JMeutae gtihsd)e (iToumiil Alleen de weg van het Evangelie Zapotocky gekozen als opvolger van de overleden Gottwald Bestuurssysteem van Praag naar het voorbeeld van Moskou Britten en Zuid-Slaven nu schouder aan schouder Wist U Men verwaarloze de ouderavonden niet MAANDAG 23 MAART 1953 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Redactie Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.- per kwartaal; 12 per maand: f 0 47 per week ADVERTENT1ËN: 0.18 per millimeter (By contract belangrijke korting) Directie: F. DIEMEB CHRISTELUR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stanlcastlclj It ghfölfoftt mga hert (a tcgjjenspctt" Drie en dertigste jaargang No 9692 Geruchten over vredes-oflensieven kleine landen nieuwe hoop gewekt, dat het klimaat gunstig is voor overleg tus sen Oost en West Radio-Moskou is Zaterdag zelfs zover gegaan, dat de Verenigde Staten en Engeland een aandeel kregen in de zege van de tweede wereldoorlog „als bewijs, ANTONIN ZAPOTOCKY werd door de Nationale Vergadering te fte'l^^ïïetofm'n^eltow kumen Praag gekozen als nieuwe president van de Tsjechoslowaakse bestaan en samen kunnen werken." republiek Hij volgt hiermee Klement Gottwald ap De verkiezing ge- j TO? schiedde met algemene stemmen en de plechtigheid nam slechts een gezegd, na zijn geestdriftige ontvangst kwartier in beslag. De eerste officiële daad van Zapotocky was de be noeming van de Slowaak Vilem Siroky tot zijn opvolger als premier. Antonin Nevotny, een protégé van Moskou, wordt secretaris-generaal der communistische partij, maar hij blijft tevens vice-premier. Derhalve duidt een en ander er op, dat het Russische voorbeeld te Praag wordt gevolgd, dus de leiding der staatszaken min of 'meer wordt onttrokken aan de directe controle, voordien door de communistische partij uitge oefend. Zapotocky is 68 jaar oud. Aan de verslagen van Reuter en A P ontlenen wij nog het volgende: Na Zapotocky's verkiezing werd het Tsjechische en het Russische volkslied gespeeld. De nieuwe president legde on- middelijk de eed af en begaf zich naar het presidentiële verblijf in het Hradsjin, waar hij gefeliciteerd werd door het Corps Diplomatique. De vlag werd in top gehesen. Van het balcon van het presidentiële paleis dankte Zapotocky Zaterdagavond de Tsjechen voor het vertrouwen, dat men hem had geschonken. Hij beloofde, nooit te zullen vergeten, dat hij uit de werkende klasse afkomstig is. Ook zou hij niet uit het oog verliezen het doel van wijlen Gottwald: de republiek „tot een paradijs" te maken. Siroky. die tot Februari j.l. fungeerde als opvolger van de ter dood gebrachte minister Clement is (Buitenlandse Zaken) werd in 1902 in Slowakije geboren als zoon van een spoorwegarbeider. Na het accoord van München begaf hij zich via Parijs naar Moskou. In 1944 keerde hij heimelijk naar Slowakije terug, waar hij verzetsgroepen organiseerde. Hij werd gearresteerd, maar wist te ontsnappen siroky is de tweede Slowaak. ciie minis ter-president van Tsjechoslowakije wordt. De eerste was dr Hodza, die aan het. be wind was ten tijde van de conferentie van München Samenwerking mét het Westen Radio-Praag zond Zaterdagavond een toneelstuk uit, getiteld: „De strijders uit de oude tijd"; dit was van de hand van Zapotocky. Het stuk had als thema het werk van de socialistische „onder grondse" in de Tsjechische provincies van het Oostenrijks-Hongaarse keizerrijk. Wij wijzen er op, dat Gottwald. die op 14 Maart j.L overleed, evenals Stalin de teugels van party en staat strak in han den hield. De nieuwe regering schijnt inderdaad het evenbeeld te zijn van de nieuwe organisatie in de Sowjet-Unie, waar immers Stalins opvolger. Malenkof, afstand heeft gedaan van zijn functie in het secretariaat van de partij. De uit- Koningin vandaag in Zeeuws rampgebied Gesprek met nabestaanden van slachtoffers Vanmorgen tegen 10 uur is de Koningin per trein aangekomen by de wachtpost No. 20 te Rilland-Bath op Zuid-Beveland. Daar werd zij verwelkomd door de com missaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot. Daarna begaf Hare Majesteit zich het begin van de nooddijk over de de weg". Zij bezichtigde de werkzaam heden en liet zich op de hoogte stellen van het herstel. Samen met de commissaris der Ko ningin en de waarnemend burgemeester van Rilland Bath, de heer D. Butyn, be gaf de Koningin zich naar de moeder de by de ramp om het leven gekomen burgemeester, J. A. de Goffau. Met haar heeft de Koningin zich enige tyd onder houden. Daarna vertrok het gezelschap per auto in de richting Kruiningen. Op het kruispunt Zanddyk—Ryksweg te Kruiningen onderhield Hare Majesteit zich geruime tyd met nabestaanden var. slachtoffers Dit was ook in de buurt schap Oostdyk gebeurd. Om ongeveer half twaalf vertrok HM. naar Noord- Beveland.. Mao Tse Toeng spoedig naar Moskou? Volgens de correspondent te Tokio var de „Sunday Times" zou de leider var de communistisch-Chinese regering, Mao Tse-Toeng, binnenkort een bezoek aan Moskou brengen voor militaire en econo mische besprekingen met Malenkof. Het bezoek zou zyn geregeld door de Chinese premier Tsjoe-En-Lai, toen hy Stalins by zetting bezocht. De Perzisohe minister-president, dr Mossadeq. is op de Perzische Nieuwjaars dag (21 Maart), in tegenstelling met de gewoonte, de sjah geen geluk gaan wensen. het democratische Engeland? Narriman zou weer gaan trouwen Statuut voor de Soedan werd getekend 4 Ex-koningin Narriman van Egypte laüog van Zapotocky dat Tsjechoslowa kr„e van d<, EEVptlsche legatie te Earn koe op zyn program heeft staan „het vor-J toestemming naar Cairo te vertrekken, dedigen van de vrede en het samenwer-Narriman is gisteren met een vliegtuig ken met alle landen wordt in verband i TnH;a" i,-,, gebracht met soortgelyke uitspraken van j "^'r J»*? haar land l^ugge- Malenkof. Volgens A P. vraagt het „corpsmoeder en diplomatique" te Moskou zich met enig1 f.?. optimisme af. of de regering Malenkof Waarseb"o.iik zal *n ngar Ts amiet'scho- sommige kwesties geen wet J.an Fa;"oek scheiden. Zy wil de positieve tekenen van bereidheid tot; voogdy van haar zoontje van 14 maan- imenwerking met het Westen toont °en koning Foead II. trachten te ver- Deze Russische „bereidheid" zou moe- krijger., maar deze kwestie zal men nog n blijken uit: 1 de redevoeringen vanenige tyd laten rusten, zo verluidt te Malenkof. Molotof en Beria, tijdens de Cairo. begrafenis van Stalin. 2. Het voorstel van i De Egyptische premier Naguib ver- Tsjoeikóf om met de Britten in Berliln i trok uit Cairo voor 'n reis van zes da- een conferentie te houden over een beter gen door Opper-Egypte. In een toespraak toezicht op het luchtverkeer, terwyl de; tot duizenden boeren te Esna aan de Nijl Russische nota bepaald gematigd van verklaarde hij: Als de Britten niet uit toon was 3 De Russische offerte om de eigen wil vertrekken, zullen wy hen Britse regering te helpen by haar do- daartoe dwingen. Wy zijner voor ge- gingen om iets te doen ten behoeve derreed - Wat de Soedan betreft, de Britse .ritse onderdanen, die zich in handeng0uvemeur-generaal Sir Robert Howe an de Noordkoreanen bevinden Tegen- j heeft thans het statuut betreffende zelf- - deze optimisten staan de andere voor de Soedan getekend. De hoop. dat het in de n toekomst onder 11 j Britse minister van Staat. Selwyn Lloyd. ïajoor Salah Sallin, afgezant van de Het statuut voorziet o.m. in verkie- j zing door de Soedanezen van een eigen j parlement na een tussenperiode Wishnsky 1 Volgens verscheidene Egyptische bla. De hierboven gesignaleerde uitlating den heeft Narrimans moeder verklaard, in Zapotocky wordt nu geconfronteerd dat haar dochter met een Egyptenaar zal met woorden van Malenkof. Intussen i trouwen als zij gescheiden is. Faroek scheiding hebben toegestemd op voorwaarde, dat hij het zoontje mag hou. den Beweerd wordt verder, dat Narri- moeder haar dochter heeft aange raden daarop in te gaan. „teneinde altijd van Faroek af te zyn". De bladen melden voorts, dat de Egyp tische autoriteiten Narriman hebben toe gestaan naar Egypte terug te keren, mits zij het leven van een normale burgeres wil leiden, zonder byzondere voorrechten, t niet het betreffende Reutertele- gram. welk „bedragje" aan alimentatie Faroek zal moeten opbrengen, mocht de scheiding door partijen geregeld worden) wachten de Ver. Naties te New York spanning af of Wisjinsky, die voor de buzetting van Stalin als minister van Buitenlandse Zaken naar Moskou ging en als permanent Sowjet-afgevaardigde naar de V.N. terugkomt, nieuwe richtlijnen meebrengt. Hy heeft zich Zaterdag te Cherbourg ingescheept op de „Queen Mary". De „vredesbetuigingen" van Malenkof en president Eisenhower hebben onder de Twee auto's vernield Zes personen aan de dood ontsnapt Jongen aangereden door A'damse motorpolitie Drie personen kwamen wonder boven wonder ongedeerd tevoorschyn uit het wrak van een kleine personenwagen, die zich Zaterdagmiddag op de rijksweg tus- Amsterdam en Leiden letterlyk op vouwde onder een zware melkwagen. De inzittenden, een echtpaar met kind uit Amsterdam, liepen slechts onbeduidende glaswondjes op. Het ongeluk gebeurde op een viaduct op de scheiding van Abbenes en Nieuw- Vennep. De bestuurder van een kleine Renault week onverwacht naar links uit zijn wagen, een huurauto, werd ge grepen door een melkwagen. Wat tot stil- tand kwam tussen melkwagen en viaduct leuning was een ruïne. Het kostte veel moeite de inzittenden te bevrijden. Ook de vicaris-generaal van Vaticaan stad, mgr P. C. van Lierde, is Zaterdag de dood ontsnapt. Op weg van Brus. naar Nijmegen, is hy by Breda met zijn auto geslipt. De wagen reed in volle vaart tegen de zymuur van een huis en werd geheel vernield. Alle drie inzitten den bleven ongedeerd, 's Avonds hield mgr Van Lierde in Nijmegen een lezing publiek, waaronder zich minis ter Beel bevond. Op de Amstelveenseweg te Amsterdam gistermiddag de 10-jarige Van V. uit de Tweede Schinkelstraat aangereden door een motorfiets van de verkeerspolitie De jongen, die onverhoeds was overge stoken, kreeg een bloedende hoofdwond. De 77-jarige gepensionneerde gemeente werkman P. wonende aan de Kerkweg te Maasland, is langs de weg in een sloot geraakt en verdronken. De 66-jarige weduwnaar A. M. te Eind hoven is Zaterdagavond bij het over steken van de Geldropseweg aldaar door een auto aangereden en "s nachts over- Turkse president barst in snikken uit Na de droevige berichten uit rampgebied Op zyn tocht door het verwoeste ge bied van Turkye, dat de vorige week door een buitengewoon hevige aard beving werd getroffen, barstte de Turk se president in snikken uit. toen leden van een reddingsbrigade hem vertelden dat zij in een koffiehuis de verkoolde stoffelykc resten hadden gevonden 60 mannen, die waren samengekomen om de dingen van de dag te bespreken, zoals hun gewoonte was. Een Nederlands en een Frans militair elftal zouden dezer dagen vol gens AP, in Ankara een wedstryd spe len, waarvan de opbrengst geheel ten goede zou komen aan de slachtoffers van de aardbeving. Als teken van de nationale rouw werd aanvankelyk een dansverbod afgekon digd. doch dit werd Zaterdagavond op grote schaal opgeheven om het vermaak te doen bijdragen tot leniging va nood. Poolse straaljager naar Polen terug De Poolse straaljager, die 5 Maart op Born holm landde, is gisteren aan boord van het Poolse motorschip „Dunajec" geladen. Het schip is uit Kopenhagen Polen vertrokken. Afschuwelijk ongeluk op het i aarbeursterrein Op het jaarbeursterrein aan de Croese- laan te Utrecht is Zaterdagmiddag een dodelijk ongeluk gebeurd. De 35-jarige technisch opzichter W- Botterman uit Utrecht raakte by het bekijken van een betonmynmachine, waarmee gedemon streerd werd, met het hoofd bekneld tus- het chassis en een bewegende gren del. Hij was op slag dood. Na het vertrek van Tito PolitikaTwee landen met verschillende systemen kunnen in vrede met elkaar leven MAARSCHALK TITO, de president van Zuid-Slavië, is met zijn gevolg uit Londen vertrokken. Hij stapte aan de landingssteiger bij het parle mentsgebouw in een sloep en voer naar zijn schip de „Galeb", dat bij Greenwich in de Theems voor anker lag. Ook bij zijn vertrek waren strenge veiligheidsmaatregelen getroffen. Op hartelijke wijze werd af scheid genomen van de ministers Churchill en Eden. Tito inspecteerde nog de erewacht der marine en het laatste wat de maarschalk van minister Eden gewaar werd was.... het wuiven met een hoge hoed! Tito zal tot voorby Malta worden be- twee landen met verschillende systemen geleid door schepen van de Britse vloot. Hij neemt met zich mee twee prachtige jachthonden, die hem bij de jacht, een van zyn meest geliefde sporten, zullen vergezellen. Uit de verklaringen van Tito blijkt, dat hij zeer onder de indruk was van de Britse hartelykheid en hij is er van overtuigd, dat de samenwerking tussen Zuld-Slavië en Engeland zal by- dragen tot handhaven van de vrede. Hy sprak de hoop uit, minister Eden nog eens spoedig in Zuid-Slavië te ontmoeten. Later heeft Tito, op weg naar huis. telegrammen gestuurd aan Churchill en aan koningin Elizabeth. In het telegram aan Churchill zei het Zuidslavische staatshoofd: „Wij zullen schouder aan schouder staan bij het verdedigen van de vrede. Het Belgradose blad „Politika" schreef, dat Tito's bezoek aan Londen bewezen heeft dat hetgeen Moskou tot nu toe heeft verkondigd, maar nooit in de praktijk gebracht, namelyk dat Het is bijna ongelofelijk, maar uit deze ravage kwamen drie mensen gekropen, die slechts enkele onbeduidende glaswondjes hadden opgelopen. Het ongeluk gebeurde Zaterdagmiddag op de rijksweg tussen Amsterdam en Leiden bij het viaduct over de Lisserweg, op de scheiding van Abbenes en Nieuw-Vennep. vrede met elkaar kunnen le' rkelykt kan worden, n een hoofdartikel in het ZuidBlavi- sche blad Borba wordt verklaard, dat de Zuidslavische buitenlandse politiek d< laatste jaren in Engeland een hoogte punt vond. De Londenaren bleken niet zo „koud" te zyn, als de Zuidsla' andere buitenlanders wel denken. (Men zie 't Verklaarde Uitzicht 68-jarige president Gott wald van Tsjechoslowakije, de eerste communistische presi dent van het land, is de vorige week te Praag bijgezet in het Mausoleum der Helden, waar hij thans naast zijn grote voor ganger Masaryk rust. Met strakke gezichten kijken de toe- gestroomden naar de affuit, waarop Gottwald naar z'n laat ste rustplaats wordt gereden. Predikantenechtpaar door gasverstikking omgekomen Tragisch verscheiden van ds L. J. Wesseldijk te Zeist Ds L. J. Wesseldijk. emen us-predikant van de Ned. Herv. Kerk te Zeist. 83 jaar oud. en zyn 80-jarige echtgenote zijn Zaterdagmiddag in hun woning aan het Bethaniënplein te Zeist door gasverstik king om het leven gekomen. Hun zoon trof hen levenloos aan. Het gasstel in de keuken brandde en gas stroomde door een scheur in de slang. Ds Wesseldijk was emeritus sind6 1936 Van 1896 af diende hij de gemeente Sohraard, Rijnzaterwoude, Cheribon, Aim'boina (1922 terug in Nederland) Wan- neperveen, Opwierde en Willemsoord. Generaal Van Fleet constateert Toch munitietekort op Korea („nationaal schandaal") Er brak zelfs een moment aan. dat de kanonniers het schieten dienden te staken beginnen, beschikt het achtste Amerikaanse leger dan over voldoende munitie om aan de massale aanval het hoofd te bieden? Ziehier een vraag, die de V.N. en de gehele Westelijke wereld uitermate moet interesseren. Generaal Van Fleet, gewezen commandant van het Amerikaanse achtste leger in Korea, heeft namelijk verklaard, dat hij op zeker ogenblik de ka nonniers moest bevelen het schieten te staken omdat de voorraden munitie uitgeput raakten. In Mei 1951 waren de opslagplaatsen van de artillerie in Korea leeg, zo zei hij. Ook daarna was er steeds een kritiek tekort aan munitie blijven bestaan. Naar de generaal vernomen had, was de toestand echter na zijn vertrek uit Korea (vorige maand)- beter geworden. Opdat 'het publiek de gehele geschie-1 leger door politiek en diplomatie werd denis zou weten, heef', de Amerikaanse voorgeschreven en niet door militaire Senaatscommissie voor de strijdkrach- eisen. deel van he: getuigenis van Van „ij gal toe dal er looien waren ge- maakt, maar deze waren een gevolg van het feit dat er „een oorlog in vredestyd" Fleet, dat hy deze maand missie heeft afgelegd, pepubliceerd. De generaal zei ook. da; hij het met zijn superieuren niet eens was over de hoeveelheid munitie die moest worden verschoten en gewaagde van een „natio naal schandaal". Generaal Collins, de stafchef voor het leger, verklaarde echter voor de commis sie. dat er, voor het volgen van de hui dige tactiek, genoeg munitie in Korea was om de beperkte taak van het leger uit te voeren. Hij zei dat de taak van het DAT de Zwitserse houten noodkerk, die na de bevryding heeft dienst gedaan voor de Ned. Herv. gemeente van Ochten (Betuwe) thans in gebruik is genomen als buurtgebouw te Deventer DAT een schaap en vyf lammeren van de landbouwer S B. te Beuningen by Nymegen door een onbekend dier zyn doodgebeten. DAT de zeven Brabantse K V P -leden van de Tweede Kamer Donderdag het getroffen gebied van West-Brabant be zoeken. DAT de Zuidpler te IJmuiden, in te genstelling tot wat eerder gemeld is, nog niet voor het publiek wordt opengesteld. DAT de burgemeester van R'dam. mr G. C van Walsum. Zaterdag van zyn be zoek aan Bremen en Hambrug in de Maasstad is teruggekeerd. DAT de commissaris der Koningin in Overijssel Zaterdag Urk bezocht om de vissers dank te betuigen voor hun hulp bij de watersnoodramp en aan de beide vissersveranigingen een herinnerings medaille toezegde. DAT het jaarverslag 1952 van de Kath. Ver. van Werkgevers in de Metaal- nyverheid (Willem Il-straat 92, Tilburg) is verschenen. DAT de Ned. Ver. voor Natuurgenees wijze, die tydens het weekend in Am sterdam haar 25-j bestaan heeft gevierd, thans 1400 leden telt. DAT het motortankschip Sheratan (18.500 ton), gebouwd voor Van Nievelt, Goudriaan en Co te R'dam, Zaterdag in A'dam te water Is gelaten. DAT het ledental van de P.v.d.A. In de periode 30 September 1950 tot 30 Sep tember 1952 met 5700 is gestegen tot ruim 11.300 en de Prot.-Chr. Werkge meenschap thans 4520 leden telt volgens het jaarverslag. DAT de gemeenten Aalten, Doode- waard, Echtveld. Valkenburg-Houthem en Zaandam binnenkort schoonmaakploe gen naar Rilland-Bath (Z -Beveland) zul len sturen. DAT een commissie O.l.v. mr M. Rooy, hoofdredacteur van do N.R.C., op 30 Maart een sectie hoofdredacteuren van de Federatie van Nederlandse Journa listen wil oprichten. DAT de suikerfabriek van de Centrale Suiker My te Steenbergen wordt uitge breid met een kantoor, een pulpdrogery en een suikerraffinaderij. DAT in diergaarde Blijdorp te R'dam een nyipaard het leven schonk aan een baby van plm. 60 pond. DAT in Holthees (N.-Br.) een loslo pend paard door een trein Is gedood en in Beugen (N -Breen paardenwagen door een trein is gegrepen, waarby het paard eveneens werd gedood, maar de 15-j. voerman ongedeerd bleef. werd gestreden. Johnson, onderminister van Defensie, zei, dat de staals'aking de productie van munitie ongunstig had beïnvloed en dat het moeilijk was geweest arbeiders aan te werven De 'productie in Juni zou bijna drie keer groter zyn dan het hui dige verbruik in Korea. Rode artillerie beter 1) De .Amerikaanse troepen „moeten in moeilijkheden zyn" voordat zij gebruik kunnen maken van hun zware wapens en zelfs dan was de munitie slechts toerei kend voor „een verdedigende actie om zich te redden". 2) Generaal Mark Clark, de opper bevelhebber in het Verre Oosten, had hem in November van het vorig jaar medegedeeld, dat de ;roepen minder moesten schieten om munitie te besparen. 3) De communisten hebben tweemaal zoveel artillerie als de strydkrachten der Verenigde Naties en „voldoende" munitie. 4) Van Fleet zeide. dat indien hy de communisten, die in Juni 1951 „in paniek" terugtrokken, had mogen achtervolgen, hij vermoedelye 200.000 tot 300.000 gevan genen had kunnen maken en alle bijbe horende zware utirusting had kunnen buitmaken. Hy had echter opdracht ge kregen de operatie te staken, toen de on derhandelingen over een wapenstilstand begonnen. TTET onderwijs heeft recht op de be- langstelling van allen, omdat goed onderwijs een zaak is voor heel het volk. Maar het spreekt vanzelf, dat in het by- zonder de belangstelling van de ouders wordt gevraagd. Wat dat betreft, laat het dezer dagen verschenen officiële onderwysverslag over het jaar 1951 over 't algemeen goede klanken horen. Bijna alle inspecteurs van het lager onderwys hebben in dit ver slag van een grotere belangstelling der ouders voor de school melding kunnen maken. Dat moet natuurlijk vooral uitkomen in het bezoek aan de ouderavonden. Wel. nu. dat bezoek schijnt inderdaad een stijgende lijn te vertonen. Aan zulke ouderavonden mogen hoge eisen worden gesteld. Ze moeten maar niet worden gezien als een noodzakeiyk kwaad en als een verplichting waaraan nu eenmaal niet te ontkomen valt. Neen. de organisatie vraagt enige zorg, juist omdat er hier zulke grote belangen op het spel staan. EEN wonder, dat in Verscheidene ver- slagen wordt opgemerkt, dat het doel van deze ouderavonden moet zyn „een geestelijke ontmoeting tussen onderwijzers en ouders". Uit enkele verslagen krygt men de in druk, dat op tal van plaatsen de ouder avonden bezig zyn te worden tot avonden van amusement Misschien om de zaak wat aantrekkelijker te maken, heeft men aan het amusement een tamelyk grote plaats ingeruimd. Maar het spreekt wel vanzelf, dat zulke avonden dan aan het doel voorbyschieten of liever nog: in feite doelloos zyn. Gelukkig wyzen som mige verslagen er op, dat dit ook meer en meer wordt ingezien. Het moet een ontmoetingsavond zyn, wat dus betekent dat het woord maar niet alleen mag zyn aan een onderwyzer die een betoog levert of aan een vader wiens vrymoedigheid in het spreken niet altyd evenredig is aan de inhoud van wat hij "beweert. Naast een behandeling van een actueel onderwerp op onaerwysgebied ruime plaats in een flinke plaats zelfs voor het gesprek. T~\E inspecteurs die zulke avonden by- -L' wonen, schryven met waardering over de belangstelling, waarvan zy daarby ge tuigen mochten zyn. En zo zien zf iets groeien van een eenheid van onderwys en opvoeding thuis en op schooL Zo be. hoort het ook te zijn. f Voor vervolg zie pag 2). HET WEER IN EUROPA Helsinki Oslo ^lockholm S I 2 windstil NNO windstil NNW windstil NO ZZW windstil lil» WEERBERICHT Opnieuw mist Tot morgenavond verwacht De Bilt: In de nacht en ochtend op e—=A-=r vele plaatsen mist of laag- -~~^T hangende bewolking, maar later op de dag hoofdzakelyk L in het Zuiden van het land kans op enkele opklaringen. Weinig wind. maar langs de Waddenkust later matige Westeiyke wind. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. (Opgemaakt om tien uur). ZON EN MAAN Dinsdag: Zon 634 tot 19.00 uur; Maan: 12.32 tot 4.28 uur. Op 30 Maart VM.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1