Kapitale boeken die U geen kapitalen kosten! ALBERT HEIJN In Utrecht begint Maandag de 2e Internationale Landbouwbeurs ^SOEP is of voor SLA Stel niet uit, neem NU Uw besluit! De Nieuwe Leidsche - een gezellige krant! NIEUWE LEIDSCHE COUBANT 6 WOENSDAG 22 APRIL 19S Productieprijzen op de wereldmarkt gebieden een voorzichtige koers (Van een onzer verslaggevers) T"\E EERSTE SPECIALE Landbouwbeurs, welke verleden jaar in Utrecht -L' onder auspiciën van de Kon. Ned. Jaarbeurs werd gehouden, is zulk een manifestatie geworden, dat het alleszins juist is, deze te herhalen en tot traditie te maken. De agrarische afdeling was dermate uitgegroeid, dat zij ten koste van andere afdelingen voldoende ruimte bij de Voorjaarsbeurs zou krijgen en daarom was het veel beter, haar als aparte vakbeurs uit de algemene expositie te lichten. Dat gebeurde in het voorjaar 1952 met groot succes en dat wordt dit jaar voortgezet met een internationale Landbouw beurs, welke van 27 April t.m. 2 Mei wordt gehouden op het Croeselaan- terrein in Utrecht. Veertien landen zullen deelnemen aan deze beurs, welke breed is opgezet en een ruim beeld zal geven van de technische vooruit gang op land- en tuinbouwgebied, door het exposeren en demonstreren van allerhande machines, werktuigen en apparaten. Het zal weer een beeld van kracht en vernuft zijn op het grote terrein, dat nu ook de nieuwe Bernardt-hall beschik baar heeft voor de deelnemers. Is hef mooi weer, dan snorren de machines en apparaten straks weer gezellig in de zonneschijn en brommen de motoren van trekkers bij talrijke demonstraties. Er zijn bij een stand ruimte van ruim 2 ha, 448 deelnemers, van wie 228 Ne derlandse fabrikanten. Voorts 99 West- Duitse fiima's, 44 Engelse. 17 Franse, 12 Amerikaanse, 9 Belgische, Zweedse, Deense en Zwitserse, 3 Oostenrijkse, 2 Canadese en 1 Italiaanse, Luxemburg se en Tsjechoslowaakse firma's. Bij de mechanisatie van dé land- tuinbouw spelen de trekkers nog steeds een grote en interessante rol, want zijn nog allerlei mogelijkheden v< verbeteringen. Zulke verbeteringen zal men straks kunnen zien, b.v. in nieuwe Amerikaanse trekker met kopklepper. welke een vermogen heeft van 31 pk en een doordraaiende aftak- as. Dan is er een nieuwe luchtgekoelde trekker, met verende vooras en verstel bare achterwielen. Een Nederlandse firma komt met een nieuwe weidesleep, voor de trekker geconstrueerd en voorzien van zeer zwa re schakels. Een voordeel van deze sleep is, dat zij bestand is tegen zware belas ting en men dus geen last krijgt van springen. Van 'belang is ook de vinding, waarmede een technisch bureau komt: een klein apparaatje, dat dienst doet om de disselboom van de wagens op een bepaalde hoogte te houden en op elke wagen kan worden aangebracht. Machines Aller belangstelling zal ongetwijfeld uitgaan naar nieuwe machines, op de akker te gebruiken. En die zijn in al lerlei soorten te verwachten. Natuur lijk een verbeterde aardappelrooima- chine, zaalmachines, maai-dorsers, wied- machines enz. Er zal een nieuwe Duitse harkkeer- der-schudder zijn. welke wordt aange dreven door de trekker, met op kogel lagers gemonteerde harkborden en een Deense zaaimachine voor verschillende werkbreedten. Engeland toont een gras- en graandrooginstallatie welke volgens een voor Nederland nog nieuw principe werkt en een rupstrekker, bijzonder ge schikt voor drassige grond. Een andere nieuwigheid, op het ge bied van wiedmachines is een Duitse versie van het vierwielige wiedwerktuig met autobesturing. Dit werktuig is ge motoriseerd en wanneer men de schof fels afneemt kan een zaaibak worden aangebracht, uit welke ook kunstmest kan worden gestrooid. Voorts is de ma chine geschikt voor cultivateren, het aanaarden van aardappels en het lich ten van bieten. Voor het vee Ook het vee wordt niet vergeten op deze Landbouwbeurs. Er zijn verende halsbeugels voor de beesten, verbeterde melkmachines enz. Nieuw is ook een magnetische melkmachine, welke zelf stroom opwekt en dus ook kan worden gebruikt wanneer de melkmachine met een benzinemotor moet worden aange dreven. Voor de stalverzorging wordt een niéuw apparaat voor borstelen van het vee gedemonstreerd. Dit een hangende stofzuiger, aan de zuigslang waaraan ver schillende borstels kunnen worden be vestigd om het vee te borstelen. Zo zal er voor de vakmensen weer veel te zien en te bestuderen zijn. Ver leden jaar was het aantal bezoekers zo groot, dat men ook nu weer hoogge spannen verwachtingen koestert. Voor buitenlandse bezoekers is de toegang tot de Beurs gratis. Deze kun nen een kaart krijgen welke geldig is voor de gehele duur van de Beurs, een attractie, welke ongetwijfeld zal worden op prijs gesteld. Op het béufsterrein zullen ook ver schillende voorlichtingsinstellingen stands betrekken. Economische toestand een gistermorgen gehouden pers conferentie heeft de heer H. D. Louwes. voorzitter van de Stichting voor de Land bouw. een en ander gezegd over de pers pectieven voor de Nederlandse Land- i Tuinbouw. Op het ogenblik doen zich in de wereld symptomen voor, welke er op wijzen, dat de prijzen van tal van agra rische producten zich in dalende lijn bevinden: de tijd komt in zicht, dat som mige prijzen op de wereldmarkt zich beneden onze kostprijs gaan bewegen en dit brengt in land- en tuinbouwkringen zekere onrust teweeg. Regering en volk zullen hiermede sterk rekening moeten houden; mochten verwachtingen van de agrarische bevolking nu worden teleurgesteld, dan dit tot zeer scherpe en ongewenste reacties aanleiding kunnen geven. De huidige economische vooruitzichten Vragen over dienstreis van dr Winsemius Met minister Zijlstra mee, kort voor vertrek uit rijksdienst Het Tweede-Kamerlid Nederhorst (P.v. d.A.) heeft aan minister Ztflstra schrif telijk gevraagd, waarom deze bewinds man bij zijn gisteren begonnen reis naar de West en de Ver. Staten wordt ver gezeld door de directeur-generaal voor de industrialisatie, dr A. Winsemius. Het is bekend, dat dr Winsemius op 1 Juli de rijksdienst zal verlaten om adviseur te worden van het particuliere bedrijfs leven. De heer Nederhorst vraagt, of het daarom niet juister zou zijn geweest, in dien de minister voor zijn reis een amb tenaar had uitgenodigd, die zich ook in de toekomst op het departement met de zaken van de industrialisatie blijft be lasten. Gaal Mij Zeeland weer vanuit Vlissingen varen Er is nu een datum vastgesteld, waarop minister Algera met het provinciale be stuur van Zeeland, het gemeentebestuur van Vlissingen en de Stoomvaart Mij Zeeland overleg zal plegen over de vraag, of het wenselijk is, Vlissingen weer als afvaarthaven te bestemmen van de lijn dienst dezer stoomvaartmij. op Engeland. Dat overleg is vertraagd door de wa tersnood. Sinds de oorlog fungeert, zoals men weet. Hoek van Holland als afvaarthaven. Uitvoering garantiewet door de heer Meyerink Het is de bedoeling de werkzaamheden, die thans worden verricht door de ga- rantiewetcommissie te Djakarta, in de toekomst te doen uitvoeren door een vertegenwoordigend lid van de garantie- wetcommissie in Den Haag. In deze functie zal worden benoemd de heer Meyerink. lid van de garantiewetcom- missie in Den Haag. Voor de overneming der werkzaam heden zullen de heer Meyerink en mr Th. M. J. de Graaf, tweede voorzitter van de garantiewetcomnjissie Den Haag, zich naar Djakarta begeven. Laatstee- noemde zal daar enkele weken verbly van enkele belangrijke landbouwproduc ten lichtte de heer Louwes als volgt toe: Verbouwers van tarwe, suikerbieten en koolzaad weten, op welke prijzen zij voor de komende oogst kunnen rekenen. Voor consumptie-aardappelen zijn de 'ooruitzichten, wanneer de oogst niet te overvloedig rs, gunstig, mede door de omstandigheid, dat in de watersnood- gebieden minder aardappels zullen wor den verbouwd. Ook de pootaardappelen- export geeft geen reden tot pessimisme. het aardappelmeel zal waarschijn- een moeilijke markt vinden, evenals de voedergranen. Voor deze producten zijn geen hoge prijzen te verwachten. In de vleessector ligt onze kwetsbaar heid in de varkensstapel. Deze is zeer groot en de export van bacon naar En geland is zeer klein. Ook in verband met het binnenlandse verbruik zal men zeer voorzichtig dienen te zijn met uitbrei ding van de veestapel. Anders is het echter met de pluimvee stapel, welke, bij de gunstige voerprijzen de hoge eierprijzen van nu, zeker belangrijk zal worden uitgebreid. Voor tuinbouw en fruitteelt zijn de vooruitzichten bij gunstige weersomstan digheden goed te noemen. Ook de bol- lenkwekers mogen op een redelijk jaar rekenen. Weer jaar geëist tegen Leidse pseudo-dokter De procureur-generaal bij het Haagse Gerechtshof requireerde vanmorgen be vestiging van het jaar gevangenisstraf m.a., opgelegd aan de laborant B. B. te Leiden. Deze verdachte had verduiste ring en diefstal gepleegd bij het Insti tuut voor Praeventieve Geneeskunde te Leiden. Hoewel hij zelfs geen middel bare studie had genoten, had hij zich uitgegeven als medicus. Op zijn labo ratorium-werk was niets aan te merken; in dienst van de geallieerden had hij veel ervaring opgedaan. Alles was wel licht goedgegaan als hij zich niet had vergrepen aan een microscoop, lenzen en andere laboratoriumbenodigheden. Arrest 6 Mei. R.T.M. herstelt diensten in rampgebied Thans is de nooddienstregeling der Rotterdamse Tramweg Maatschappij van Rotterdam naar Flakkee vice versa ver vallen. Alle diensten op het eiland zijn hervat volgens de winterdienstregeling 1952/1953, met dien verstande, dat van Melissant naar Ouddorp per autobus ge reden wordt. Met ingang van 27 April a.s. zal de tram haar dienst naar Ooltgensplaat nor maal hervatten. Ook voor Voorne en Putten is de nor male dienstregeling hersteld. Wat de Hoeksche Waard betreft is eveneens weer een verbetering bereikt, doordat de tram diensten Rotterdam-Strijen en Gouds waardPiershil zijn hersteld. Het einde van de Ned. militaire missie In het protocol over de Ned. militaire missie in Indonesië, waarover wij gisteren reeds berichtten, wordt o.a. vastgesteld: de werkzaamheden van de missie zullen 31 December 1953 wor den beëindigd. De technische uitvoering van de afwikkeling wordt opgedragen aan een liquidatie-commissie, bestaande uit de Indonesische minister van Defen sie en het hoofd van de missie of hun vertegenwoordigers. Voor de Nederlandse militairen, die op 31 December nog niet zullen zijn gere patrieerd, geldt, dat zij dezelfde rechten ten aanzien van hun positie en financiële en materiële voorzieningen ten laste van geldmiddelen van de Republiek Indonesië zullen genieten als thans zijn vastgesteld voor gedurende 1953 in Indonesië werk zame leden van de missie. Deze bepalin gen gelden van 1 Februari 1953 af. C. Smeenk treedt af als voorz. Patrimonium De bekende voorzitter van Patrimo nium, de heer C. Smeenk, legt binnen kort zijn functie neer. Zoals wij reeds meldden, wordt op 21 Mei in Amsterdam een sociale dag van Patrimonium gehouden. Aan de voor avond daarvan is er een verbondsvenga- dering. waarin het gehele verbondsbe- stuur zy'n mandaat ter beschikking stelt en een nieuw verbondsbestuur wordt ge. kozen, dat aangepast is aan de geringere omvang van het verband in vergelijking met vóór de oorlog. De heer Smeenk stelt zich niet herkiesbaar. De heer J. v. Wijk te Roswinkel, die zeven jaar lid van de V.V.D.-fractie in de gemeenteraad van Emmen is geweest, heeft bsdankt wegens een verschil van mening met het afdelingsbestuur over de samenstelling van de candidatenlijst voor de komende raadsverkiezingen. Morgen beëdiging van 44 Milva-officieren Morgenmiddag om 4 uur zullen in het Julianakamp te Kijkduin 44 officieren de onderafdeling geneeskundige dienst van de militaire vrouwen afdeling worden beëdigd door de commandant Milva, mevrouw A. Halbesma. Tot de te beëdigen officieren behoren o.a. de hoofd Milva's g.d. 3e klasse L. L. Mensink en C. J. Kollaard uit Den Haag, de hoofd Milva's g.d. 3e klasse W. A. van Dijk en A. v. d. Wal. alsmede de hoofd Milva g.d. 4e klasse H. van Lutterveld uit Leiden en dc Milva g.d. 3c klasse J. Roode uit Delft. De Kon. Militaire Kapel, een peleton van de Milva en een compagnie var regiment geneeskundige troepen Amersfoort zullen aan deze plechtigheid medewerken. Onafhankelijke adviesraad voor de P.T.T. De instelling van een onafhankelijke adviesraad voor de P.T.T. wordt door minister Algera overwogen. Voorstellen daartoe zullen waarschijnlijk worden ge daan bij de regeling van de rechtspositie der P.T.T. Het ontwerp voor deze rege ling zal de Staten-Generaal binnenkort bereiken, zo heeft minister Algera mee gedeeld aan de Eerste Kamer. Belg. onderscheiding voor burgemeester van Utrecht Koning Boudewijn van België heeft de burgemeester van Utrecht, jhr mr C. J. A. de Ranitz benoemd tot officier der orde van de kroon van België. De Bel gische ambassadeur heeft de heer De Ranitz gisteren mededeling gedaan deze benoeming. De provinciale commandant voor de Bescherming Bevolking in Gelderland, de heer H. J. VEENENDAAL, luitenant- kolonel van het K.N.IL. b.d., is geheel onverwacht te Velp overleden. Barbara Hutton trouwt met Von Cramm Naar het A.N.P. van betrouwbare zijde verneemt, zal Barbara Hutton, de erfgèname van de Woolworth-mil- lioenen, binnenkort in het huwelijk treden met de Duitse tennisspeler Gott fried von Cramm. Barbara Hutton is reeds viermaal getrouwd geweest. In 1934 wérd haar eerste huwelijk met Prins Mdivani, zoon van een Russisch generaal, ontbonden. Zij huwde toen rr.et de Deense graaf Haugwitz Revent- low. Nadat dit huwelijk in 1941 ontbon den was, trouwde zij in 1942 met de fiimspeler Cary Grant. In 1947 volgde het huwelijk met prins Igor Trubetskoi. die van Russische afkomst was. Baron Gottfried von Cramm is 7 Juli 1909 geboren. In 1931 stond hij reeds bovenaan de ranglijst van Duitse ten nisspelers. Hij behaalde vele internatio nale successen. „Monty" zag een echte vliegende schotel De plaatsvervangend bevelhebber van de NATO. veldmaarschalk Montgomery, die momenteel een bezoek brengt aan Canada, heeft bij een bezoek aan de vliegtuigfabriek te Malton bij Toronto een echte vliegende schotel gezien. De correspondent van Reuter deelde mee. dat het van hout, metaal en plastic vervaardigde toestel in Canada als het wapen van de toekomst wordt begroet. Montgomery moet zeer verbaasd hebben gestaan. Bijzonderheden over het toestel wordèn angstvallig geheim gehouden. Zweedse poppen voor onze Prinsessen Twee Zweedse spoorweglieden, zullen morgen op het paleis Soestdijk Zweedse poppen voor de Prinsessen aanbieden. De Zweden behoren tot een gezelschap van an Zweedse spoorweglieden, die hun werkzaamheden ten Noorden van de Pnlcirkel hebben. Zij zijn de gast van de Amersfoortse spoorwegontspannings vereniging en blijven tot 23 April in ons land. Negen gewonde Korea- strijders weer in ons land terug Met het lijntoestel van de K.LM. uit Tokio, dat Donderdag te 18.45 uur op Schiphol zal landen, keren 9 Korea- vrijwilligers in het vaderland terug. Acht hunner repatriëren wegens opge lopen verwondingen of ziekte. Twee Am. studenten in Israel vermoord Twee Amerikaanse studenten, d« theoloog Zvi Genauer en zijn nichi Devara Genauer, zijn Maandagochtend vroeg in een voorstad van Jeruzalem doodgeschoten, aldus Reuter. Een d ingesteld onderzoek had aangetoond, dat de sporen van de moordenaars over de grens met Jordanië leidden, aldus een woordvoerder. Esn Israëlisch verzoek aan de Belgi sche voorzitter van de Israëlisch-Jor daanse wapenstilstandscommissie, gene- Bennet de Ridder, om onmiddellijk bijeenkomst der commissie te beleggen, werd afgewezen op grond van het argu ment, dat de kwestie buiten de compe tentie der commissie vieL Interpellatie over Kletter In de Surinaamse Staten is een inter pellatie toegestaan over de strafvervol ging tegen de afgetreden minister Klet ter. De advocaat-generaal Grunberg, die door de regering geschorst was, omdat hij naar aanleiding van deze zaak ee „gezagondermijnende" verklaring zo hebben afgelegd, en die daarop zijn on' slag nam, heeft nu zijn verzoek om on' slag ingetrokken in afwachting van d afloop der interpellatie. Onzekerheid over Ned. kolonie in Brazilië Van de ongeveer 5.000 ha cultuurgrond op de Nederlandse landbouwkolonie Ri- beirao in Brazilië zijn inderdaad nog niet meer dan circa 2.000 ha in cultuur ge bracht. Of de exploitanten op deze nier aan alle financiële verplichtingen van de coöperatieve kolonie kunnen vol doen, is nog niet duidelijk. Dit heeft mi nister Suurhoff geantwoord op schrif telijke vragen van het Tweede-Kamerlid Van Meel (K.V.P.). Prins Jean en zijn gemalin in Spanje Op hun huwelijksreis zijn prins Jean van Luxemburg en zijn gemalin Jose phine-Charlotte uit Italië in de Spaanse stad Sevilla aangekomen, waar zij de jaarlijkse marktfeesten zullen bijwonen. Als opvolger van de heer D. de Loor (thans burgemeester van Delft) is J. Brouwer (P.v.d.A.) te Leeuwarden be noemd tot lid van Ged. Staten van Fries land. Als statenlid in de vacature-De Loor werd toegelaten J. Hepkema uit Hinde- H.C. kalmeerde Indon. studenten Enkele dagen geleden heeft de waa nemend Indonesische commissaris ei deputatie van Indonesische studenten Nederland ontvangen naar aanleidii de weigering der Nederlandse reg ring om deverblijfsvergunning van Chj roei Saleh te verlengen. De student» overwogen een protestactie en stakii van hun studie in Nederland. De waa nemend Hoge Commissaris heeft hi echter gekalmeerd. Hij legde uit, dat Nederlandse regering de maatregel jui genomen had omdat zij een opruien» actie in Nederland tegen de Indonesiscl regering gevreesd had. Zij had er ge« raar tegen als Saleh af en toe vo< studiedoeleinden naar Nederland kwaï en zelfs examens aflegde te Leiden, j welk geval hij een verblyfsvergunniz van enkele weken of maanden kan kri gen. Saleh heeft eveneens verzocht i zaak niet op te blazen. Hij zeide, dat zij bewondering voor Nederland en zijn bi trekkingen met vele Nederlanders, di hij als goede en oprechte vrienden bt schouwt, er niet onder zullen lijden. H achtte de reacties van de Indonesisch bladen bulten verhouding tot het feil Alleen vindt hij het jammer, dat nu zij studie twee jaar langer zal moeten duren Weerzinwekkende massa moord van de Mau Mau In de buurt van de Keniase hoofdstad Nairobi zan "n Brits officier deze week 'i mensenhand boven de grond uitsteken Toen hij een onderzoek instelde, vond hj zestien lichamen. Twee vrouwen en eei man hadden touwen om de hals. Met vermoedt, dat de slachtoffers door eei Mau-Mau-rechtbank zijn geëxecuteerd. Jomo Kenjatta, de leider van de Zuid- afrikaanse Unie in Kenia, en de vijf in heemsen die met hem hebben terecht gestaan en zijn veroordeeld, hebben gis teren beroep aangetekend tegen het vonnis van de rechtbank te Nairobi. HeJ beroep zal waarschijnlijk in Juni in beJ handeling komen. Aldus A.F.P. Deli-Bataviamij De Deli-Batavia Mij heeft over 1951 f799.020 winst geboekt en declareert 9 pet dividend, waarvan 6 pet als ïnten rim is uitgekeerd. Het Indonesich verJ mogen, ad rp. 31.6 millioen is met f 1U.5 min op de balans opgenomen. Het saldo winst in Indonesië was rp. 1.4 min. Notering van gulden in Israël Blijkens een door de Nederlandsche Bank van de Bank Leumi Le-Israel ont vangen mededeling wordt in Israël toeristen op de koers van Isr. pond ster ling 26.35 per f 100 een bonus van 80 procent vei6trekL Zeepost voor Oost en West Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zyn, staan tussen haakjes achter de naam 1 van het schip vermeld: Indonesië en Ned. Nw-Guinea: m.s. Willem Ruys (27 April); Ned. Antillen: s.s. Bennekom (28 April); s.s. Telamon i (30 April); Suriname: m.s. Nestor (29 April); Unie van Zuid-Afrika en Z.W, Afrika: m.s. Arundel Castle (25 April); I Canada: s.s. Maasdam (27 April), Groote Beer (28 April); Zuid-Amerika: i Tara (29 April); Australië: Strathmore (25 April); Nieuw-Zeeland n Engeland (25 April). Of 't nu voor Vermicelli e e a 250 gram 19 Tomatensoep n..th].t mi 72 Soepgroenten par blik 22 Tomatenpuree. pi, blik 31-27 i Natuur-Azijn p. fits 40- 22 Slaolie a a par flat 1.88-1.68- IA-V1 Macaroni 250 gram 22 Griesmeel. 600 gram 28 Bessensap par flea 25 Capucijners. 500 gram 33 Ontbijtspek 200 gram 59 Boterhamworst 200 gram 49 Carabiesjes >250 gram 59 Toiletzeep. 2 stukken 19 Huishoudzeep O dubbel* stukken 29 BOFFIE-KOFFIE dat's betere, ja beete koHiel W •S goed! Op goed schilderwerk gestejd Even HARTEVELD gebeld Oude Singel 192 Telefoon 23834 CEROUT. STENO-TYPISTE Vereisten: diploma MULO A. Leeftijd 1823 jaar. Sollicitaties onder motto Wi/RPD 17 aan de Cen trale Personeelsdienst, Bezuidenhout 15, Den Haag. Aanmelden dagelijks, behalve des Zaterdags, van 912 uur aan bovengenoemd adres. Bij de Documentatie-afdeling kunnen voor spoedige indiensttreding enkele accurate medewerksters wor den geplaatst. A. Voor de Octrooiafdelingeen ADMINISTRATIEVE KRACHT B. Voor de Interne Documentatie: een GEROUTINEERDE TYPISTE Leeftijd tot 20 jai Personeel gevraagd Nette jongen voor boek handel en drukkerijwerk- zaamhden. Leeftijd circa 15 jaar. Boekh. v. d. Lee, Kat wijk aan Zee. 9 Wegens huwelijk der te genwoordige net meisje gevr. voor hele dagen. Goed kun nende werken. Leeftijd bo- 20 jaar. Verhoog, Doeza- straat 10. Wordt gevraagd per 1 Junï in kl. nots.gezin (2 j. 8-16 j.) flink zelfst. en betrouwb. meisje voor d. en n. Hulp werkster. Kantoor en gr. buitensh. Mevr. Verhees. Molenweg 4. Katwijk a. d. Rijn. Tel. 2264. 9 Dienstmeisje gevraagd boven 17 jaar, voor hele of halve dagen, in klein gezin. IJssel de Schepper, Rijn- zichtweg 32. Oegstgeest, tel. 24895. Te koop gevraagd 9 Orgel gevr. Opgave merk, reg., prijs. De Leeuw, Lo- rentzplein 6B, Schiedam. 9 Siert.verg. B en A warme kas en warme bak, koude kas en koude bak. Jaarverg. en periodiek. C.V. N. Bakker Hzn, Roelofarendsveen. Tel. 487 K 1713. Te koop aangeb. 9 Zo goed als nieuwe kin derwagen, hoog model. Lan- gestraat 18. 9 Bedstel. Ter overn. z.g.a.n 3 delig kapok bedstel met kussens. Prijs f 65. Te bevr. Morsstraat 60, beneden. 9 Rashonden (Ierse setters) 6 weken oud. Te bevragen: No 63, Benthuizen. Tel. 2. 9 Morris „Acht" '48, in pi ma staat. Benzineverbruik 1 13. geen olfeverbruik. Na 7 uur. Lijsterstraat 15. Tel. 25962. 9 Wegens vertrek aangeb. Sleestofzuiger, torpedomodel in nieuwe staat, met toebe horen f 40. Strandtent, pleet, t.e.a.b. Tevens koffer- gramofoon. Lange Mare 84. 9 2 Armfauteuils met 4 stoe len f 45, rookstoel met kus sens f 15, 4 bekl. stoelen f 15. grote en kleine rijwielen f 25 n f 35, petroleumkachel 7,50, winger f 9. wandel- •agen f 12,50, babyledikant f 9. ledikanten f 7,50. Hooi gracht 55 (geen winkelhuis) Te huur gevraagd 9 Dame. mfddelb. leeftijd, zoekt ongem. zit-slaapkamer. Brieven no 8763 bur. blad. 9 Woningnood. R.K. jonge lui, die reeds 4 jaar verloofd en graag zouden willen uwen, zoeken gedeelte een woning. Br. onder 8760 bur. blad. Te huur aangeb. Aangeb. op zeer nette rus tige stand, gestoff. zit- en slaapkamer(tje) voorzien v. stromend water en stookge- legenheid, aan zonzijde. Voor dame, b.b.h.h. Br. onder no 8761 bur. blad. Woningruil 9 Aangeb. heel huls, omg. L. Rijndijk, bev. voor- en achterkamer, keuken en zol der. Huur ƒ5,25 p. w. Gevr. dito huis te Leiden. Br. ond. 8758 bur. v. d. blad. Diversen 9 Duivcnliefhebbers. Grote prijsverlaging duivenvoer. - Duivenvoer zonder gerst, prima f 0,58 per kg. Met gerst f 0,52 per kg. Kippen-1 per 5 kg f 2,10. Vitagrit, kalk, enz. Teunfssen, Leven daal 23. TeL 22053. 9 Het adres om Uw ver langens op rijwiel, bromfiets, scooter of motorrijwiel te bevredigen isValk, H. Schouw 296300, Voorscho ten. (Ook op gemakkelijke betaling). 9 Hondenbezitters. Laat nu Uw hond wassen, scheren of trimmen. Onze jarenlanie ervaring waarborgt de juiste behandeling. Poedels, grote rassen f 4.—, kleine f 3.—. Ook aan huis. Teunissen, Le vendaal 28, Tel. 22053. 9 Alt op dc Mare heeft een herenriiwiel met remnaaf en V.T lamp f 50. Damesrijwiel met remnaaf f 67,50. Dames- sportrijwiel met trommel- remmen. als nieuw f 125.—. Gillet motorfiets, zonder ban den f 65. 9 Leune is goedkoper. Cos tuums f 29.50. Tropicale cos- tuums f 47,50, de nieuwste kleuren f 59.50. Costuums voor corpulente heren f 79.50. Ruime sortering betere cos tuums. Jongens costuums 24,75. - Leune, Janvossen- steeg 67. Tel. 22415. 9 Leune is goedkoper. Sportcolberts f 19,75. Panta lons f 12.50. Plusfours f 8,95. Khaki broeken, kort en lang.! Overhemden f 4,75, met Tru- benijsboord f 6,50. "Week-end shirts f 6.75. Kinder Tino's f 1,25. Sweaters f 3,75. Leune. Janvossensteeg 67. Tel. 22415 9 Leune is goedkoper. Regenjassen f 19,75, dubbel linnen f 24.75. 2 kleuren tels f 24,75. Groene trench coats f 29,75, wollen gabar dine f 39,50, met uitritsbare voering f 47,50. Weer^chijn- f 27,50. Joppers, allé kleuren, v.a. f 9,75. Leune. Janvossensteeg 67. Tel. 22415 9 Hennetjeskuikens!!! Prac- tisch uitverkocht! Kleine be. stellingen kunnen nog wor den uitgevoerd, 't Broedsei- zoen sluit 6 Mei. Broederij Groeneveld. Erk. 1538, Valk- boumanweg, Telef. 25590. Haantjeskuikens 10 ct. wor den aan kinderen niet mede gegeven. 9 Brillen. J. A. Verheul, Erk. Opticiën. Haarlemmer straat 86. Levert u elk ge wenst montuur en glazen. Gemakkelijke betalingscond. Ziekenfondsleden krijgen ge wone korting. 9 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze ln verlovingsringen, gouden, zilveren en verzilverde ar tikelen. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16, Tel. 26854. 9 Pootaardappelen. Eerste lingen. Eigenheimers. Noor deling. IJsselster. Bevelan ders. Meerlanders enz. met en zonder spruiten te koop. A. v. Egmond Wz. Sandtlaan 19. Rijnsburg, Telef. 2502— K 1718. 9 Heeft een feestje? W(J verhuren serviesgoed, glas werk en tafelgerei in elke hoeveelheid. Het Emailie- buis, Haarlemmerstraat 160- 165 B. 9 Knap de boel eens op met onze prachtige gJansverf, per kg bus 2,95, Vt kg 1,50, in 32 mooie kleuren Neemt een maal proef en U komt om meer Het Emaillehuis, Haar lemmerstraat 165b. Word nu deelgenoot in do Spiegel Serie. De mooiste en best ver zorgde boekenreeks die Neder land kent. Elk boek een benijdens waardig bezit. Fraai gebonden, in echt linnen. Verlucht met vele Illustraties en voorzien van veel kleurig stofomslag. Tekon In on profiteer van deze drie belangrijke voordelen t. Geen f. 5.40. doch De nieuwe reeks omvat: Klaas J. PopmaDe sonde van Jan der KindereJ. v. d. Linden: Moeder; Anno Teenstra Scheepswerf Wondert en Zn M. A. M. Renes-BoldlnghBet oude Posthuis ;GoVerbuTg: Ver Verdien vandaag nog f. 13.50 Laat deze voordelen U niet ontglippen. Vul de bon in en stuur hem vandaag nog Spiegel Serie, Wageningen. Hoe eerder U bestelt, hoe eerder U de reeds ver schenen boeken van deze reeks in Uw bezit heeft. Zend géén geld - wei de BON ft Weest *o goed mü in te schrijven als deelgenoot in de Spiegel Serie. V 5 verplicht xxch my mtnsfens itn reeks uit de Spiegel Serie te senden Zk lie prijs, en so tot wederopsegging. Ik send U nu geen C geld, maa/bt f NAAM: 5 STRAAT: S PLAATS: I Spiegel Serie - Wageningen MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER!

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6