Uitnemende belijdenisgeschenken :,3k zag gióteren bij t^jampe NIEUWE LEIDSCHE COUHSNT 6 DINSDAG 14 APRIL I9S: Nieuwsflitsen uit de omstreken H1LLEGOM Programma Koninginnedag Dit jaar wordt het Koninginnefeest op zeer bescheiden schaal gevierd. Men meende geen beroep op de financiële medewerking van de burgerij te mogen doen. De kinderspelen gaan niet door. Wel zal het kinderbloemencorso weer door het dorp trekken. Om 2 uur ver trekt dit van de Van de Endelaan. 's Mor. gens vindt voor het raadhuis een aubade plaats door de schoolkinderen, wj tractatie op school, 's Middags 5 u er op het Hillegomterrein een voetbal wedstrijd tussen een Hillegomse er Haarlemse combinatie. Baten voor Hillegomse adoptiefonds. Verder heeft men nog het plan 's avonds op het Hof een samenzang te houden. DE KAAG Jaarvergadering E.H.B.O. Gisteravond hield de vereniging voor E.H.B.O. haar jaarvergadering in het ver enigingsgebouw bij de Hervormde kerk. Uit het jaarverslag van mej. R. Biemond viel op te maken, dat het jaar 1952 voor de vereniging met succes is gepasseerd. Men kwam als kampioen van Noord- Holland te voorschijn en eindigde op de zesde plaats van het landelijke klassement. In 55 gevallen was eerste hulp verleend. De penningmeester had een batig saldo van f 13,91. De heer D. van Nieuwkoop sprak namens de kascommissie. Hij spoorde aan ook in de Binnenkaag nieuwe leden te winnen. De volgende cursisten ontvingen het diploma: S. Aardema, A. Kalker, F. K. v. d. Lip, J. Schoenmaker. E. Witteveen, J. de Man, Th. Vermeij, R. Biemond, A. de Blaaij. mej. E. H. Braam, J. D. Bui tenhuis, H. v. d. Luit, H. Snel, G. P. Ver- gunst, B. Vergunst, mevr. R. Vonk, Fr. C. G. de Vries, J. J. Vermeij, P. West. steijn en A. Wesselius. De ontspanningsclub uit Nieuwe Wete ring onder regie van de heer H. Reijen- ga bracht het toneelstuk Carpe Diem van Jo van Marjo over het voetlicht. De muzikale omlijsting werd verzorgd door een accordeonduo. KATWIJK Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia, d. v. N. de Vreugd en A. Hoogerdijk; Paulus, z. v. J. D. v. Delft en J. Noort; Neeltje, d. v. J. v. Duivenvoorde en L. v. Rijn; Teunis, z. v. C. Vooijs en N. v. Rhijn; Cornelia W„ d. y. J. W. Anker en R. de Jonge; Agatha K., d. v. K. Dubbeldam en M. v. d. Meij; Jacob, z. v. J. Paap en K. Hoek; Huber- tha A., d. v. J. v. d. Plas en K. v. d. Plas; Margaretha, d. v. A. de Kort en C. J. v. Beek. Ondertrouwd: T. Verbaas en B. W. v. Plas; W. Meyvogel en A. Parlevliet. Gehuwd: W. de Mol en A. C. Ouwe hand; M. de Vries en D. v. d. Bent; L. B. Tjebbes en J. M. E. Cramer. Overleden: A. v, Duijn, 57 j., wedn. v. J. Guijt; D. Verburg, 80 j., wedn. v. D. v. d. Plas; W. v. Dijk, 83 j., echtgen. v. J. v. d. Wiel. KATWIJK AAN ZEE Chr. metaalbewerkersbond In de Oranjezaal hield de afdeling Kat wijk van de Chr metaalbewerkersbond haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer M. Marijnes. heette in zijn openings woord in het bijzonder welkom de secre taris van net hoofdbestuur en de voorzit ter van de plaatselijke Chr besturenbond, de heer C. van der Plas. Spr. deelde voorts mede, dat in het afgelopen jaar het ledental is gestegen van 83 tot 100 Wij kunnen spreken van zegen op onze arbeid, doch we dienen in het oog te houden, dat de kracht der organisatie niet alleen in het ledenaantal schuilt, meer nog hierin, wat de leden zijn zij van hun roeping bewust zijn. In tijd is het noodzakelijk, dat wij er doordrongen zijn. dat de Chr. sociale vak beweging een eigen fundament heeft: het Woord van God Hierna kregen de secretaris en de pen ningmeester het woord voor het lezen van hun jaarverslagen. De secretaris var het hoofdbestuur sprak een propagandis tische rede uit over: „Wat betekent de Chr. vakbeweging nu nog? Spr. stond stil bij het voorheen en thans, waarbij duidelijk uitkwam, wat bereikt is. De Christen-arbeider moet een eigen koers Na de pauze voerde een aantal leden met hun echtgenoten het karakterspel „En de bossen zingen hun lied" op. De heer Sosef zorgde voor de muzikale af wisseling. De heer Mary nes sloot deze bijeenkomst met dankgebed. Ledenvergadering Hedenavond 8 uur komt „De Verple ging" in een tweede buitengewone ledenvergadering in Casa Cara bijeen. V.O.L.A. bijeen Onder leiding van de waarnemend vorzitter, de heer A. Kleinhout, was gis teravond de V.O.L.A. in vergadering bij- De heer Kleinhout zette in zijn ope ningswoord uiteen, wat het doel van de vereniging van oud-ambachtsschool leer lingen is, nl. het organiseren van excur sies, het houden van lezingen, films e.a. Hierna werden een aantal films ver toond, o.a. over de fabricage van kogel lagers; het principe van de electriciteits- opwekking; krachtsoverbrenging door middel van vloeistoffen en de bouw van tunnel in New-York. Na de pauze werden nog een paar natuurfilms ge draaid. Er lieten zadh vijftien nieuwe leden inschrijven Hoog en laag water Wopnsdag 15 April: hoog water 4.03 en 16.23, laag water 12.16 (springvloed). LEIDERDORP Zwarte lijst Op de gisteravond in Het Wapen Leiderdorp gehouden ledenvergadering van de Leiderdorpse middenstandsvereni ging D.E.S. werd met algemene stemmen besloten, m.i.v. 1 Mei een zwarte lijst wanbetalers aan te leggen. Om het damkampioenschap De uitslagen van de zesde ronde het kampioenschap van Leiderdorp lui- Hoofdklasse, groep A: A. SpiesP Vervark 20; J. J. Hassefras— Adr. Dorsman 20; A. van TolJ. van San- dijk 20; J. v. d. ZwanR. Marbus 20; Groep B: H. VerhoogtD. Hassefras 11; C. Deegenaars—J. van Heusden 2—0; W. van Heusden—B. v. d. Vecht 0—2; le klasse A. BloemendaalJ. P. Heek 20; A. van KlaverenN. Verbeek 20; C. van Teylingen—W. van Eek 1—1; W. Verbeek—C. van Teilingen 0—2; 2e kl.: J. B. v. d. Wijngaard—F. Bosman 0—2; J. Meyers—J. Colijn 2—0. De stand is nu als volgt: Hoofdklasse A: J. v. d. Zwan 8 pnt uit 5 part.; J. J. Hassefras 85; Adr. Dors man 8—6; W. Wolff 3—3; A. v. Tol 2—1; A. Spies 23; R. Marbus 24; J. v. San- dijk 2—5; P. Vervark 1—1. Hoofdklasse B: C. Deegenaars 11—6; A. v. d. Zwan 8—5; D. Hassefras 7—6; W. v. d. Vecht 5—3; C. de Koning 4—4; W. Verhoogt 4—5; J. van Heusden 3—6; L. v. Egmond 2—3; G. Nachtegaal 2—5. le klasse: J. P'. Heek 8—5; G. Dom peling 7—4; C. v. Teylingen 5—4; A. v. Klaveren 4—4; W. Verbeek 4—5; A. Bloemendaal 2—1; W. v. Eek 1—3; P. Rietkerk 14. 2e Klasse: Jè Meijers 7—4; W. v. d. Zwan 6—4; F. Bosman 2—4; J. B. v. d Wijngaard 1—2; J. Colijn 0—2. Burgerlijke Stand Geboren: Elsbeth, d. v. H. Roest en C. j W. L. Funcke; Maria G„ d. v. W. J. de Koning en J. H. H. J. van Broeckhuijsen; Willem F. P., z. v. W. F. v. d. Heuvel en C. P. v. Oversteeg. Ondertrouwd: D. v. Tol, 23 j., en P. v. Diggele, 19 j. Gehuwd: G. J. Möhlen en G. Rietkerk. L1SSE Jaocba van Beieren ook naar de Keukenhof Zoals men weet. brengt Jacoba van Beieren met haar stoet Zaterdag een be zoek aan Amsterdam. De rijtoer door de hoofdstad wordt, voorafgegaan door het Amsterdamse politie-muziekcorps. De stoet vertrekt om 12.15 uur van het Amstel-hotel. Vrouwe Jacoba wordt om ongeveer 1 uur officieel op het stadhuis ontvangen. Om 14.28 vertrekt een extra- trein met de Gravin en haar gezelschap Lisse, waar op de Keukenhof de traditionele rondgang te paard zal wor den gemaakt. Er zal voor het publiek ge legenheid zijn, met de extra-trein de tocht naar Keukenhof mee te maken. NOORDW1JK Kampeerzaak voor Leids kantongerecht Voor de kantonrechter te Leiden werd gisteren de zaak behandeld tegen een Noordwijkse kampeerhoudster, die zon- rgunning en tegen betaling huis vesting had verleend gedurende de Kerst dagen. De zaak was begin Maart aange houden. Mr Schaper bestreed de be voegdheid van B. en W. om een vergun ning tot het doen kamperen slechts vooi bepaalde tijd te verlenen. Hij be streed ook de gedachte, dat de verleende huisvesting kamperen was geweest als bedoeld in de verordening. De ambtenaar, mr Achterberg, poneer de. dat er wel degelijk een overtreding begaan. Het al of niet begaan overtreding hangt niet af van willekeur bij het verstrekken van vergunningen, laar van de individuele naleving van de ïrordening alleen. De ambtenaar eiste >n boete van f10 of een hechtenis van ier dagen. Uitspraak over 8 dagen. Ongewenste gasten Bij de slager B. in de Kerkstraat heb ben ongewenste gasten zich toegang ver schaft via de achteringang. Enkele zij den spek en stukken vlees werden ont vreemd tot een waarde van een paar honderd gulden. De politie heeft direct een onderzoek ingesteld, o.a. met speur honden. Schaakveren. D. Noteboom Gisteravond begon „D. Noteboom" een euwe competitiewedstrijd, nl. een soort snelschaakcompetitie, met een tempo van zetten per half uur. Er was vrij veel ;mo voor dit experiment. De uitslagen luiden: P. LindhoutC. Plug P. de GrootH. Veenstra 10; A. Veefkind -T. de Groot 01; J. TurkA. Leen heer 10; A. VeefkindJ. Hoogeveen ViVz\ P. de GrootF. Hoek 10; G. MarijtJ. Turk 10; G. MarijtH. Veen- 10; J. HoogeveenA. Lindhout 10; A. LeenheerP. Lindhout 10; A. LindhoutA. Leenheer 01; J. Turk A. Veefkind 10; A. LindhoutG. Marijt Vz\ F. HoekJ. Hoogeveen 01. Spreekbeurt Voor de Geref. bond zal morgenavond half 3 spreken ds A. J. Timmer van Nieuwerkerk aan de IJssel. Vi'"- 's worden verkocht Op 22 en 29 April worden in De Zee- euw zeven villa's publiek verkocht. OEGSTGEEST Zwemvereniging Poelmeer had goed jaar De jaarvergadering van de zwemver eniging Poelmeer werd gisteravond in het Witte Huis gehouden onder leiding van de waarnemend voorzitter, de heer R. Hilbrands. In zijn openingswoord sprak hij de wens uit dat de voorzitter, dokter F. W. N. Hugenholtz, spoedig hersteld uit het ziekenhuis zou terugkeren. Het jaarverslag van de secretaris, de heer A. L van Ingen Schenau, sprak goed seizoen met een stijgend bezoek. Het ledental kon gelukkig weer Iets worden opgevoerd. Het bad werd ook dit jaar op de van ouds bekende wijze uit stekend beheert door chef-badmeester J. Leget, bijgestaan door de badmeester W. Bekooy. Een goede vooruitgang in de inrichting was de nieuwe springtoren. die in de praktijk uitstekend heeft voldaan en eer belangrijke stimulans was voor het be zoek. Als nog steeds aanwezige wenser noemde spr. telefoor en waterleiding. Het aantal baden heeft plm. 35.000 be dragen, hetgeen een stijging van bijna 10.000 baden betekent vereeleken Gemiddeld bezochten 275 personen per dag het zwembad. De volksbaden. c" jaar 2762, waren 70C meer dan in 1951. De animo voor het schoolzwemmen nam steeds meer toe en gaf een stijging aan van 250. De wisselbeker bij het schoolzwemfeest kwam dit jaar derde maal en dus definitief in handen van de openbare lagere school. De menwerking met het onderwijzend per soneel was uitstekend. Niet minder dan 131 diploma's konden het afgelopen jaar worden uitgereikt. Naast het jaarlijkse zwemfeest, dat een icces was, blijkt de animo voor de jeugdzwemdag aan het afnemen te zyn. Slechts een 60-tal kinderen legde de proeven af. Ongelukken van ernstige aard kwa- en gelukkig niet voor. Het financieel overzicht van de verenigingspenning meester de heer E. H. de Bruyn sloot batig saldo van f222.12. De af tredende bestuursleden, mevr. Varekamp de heer E. H. de Bruyn, werden bij acclamatie herkozen. RIJNSBURG Afscheid van dominee en mevr. Bonting In de kleine kerk hebben zeer veel lid maten en doopleden van de Herv. Ge- ite gisteravond met een handdruk afscheid genomen van ds en mevr. Bon ting. Ook de burgemeester, mr P. N. Höweler. wethouder v. d. Vijver en ds Brandsma waren met hun echtgenote aanwezig. De heer C. de Mooij bood namens de C.J.M.V. een tweetal foto's van de jubi leumviering der vereniging aan Namens de meisjes-catechisanten overhandigde mej. Wiesmeyer ds Bonting ook een blij vend aandenken. Zij zei daarbij, dat zij en haar mede-catechisanten het altijd pret tig hadden gevonden op de catechisatie dat zij allen hoopten, dat het geschenk ds Bonting nog eens aan de Rijnsburgse meisjes zal doen denken. Zij wenste hem Gods kracht voor het werk in Australië in sprak tenslotte de hoop uit, dat ds Bonting daar, net als in Rijnsburg èn predikant ên vriend van oud en jong zal mogen zijn. Christen- Morgenavond om kwart voor 8 houdit de afdeling van de Christen-vrouwen bond de jaarvergadering in de kleine kerk aan de Brouwerstraat. Eerste repetitie zangafdeling Verleden week werd een nieuwe af deling van het meisjeskoor Juliana op gericht. Voor deze groep, gevormd door meisjes van 1517 jaar, wordt morgen avond in Concordia van 7 tot 8 uur de eerste repetitie gegeven. Leider is de heer Albert Helmus. Jaarvergadering schaakclub De jaarvergadering van de schaakclub N.H.Z. was uitstekend bezocht. In zijn openingswoord roemde de voorzitter de goede geest in de club en de trouwe op komst. De jaarverslagen waren in opti mistische trant gesteld. Het aantal leden bedraagt 34 en er is een batig saldo f58.21. De kascommissie bracht bij monde van de heer A. v. d. Eykel een gunstig rapport uit. Van de schaakclub „War mond" werd een schriftelijke gelukwens en een bloemstuk ontvangen ter gelegen heid van het kampioenschap van N.Z.H. II. Deze geste werd zeer op prijs gesteld. Er komt een clubblad, dat eenmaal per maand zal verschijnen en dat zal worden geredigeerd door de heren J. W. Stigter Jac. Noort. Het eerste nummer werd, de leden reeds aangeboden. De aftreden, de bestuursleden werden herkozen. De heer Jac. Noort neemt het wedstrijdlei derschap van de heer P. Brandsma over Hij wordt ook tweede secretaris. De jaarlijkse gongwedstrijd zal worden gehouden op 17 April. Een regeling werd nog getroffen voor een vlotter verloop de onderlinge competitie. Ook de beschrijvingsbrief voor de Zaterdag te houden L.S.B.-vergadering werd be handeld. SASSENHE1M Excelsior voor Rode Kruis In het K.S.A.-gebouw gaf de Chr. mondaccordeonvereniging „Excelsior" gisteravond een avond waarvan de op brengst ten bate van het Rode Kruis komt. Burgemeester Sandberg van Boe lens verwelkomde in zijn openingswoord de heren Verspyck en Broesder van het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis en het bestuur van de afd. Sas- senheim. Daarna bracht hij lof aan de organisatoren van deze avond, speciaal de uitvoerende vereniging „Excel- Heerste eerder misschien de me ning dat het Rode Kruis een oorlogs instituut zou zijn, de gebeurtenissen van de laatste tijd hebben wel bewezen dat het ook in vredestijd een grote taak heeft, waarbij aller steun nodig is. De talrijke aanwezigen werd hierna jn gevarieerd programma geboden op de gezellige wijze die „Excelsior" eigen geworden is. Na de Excelsior-mars volg den de vrolijke wijsjes „Langs zonnige wegen" en „Ja ik zing een liedje in de morgen". Ook de Noord- en Zuid-mars het luchtige „Au pas joyeux" kwa- goed naar voren. Een aantal korte schetsjes, waaraai vooral het geestige element niet ont brak, wisselden de muziek af, terwijl d heer Westgeest uit Noordwijk op hu moristische wijze de verbindende teks verzorgde. Na gezamenlijk zingen vai een Rode-Kruislied (tekst van een de leden van Excelsior) werd tijdens d pauze een grote verloting gehouden. Be drijven, winkeliers en particulieren had den gezorgd voor niet minder dan twei honderd prijzen, welke alle een geluk kige nieuwe eigenaar vonden. Teven was er gelegenheid zich op te geven al lid van het Rode Kruis. Woorden van dank werden hierna ge sproken door de heer Verspyck namen het hoofdbestuur van het Rode Kruii en door de heer Boot uit Tholen nameni een aantal geëvacueerden die eveneeni aanwezig waren. Een groot tableau, voorstellende hel werk van 't Rode Kruis en de Christe lijke barmhartigheid die daarvan di drijfveer is, sloot op indrukwekkendi manier de avond. Florls-Schouten-Vrouwenpolder De ingelanden van de Floris-Schouten Vrouwenpolder hielden hun jaarlijks) ingelandenvergadering in café „De Oudi Post". De polder is gelegen onder de ge meenten Sassenheim en Warmond. De rekening over 1952 gaf de volgend) eindcijfers: gewone inkomsten 8422.61 gewone uitgaven ƒ6620,97, batig sald« ƒ1801,68, terwijl nog te vorderen is aaq polderlasten over 1952 ƒ483,91. De om slag bedroeg over 1952 ƒ18 per ha. Di commissie voor het nazien van de jaar stukken over 1952, bestaande uit de he- F. Homan, A. M. van Dijk en C Breedijk, kon zich met de gevoerde ad ministratie verenigen. Voor het nazien van de rekening ovei 1953 werden benoemd de heren A. M Dijk, C. Breedijk en Th. L. v. d Geest, terwjjl tot plaatsvervangend liij werden benoemd de heren C. H. Voor- sluijs, C. v. d. Ploeg en A. van Rijn De begroting voor 1953 werd vastgej steld in inkomsten en uitgaven op ƒ8553,89. De omslag werd geraamd op ƒ18 per ha. De omslagplichtige grootti de polder is 193 ha. De Kooipolder groot ongeveer 48 ha, wordt eveneeni bemalen door het gemaal van de Florls- Schouten-Vrouwenpolder. Bij schriftelijke stemming werd voorzitter herkozen met algemene stem de heer G. H. Heijnes. die de be noeming weer heeft aangenomen. VALKENBURG Brood met gejodeerd zout De bakkers in deze gemeente mogen het brood niet meer bereiden met keu kenzout. De directeur van de Volksge zondheid heeft hun gejodeerd zout voor geschreven. Burgerlijke stand GEBOREN: Johannes C. zoon v; Kralt en A. van der Pluijm; Cornelii van J. van der Zwart en J. Rhijns- burger; Adriana dochter van J. vai Zwart en J. Rhijnsburger. Dr J. H. Bavinck DE BIJBEL HET BOEK DER ONTMOETINGEN Ba DftUK GEBONDEN f 5.90 Een werk als dit verrijkt het leven van ome jonge mensen Ds H. Jonker DE MAN UIT ANATHOTH EN ZIJN WOORD Flitsen uit het leven van Jeremia GEBONDEN 4.25 1 Dr J. H. Bavinck EN VOORT WENTELEN DE EEUWEN Gedachten over het boek der Openbaring van Johannes GEBONDEN f8.90 Dr. G. P. van Itterion DE LEVENDE KERK Een prachtige studie over dertien grote figuren uit de kerkhistorie GEBONDEN f 4.90 Ds J. Overduin, Prof. A. H. Edelkoort e.a. HET EEUWIGE LEVEN Bijbels Dagboek Ea DRUK GEBONDEN (6.90 Dr L Praamsma HET DWAZE GODS De geschiedenis der Gereformeerde kerken in Nederland sinds het begin der 19de eeuw la DRUK GEBONDEN f 12.50 Onza uitgavan zijn in elke boekhandal verkrijgbaar Personeel gevraagd 0 Net dagmeisje, niet bene den 18 jaar. v. d. Lee, Voor straat 17, Katwijk aan Ze. 0 Nette slagersjongen om in het vak opgeleid te worden. Joh. Stikkelorum, Jac. Cats- laan 12, Leiden. Gevr. z. sp. m. een gerou tineerde boekh. kracht, voor middengroot bedrijf. Br. met uitv. inl. onder No 8711 aan het bur. van dit blad. Gevraagd een hulp in de huishouding voor dag en nacht in gezin met 3 school gaande kinderen. Moet zelf standig kunn. koken en wer ken. Mevr. Vlasblom. Wil lem de Zwijgerlaan 29, Voor schoten. Tclef. 788. 0 Mevr. v. Alkemade, Roe- lofsstr. 67, Den Haag. vraagt een meisje voor dag e nacht. Werkster aanwezig. Gevr. net zelfst meisje voor dag en nacht, leeftijd boven 18 jaar, v.g.g.v. Werk uur. C A. Tjemkes, Kem- penaerstraat 12, Oegstgeest. Tel. 23096. 0 Nette werkster gevraagd, v.g.g.v., voor enige ochtenden per week. Aanmelden tussen 5 en 7 uur. Prins Hendrik- laan 3. Oegstgeest. 0 Gevraagd meisje voor dag en nacht of voor de dag, in klein doktersgezin. Meer dere hulp aanwezig. Mevr. De Haan, L. Kerkdam 56, Wassenaar. Tel. K 1751— 25U. 0 Gevraagd: een hulp- en een 2e automonteur. Pret tige werkkring. Goede posi tie. Vergoeding reisgela na indiensttreding. Fa. D. J, v, Cuilen-borg en Zn., Voor schoten. Leidseweg 11 Tele foon 426 (K 1717). 0 Kunstschilder gezocht voor goede kwaliteit handelswerk, fijn uitgewerkt. Regelmatige afname. Br. onder No 8710 bureau van dit blad. 0 Gevraagd per 1 of 15 Mei een meisje voor dag en nacht. Mevr. Van Beelen, Kon. Wilh. Boul. 8, Noord wij k/Zee. 0 Krullejongen gevraagd. - Aanmelden 's avonds tussen 7 en 8 uur: Lugtigheid, Oude Vest 89. 0 Wegens huwelijk der tegenwoordige net meisje Sevraagd J e. n.. ten. Hoot- - steyn". Wassenaar, Tel. Personeel aangeb. 0 B.z.a. net meisje, 17 jaar, van 9—3 uur. V.g.g.v. Mar. Poststraat 44, Valkenburg (Z.-H.). Te koop gevraagd 0 Naaimachine te koop gevr. Hand- of trapnaaimachine. Klein defect geen bezwaar. Niet van handelaar. Brieven onder No 8714 bur. v. d. blad. 8 Orgel of piano gevraagd. mschr. merk, reg., prijs: Postbus 9, Maassluis. 0 12 Tons motorschuit met Diesel, plat model. Brieven met prijsopg. Hoofdstraat 147 Leiderdorp. Te koop aangeb. 0 150 kg eerstelingen poters met spruiten. A. Durieux, Rijksstraatweg 15, Sassen- 0 Graszoden, ligustrum, bo men en heesters bij grote en kleine hoeveelheden. J. J. Philippo, Ambonstr. 12; J. L. Philippo, Margrietstr. 5, Lei den Tel. 31512. Wegéns omstandigheden ter overname aangeboden bouwkas wederopbouw loop tijd 2 jaar. Aangevraagd kapitaal 15.000.-. Br. ond. no. 8719 bur. v. d. blad. 0 4 Stoelen met 2 fauteuils 17.50, 2 mooie fauteuils 25, vouwwagentje 10, droog- rek 5,kleine droog- rekjes ƒ0.50 per stuk, 2 sl.kamerstoelen 7.50. Gra- mofoonkast ƒ5, mooie huis- k.bank ƒ20. Te bevr. Doelen steeg 3, Lelden. WIJZIGING VAN DE BE STEMMING VAN GRONDEN GELEGEN IN DE BEBOUWDE KOM DER GEMEENTE KATWIJK Burgemeester en Wethouders der gemeente Katwijk bren gen ter openbare kennis, dat zij met gebruikmaking van de bevoegdheid, neergelegd in artikel 4 van de „Voor schriften, regelende de aard van de bebouwing en het gebruik van gronden, gele- 'n de bebouwde kom dèr gemeente Katwijk", voorne- 5 zijn de bestemming van terrein, gelegen tussen de Remisestraat en de Sten- gelinstraat, ten Westen var de Mr C. Fockstraat, te wij- zigen, teneinde het mogelijk tc maken dat aldaar in af wijking van de bestaande voorschriften. kleine dustriële gebouwen kunnen worden gebouwd. Een kaart, aanduidende het terrein, waarvoor bovenbe doelde bestemming zal gel den. ligt vanaf 15 April 1953 gedurende 14 dagen op de tarie dezer gemeente een ieder ter inzage. Gedurende deze zelfde ter mijn kunnen belanghebben den eventueel hun bezwaren tegen de voorgenomen afwij king schriftelijk bij hun Col lege kenbaar maken. Plaats een Koerier. 't ia de manier/ Het Sanatorium „SONNEVANCK" te Harderwijk vraagt een ERVAREN LABORANTE in bacteriologisch onderzoek. Leeftijd beschouwing. Intern. Salar 0 Pootaardappelen (Klei) Gekeurde 28/35 en 25/45 Noordelingen, gele en blau we Eigenheimers, Bevelan dere. IJselster, Bintjes, Meerlanders, Koofmans Blauwen, Rode Eerstelingen, Gele Eerstelingen (gespro ten in bakjes). Fa. Wed. C. A. Verhoog, Voorschoten. 0 Zeilkano, geheel compleet Tevens 4 etalagelampen en een biskwierek. Te bevia. gen tussen half 6 en 8 uur. Trompstraat 44, Leiden. 0 Thriumph 350 cc. k.k. - Pracht motor, in en uitw. 100 Ziet er uit als ni Zuinig en 6nel. Benz. verbr. 132. Met Nat. bewijs. La- brujère, Haarlemmerstr. 117. Tel. 20983. 0 I.g.st. verk. eikenh. dres soir, tegen lage prijs. C. Vol- ker, Wassenaarseweg 4, Kat wijk aan den Rijn. 0 Zo'n koopje komt nooit weer. Fa Broekstra ruimt finaal alles op tegen fantas tische prijzen. Geversstraat 47, Oegstgeest. 0 Motorrijwiel merk Puatl 1950, met telescoop-vering, 125 cc. Deskundig onderzoek toegest. Quarles v. Ufford- straat 19, Noordwijk a. Zee. Tel. K 1719—2889. Zeer geschikt voor geld belegging, goed onderhouden huls, best. uit kamer en s keuken, tuin, schuur, twee slaapkamers, grote zolder kamer, staande Kapteijnstr. Brieven onder No 8716 aan het bureau van dit blad. 0 Wegen vertrek ameuble ment, best. uit 4 stoelen. 2 crapeauds, tafel en dressoir. Driebergen, Burg. Meyboom- straat 2 a. Rijnsburg. Vlsbootje, 125.—. Hoofd straat 147, Leiderdorp. Te huui gevraagd 0 Wie helpt, jong echtpaar, zonder kinderen, aan 2 kam. en kenken. Brieven onder no 8713 aan het bur. v. d. blad. Te huur aangeb. 0 Grote gem. zlt-slaapkamer op het Zuiden, voorzien r stromend water, kasten stookgelegenheid. Met wa maaltijd. Voor 2 dames of 2 Heren, liefst b.b.h.h. Brlev. onder No 8712 bur. v. d. bl. Woningruil 0 Aangeb. te A'dam-W. op z. g. stand, W. de Zwijger laan 87II, telef. 82946, mod. zonn. vrije et-woning. 3 kam. zolderk., badcel, telef., enz. Huur 37.- p. mnd. Gevr. te Leiden: mod. vrije 4 a 5 k. won., goede st. Hoge huur geen bezw. Br. onder no 8715 bur. van dit blad. 0 Woningruil. Aangeb. een beneden duplex, huur ƒ5 50 Ser week. Gevraagd een uis met minstens 2 slaap kamers op nette stand. Br. U. Warmoesstraat 30. Haar lem. 0 Net burgerhuls m. schuur aangeb. te Rijnsburg voor dito huis te Rynsburg, Oegstgeest of Katwijk. Br. ond. no. 1650 aan agent N.L.Crt., A. v. d. Bosch te Rijnsburg. 0 Aangeboden Den Haag: vrije benedenwoning met modern comfort. Bevat 3 k., keuken, kelder, 37.50 p. m. Gevraagd: Woning omgeving Leiden. Brieven onder No 8708 bur. van dit blad. 'n schat van 'n topper, van wollen arrachée met „banaanmouwen" en zwade fluwelen revers en kraagje. Echt iets aparis. - Wat is die toppermode veranderd, vergeleken bij het vorige jaar. Nu veel leuker, modieuzer. Gunst, wat 'n verschillende modellen en kleuren hebben ze daar. En, in de prijzen was al evenveel variatie: 29.75 34.75 - 36.75 - 39.75 - 46.75 enz. Ik zie mij zelf al op vacantie, in mijn nieuwe topper en zomerjurkje." 0 Aangeboden heel huls. 5 kamers, zolder, voor- en achtertuin, 35.p. mnd. Leiderdorp. Gevraagd: par terreflat of woning met tuin Brieven onder No 8707 aar het bureau van dit blad. Diversen J» Vacantie woningruil. Ge. urende 14 dagen in tweede helft van Juli of Aug. Aan bieden ruime woning met 68 slaapplaatsen in Wage- ningen. Gevraagd woning in Katwijk of naaste omgeving. Brieven aan L. Hartgerink, Aug. Faliseweg 6. Wagenin- gen. s is groot, ƒ5.- Ons suci permanent, tergolven inbegrepen. Ondu- leren ƒ1.25. Wassen en wa tergolven ƒ1.60. Bespreekt vroegtijdig. Heren bezoekt de kapper voor lastig haar. Het Kappershuis, Apothe- kersdijk no. 8. Telef. 26218. 0 Eiken dressoir m. glaspl. 65.—. Olievat met kraan, 200 L., 12.50. Luidspreker 3.50. Broekstra, Geversstr. 47, Oegstgeest. Wegens vertrek aangebo den Platcnwisselaar, wisselt 10 platen ƒ65. Philips radio 3 golfb. in houten kast 85. Slee stofzuiger met hulp stukken ƒ32.50. Damesfiets in prima staat ƒ50. Te be vragen na 7 u. Maredjjk 129. Gezellig en voordelig. 300Ó Knotten pracht krimpvrye jaeger ƒ1.29 per 100 gram. Bollen wol in 14 kleuren ƒ1.10 per bol. Kantwol ƒ1.18 per knot. Bij de goedkope wolkraam H. v. d. Bosch. fBonenstokkcn zyn schaars! acht niet te lang, per 25 stuks 1,95. per 4 bos 1,90 p. bos. Vlieland's Zaadhan- del. Nieuwe Rijn 50. 0 Volvette Boerenkaas 25 ct per 100 gram. K. Kwaker- naak, Zijldijk 24, 1ste boer derij Leiderdorp, a. d. Zijl. Wij vragen een net meisje voor de morgenuren. 0 Opsporing verzocht van zwarte poes. met witte bef en buik en wit puntje aan de staart. Weggelopen eind Mrt. Beloning wacht degene die haar terug brengt op Heren gracht No 58. Gevr. net kosthuis voor 2 pers., met huiselijk verkeer, Br. ond. no. 8718 bur. blad. 0 Prima glashelder cello phane, beschermt Uw lampe- kappen tegen stof en vlie genvuil, 100 x 141 cm, 55 ct per vel, 12 vel 5.50. Papier handel Paddenburg. Nieuwe Rij'n 11. 0 1 bus Schuurpoeder 14 ct. grote maat, prima kwaliteit, met zeeppoeder van Zeep fabriek „Bousquet". Alleen met inlevering van deze ad vertentie. Geldig tot 18 April. I.V.A. - Haarlemmerstr. 48 - Nova, Noordeinde 43. Leiden Aardappelmesje 19 cent - Prima kwaliteit, origineel Solingen staal. Wij garande ren dit mesje volled. Alleen met inlevering van deze adv. Geldig tot 18 April. - I.V.A. - Haarlemmerstraat 48 - Nova, Noordeinde 43 - Leiden. 0 Wit Patronenpapier, 150 cm. breed, 75 ct. per rol van vijf meter. Oók als tafel- papier te gebruiken. Vier vellen 75 x 100 cm. 35 cent. Papierhandel Paddenburg. - Nieuwe Ryn U. Porseleinen kop e tel 39 ct. Diverse moi dellen theepotten 1,29 i 1,49. Koffiepotten 1,49.1 Melkkannen. 1 liter. 98 cent^ Sauskommen 89 cent. Crème] aardappelschaal 79 cent. e enz. - I.VA. - Haarlemmer-, straat 48. Nova Noord-J einde 43. Keukenuitrustingen 59.95ÏJ 29 dig, merk „Terbo", prach tige kwaliteit, le Keus emaille. Kleur lichtgroen m.u wit van binnen. Zelfde uit-r rusting, 20 dig, 49.95. I.V.A. Haarlemmerstraat 48. Nova,* Noordeinde 43, Leiden. 0 Voor oud goud, zilver, juwelen en antieke voor- werpen betalen wy dei hoogste prijs. Grote keus verlovingsringen, horloges, klokken, wekkers. Atelier voor reparaties. Spoedig eaj billijk. Jac. Hoogervorst,f Morssbraat no 9. TeL 24920.1 Het Ringenhuis. Plaats een Koerier* 't is de mardêtl

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6