Christelijke middenstanders herdachten 35-jarig bestaan De Spar - Rijnsburg verrassend...! soep van échte asperges! MAGOIs Crème d'asperges ONS LAMSVLEES EEN TRACTATIE KOERIERS JONGSTE BEDIENDE DUYVIS' SALATA NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DONDERDAG 23 APRIL 195) N KATWIJK AAN ZEE Ontstemming t.a.v. de vlaggetjesactie De afdeling: Katwijk van de Chr. Mid denstandsbond herdacht gisteravond in een feestelijke Jaarvergadering het 35- jarig bestaan van de vereniging. De voor zitter, de heer T. den Duik. heette In het bijzonder welkom de erevoorzitter de heer C. van Tongeren, de heer S. H. Eijbergcn, lid van de Provinciale Staten, en het hoofdbestuurslid de heer Don- dorp. Spr. wees in zijn openingswoord op enkele vraagstukken, de verhoogde militaire inspanning, het hoge belasting- peil er de liquiditeit i.v.m. de stijging van de prijzen, die van grote invloed zijn op de middenstand Uit bet verslag van de secretaris, die ook een overzicht gaf ran -de voorbije Visserijgolfjes Eén minder Al gaat Medan er in het dok, waarin het schip een laatste verfbeurt krijgt vóór de grote oversteek naar Amerika, kennelijk op vooruit, IJmuïden heeft er maar schade van, als er straks alweer een trawler minder vaart. Makreel zakte Nadat de makreel gistermorgen om streeks zeven uur nog rond de f12 per kist opbracht, werd er later met veel spul niet meer dan een tientje voor ge maakt. En als er ook maar 200 kisten meer in de hal hadden gestaan, wa ren de blauwpijpjes de schuit in gedui keld. Rest rcdeiyk geduikeld De rest van de aanvoer hield zich overigens knap: voor haring werd tus sen de f 16 en f 22 betaald naar gelang van de kwaliteit als gevolg van de hui dige schaarste aan haring. De grove wij ting werd voor f 25 verkocht. De schel vis, mager als een ram. bleef maar duur en de kabeljauw bracht voor de kisten f 63 op, terwijl de rijen uitleggèrs voor ongeveer f 50 weggingen en de koolws f 56 opbracht. Die juffrouw toch Het is een bekend verschijnsel, dat de befaamde juffrouw-in-de-wirnkel bij voorkeur vis wil hebben, die er niet is: gisteren was er met moeite wat schol te bezetten cn er was dan ook prompt sterke vraag naar. De schol II deed rond de f 26 en de goede schol I bracht royaal f 40 per kist op; zetschol maakte f 60 en de middel zelfs f 65. terwijl de grote schol voor f 45 wegging. Behalve die voor de tweeën' werden deze prijzen voornamelijk bepaald door de export op Engeland. Fut uit de tong De handel in IJmuiden is erg voor zichtig geworden na de berichten van ae Deense visserij over de vangsten van tong in de Sylt. De lappen noteerden daardoor gisteren niet meer dan f 1.90; grootmiddel noteerde f 1.75 en de klein- middel ging tot de f 2, terwijl de tong voor f 1.80 en de slips voor f 1,70 werden verkocht. Drie of vier Vandaag lag de Gelria voor de hal met 1700 kisten, hoofdzakelijk makreel, samen met de' Polderman i860 kisten, waarvan 750 makreel). De Bergen en de Sumatra komen nog, waarvan de laatste tot morgen blijft liggen, als het schip de vierde beurt treft. Gezien de markt van gisteren heeft de. makreel vandaag een zware dobber. Verder was er een Wiron-kotter en kwamen er een paar Slotjes. Nog geen export De garnalenvissers zien er nog steeds geen gat in: de export komt maar niet steunen en de ongeveer 1750 kilo van gisteren kwamen dan ook niet boven de f 0,44 tot f 0,47 per kilo; het hoogste schot was dit keer van de IJM 241 met 315 kilo. 35 jairen. hoorden we, dat de vereniging begon met 60 leden en (na een diepte punt in 1922) nu is uitgegroeid tot eer bloeiende afdeling met 238 leden. Het eerste bestuur werd gevormd door de heren W. Schoneveld. voorz., A. de Klerk, L. Haasnoot, C. den Duik, Jac. Pluimgraaff, J. Driebergen, C. v. Schie. J. Minnee. J. Parleviiet en Van der Gugten. van wie er nog twee in li zijn. Nadat de heer W. Schoneveld vijf jaren lang de voorzittershamer had ge hanteerd. nam de heer C. van Tongeren deze over en bestuurde hij 30 jaren de afdeling. Sedert kort is de heer Den Duik „aan het bewind". Spr. somde voorts enkele resultaten od. die door de vereniging zijn geboekt. Geen resultaat werd nog bereikt inzake de Zeehaven. De penningmester. de heer W. van Eijk. meldde uit zijn financiële jaarover zicht. een batig saldo van f 388.90. Hierna kwam aan het woord de ere voorzitter, de heer C. van Tongeren, die tot taak had de secretaris, de heer W. van Beelen. te feliciteren met bet feit. dat deze 30 jaren secretaris is ge weest. Na waarderende woorden te hebben gesproken, bood hj) namens het bestuur de heer Van Beelen een tas aan, henevens een rokertie. De heer Van Beelen uitte zyn dank. In de Ksscommissie werden benoemd de heren G Gudit, J. Guijt en J. Pronk Namens het hoofdbestuur siprelk de heer Dondorp, Spr. noemde de afdeling een steeds krachtiger wordende organi se tic, diie inderdaad invloed od het Kat- wii'kse leven heeft. Besloten werd op Dinsdag 9 Juni een reiste te maken. BU acclamatie werden de bestuurs leden de henen T. den Duik, J Haasnoot en W. ven Beelen herkozen, terwijl het bestuur werd aangevuld met de heren J. W. J Korndorffer en L. van deT Zwan-, vertegenwoordigers ran de melkhandel en de groenten- en fruithandel. Bij de rondvraag kwam ter sprake de vlaggetjesweekactie. Volgens pers berichten zou deze niet doorgaan. Al gemeen laakte men het feit. dat deze actie, die geen liefhebberijtje bedoelt te zijn. maar een serieuze aetle in het belang van rederij en handel. In finan cieel opzicht alleen moet worden ge dragen door de middenstanders. 't Is een bekend feit dat de rederij- kringen hierin niet voldoende mede werken De middenstand is van oor deel, dat deze actie successen kan boe ken. Er is enige angst, dat de wind. die blaast in de zeilen van IJmuiden. Scheveningen en Vlaardingcn. door het niet laten doorgaan van een Vlae- getjesactic uit Katwüks zeilen wegvalt. Evenwel zijn de financiële offers zon der voldoende medewerking van de rederijen, voor de middenstanders te Er werd op aangedrongen alsnog met de redersvereniging te overleggen. Aan de andere kant drong men van de be stuurstafel er op aan. dat de middenstan ders zelf nog veel meer moeten mede werken. opdat het werk niet op de schouders van enkelen komt te rusten. Er volgde vervolgens nog een feestelijk gedeelte met films e.a. Het moeilijk lerende kind IN de Oranjezaal vergaderde gister avond de afd. Katwijk van de Christen- vrouwenbond. De presidente, mevr. Bergman-Van Tongeren, opende. Als spreker was ter vergadering aanwezig oe heer A. Scherpenzeel, hoofd van de Ds J. de Liefdeschool, school voor indi vidueel onderwijs, te Katwijk aan den Rijn. De heer Scherpenzeel sprak over het onderwerp „Het moeilijk lerende kind". Uitvoerig had spr. het over de be langrijkheid van individueel onderwijs voor deze kinderen. Op gewone lagere scholen kunnen zij niet mee. terwijl het personeel dezer scholen de tijd zou ont breken de nodige zorg aan hen te be steden. Dit ligt niet aan de onderwij-, zers, maar aan het schoolsysteem. Zorgvuldig worden deze kinderen on derzocht met behulp van test. waardoor kan worden vastgesteld, in hoeverre zij moeilyk zijn in het leren. Het onder wijs op de Ds J. de Liefdeschool is ge heel gericht op de praktijk. Alet zeer veel geduld zijn de kinderen te brengen tot een zekere graad van ontwikkeling. De heer Scherpenzeel liet hierna een paar films zien over het werk onder deze jeugd, ook over het onderwijs aan slechthorenden. Gevonden voorwerpen Sierspeld voor omslagdoek, wit kin derschoentje. 1 paar bruine glacé hand schoenen. geruite wollen shawl, chroom heren-polshorloge met dito armband, bruin lederen portefeuille met inhoud, rose pyamabroekje. een paar grijze kin derwangen, bruin fluwelen kinderwind jack, portemonnaies met inhoud, munt biljet van f 2.50, rode autostep op lucht banden. gummi beige sandaal, doublé schakelarmbandje, lichtblauw lederen dames-handtas, langharige zwarte hond (Setter), zadeldek van motorrijwiel, mi litaire baret, lederen schakelriem. licht grijs kindertasje, Ierse Setter, bruine k-.iderschoen (linker) wollen das, öa- mesportemonnaie met inhoud, zakmes, bos sleutels. lichtgroene autostep op gummibanden. Inlichtingen op het politiebureau. Brandje De brandweer werd gealarmeerd voor een brand in de machinekamer van de KW 173. die in het Prins-Hendrikkanaal ligt. De brand werd gedeeltelijk door het i>ersoneel bedwongen. Ernstig ongeval De heer J. van Rijn, kassier bij de coöp. Raiffeisenbank, is in Den Haag een ernstig ongeval overkomen. Met zijn bromfiets kwam hij onder een auto te recht. Met een dubbele heupfractuur en nog enkele andere verwondingen is hij in het ziekenhuis Bronovo in Den Haag opgenomen. C. H. Unie De C.H. Unie alhier hoopt op 11 Mei in de Oranjezaal een belangrijke ver gadering te houden. Spreken komt dan de heer F. II. van de Wetering o-er het onderwerp: „De aanstaande gemeente raadsverkiezingen". Hoog en laag water Vrijdag 24 April: hoog water 0.15 en 12.45, laag water 7.57 en 20.46 uur. KATWllR Emmabloemcollecte Het comité van de Emmabloemcollecte schrijft ons: Vijftig jaar t.b.c.-bestrijding: veel praohtig werk is in die tijd verricht. Veel zal nog moeten worden verricht en wij weten, dat hiervoor veel geld nodig is. Zyn wij er huiverig voor in deze tijd, waarin al zoveel wordt gegeven, weder- te vragen? Neen. Wij geven toch niet de een, om het de ander te ont houden? Dit jaar zal geen geluidswagen door «ns dorp rijden om de aandacht op de collecte te vestigen. De firma, die dit werk altijd belangeloos verzorgde, heeft haar installatie nog in het rampgebied, en andere dure reclame achten wij niet verantwoord. Zouden de Katwijkers voor deze col lecte, die geheel de eigen plaats ten goede komt, niet nog eens diep in hun beurs kunnen tasten, ook als zij daartoe niet door muziek worden, aangespoord? Wij geloven van wel en rekenen op U.' H1LLEGOM Inenting tegen pokken Op Woensdag 29 April tussen 3 en 4 uur zal in het Medisch Centrum, ingang Van den Endelaan 132, gelegenheid worden gegeven tot kosteloze inenting en her- inenting tegen pokken. Ten behoeve van de op of na 1 Januari 1952 geboren kinderen moet de inentings- kaart worden overgelegd. Voor oudere kinderen dient het geboortebewijs van het kind of het trouwboekje van de ouders te worden medegebracht. LEIDERDORP Gezellige avond van De Kindervriend De buurtvereniging De Kindervriend heeft gisteren een gezellige avond gehou den in Irene Deze vereniging, samenge steld uit bewoners van de Achtihovener- weg en het Patrimoniumpark. mag zich in een blakerende welstand verheugen. Dat de „goede buren" het best met el kaar kunnen vinden bewees de grote op komst wel," zo stelde voorzitter R. Molema vast. Hij kon afgevaardigden van de buurtvereniging Doesburg en van de speeltuinvereniging Festo Forto welkom De heer Gé Heynen verzorgde met zijn cabaret de avond. Hij heeft er slag van. de stemming er al direct in te brengen. Een oud gezelschapsspel bracht zo eent de sfeer van het bekende verguld-avondje uit de Camera Obscura. Burgemeester en rouw Van Diepeningen deelden ge durende het eerste deel van de avond de feestvreugde van de Achthovenaren. L1SSE Herdenkingsavond van Looft den Heer In Rehoboth is gisteraiond een her denkingsbijeenkomst gehouden ter gele genheid van het gouden jubileum van de Chr. gemengde zangvereniging Looft den Heer. De voorzitter heette speciaal welkom de leden van het ere-comité cn de afgevaardigden van zusterverenigin gen. De heer Den Butter haalde enkele gebeurtenissen uit de afgelopen vijftig jaar op. De twee oorlogen dunden het ledental schrikbarend, maar de vereni ging hield stand en maakt op het ogen blik een bloeiperiode mee. Ds C. Jongeboer bracht de gelukwen- in van de kerkeraad over. de heer A. Tibboel, oud-voorzitter, namens het ere- comité en de heren Beijsens en Doudeij namens de koren St Gregorius en Excel sior. Uit de felicitatietoespraken bleek wel heel duidelijk de waardering, die alom bestaat voor de jubilerende vereni ging. In een revue werd na de pauze het vijftigjarig bestaan uitgebeeld. Men kreeg een reeks fragmenten uit de ge schiedenis te zien en de samenstellers komt een woord van lof toe voor de geestige wijze, waarop zij dit hebben gedaan. revue liet de mensen, die altyd steunpilaren van Looft den Heer zijn ge weest, ten volle recht wedervaren. Ook aan het huidige bestuur werd 'hulde ge bracht voor zijn doorzettingsvermogen. Na de tweede pauze voerde de toneel vereniging W.I.K. het komische stuk Loos Alarm op. Om het schaakkampioenschap Uitslagen 2e ronde: le klasse A: C. BoogerdC. van Nieuwkoop 10; P. Beijk—F. van Dijk C. Vermey Jr J. Goedemans 10; 1 B: N. v. d. Meij B van Meijgaarden 1—0; H van Diemen G Scholtes 01; A VerdoesP Lange- veld 01; 2e klasse: BarnhoornW van Es 01: L. v. d. TangC.Staring 10; N v. d. Vis—G Horsman 0—1; J. van KoppenS. van Ruiten 10; B. Hooyer J v. d. Voort 10; 3e klasse: L. Schra- vendeelJ. Kwapasieurek 10; A. Snel C. van Ruiten 1—0; B. van Vliet—P. Stam 01; afgebroken partij: G. Scholtes B. van Meijgaarden 10. NOORDWHR Openbare verkoping Ten overstaan van notaris mr C. Punt werden gisteren in De Zeeleeuw de volgende panden verkocht: villa Klein Stapelen ingezet op ƒ20.000, villa Jetty op 17.000, villa Midduyne op 37.000. woonhuis W. de Wijhstraat op ƒ19.000, villa De Stomp o.h.v., Oostenrijks land huis op ƒ22.000, villa Zeezicht ƒ17.000. Burgerlijke stand GEBOREN: Bernardus G. H. L., z. v. C. J. Bolters en M. Th. P. Schildkamp; Johannes G., z. v. E. J. van Drongelen en J. de Monye: Robert H., z. v. M. van der Wiel en M. E. L. Heymans: Johanna, d. v. P. v. d. Zwart en N. Smit; Gertrude A. F C.. d. v. A. C. Heemskerk en C. A. de Ridder; Jacoba H. M„ d. van H. P. Grocnewoud en S. C. de Haas; Johannes J., z. v. J. Hoek én N. Duikier; Maria P. C., d. v. L. G. J. Alkemade en C. Th. M. van der Werf; Geert W. A., z. hoven en B. W. van der Mey. ONDERTROUWD: J. Hazenoot. 27 j., en W. Paap. 28 j. OVERLEDEN: C. Smit, 56 j.. J. Ruig- rok, 89 j. SASSENHEIM Z P vierde 75-jarig bestaan In een van haar gebouwen te Sassen- heim hield gebr. Van Zonneveld Phi- lippo N.V. gistermiddag een zeer druk bezochte receptie ter gelegenheid van het feit. dat 75 jaar geleden de grondslag voor dit concern werd gelegd. In de met talloze bloemstukken ver sierde receptie-zaal ontvingen autoritei ten. vakgenoten en vrienden gelegenheid tr4 feliciteren. Ook vele buitenlandse re laties uit Europa en de Verenigde Staten kwamen de directie, bestaande uit de he li. ue voorzitterIrfM N- w- Philippo, J. Philippo jr. P. M de heer N Heer- PhiliPP0 en T- H- Philippo. en de presi- dmt-commissaris. de heer P. R. Douwes. met dit jubileum gelukwensen. De burgemeester, jhr mr R. Sandberg van Boelens. sprak de directie namens he' gemeentebestuur van Sassenheim toe. waarna het muziekcorps „Crescendo" muzikale hulde bracht. OEGSTGEEST Ouderavond Koningin- Julianaschool In Irene werd gisteren een goed be zochte ouderavond gehouden van dc Koningin-Julianascliool. van het schoolbestuur tjes. besprak het doel van deze avonden, namelijk het bevorderen van het contact tussen Kerk, school en huis. Personeel, ouders en bestuur ontmoeten elkaar en kunnen zich bezinnen op hun taak, dit ten goede van de school. Spreker prees de oudervereniging, die I Voor het eerst in haar geschiedenis met succes de uitgave van een school- werd door deze Vennootschap, alom be- courant ter hand heeft genomen. kend als Z P, enige aandacht geschon- De aanwezigen werden alleraardigcist kei aan een jubili verrast met het volgende nummer van menvallen met de Internationale Ten- het programma: de prestatie I. Enige kinderen voerden een paar leuke stukjes op: Er was een aardig ventje, In een groen knollenland en dc Kop van de kater was jarig. Onder leiding van de gymnastiek leraar v. d. Bon, met pianobegeleiding van mej. Gouw, voerden twaalf meisjes rhythmische oefeningen uit. Een keurig en vlot nummer, dat om herhaling vroeg. Na de pauze werd de bekende kinder operette Repelsteeltje opgevoerd. Dat goede oefening kunst baart bleek ook hier. Ontspanningsavond F.ndegeest In de recreatiezaal van Endegecst gaf de personeelsvereniging van de Marine electronische bedrijven gisteren een ont spanningsavond. De bewoners van Ende geest en Rhijngeest hebben genoten van vlot programma van schetsjes, mu ziek en zang. Vooral de muzikale clown 1 de accordeonist oogstten veel bijval. Veel autopuzzelaars De auto puzzle- en hindernisrit, die op Koninginnedag onder auspiciën van de Oranjevereniging zal worden gehouden, geheel volgeboekt. Men moest de lname tot veertig beperken, zodat :en nog reserve-deelnemers kunnen rden ingeschreven. RUNSBURG Ingelanden polder Elsgeest bijeen De stemgerechtigde ingelanden van de polder Elsgeest zijn gisteravond in Vliet- hof bijeen geweest onder voorzitterschap van de heer Jh. Kromhout. De voorzitter drukte zijn teleurstelling uit over de ge ringe opkomst. De rekening over 1952 werd goedgekeurd, nadat de kascommis- sie bij monde van de heer L. van Egmond had verklaard, dat alles in orde was. De ontvangsten hebben f 9.636.55 bedragen en de uitgaven f 3.812.70. Bij het vaststellen van de begroting 1953 kreeg het bestuur machtiging zo nodig af- en overschrijvingen te doen, alsmede werken onderhands aan te be steden of in eigen beheer te doen uit voeren. Besloten werd het poldergeld voor 1953 te handhaven op f 15 per hectare. Tot leden van de commissie voor onder zoek van de rekening 1953 werden be noemd de heren B. van Egmond, L. van Egmond en K. Bouman. De vergadering 'besloot keur te doen uitvoeren op het stekelvrij houden van de bermen langs de Elsgeesterweg. Daar de heer J. Kromhout wegens drukke werkzaamheden bedankt had als secretaris-penningmeester, benoemden de ingelanden als zodanig de heer 'J. Boogaard. In de rondvraag werd gesproken over de waterstand in deze 326 ha grote pol der. Hoewel het een lastige polder is wat betreft het op peil houden van de water stand was men algemeen van oordeel, dat de molenaar deze zaak op de juiste wijze behandelt. Correspondentie „Een abonné". Wilt U ons spoedig uw naam en adres mededelen? Anders Kei aan e men vallen I toonstelling „Flora" en de jaarlijkse bol- bloemtentoonstelling „Keukenhof" niet vreemd is. In deze 75-jarige periode heeft Z P haar „ups" maar ook haar „downs" ge kend. Zo brachten het verscheiden van de heer Jan Philippo, evenals het over lijden tengevolge van een vliegongeval de heren Arie en Wim Philippo, haar een zeer gevoelig verlies toe. Ondanks tegenslagen is het bedrijf uit gegroeid tot een der grootste kwekerijen en exportbedrijven op dit gebied, met een wereldomvattende handel. Een groot aan tal werknemers vindt in dit bedrijf een goede werkkring, terwijl de steeds stij gende omzet noopte tot verdere uitbrei ding der gebouwen en outillage. Taptoe KJVI.K. sluiting op het Bloemencorso, waaraan de Koninklijke Militaire Kapel haar medewerking verleent, zal te Sas- ïhcim op Zaterdag 25 April des avonds een militaire taptoe worden gegeven op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Menneveg. Deze taptoe is een bezienswaardigheid van de eerste rang. Naast de voortreffe lijke muzikale kwaliteiten van onze oud ste Militaire Kapel zal het publiek kun nen genieten van een uniek schouwspel. Het behoort n.l. tot de zeldzame geval len dat de KM.K. een dergelijke taptoe geeft in ceremonieel tenue. In dezelfde schitterende uniformen waarmede het corso wordt opgeluisterd, zal deze avond een militaire demonstratie worden gege ven zoals die over de gehele wereld respect voor Nederland heeft afge dwongen. Wij herinneren slechts aan het grote militaire concours te Edinburgh, waar onze K.M.K onder de mededingers van verscheidene landen onbetwist eerste werd. Na enig militair vertoon stelt de Kapel zich op in het midden van het veld en brengt daar. in samenwerking met de drumband, muziek ten gehore die uitste kend past bij de sluiting van de dag en de week. Zou het weer onverhoopt ongunstig zijn. dan gaat de gehele demonstratie wel door. maar dan niet in gala-uniform. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna E, d. v. L. Leeleus er M. J. Herruer; Hugo C. M.. z. v. A. W. van der Vlugt en J. M. M Schmidt; (Advertentie). Alleen deze week bü onze Spar Koffie 1 REEP CHOCOLADE (van 20 ct) of 1 REUZE ROL ZUURTJES CADEAU Spar-Koffie roodmerk 2.18 per 250 gram met 44 zegels is 22 ct voordeel. Spar-Koffie groenmerk 1.98 per 250 gr. met 40 zegels is 20 cent voordeel. Gustareal Koffie (voor fijnproevers) 2.40 per 250 gram met 48 zegels is 24 ct besparing. A. v. d. MEY RIJNSBURG TELEFOON 2214 George, z. v. G. Vonk cn Fr. A. M. Stuur, man; Jeroena G„ d. v. Fr. van der Hei. den en G. Havenaar: Adrianus Th. J., z v. L. I. Hassing en C. G. Vermin; Nico laas en Ronald, z. v. D. A. Sluijmer van Schaik; Anton, z. v. J. J. den Bak en J. Snel. Ondertrouwd: P. H. A. M. Weusten, 27 jNoordwijkcrbout. en C. M. Rotteveel, 21 j„ Hoofdstraat 313. Getrouw d: A. C. Schrama. 31 j„ Julia- nalaan 49. en Th. W. M. Zeestraten, 26 Voorhout; W. Duindam, 26 j„ Bijweglaan 18, en C. H. Aangeenbrug, 19 j„ Kerklaan 33; J. van der Ploeg, 35 j.. Kastanjelaan 11, en A. G. Diemei, 30 j.. Voorhout. VOORHOUT Hoe men spaarde Bij de rijkspostspaarbank wérd inl Maart ingelegd f6046.94 en terugbetaald f 2932.84. Drie nieuwe boekjes werden uitgegeven. Christenvrouwenbond De afdeling van de Christenvrouwen, bond vergadert Vrijdagavond 8 uur iti de Chr. school. Er zal o.m. over de uit gaansdag worden gesproken. WARMOND Herdenking gevallenen De herdenking van de gevallenen zal op 4 Mei plaats hebben. Om 19.40 uur begint op het plein voor het oude raad huis de stille tocht naar het oorlogs monument. Zij. die niet aan de tocht deelnemen, kunnen slechts op bepaaldè afstand van het monument worden toe gelaten. Tijdens de tocht zullen de kerk klokken luiden. Om 20 uur worden twee minuten stilte in acht genomen. Daarna worden de gevallenen bij het monu herdacht. Er wordt gedeclameerd ei zongen, waarbij de R.K. Harmonie "st Matthias en Warmonds Fanfare mede erkin e verlenen. Om 20.30 uur begint in de Hervormde kerk een herdenkingsdienst, waarin voorgaat dr J. Zandee. In deze dienst zal Warmonds Fanfare koraalmuziek ten gehore brengen. De in deze dienst te houden collecte komt ten goede aan d« stichting 1940—1945. De burgemeester verzoekt de inwoner! od deze dag de vlag halfstok uit te han gen. Viering van Koninginnedag De verjaardag van de Koningin wordt Donderdag gevierd. De schoolkinderen maken een mars door het dorp, wa? een tractactie in de schoolgebou' volgt. Om 9 uur verzamelen zij zich in "ïeminarielaan en onder leiding var de commissie tot viering van Warmond- feesten en de leerkrachten wordt de mar' gehouden. De kinderen, die een school in een andere gemeente bezoeken, wor den in het gemeentelijk gymnastiek lokaal getracteerd. De middag is aan de sport gewijd. Om 2 uur begint de voetbal wedstrijd War- munda .Tun. B—Docos Jun. B. Om kwart over drie kan men genieten van een korfbahvedstriid tussen de Chr. korfbal club Warmond I en een club van elders. In de pauze van deze wedstrijd, dat om on eeveer kwart voor vier. worden series hardlopen gehouden voor meis jes C van Warmunda. Een turndemonstratie staat op het programma genoteerd om 4 uur. De korfbalwedstrijd wordt om half vijf voorgezet en om 5 uur volgt de finale van de hardloopwedstrijd voor meisjes. Het slot van de middag wordt wederom door turndemonstraties gevormd. De-R.K. Harmonie St Matthias geeft om 8 uur een concert in de muziektent, gevolgd door een mars door het dorp. Het zal wel niet nodig zijn de inwoners op te wekken de vlag uit te steken. Men vergete ook niet het dundoek bij zons ondergang weer in te halen! Volksfeesten in September De gebruikelijke kinderspelen en volksfeesten worden gehouden op 8 en 9 September, zo is het plan. De hard draverij voor paarden vindt op 9 Sep tember plaats. Op deze kortebaandra- verij zal om het kampioenschap van Nederland worden gestreden. Om de kosten van deze feestelijkheden "te dek ken zal de commissie in Juli een geld inzameling houden. Slechts éénmaal proeven en U wéét het: Maggi's nieuwste soep ia een zeer fijne soep, prachtig ge bonden en als room zo zacht, met die verrukkelijke smaak, welke malse asperges eigen is. Tracteer Uw gezin en gasten eens op deze fijnste der gebonden soepen, MAGGIS Crème d'asperges, en deze soort gaat niet meer uit Uw gedachten: een Koningsmaal voor lage prijs! (Aspergesoep) LAMSLAPPEN, LAMSCOTELETTEN, LAMSBORST, LAMSVET. LAMSGEHAKT L'amsslagerlj J. S I R A LANGEGRACHT 85 LEIDEN TEL. 20754 Gevraagd NET MEISJE v. d. en n„ in gezin m. 1 kind. Moet geheel zelfst. kunnen werken. Hulp van werkster aanw. Grote eigen kamer. Aanb. Mevr. Jaeger. Bleijen- burg 4a. Den Haag, Tele foon 180268 Te koop aangeb. 0 14 Voets eiken Jol te koop. zonder mastzeil. Prijs f 150. J. de Wittstraat 35. Tel. 25098 1 Huls In de Varkevisser- straat. Leeg te aanvaarden. Te bevr. bij H. van Betelen, Banckertstraat 4, Katwijk Zee. '0 Staal mest. ong. 20 mtr. Koekkebakker, Molen eind 14. Rijnsburg. Tel. 2429. 0 Zes-jarig paard met tuig en kleine sleper. P. Wisch- meyer. Schoolsteeg 7, Rijns burg. P 1 pers. modern Eng. ledi kant met fijn spfraaL 3 In- maakpotten. Prima petro leumkachel. Klein kacheltje met kookplaat. Mantel, z.g. a.n„ maat 44. Langebrug 16. Steeds voorradig enige be speelde doch z.g.a.n. Orgels, vanaf ƒ90.— tot i ƒ800.—. Desgew. in huurkoop. Te- is reparatie aan alle orgels piano's, billijk, bij W. A. Gouw, Terweeweg 100, Oegst- geest. Tel. 23217. 0 Aangeb. bromfiets merk Eysink, motor moet nage- :ien worden ƒ100.-. Hockey stiok, nieuw, ƒ10,-, spiraal op houten poten met bed ƒ25,-, 100 weckflessen ƒ12,50 Rijnsbungerweg 29 B, Leiden 0 Naaimachine te koop{ in pracht salonkast. prima staat. Ook een handnaai- mactoine. Te zien. Bar. v. Wassenaerlaan 15, Katwijk, Rijn. 0 Accordeon, pianoklavier, 2 reg. z.g.a.n. Inl. Nieuw- veen, W. de Zwijgerlaan 13A 0 Schitterend Gothisch bankstel met tafel. Gloed nieuw, le klas handwerk. Te bevr. 's avonds na 7 uur, behalve Dinsdag. Hoogmade- seweg 52, 2 x be-llen, Leider dorp. 0 I z. g. st. z. Triumph gas fornuis met afdekplaten enz. compleet ƒ70.-. le zien: De Lange, Hoge Rijndijk 74. Tel. 23425. Diversen Last van muizen? Het enig afdoende middel is een Poesje. 10 mnd. gewend Felix' Kattenbrood, zoekt een goed tehuis. Plantsoen 77 0 Pootaardappelcn. kiemde Doré en Eerstelin gen, tevens blanke en blau- Eigenheimers, Furore er Noordelingen, gebaald. NAK- plombé. Van Klinken. Tel. 20034. Aalmarkt 6. 0 Voor Braderie en Etalages! Gekleurd golfcarton ïn tien fraaie kleuren. 75 cm breed, tien meter f 3.75, per meter 45 ct. 150 cm breed 75 ct per meter. Papierhandel Padden burg, Nieuwe Rijn 11. VLEES VLEES Lappen vanaf 0.80 Rosbief lappen Mooie lappen 1.00 Gehakt, h.o.h. Riblappen 1.20 1.36! Dik Rundvét PALING ROOKWORST 80 cent 20 cent per 100 gram. Alle soorten vleeswaren tegen scherp conc. prijzen. De bekende adressen zijn: N. ZWETSLOOT en B. ERADES MORSSTRAAT 26 2de GROENESTEEG 36 Telef, 26592 Telef. 23519 MOTOREN UIT VOORRAAD LEVERBAAR BIJ: H. SCHOUW 0 Houdt U ook niet van rommel? Koopt dan B.K.- Emaille. Compl. keukenuit- zetten. 25-delig ƒ85. Alleen deze maand gratis Emaille Koffie-, Thee- en Suiker, bussen De Lange. Hoge Rijndijk 74, Tel. 23425. 0 Voor Braderie en etalages! Draaiguirlandes, in zeven fraaie kleuren, zes meter, slechts één gulden. Crêpe papier, in zestien kleuren, 50 18 ct. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 0 Zoekt U een prima uur- verk Dan zonder dralen, laar de Mare. Polshorloges anaf 14.85: Water Proof 22.50 met garantie. Wek kers. Klokken. Horloge Dun den, enz. W. van Kampen. Mare 102. 0 Wat „Dc Houthal" biedt. n elders niet. Zeer goedkope panlatten voor 10 .m.. enige afwijkingen. uiterst geschikt voor veel doeleinden. Verder alles voor de knutselaar. Al léén in ..De Houthal", Hoge- woerd 99. Tel. 22536. 0 Polshorloges, pendules, grote en kleine, alle soorten wekkers. In ruime keuze. Gouden en zilveren sieraden Specialiteit verlovingsringen. „De Goedkopero Zaak" maar betere waar. S. v. d. Water en Zn. Haarlemmerstraat 185. Hardboard, zachtboard. cartonplaten. Leidens knut selaarseldorado „De Hout hal" heeft beter board en niet duurder. Goedkope pan latten m. afwijkingen, slechts 10 ct p.m. Voor boeren, tuin ders en knutselaars. Alléén Houthal". Hoge- woerd 99. Een latje of lat, in „De Houthal" vindt iedere knut selaar wat. Een mooie plank, goedkope lat. een fraaie een ronde stok, triplex, board enzoals het be- Service Hogewoerd 99 0 Verliulskisten. pakkisten, boekenkisten als nieuw, zo lang de voorraad strekt. Laag in prijs. Alléén in Lei dens knutselaarseldorado „De Houthal". Hogewoerd 99. Tel. 22536. 0 Leeuw met Leids wapen, in kleuren, op zwaar hout board. geheel uitgezaagd hoog 70 cm. prima afwer king, prijs t 12.50. Gekleurd etplagecarton. 50 x 65 cm. 30 ct. Papierhandel Padden burg, Nieuwe Rijn 11. 0 Reclame aanbieding. Staande salonvoet Old-Fi nish. crème gevoerde kap, compl. ƒ39.50 Koperèn kro nen 3 en 5 lichts, va. ƒ21.50 Koperen wandlampjes, coni- oleet met zijden kapje ƒ6 50 Vergeet nooit: alleen op de béste slasaus staat De beste slasaus - dat zeggen de tienduizenden huisvrouwen die op sla niets anders wensen. Let daar om goed op, dat U Salata krijgt, als U Salata vraagt. Eén blik op het etiket is voldoende. Daar moet de naam DUYVIS op staan. Dan bebt U inderdaad SALATA! DUYVIS' SALATA. De slasaus, die zo'n frisse, pittige smaak aan de sla geeft. Op sla hoort Salata Alleen DUYVIS maakt Salata. nieuwst» wagen met het grootste succes sterker en zuiniger dan ooft tevoren oleganto lijn en cetiogen voorruit Schakel over op ^SSnpc f BIJNA VOOR-OORLOGSE PRIJZEN LAPPEN vana GEHAKT half ROOKWORST Veel Extra Recla 100 gram SCHOUDERHAM ett 100 gram PEKELVLEES, s Alléén bij: GROENVELD's modelp a ardenslagerij Haarlemmerstraat 246 80 Ct. per 500 gram 70 ct. MIDDELGROTE FABRIEK te LEIDEN, zoekt een BOEKHOUDER Brieven met vermelding van genoten opleiding, ervaring verlangd salaris, enz. te zenden onder No 2058 aan Adv. Bureau Rijnland te Leiden. Nog voordeliger!! koopt U in gesloten huis door onze lage bedrijfskosten. Pracht sortering in: KAMGAREN COSTUUMS KAMGAREN PANTALONS SPORTCOLBERTS. REGENJASSEN PLUSFOUR PAKJES, JOPPERS, enz. Fa J. J. SL00S Zn. STILLE RIJN 11, t.o. AALMARKT ADVERTEREN VERKOPEN I

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 4