per tijd mWl Voedew&s dedeabufc! Werd land van Tudormaatschappij terecht aan wethouder Vergeer verhuurd? Discussie liep dood bij afwezigheid van „beklaagde" Herman van der Horst werkt aan de nieuwe visserijfilm Eerste narcissen van het vrije vel tentoongesteld FLINKE KANTOORBEDIENDE STENO-TYPIST(E) NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 DINSDAG 24 MAART I9SJ Raad van Warmond De raadsvergadering: van Warmond heeft gisteravond een nogal bewogen slot ge had. Na de afhandeling van een niet-interessante agenda en een besloten vergade ring kwam het verhuren van het stuk land van de Tudormaatschappy ter sprake- Verscheidene raadsleden meenden dat verpachting van deze grond aan wethouder Vergeer geen juiste handelwijze is geweest. heer Vergeer, die zich niet kon verde digen. De heer Nijman trok zijn voorstel daarop in, maar verzocht wel dit punt op de volgende agenda te plaatsen Tot slot verklaarde de heer Wijers nog, tot andere gedachten te zijn gekomen na de mededeling, dat de heren Leenen zich hebben laten alkopen. Kleine zaken De raad besloot de afdeling Sassenheim van het Groene Kruis een subsidie van ƒ350 te verlenen De school met de Bij bel krijgt over 1951 een vergoeding voor een vakonderwyzeres lichamelijke oefe ning. Vlot kwam ook de subsidie aan St Matthias er door. terwijl het R K cen trum voor kraamhulp te Leiden ƒ1 per verpleegdag kreeg toegewezen Een deel van de woning, behorende tot Groot Lee- rust, werd van af 1 Januari j.l. verhuurd aan G. J. A. Slingerland voor 6,50 per Op verzoek van de niet-aanwezige wet houder Vergeer stelde de voorzitter het punt van verpachting van het 1800 roe grote stuk land naast Rhenania. waarop de Tudor-accufabriek zal verrijzen, aan het eind van de vergadering aan de 'orde. De directie van de Tudormaatschappij heeft op 3 Februari een onderhoud gehad met de burgemeester en de gemeente secretaris. De twee aanwezige Belgische directeuren en het Nederlands gedele geerd lid, de heer Stibbe, hebben in di onderhoud verklaard, dat de bouw var de fabriek een of twee jaar moet worde? uitgesteld Voor deze bespreking begon, had wet houder Vergeer de burgemeester ver zocht. de bestemming van het stuk grond, gereserveerd voor de bouw van de fabriek, ter sprake te brengen De direc tie machtigde toen de burgemeester, en die machtiging is later ook schriftelijk bevestigd, het land te verpachten tot 31 December van dit jaar en de opbrengst ten goede te doen komen aan het plaat selijk comité voor hulp aan de waters noodslachtoffers. Van dit onderhoud heeft de burge meester verslag uitgebracht in B. en W en de heer Vergeer gevraagd de pacht t« regelen. Deze verzocht het land zelf tc mogen pachten voor de som van ƒ250. Wanneer de opbrengst aan het eind van het jaar goed zou zijn, was de heer Ver geer bereid een redelijke toeslag op deze prijs te betalen. De burgemeester is hier mee accoord gegaan. Als eerste spreker voerde de heer Nij man over deze kwestie het woord. Hij legde er de nadruk op, dat ieder, die als gemachtigde voor een ander optreedt, extra goed moet opletten dat de exploita tie van de zaken, waarover hij is gemach tigd, ook goed is. Spreker meende, dat het op de weg van B. en W. had gelegen, die grond aan de vorige gebruiker aan te bieden, die er ƒ800 voor betaalde. Als die het perceel niet had willen hebben, kon altijd nog worden omgezien naar andere gegadigden. De heer Nüman sprak als zyn mening uit, dat de heer Vergeer misbruik heeft gemaakt van de voorkennis, die hij als wethouder van deze zaak had. om de grond „voor een zacht prysje in te pikken". Hij benadeelde daar mee andere gegadigden, alsmede het Rampenfonds. Privé-kwestie? Ook de heer Wijers was het allesbe halve met de gang van zaken eens. Hij zou ook hebben gedacht, dat men eerst naar de vorige gebruikers moest gaan. De nieuwe visserijfilm van Herman var der Horst, waarvan de naam nog niet be kend is, zal over enkele maanden in Den Haag in première gaan. Het werk is negentig procent gereed. De reis, die de cineast nu met de trawler Tzonne heeft gemaakt, heeft hem nog niet alle gew ste filmbeelden opgeleverd; vermoedelijk reisje misschien met de Tzonne nodig zijn. In de anderhalf jaar, dat Van der Horst m de film werkte, is er steeds wat tus sengekomen, waardoor voor de voltooiing de film altijd iets ontbrak. Eerst maakte hij 'n reis met de Claes Compaan, van het zeeroverstrio, dat inmiddels ir Duitsland is verkocht. Het schip sleepte Van der Horst en al zijn lampen de Barendszee. De ergste des illusie van die zee was voor Herman der Horst de waterspiegel als in plantsoenvijver. Bovendien wilde Claes bij ruw weer niet in beweging komen. Later is Van der Horst eens langs de Zuidzij gaan vragen, welk schip als de grootste slingerbak bekend stond. Som migen zeiden de Herman met de hoge moesten er van af en had- brug, andere de Tzonne. En schipper Cor den zelfs, by gemis van deze grond, een,van der Leek van de Tzonne zei ook, dat keer kon géan. Daarom zijn Herman en zijn assistent Hendrik de Vries, van Radio Holland meegekregen, aan boord van dit schip gestapt. De geluidsinstallatie een tape-recor der was het grootste succes van de hele reis. Heeft Van der Horst niet eens op een donkere avond een gekruid ge sprek van een schipper van een andere trawler opgenomen en na het „Overrrr!" dezelfde woorden van de Tzonne uitge zonden?Zulke ogen op de andere trawlers en de hele bemanning Tzonne buikpijn van het lachen. Er zijn heel wat moeilijkheden bij het filmen aan boord geweest. Waftneer Van der Horst iets zag gebeuren, veelal tien seconden te laat bij om het op zijn rol vast te leggen. Het kostte m en tijd om zoiets te herhalen, maa Tzonne-mannen hadden er graag iets Het vermenigvuldigingscyfer voor heffen van schoolgeld over het nie schoQljaar bleef op 2 gehandhaafd, dat de gemeente dan een behoorlijke goeding van het Rijk krijgt bij afschaf fing van het schoolgeld. De raad stond een begrotingswijzi ging toe in verband met het aan brengen van andere, bredere deuren in dc brandweergarage. Dit werk heeft ƒ700 gekost, maar de oude deuren worden gebruikt voor de bouw van een garage bü dc woning van Groot Leerust. Voor dit gebouw voteerde de raad 2500. De subsidie voor het Wit-Gele Kruis werd verhoogd met ƒ500, zodat deze eniging nu in totaal 1425 subsidie krygt. In de rondvraag zei de heer Nijman dat hij wel een mededeling van B en W had verwacht over de adoptie door War mond van de gemeente Dussen. De voor zitter vond dit echter geen gemeentelijke bestuursdaad. Op voorstel van de heer Van Elburg keurde de raad meteen maar een sub sidie van 1 783.71 goed inrichting, die bij de jongste storm schade heeft geleden. Er wordt een betonnen be schoeiing gemaakt. In besloten vergadering werd beraad slaagd over de benoeming van een tech nisch ambtenaar in tijdelijke dienst ter assistentie van de gemeente-architect. Na heropening verzocht de heer Wijers ambtenaar hoogstens voor de tijd v maanden aan te stellen. Dit stuitte by B. en W. niet op bezwaren. V1SSER11GOLF arbeider moeten ontslaan. Spreker kon zijn schip geducht niet onder woorden brengen, hoe een handelwijze zoals nu is gevolgd mogelijk is geweest. Iedere agrariër weet toch wel, dat 1800 roe land meer waard is dan ƒ250. ..Ik kan mensen, die mij hierover verwijten maken, geen bevredigend ant woord geven." verklaarde dit raadslid. De heer Van Rijn voegde hieraan toe, dat hij graag openbare verpachting had gezien. Maar de vorige gebruikers, de heren Leenen, hebben zich voor een be hoorlijke som door de Tudor laton af kopen. De voorzitter verklaarde, geen zin te hebben met een pas benoemde wethou der ruzie te maken. Hij betwijfelde het, of het land wel ƒ800 heeft opgebracht, doch de heer Nijman gaf de verzekering, dat dit hem persoonlijk door de heer Leenen was meegedeeld. De voorzitter bracht hiertegen in, dat de heer Vergeer over de pachtprijs overleg heeft gepleegd met de assistent van de rijkstuinbouw- consulent. Wethouder Dekker trachtte olie op de golven te gooien met de verklaring, het hier toch eigenlijk ging om privé-kwestie tussen de Tudor en de heer Vergeer. Hij vond het heel aannemelijk, dat de burgemeester in eigen kring naar een pachter heeft omgezien. „Dc Tudor heeft de burgemeester verzocht zUn belangen te behartigen," aldus de heer Nijman, „hij was dus eigenlijk beheerder. Iedere agrariër is afhankelijk van het weer. Bijbe talen na een goed jaar Is geen risico nemen, zoals iedere andere pachter wel moet doen. Ik stel voor, dat de raad zijn afkeuring uitspreekt over deze gang van zaken." De voorzitter raadde aannemen van het voorstel-Nijman sterk af. Hij vond dit unfair ten opzichte van de afwezige Toezegging van beroep De kerkeraad van de Herv. Gemeente heeft toezegging van beroep uitgebracht op ds mr C. Luiten te Mijnsherenland. LEIDERDORP R.C.L. krijgt bezoek van Belgische club Op 16 Mei hoopt de Leiderdorpse voet balvereniging R C L- de Belgische Zater dagmiddagclub Béliard Sporting Club uit Antwerpen te ontvangen. Het is de te- doeling, dat het gezelschap in het ge meentehuis door het gemeentebestuur officieel zal worden ontvangen. Op het programma staan onder meer een ex cursie naar een grote industrie in deze gemeente en een wedstrijd tussen RC.L en het bezoekende elftal. Excelsior doet zUn naam eer aan. De Chr. zangvereniging Excelsior heeft gisteravond haar jaarvergadering gehou den in Irene. Voorzitter M. A. de Koning heette in het bijzonder welkom de ere voorzitter, de heer G. Goedhart. Uit de jaarverslagen van secretaris en penning meester viel op te maken, dat Excelsior zijn naam eer aan doet. Het ledental be draagt 50 en de kas heeft een batig saldo. In de bestuursverkiezing werden voor zitter en bibliothecaris herkozen. Secre taris J. Baaima moest wegen vertrek be danken. In zijn plaats werd gekozen mej A. v. d. Beek. De vereniging zal in Juli een dagje uit gaan. deelde de voorzitter mee. De ere voorzitter drong er op aan dat de vereni ging zou deelnemen aan het concours van de ring van zangverenigingen. De familie Baaima zal een afscheidsavond worden aangeboden. De voorzitter dankte dirigent Boelee voor zijn leiding. Tot laat in de avond bleef men gezellig bijeen. Zang, muziek en voordrachten droegen niet weinig tot de gezelligheid bij. De HD 54 opgegeven De botter HD 54 (Oberon), die by Bloemendaal op het strand liep, ;s opge geven. Het scheepje zal in slopershanden vallen. Bij de stranding stootte de mast door de bodem, waardoor de boot erg lek werd. Stijging per afroep De kabeljauwen, die gisteren in ge ringe hoeveelheden aan de markt ver schenen, mochten zich in de felle belang stelling van de handel verheugen en de prijzen stegen bij iedere afroep zo'n f5 per regel, waardoor de zware knapen tenslotte op f70 belandden, na eerst f55 gegolden te hebben. Daling per afslag De haring deed het net andersom: naarmate de afslag vorderde, zakte er hoe langer hoe meer Silverpit door de bodem en natuurlijk waren de kleine Silverpitten, waarop nog steeas roeke loos jacht wordt gemaakt, het eerst de dupe De beste, uitgezochte partijtjes en de Noordharing hielden de eer nog enigszins op en noteerden regelmatig f 16 per kist. Schol wisselvallig De schol was gisteren uitermate gril lig, doordat de kwaliteiten erg uiteen liepen. Voor het grove en gestripte goed werd f 23 tot f 18 betaald maar de dichte kleintjes verdwenen zonder respijt ter vismeelfabriek. De tweeën zaten er tus sen in. Tong stabiel De tongprijs was tijdens de drukke Maandagmarkt op de grove slips na vrij stabiel. Er was vaak nauwelijks vol doende om de gretige kooplust te be vredigen en f 1-80 per kilo voor de nor male soorten met f 2.25 a f 2.10 voor de lappen was daarvan het gevolg. Makreel had het moeilijk De makreelprijs ging gebukt onder een te grote aanvoer, zodat de handel zich de weelde kon veroorloven, alleen de grove soorten uit te zoeken en er f 13 f 15 voor uit te tellen, terwijl het groot ste deel van de kleintjes met het be ruchte blauwe briefje werd belegd. Korte Herman Na een goede weekreis kwam dc Her man met f21.000 uit de bus. De Allan Water noteerde f 19.300 voor 10 dagen en en de Abraham deed f 16.200 voor 9 Vlos nummer drie Met de Vios als derde is het aantal trawlers voor vanmorgen gestegen tot drie; een uitzondering voor een „ge wone" Dinsdagmarkt. Er was veel makreel bij vanmorgen en de vangst opgaven zagen er als volgt uit; Tzonne 50 kisten schelvis en piepers, 800 makreel. 40 zwarte kool. 200 wijting, 200 Noordharing, 50 kabeljauw en gul en 10 varia; de Thorina met 160 schelvis, 60 kabeljauw en gul, 80 gestripte wijting. 10 dichte dito's. 440 makreel. 15 dive 25 radio en 330 „stijve" plus aan de 1300 makreel. 150 Noordharing Vios i 1 50 vai Blauwpüpjes op Nog onverwacht is de makreel losge komen en enkele schepen hebben zich in 80 dagen zelfs aardig vol weten te van gen met deze prachtige vis. De Vios en de Mary hadden al ruim 1200 kisten en gisteren stonden er al ruim 1300 kisten van 3 schepen in de hal; vandaag waren het er 2500, terwijl de Woensdagmarkt op ruim 2000 kisten kan rekenen van twee trawlers. Middenweek Voor morgen staat genoteerd de Mary (60 schelvis en piepers, 60 kabeljauw en gul, 25 wijting, 1200 makreel, 300 Noord- haring, 40 radio en 15 stokkebit en 10 tarbot en schol. Het schip kwam Maan dagnacht al binnenlopen om zeker te zyn van een losbeurs aan de middenweekse markt. Verder worden verwacht de KW 85. 76 en de Sch 7. Winch-vertraging De Eli heeft Zondagavond een ernstig mankement aan de winch gekregen en het leek er eerst op, dat de reis afge broken moest worden. Maar de beman ning liet zich niet kennen en repareerde de zaak op zee en zette de visserij voort. Inmiddels is de trawl al een keer met de hand binnengehaald een k'uts van drie uren, die gelukkig het stille weer KATWIJK Goede resultaten bij V.V.-examen In de Unizaal te Katwijk aan Zee wa rn gistermiddag ruim 300 leerlingen van de Katwijkse scholen bijeen, die vorige eek slaagden voor het veilig verkeers- icamen. De voorzitter van de afdeling, de heer J. Volbeda, feliciteerde de jon gelui en verklaarde, dat er meer geslaag den zijn dan vorig jaar. De burgemeester, mr W. J. Woldringh m der Hoop, bracht dank aan de leider in de examens, de heer R. P. Brouwer, in de onderwijzers en de helpers. Alle leerlingen van de Geref. school te Kat wijk aan den Rijn en van de opleidings klas van de Groen van Prinstererschool zijn geslaagd. De jongelui, die nu zijn geslaagd, kun nen de veiligheid op straat nog vergroten door hun broertjes en zusjes in de ge heimen van veilig verkeer in te leiden. Spreker ging daarna over tot uitreiking van de diploma's. Behalve het diploma kregen 37 kinderen, die een tien behaal den. ook nog een fraai potlood. De heer P. Edzes uit Alkmaar vertoonde hierna een verkeersfilm. In het jeugdhuis werd gisteravond propaganda-bijeen komst voor ouderen gehouden. Ook hier draaide de heer Edzes deze film. Hij sprak tevens propagandistisch woord. KATWIJK AAN DEN RIJN Damclub K.D.C. Uitslagen van onderlinge wedstrijden van de damclub K.D.C. Negende ronde: A. A. VooysP. Duijvenbode 11, G. KoelewijnJac. Koelewijn 02, J HouwerJac. Freke 0—2, Jac. HeemskerkH Durieux 2—0, C. van KlaverenH. Spierenburg 20, Arn. van BeelenAb van Beelen 02, H. J. KoelewijnJ. Houwer 2—0. Tiende ronde: F. SpierenburgJac. Heemskerk 11, P, van DuijvenbodeG. Koelewijn 20. Overige partijen uitgesteld. Uitslag uitgest. partij achtste ronde: Ab van Beelen—C van Klaveren 0-2. KATWIJK AAN ZEE Jaarvergadering Oranje vereniging In Casa Cara werd gisteravond de jaar vergadering gehouden van de Oranje vereniging. Voorzitter mr J. van der Plas legde er in zijn openingswoord de nadruk op, dat er veel helpers moeten zijn om een feest te doen slagen. Hy wekte op tot groter belangstelling. Deze winter is niets gekomen van het organiseren Oranje-avonden, maar de vereniging zal ernstig pogen de traditie in ere te herstellen. Spreker dankte de Uni en Quick Boys, die beide zo prachtig aan het slagen van de feesten hebben mede gewerkt. De vereniging heeft- een klein batig i" had. Oorspronkelijk zou het schip maar morgen markten met zyn 20 diversen, 20 dichte wijting, 50 kabeljauw gul en 200 stijve kabeljauws, maar de zaak weer gezond is, wordt het wel Donderdag of Vrijdag, zo deelde de rederij ons mee. Strubbeling over lossing De KW 85, die Maandagochtend zou lossen, maar niet eerder dan in de tweede beurt aan bod kon komen, zou het varkentje wel eens met eigen men- wassen, om toch nog in die eerste beurt terecht te kunnen. Dat „namen" de lossers evenwel niet en de hele los sing werd enige tijd stopgezet om geval te bespreken. Na tussenkomst redersvereniging en vakbond werd de zaak in het reine gebracht en het schip kwam vanmorgen in de eerste beurt lossing in aanmerking. saldo. Het bestuur merkte naar aanlei ding hiervan op dat nog veel inwoners lid kunnen worden. Dan zullen de finan- ën goed gedijen. Aftredend waren de bestuursleden A. an der Plas, A. Pronk, A. van den Oever 1 C. Kwakernaak. In hun plaats werden gekozen de heren C. den Duik A.zn, J. Henseveld, Kr. Haasnoot en W. van Rijn. De voorzitter dankte de aftredende be stuursleden, in het bijzonder de heren Pronk en Van den Oever, die resp. 22 en 21 jaar bestuurslid zyn geweest. In de kascommissie werden benoemd de heren KI. Hoek en D. M. Parlevliet. De feesten voor dit jaar werden bespro ken. Gedacht wordt aan een kinder optocht, touwtrekken en een ronde van Katwijk. Verder staan een voetbalwed strijd en vuurwerk op het verlanglijstje. De heer J. Henseveld vertoonde een paar films, over de watersnood en over de reis van de Prins naar Zuid-Amerika Mededeling De heer J Tuurenhout, Van Speijk- straat alhier, deelde ons mee, dat hij de jaarvergadering van de J, V. Johan Bogerman niet heeft gesproken de centrale kerkeraad, noch name wykkerkeraad. De verslaggever moet een vergissing hebben begaan. Hoog en laag water Woensdag 25 Maart: hoog water 23.55 en 12.36, laag water 7.37 en 20.31 uur. LISSE Chr. houtbewerkers bijeen Onder leiding van de heer C. Spaar garen heeft de afdeling van de Chr. hou! bewerkersbond in de Hervormde kleu terschool haar jaarvergadering gehouden. Het ledental van de afdeling steeds groeiend. De penningmeester kon meedelen, dat. een saldo van ruim 120 aanwezig is. Het hoofdbestuurslid de heer H. Bloeme hield een kernachtige rede onder de titel „Hoe kom ik aan een uitzet?" Deze vraag is van belang wanneer we strijden voor een goede bestaansmoge lijkheid om te kunnen bouwen aan onze toekomst. De gedachte werd principieel uitgewerkt. De voordrachtskunstenaar J. B. Oos- terwelder droeg na de pauze de gehoorzaal van de keizer", een stuk met kostelijke humor en wijze trekjes. Namens de andere afgevaardigden en de Chr. besturenbond feliciteerde de heer d. Linden. De heer J. Spaargaren luisterde de avond op met solozang. NOORDWI1K Kerkelijke verkiezing Tot ouderling bij de Geref. Kerk Noordwijk Binnen werden gekozen J. P. Passchier en N. G. de Vente, tot diaken de heer J. P. Meyers. Vergadering A.R. vrouwen Morgenavond vindt de tweede vergade ring plaats van de A.R. Vrouwenkring. A.R. Kiesvereniging Hedenavond vergadert de A.R. Kies vereniging in het Verenigingsgebouw. Aan de orde is de candidaatstelling voor de gemeenteraadsverkiezingen. Filmavond Woensdagavond draait in Casino onder auspiciën van de Hervormde Jeugdraad film voor personen van 1418 jaar, n.l. „Tom Brown's kostschooljaren' Tramontsporing Doordat een wagen uit de rails liep op de Nieuwe Zeeweg, kwam de tram ur tot ontsporing. Er ontstond kortsluiting en brand Tot 1 uur werd "el Ho Hionof r,. Spreekbeurt Voor de Geref. bond alhier morgenavond half 8 dr Bout van De wekelijkse keuring in Haailem Gistermorgen hebben de bollenkwekers het narcissenseizoen op bescheii wijze staan inluiden. Want daar prijkte het eerste vaasje met narciss en bloemen van 't vrije veld: de gr. kr. Early Light van Warnaar en C Sassenheim. Deze vroegbloeiende nieuweling kreeg prompt een getuig schrift van verdienste. Kleur: chromaatgeel dekblad met fris afstekend oranje cup. Narcissen waren er verder nog van Gebrs Doornbosch, Sassenheim, die de goede gele trompet Golden Advance ex. poseerden, terwijl Gouverneur Sc Co, Sassenheim. de hier al meermalen ge noemde grote trompet Mengelberg en de fraai gevormde bicolor Straight voor het voetlicht bracht. C. A. v. d. Wereld, R'veen, toonde zijn grote paradepaard: de uitstekende bicolor Van der Wereld's Fa- In de tulpensector was L. van Staal duinen, 's-Gravenzande, weer present met een grote collectie dubbele tulpen, die we vorige week reeds hebben besproken. P. Dames, Lisse, toonde de aardige dubbele rode Blc-emendaal en Firecrown, de witte Engelenburcht en Mercato, diep-rood met goudgele rand. De laatste maakte eer goede indruk. Ant. Nijssen Zn, Sant poort, brachten Laetere, de dubbele sport, uit de bekende triumphtulp Elmus. Een béste tulp! Ruigrok's Broeiproevenbedrijf was present met de schitterende dubbele NOORDWIJKERHOUT Brand aan Leeweg Gisteravond om half 7 geraakten twee rietschelven van de heer J. v. d. Slop aan de Leeweg in brand. De heer Van der Slop kwam net van zyn land. De brandweer was spoedig ter plaatse en bestreed de vlammen met drie stralen, waardoor de vlakbij staande schuur, waarin gereedschap was geborgen, kon worden behouden. De burgemeester was op het terrein van de brand aanwezig. C.H. en A.R. op één lijst In een gecombineerde bestuursverga dering van de C.H. en A.R. kiesvereni gingen, die gisteravond in de Gemeente woning werd gehouden, is besloten bij de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen met een gezamenlijke lyst uit te komen. Daarop zal nummer één een C.H. candidaat zijn, nummer twee een A.R. candidaat, enzovoort. Met emeritaat Per 1 Mei is aan ds H. van Wessel, Hervormd predikant te Rotterdam, we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, emeritaat verleend. Van 1912 tot 1916 heeft hij de Hervormde Gemeente alhier gediend. Burgerlijke Stand GEBOREN: Theodora C. M. d. van M. J. TetterooKoster; Johannes G. A. F. z. van G. J. WijnandsGeerlings; Jacobus C. z. v. Jacobus C. MeeldijkVellekoop; Petronella J. J. d. van C. J. Clemens van der Laan. SASSENHEIM Arjos In het Jeugdhuis aan de Julianalaan Christen-vrouwenbond De afdeling van de Ned. Christen- rouwenbond vergadert morgenavond 8 ur eveneens in het Jeugdhuis. Ds G. van Veldhuyzen van Rotterdam heeft aLs on derwerp: „Een wandeling langs de af- Orange Triumph. United Europe is zacht-rode, geel-gerande tulp van H.f Zwetsloot Zn, Sassenheim, die opvg door de fijne kleur, maar' waarvan A bloem niet aan de grote kant is. Vanj; afd. Harenkarspel van Bloembollenculty, was er een vaas met Rose Copland. overschot van de tegenvallende watery op Flora? De vurig-gekleurde Red Emp ror (Mad. Lefeber) van Jac. Prins fe Anna Paulowna, is en blijft een schiljt rende tuintulp. J. v. d. Linden &n Zn, Hillegom, slok deze keuring met een paar vazen b» Anemone de Caen. RIJNSBURG Ouderavond Chr. kleuterschool In de Kleine Kerk wordt morgen hg acht de ouderavond van de Chr. kleutj school gehouden. Toegangsbewijzen kp nen gratis aan de school worden verlq gen. Leerlingen uit de hoogste klas da voor de pauze een paar spelletjes. Da na spreekt mej. J. van Kuypers f- Maarssen over Angst. Loon- en prijspolitiek In het bestuurshuis van Spinf spreekt morgenavond 8 uur de hi. Hazebosch van de Chr. besturenbej over de loon- en prijspolitiek. N.Z.H.-schaaknicuws 1 Gisteravond werd de tweede ronde l speeld van de afvalwedstrijd. Dat de stn- gelijk opgaat bewijst het grote aam afgebroken partijen. Slechts één we uitgesteld, namelijk die tussen D. Tijsti manG. Kromhout 1—0. A. Ravensbt genH.'Binnendijk x—x, L. J. Goudriai R. Tijsterman xx, M. J. Goudriaai Joh. Schoneveld uitgesteld; A. Hensins P. Ph. Ober x—x. D. v. d. Vijver- Vletter xx, P. BrandsmaJ. W. StigJ x—x. v. Tongeren—A. v. d. Eykel xn Van de bordenwedstrijd werden de v< gende partijen gespeeld: J. v. Itersonr D. v. d. Vijver 0—1, H. Kwestroo—l Kromhout 01, H. v. d. WestenA. I d. Eykel 1—0, H. TijstermanW. v. B mond 10, Jac. NoortJ. P. Kwestn 10, W. de KluiVerG. v. Egmond 1-1 VOORHOUT Meisjes naar Middelbands Gistermorgen vertrokken, onder leidi^ van de maatschappelijke werkster, nat Middelharnis mevrouw Hermans-Jansd Toos Nijssen, Cili Noordermeer, Ann Veenhof, Rie Bierman O.dr, Rie Spiere burg en Riet v. d. Lans H.dr. Zij gal huizen schoonmaken. Over enkele wek» zal nog zo'n groep vertrekken. Vergeet mij niet In de Chr. school wordt Donderdag hf acht de jaarlijkse clubavond gehouói de Hervormde kleine-meisjesverei| ging Vergeet mij niet. VOORSCHOTEN Geref. mannenvcrenlging De Geref. mannenvereniging Dr Kuijper zal niet op 25 Maart vergaden op 8 April. Th. Ravensbergen hoc een inleiding te houden over Ki Barth. Een extra broek maakt een jongenspak dubbel duurzaam! 3-delig jongenspak, (een pak met extra korte broek is de ideale oplossing voor knapen die wat aan kunnen! IJzersterke kwaliteit. Voor leeftijd van 6 jaar slechts 39.75 Geringe stijging per maat. Jongensafdeling Zie ook onze afdelingen Dames- en Meisjeskleding HOOCSTRAAT 1-2 LEIDEN GEVRAAGD OP BLOEMBOLLEN-EXPORT-KANTOOR te Sassenheim, voor assistentie van de boekhouder. Kenni6 van de Engelse taal vereist. Bekendheid met het vak en spoedige indiensttreding gewenst. Leeftijd 2025 jaar. Brieven onder no. 8599, bureau van dit blad. GEVRAAGD EEN GEROUTINEERDE ADVERTEREN - VERKOPEN I Als U de hele was nog zelf doet, bent U meer dan 'n dag per week wasvrouw. Dan kunt U twee maanden per jaar niet met Uw kinderen bezig zijn, of andere prettige dingen doen. Dan houdt U de natte wasnarigheid om U heen. Dan houdt U de moe heid in Uw rug. Honderdduizenden voorzich tige en zuinige families ken nen die narigheden niet. Zij doen de was de deur uit. Week na week genieten zij er van dat hun wasgoed stralend helder thuis komt. Zij weten reeds uit ervaring hoe veilig en goed de Neder landse wasserijen werken. Zó profiteren zij van de enor me technische vooruitgang! Ook voor U is het mogelijk de was de deur uit te doen. Wie zei iets van „zelf verdienen???" De grote was van een gezin van vier personen weegt niet meer dan 6 kilo (11 weet wel. zo'n grote teil vol als U thuis wast). En voor het bedrag, dat U nu aan machinekosten. wasmiddelen, zeep. gas en electra uitgeeft, kunt U de was de deur uit doen. Laat het U door de wasserij maar voorrekenen. .MNSy-Ua,. *fOE RL*0 Als U èlles rekent, is hei beier en voordeliger dan ihuiswassenl De vooruitstrevende v voorlichting, rijn herkenbaar tan de blauw-witte stroken „Doe do was da deur ultl" op hun outo'i. I S.W V. Schoolstraat 43, Voorbuig.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6