Bond van politie-dieren beschermers groeit uit zijn jasje Twee belangrijke voorstellen op vergadering te Leiden Herman Krebbers in Mendelssohns vioolconcert Koster Sira was namens oud-leden en ouders een Sinterklaas Liefde moet zich altijd uiten in daad Ba Het bloemencorso werpt zijn schaduwen vooruit WEBWE 1HDSCHE COÜRAMT 3 VSIIDAG 54 APRIL ISSS Congressisten dooi B. en W. in Burger zaal ontvangen Het jaarverslag van de bond van politie-dierenbeschermers, gisteren op de algemene vergadering in de Leidse Burcht door secretaris J. F. Berkel uitgebracht, moest over de financiën een pessimistisch geluid laten horen (het nadelig saldo van 1951 a f310 liep op tot f2768), maar over het ledental kon men tevreden zijn. De bond dreigt zelfs üit zijn oude jasje te groeien. In 1952 registreerde men 4340 leden. En die leden zitten niet stil. Men heeft ter vergadering naast het afhandelen van huishoudelijke zaken menig hartig woordje gesproken over daadwerkelijke bescherming van het dier en uit deze woorden bleek, dat er in alle stilte op dit gebied hard en uit volle overtuiging wordt gewerkt. In ihet hoofdbestuur werden herkozen de heren J. Kalf en D. v. d. Burg. In de overige vacatures werden gekozen de heren R. O. Metzlar en D. Rinck. Op voorstel van het hoofdbestuur werd aan dr H. J. Weekenstroo, dirigerend officier van de rijkspolitie le kl. b.d. het erelidmaatschap van de bond aan geboden op grond van diens bij her haling gegeven, onmisbare adviezen en zijn medewerking in 'het algemeen. Voorzitter J. Fremery Kalff kon het dierenrampenfonds een bedrag van f 150 aanbieden, bijeengebracht op de avond tevoren in de feestelijke recreatie bijeenkomst. Voorstellen De belangrijkste voorstellen, die ter tafel kwamen, waren dat van de aan stelling van twee dierenartsen voor iedere provincie, bereid om in voor komende gevallen de politie met des kundige voorlichting terzijde te staan, en een verzoek van de afdeling Breda om contact op te.nemen met het blin dengeleidehonden-fonds en alle op dit terrein werkzame organisaties, stich tingen of instellingen, teneinde te be werken, dat geleidehonden niet meer in eigendom worden afgestaan dan na han tering van een acte van overdracht waarin de bepaling is opgenomen, dat de hond niet mag worden gebruikt bij bedelen e.d. Het eerste voorstel zal in het hoofd bestuur worden onderzocht op de moge lijkheid tot verwezenlijking, waarbij ge dacht werd aan een regeling per afde ling. Voor het tweede voorstel werd een commissie in het leven geroepen, die op korte termijn een onderzoek zal instellen naar verschillende z.g. opleidingsscholen en naar het voorbeeld van de bona-fide stichting Nederlands geleidehonden- fonds de mogelijkheid zal bezien om te komen tot een algemeen geldende rege ling, zoals die daar wordt toegepast. Ontvangst Bij de ontvangst ten stadhuize in de middagpauze zei de burgemeester, die zich verheugde over het feit, dat het congres dit jaar in Leiden werd gehou den, dat de politieman zich niet teveel als ambtenaar moet beschouwen en dat de politie-dierenbeschermer juist in deze kwaliteit een mogelijkheid heeft om ook als mens tegenover de maatschappij te gaan staan. Verder wees hij er op, dat Leiden ten aanzien van de dieren bescherming een speciale plaats in neemt. Na de gasten nog iets verteld te heb ben over het Leidse stadhuis werd hun een glas wijn aangeboden en de gelegen heid gegeven een rondgang door het gebouw te maken. De burgemeester was bjj deze ontvangst vergezeld door de De lengte van Bruckners symphonieën eist steeds een bijzondere regeling. Het concert werd op deze wijze echter ietwat topzwaar, doch de conventie wil dat de solist steeds vóór de pauze optreedt en nze concertpraktijk zijn conventies moeilijk te breken. De concertmeester Herman Krebbers speelde Mendelssohns beroemde opus op buitengewoon brillante wijze; hij slaagde er in al'le zoetelijkheid, die bij elke Men- delsohn-vertolking een niet denkbeeldig gevaar uitmaakt, te vermijden door de nadruk te leggen op de. soepelheid van de melodiek, de bijna klassieke vorm schoonheid en de vooral in het laatste deel zo bintelende virtuositeit. Krebbers bezit een techniek zo gaaf en geëquili- breerd, dat men zich van de moeilijk heden niet meer bewust wordt, doch uit sluitend van de verleidelijke, sonore klank van een prachtig instrument. In de finale van dit concert schiep de com ponist een van zijn onvergankelijkste en it persoonlijke uitingen: hier vindt evenals in de muziek bij Shake- speares Midsummernightsdream, de mu zikale beleving van de elfenromantiek, stellig Mendelssohns sterkste zijde. Kreb- Tijdschema bloemencorso 13 uur: Vertrek van Oostein- derbrug te Hillegom. 14 uur: Aankomst te Lisse. 14.45 uur: Aankomst in Sas- senheim. 15.15 uur: Keerpunt koffiehuis De Uiver, Sassenheim. 15.45 uur: Vertrek keerpunt. 16.45 uur: Aankomst te Lisse. 17.30 uur: Eindpunt te Hille gom Weeresteinstraathoek v. d. Endelaan. Inde kom van de dorpen wordt het corso op de heenweg voorafgegaan door de Konink lijke militaire kapel in ceremo nieel tenue; op de terugweg door de kapel van de Holland- Amerikalijn. Secretariaat Chr. schoen winkeliers De heer W. S. van Dyk, secretaris van de Ohr. bond van schoenwinkeliers in Nederland, voorheen w.onende in Dok- kuro, woont thans in Leiden. Reseda- straat 26. Burgerlijke gtand van Leiden GEBOREN: Paul zn v. A. Dijkstra en E. Bregman; Leendert P. zn v. C. van Ofwegen en J. Buitelaar; Catharina M. dr v. M. de Klerk en M. C. Otgaar; Jo hanna H. M. dr v. A. M. Starrenburg en S. P. Beurze; Jan zn v. J. Betgen en H. Rysbergen; Petrus M. A. zn v. J. v. d. Hulst en M. A. H. Kortenbach: Maria J. dr v. H. C. M. Smit en H. M. C. E. Oor ver; Franciscus J. T. zn v. F. Groot Huize en A. M. van Laar; Ronald R. W. zn v. J. J. Erades en J. B. v. d. Tuin. OVERLEDEN: A. van Duijn. wed. van Van Duyvenvoorde; 80 jr; M. Hören, wed. van Thebing, 77 jr; W. Le Noble, huisvr. van Crama, 68 jr; J. van Riet, man, 73 jr; H. Klos, zoon, 21 jr. ONDERTROUWD: K. Mulder en W. Luyben; M. G. van Rossenberg en M. E. J. Visser; J. L. H. Vorst en E. M. M. Visser; J. A. Brouwer en G. A. Stigter, W. F. van der Blom en S. Kooreman; M. Mos en J. E. Schoneveld; J. W. de Blok en A. van den Bosch; B. C. de Jong H. Bey; H. Niepoth A. Koning; H. C. Boom en J. W. Poptie; D. Heijmans J. P. van der Doe; L. P. Mollers en F. W. van Veen; B. J. M. Hunck Duiverman; C. van Onselen en J. C. 5 Venetien; W. H. Rietbergen en W. Plu; D. Roodenburg Vermaat en R. Berken bosch; C. Smit en H. P. Bodry. gemeente-secretaris, mr Boól, en door de wethouder van Sociale Zaken, de heer Menken. De vergaderingen werden ook byge- woond door de voorzitter van de wereld federatie, mr dr W. Hugenholtz, de bur gemeesters van Leiden en Leiderdorp, de commissaris van politie te Leiden, gen.-maj. A. F. J. Penders. algemeen inspecteur der rijkspolitie, en gen.-maj. W. de Koning, oud-algemeen inspecteur der rijkspolitie. De middagvergadering werd geleid door de vice-voorzitter, de heer J. Kalf. Het volgend jaar zou de algemene ver gadering in DenBoscih bijeenkomen. Autotocht verpleegden Herv.minnehuis Volgende week Zaterdag hopen de verpleegden van het Hervormd tehuis voor ouden van dagen (Kaarsenmaker straat) van kwart voor 3 tot 5 uur een autotocht te maken. Het bestuur van het tehuis verzocht ons- een beroep te doen op de Leidse autobezitters om deze dag te doen slagen. Wie wil voor enkele uren zijn auto met bestuurder afstaan? Men kan zich hiervoor melden bij de Her vormde diaconie, Oude Rijn 44c, telefoon 26821, by het tehuis zelf, telefoon 26653, by de heer Lefeber, voorzitter van het bestuur Rodenburgerstraat 25, tel. 24955, of by de heer Kruider, Lage Rijndijk 114, tel. 24159. Wil men aan deze tocht deel nemen, dan melde men zich zo spoedig mogelyk, opdat de organisatie het be stuur geen onnodige zorgen brengt. Het ongeval te Eindhoven Gisteren maakten wij reeds melding van het feit, dat een doktersechtpaar uit Eindhoven onder de gemeente Arcen in de Maas was geraakt en was verdron ken. De namen zijn: dokter J. H. Wen- sinck, 39 jaar oud, en mevrouw J. M. M. J. Wensinck-Tesch, 37 jaar. Dokter Wen- sinck was oud-Leidenaar en een zoon van wylen prof. dr A. J. Wensinck. De begrafenis vindt plaats Zaterdagmiddag half 3 by het Groene Kerkje te Oegst- geest. Residentie-Orkest sloot seizoen Dit abonnementsconcert het was helaas al weer het laatste van dit seizoen bestond slechts uit twee werken: Mendelssohns vioolconcert in e en Bruckners vierde symphonie in Es, de z.g. romantische. Waarschijnlijk ter verlichting van het programma had men Wagenaars ouverture Cyrano de Bergerac laten vervallen. (Advertentie) Slechte eetlust.? Voel U herboren door T0HICUM H0URY Tuiniers en bloemisten sloten winterseizoen In café Aniba hield de Leidse tuiniers- »n bloemistenvereniging „Door eendracht verbonden" haar laatste vergadering in dit winterseizoen. De heer H. de Bree verzorgde een voordracht over de grond beginselen van de plantennomenclatuur (gebaseerd op wat een leek daarvan be hoort te weten). Op duidelyke manier zette de heer De Bree uiteen, hoe de plantennamen geba seerd zyn op ras. soort en variëteit, die ook in deze volgorde achter elkaar wor den genoemd. Veel. ja bijna alles ii Grieks of Latyn en er wordt by gezin speeld op het land van herkomst, op personen, op kleuren of op vormen In de bollenkweekwedstrijd behaalde de heer G. Groenendijk met 24 punten de eerste prijs, een plaquette, de heer J. H. Smit met 22 punten de tweede ei heer W. F. v. d. Leek met 21 punten de derde prijs. Het programmapunt „vragenbus" leek wel het spreekuur van een plantendok- ter, zoveel belangstelling bestond hier voor. De vergadering stond onder leiding van de heer J. H. Smit, die in het slot woord zyn voldoening kon uitspreken over een geslaagd winterseizoen. De be langstelling voor deze avond was niet zo groot als anders. Ontspanningsavond van De Manquibanti's De Chr. muziekvereniging „De Man quibanti's" een organisatie van het Geref. jeugdverband te Leiden hield 'stp -avond een propag i 'da-bijeenkomst de grote zaa'. van de Burcht. Onder leiding van de heer G. van Strien te Volschoten heeft de vereni ging behoorlijk gestudeerd, wat wel bleek uit het programm?. Ook het op treden van de kronljongband was heel aardig. Toch zijn er wat het muzikale gedeelte betreft, nog betere resultaten te bereiken met dit gezelschap. Het beste is ten slotte nog niet goed genoeg anneer men in het openbaar optreedt. De kunstfluiter H. de Ru moet er, hoewel hij goed zijn best deed, toch voor zorgen niet te zelfstandig op te treden en dus harmonieus samen te werken met de pianist. De avond werd gesloten door ds K. Dronkert, voorzitter van het Geref. jeugdverband. 25 Jaar bij de N.Z.H. De heer N. Wildschut, onderhoudsmon teur bij de N Z.V.H.M. te Leiden, hoopt Zaterdag 16 Mei te herdenken, dat hij vyf-en-twintig jaar geleden bij de maat- schappy in dienst kwam. bers oogstte een stormachtig applaus. men zeker ook Van Otterloo wilde eren, die in zijn directie de solist steeds in volkomen harmonie volgde. Na de pauze dus Bruckners vierde, een kolfje naar de hand van de dirigent Van Otterloo. die er steeds meer blijk van geeft een zeer 'heilzaam overwicht over te bezitten, hetgeen hem in staat stelt zyn orkest als een instrument te bespelen. En dit is hier noodzakelijker Bruckner stelt bij zonder hoge eisen aan alle groepen van het orkest, niet in de laatste plaats aan hout- en koperblazers. Het orkest heeft deze vuurproef uit stekend weten te doorstaan: zelden hoor den wij een Bruckner-vertolking waarbij de orkestklank zo homogeen, zo genuan ceerd en gedisciplineerd was en toch zo bezield met dynamische geladenheid. De vrij ingewikkelde thematische structuren, die door de -grote lengte der delen soms tot onoverzichtelijkheid kunnen leiden ongeoefende toehoorders, werden scherp geprofileerd en logisch opge bouwd. En welk een zorg was er kenne lijk besteed aan de frasering en de klankkleur! Wij denken aan het stralende Es-dur- thema van het koper in het eerste deel de duistere c-moll-cantilene voor de cellii in het prachtige tweede.deel. En de virtuositeit van hét koper in het meeslepende scherzo. Wellicht moet begrijpelijke vermoeidheid der uitvoerenden worden toegeschreven, dat in de finale de spanning een weinig afnam. Ook de afwerking van de fra sering werd iets minder exact. Men moet toegeven, dat dit deel wel heel erg uitgesponnen, en meer gematigde Bruck- ner-vereerders zullen wellicht gedacht hebben, dat Bruckner het hier toch wel iets beknopter had kunnen zeggen. Bruckners oeuvre staat wonderlyk op. zichzelf temidden van de symphonische literatuur van de 19de sterk litterair geneigde hoogromantdsche richting, voorgestaan vooral door Liszt Wagner, nam hij slechts de virtuose instrumentatie ten dele over; ook zocht hij niet de weg terug naar klassieke bon digheid dn de vorm gelijk Brahms, en elk experimenteren met harmonie en hhyth- miek was hem eveneens vreemd. Hij bouwde voort op Beebhovens en Schu berts symphonieën en zulks was hem voldoende. Zijn grootheid werd eerst later beseft. Met deze symphonie werd dan tevens het Leidse seizoen van het Residentie- Orkest afgesloten, en wel op Agenda voor Leiden Vrydag Nieuwe Mare 13a (G.G. en GJD.), 24 uur: Aanmelding autotocht ouden var dagen (boven 70 jaar). Rehoboth, 8 uur- Confessionele Vereni ging, ds P. A. Lefeber van Alphen aan den Rijn, over het Heilig Avondmaal. Lakenhal. 8 uur: Oud-Leiden, H. Höweler te Amsterdam over Een Leids complot tegen Willem V? Schouwburg, 8 uur: K. en O. (groene- kaarthouders). Het Vrye Toneel met ,,'n Eigen huissleutel". Gehele dag: Emmabloemcollecte Nieuwe Mare 13a (GG en GD), 24 uur: aanmelding aultotorfit ouden van dagen (boven 70 jaar). Levendaal, 6 uur: feest jeugdvereni gingen i.v.m. 75-jarig bestaan. Stadsgehoorzaal, 7.45 uur: contactavond Leidse buitenschool. Schouwburg 8 uur: Litteris Sacrum met „Een lentedag". Burcht, 8 u.: feestavond De Blyspelers, eerste lustrum. Rapenburg 61, half 9: Leidse smal filmliga, Gentse filmavond. "Catwij k aan Zee, Jeugdhuis, half conferentie Hervormde Jeugdraad te Leiden. Maandag Rapenburg 61, 8 uur: C.H. Jongeren groep, S. H. van Eybergen uit Katwyk Zee over de verhouding tussen het Oosten en het Westen. Kleine stadszaal, 8 uur: K. en O., C. A. von Frijtag Drabbe over „Wat lucht- rto's onthullen". Schouwburg, 8 uur: achtste abonne mentsvoorstelling,- Ned. Comedie met ,Via Lissabon". Doelen. 8 uur: Amateur-fotografen, uit slag derde ronde competitie. Foyer stadsgehoorzaal, 8 uur: Cebuto. filmavond. Tentoonstellingen Prentenkabinet, 2—5 uur: Een eeuw fotografie (foto-verzameling A. Grégoire) tot 18 Mei. Boerhaavezalen, 124 uur (Dinsdag en Donderdagavond ook van half 8 10 uur): beeldhouwwerk van Rudy Rooyackers, schilderyen van Kees van Roemburg en grafiek van Herman Ber- serik, tot 2 Mei. Nachtdienst apotheken Apotheek Kok, Rapenburg 9, telefoon 24807, en apotheek „Tot hulp der mens heid", Hooigracht 48, tel. 21060. Feest in Levendaal Eigen leden bliezen met wat Heide, ergernis en scherts De jongensclubs van Levendaal en de C.J.M.V. Dient den Heer hebben gisteravond de feestelijkheden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van hun jeugdwerk voortgezet met een feestelijk samenzijn in de grote zalen van het wijkgebouw. De heer Sira, koster van de Pieterskerk en oud-lid van Dient den Heer, zorgde voor dè verrassing van de avond, toen hij meedeelde, dat onder de oud-leden, de ouders van de leden en de vrienden van Levendaal een bedrag van ruim f 800 was opgehaald voor het jubileumgeschenk. was de vertegenwoordigste:.» van de Zondagsschool. Ook zy kwam niet met een toespraak zei de heer Sira. spre kende namens de feestcommissie, dat deze geldinzameling weer eens duidelijk heeft gedemonstreerd, dat er een sterke band tussen de Levendalers bestaat, een band, die de jaren niet hebben kunnen aantasten. Zeer velen hebben spontaan een bijdrage voor dit doel .gegeven. En wat heeft man er mee gedaan? Onder werden gekocht een tafelbiljart, een wedstrydtafel voor tafeltennis, vyftig boeken, twee "windbuksen en een trek- spel. Men begrijpt, dat allen opgetogen waren over deze aanwinsten, die voor het jeugdwerk van zo groot belang zyn. De geschenken werden in ontvangst genomen door de heren v. d. Broek, Bon- ;n Arbouw, leiders van de drie clubs. Namens de clubs sprak de heer v. d. Broek een dankwoord. Hij kon slechts z'eggen: Aan allen heel, heel hartelijk dank. En het biljart stond daar zo uit nodigend, dat de drie voorzitters het toch even moesten proberen. Van deze gelegenheid maakte onze fotograaf graag gebruik. Namens de Leidse federatie van C.J. M.V.'s en jongensclubs bracht de heer Boogaards gelukwensen over. Hij zei on- meer: Leiders, blijft voortgaan in Gods kracht, jongens, blyft trouw aan je club, CJ.M.V.-ers. blijft trouw aan je opdracht. Hij wees nog op het devies van het C.JM.V.: Tk schaam mij het Evangelie van Christus niet. Een ge schenk vergezelde zijn goede woorden. De jeugdleider-catecheet Roest voerde eens het woord, en wel namens de centraile commissie voor het jeugdwerk. Namens K. en G. sprak de heer Van Leeuwen. Deze club schonk de jubileren de verenigingen serviesgoed. Mej. Eggink Men hoefde het de leiders van het jongenswerk van Levendaal niet tweemaal te zeggen, dat vele vrienden van Levendaal gelden hadden bijeengebracht voor een tafelbiljart. De heer Sira was nog maar nau welijks uitgesproken, of de ballen ketsten al op het groene laken. Van links naar rechts de heren v. d. Broek, Bonnet, Sira en Arbouw. Foto N. van der Horst. In de wijdingsdienst, die gisteravond in de Marekerk werd gehouden, heeft hij een ogenblik stil kunnen staan by de be tekenis van het padvander-zyn. Oübaas E. A. J. Scheepmaker Jr van Amsterdam hield een toespraak naar aanleiding van de tekst: Geloof, hoop en liefde, deze drie, maar de meeste van deze is de liefde. Deze tekst zegt. dat de liefde alles is, zo zei de oübaas. De liefde is het belang rijkst voor ieder mens. Ook Sint Joris zou nooit tot grote daden gekomen zyn, t/Ê I als hy de liefde niet had gekend. Van lukkige wijze. Moge ook het volgende liefde is geen definitie te geven, omdat seizoen zich op dit niveau blijven bewe-de liefde regelrecht van God komt. God gen; het zal dan zeker aan toehoorders I schiep ons allemaal en gaf ons een vonk niet ontbreken van Zijn liefde. J. van der Veen. Nu kunnen we die vonk uitdoven en Padvindeiswijdingsdienst in Maiekeik De* viering van de Sint-Jorisdag gaat voor iedereen vrijwel ongemerkt voorbij, behalve voor de padvinder, want voor hem is het een hoogtijdag, die hem, zonder dat er veel uiterlijk vertoon plaats vindt, tot bezinning brengt. Het is bovendien de dag, waarop hij zijn belofte vernieuwt. dan worden we liefdeloze egoïsten, die met een ander niets te maken willen heb. ben. We kunnen die vonk van liefde ech ter ook aanwakkeren tot een laaiend vuur, zodat we warmte om ons heen ver spreiden. Als Sint Joris veel over de lief de gedacht zou hebben en er over ge sproken zou hebben, zou er zonder twy- fel naar hem geluisterd zyn. Sint Joris deed echter meer, de liefde bleef niet binnen in hem, maar uitte zich in de daad. Sint Joris kon alleen tot daden ko men. omdat hij de grote liefde in zich droeg. De liefde is alleen maar echt als niet by stil kunt blyven zitten. Een reis naar Mormonenstad Salt Lake City Mr Den Daas voor de Leidse huisvrouwen Voor de afdeling Leiden van de Ned. vereniging van huisvrouwen sprak gistermiddag in het Vlies mr Den Daas over de Mormonenstad Salt Lake City. ^r Den Daas maakte op uitnodiging van het State Department een studiereis door de U.S.A. (radio-televisie) en werd op deze reis gegrepen door de epiek in de geschiedenis van de Mormonen. Zo was deze spreker een wel bij uit stek boeiend verteller over de landstreek, waar zich het menselijk epos van de stichting van Salt Lake City afspeelde. De schoonheid van de Rocky Mountains en het harde landscnap van de Zout- vallei, waarvan de Mormonen o.l.v. de opvolger van Joseph Smith, Brigham Young, een oase wisten te maken, riep mr Den Daas op overtuigende wijze in de verbeelding op, daarbij gesteund door een serie kleuren-dia's. Ook vertelde mr Den Daas iets van de geschiedenis van de Mormonen, van het eerste „visioen" van Joseph Smith tot aan de stichting van de „Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laat ste dagen", van de moord op de stichter tot aan de grote trek naar het Westen, waar men de plaats ging zoeken, door Smith in een „visioen" gezien en bedoeld als wykplaats voor de overal vervolgde Mormonen. De godsdienstige gevoelens van de Mormonen illustreerde spr. door gramofoonopnamen van het koor van de tempel in Salt Lake City, dat treklieda- ren ten gehore bracht. Na de pauze bracht spr. zyn audito rium naar Salt Lake City zelf en ver-' telde iets van tempel en tabernakel, van het beroemde orgel, van de groen ge worden vallei en het welfare-work van „Accelerando" op de goede weg De op 1 November 1952 opgerichte mondaccordeomvereni'ging „Accelerando" hield o.l.v. de dirigent, de heer J. J. van der Reyden, gisteravond in de Jacoba- zaal van de Burcht een contactbijeen komst. Dit om donateurs en donatrices te tonen, dat er in enkele maanden haAi is gewerkt om nu al goede resultaten te demonstreren. We zeiden zeer terecht goede resultaten! Er moet wel yverig zyn gestudeerd en wanneer .Acceleran do" op deze wijze doorgaat, zal men in de volgende winter een goed figuur slaan, wanneer men in het openbaar op treedt. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer D. Maarsen v. Brink. Laten we dan tot inkeer komen gen hoe het met de liefde by ons staat. Jezus heeft ons lief en pakt telkens weer onze hand als het mis met dreigt te gaan. Zouden wy dan niet uit liefde tot Jezus bepaalde dingen, die Hy niet graag van ons ziet, willen nalaten? Laten we steeds doorgaan met het komen tot inlkeer en laten we telkens weer gen: Heer, geef ons één ding, dat het allerbelangrijkste is, de liefde. Dan mc gen we door de wereld gaan, waar w ook wiillen. maar Christus' liefde blijft by Boven Sint Joris staat Christus, Die ook een draak versloeg, maar dan veel machtiger dan de draak van Sint Joris. En Hij ging onder, maar Hij is opgestaan en staat ons altyd terzyde, eindigde oübaas Scheepmaker. Kon. Ned. Grofsmederij Aan de binnenkort te houden alge mene vergadering van aandeelhouders der N.V. Kon. Ned. Grofsmedery te Lei den zal worden voorgesteld over 195' een dividend van acht procent uit te keren (vorig jaar zeven procent). Gedurende het gehele boekjaar kon den de fabrieken op volle capaciteit wer ken. In de loop van 1952 was het moge lijk nog belangrijke opdrachten te boe ken. zodat ook voor 1953 de werkplaat sen voor het grootste deel reeds ruin: van werk zijn voorzien. De brutowinst bedroeg in 1952 f 1.452.507,92. Voor de toeneming van de pensioenverplichtingen acht de directie het gewenst een bedrag van f 100.000 aan de pensioenreserve toe te voegen. Leeropdracht Aan dr J. J. Hermans, hoogleraar Groningen, is opdracht verleend om de faculteit der wis- en natuurkunde v de Leidse universiteit onderwys te ge- vëh in de physische scheikunde. lege handen. De heer v. d. Broek begroette hierna in het bijzonder de heer Werkhoven met echtgenote, die met verlof in Nederland zijn en het feest van Levendaal te baat hadden genomen om nog eens in een oude omgeving te vertoeven. Toen kwam het „cabaret Minuscuul" op de planken. Eigen mensen van Leven- daal, die deze avond zo vlot en zo goed hebben verzorgd, dat men er nog lang over zal praten. Hun taak was: bellen te blazen. Op de helverlichte plek. die men toneel noemde, probeerde men pro bleempjes van alle dag, wat liefde, wat ergernis en wat scherts, op te. blazen tot een reeks kleurige bellen, waarvan de een na de ander slechts even glinsterde en dart uiteenspatte. Het programma be stond uit dertien nummers, die stuk vooi stuk aardig, verzorgd en charmant wer den uitgevoerd. Geen voorhoofd zal zich fronsen, als we de naam noemen van de heer Arbouw, die in het geheel van dit bonte programma een groot aandeel had En dat aandeel was hem toevertrouwd' (Advertentie). AFGEPASTE GLASGORDIJNEN 90/160 vanaf 1-95 Grote sortering ADR. VAN OOY Jr. Breestraat 9 LEIDEN Ook voor Cocoslopers, 50 - 70 - 100 breed Leidse historische steen naar Chicago Onlangs berichtten wy, dat een steen uit het huis te Leiden, waar de leider de Pilgrimfathers, John Robinson, heeft gewoond, ingemetseld zou worden in de van de Amerikaanse krant Chicago Tribune, waarin reeds stenen van histo rische gebouwen uit de hele wereld wezig zijn. Gisteravond is de steei Leiden, keurig verpakt en voorzien document, waaruit de echtheid blijkt, overhandigd aan kapitein J. M. Groenen weg. gezagvoerder van de Prins Willem V van de Oranjelijn, die uit Rotterdam iaar de V.S. vertrok. Leidse reclamedeskundige naar Hamburg Te Hamburg wordt van 2 tot 5 Juli het yfde internationale congres gehouden an de Internationale Interessengemein- schaft für Schaufensterkunst, die haar zetel in Zwitserland heeft. Behalve vak- jen uit West-Europa wordt een grote delegatie uit de V.S. verwacht. Als der drie sprekers op het congres is genodigd de Nederlandse reclamedeskun dige H. A. Bloemink uit Leiden, die op dit gebied samenwerkt met de internatio nale deskundige Howard Wing. Posities KLM-vliegtuigen Thuisreis: PH-TDK Amsterdar gezagv. Vallanc, moet vanmorgen te 10.45 uur uit Rome vertrekken. PH Maastricht, gezagv. French, moet ochtend te 10 uur in Rome zyn aange komen. PH-TFG Friesland. gezagv. Sluyter, is vannacht uit Singapore ver trokken. PH-TDG Gouda moet Zater dagochtend 11 uur uit Tokio vertrekken naar Bangkok. PH-TDI Enschede, ge zagv. Baxter, is Vrijdagmiddag in Syd ney gearriveerd; moet vandaar Zater dagmiddag half één vertrekken. Uitreis: PH-TP Pontianak, gezagv. Hurdman, is vannacht uit Bangkok ver trokken. PH-TT Tilburg, gezagv. Hob- s te 8 u vertrokken ïaar Karachi. PH- igv. Bosman, werd ha! l Calcutta verwacht GEMEENTE LEIDEN Olliciële publicaties AFSLUITING VAN HET VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de overweg aan de Hoge Morsweg. al hier, in de nacht van Zondag 26 April op Maandag 27 April, van 22 uur tot 7 uur gesloten zal zyn voor het ryver- keer in beide richtingen. Leido en Leida zwemmen nu bij molen De Valk Leido en Leida de zwanen, waarop Leiden zo trots is, zUn vanmorgen van de Zoeterwoudse singel verhuisd naar het water by molen De Valk. Bloemenbraderie is startklaar Dezer dagen is het Leidse actie-comité opnieuw in vergadering byeen geweest. Ook de deelnemers aan de braderie wa ren uitgenodigd. Over en weer werden de ideeën uitgewisseld. Met veel enthou siasme heeft men van elkanders plannen kennis genomen. Eenstemmig was men van mening, dat het straatbeeld zo leven dig en vrolyk gemaakt moet worden, dat er geen thuisblijvers zullen zyn. De aardige idee om kopers en kykers opeens een premiebon in de handen te stoppen, werd ook voor dit jaar weer aanvaard. Rond het Braderie-terrein zullen de twintig bloembakken van V.V.V. worden opgesteld. Zo werden er nog meer aar dige ideeën naar voren gebracht. Laten wij deze nu niet gaan vertellen. Op 29 en 30 April en 1 Mei kunt u ze allemaal gaan bezichtigen. Wel kan nog worden medegedeeld, dat de Braderie op Woensdagmiddag om half drie zal worden geopend door de burgemeester. Deze opening vindt plaats aan de adhterzyde van het stadhuis. Militaire parade en défilé op 30 April Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin worden op 30 April te Leiden een militaire parade en een dé filé gehouden. Hieraan zullen deelnemen de kapel van de Marine Luchtvaartdienst, een compagnie mariniers, een compagnie van de Marine Luchtvaartdienst en een compagnie van de Kon. Luchtmacht, allen van de vliegbasis Valkenburg, voorts de drumband en een compagnie van de Na tionale Reserve en drie compagnieën van de kokschool uit garnizoen Leiden. Als inspecteur zal optreden de gar nizoenscommandant, de majoor H. W. Gerth van Wyk, en als paradecomman- dar»t de kapitein der mariniers J. van Dam. De troepen marcheren te 8.30 uur uit de Doelenkazerne af en volgen de route: Doelenkazeme, Rembrandtstraat. Noordeinde, Witte Singel, Zoeterwoudse Singel, Utrechtsebrug, Plantage, Leven daal, Korevaarstraat. Breestrèat. Stad huis (défilé), Breestraat. Noordeinde, Rembrandtstraat Het défilé, dat voor het Stadhuis zal worden afgenomen, begint te 9.25 uur. (Advertentie) BETER EN STUKKEN GOEDKOPER BEHAXG Vanaf 55 ets BALATUM Vanaf 2.85 p. mtr. VITRAGE Grote keuze Vanaf 39 ct p. m. AFGEPASTE GORDIJNEN 90 x 160 cM. per s 1.65 Voordeunnatten partyaanbieding 2.95 Wilton Karpet 200 x 300 58.95 DE KLEINE WINST Haarlemmerstraat 51 TeL 24958 Vele handen werken aan ongekende pronkstukken Er zit altijd iets geheimzinnigs in de voorbereidng voor een bloemen corso: elke deelnemer wil zo goed mogelijk voor de dag komen en de laatste dagen voor het grote festijn wordt in vele schuren en hallen on verpoosd gewerkt om het toppunt van schoonheid te bereiken. De plannen zijn dan al geruime tijd klaar op papier en pas bij de opstelling van het corso komt aan alle geheimhouding een eind. Dan wordt de oogverblin dende bloemenpracht, samengebundeld in 48 rijdende bloemstukken, den volke getoond als het overtuigend bewijs, dat Nederland op bloemenge- bied iets groots weet te presteren. Op twee plaatsen zijn we gisteren ge tuige geweest van het opbouwen van de stukken, namelijk in de Hobaho- en H.B.G.-hallen in Lisse. In de Hobaho- gebouwen was men al het verst. Tien tallen handen waren daar al bezig de bloemen op de grondvorm van stro te prikken en die modellen lieten er wei nig twijfel over bestaan dat Zaterdag pronkjuwelen over de grote weg door de bollengemeente zullen schommelen. Het prachtige zomerweer van de laat ste dagen heeft er voor gezorgd, dat de vele hyacintenvariëteiten zeer snel zyn ontluikt. Maar dat was beter dan dat de bloemen als armetierige groene sprieten in de grond waren blijven staan. Een kunstmatige zon kunnen de bollenkwe- kers nog niet over de velden laten schij nen, maar bloemen kunnen wel dagen lang in al hun jeugdige frisheid worden bewaard in koelcellen. De cellen zyn nu opengegaan en mand na mand kleurige en geurige grondstof wordt verwerkt tot motieven, die samen de bloemensymphonie zullen vormen. De meeste wagens zullen de handelsnamen van de soorten uitbeelden. Daarin be staat keus genoeg en wie enigszins thuis is in de bollenwereld weet. dat de kwe kers bij het kiezen van die namen hun romantisch gevoel de vrye loop hebben We doen maar een greep: l'Innocence, La Vlctoire, Queen of the Whites. Sieraad van Flora, Delfts Blauw, Prins Carnaval, Anna Pavlova, Coronation, Brilliant Star en Imperator. Zaterdagmiddag klokke één uur ver trekt de stoet van de grens der gemeente Bennebroek. De serie van 48 wagens wordt geopend door een wagen van de afdelingen Hillegom, Lisse en Sassen heim van het Rode Kruis, Dank aan de Naties. Op deze wyze wil het Rode Kruis dank brengen aan alle landen, die Ne derland zo voorbeeldig hulp hebben ge boden by de watersnood. De wagen is door de afdeling Lisse vervaardigd. Verder rijdt een wagen mee ter ere van het Flow erf estiva 1; een groep kwe kers uit De Zilk heeft een Mozart wagen gecomponeerd; een zeemeermin duikt op uit de golven van de Black Diamondlyn; de United Stateslines heeft de American Flag als voorbeeld gekozen. Onze eigen Holland-Amerikalyn is wel zeer roman tisch geweest met de uitbeelding van Anna Pavlova als de stervende zwaan in Tsjaikowsky's schepping Het Zwanen- meer. De stoet wordt gesloten door een groep Ambon. Het monnikenwerk van bloem tot bloem op een zachte ondergrond vast steken blyft trouwens niet beperkt tot wagens alleen. Wie zich even de vrijheid gunt om door de bollenstreek te fietsen of te wandelen ziet de mozaïeken groeien op grasvelden en plankiers. Het „Hol land lacht in bloemen" wordt tastbare en vooral zichtbare werkeiykheid!

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 3