llieuuie Ceiltsrhc ÖTeurant Slachthuis gaat jubileren Russen bereid tot onderhandelen daartoe geschikte kwesties Zij over ij willen een vrije conferentie zonder, Auteursrecht op dessin voor bindende VOOrW3.drd0H De President van de Amsterdamse Churchill is ridder in de Qrde van de Kouseband Wist U Naar industriële uitbreiding ZATERDAG 25 APRIL 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; f 2.per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Vier en dertigste Jaargang No 9719 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staat* asMtft li fMInts «fln beft ta legljeospaef Antwooid op Eisenhowers „vredesaanbod" i 1 j j I japonstof geschonden A/lllU.lslJ.VAV* V W1 YVUU1UUU [rechtbank heeft gisteren de Amsterdarn- DE PRAWDA, het officiële orgaan van de Russische Communistische kort geding tegen het Modemagazijn Partij, heeft de gehele voorpagina van het blad gebruikt om presi- en A. Brenninkmeyer, in het gelijk dent Eiaerfiower een antwoord te geven op zijn vredesaanbod. De presi- °er£ht. ^ui^oert5'"» ÏÏn aent der Ver. btaten had op 1U dezer tot de Amerikaanse Veremgmg van dessin, dat ontworpen was door de N.V. Dagbladredacteuren zijn belangrijke toespraak gehouden, waarin de Metz. Zij werd op straffe van een dwang- voelhorens noar Moskou werden uitgestoken. Hel Russische antwoord "VSÜ'd™ ™km*op nu luidt, dat de Sowjetleiders bereid zijn, deel te nemen aan een ernstige het auteursrecht van het dessin en zakelijke bespreking van daartoe geschikte vraagstukken. De Rus- modezaak, rische leiders zijn hiertoe bereid, zowel door rechtstreekse onderhande lingen, als door gebruikmaking van de organisatie der Ver. Naties. Wat dit laatste betreft, wordt er aan toegevoegd, „in de gevallen, waarin zulks vereist is." De Prawda schrijft voorts, dat Ei; nower in zijn toespraak heeft gezegd, dat de Ver. Staten bereid zijn een rechtvaar' dig aandeel bij te dragen aan de oplos sing van internationale geschillen. Doch deze verklaring, aldus het Russische be toog. wordt geenszins in de rede van de president bevestigd, hoewel dit toch noodzakelijk zbu zijn. De Prawda ver volgt met te zeggen, dat er voor zover ■het de feowjet-Unie betreft, geen reden bestaat om te twijfelen aan haar bereid heid een evenredig deel bij te dragen aan de oplossing van internationale kwes ties, die tot tegenstelling van zienswij zen aanleiding geven. De Russen hebben dit meer dan eens bij de behandeling van belangrijke internationale vraag stukken bewezen. Voorts constateert het blad, dat het beroep der Sowjetleiders om tot een vreedzame regeling van internationale (kwesties te komen, niet wordt gekoppeld aan een te voren aan de Ver. Staten of aan andere met het Brits-Amerikaanse blok verbonden landen, te stellen eis. Het Russische partijorgaan besluit met de verzekering: „De politiek der Sowjet- Unie kan niet in strijd zijn met de be langen van andere vredelievende staten." Neen, zegt de Prawda, deze Sowjet- toolltiek komt overeen met de wensen Jran alle landen, die bereid zijn, onge acht het door hen aangehangen maat schappelijke stelsel, bij te dragen aan de pntwikkeling van internationale samen werking. Deze Sowjetrus8ische politiek Vertolkt bovendien de diepste bewondi ting, die het Russische volk koestert voor een versterking van de wereldvrede. waarde voor de binnenlandse Russische markt. Deze verklaring, vervat in de Prawda, bevestigt de juistheid van het standpunt der N.A.T.O. te Parijs, slechts te geloven in een wijziging der Russische tac maar niet een „Umwerthung" der Rus sische, communistische doeleinden. De N.A.T.O.-organisatie blijft daarom haar defensie versterken. Er kan wel eens een diepe waarheid schuilen in het standpunt van MacAr- thur, dat in dit stadium, na Stalins dood, de Russen williger zouden zijn, hangen de wereldkwesties te regelen en wel op de gesignaleerde „rechtvaardige wijze", Indien de Ver. Staten met een aanval op communistisch China dreigden. Aan verplaatsing van het Koreaanse front naar Indo-China heeft de vrede- wensende wereld niets! Gisteren was op de Scheveningse Bou levard een merkwaardig schouwspel te zien. De „Carthage", nog altijd vast in het zand, maar ook nog steeds vol goede moed om z'n element terug te vinden, liet zich met stookolie laden. Normaal worden zeeschepen uit lichters van otie die daartoe langszij komen, ar hier verscheen een grote tankauto met behulp van een 160 meter lange slang spoot men de schuit vol. Dit tan ken geschiedde op verzoek van de Bergingsmaatschappij. De kapitein van het schip, die zo langzamerhand een bekende figuur begint te worden op Scheveningen, hield een waakzaam oog in het zeil (linksj. Het schouwspel trok veel bekijks, maar het is te hopen, dat de „Carthage" na deze voorziening nu eindelijk eens los komt. Hoe „stevig" de positie van het schip is toont de schroef, die maar geen diepte kan vinden om de boot stuwing te geven (fo\o 3). Koning Feisal in Jeruzalem Jeeps van de 'V.N. patrouilleren Na de schietpartijen te Jeruzalem, pa. trouilleren de V.N.-waarnemers in hun witte jeeps langs de demarcatielijn tus sen de Israëliërs en Arabieren. De jonge koning Feisal van Jordanië begaf zich naar het hoofdkwartier van het Arabische legioen, waar hij besprekingen voerde - ,met de begeleiders. In theorie hebben de derlandse grote industriëlen, en hun Israëliërs en de Arabieren de voorstellen dames gisteravond een diner gebruikt op strekkende tot vermindering van de span- De Keukenhof in Lisse. Aan dit diner Ining langs' de IsraëlischJordaanse grens, zaten 30 personen aan. Hare Majesteit i aanvaard, arriveerde onopgemerkt, om tien over! half zeven. Prins Bennhard kwam drie kwartier later. Koningin en Prins op De Keukenhof Twee Ned. kustvaarders beschadigd Markab-N en Rian bij Britse kust aangevaren Noodseinen werden gisteravond aan de Britse kust opgevangen Zestien koeien bij brand omgekomen 't Verklaarde Uitzicht Uit het voorzichtige Russische ant woord blijkt, dat de Sowjetleiders voelen Voor een ernstige en zakelijke bespre king van daartoe geschikte kwesties. Praten dus, bijvoorbeeld via een „Vier- inogendhedenconferentie" of één van Vijf mogendheden, dus communistisch China inbegrepen, hetzij vla de Ver. Na ties. De restrictie betreft „van daartoe geschikte" vraagstukken en dit woord (.geschikt" kan men Interpreteren, zo- Veel men wil. Is Korea geschikt, Indo- China, Duitsland, Berlijn, de Komin- form? Ongunstiger is, dat de Prawda plompverloren vaststelt, dat uit de jong- ite verklaring van president Eisenhower Biet blijkt, dat Amerika bereid is een Rechtvaardig aandeel bij te dragen in He oplossing van internationale kwesties. Althans stellen de Russen vast, dat het niet uit de rede van Eisenhower Blijkt. Maar die bereidheid heeft 't Krem- In zelf juist steeds wel te kennen ge- ïeven. ja. meer dan eensHet Krem- in kan hier toch onmogelijk bedoelen, lat op vroegere „Viermogendhedencon- ïerentles" de Russen zich zó willig be loonden, tot een oplossing van geschillen Se geraken. Zij juist hebben, om slechts ién voorbeeld te noemen, iedere regeling van het Oostenrijkse vraagstuk gesabo- leerd. Dat de politiek der Sowjet-Unle niet n strijd zou zijn met de belangen van indere vredelievende staten en deze pcoersgewijzigde" politiek de vrede wil Revorderen, is niet anders dan een „dood- loener". Wat in Vietnam, Laos en Cam bodja geschiedt via de Vietminh-rebel- en, geschiedt met de steun der Russen. Deze opmerking heeft dan ook slechts clair Week. Detam in Utrecht krijgt groot nieuw kantoor Uitvoering sociale wetten voor 30.000 bedrijven Dit najaar wordt in Utrecht de eerste bak beton gestort voor het nieuwe toorgebouw van de Detam, de bedrijfs vereniging voor detailhandel en am bachten. De Detam is belast met de uit voering van de ziektewet, de kinderbij slagwet en de werkloosheidwet vooi 30.000 bedrijven en 125.000 huispersoneels leden. De werkzaamheden hebben zich de laatste jaren gestadig uitgebreid en het personeel, dat tot 300 man is toege- ;n, zit thans verspreid over vier ge bouwen in de stad. Voor het nieuwe ge bouw is grond aangekocht aan de Nijen- oord. Het kantoor, dat op een hoek komt te staan, krijgt gevellengten van 84 e meter bij een diepte van 15 meter ei verdiepingen tellen. Het wordt op getrokken uit beton, staal en glas. Op de begane grond worden vijf winkels ge bouwd. Het gebouw is ontworpen door het ar chitectenbureau RoosenburgVerhavt Luyt in Den Haag. Productie Staatsmijnen niet meer omhoog Minister Zijlstra heeft de Staatsmijnen gemachtigd, uit 'het stimuleringsplan voor de mijnindustrie te treden, daar tihans geen stijging van de netto-productie meer is te verwachten. In verband hiermee is de Stichting ter Bevordering van de Huisvesting van Personeel der Staats- haar gelden uit de extra productie verkreeg, ontbonden. Voor per soneelsleden die op grond van de bijdra geregeling der Staatsmijnen een eigen woning bouwen, verandert door deze ontbinding practisch niets, daar zij hun voorschotten nu rechtstreeks van de Staatsmijnen ontvangen. Minister Zijlstra naar Washington Minister Zijlstra, die thans een bezoek brengt aan West-Indië, zal Maandag per vliegtuig naar Washington reizen, waar onderhoud zal hebben met de Amerikaanse minister van handel, Sin- Doórdat bij het aanslaan van een ben- zinèmotor een steekvlam in een bus ben- e sloeg, is gisteren brand uitgebroken de kapitale boerderij van de heer A. Sellis te Mastenbroek (Ov.). De knecht N Van L. was alleen thuis en trachtte het - f®1 *]®":vee, dat nog op stal stond, los te maken. derlanfce motorschip Markab-N (499 Doo'r de vlammenzee waren de Algiers naar Londen koeien echter onhandelbaar, zodat het I It™ maar gelukte reven koeien Voortaan Sir Winston Koningin Elizabeth ridderde hem met een gouden zwaard STA OP SIR WINSTON", zo sprak gisteravond koningin Elizabeth tot haar knielende 78-jarige premier, die zij met een gouden zwaard tot ridder in de Orde van de Kouseband sloeg (met een tikje op de schou der) in het kasteel van Windsor. Slechts 32 koningen, prinsen, hoge mi litairen, staatslieden en kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders behoren tot deze orde, waarvan de jonge Engelse vorstin het hoofd is. Prinses Wilhel- mina is ook lid van deze orde, die vijf eeuwen geleden werd ingesteld. Winston Churchill aanvaardde van zljr koningin de hoogste Engelse onderschei ding, die hij acht jaar geleden had ge weigerd aan te nemen van wijlen koning George VI. Dat was in Juli 1945, toen Churchill als premier werd verslagen Labour de verkiezing na de oorlog had gewonnen. Hij was toen van oordeel dat er politieke bijbedoelingen waren, omdat hij was voorgedragen door de Labour- premier Attlee. Maar nu zijn wij in het jaar van d« kroning en sinds 1946 wint de koning geen politiek advies in omtrent de toe. kenning. Men vermoedt dat het niet makkelijk zal vallen te wennen aan Right Honorable Sir Winston Churchill, K(night of the) G(arter), Ofrder of) M(erit, Companion of) H(onour) M(em- ton) dat op weg in aanvaring Noorse tanker Sarita (9974 top). De ITcsBen'UTta'kVamen M.rkab-N had een gat opgelopen en de kimmen om. voer zo snel mogelijk naar Dover, waar net achterhuis met de stallen werd het schip tenslotte door een sleepboot door het vuur vernield. Het voorhuis werd binnengebracht en aan de grond bleef, dank zij een brandmuur, gespaard, werd gezet. De kapitein werd aan land gebracht met wonden aan het gelaat. De Markab-N is het eigendom van Van Nie- j Maak de „SnelbrOmmer" velt Goudriaon en Co te Rotterdam. Het Britse schip Zinnia (7292 ton) Is rrool JT N A P op de Theems, enige mijlen Oostelijk van I W1' 1 Londen, in dichte mist in aanvaring ge- De KNAC heeft zich tot minjster Al- weest met de Groningse kustvaarder ;era gewend met het verzoek de groep Rian (353 ton), die voor anker lag. oromfietsen (de zgn. snelbrommers), dir De Rian liep schade op aan stuurboord volgens de nu binnenkort te verwachte- het achterschip. Het is niet be- wettelijke regeling als motorrijwiel zu Kijkgeldte goed Nederlands In het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsont werp op het kijkgeld voor de tele visie lezen wij: „De benaming „kijkgeld" wekte bij vele leden herinneringen aan kermisvermaken. Zij zouden aan een term als „televxsiebijdrage" de voorkeur geven. Andere leden vonden „kijkgeld" echter een goed Nederlands woord en konden zich met deze benaming zeer wel ver enigen. kend, of ook de Zinnia beschadigd Door de aanvaring raakten zestien ge laden aken op drift en verdwenen in de mist. Later is de rivierpoliie er in ge slaagd deze aken op te sporen. De gemeenteraad van Helsinki (Fin land) heeft besloten Nederland 100 standaards hout te zenden, ter waarde van ongeveer 5 millioen mark (ƒ82.500), ten behoeve van de slachtoffers van de watersnood. Uitwisseling televisie met België in Sept. i principe zullen alle Nederlandse en gische vteleisieprogramma's vrij zijn r uitwisseling, zo deelde gisteren de -etaris van de Nederlanse Televisie- -hting. de heer J W. Rengelink, mede. als bekend is, hoopt men in September, inneer men in België met televisie- taendingen stairt, de samenwerking te voor dit vraagstuk voqrgesteld, alle ;eginnen. bromfietsen uit deze groep geheel in eenVoorts zal Nederland op de komende voorgeschreven, duidelijk herkenbare televisieconferentie in Florence met kleur te doen uitvoeren. Naar de mening voorstellen over de uitwisseling van van de automobielclub zou geel de meest televisieprogramma's in het algemeen aangewezen kleur zijn. komen. len worden beschouwd, danks de kentekenplaat geheel het uite lijk van een bromfiets behouden, op di delijker wijze als motorrijtuig te lat- opvallen. De KNAC heeft als de beste oplossim DAT staatssecretaris mej. dr A. de Waal in Den Bosch het nieuwe gebouw de Kon. School voor Kunst en Kunstnijverheid heeft geopend. DAT binnenkort in een aantal geïl lustreerde weekbladen de foto's ver schijnen van vijf dames, uit wie men de .Heidekonlngin" kan kiezen voor de heideweek in Ede (15 tot 22 Augustus). DAT binnenkort in de gevel van het hoofdkantoor der Staatsmijnen te Heer- een fontein (vervaardigd door de Maastrichtse beeldhouwer Charles Vos) •ordt geplaatst, die vorig jaar bij het gouoden jubileum der Staatsmijnen werd aangeboden. DAT het Nederl. Congres voor open bare Gezondheidsregeling op 19 Mei in Utrecht een klein congres houdt over de hygiëne van de woning, waarover o.a. oud-minister In t Veld zal spreken. DAT op 9 Mei in Hattem een nieuwe weg wordt geopend, waardoor het ver- Apeldoorn—-Zwolle voortaan het be ruchte kruispunt en de nauwe Dijkpoort te Hattem kan vermijden. DAT de nieuwe cokesovenfabriek van de staatsmijnen, de Emma II in Beek, die de Emma I in Treebeek zal vervangen, waarschijnlijk ln Augustus 1954 zal proef draaien. DAT de Britse onderstaatssecretaris John G. Foster in A'dam voor de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel heeft ge sproken over Engeland en de Europese federatie. DAT op 2 Mei in Markelo een Over ijssels verzetsmonument wordt onthuld en de herdenking van de Brabantst sneuvelden in Waalre voortaan niet meer in September wordt gehouden, maar op 4 Mei. DAT ln Almelo bustochten worden ge organiseerd, waarbij het publiek gelegen heid krijgt, te bekijken wat er de laatste jaren is gebouwd en aangelegd, en w bij wethouder Frederiks als reisleider op treedt. DAT de eerste buis van de waterleiding voor Epe (het begin van het waterlei dingplan Noord-Oost Veluwe) op 9 Mei wordt gelegd. DAT 1300 adspirant-mijnwerkera dit jaar deelnemen aan de zomerkampen ln het opleidingscentrum Vaalsbroek van de gezamenlijke steenkolenmijnen. DAT zich voor de vierde Almelose braderie (verkoopfeest) op 6, 7 en 8 Juli reeds 200 deelnemers hebben aangemeld. DAT tegen de 24-j. Amsterdammer W. J. S., die reeds acht maal is veroordeeld en thans o.a. een fototoestel en een dietbrief van 6000 dollar had gestolen van een Amerikaan in het pension van zijn moeder, in A'dam 1% jaar ls geëist. DAT de drukkerij en uitgeversmaat schappij Kemink en Zoon te Utrecht op 11 Mei haar 200-jarig bestaan viert. DAT de Ned. Ver. voor Vrouwenbelan- gen en gelijk Staatsburgerschap op 2 Mei in Utrecht haar jaarvergadering houdt. DAT in Mei en Juni te Roermond Europese weken worden gehouden, met o.a. een aantal tentoonstellingen en een internationaal folkloristisch landjuweel. ÓAT de voormalige Ned. ambassadeur te Tokio. P. E. Teppema, die op 1 Juli de buitenlandse dienst met pensioen zal verlaten, van Japan naar Montevideo is vertrokken? DAT de Nederlander M. A. B. Hilbrink. thans leider van een Ned.-Australisch dagblad in Sydney, uit handen van de Ned. consul-generaal Levelt het bronzen erekruis heeft ontvangen, omdat hij in 1944 te Apeldoorn een trein in de lucht heeft laten vliegen. ber of) P(aTliament). Zijn verheffing de adelstand zal geen invloed hebben op zijn positie in het Lagerhuis, omdat Churchill geen „peer" met de titel „Lord" is geworden. De versierselen bestaan uit een kouse band van blauw fluweel, die onder de linkerknie wordt gedragen, een brede blauwe sjerp en een gouden halsversie ring waaraan de „George-medaille" hangt, waarop de Engelse beschermheilige staat afgebeeld met de draak, die hij versloeg. Kamer wenst klaarheid over televisie „Voorstel over kijkgeld moet worden teruggenomen" Van verschillende zijden vindt men in de Tweede Kamer gewenst, dat regering haar voorstel om voor de tele visie een kijkgeld van f 30 per jaar te heffen, terugneemt tot zij een kaarder inzicht in haar voornemens ten aa van de tleevisie kan verschaffen, blijkt uit het voorlopig verslag va Kamer over het wetsontwerp op het kijkgeld. Het tijdstip, waarop dit wetsontwerp is ingediend, achtte men algemeen wel zeer weinig gelukkig gekozen. Aan de kant komt het te laat, omdat de regering reeds tijden® de experimentele periode van de televisie een ldjk geld wil innen. Aan de andere kant kmt het te vroeg, omdat de indiening nu viel vóór de afsluiting van de experimentele periode (op 1 October a s.) en het kijk geld dus slechts voor enkele maanden kan worden geheven, indien er geen definitief televisietoestel komt. Over dit definitieve beslel verkeren de Kamer en ons volk nog steeds in het onzekere. Daarom dringt de Tweede Kamer er kracht? bij de regering op aan. spoedig het advies de Televisieraad over de zendtijd- vergunning over te leggen en haar mening hierover te geven. Het bedrag van f 30 aan kijkgeld, dat de regering wil heffen, vond men verschillende zijden te hoog. (Advertentie) Koude nacht Tot morgenavond verwacht De Bilt: Wisselend bewolkt, tot morgenavond waar schijnlijk droog weer. Zwak ke tot matige wind. aanvan kelijk tussen Noord en West, later krimpend naar Zuid- West tot Zuid. Koude nacht met op vele plaatsen lichte en hier en daar zware nachtvorst. Morgen overdag het algemeen iets hogere tempera- 1723 turen dan vandaag. 119.57 TA de verschijning van de Vierde Industrialisatienota heeft het zin. enige aandacht te geven aan het verloop de industrialisatie, welke de natuur lijke aanwas van arbeidskrachten moet opvangen en daarom van zulk een groot belang voor ons volk is. Vergelijken we de situatie van heden met die van 1938 dan zien we dat het aandeel van de industrie in het nationale inkomen is gestegen van 30 pet tot bijna 45 pet. Nederland wordt door velen meer een handelsnatie geacht dan een voor in dustrialisatie geschikt land. doch de pes simisten kregen tot heden niet gelijk. Ons vernuft heeft getoond veel te kunnen presteren. Sinds de crisis van 1929 is het aantal industriële arbeiders met 70 pet toegenomen. n.L tot bijna 1 400.00a Ook uit het feit, dat er in de laatste jaren ruim f4 milliard geïnvesteerd is, dat de pro ductie. gerekend in prijzen van 1948. met f 6.5 milliard toenam, blijkt ons prestatie vermogen. Het feit dat er sinds 1945 tachtig buiten landse deelnemingen in onze industrieën tot stand kwamen en er 36 dochteronder nemingen gevestigd werden, toont ver trouwen in ons land. Deze bedrijven hebben f500 millioen per jaar geprodu- ■\7"ELEN menen dat we het niet kunnen betalen. Inderdaad zijn er grote moei lijkheden. In vijf jaar zullen we f9 mil liard moeten investeren teneinde de werkgelegenheid te handhaven en het industriële apparaat te vervangen. Daar toe zullen speciale maatregelen genomen dienen te worden indien we uit de bespa ringen wiUen financieren. Van groot belang is daarbij, dat de rentabiliteit van de ondernemingen moet toenemen door belastingverlichtingen. Immers, als men met een emissie van aandelen wil slagen, dienen de winstver wachtingen met reden hoog gespannen te zijn. Of de voorgestelde herziening van het tarief op de vennootschapsbelasting daartoe voldoende is, -valt niet te zeggen. De beurs reageerde er vrijwel niet op. De verbetering van de mogelijkheid tot re servering is dringend nodig. De regering staat hier voor de taak, investeringen aantrekkelijk te maken. Over deze Industrialisatienota willen we nog een opmerking maken. De afzet van de industriële producten bepaalt uiter aard het welslagen van de industrialisatie en het is daarom bevreemdend, dat dit probleem in de nota niet behandeld werd. regering te doortrekken. Willen wij onze levensstandaard handhaven, dan is het zaak, dat de export per jaar met f400 millioen toeneemt De afzet zal gevonden moeten worden kwaliteitsproduct en door die producten de binnenlandse markt te produ- die nu nog ingevoerd werden. Hierbij zij aangetekend, dat dit laatste overleg moet geschieden. We kun- immers niet verwachten, dat andere landen onze producten wèl rullen kopen, als wij van hen ongaarne kopen en steeds eer trachten zelf te maken. De gevende en nemende overheid dient zich bewust te zijn van het belangrijke exportprobleem, dat hier in het geding is. Een nota over industrialisatie, met maat regelen om die te bevorderen, is niet vol ledig zonder dat het beleid ten aanzien de exportbevordering min of meer omlijnd voor ogen staat. De situatie is nu zo. dat de intensiteit in de buitenlandse concurrentie geleidelijk toeneemt, de defensieprogram ma's vermoedelijk over een groter aantal jaren uitgesmeerd zullen worden en dus per jaar tot minder defensie-orders aan leiding kunnen geven, hetgeen een zekere mate van daling van de werkgelegenheid teweeg kan brengen; verder is van be lang dat ons exportpakket deels bestaat luxe goederen, die bij consumptiebeperking het eerst van de Ujst geschrapt worden. Hieruit vloeit wel voort, dat het beleid óp het punt van de export de aandacht de regering extra waard is. Reeds geven vele regeringen terecht aan het stimuleren van de export ruime aandacht. (Opgemaakt om tien uurj ZON EN MAAN Zondag: zon 521 tot 19.56 uur; maan "Dl uur. Maandag: zon 5.19 tot maan 18.35 tot 4.13 uur. Op

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1