze molen behou den. zelfs wilde de heer Mesman de mo len weer draaiende maken, doch dat kost op den duur teveel geld aan arbeids loon e.d. Het plantsoen bij de nieuwe R.K. school aan de Oranjelaan zal aangelegd worden door Openbare Werken en aansluiten op de beplanting in de omgeving. Het bestuur van de R.K. school, parochie St Agatha, kreeg f2679 voor nieuwe leermiddelen en het bestuur van de Geref. school f3570 voor aanleg van plantsoen Vier woningen aan de Stationsweg werden gekocht voor f3500. Ook een woning aan de Vah der Veldstraat werd gekocht, doch tevens weer verkocht de heer Duivenbode. die het huis met premieregeling zal verbeteren. De Chr. gemengde zangvereniging krijgt een suksidie, gelijk vermakelijkheidsbelasting verschuldigd bedrag. De laatste uitvoering, cultureel belang was. leverde een nadelig saldo op. De gascommissie heeft B. gesteld de gasprijs met 1 cent per kubieke meter te verhogen met ingang nieuwe kwartaaL Het college wilde deze verhoging echter onmiddellijk doen in gaan. Met tegenstemmen van de heren Van der Zon, Verdegaal, Van Waveren, Mesman, Van Dijk en Steenwinkel werd dit B. en W.-voorstel verworpen. Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dokter van Dijk, Achterweg 6. VALKENBURG Jaarvergadering De Hervormde jeugdverenigingen heb ben de rij van jaarfeesten in dit seizoen besloten, waarvoor Donderdag- en gister avond een behoorlijke belangstelling was Donderdagavond berustte de leiding bij de voorzitter van de C.J.M.V., de heer Anth. v. d. Berg, terwijl gisteravond de consulent van de Hervormde Gemeente, ds Goverts van Katwijk-Binnen, de samenkomst opende. De jaarverslagen getuigden van een opgewekt verenigingsleven. Beide afde lingen tellen zestien leden; een aantal, dat zeker voor uitbreiding vatbaar is. In het openingswoord en in de jaarversla gen werd met enkele woorden herinnerd aan de grote plaats, die ds Baas heeft ingenomen in het leven van de Valken- burgse jongeren. In de pauze vond er een verloting plaats van handwerken, die nog door de meisjesclub onder leiding van mevi Baas vervaardigd waren. Het hoofdpunt van het programma vormde het toneel stuk „De kwetsbare plek", waarvoor eet woord van grote waardering voor de medewerkers wel zeer op zijn plaats is Geslaagd De volgende personen verwiervan hel diploma E.H.B.O.: de dames G. Balk- Hiskes, Th. Haye-Fransz en G. van Eb de heren A. van Delft, W. A Mathlener, A. v. d. Meij en C. A. Ouwersloot. SASSENHE1M Zondagsdienst De Zondagsdienst wordt morgen Raad Leiderdorp l'oor de gemeenteraadsvergadering te Leiderdorp van gisteravond waren er twee belangryke punten, te weten de verbetering van de Dr Van Rhijnstra&t en het geven van een naam aan het plein bU de Kastanjelaan. Voor men nun de behan deling hiervan toekwam, werd gesproken over enkele ingekomen stukken. Daar onder was een verzoek van het bestuur van de Chr. nat. schoolvereniging om medewerking te verlenen aan de bouw van een nieuwe school. In de eerst vol gende vergadering zal over dit verzoek worden gesproken. Men ging volkomen accoord met de gen van de B.B. deelnemen, krijgen geen Gemeenteraad van Noordwijkerhout In de gemeenteraadsvergadering van gisteravond heeft de vroedschap Noordwijkerhout enkele verordeningen ingevolge de winkelsluitingswet goedge keurd. De middenstand dankte de raad by monde van de heer Geerllngs voor d vlotte wyze, waarop aan de verlangens van de middenstand gevolg is gegeven Verder nam de raad een principiële beslissing inzake de stichting van een nieuw Hervormde school. verbetering van de Dr Van Rhjjnstraat. De heer Veldhuyzen vroeg, of deze straat, die niet meer in het uitbreidings plan voorkomt en dus moet verdwijnen nog wel verbetering behoeft. De heer Los vroeg, of de huiseigenaren weten hoeveel baatbelasting zij per jaar ten betalen, dit i.v.m. de Doeslaan-erva ringen. De voorzitter, burgemeester K. Diepeningen, antwoordde, dat vóór de Dr Van Rhijnstraat verdwijnt er nog wel 20 jaren verlopen en de verbeterings- kosten worden over die tijd verdeeld. Met de huiseigenaren is over de baat belasting gesproken. Deze zal ongeveer ƒ12,50 per perceel per jaar bedragen. Het is mógelijk, dat dit bedrag gedeeltelijk te verhalen is op de huur. Verder werd medegedeeld, dat de eigenaren de straat de verbetering aan de gemeente zul len overdragen. De raad ging z.h.s. ac coord met het voorstel van B. en W. om het plein bij de Kastanjelaan de naam Burgemeester-Brugplein te geven. betreffende vraag deelde de voorzitter mee. dat het rijk niets bij draagt in de kosten van de B.B. voor Leiderdorp geschat op ƒ3600 (ƒ900 per blokploeg) omdat Leiderdorp in een B-kring ligt. Leiderdorp zal alleen voor deel kunnen profiteren van een be drag van 1500, dat aan de kring Alphen aan den Rijn zal worden verstrekt voor de Ulo-schooL Met alge- opleiding. De mensen, die aan oefenin- vergoeding. Bij de rondvraag wilde de heer Kuilen burg weten, of in de eerstvolgende ver gadering van B. en W. beslist kan wor den over de beschikbaarstelling van de sportvelden. De voorzitter zei, dat B. en W. deze zaak nog eens grondig zouden bekijken in één van de komende verga deringen. De heer Broxterman wenste z.s.m. een uitspraak over de vraag of er op Zondag sportwedstrijden mogen worden gehou den. B. en W. bleken in deze hun stand punt nog niet te hebben bepaald. Wel zei de voorzitter, dat er van op de lange baan schuiven geen sprake is. In de eerst volgende B. en W.-bijeenkomst zal er over worden gesproken en daarna wordt deze kwestie in de raad gebracht. Op een vraag van de heer Los werd geantwoord, dat een onderzoek naar de mogelijkheid van het aanbrengen van straatverlichting op die plaatsen In het dorp, waar deze niet bestaat, nog gaande is. De gemeente-architect wil eerst- de aula bij de begraafplaats tn orde maken. Daarna wordt er aan dacht aan de nieuwe verlichting be steed. Het volgend seizoen dus, repliceerde de heer Los. De heer Van der Stoel kreeg op een vraag dienaangaande het bescheid, dat de eigenaren van enkele huizen Onder de ingekomen stukken bevonden zich drie door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten tot het verlenen van cre- dieten voor het bouwen van woningen. Punt drie van de agenda ging ook al over bouwen: met algemene stemmen be sloot de raad tot het verstrekken var dieten voor de bouw van een huis pp een stuk grond in de Boekhorst en voo; bouwen van een dubbel woonhuis, Hierna kwam een voorstel van I W. aan de orde om credieten te verstrek, ken voor de riolering van enkele straten in de Zilk en voor de aanleg van straat tussen de Zilkerduinweg ei. Hoogduin,weg. De totale kosten van de rioolwerken worden geraamd óp 133.560; de nieuwe straat moet 27.795 kosten. Na een reeks administratieve besluiten kwam het punt van de stichting van nieuwe Hervormde school aan de orde. In het prae-advies merkten B. en W. op. dat de vraag of er een nieuwe school moet komen niet in eerste instantie wordt beslist door de inwilliging van de vrage. Ingevolge de wet moet er overleg zijn tussen het gemeentebestuur en het schoolbestuur. Zouden B. en W. tot de conclusie komen, dat hei bestaande ge bouw nog als schoolgebouw bruikbaar is. dan zou het college moeten voorstellen het oude gebouw, al dan niet verbouwd, weer ter beschikking van het schoolbe stuur te stellen. Vooraf moet de inspec teur van het l.o. worden gehoord. Het onderzoek van B. en "IV. naar de toestand van hét schoolgebouw is nog niet geëindigd, zodat het college nog geen conclusie bekend kori maken. Aangezien echter zoals het bestuur meedeelde binnen drie maanden moet zijn beslist, legden B. en W. het voorstel thans ter principiële be slissing aan de raad voor. Deze be sloot met algemene stemmen mede werking te verlenen. Winkelsluiting De verordeningen betreffende de win kelsluiting. die de raad aannam, komen in het kort op het volgende neer. Op Zondag mogen (tussen 21 Maart en 1 September) bloemenwinkels, souvenier- winkels, winkels voor foto-artikelen er prentbriefkaarten en suiker- en choco ladewinkels (al dan niet gecombineerd met de verkoop van consumptie-ijs) tus sen acht uur 's morgens en acht uur 's avonds geopend zijn. Op werkdagen in het bolienseizoen mogen deze winkels tot acht uur 's avonds open zijn Gedu rende het badseizoen op de eerste vijf dagen van de week eveneens -tot acht en op Zaterdag tot negen uur. In dit laat ste tijdvak voor winkels, die souvenirs,' foto-arti'kelen, prentbriefkaarten, tabak, vis, groenten en fruit, alcoholvrije dran ken, melk en zuivelproducten, brood. Zyl zullen worden uitgenodigd om t« komen praten over de drinkwatervoor ziening van hun percelen. Na de afhandeling van de agenda bleef de raad bijeen om te luisteren naar een voordracht van dr L. M. J. Sporenburg ver schooltandverzorging. Revue in het Dorpshuis Gisteravond hield de amusements- sreniging „Liethorp" in het Dorpshuis ;n cabaret-revue getiteld: „Ahoy". Sa menstelling en algehele leiding van de heer S. Kanbier. Er waren enkele aardige schetsen en muzikale stukjes, die een, de'spontaan applaus teweeg brachten. 'banket, suikerwerken of chocolade, sumptie-ijs, vlees of vleeswaren en krui denierswaren verfcopen. Ook straathandel werden bepalingen aard in het leven geroepen. Voor de vrije middagen in het winkel bedrijf werd de volgende regeling ge troffen. Alle winkels moeten Dinsdag middag gesloten zijn, uitgezonderd ma nufacturenwinkels. Deze sluiten Maan dagmorgen. Slagers moeten Maandagmid dag sluiten. Van 1 Juni tot 1 September maken op deze middag9luiti,ng de boven genoemde winkels een uitzondering, Voor de manufacturenwinkels werd vacantieregeling ingesteld. Bij de rondvraag werd nog eens uit voerig de toestand van de Schippers- vaartweg besproken, een weg, die parti culier eigendom is. maar uitgesproken slecht. Ook werd besloten bij de gemeen, te Noordwyk te informeren naar de oude Ruigenhoekerweg, die men voor open baar verkeer schijnt te willen afsluiten. Hierdoor zouden veel mensen, die in het seizoen over deze weg naar zeo gaan,, worden gedupeerd. Kind gedood Het drie-jarig dochtertje van de familie H. werd op de Delfweg door een vracht wagen uit Lisse gegrepen. In een zieken huis te Haarlem is het overleden. De chauffeur zou geen schuld hebben. Zondagsdienst De Zondagsdienst der artsen wordt morgen waargenomen door dokter Wösten. VOORHOUT Lulzenmarktpolder Onder voorzitterschap van de heer Nic. van Steijn zijn de stemgerechtigde ingelanden van de Luizenmarktpolder in café De Bonte Koe bijeen geweest. De rekening over vorig jaar werd vastgesteld op f 3635.30 aan inkomsten en op f 2697.66 uitgaven. De heer L. H. Prins werd toegevoegd aan de financiële commissie. Evenals vorig jaar werd de omslag vast gesteld op f 11 per hectare. De begroting Dor 1953 werd vastgesteld op een bedrag m inkomsten en uitgaven van f2569.98. VOOR SCHOTEN Wie niet horen wil moet voelen Omstreeks half zes gisteravond zijn bij de brug nabij de Dobbeweg aan de Pape laan twee jongens van een vrachtauto gevallen. De chauffeur had de jongens >ren nog gewaarschuwd, niet op de wagen te klimmen. Aan handen en knieën liepen zij verwondingen op, maar het had erger kunnen zijn! De E.H.B.O. de rijkspolitie waren spoedig ter plaatse. Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dokter M. an der Stoel. Veurseweg 20. tel. 356. WARMOND Warmond buiten het spoorboekje De Ned. Spoorwegen delen mede, dat deze zomer te Warmond geen reizigers treinen zullen stoppen. Het hele verkeer zal door de N.Z.H. met bussen van en naar Leiden worden verzorgd. Financieel Overzicht |"van de weefe^ De New Yorkse effectenbeurs heeft deze week roet in het eten geworpen, want het koerspeil bleek ten onzent in eerste aanleg geneigd om te stijgen, maar de hernieuwde daling van Wallstreet doofde het optimisme en deed een grote reserve ontstaan bij het publiek. In Amerika bereikten de koersen onge veer hert laagtepunt van dit jaar danks gunstig nieuws uit het bedrijfs leven. vreest men klaarblijkelijk d economische gevolgen van een omslag ii Korea. Ook op de goederenmarkten is de stemming lusteloos gebleven en het prijs niveau toont hier tot dusver weinig r ging tot herstel. Wanneer we het v loop van de voornaamste goederenprij; sedert de Korea-hausse nagaan, dan c stateren wij. dat inmiddels zich veelal een grote daling heeft voltrokken. Tin noteerde op het hoogste punt in Londen 1615 per ton, nu minder dan de helft dezer prijs. Ook andere producten als rubber, cacao, tarwe e.d. hebben aanmerkelijke daling ondergaan, vooruitzichten voor de goederenmarkten worden in handelskringen onzeker ge noemd. omdat de schaarste aan vele pro ducten niet meer bestaat en de voorraad- vorming uit hoofde van oorlogsvrees geen betekenis meer is, Voor de grondstoffen-importerende landen .zoals Nederland, mag de daling op de goederenmarkten als gunstig t den aangemerkt, voor zover sprake van een goedkopere import. Een alge mene economische omslag zou uiteraard minder gunstige gevolgen nomie hebben. De koersverliezen, welke ten opzichte van het slot der vorige week, hier ter beurze door de voornaamste fondsen werden geleden, zijn nogal meegevallen. De grootste veer moest het hoofdfonds laten, daar het buitenland met wat mate riaal aan de markt kwam. Er circuleren ter beurze geruchten, dat de kwestie der officiële notering der aand. Koninklijke de New Yorkse beurs nog lang niet geregeld is. De aand. Philips konden zich enigszins herstellen van het vorige week geleden verlies, nu bleek, dat de defensie-orders nog niet van de baan zijn, terwijl de ver laging van de weeldebelasting een stimu lans voor de afzet van belangrijke pro ducten der maatschappij kan zijn. Aand. AKU en Unilever hielden zich deze week goed, terwijl netzelfde vrij algemeen van andere industriepapieren gezegd kan worden. Het blijkt, dat hert weerstandsvermogen op onze markt tegen een verdere koersdaling nog niet gebro ken is en ondanks het gebrek aan zaken bleef de afbrokkeling beperkt. Het feit. dat alleen tegen contant geld gekocht mag worden, is ongetwijfeld een sterke steun voor de markt, omdat de 2wakke broeders, gelijk die vroeger onder het systeem van aankoop op rekening voor kwamen. thans vrijwel afwezig kunnen worden geacht. Verder kwam deze week weder een aantal verslagen en dividend-aankondi- in voor, welke tot tevredenheid kun- stemmen. De Ver. Rubberfabr. kwam met 9 tegen vorig jaar 7 te 'oorschijn, de Intern. Beton met 9 tegen vorig jaar 8 de Machinefabriek Alkmaar met een onveranderd dividend 10 de Alg. Norit met 10.7 welke dividendaankondigingen beslist niet tegengevallen zijn. De cultuuraandelen zijn deze week vrij onbewogen gebleven. Het jaarverslag der Deli Bat. Tabak bleef zonder uitwerking. De sterke stijging van de kostprijs der tabak was één der meest opvallende feiten uit het verslag. Men verwacht echter, dat het straks te veilen product goede prijzen zal opleveren. Het jaarver slag van de Javase tabaksmij Soekowono. dat gunstig beoordeeld werd, bleef zon der enige uitwerking op de koersontwik keling. De kwaliteit van de nieuwe oogst is bevredigend en daar de statistische positie van de Java-tabak in vakkringen gunstig wordt genoemd, vernacht men met enig vertrouwen de komende ver kopingen. 1 Maar, om te illustreren, hoe weinig hel vertrouwen in Indonesische fondsen noj steeds is, vermelden wij, dat de Cultuu: My „Priok", welke wederom 8 To - divi dend heeft aangekondigd, ter beurze eer notering heeft, incl. het dividend, var 52 De middelen hier te lande aan wezig, belopen circa 30 van het ge plaatste kapitaal. Sic transit Op de beleggingsmarkt bleef de vasb stemming aanhouden. De nieuwe staati lening is boven de 101 gekomen. D- daling van de rentevoet blijkt uit he bericht, dat de gemeente Maastricht f 1 millioen onderhands tegen 3% k 100 (looptijd 40 jaar) kon lenen. He, Rijk is in overleg getreden met de icisu tutionele beleggers voor een geldleninij van f 500 millioen tegen een rentevoe van 3',4 met een looptijd van 14 jaaii De beurs betreurt het zeer, dat ee:< dergely'k groot project buiten haar bei middeling om, zal worden ondergei bracht. De betekenis van de effecten beurs als financieringsapparaat word) door onderhandse uitgiften ondermijnd. De laatste jaren zijn dergelijke tranig aoties herhaaldelijk voorgekomen. Ool| het publiek, dat belegging zoekt. wordj uitgeschakeld, maar de feiten zijn nt; eenmaal zo. dat de institutionele beleg gingslichamen de toon aangeven. i Duitse obligaties werden deze wed, gezocht en Young- en Dawesleninger; konden hogere koersen bereiken It Londen noteren deze stukken resp. 68 er 53 dus heel wat lager dan hier teil beurze. RllNSBURG Ledenvergadering Flora De veilingvereniging Flora houd Maandagavond 8 uur in een der veiling) lokalen een buitengewone ledenverga' dering. Jaarvergadering damclub De Rijnsburgse damclub houdt Dins, dagavond 8 uur haar jaarvergadering it; het jeugdhuis. De winnaars zullen dat| hun trophee in ontvangst kunnen neme^ Veiling tuinbouwproducten De vereniging veiling tuinbouwproduct iJ» UTi-.w o j ajgemeni Denk om de opgave! Vanmiddag van 4 tot 6 uur moeten d<' ouders opgaven doen van de kleuten! tussen 3 en 6 jaar en van de kindereu, die in andere plaatsen school gaan. voo;' de tractatie op Koninginnedag. In buiten, gewone gevallen kan men Maandag var' af nog terecht bij de heer Heemskerk, Burg. Meyboomstraat 23. C.H.U. en raadsverkiezing n openbare vergadering van di' C.H.U. spreekt Dinsdagavond 8 uur in d(! zaal achter Avondrust de voorzitter vat) de C.H.U., de heer Tilanus. over: Di. C.H.U. en de gemeenteraadsverkiezing; Iedereen is welkom. Advertentie)] Voor Centrale Verwarming j Fa Wed. H. Grimbergen! VUe» N.Z. 19—20 Hflnsburi' AdvertentieJi Onze herenkapperszaak j moet met ingang van aanstaands i Maandag GESLOTEN worden. Wij danken onze cliënten hartelijk voorj het vertrouwen, dat zij in de afgelopen'! jaren in ons hebben gesteld. D. DE MOOY peNAULT FIRMA A. C MEESTER LEIDEN HAVEN 3A TELEFOON 20067 ONDERNEMERSPRIJS f4380.- MEKOG DE N.V. MAATSCHAPPIJ TOT EXPLOITATIE VAN KOOKS. OVENGASSEN (MEKOG) TE IJMUIDEN vre.gt «oer .po.dig. Indiensttreding een werktuigkundig constructeur of tekenaar-constructeur Ervaring In da chamlscha Industrie slrakt tot ai (Aan gehuwde candldaten kan zo nodig een w uitzicht worden gesteld). ving v*n opleiding e inbevellng. onlng In het e bij de Sociale Afdeling Bean Gevraagd te Leiden voor begin Juni in het modevak (betere genre) en fournituren In aanmerking komen 0 izij, die leiding kunnen geven 0 over goede verkoopcapaciteit beschikken 0 en voldoende vakkennis hebben. •AMAVOKIUM „BOOO-LABEN" vraagt LEERLING-VERPLEEGSTERS met dipl. M.U.L.O. of daarmee gelijkstaande opleiding. Min. leeftijd 18 jr. Aangeboden wordt grondige vooroplei ding in prettige sfeer en mooie omgeving v. bos en hel; vrije kost. Inwoning, uniform en medische verzorging. Sollicitaties aan da Adjunct-Directrice van het Sanatorium „Hoog-Laren", Blaricum, poet Laren N.H. BAKFIETSEN TE KOOP TE HUUR GEBR. HUISMAN Levendaal 76 TeL 3 Bij de Plantsoendienst der Rijksuniversiteit te Leiden kan worden geplaatst EEN HALFWAS TUINKNECHT Bezoldiging volgens Rijks regeling. Sollicitaties uitslui tend schriftelijk, te richten aan de Administrateur der Universiteit. Knnstharsfabriek Synthese N.V. vraagt voor onmiddel lijk van 18—22 jaar, haar fabriek in Sassen- heim. Sollicitanten gelieven zich te vervoegen bij de bedrijfslei der, Rijksstraatweg 31, Sas- senheim. IBij het ACAD. ZIEKENHUIS TE LEIDEN kan geplaatst worden een C le klasse. Salarisgrenzen 236,74 tot 352,37 per maand. Spoedige indiensttreding. Vereisten: Middelbare opl.. dipl. boekh. cn M.B.A. Interesse voor moderne administratie-methoden. Leeftijd: 25 tot 30 jaar. Eigenhandig geschreven soli, met voll. inL te richten i de Directeur-Geneesheer. American firm in the Hague has an opening for an age 1&—19 years. Education M.U.L.O. or 3 years H.B.S. must be able to speak, read and write English well Apply under letters N.K.B., to Nijgh van Ditmar, Advertising Agency, Noordeinde 49, The Hague. CEVRAACD ENICE CARACE POOT Hoofdstraat 102 Valkenburg Telef. K 1718—2178 Personeel gevraagd 0 Voor direct gevraagd keurig meisje in de huis houding voor halve dagen. Van goede getuigen voor- Aanmelden 's avonds uur Mevr. Velis, Jacht haven ,'t Fort" Nr 11 War mond. Voor" direct gevraagd nette werkster voor Maandag en Vrijdag van 9 tot 1 uur. Zonder goede ge tuigen onnodig zièh aan te melden. Fa. de Groot, Don- kersteeg 1 Leiden. Zelfstandig, flink en trouwbaar meisje boven 18 jaar gevraagd voor hele dagen. Extern, 's Zondags en één middag per week vrij. Aanmelden tussen 18-19 uur bU Mevr. Baschong, Laan van Arenstein 29, Oegstgeest. Gevraagd boerenarbeider, oed kunnende melken, louten noodwoning voor en klein gezin aanwezig. Joh. Buys. Geldenvoudseweg 21 Benthuizen. Flink dagmeisje gevr. van .30-7 uur. Aanm. 's avonds na 8 uur. Kiel, Lage Mors- 0 Gevraagd een zclfst. hulp In de huishouding voor hele dagen. Loon nader overeen te komen. Vondellaan 18 0 Mevrouw Hartman, Bree- str. 8 vraagt een flink meisje voor de gehele dag. Meer dere hulp aanwezig. In klein tandartsgezin ge vraagd, wegens huwelijk der tegenwoordige net meisje Mevr. 17 - is, Reyerskoop 0 Het Rusthuis voor Ouden van Dagen van de Geref. Kerk van Rotterdem-Delfs- haven, Tidemanstraat 18. vraagt een meisje, boven 20 jaar, voor hulp ln de keu ken. Br. m. voll. inl. aan de Directrice. Personeel aangeb. 0 Juffrouw in bezit van in- boedeltje zoekt plaatsing als huishoudster, N.H, Bekend met verpleging. Br. ond. no. 8781 bur. blad. Te koop gevraagd Orgel gevraagd. Cont. bet. Omscnr., merk reg., prijs. Brieven No. 8668 Bur. Blad. Siert.verg. B en A warme kas en warme bak, koude ka6 en koude bak. Jaarverg. en periodiek. C.V. N. Bakker Hzn, Roelofarendsveen. Tel. 487 K 1713. Geen brieven bureau, maar bij Bremmer-,Haarl.- straat 99. ingang Goegerrlt- steeg 1, tel. 22791, ontvangt U de goede prijs voor an tieke meubels, goud, zilver, pendulestellen. porselein, kristal enz. Geheimhouding verzekerd. Waarom later spijt krijgen Wil garanderen U een goede prijs voor antieke meubels, goud, zilver, juwelen, pen dulestellen, porselein, kristal Bremmer. Haarl.straat Ingang Goegerritsteeg 1, Tel, 22791. Te koop aangeb, 0 Bedstel. Ter overn. z.g.a.n. 3 dellg kapok bedstel met kussens. Prijs f 65. Te bevr. Morsstraat 60, beneden. 0 Breimachinehandel Trico- Fiv, Amsterd.straatweg 176- 17S, Utrecht. Vraagt ons in lichtingen alvorens een brei machine te kopen. Gratis adviezen en inlichtingen door mensen van Jiet vak! Overal agentessen gevraagd. 0 Kousenladderophaalma- chlnes. De beste en goed koopste, gratis opleiding. Losse naalden waarmee men 1 dag met de machine kan leren werken, uitslui tend bij ons verkrijgbaar. Fa. J. Helmus. Amsterd.- straatweg 176-178, Utrecht. 0 Naaimachine te koop, in pracht salonkast, prima st. Ook een handnaaimachine. Te zien: Bar. van Wasse- naerlaan 15, Katwijk aar den Rijn. Goed onderhouden twee ling kinderwagen, nieuw modeL Te bevr. C. d. Vreugd Parklaan 17, Katwijk 0 Pootaardappelen met spruiten, gekeurd A. Wegens vergevorderd seizoen halve prijs. H. K. van Klaveren, Rijnsburg. Tel. 2995. 0 Badgeyser (Siemens) in goede .staat, geheel cohi- pleet met 2 douches f 40. Hyacinthstr. 10, Voorschoten 0 Rijwielen. Prima dames-, heren, en damessportrijwiel. Meisjes- en jongensrijwiel. Allen in staat van nieuw. Levendaal 47. hoek Oranje boomstraat, Leiden. Modern eiken lits-ju- iux met spiralen met by- beh. wastafel, nachtkastje, stoelen en tafel f 79; op- klapbed f 15; drlewielie fietsje f 7.50; wringer f 9; rijwielen f 25; 2-pers. bed stel f 25 en f 35. Hooigracht 55 (geen winkelhuis). Steeds voorradig enige be speelde doch z.g.a.n. Orgels, vanaf ƒ90.— tot ƒ800. Desgew. in huurkoop. Te- is reparatie aan alle orgels piano's, billijk, bij W. A. Gouw, Terweeweg 100, Oegst geest, TèL 23217. Te huur aangeb. 0 Voor dame alleen, h.b.b.h. een gemeubileerde zitkamer en kabinet op goede stand te Oegstgeest. Br. Nr S77G bur. van dit blad. Nóordwijk. Nog vrij Mei- Juni vacEintie-tuin-huisje. 5 k 6 pers. f 55 p. w. Br. onder 8777 bur. blad. Diversen 0 Huurt onze veilige Hoover Maand., Dinsd. en Woensd. 75 ct per uur. D., Vr. en Zat. 50 ct. Halen en bren gen f 0.25. Ook 220 Volt. Huisman, Hugo de Vries- straat 36. Tel. 30372. 0 Prima brandkastje, bad- geysers, gasfornuizen, gas haarden, haarden, antieke ladenkastjes, stoelen, tafels, prima radiotoestellen, lage prijs, bureaux, grote antieke least, mooie huisbioscoop, merk Zeis. Nieuwe Rijn 60, t.ov. Kuperus. Tel. 22150. Jan de Troye de bekende radioreporter spreekt 27 April om 20 uur in de Kleine Burcht voor de scheidsrechters en belang stellenden over zijn-indruk ken over de Olympische Spelen in Helsinki. Toegaf vry. Gem. betalingsvoorwanr de; voor 6olide personen Mantels. Mantelcostuums, Herencostuums, regenkle ding enz. op gem. betalings voorwaarde. Brieven onder Nr 8780 bur. van dit blad. Inboedel aangekocht: Op- klapbedden, Smyrna kleed jes, ameublementen, bad, eiken ledikanten, clubfau teuils, Aupingsp., bureaux, grote haarden, divans, ka merbiljart, kloostertafels, gordijnrails f 1.10 compleet. Kapokmatrassen. - Pluym, Hogewoerd. Tel. 21266. Koopt inboedels. Elja rubbercorsetten met vol jaar garantïe. Prijzen v.a. f 19,75. Verpl. schorten f 3,75. Charmeuse onderj. f 2.45. Vitrage f 0,75. Katoe nen nachtjaipon f 4,25. Ka toenen damespyama's f 7,70. Mag. De Ster, Boorsmastraat 21. Katwijk aan Zee. Pijnlijke voeten? Volledige behandeling ƒ1.25. Bij U thuis ƒ1.50. Bij abonnement (5x) resp. ƒ5 en 6.25. Pedi cure, manicure, massage, schoonheidsspecialist. Steun zolen naar maat. J. M. Heijn Jr, Haagweg 216, Leiden. Tel. 20554. Behandeling vol gens afspraak. EngelsVoor emigranten en niet-emigranten, voor be ginners en gevorderden. Bij werken van scholieren enz. Mevr. Lambooy, Hoge Rijn dijk 3 (bij Plantage). Telef. 22011. Leiden. 0 lp het kinderwageohuis De Ooievaar vindt U een geweldige sortering in kin derwagens. wandelwagens, kinderledikantjes, kinder boxen, kinderstoelen, baby- speelgoed, sponsen, z dweilen, borstelwaren, De Ooievaar, Janvossepsteeg 37, Telefoon 25354. Wij repareren gebroken porselein, Saksische groepen, antieke borden, beelden, ko perwerk, tin enz. Inkoop v. alle soorten porselein, an tiek, meubels, goud, zilver enz. Bremmer. Haarlemmer straat 99. ingang Goegerrit steeg 1. Telefoon 22791. 0 Invalide-wagens. Alle mo dellen invalidewagens, o.a. wandel-, huiskamer-, zelf- beweegbare en motorwa gens. - Carrierhuis Gebr. Huisman, Hogewoerd 66—68, Telef. 22962 Leiden. Man, man, wat wordt ons bed toch dunJa. vrouw, dat moeten we eens laten bijvullen met prima Java- kapok. Maar dan natuurlijk bij Snijders' kapok- en ma- trassenfabriek, Haarlemmer straat 81. Telefoon 22580. 0 Dames. Uw oude hoed als nieuw vervormd v.a. 2.50. Uw hoed garneren wij met tule. Klaar terwijl U wacht, a 1. De Groot v. Egmond. Haarlemmerstraat 145 147. Autorijlcs - Citaxbedryf. Snelle opleiding rijbewijs, motorles en verkeerswet inbegrepen, nieuwe warmde lesauto's f 5.- per lesuur. Gedipl. instr. Taxi's dag en nacht beschikbaar. Marks, Morsstr. 60a, Telef. 26584, Parkstr. 5a. TeL 22513. 0 Agent van Berini, Cycle- star. Mosquito en Foxynette. Voorradig alle onderdelen. Speciale reparatie-inrichting Aangesl. Financierings InsL J. Stam, voorheen Karpes. Terweeweg 60. Tel. 23815. 0 Herenhoeden stomen, mo delleren. nieuw lint, nieuw leer. Ook vergroten of ver kleinen. Voor vakwerk: Van Velsen, Hoedenkliniek, Don- kereteeg No 3. Plaats een 't is dè manier) Pootaardappelen. Eerste lingen, Eigenheimers, Noor deling IJsselster, BevelEtn- ders, Meerlanders enz. met en zonder spruiten te koop. A. v. Egmond Wz. Sandtlaan i9, .Rijnsburg, Telef. 2502- K 1718. 0 .Rosine" geeft de hoogste prys voor goud, zilver en juwelen. Grote ikeuze in verlovingsringen, gouden, zilveren en verzilverde ar tikelen. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken; Steenstraat 16. Tel. 26854. 0 Meessnijmachines, snel wegers, kasregisters, electr. gehakt- en electr. koffie molens bij Leeuwenburgh, Goudse Singel 47, Tel.. 25995, Rotterdam, 40 tot ;50 procent goedkoper en volle garantie. 0 Dames. Laat Uw haar vak kundig behandelen. WjJ zijn gediplomeerd en hebben 20 jaar ervaring. Onze perma nent kost f 6.50. Hiervoor ge. bruiken wij eerste klas vloeistoffen. Wij beoordelen eerst Uw haar, dan pas kie zen wij de juiste vloeistof. Geen overmatige warmte op het hoofd. De nfeuwste toe stellen staan te uwer be schikking. Kappersbedxijf L. v. Tongeren, Levendaal 104, Tel 23612. Brillen^ J. A. Verheul, Erk. Opticiën, Haarlemmer straat 86. Levert u elk ge wenst montuur en glazen. Gemakkelijke betallngscond. Ziekenfondsleden krijgen ge wone korting. Orgels, Piano's, grote sor tering. - Vraagt prijslijst. Boot's Piano- en Orgelhan- del, Bodegraven, Tel, 141. HET GOOI prijsklassen. Nieuwbouw met Rijkspremie. Vraagt toezending woninggids. L. KOUDIJS 4 ZOON een gezellige krant Oi/iciëie publicaties Opkomst militairen voor inlevering van wapens Voor de militairen, die op Maandag 27 April 1953 hun wapens moeten inleveren zijn enkele extra treinen in- gelegd, waarvan de dienst* indeling hierna volgt. Voor de inlevering rte De ven- ter: Utrecht CB. v. 8.53 Amersfoort v. 9.14, ApeldoorjjJ v. 9.49, Deventer a. 10.04. Voor de inlevering Utrecht en Arnhem: Den Haag S.S. v. 7.53, Voorburg 7.57, Rotterdam Maas v, 1.04, Gouda v. 8.26, Utrecht LS. a. 8.54, v. 8.57, Arnhem; a. 9.40. Met de voren ge* noemde treinen moeten rei«' de mililbairen, woonachtig een der vorengenoemd! plaatsen, alsmede de mili* tairen, die vfa een dezer plaatsen naar hun bestem ming reizen en derhalve op een zodanig tijdstip van hun woonplaats moeten vertrek* ken, dat zij op het desbetref* fend station aansluiting heb* ben op de extra trein. Alle overige militairen moe ten, ingevolge hun lastge ving. reizen met de treinen of bussen van de normale dienstregelingen, per eerste reisgelegenheid na 7.00 uur, uitgezonderd de militairen,^ die zich op 27 April a.s. te 's-Hertogenbosch moeten melden voor wapenonder- zoek, welke moeten reizen met de rtreinen van de nor* male dienstregeling, zodanig, dat zij zich te 's-Hertogen bosch kunnen meiden op het in hun lastgeving aangege-. VERKOOP BJ EXECUTIE welke zal worden gehouden op Maandag 27 April 1953 v.m. 10 uur ten kaste J. Th. H. Kooyman, wo nende te Voorschoten, Leid* se weg 261, van enige roerende goederen bestaande in meubilaire goe deren, keukengereedschap pen. glas- en aardewerk en wat verder te voorschijn zal warden gebracht. De ver* koop geschiedt om contant geld, zonder opgeld. De goederen zijn een uur voor de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder, belast met de executie, J. J. v. d. HOVEN Zegt het voontl

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6