Jlktaiie £ciJtsrfjc GTeuranl Luxemburg stad nu merkwaardigste van Europa De staf gebroken over ons blad Niet minder dan 200 verslaggevers en 400 persfotografen waren present In „ondergrondse" (Londen) twee treinen op elkaar Wist U Organisaties der onderwijzers UI- «DONDERDAG 9 APRIL 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN:- 6.per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Vier en dertigste jaargang No 9705 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatf flsürt l< fletfma «Qn tort ia te gfceaspoet* EEN VORSTENHUWEL11K WORDT VOLTROKKEN ^TANDAAG beleefde Luxemburg een grote dag. De gasten, die het bruiloftsfeest zullen bijwonen, zijn nu allemaal aangeko men: 146 gasten, onder wie vele diplomaten, zaten gisteravond aan bij de feestmaaltijd, die de groot-hertogelijke familie heeft be reid in het paleis en vele duizenden Belgen en Luxemburgers zijn met alle mogelijke voertuigen naar de stad gekomen om er langs de route plaats te nemen. Om 9 uur moest iedereen staan, waar hij staan wilde De militaire orkesten nemen spelend hun plaatsen in en de auto's, die straks de bruidsstoet naar de kerk zullen bren gen, staan opgesteld. Alles is in afwach ting. Er is op het ogenblik maar één factor die meetelt en dat is, dat het weer zal meewerken. Er hangt namelijk een grijze wade over de stad en het is nog niet zeker of zij regen zal geven of zal wegtrekken. Het zou de grootste ramp van de dag lijn, als de grijze wade in regen keerde, want dan zal men niets zien het sprookje, dat zich dan helemaal bin nenskamers en binnen de auto's voltrek ken gaat. Bruidsjapon Zoals wij reeds eerder hebben vermeld is de bruidsjapon een gewaad, waarin ruim 137 meter glanzende stof met hand. gekloste kant verwerkt is. Meer dan 60 kantklossers hebben er in de afgelopen maanden aan gewerkt. Het waren allen dames, die de 65-jarige leeftijd reeds lang gepasseerd waren, want het beroep van kantklossers sterft in België meer en meer uit. De bruidsjapon bestaat uit 4 organza rokken, een rok van tule en nog een rok van voile. Hier overheen komt een prachtige sleep, die rond de taille wordt vastgehouden met een smalle ceintuur van kant. De sleep zal 12 meter achter de bruid aanslepen. De mouwen van de japon zijn lang en hebben scherp gepunte opstaande man chetten. De Prinses draagt daarbij korte kanten handschoenen. Het strak sluitend lijfje is samengesteld uit 3 lagen organza en is bedekt met kant. De sluier is van eenvoudige tule, afge zet met kant. De Prinses zal een bruids- bouquet van orchideeën dragen. Het is dus geen wonder, dat duizerfden nieuwsgierig zijn om dit wonder van gratie en schoonheid te zien. Gisteravond heeft men reeds een voorproefje van de feesten gehad. Toen ging de feestver lichting branden. Zij doet vooral het oude gedeelte van de stad prachtig uit komen. Hoog rijst de kathedraal in wit schijnwerperslicht als eemzilveren kruis. Daar diep beneden ligt de vallei van de Alzette in blauw schijnwerperslicht. De gebouwen, die daar staan, de bruggen en staan mocht. Een geweldige politiemacht heeft ervoor gezorgd, dat de maatregelen streng doorgevoerd worden. In de afgelopen nacht begon men reeds met het verwijderen van de auto's van de straten in de binnen stad. Zo is Luxemburg op het ogenblik de merkwaardigste stad, die men bedenken kan. Het is er zeer druk en tegelijk ongekend stil. Er is kennelijk geen enkel mechanisch vervoermiddel op straat. 1 de de de Koningin kwam aan Gistermiddag om half vijf, juist toen rins Bernhard zijn Dakota op het Luxemburgse vliegveld te Findel aan de' grond zette, begon het te regenen. Prins Felix, die met zijn zeer charmante doch ter Elisabeth op het vliegveld stond, keek bedenkelijk naar de lucht. Hij be. groette hen, nadat onze gezant, de heer Hooft, Koningin en Prins verwelkomd -had. 141 De Koningin nam een geweldige bloe. menmand in het vliegtuig mee, gevuld de mooiste in de Hollandse lente- kassen ontbloeide tulpen en andere lente- men. Tot haar bagage behoorde ook geheimzinnig pak, dat een persoon lijk geschenk voor het prinselijk paar bevatte. Milan Spierenburg, de jonge zoon van het Nederlandse lid van de hoge autoriteit der Europese Kolen- en Staalgemeenschap "bood de Koningin bloemen aan. H.M. was vergezeld van Baron Hardenbroek en Jonkvrouw Röell. De Prins werd begeleid door zijn adjudant Gerben Sonderman. Prins lean begroette zijn bruid Een andere begroeting vond plaats ir het middaguur op het grensplaatsje Klein Bettingen, waar de bruidegom Prins Jean zijn bruid begroette, die daar met haar familie per trein arriveerde. Er was wachtende baande zich tegen 3 uur gappig incident, nl. midden door de chauffeur van de koninklijke auto uit Brussel een weg, met niets meer of min- Boer wilde akkei voor heitjelaten omspitten Gisteravond hebben padvinders in de rust van de voetbalwedstrijd tussen het Nederlands bondselftal en Wacker in het Olympisch sta dion, de voetbalschoenen gepoetst van de spelers der beide elftallen, in het kader van de actie „een heitje voor een karweitje". Van de twee uiterste heitjes die tot nu toe gegeven werden, viel er één in Rijsbergen. Hier wilde een boer zijn akker laten omspit ten, hetgeen normaal een karwei is van 14 dagen en hetgeen hij nu voor 1 heitje door 1 verkenner in 1 dag gedaan meende te krijgen. Het andere heitje viel in Am sterdam, waar een Amerikaans soldaat voor hei poetsen van zijn schoenen met een dollarbiljet be taalde en wisselgeld weigerde te accepteren. dan de siersabel van Koning Boude- khaki uniform wijn. De jonge vorst had zijn zwaard vergeten en voorzien van een oranje- label met zijn titel en naam werd het zwaard op dit grensstation nog gauw aan de vorst overhandigd. Hij was anders waardeloos Luxemburg binnengegaan. Men stelt zich van dergelijke begroetin gen altijd meer voor dan zij op kunnen leveren. Voor de aan zoveel banden ge legde fotografen zou de begroeting van Prins Jean en zijn bruid het plaatje kun. worden, maar ook hier deed de ge zonde afkeer van in het openbaar ge toonde gelegenheid, de meest zorgvuldig opgestelde plannen in duigen vallen. Prins Jean die een uitermate schuch tere jongeman schijnt, was stellig ont hutst over zoveel belangstelling voor hem Toen de koninklijke trein voorreed met alle leden van het Belgische Konings. huis achter de ramen van de salonwagen, kwam de Prinses niet naar buiten, zoals verwacht had, maar Jean sprong gauw naar binnen en van de begroeting zag niemand iets. Daarna ging de trein naar de Luxemburgse hoofdstad, waar de groothertogelijke familie tegenwoordig as om hen te begroeten. Evenals in Klein Bettingen gold ook daar de meest zorgvuldig opgezette orga nisatie, maar de fotografen deden een stap naar voren en dé chaos was vol komen. Temidden van fotografen en filmopera teurs werden hand éngeschud en werd omhelsd. Dit behoort allemaal tot de ge beurlijke dingen op zo'n bruiloft. De stemming werd er niet door bedorven. De Belgische gasten reden in een gesloten wagen snel naar het groothertogelijk paleis. De triomftocht werd voor heden bewaard. Het A.N.P. meldt omtrent het diner, dat gisteravond door de groothertogin werd aangeboden, nog, dat dit werd ge geven bij kaarslicht en opgediend werd op schotels van gedreven zilver met de wapens van Luxemburg en Oranje- Nassau, de kandelaars bestanden uit massief zilver met ieder twaalf kaarsen houders en de tafels waren prachtig •sierd met rozen en kristalwerk. Prins Alexander, de 10-jarige zoon van Koning Leopold en de Prinses van Rethy, mocht ondanks zijn jeugdige leeftijd, eveneens dit banket deelnemen. Het menu van dit galadiner waaraan 134 gasten aan zaten luidde vrij vertaald, als volgt: kreeft belvedère, kippensoep, kapoen met jonge groenten, gansenlever, ijs, ge- ik en fruit. Het bloemstuk, dat Koningin Juliana had meegenomen, was van dusdanige afmetingen, dat het niet geplaatst kon worden in een bestelauto. Men moest zijn toevlucht nemen tot een grote le gerauto om het van het vliegveld te leren. Bij het groothertogelijke pa leis had zioh een dichite menigte opge steld, die bij iedere nieuwe aankomst vorstelijke gasten zich uitte in luide toejuichingen en geroep van „vive. Ieder ogenblik dreigde deze men senmenigte de versperringen te door breken en de politie had de grootste :e om dit enthousiasme in bedwang te houden. Niet minder dan 200 ver slaggevers en 400 fotografen en cineas ten zijn in de Luxemburgse hoofdstad het huwelijk met camera en vulpen te verslaan. Herhaling toespraak Prinses Josephine De afscheidstoespraak van Prinses Josephina Charlotte, die zij Dinsdag tot het Belgische volk heeft gericht, wordt vanavond om 18.25 uur herhaald over zender Hilversum II, als gezamenlijk programma. Beperkte amnestie Groothertogin Charlotte heeft Woens dag bij een besluit ter gelegenheid het huwelijk van de Luxemburgse erf prins een beperkte amnestie afgekondigd. Van degenen die zijn veroordeeld tot ge vangenisstraffen van een week of minder of boeten tot drieduizend frank, wordt de straf kwijtgescholden. Grote drukte Omtrent de drukte in Luxemburg van ochtend vernemen we nog het volgende: Aan de rand van de stad Luxemburg, op grote parkeerterreinen, die ingericht zijn op openbare pleinen en op alle mogelijke beschikbare plaatsen buitenwijken, hebben duizepden motorfietsen een tijdelijk onderkomen gevonden. Op het Stationsplein en op andere plaatsen zijn geparkeerde auto's wegge sleept. hetgeen de eigenaars van die wagens 700 Luxemburgse franken (ruim £50) zal kosten. Alle openbare diensten en particuliere ondernemingen hebben hun personeel vrijaf gegeven. Uit alle delen van Luxem burg en België zijn belangstellenden ge komen en duizenden stelden zich ochtend vroeg reeds op langs de route, die de bruidsstoet volgen zal. De namen reeds kort na middernacht hun plaatsje in. Luxemburgse militairen, gekleed blauwe muts, staan weerszijden van de routes opgesteld. Zij hebben de bajonet op het geweer e stalen helm met de stormband aan rechterschouder bevestigd. Zij zullen de helm opzetten kort voor het voorbijtrek- de stoet. De beiaard van de kathedraal laat zonder onderbreking zil- :ren tonen klinken over de stad. In de kathedraal In de kathedraal, waar de plechtigheid zal worden gehouden, is een sobere siering aangebracht. Op de achtergrond schittert het goud van het altaar in het licht van 22 hoge zilveren kandelabers, die met talloze witte anjers zijn getooid. De wanden van het grote kerkschip zijn bekleed met Belgische en Luxemburgse kleuren, die heidér afsteken op de schar laken rode wandbedekking. Vlak tegenover het altaar zijn op eer breed rood tapijt de bidstoelen van de bruik en de bruidegem geplaatst: die var Prins Jean aan de linkerkant, met on middellijk achter hem zijn ouders. Groot hertogin Charlotte en Prins Felix, die Prinses Josephine Charlotte, haar vader, Konin# Leopold, en haar groot moeder Koningin Elisabeth aan de rech terzijde. Rechts van 't paar staan hun ge tuigen Prins Karei van Luxemburg en de Prins van Luik. „Ik hen vandaag jarig". Christie was één minuut in de rechtszaal John Christie, die er voorlopig van wordt beschuldigd, zijn echtgenote te hebben geworgd, is gisteren opnieuw voor het Westlondense politiehof geleid. Urenlang stond een groot aantal mensen in de rij om één van de 14 beschikbare plaatsen op de publieke tribune te be machtigen. Nerveus schuifelde Christie de beklaag denbank in, doch hem werd niets ge vraagd. Zestig seconden later verligt hij het gerechtsgebouw weer. Eén van Christie's advocaten, die op deze zitting aanwezig was, verklaarde geen bezwaar te hebben tegen langer vasthouden van zijn cliënt, doch wilde wel weten, wanneer het eerste werkelijke verhoor zal plaats hebben. Hierop kon men évenwei nog geen antwoord gt Volgens inspecteur Griffin van Scotland Yard zal de aanklager binnen een week gereed zijn. Toen Christie in het gebouw werd ge leid. boog hij h4f. hoofd, om de blikki van de nieuwsgierigen en de lenzen vi de foto-toestellen te ontwijken. In de rechtszaal klaarde zijn gezicht wa toen hij tegen één der agenten zei: „Ik ben vandaag Jarig....". Bij aankomst op het station van Luxemburg werd prinses Josephine- Charlotte van Belgip verrast met een prachtige ruiker. Rechts ziet men koning Leopold en zijn gemalin, de prinses van Réthy. Achter Josephine-Charlotte kijkt prins Jean van Luxemburg geamuseerd toe Generaal Hasselman naar Ver. Staten Besprekingen over program voor wederzijdse veiligheid Luitenant-generaal B. R. P. F. Has selman, chef van de generale staf, brengt in Mei een bezoek van drie weken aan de Ver. Staten, zo ver neemt A.P. uit betrouwbare bron in Den Haag. Hij vertrekt met de Hol- land-Amerika lijn in het begin van Mei. In de Ver. Staten zal generaal Hasselman besprekingen voeren met het Amerikaanse ministerie van De fensie over het program voor de we derzijdse veiligheid. Hij zal generaal Omar Bradley, voorzitter van de ge zamenlijke stafchefs, en generaal L. Lawtin Collins, stafchef van 't leger, ontmoeten. Verder brengt hij een bezoek aaahet National War College te Washington en aan verschillende militaire werken elders in de Ver. Staten. Van bevoegde zijde in Den Haag konden wij op dit bericht geen com mentaar krijgen. Toen deze foto genomen werd waren de ontelbare zitplaatsen langs deze Luxemburgse laan nog allemaal onbezet. Doch vandaag zag het er daar héél anders uit V. Geen bloemkool meer naar Engeland Engeland heeft de invoer van alk soorten bloemkool stopgezet. De hoe veelheid van 2500 ton. die voor de periode vanaf 1 April was vastgesteld, is reeds uitgeput Péron spreekt van heengaan Voor de Argentijnse' radio heeft presi dent Péron gisteren de verwachte rede uitgesproken in verband met de econo mische toestand van zijn land. De president deed een beroep op het volk. zich aaneen te sluiten tegen ..de binnenlandse vijanden op economisch, politiek en sociaal gebied". „Wanneer ik voel. dat ik niet langer door werke lijke mannen word gesteund, zal ik heengaan", aldus Péron. Ten slotte ver zekerde Péron. dat de dieven (dat zijn zij, die de onlangs vastgestelde prijzen négeren) naar de gevangenis zullen gaan. Gisteren werden 31 bakkers ge arresteerd, die te hoge prijzen hadden berekend. Volgens de laatste kerkelijke wereld statistiek bedraagt het aantal lutheranen over de gehele wereld 68.500.000. Het aantal Hervormden en Gereformeerden is 41 millioen. Baptisten. Methodisten en Anglicanen zijn er ongeveer 30 mrllioen Electiisch systeem faalde Negen doden en vele gewonden onder werkers die huiswaarts keerden fpWEE OVERVOLLE TREINEN van de Londense „Ondergrondse" zijn gisteravond, omstreeks zeven uur, in een tunnel bij het station Stratford op elkaar gebotst. Ofschoon aanvankelijk 25 doden werden ge meld, bleek dit aantal later gelukkig slechts 9 te zijn, maar vele gewon den waren naar de ziekenhuizen vervoerd. De treinenloop in de „Onder grondse" wordt beveiligd door een electrisch systeem, dat naar het alge meen oordeel, ongelukken uitsluit. De ramp vond plaats op de zeer drukke „Central Line", waar in de spitsuren de treinen om de minuut rijden. Onmiddellijk werden de brandspuiten en ambulances naar beide einden van de tunnel gezonden. De treinen waren vol met mensen, die in de Londense binnenstad werken en op weg naar huis waren. Dank zij het snelle Ingrijpen konden vele slachtoffers uit de wrakstukken te voorschijn worden gehaald. Acht zieken auto's en acht brandweerwagens snelden onmiddellijk na het alarm naar de plaats des onheils. Artsen klauterden door de tunnel van het station Stratford naar de veronge lukte treinen. Twee hospitalen kregen order zich gereed te houden voor de ont vangst van een nog onbekend aantal gewonden. Het bleek al spoedig, dat de twee treinen beide in de richting van Epping hadden gereden. Ongeveer honderd me ter van het station Stratford reed de ene op de andere. Onmiddellijk werd de stroom uitgeschakeld, zodat overlevenden zich langs de rails in veiligheid konden stellen. Brandweerlieden verzochten via draag bare telefoons dringend om morphine voor de gewonden. Een bejaarde man was de eerste, die uit de tunnel boven werd gebracht. Hij vertelde, dat de trein het station juist had verlaten, toen een Marine- DAT 15 man van de Ned. luchtvaartdienst o.Lv. luit. G. cerken te Willow Grove (V.S.) zijn aangekomen om 30 dagen lang getraind orden in het gebruik van Aveng< jachtbommenwerpers. DAT minister Beyen een telegrafisch antwoord heeft ontvangen van de Deense minister Kraft, voorzitter van N.A.V.O., aan wie hij dezer dagen telegram zond t.g.v. het 4-j. bestaan der NA.V.O. DAT de Utrechtse kleermakersvak, school, de oudste in ons land, op 15 April haar 50-jarig bestaan viert gend jaar e i gebouw wil openen. DAT In Apeldoorn op 69-j. leeftijd is overleden generaal-majoor b.d. G. Berg- huijs, oud-inspecteur van de militaire administratie. DAT de P. v. d. A. op 20 April in Utrecht een middenstandscongres houdt. DAT in Rotterdam een blad voor kamerbewoners aldaar is opgericht, waarin vooral over de vrijetijdsbesteding zal worden geschreven. DAT de documentatiedag 1953 op 21 April wordt gehouden in Utrecht. DAT de toneelzaal in het gebouw van de R.K. Ziekenverpleging te Hilversum gisteren is uitgebrand. DAT opnieuw een meisje bij een bus halte in Hilversum haar mantel en jurk zag vernield door het optreden van onbekende „zuurspuiter". DAT het College van Brandmeesters Zaterdagmiddag in het raadhuis te R'dam receptie houdt t.g.v. ztfn 85-j. bestaan. DAT de K.N.A.C. op ouders een drin gend beroep heeft gedaan, voor de ver klop van bloemen langs de wegen in de bollenstreek geen kinderen in te scha kelen, daar deze zichzelf en het verkeer in gevaar brengen als ze in hun verkoop- ijver blindelings de weg op hollen. DAT het echtpaar P. Groot-Kcijzer, J. J. Allanstraat 94 te Westzaan, op 21 April zijn 60-j. huwelijksfeest hoopt te vieren. DAT voor de bouw van zes hangars ten behoeve van de Rijksluchtvaartschool op het vliegveld Eelde (Dr.) laagste in schrijver was de N.V. Albouw te Breda i met 623.000 thoogste: 698.000), geweldige klap werd gevoeld e: vele anderen op de vloer van het rijtuig werd geworpen. Aanvankelijk werd gemold, dat cr drie treinen bij de botsing waren betrokken. De derde trein, die de tunnel was binnen gereden. heeft waarschijnlijk echter slechts langs de "wrakstukken geschampt. Bij het licht van noodlampen werden de wrakstukken onderzocht. Mannen, di aan het reddingswerk hadden deelge nomen en twee uur na de .botsing uit de tunnel kwamen, zeiden te geloven, dat nog vele passagiers tussen de brok stukken beklemd zaten. Een politieman vertelde: „Het is daar beneden zeer heet en het is uil moeilijk, om het middelste gedeelte de twee treinen te bereiken. Daar lig gen de meeste slachtoffers. Ik moest kruipend langs de wrakstukken gaan. •n niet-gewonden te bevrijden". Een geredde passagier zeide. dat hij uit het voorste gedeelte van zijn trein ensen om hulp had horen schi Uit andere mededelingen blijkt, dat door de kracht der botsing de lijken der passagiers tegen het dak van de wagon eerden gedrukt en daar beklemd raakten tussen de resten van banken en kozijnen. Vannacht één uur was men nog druk bezig met het reddingswerk en het is geenszins uitgesloten, dat het aantal slachtoffers groter zal blijken te zijn. Later werd nog gemeld, dat waar schijnlijk het aantal doden negen zal bedragen. Een woordvoerder van de spoorweg maatschappij gaf toe. dat het stgnalen- systeem niet behoorlijk had gewerkt, maar hij voegde er aan toe. dat er dage lijks storingen in het stelsel voorkomen, waarvoor extra veiligsheidsmaatregelen zijn getroffen. Het ongeluk is dus moedelijk niet aan de weigering vai signaal te wijten. Er zal een uitvoerig onderzoek naar de oorzaak van de ramp worden ingesteld. TTET KAN NUT HEBBEN, in de Paas- vacantie, nu toch ook verenigingen van Christelijke Onderwijzers bijeen- "kwamen, enige aandacht te besteden aan het onderwerp: organisatie van onder- Er zijn twee organisaties, waarbij de onderwijzers bij het lager onderwijs zich kunnen aansluiten: de zgn. „Grote", die wij hierboven bij haar officiële naam noemden, en de Unie van Christelijke Onderwijzers. Daarnaast zijn er afzon derlijke organisaties voor de ULO- onderwijzers. de leraren bij het middel baar en voorbereidend hoger onderwijs, de leraren aan de kweekscholen, de kleuteronderwijzeressen. Mogelijk heb ben wij er nog enkele vergeten. In onze tijd, waarin efficiency een vrijwel algemeen bekend en aanbevolen begrip is. kan de vraag rijzen, of dit niet van het goede te veel is en of enige concentratie niet wenselijk zou kunnen zijn. TYAT DIT intussen een moeilijke zaak -L' is beseffen wij. Elke organisatie heeft haar geschiedenis en ook haar eigen sfeer. Maar wij willen er op wijzen, dat dit in meer organisaties, die de concentratie niettemin tot stand ge bracht hebben, een rol gespeeld heeft. Om twee groepen te noemen, die maatschappelijk niet zo heel ver van de onderwijzers en leraren verwijderd zijn. vermelden we de Christelijke Bond van Overheidspersoneel en de Christelijke Beambtenbond. Het grote verschil tussen deze organisaties en die van onderwij zers is, dat ze groepen omvatten, tussen welke de onderlinge afstand groter is dan bij de verschillende groepen onder wijzers en leraren het geval is. Toch is de eenheid van organisatie verkregen. Door groepsvorming binnen de organisatie heeft men de mogelijkheid geopend, dat elke groep het haar eigene kan bewaren en bespreken. Dat zou bij de mensen van het onderwijs ook mo gelijk moeten zijn. De kracht van één organisatie zou immers veel groter zyn dan die van de gescheidene. TAAN zou bij groepsvorming bewaard blijven de mogelijkheid, de bijzon dere punten van elke tak van onderwijs te behandelen. Maar gezamenlijk zou men kunnen staan voor de zaak van heel het Christelijk onderwijs. Dit is immers de goede trek, die de organisaties van on derwijzers en leraren trouwens gemak kelijk doen vergelijken met andere Christelijke vakorganisaties, namelijk dat zeker de belangen dergencn die bij het onderwijs betrokken zijn, be sproken en behartigd worden, maar dat toch het onderwijs als zodanig cn de eisen daarvan meer vooraan op het pro gram staan. Over dit onderwerp schrijven wij. om dat in De Christelijke Onderwijzer, het orgaan van de Unie van Christelijke Onderwijzers, van 2 dezer, in een con clusie aan het slot van enkele artikelen over de veelbesproken fusie van „Grote" en Unie door de secretaris van de Unie wordt gezegd, dat van deze fusie zeker geen sprake kan zijn als de eis wordt: de Unie moet in de „Grote" worden op genomen. De heer Fiegen méént: er moet één nieuwe, algemene organisatie in Christelijke onderwijzers komen. Als het zo staat, zou het, menen wij, juister zijn. als deze algemene organi satie dan ook werkelijk algemeen werd cn het gehele veld van het onder wijs zou bestrijken. Er valt, als we over de organisaties van de mensen van het onderwijs schrij ven, nog een bepaald punt te noemen. Dat doen we in een volgend artikel. NUCHTERE KLANKEN IN DE NEW YORK TIMES James Reston. de diplomatieke corres pondent van de New York Times, schrijft „Zeven jaar lang hebben de Russen ge poogd ons naar isolatie en inflatie te drijven. Nu ziet het er volgens deskun dige naar uit. dat zij ons met een glim lach tot ontwapening, deflatie, werk loosheid en depressie willen brengen. Vandaar dat het niet waarschijnlijk is. dat Amerika en zijn bondgenoten hun politiek zullen wijzigen". Van 'het "Westland naar Noord-Brabant De heer J. Slot, gemeente-ont vanger en hoofd van de centrale boekhouding te 's-Gravenzande, is benoemd tot burgemeester van Eethen (Land van Altena en Heusden, in N.Br.). Hij is lid van de A.R.P. en werd op 18 Juli '13 te Broek op Langendijk geboren Veel bewolking Tot morgenavond verwacht De Bilt: Zwaar bewolkt met plaatselijk, hoofdzakelijk in de Zuidelijke flhelft van het land, wat lichte ^^■kk&regen. Overwegend matige WV|"'ind uit Oostelijke richtingen. TuVt Vannacht nergens nachtvorst. V? Overigens weinig verandering W i» temperatuur. (Opgemaakt om 10 uur) ZON EN MAAN r: zon 5.55 tot 19.29 uur: meea 15.11 uur. Op 13 April N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1